Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    eveke: May tez mamy mate gigant z tiny love... moja leżała na dywanie, na samych panelach wg mnie za twardo....


    Mam takie samo zdanie :)

    My mamy matę TL do dziś:) wyścielona na balkonie. Zabieram ją też na wycieczki, pikniki :) fajna sprawa:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    ev, pisałam w poście ostatnim dlaczego, poza tym ja jestem bardzo przeciwna chodzeniu z dzieckiem za rączkę, bo asymetrycznie ciągniesz jednak za jedną rączkę dziecka. Wolę, żeby sama łapała równowagę. Nie zamierzam jej prowadzać na smyczy :P Te szelki na wszelki wypadek będą podpięte. A moja dużo teraz chodzi, prawie wcale nie jeździ wózkiem, bo nie chce. Na spacery to tylko na nóżkach albo w Tuli. A w szelkach będzie bezpieczniejsza, nie zwieje mi na ulicę, nie rozwali sobie nosa. Wiadomo, że dziecko musi nauczyć się też upadać, na trawie czy placu zabaw niech się wywala ale na betonie niekoniecznie. Nie wiem czy te szelki się sprawdzą, jak już to na max 2-3 m-ce, ale chcę sprawdzić jak to będzie. Kupiłam okazyjnie za grosze i czekam aż przyjdą. Nic nie tracę.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Elyanno, ja używałam przez pewien czas takich szelek. Generalnie starałam się, by był luz, ale w sytuacji, gdy Marta leciała, mogłam ją "podciągnąć". Ja uważałam, ze to niezły zakup. Ale ważne było dla mnie, by szelki nie tylko były na plecach/ramionach - w naszym modelu przechodziły też w kroku.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    brombap, no jacha, że krok też musi być.

    P.S. O! Chciałabym mieć właśnie taką różnicę wieku między dziećmi, jak Ty będziesz miała :)
    --
    • CommentAuthorvaniliova
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Tinamar: My dostaliśmy wczoraj na pół roczku matę piankową puzle skip hopa i mogę polecić. Jest gruba i nie ma aż tylu elementów wyjmowanych. No i komórki fajne. Ignaś jest zachwycony :) ale fakt, że jak zacznie się przemieszczać to mata nie wystarczy. No ale do zabaw na siedząco jest super. I ma etui więc można Np. ze sobą zabrać w razie czego.

    O, ja też właśnie myślę nad matą i słyszałam dużo dobrego o tych piankowych puzlach skip hopa. A łatwo się je czyści?
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    a mnie wlasnie odrzuca w tych piankowych puzzli jak sobie pomyśle ile kurzu bedzie zalegać na ich łączeniach
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Libra, są puzzle, w których złączeń nawet nie widać, tak ściśle do siebie przylegają. Nie takie plaskate, tesco'we. Moje takie są, co prawda majątek kosztowały, ale używamy ich od wieeelu miesięcy i jeszcze trochę na pewno będziemy. To nasze miejsce zabaw, układania klocków, czytania książeczek... Pokryte są powłoczką z obrazkami, która nie przepuszcza wody, więc do czyszczenia są idealne :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Ja mam mate i puzzle. Zdecydowanie wole matę. Do pralki i gotowe. Puzzli nienawidzę czyścić ;)

    Nasza mate gigant bede sprzedawala jakby ktos coś ;)

    Elly z tym chodzeniem za rączkę to ja myślę ze chyba przesada :)
    Np ja generalnie wychodze z Nina w teren bezpieczny. I tam chodzi sama. Momentami łapię ja za reke w celu odbycia krotkiego odcinka... jesli musze byc na terenie mało bezpiecznym to Nina idzie do wozka. Co do chodzenia za rączkę to przecież tez najczęściej raz jedna raz druga. To by chyba trzeba bylo regularnie jednak po pół dnia za jedna reke chodzic by do jakiejś krzywizny doprowadzić.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    My dalej mamy mate tiny love i nie zamierzam jej sprzedawać: ) sluzy nam jako dywan, kocna trawę, koc na plaży: ) a potem bedzie idalny do ukladania lego i potem szybkiego sprzatania ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    ev, nie demonizuje aż tak chodzenia za rączkę, ale tak czy siak chcę spróbować tych szelek :)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Vaniliova, czyści się bardzo łatwo bo nic w nią nie wsiąka. Jest pokryta jakąś taką warstwą śliską. O kurzu się jeszcze wypowiedzieć nie mogę ale na pewno jest solidnie wykonana.
    --
    •  
      CommentAuthorhelvetka
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Również używamy puzzle skip hoop. Bardzo prosto się je czyści, niestety jest to czasochłonne. U mnie w mieszkaniu bardzo się kurzy, jeśli nie składam to przecieram i dwa razy.
    --
    • CommentAuthorvaniliova
    • CommentTimeOct 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar: Vaniliova, czyści się bardzo łatwo bo nic w nią nie wsiąka. Jest pokryta jakąś taką warstwą śliską. O kurzu się jeszcze wypowiedzieć nie mogę ale na pewno jest solidnie wykonana.

    helvetka: Również używamy puzzle skip hoop. Bardzo prosto się je czyści, niestety jest to czasochłonne. U mnie w mieszkaniu bardzo się kurzy, jeśli nie składam to przecieram i dwa razy.

    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny. Bardzo podobają mi się te puzzle skip hopa, a jak nie są złe w czyszczeniu i są dobrej jakości to w nie zainwestuję :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Vaniliowa zerknij na puzzle tessel z nich można chociaz zrobic pozniej bujaki :)
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny jakbyście potrzebowały ładnej i porządnej torby do wózka to polecam ostatni zakup na allegro:) Torba Skip Hop, normalnie kosztuje ponad 220zł a teraz mają promocję za 99zł + przesyłka. Wprawdzie w promocji sa tylko dwa wzory ale sp[rzedaje to oficjalny sklep wiec nie sa to podróby :) Dziś do mnie doszła i jest super!! JA zamówiłam kolor bezowy a widze że został tylko czerwony.link
    -- [
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeOct 15th 2014
     permalink
    Eveke, faktycznie niezły patent tych puzli :) nie widziałam ich wcześniej. Ale w sumie mata do zabawy zostanie pewnie na dłużej a bujaczek itp w razie czego kupimy.
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny, polecicie mi jakąś dobrą niańkę elektroniczną?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 17th 2014
     permalink
    hopefully: Dziewczyny, polecicie mi jakąś dobrą niańkę elektroniczną?


    My mamy Motorole Mbp30 - fajna, dobry obraz, mozna mowic do dziecka i glos jest bardzo naturalny. Jedyna wada to, ze slaba bateria - ale my zawsze mielismy podlaczona do pradu. (Kolezanka ma taka sama i uzywala z bateria, stad wiem, ze slaba).
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 17th 2014
     permalink
    ja mam angelcare i sie sprawdza super :D ten z monitorem oddechu
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 18th 2014
     permalink
    Ja tez mam angelcare z monitorem oddechu i jest super.
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 20th 2014
     permalink
    Też polecam angelcare z monitorem oddechu, 2 płytki
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Drogie mamusie/przyszłe mamusie :-)
    W aptekach/drogeriach SuperPharm jest dziś i jutro taka promocja (Dni Lifestyle czy coś takiego) i jeśli macie tam kartę zniżkową, to mają mieć termometr bezdotykowy Microlife NC 120 za 49 zł :-) To super cena, właściwie połowa ceny, bo porównywałam, za ile można kupić przez internet.
    Ja mam jeszcze dużo czasu do wyprawki, ale się skuszę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    ladybird27: ja mam angelcare i sie sprawdza super :D ten z monitorem oddechu


    Dziewczyny podacie jaki to model? Zastanawiam sie czy to się sprawdza, czy kupic osobno... Czy w ogole zrezygnować z tego monitora.... Siedzę, oglądam i nadal nic nie wiem :(
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    I ja się przychylam do pytania Yvoonne, bo tez zerkalam na to niedawno i bardzo mnie ciekawi ten monitor oddechu.
    -- []
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeOct 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Pamietam ze przy Mai w szpitalu dzieci spaly na takich monitorach oddechu i wiem ze czesto zapominalam wylaczyc jak wyjmowalam mała z tego jej lozeczka szklanego i piszczało na pol oddzialu i strasznie mnie to wkurzalo... a w domu nie mialam monitora i teraz tez go nie kupilam i uwazam ze szkoda na to kasy...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    My monitor mieliśmy, ale bardzo rzadko używałam, głównie przez to, że Łucja nie spała w swoim łózeczku tylko z nami
    wiem, że są mamy które sobie chwalą, ale moje dziecko zdrowe na całe szczeście
    jeśli w waszej rodzinie wystąpiły przypadki bezdechu lub dziecko jest wcześniakiem to lepiej się zaopatrzyć
    mi w zupełności wystarczyła niania video, którą swoją drogą jest już zajechana i musimy kupić nową dla drugiego :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    http://allegro.pl/angelcare-ac401-monitor-oddechu-2-plytki-gratis-i4703877498.html
    to ten model
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    [quote=Yvoonne][/quote]

    http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sound-Monitor/dp/B0013FW5G8 ja mam ten:)

    nowszy model to taki,ale czy trzeba ??

    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00JHCGZ5G/ref=pd_lpo_sbs_dp_ss_3?pf_rd_p=479289247&pf_rd_s=lpo-top-stripe&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B0013FW5G8&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=1YNB0MEDHFV97E05S9P9
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    a ja szukam kredek dla dziecka 1+. Macie jakies sprawdzone? Kupiłam zębozaurusy, ale mała je zjada, a nie ma info, ze sa nietoksyczne, a na bic kids chyba jeszcze za mała jest :/
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Ely podpinam się pod pytanie
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    My mamy bambino ale D. średnio je lubi, dla roczniaka chyba jeszcze nie bardzo.
    KIedyś kupiłam takie w lidlu świecowe wysuwane (więc się nie łamią) jak dla mnie są świetne :)

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    fajne te lidlowe, moze jeszcze sie pokażą ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeOct 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny gdzie można kupić w przystępnej cenie niemowlęcy kocyk bawełniany? Bo polarkowe widzę wszędzie. I drugie pytanie rozumiem, że jeśli maluszek będzie spał z nami to przyda się mała lampka dające słabe światło którą będę mogła włączyć jak się mały obudzi. Planuje łóżeczko dostawne.
    http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/40227049/ - może coś takiego, czy ktoś ma i wie czy ona ma delikatne światło? Nie chciałabym jakoś strasznie rozbudzać ani siebie, ani męża ani maluszka.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Polecam grube, długie, trójkątne, niełamiące się kredki. Trójkątne uczą prawidłowego trzymania kredek, to już wstęp do pisania.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Yvonne ja tez polecam angelcare mamy z monitorem ale nie używaliśmy go bo nie bylobpotrzeby a faktycznie pikal jak zabieraliśmy Fela na przewijak.
    dominiam my mamy super lampkę taka przenośną co mozna ją na stale zainstalować w kontakcie albo używać niezależnie. Bardzo nam się przydaje także na wyjazdach. Mogę potem sprawdzić firmę. Ta co wsadzilas jest ladniutka ale nie mam pojęcia jak ze światem. My u chłopców mamy jeszcze ikeowski księżyc z najslabsza żarówką i tez jest spoko ale rozumiem ze szukasz czcegos bardziej gustownego:)

    Treść doklejona: 23.10.14 21:20
    Aaa torbę skip hopa tez mam, polowałam wlasnie,na te beżową ale ze już nie bylo to,szarpnelam sie na droższą.
    jeszcze ze skip hopa polecam pojemnik na mokre chusteczki swipe, przez dwa lata sie zachwycalam nim u sliwsona a teraz dostałam :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Co do toreb SkipHop to ja kupowałam niedawno i wiecie, że najnowsze modele mają na górze ekspres zamiast magnesu :) mi akurat na ekspresie dość mocno zależało, więc się cieszę, że przypadkiem na to trafiłam :smile:
    Jak coś to kupowałam tu onyxa :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    bladykot: Polecam grube, długie, trójkątne, niełamiące się kredki. Trójkątne uczą prawidłowego trzymania kredek, to już wstęp do pisania.

    gdzieś je widziałam, ale nie pamiętam gdzie...?
    Dominam: przyda się mała lampka dające słabe światło którą będę mogła włączyć jak się mały obudzi

    my mamy z ikei taką plastikową całą w kolorze czarnym. daje łagodne światło a i tak przykrywamy ją czymś, żeby było ciemniej :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Dominam: Dziewczyny gdzie można kupić w przystępnej cenie niemowlęcy kocyk bawełniany?

    Bardzo wiele już było na ten temat na forum. Pamiętam, że jak ja się przymierzałam do kocyka to najbardziej spodobały mi się (wygląda i cena) kocyki firmy Womar. Były tu polecane... sprawdź sobie.
    U nas w końcu stanęło na polarkowych i bawełnianych z minky, więc osobiście nie polecę, bo nie mam.

    Dominam: przyda się mała lampka dające słabe światło

    My mamy coś takiego z IKEA http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80243801/
    daje idealne małe światełko, skierowane może być gdzie się akurat potrzebuje. To jest podłączane pod USB, ale równie dobrze sprawdza się podłączone do kontaktu poprzez ładowarkę do telefonu (taką z wyjmowanym kablem na USB) :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 23rd 2014
     permalink
    Lampki świetliki do kontaktów są super i do kupienia w każdym markecie budowlanym :wink:

    Gdzie można kupić te trójkątne kredki??
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    bananowiec: Gdzie można kupić te trójkątne kredki??

    W każdym sklepie papierniczym.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Dobrze wiedzieć:cool:
    --
    • CommentAuthorvaniliova
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    sardynka85: Co do toreb SkipHop to ja kupowałam niedawno i wiecie, że najnowsze modele mają na górze ekspres zamiast magnesu :) mi akurat na ekspresie dość mocno zależało, więc się cieszę, że przypadkiem na to trafiłam

    Super, też zawsze wolałam ekspres niż magnes w torbach. Chyba też sobie kupię! Te ich torby są świetne, a może i drugie dzieciątko kiedyś z nami będzie? ;)
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny będę w ikei w sobotę to obejrzę. Głownie chodzi mi o to, żeby przy łóżeczku dostawnym móc machnąć ręką gdzieś nie za daleko i zapalić jakieś delikatne źródło światła co by zobaczyć co się dzieję i równie szybko móc je wyłączyć jak sytuacja będzie opanowana. Te do kontaktu są fajne ale chyba muszę mieć pod ręką kontakt, żeby móc taką lampką operować- włączać i wyłączać.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Dominam, obejrzyj sobie jeszcze lampkę IKEA KRYSSARE- nie ma jej na stronie, ale Dziewczyny ją kiedyś polecały. Lampka to jest taka wańka-wstańka i kosztuje ok. 16zł.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Dii: daje łagodne światło a i tak przykrywamy ją czymś, żeby było ciemniej :)

    znajoma w taki sposób spaliłaby sobie mieszkanie :P
    My mieliśmy po prostu z czarnym kloszem :)

    Treść doklejona: 24.10.14 11:53
    przez Was wszędzie teraz widzę te torby Skip Hopa, czy naprawde są takie rewelacyjne?
    kurde przy luśce nie miałam nawet torby do wózka, wszystko nosiłam w swoich gigantach..
    teraz chyba w jakąś zainwestuję, bo przy dwójce to i w giganta się nie mieszczę!
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    [quote=mkd][/quote]


    super te torby :) kurde chcialabym ja zobaczyc w realu ! ktora polecacie?

    ponadto mam pytanie co do tych Minky kocykow? czemu one sa takie polecane?
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 24th 2014 zmieniony
     permalink
    ladybird27: Minky kocykow? czemu one sa takie polecane?


    Hahaha sama nie wiem, nam nie podszedł. No ale polecane są bo minky jest milusi w dotyku i ma fajne kolory a strona bawełniana cudne wzory....zapewne dlatego :wink::wink:
    Ja wolę kocyki "jednowarstwowe":wink::wink: Mamy z woomara ale ciężko było dostać oryginalny z bawełny w konkretnym kolorze i rozmiarze. Bo na stronie producenta są inne wzory (pod hasłem kocyki bawełniane) niż mogłam znaleźć w sieci. W końcu ustrzeliłam na all :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    aha :) kolorowe i wzorzaste sa :d ciekawe jak z regulacja ciepla i takie tam?
    mam sporo kocykow po Synku ale chcialam kupic taki osobisty nowej Dzidzi i dlatego myslalm o tym
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    No strona minky jest sztuczna, druga strona jest bawełniana...ciepło daje na pewno :)) Jak mówię, mi nie podszedł ze względu właśnie na tą dwuwarstwowość. Strona bawełniana ślizga się po minky.
    Za to te bawełniane z woomara są cholery ciężkie do prania, żeby taka charakterystyczna delikatność z nich nie zniknęła. Nie można wirować a jak nie można wirować to wiadomo długo schną....Ale i tak je bardzo lubię :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 24th 2014
     permalink
    Ja tez taka lampke przykrywałam poduszka(teoretycznie nie dotykala lampki, bo ukladalam ja na czas karmienia i przebierania nocnego w naroznikuoparta o sciane. a penwej nocy poszewka poduszki się przypalila :confused:). od razu po tym zakupiłam zarowke o slabym zoltym swietle-takim przydymionym. ja dobrze widziałam,a nie razila mnie ani dziecka.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.