Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny, a czy kupowałyście coś kiedyś w sklepie internetowym Świat Maluszka?

    Wygląda na to, że mają śliczne i niedrogie rzeczy, ale ciekawa jestem, jak to wygląda w praktyce...?
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Ja zamawialam komplet pościeli, dobra jakość w dobrej cenie ;)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Drogie posiadaczki nebulizatora :), słuchajcie, planuję zakup (philips family najpewniej) bo tego kataru sie nigdy nie pozbedziemy chyba... i tu pytanie: dla roczniaka trzeba jakas maseczke extra dokupic, czy taka standardowa będzie dobra?
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Do tego modelu miałam dołączoną maseczkę dla dziecka :)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    A faktycznie, ma w zestawie maskę dla dziecka;) dzięki za szybki odzew!
    --
  1.  permalink
    Mamusie pomóżcie.... mamy niski brodzik w łazience a nasza 13miesięczna córeczka wyrasta z wanienki-i myśleliśmy o dmuchanym baseniku do brodzika ale czy warto? Może inne pomysły?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    skorpionka27: Mamusie pomóżcie.... mamy niski brodzik w łazience a nasza 13miesięczna córeczka wyrasta z wanienki-i myśleliśmy o dmuchanym baseniku do brodzika ale czy warto? Może inne pomysły?

    Moze wystarczy mata antyposlizgowa np. z ikei?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    moje dziecko od 8 miesiąca jest w normalnej wannie kąpane, z matą antypoślizgową of kors. Ale jak brodzik jest na tyle niski, że nie da się "wlać" wody to faktycznie jakiś basenik chyba się przyda. Chyba, że z prysznicem dziecię zaprzyjaźnicie :D
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Adaś z wanienki wyrósł jakoś w kwietniu i od tego czasu siedział w brodziki teraz stoi. A też mamy płaski.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    My do brodzika wstawialiśmy taką większą miskę po prostu :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    My posiadamy wanne, ale na wyjazdy zabieramy TAKĄ IKĘOWSKĄ MISKĘ
    jest spora, moja prawie 2,5 letnia Luśka się spokojnie w niej mieści z zabawkami
    no i z racji materiały z jakiego jest zrobiona nie potrzebna mata antypoślizgowa :)
    cena tez przystępna
    polecam
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 6th 2014 zmieniony
     permalink
    skorpionka27: myśleliśmy o dmuchanym baseniku
    miałam taki, ale wkurzał mnie, bo był duży :smile:
    Potem Ninkę kąpaliśmy w podobnej elastycznej misce na pranie, jak Flavia podlinkowała. Teraz mamy wanienkę z ikei. Też daje radę, ale miska była lepsza, jak dla mnie :wink:
    O, tak to wyglądało- wklejam na chwilę, bo mam zdjęcie pod ręką :bigsmile:
    Edit: zdj. usunięte
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    W jysku tez widzialam takie miski z uszami. Ja swoja core nadal kapie w tej wanience bo na starcie juz wolalam ta wieksza bo wanne mam ogromna a przeciez w kaluzy dziecka nie bede kapac ;p takze ta wanienka u nas jeszcze posluzy sporo. Ja pamietam ze jako.dziecko tez dlugo sie w takiej kapalam ;) no ale nie kazdemu do brodzika wejdzie cos takiego. Moze i to wiadro to fajny pomysl zreszta widac na zalaczonej foci
    --
  2.  permalink
    Dzięki dziewczyny za pomysły:) Rzeczywiście ten kosz z uszami fajna sprawa..i do prania się przyda:)
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeOct 7th 2014 zmieniony
     permalink
    skorpionka27 kup najzwyklajszy mały basenik do kapieli (plażowy taki)- w pepco chyba za 10 zł i w tym kąp. My takiego uzywamy na wyjazdach:)
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny w czym najwygodniej/najcieplej/najłatwiej (w ubieraniu) w zimę dziecku 9-12m? Kombinezon czy jednak kurteczka?

    Treść doklejona: 08.10.14 11:12
    A i jaka czapa? Kominiarka czy lepiej osobno czapka i szalik-komin?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny, od przyszłego poniedziałku 13.10 w biedronce będą nebulizatory philips family za 139zl. Bardzo polecam,jesli Ktos potrzebują. My mamy i używamy już dluugo.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    świetnie :P dzięki montenia :P ja wczoraj zakupiłam. oczywiście drożej :P
    --
  3.  permalink
    Bananowcu, ja małemu ubieram kurteczkę, bo jakoś dziwnie mi się wydaje takie duże dziecię w kombinezonie ;)
    .
    Dziewczyny, macie może sprawdzone jakieś skarpetki dla malucha? Chodzi mi o to by nie spadały ze stópki. Bo cały czas kupuję i testuje a wszystkie mały ściga podczas chodzenia :/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    biedronka28: jakoś dziwnie mi się wydaje takie duże dziecię w kombinezonie


    Eeee, niby dlaczego? Miki w zimie (np. na sanki, czy plac zabaw) nosi kombinezon - uważam, że na śnieg to praktyczne rozwiązanie - w razie zjazdu na tyłku z górki nic się nie dostaje pod ubranie :wink:
    --
  4.  permalink
    Eeee, niby dlaczego? Miki w zimie (np. na sanki, czy plac zabaw) nosi kombinezon - uważam, że na śnieg to praktyczne rozwiązanie - w razie zjazdu na tyłku z górki nic się nie dostaje pod ubranie :wink:

    Nie jasno się wyraziłam.
    Zapomniałam dodać że jestem w IE, i tutaj tak dużych dzieci nie widuję w kombinezonach. Tymbardziej że u nas śniegu nie ma no i takich minusowych temperatur.
    Ale w Polsce czemu nie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    biedronka28: Zapomniałam dodać że jestem w IE


    A, to co innego :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny nakladka na wc. Obojętnie jaką kupić?
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Biedronka28

    Ja kupuje skarpetki z tesco te F&F takie pakowane po 5 par. Dla mojej corci one sa najlepsze a z innej str sa bardzo dobre jakosciowo i sie nie mesza. Przynajmniej ja na takie trafiam.
    ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Eveke, zasadniczo one chyba są uniwersalne, chyba, że masz nietypowe wc. I bierz taką, którą łatwo utrzymać w czystości: z tego co ja widziałam są plastikowe (twarde) i takie miękkie (jakby pokryte ceratką). Mnie bardziej przekonują te twarde:) I najlepiej wybieraj z córką - to potem chętniej siądzie;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    O corcie jestem spokojna :) się dogadujemy także myślę ze na luzie siadać będzie :)
    Ja pominelam nocnik, a ze Ninka wyraznie mowi mi ze robi kupke to czas zakupić nakładkę :)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Moja Marta w wieku Twojej córeczki też już korzystała z nakładki - to świetna sprawa, zwłaszcza pod kątem higieny. Ale trzeba pilnować, by taki maluszek nie spadł z wysokiej toalety;)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    O kurcze...
    A tak tylko sobie sprawdzałam.... To jeszcze strasznie wcześnie... No nic, geriatria rządzi;)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Beta i progesteron. Na usg coś się tam dzieje:) No i już jestem na lekach - po poronieniu i ciężkiej ciąży z Martą. No, ale czekam, co będzie dalej i mam nadzieję:) Więc zostawię ten suwaczek, choć tylko tak sobie testowałam i po prostu zapomniałam wymazać, by za szybko nie gadać.... Może to już ciążowe otępienie:) No nic, słowo się rzekło:)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Brombap - serdeczne gratulacje! :bigsmile: No i życzę jednak bezproblemowej, zakończonej szczęśliwym rozwiązaniem, ciąży :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Brombap Gratulacje i kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorkama27
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Brombap gratulacje!
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeOct 9th 2014
     permalink
    Czy ktoś może polecić prześcieradło do łóżeczka niemowlęcego? Te co mamy po kilku praniach kulkują się albo są szorstkie, nieprzyjemne :/
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    ja mam z ikei i o dziwo (jakość ikeowska nie powala :tooth: ) bardzo dobrze się sprawują, a piorę często, bo mam tylko 2 i jeden jakiś inny, rzadko używany.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Gratuluję Brombap :D
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Ja też mam ikeowskie i też bez zarzutu.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny 16 października w lidlu będą kombinezony dla dzieci od rozmiaru 86 dwuczęściowe i jednoczęściowe mniejsze
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    dzięki kasia, będziemy polować :D

    Ja z pytaniem: Szelki do chodzenia dla dzieci. Czy/jakie kupić? Zastanawiałam się nad Tommee tippee.
    --
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    hej :)
    Czy polecacie jakieś konkretne beciki, rożki dla dziecka- do spania, przenoszenia dzieciaczka? Może powinny mieć konkretne wymiary albo materiał? Może coś takiego jest w ikeai? Chcemy również kupić małe nożyczki do obcinania paznokci. Polecacie te z zaokrąglonymi końcówkami czy lepiej małe obcążki dla niemowlaków?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Donimam co do becików miałam kilka z różnych firm każde się sprawdziły ale ja wyciągała wkład usztywniane bo wtedy lepiej czułam dziecko, potem służyły mi jako kołderki ale i tak najbardziej lubię go przykrywać kocykiem z minky. Tak na prawdę to becik przyda się na kilka m-cy więc ja bym nawet od kogoś pożyczyła ale z dwa trzeba mieć, bo jak dzieć przesika się to do prania pójdzie.
    Co do obcinania paznokci to wolę nożyczki cążkami nie za bardzo potrafię obcinać ja kupiłam jakiś zestaw z baby ono i tam właśnie były nożyczki i cążki

    Treść doklejona: 11.10.14 12:11
    Ely no właśnie moja Ninka nie miała szelek do chodzenia a teraz też pomyślałam o tym przy młodym ale nie wiem czy to konieczne
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    My szelki mielismy najtansze, najzwyklejsze i sie super sprawdzaly. Potem Majka sama je wyciagala z szuflady i kazala sobie je zakladac ;)
    Co do obcinania pazurkow, zdecydowanie lepsze sa nozyczki. Cazkami obcinalam raz jedyny i skonczylo sie placzem Majki, bo jej paluszka przycielam ;x
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pisałyście o takich szelkach ?? czy jakiś innych
    szelki do nauki chodenia
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    My mielismy inne. Zakladane tak jak plecak i zapinane z tylu czy tam przodu.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    To wiem takie są z baby ono, Ely pisze o tych z TT widziałam je a znalazłam jeszcze takie jak podlinkowałam tylko myślcie że dziecku będzie wygodnie z takim czymś między nogami ??
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 11th 2014
     permalink
    Kachaw, chyba lepsze takie iż wżynające się cienkie paski, a te tylko na plecki mi odradzala sąsiadka, bo ciagniesz wtedy za same ramiona/klatke piersiowa dziecka, ja jednak wolę całe łapać ;] Mysle nad TT i ABAKUS. Ale te co podlinkowalas tez wyglądają nieźle. Chyba kupię, bo niechęć do jazdy wózkiem rośnie, a tak sobie pohasa na nóżkach, a ja będę miała kontrolę przed upadkami i ucieczką na jezdnię.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    A ja mam pytanie odnośnie dużych mat: macie porównanie TINY LOVE mata gigant a FISHER PRICE mega mata? Chodzi mi o jakość i grubość. W mieszkaniu mam panele i sie zastanawiam czy nie będę musiała pod matę dawać jeszcze koca... Jakieś opinie?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Libra jeszcze chwilka i córki na żadnej macie nie utrzymasz :bigsmile: bo będzie wszędzie tylko nie na macie. My właśnie kupiliśmy jakąś tanią i a cienką bo przy pełzaniu strasznie ją zwijał więc się nie sprawdziła, przy takim już mobilnym maluchu sprawdzają się puzzle piankowe, chociaż ja przy Dominiku już ie kupowałam bo za dużo na nich kurzu się zbiera i szlag mnie trafiał gdy usiałam je składać i rozkładać a tak teraz kładłam u starą małą matę tylko ściągałam te pałąki pod nią był koc i młody się bawił, ale jak tylko zaczął pełzać to był wszędzie.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    My dostaliśmy wczoraj na pół roczku matę piankową puzle skip hopa i mogę polecić. Jest gruba i nie ma aż tylu elementów wyjmowanych. No i komórki fajne. Ignaś jest zachwycony :) ale fakt, że jak zacznie się przemieszczać to mata nie wystarczy. No ale do zabaw na siedząco jest super. I ma etui więc można Np. ze sobą zabrać w razie czego.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Libra1610: A ja mam pytanie odnośnie dużych mat: macie porównanie TINY LOVE mata gigant

    My mielismy TINY LOVE gigant, i zawsze podkladalam koc/dywanik na panelach. Mimo, ze byla dosc gruba. Porownania w FP nie mam niestety. Pozna wiosna/latem sama mate zabieralam na pikniki w parku i byla wystarczajaca.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    May tez mamy mate gigant z tiny love... moja leżała na dywanie, na samych panelach wg mnie za twardo....

    Ely a po co Ci te szelki :D

    mi osobiscie tak sie nie podobają te dzieci na szelkach , ze nawet przez mysl mi nie przemkło :D
    A Ninka chodzi i ma się dobrze :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.