Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Kakai - już masz jakieś doświadczenia ze spacerków w "naszym" wózku? :wink:
    Opowiadaj!
    --
  1.  permalink
    Apropos sterylizacji, to ja sterylizowałam nowe tyko, bo nie wiem czyje ręce miały to w rękach i jakie chemikalia od produkcji na tym zostały. Normalnie w garnku zagotowałam i tyle. Z kolei moja koleżanka, która od początku nie karmi, tylko młody jest na mm mówi, że podgrzewacz i sterylizator uratowały jej życie.
    --
  2.  permalink
    Ul_cia: Kakai - już masz jakieś doświadczenia ze spacerków w "naszym" wózku?


    no ja właśnie chętnie poczytam również opowieści o "naszym" wózku w terenie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, wpałam tylko podzielić się swoim doświadczeniem, bo może komuś się przyda.
    Po 10 miesiącahc w tradycyjnym łóżeczku, przenosimy się do dużego kojca tego typu. Ofc, zamawiam sobie do tego specjalnie na wymiar materac gryka-kokos.
    Łóżeczko mi się sprawziło dopóki dziecko nie zaczeło być mobilne. Od jakichś 3 miesięcy spanie włóżeczku było koszmarem, nie bylo mowy, żeby po przebudzeniu nie wyjąć jej z łózeczka, Mery ciągle nabijała guzy. Teraz, po 3 tygodniach w takim dużym miękkim kojcu u dziadków, nie wyobrażam sobie wrócić do domu i włożyć dziecko do łózeczka.
    W kojcu córka zostaje sama i wiem, że nie rozwali sobie za chwilę nosa. Naprawde jest bardzo ruchliwa, non stop podskakuje i robi fikołki. W kojcu ma na to miejsce.
    Jak była niemowlaczkiem, to na spała na tym podwieszanym poziomie i to było super, bo można ją było pobujać.
    Teraz moskitierę rozkłądam u teściów w domu na wsi i wiem, że nic jej nie urąbie i kot tam nie wlezie.
    Tak więc, jak tylko dojdzie kojec, żegnam się z łózeczkiem. Jest 100 razy ładniejsze niż kojec, wiadomo, ale z wygody odrzucam względy estetyczne ;)
    tylko tak jak mówię, warto od razu taki duży 100x100 wziąć. I tyle, może komuś się przyda :):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam taki kojec, kupiłam na potem do zabawy, tylko kolorki inne, a tak poza tym z wyglądu identyczny :wink:, czyli dokonałam dobrego zakupu :cool:
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 8th 2012 zmieniony
     permalink
    właśnie przyszedł mi taki stanik do karmienia, wybrałam tego typu, bo nie wiem, czego spodziewać się po moich piersiach poczas laktacji, a taki miękki, bawełniany powinien dopasować się nawet jeśli podskoczą o jeden rozmiar. Zmierzyłam, sprawia wrażenie b. wygodnego, więc liczę, że sie sprawdzi.

    http://www.ebay.co.uk/itm/150866121015?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Peppermill: właśnie przyszedł mi taki stanik do karmienia, wybrałam tego typu, bo nie wiem, czego spodziewać się po moich piersiach poczas laktacji,

    ciekawy - i widać, że bardziej uniwersalny, rozciągliwy - w razie czego jakby ci tam co nieco doszło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    dzieczyny jesyem! ulcia dobrze ze napisałas, bo ostatnio tu nie zglądałam. Noo wózkiem juz pojeździlismy powiem Wam że prowadzi sie jak masełko, łatwo i lekko, nie ma problemu na krawęznikach i krzywych chodnikach. Jedyne co to jest ciężki-mąz tak mówi bo dyga na 2-gie piętro. Ale to mnie nie interesi nie:wink: tyle co mi jest potrzebne to naprawde fajnie sie sprawdza, duża gondolka, wygodna bo maly zawsze w nije kima ładnie, nie mam zastrzezen, pytajcie jkaby co:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 8th 2012
     permalink
    Kakai a jak się sprawuje Tiny Love?:) bo mnie zastanawia czy jak nie ma materacyka to czy dziecko może w tym kimać parę h?
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeAug 9th 2012
     permalink
    Ja podzielam zdanie Kakai, a mieszkam w okolicy gdzie z wózkiem cieżko podjechać, zjechać itd ( nie ma podjazdów, zjazdów).:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 11th 2012
     permalink
    igisowa: Kakai a jak się sprawuje Tiny Love?:) bo mnie zastanawia czy jak nie ma materacyka to czy dziecko może w tym kimać parę h?


    leżaczek sprawuje sie super, mały kima w nim w ciągu dnia, on nie ma materacuka, ale ma takie jakbny wypełnienie miekkie, spód jest prosty wiec mysle ze nie ma problemu ze spaniem godzienami, z reszta dzidzius nie pokima za dużo godzin :tongue: powiem CI ze ostatnio kumpela w ciazy byla u mnie i widzac lezaczek od razu zamowiła dla siebie, generalnie rózne młode mamy które byly u mnie sa nim zachwycone:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Kakai a możesz podesłać link tego leżaczka ?
    Jak to jest z pozycją niemowlaka w takim bujaczku, nie jest dziecko za bardzo przygięte, da się to rozłożyć zupełnie na płasko ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Tiny Love
    Ja cały czas mocno nad tym główkuję:) jak zaczną się zakupy pewnie się skusimy:))
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy można gdzieś kupić pokrywki do pojemników na mleko firmy Avent??? Ja kupiłam same pojemniki jak się okazało w zestawie z nimi nie ma pokrywek????
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    penny on jest całkiem płaski jak sie go rozłozy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Kakai - bardzo fajny :) widze, ze moze tez sluzyc jako lozeczko na drzemke :)
    --
  3.  permalink
    Hej, powiedzcie mi ile kupujecie tych wszystkich mini akcesoriow dla dzieciaczka tj tych gazikow , wacikow chusteczek, ile dla mamy majtek poporodowych i te podklady poporodowe to jaki rozmiar bedzie najlepszy..? Jak dlugo po porodzie leje sie po nogach, czy warto brac taka koszule do karmienia ktorej nie chce sie pozniej wywalac..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Podłączam się pod pytanie Ciasta :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Gazików miałam z 30 i jeszcze zostało :P Chusteczek na początku miałam 3 paczki, później stopniowo dostawaliśmy od rodziny :P Majtek siatkowych 3 pary, podkładów chyba z 4albo 5 paczek miałam... Ile się leje po nogach hmmm to chyba róznie u mnie pierwsze 2 dni były masakryczne i dosłownie niekiedy leciało po nogach, później kilka dni mocniej niż krwawienie @, ale nie tak drastycznie i chyba już tak po 5-7 dniach miałam takie krwawienie jak na @. :P U mnie koszule bez problemu się doprały ;p

    Treść doklejona: 13.08.12 20:08
    Po wygojeniu krocza używałam podpasek naturela- jak dla mnie ok :p
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    oj leje sie leje. ..odrazy mowie polecam te podpaski bella, gacie siadkowe 10 szt u nas pilnuja zeby byly czyste. Ja rodzilam w swojej koszuli w ktorej spalam w ciazy wszystko sie pieknie dopralo:-) po porodzie zalozylam letnia sukienke :-):-)z bawelny z duzym dekoldem dopiero rano zalozylam ta wlasciwa koszule do karmienia. Gaziki schodza do pepka do oczu, chusteczki mam 3 paczki, dotychczas w szpitalu zeszlo pol paczki.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny ja mam pytanie, a te majteczki siateczkowe to mozna w aptece w Polsce normalnie kupic? zaopatrzylabym sie teraz jak bedziemy za 2tyg, a gaziki to takie jalowe? ile ich potrzeba sztuk? a moze jakas duza pake? :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Madziauk można w każdej aptece ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Madziauk, te majtki to dostaniesz tez w kazdym sklepie gdzie mozne zaopatrzyc sie w wyprawke dla dziecka.
    Gaziki jalowe raqdzilabym kupic takie ,zeby kazdy byl zapakowany osobno(czasem mozna kupic takie gdzie np.100sztuk jest w jednym opakowaniu, ale one po otwarcie to juz przestaja byc jalowe. Kup z max 20opakowan( w kazdym sa po 3 sztuki gazikow zapakowanych oddzielnie).
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Zrobie sobie liste zakupow w PL na mailu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    ja się zabrałam za kompletowanie wyprawki i oczywiście zaczęłam od tych "dziwnych" rzeczy jak np. wiaderko do kąpieli :smile: długo się wachałam i zastanawiałam ale po rozmowie z przyjacółką której się żaliłam i która stwierdziła "co za różnica czy będziesz nieumiała kąpać w wanience czy w wiaderku ?" zakupiłam, i schowałam głęboko do szafy żeby męża za bardzo nie przestraszyć :bigsmile:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Ja tez ostatnio myslalam o tym wiaderku, rozmawialam w sobote z kolezanka, ktora je miala. Powiedziala, ze uzywali go tylko przez pierwsze 1,5 miesiaca zycia corci. Pozniej juz byla za duza. I teraz sie zastanawiam czy warto kupowac.
    --
  4.  permalink
    Słyszałam, że te wiaderka sa super wlasnie na te poczatkowe tygodnie, kiedy maleństwo ma kolki. Moja znajoma tez potwierdziła ostatnio, że dzieki takiej pozycji w jakiej jest dzidzia podczas kąpieli w wiaderku nie ma tych męczących kolek. Wiec chyba cos w tym jest...
    -- ___
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Spidermanka - tez o tym czytalam, plus ponoc maluszki sa spokojniejsze, bo maja pozycje zblizona do tej w lonie matki.
    Tylko myslalam, ze dluzej one sluza.. :) co do kompieli to moj maz niech zadecyduje, bo ja mam metlik. To on bedzie kapal nasze malenstwo :)
    --
  5.  permalink
    To pewnie tez zależy od tego, jak duże dziecko sie urodzi. A czy są różne rozmiary wiaderek?
    -- ___
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Spidermanka - z tymi rozmiarami to dobre pytanie, jezeli chodzi o te wiaderko Tummy Tub, to z tego co widze w sklepach internetowych jest tylko jeden rozmiar. Nie wiem jak z innymi.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    KasiaTasia: ja się zabrałam za kompletowanie wyprawki i oczywiście zaczęłam od tych "dziwnych" rzeczy jak np. wiaderko do kąpieli :smile:

    A nam ostatnio na SR fizjoterapeutka baaaaaardzo odradzała te wiaderka szczególnie w pierwszych tygodniach życia, bo jak sadza się dziecko które nie umie siedzieć to to bardzo źle wpływa na bioderka i kręgosłup no i główka bezwładnie opada takiemu maluchowi.. A na kolki podobno znacznie lepiej działa masaż antykolkowy, przyginanie nóżek do brzuszka i kładzenie dziecka na brzuszku..
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Isiula dziwne to co twierdzi fizjoterapeetka, na zachodzie takie wiaderka to norma, w szpitalach położne kąpią w nich noworodki. Woda wypiera ciałko, a głowę się podtrzymuje za podbródek. Gdyby te wiaderka były niebezpieczne pewnie zostały by zakazane, a wręcz przeciwnie są polecane przez wielu lekarzy i położne właśnie.
    U nas się sprawdza, mała nie ma kolek, nigdy w nim nie zapłakała, ładnie po nim usypia od urodzenia. Nie wiem na ile ma to związek z wiaderkiem, ale nocki mamy pięknie przespane, ani jednej od jej narodzin nie zarwałam ;) Tylko fakt, że długo to ono nie posłuży ;) chyba że w ramach kąpieli relaksacyjnych :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Penny - wlasnie kolezanka tez chwalila, ale mowila, ze 1,5 miesiaca i Julcia wyrosla z wiaderka. Jak to u Was wyglada? Jak myslisz ile ejszcze bedziecie kompac Nadie w tym wiaderku? Mi sie podoba idea , tez jest tu w UK polecane przez polozne.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    isiula tak mnie jeszcze natchnęło, dzieć w takim wiaderku ma nogi ułożone mniej więcej tak jak w łonie matki, to jak może mieć od tego dysplazję bioderek ...przecież jest w wodzie zanurzone..
    Madziauk nie mam pojęcia, na razie jest jeszcze ok, a Nadia ma już prawie półtora miesiąca i jeszcze miejsca jest w nim sporo. Myślę, że za dwa tygodnie będę jej fałdki pod szyjką wycieraćprzed zanurzeniem do wiaderka, bo taka pampuśna się zrobiła ;) w każdym razie uważam, że był to strzał w 10 :bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2012 zmieniony
     permalink
    isiula: i główka bezwładnie opada takiemu maluchowi.


    Isiula, na szkole rodzenia nam pokazywali jak kąpie się dziecko w wanience i w takim wiaderku - w wiaderku główka dziecka bezwiednie nie opada, bo jest podtrzymywana cały czas ręką mamy/taty! Od fizjoterapeutki też usłyszeliśmy, że to jest dobry wybór do kąpieli - dziecko ma ułożenie jak w łonie. Mam jednak wanienkę, bo dostaliśmy przy wyprawce, ale dla kolejnego maluszka chyba będzie wiaderko.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Dziewczyny a czym posmarować buźkę noworodka, jak się będzie chciało wyjść na dwór, bo chyba czymś się powinno?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Penny ja też się trochę zdziwiłam takim podejściem.. Pod Twoim wpływem już się trochę naczytałam o tych wiaderkach i naoglądałam filmików na youtube. Nawet rozważałam zakup takiego, ale że odziedziczyłam w spadku wanienkę to stwierdziłam, że nie będę kombinować.. A ta fizjoterapeutka naprawdę sensowną kobitką się wydawała. Mówiła, że to tylko producenci tak zachwalają te wiaderka, a wielu profesorów i specjalistów m.in. ortopedów z którymi współpracuje stanowczo je odradzają ze względu na późniejszy rozwój malucha. Ona sama by swojego dziecka w takie wiaderko nie wsadziła tak samo przeciwna była wkładaniu dziecku w pupę tych antykolkowych przyrządów do odgazowywania.. Ale jeśli chodzi np. o chusty to mówiła, że jak najbardziej tylko w granicach rozsądku, czyli nie jest taka anty wszystkie nowinki. Sama już nie wiem co o tym myśleć, każdy rodzic sam zadecyduje co będzie najlepsze dla jego dziecka..

    Treść doklejona: 14.08.12 12:59
    The_Fragile: Isiula, na szkole rodzenia nam pokazywali jak kąpie się dziecko w wanience i w takim wiaderku - w wiaderku główka dziecka bezwiednie nie opada, bo jest podtrzymywana cały czas ręką mamy/taty! Od fizjoterapeutki też usłyszeliśmy, że to jest dobry wybór do kąpieli - dziecko ma ułożenie jak w łonie. Mam jednak wanienkę, bo dostaliśmy przy wyprawce, ale dla kolejnego maluszka chyba będzie wiaderko.

    Czyli co szkoła to inne podejście i bądź tu człowieku mądry...:devil:
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Isiula no co położna to inne rady, ale tak po prawdzie to jest to ustrojstwo naprawdę bezpieczne :wink: My później przeniesiemy się do brodzika pod prysznicem i na pewno dam znać ile nam posłużyło wiadro ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    isiula: czyli nie jest taka anty wszystkie nowinki

    ale chusta to chyba nie nowinka, od zarania dziejów dzieci afrykanskie sa w chustach noszone chyba.... albo mi sie tylko tak wydaje :)
    ja mam dylemat cały czas czy wanienka czy wiaderko , dobrze, ze mam sporo czasu jeszcze ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    mooniia: ale chusta to chyba nie nowinka

    Hehe dla mnie nowinka, bo ja początkująca w tym temacie i jak na razie robię research :)
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Ja gdyby nie to, że mam już wanienkę i nie chcę wydawać dodatkowych pieniędzy, to kupiłabym wiaderko :wink:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    sysiajaw: Dziewczyny a czym posmarować buźkę noworodka, jak się będzie chciało wyjść na dwór, bo chyba czymś się powinno?
    Może źle robie, ale ja niczym nie smaruje :P
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Ja też jeszcze ani razu nie smarowałam :tongue: teraz jest lato, wiadomo, że nie wystawia sie dziecia na słońce prosto, więc my nie stosujemy niczego i jest ok ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    My dostaliśmy wanienkę od mojej koleżanki, ale kupiliśmy też wiaderko - wiec w razie czego mamy wybór :wink:
    Co do rozmiaru wiaderka - to faktycznie długość okresu uzywania zależy od wielkości malucha - wiec zobaczymy....
    Na razie jak wiaderko "przyszło" i mój maż go sobie oblukał to trochę spękał (bo to on będzie kąpał) :devil: Ale mam nadzieję, że się przekona
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    a dlaczego małż będzie kąpać a Ty nie :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    penny: a dlaczego małż będzie kąpać a Ty nie

    penny chyba taki podzial ról, mój M tez zawsze kapie bo ja karmie itd to on kapie :) mnie tez tato kapał :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    penny: Ja też jeszcze ani razu nie smarowałam :tongue: teraz jest lato, wiadomo, że nie wystawia sie dziecia na słońce prosto, więc my nie stosujemy niczego i jest ok ;)


    nie mówię, że będę smarować, ale moja niunia przyjdzie na świat pod koniec września, więc to już jesień, i się tak zastanawiam czy jednak czymś jej nie trzeba będzie posmarować
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Penny - dobrze mooniia prawi - podział ról :wink:
    Niech sie tatus czymś zajmie :devil: Chciałabym aby sobie "wytworzyli" jakiś wspólny rytułał - i padło na kąpiel :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Aaa już rozumiem :) my kąpiemy razem, nie mogłabym przegapić takiej okazji, jak będzie starsza to pewnie jakoś się podzielimy ;)
    sysiajaw: nie mówię, że będę smarować, ale moja niunia przyjdzie na świat pod koniec września, więc to już jesień, i się tak zastanawiam czy jednak czymś jej nie trzeba będzie posmarować

    Wszystko zależy pewnie od temperatur, ale mrozu to pewnie raczej nie będzie :wink: No nie wiem, to może któraś z mam której dziecię przyszło na świat jesienią się wypowie.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    penny: my kąpiemy razem, nie mogłabym przegapić takiej okazji,

    No! Ja bedę asystentką głównego kąpacza :crazy:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.