Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 30th 2014
     permalink
    Dwie płytki dają lepszą czułość, monitoruja większą powierzchnię
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny jakie pieluchy kupujecie? jaK mialam synka to by;y u nas huggies w miejscem na pepek ale juz nie ma.
    myslicie ze pampers new baby sa ok?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    ladybird27: Dziewczyny jakie pieluchy kupujecie? jaK mialam synka to by;y u nas huggies w miejscem na pepek ale juz nie ma.
    myslicie ze pampers new baby sa ok?


    My jak Karolek byl maly uzywalismy Pampers New Baby, a ta gore to po prostu wywijalam, by o pepek nie zahaczala :) U nas Pampersy sa do dzis. Raz bedac w Polsce wyprobowalismy pieluszki Dady (dostalam kilka sztuk od kolezanki, by zobaczyc) i niestety u nas sie nie sprawdzily (odparzyly pupke synkowi).
    --
    •  
      CommentAuthorLove_line
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    My uzywalismy różnych na początku a teraz tylko i wyłącznie dada. Synek ma już tylko na noc. Lada moment urodzi się córcia i kupiłam tez dade. Mam nadzieje ze się sprawdzi;)
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    tu jedynie mam dostep do Pampers i chyba tak zrobie. znalazlam na amazonie 9£ za jumbo pak :)
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Lady w Anglii Sainsbury's Little One's New Born Nappies mają miejsce na pępuszek ale nie wiem czy są dobre bo to pampersiaki marki własnej. My je wzięliśmy bo dostałam na nie bon na początku ciąży, więc oczywiście go zrealizowałam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Sliczna ta czapka dzięki.
    moi obaj lecieli na początku na huggiesach.a są dady taki male w ogóle?

    lady przerażasz mnie tym szykowaniem, moje myslenie ogranicza sie do jutrzejszego risotto:)
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Mkd cos ty ja tylko zadaje pytania,jakos myslowo sie przygotowuje tylko..ja nie wiem co mam robic bo mi przeprowadzka wisi w powietrzu i dopiero za 2-3 tyg bede wiedziala czy sie nam uda :p
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 31st 2014 zmieniony
     permalink
    lady, podobno warto się w Asda zarejestrować, bo niedość że pamperki najtańsze to na członkostwo jeszcze są zniżki, ale nie wiem jak dokładnie wygląda. A podobno ogólnie w Asdzie najlepiej je kupować bo jaczęściej promocje sa.
    W Tesco też ostatni 2 dobre promocje z rzedu były.
    -- []
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    ladybird27: tu jedynie mam dostep do Pampers i chyba tak zrobie. znalazlam na amazonie 9£ za jumbo pak :)


    Teraz w UK w Tesco jest promocja (wczoraj widzialam). Dwa Maxi Packi Pampersa w cenie 15GBP. Jedna normalnie kosztuje 11GBP.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny. Dobrze wiedziec :d:surprised:
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Lady ja w Tesco kupiłam też jakiś już czas temu ale widzę, że co jakiś czas się pojawiają chusteczki nawilżane johnsosn baby extra sensitive za połowę ceny i czasem można też znaleźć za połowę Huggies Baby Wipes Natural. Pampersy z promocji też wzięłam sobie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Tydzien temu byla promocja w Tesco w UK, na chusteczki pampers sensitive (te biale, stara delikatniejsza wersja). 12 opakowan po 56sztuk za 8 GBP :) Co chwile tam maja promocje, jak nie ma Pampersy to na chusteczki wlasnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    mkd: moi obaj lecieli na początku na huggiesach.a są dady taki male w ogóle?


    Są ostatnio widziałam w biedronce i mają wyciecie na pępuszek własnie :D
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny szukam lampy sufitowej do pokoju dziecięcego, jakieś ładnej, dziecięcej, ale żeby dużo światła dawała. Znacie coś fajnego?

    Dywaniku też szukam :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Yvoonne Gajka ma identyczną czapę :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Piękne te czapy i takie milusie :))) Ja mam jakiegos hopla na tym punkcie :) Musze dlatego ze sama mam ze 20 ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    20?! matko, ja mam 3 i w każdej wyglądam jak pokraka :P
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Mam do Was pytanie :)
    Z moja mala mamy termin na 10.03 i tak sie zastanawiam w kwestii spacerów. Ostatnio wpadl mi w oko taki spiworek, czy to jest dobry pomysl ? zeby zamiast kombinezonu takie cos zakupic ? Teoretycznie moze byc juz wtedy cieplo ale tez zimno :P od wewnatrz plusz na zewnatrz bawelna a w srodku cieple wypelnienie. Nadaje sie do gondoli i do fotelika, dlugie na 80cm.
    Co Wy o tym sadzicie ?


    p.s. wstawilam bym zdjecie ale nie umiem ! jak ja mam to zrobic :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    ja też jeszcze nie szykuje nic ale w tesco teraz jakieś wielkie paczki są może jak pojadę z mężem to kupimy i też się właśnie zastanawiam czy brać 1 czy od razu dwójki one są od 3-6kg
    przy milce miałam jedynki ale kupka potrafiła się przelać
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    kasia kupka i z 2 ci sie przeleje u niemowlaka..tak jest czesto poki nie zacznie jesc stalych posilkow.

    pamietam jak wystroilismy synka jak byl maly z mezem do znajomych i zanim wyszlismy z domu tak sie "obsral" az po szyje haha
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    kasiakuzniki: czy brać 1 czy od razu dwójki one są od 3-6kg

    my co prawda na huggisach ( jak jeszcze były dostępne) lecieliśmy od początku, no i na 2 włąśnie bo tak jak piszesz od 3 kg
    Łucja urodziła sie 4 kg, nie spodziewałam się aż takiej wagi ale wiedziałam, że ponad 3 kg ma
    teraz jak wszystko będzie ok i tez przenosić mi będzie dane to od 2 zaczniemy :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Ja dzis przy okazji kupowania bidonu dla Frania kupilam dwie paczki pasów startowych wiec cos juz mam:)my zaczynaliśmy od newbornow huggiesa nie wiem co teraz mam kupić ale chyba uderzę w dady, a rosman ma 1?
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Duszkaga, u nas sprawdził sie śpiworek w komplecie z wózkiem. Pasował potem do spacerówki i na kolejne zimy ( jak Młody podrósł, na gore ubierałam kurtkę, a nogi i pupa były w śpiworki).Wolałam właśnie taki śpiworek niż kombinezon - miałam wrażenie, ze maluch ma większa swobodę ruchów i łatwiej zawsze było z niego wyjąc Młodego, bo wystarczyło odpiąć gore i podnieść.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    mkd: a rosman ma 1?

    ma
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    agigi no wlasnie sobie tak wymyslilam, ale ze ja na pierwsze dziecko czekam wiec nie bardzo jeszcze wiem co sie sprawdza. Co prawda kazda mama ma swoje zdanie ale wysluchac mozna za i przeciw :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny, polecałyście nianie angel care.... Kupiłam i mam pewne zastrzeżenia. Mimo wszelakich konfiguracji dźwięk nie jest czysty. Słuchać szumy jakby za oknem traktor jeździł... Czy ktoraś z was się z tym spotkała? Nie jest to tanie urządzenie i coś takiego nie powinno mieć miejsca....
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Ja mam nianie angelcare z monitorem. Na poczatku wlaczala sie jak ktos w poblizu rozmawial na cb radio. Nie wiem czy to ten sam problem ale probowaliscie zmienic fale? A w jakiej odlegosci jest nadajnik od sluchawki?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Na jakim kanale masz nastawione? ja miałam na c2 i dźwięk był czysty. może z 2 razy zlapalo się cos na linii(chyba z radia sciagnelo). I ustaw glosnosc na 2-3 kreski (on i tak zbiera i poglasnia sobie jak cos się dzieje).
    •  
      CommentAuthorLove_line
    • CommentTimeNov 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Yonnne

    -> ja miałam dokładnie to samo tylko przy niani fisher price. ma ktoś nianię z philipsa jakąs godną polecenia/?
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Ustawilismy nadajnik w sypialni, odbiornik w salonie czyli tak jak będzie z niego korzystać. Odległość nie jesty duża. Kanały zmieniałam wszystkie po kolei. Chyba po prostu trafił mi się wadliwy egzemplarz. Odsyłam jutro. Zastanawiam się tylko czy kupic taki sam czy coś zupełnie innego?
    --
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Czy jest tu jakaś mama, która w swojej wyprawce uwzględnia chustę do noszenia dzieci? :smile: Już zdążyłam się dowiedzieć, że najbardziej uniwersalna będzie tkana, skośnokrzyżowa, bawełniana i posłuży od narodzin do 3 lat. Czy wiecie może gdzie można kupić w dobrej cenie, bo jak się rozglądam to jednak spory wydatek jest. Jakąś chustomaniaczką nigdy nie byłam ale podobno pomaga dzieciom z kolkami taka chusta i ułożenie dziecka a moi rodzice od zawsze wspominając moje dzieciństwo mówili, że dużo płakałam ze względu właśnie na kolki, tak, więc chyba musiałam dać im w kość :wink: To samo mówią rodzice mojego męża, więc... może jednak warto taką chustę mięć...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Yvoonne, a nie stoi w pobliżu jakiegoś odbiornika,albo zegara elektronicznego? Ustaw na ten kanal C2,poczytaj w instrucji,mo może jakas opcje masz wlaczona.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Dominam: Czy wiecie może gdzie można kupić w dobrej cenie, bo jak się rozglądam to jednak spory wydatek jest

    Polecam chustę Natibaby. Można upolować do 100zł. Warto kupić używaną, bo będzie już "złamana" czyli miększa i łatwiejsza do wiązania.
    Na naszym forum tez jest odpowiedni wątek.
    --
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeNov 12th 2014 zmieniony
     permalink
    http://pytanienasniadanie.tvp.pl/7445077/dla-mam/co-nie-powinno-znalezc-sie-w-lozeczku-niemowlecia trochę o ochraniaczach do łóżeczka, kocykach, kołderkach i pluszakach. Ostatnio mojej siostry córeczka, która ma jeden rok zaplątala się dwa razy głową w kocyk i kołderkę. Do tej pory nic takiego nie miało miejsca i akurat wydarzyło się po roku. Mała ciężko oddychała, siostra mówi, że się prawie udusiła. Dobrze, że udało jej się obudzić o 3 w nocy bo dziecko nie miało siły płakać. Drugi raz w ciągu dnia i też nie płakała tylko próbowała się odplątać. Może warto zainwestować w śpiworki dla dzieci lub kłaść je do łóżeczka metodą feet to foot - obrazek po prawej w linku http://www.livingtextiles.com.au/page/ensuring_a_safe_and_comfortable_sleep.html
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Yvonne faktycznie poprobuj z kanalam i zobacz czy np obok nie kladziesz komorki ;)
    U nas super sie spradza
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    U mojej niani też dźwięk nie jest czysty, są szumy, ale jak zacznie mały tylko małe dźwięki wydawać to się włącza to wiem, że coś się dzieje. Mi się wydaje, że ciszy nigdy nie będzie. Tzw biały szum.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Mogę prosić o poradę?
    Nie wiem w do czego mam odkładać śpiące dziecko po porodzie!!! Mamy spory dom, dwupoziomowy, więc chciałabym mieć coś mobilnego, żeby można to było łatwo przenosić z piętra na piętro, żeby dziecko było raczej na widoku... Przypuszczam, że będę spała z dzieckiem w łóżku w nocy, ale chodzi mi o dzień. I tak jakoś nie mam przekonania do koszów mojżeszowych, wydają mi się takie "na miesiąc", krótkie i strasznie wąskie...
    No niczego sensownego nie mogę znaleźć... :(
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Ja bym po prostu postawiła coś drugiego na dole, np. kołyskę albo łóżeczko turystyczne. Ja miałam kołyskę w dużym pokoju, bo niby nie mam piętra, ale między pokojem dziewczyn a dużym pokojem jest korytarz w kształcie L i wolałam je mieć na widoku. Jak wyrosły z kołyski, to kładłam je na macie w salonie.
  1.  permalink
    Azja, my mamy duży dom i też patrzyłam na coś mobilnego, ale własnie średnio.
    Znajomi mają taki leżaczek sprawdza się, ale on rzeczywiście dość mały- tyle, że później z kołyski można przerobić na leżaczek.
    A my mamy takie wiklinowe łóżeczko, jest mniejsze od zwykłego, i dorobiliśmy do niego kółka, więc można go swobodnie przestawiać.
    _azja_: chciałabym mieć coś mobilnego, żeby można to było łatwo przenosić z piętra na piętro, żeby dziecko było raczej na widoku...

    A nie możesz mieć jednego łóżeczka/kojca/cotamchcesz na górze, a drugiego na dole?
    my mamy nadmiar łóżeczek, w planach mamy wspólne spanie, ale i tak przyszykuję oba łóżeczka tak, żebym mogła młodego odkładać na chwilę w ciągu dnia, jak będę potrzebowała. Jedno będzie stało w okolicy naszych sypialni/pokoju dzieci, drugie kuchni/salonu.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    My kupiliśmy łozeczko turystyczne z regolowanym dnem, jak zwykłe łóżeczko i z przewijakiem. To ze względu na to że tez bedziemy je do PL zabierac na wakacje, a na razie bedzie na dole w dzien.
    -- []
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Znalazłam coś takiego: Cosi sleep. Szerokosc wewn. 28 cm dlugosc wewnetrzna 73 cm. To chyba wymiarowo coś jak kosz mojżeszowy? Być może postawię rzeczywiście jakieś małe łóżeczko turystyczne, ale to nosidło a la łóżeczko mnie trochę kusi, bo gdybym dokupiła baldachim, to mogłabym to brać do ogrodu, a dziecko ma się urodzić na koniec marca.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Mam kołyskę coneco
    m
    Kołyska ta jest bardzo duża, służyła nam ponad 6 miesięcy. z wibracji korzystałam mało dlatego baterie wystarczyły nam na cały okres użytkowania.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Azja ja na dole planuje miec po prostu nasz stary wozek z gondola bo to latwiejsze niz turlanie sie z jskimis lozeczkami,moim zdaniem to wygodniejsze niz lozeczko przynajmniej w naszym przypadku, bo w zimie moge go wstawic do zimnego salonu,a potem przrjechac do kuchni . Na pol roku starczy bo gondola duza a przynjmnij nie dzwigam.

    Treść doklejona: 24.11.14 10:17
    Ale to co kleila ceri tez jest fajne znajom tez sobie chwalili, dla mnie jednak wazna jest mobilnosci wysokosc takiego sprzetu, bo nie chcislabym nasze psy iedialy caly czas. Ryjkiem u malego, a dwa ze kuchni i salon mamy w dwoch roznych stronach domu, no i wozkiem moge wyjechac od razu do ogrodu:)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Azja, ja mam kosz mojżesza i sprawdzał się nam dość długo; on jest wielkości gondoli, więc spokojnie przez 5 miesięcy nam służył do spania. Ale ja jestem fanką koszy, więc nie jestem obiektywna ;) W każdym razie teraz też będę go używać, bo jest lekki i łatwo go przenosić. Ale tym razem zainwestuję w jakiś stelaż z opcją kołysania :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Migg, tak mowisz? Bo pod względem funkcjonalnosci i nawet wyglądu kosze od zawsze mi się podobały (lekkie, mają uszy do przenoszenia, często rozkladany daszek itd), ale zawsze wydawały mi się strasznie wąskie, węższe od naszej gondoli i to sporo. A jak jeszcze dojdzie kocyk to dziecko jest takie "ściśnięte", no tak mi się przynajmniej wydaje, chociaż może to tylko takie wrażenie... Może tak ma być.
    Jeszcze mi wpadlo w oko chicco lullago
    Mkd - takie rozwiązanie bylo przy Leonku (gondola w salonie), ale my nie mamy niestety bezposredniego zejscia do ogrodu w Warszawie i bylo mi trochę niewygodnie ją znosic... (tylko w drugim domu na wsi mamy takie rozwiązanie). Czesto się przemieszczamy między miastem a wsią, pelno klamotow w samochodzie... Wychodzi na tk, ze najwygodniej byloby kupic trzy (!!!) lozeczka, jedno na gorę, drugie na dol, trzecie na wieś, a po pol roku znowu problem jak dziecko wyrosnie... Dlatego rozglądam się za czymś mobilnym i kompaktowo skladanym... Albo dwa kosze... Po pol roku może przyda się spory kojec turystyczny na wsi, ktory mam po Leonku, a w miescie... nie wiem:)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    A u nas leżaczek 3w1 tiny love średnio się sprawdza bo jest dość ciężki i niewygodny do noszenia (pomijam to, że Gajka wcale się w kołysce nie relaksuje tylko drze :p)...właściwie coraz częściej kładę ją w leżaczku Mikołaja (fisher price od 0 do 3 lat) bo go o wiele łatwiej przenieść a Gajka zadowolona bo nie gapi się w sufit (mam wrażenie że nawet pozycję ma wygodniejszą niż w lekko podniesionym tiny love)...no ale my w domu nie mamy piętra więc łatwiej
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    U nas też był leżaczek Tiny Love 3w1, przenoszony z pokoju do pokoju parę pierwszych miesięcy (nie miałam z tym problemów - ale po schodach to raczej chyba nie) potem postawiłam w salonie łóżeczko turystyczne i stoi do dziś.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję dla Niny rajtuzki czarne najlepiej gładkie rozmiar 86, orientujecie sie gdzie bym mogła kupic najlepiej przez neta? Bo nic nie mogę znaleźc...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    JA kupowałam kiedyś chyba w H&M. Ale to stacjonarnie i dawno temu;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.