Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Dorit: pislalam Wam o koszulach z dlugim rekawem, zamowiłam

    Dorit, ja juz je kupiłam jakis czas temu i sa super jakościowe, chyba juz tu je polecilam. I zatrzaśnięcia daleko odpinane, wiec da sie wyjąc cyca.
    Tylko sie przestrzelilam z rozmiarem, wzięłam L, a to jest takie polskie Ł, czyli naprawdeduze - teraz w 9mcu sie w nie mieszczę ;) tak wiec czeka mnie pewnie zwężenie jakies 2mce po porodzie.
    Jak pamietam Twoje zdjęcia, to powinnaś wziąć S.

    Treść doklejona: 30.01.15 12:08
    misinka26: A powiedzcie mi jakie ubranka kupować na lipiec? Wiem, że mam jeszcze dużo czasu ale chciałam się tak z grubsza zorientować na co się nastawiać.

    Misinka, kup głownie body z krótkim rękawkiem, tego będziesz używała najcześciej. Na to możesz narzucić spodenki lub polspiochy, a na gore jakies cienkie bluzeczki, gdyby było zimno. Mogą Ci sie tez sprawdzić krótkie rampersy. Ja je uwielbiam, ale niestety rampki właśnie tylko w ciepłe miesiące sie nadają.
    Ze dwie cieniutkie czapeczki, na słonko czy gorsza pogodę, jedna bluzę, jakies cienkie skarpetki. I będzie git. A resztę sobie na bieżąco domowisz jak zobaczysz, co ci najwygodniej używać.
    A w ogóle to poczekaj do wiosny, bedą nowe kolekcje to sobie zobaczysz :)
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Magdalena: Misinka, kup głownie body z krótkim rękawkiem, tego będziesz używała najcześciej. Na to możesz narzucić spodenki lub polspiochy, a na gore jakies cienkie bluzeczki, gdyby było zimno. Mogą Ci sie tez sprawdzić krótkie rampersy. Ja je uwielbiam, ale niestety rampki właśnie tylko w ciepłe miesiące sie nadają.
    Ze dwie cieniutkie czapeczki, na słonko czy gorsza pogodę, jedna bluzę, jakies cienkie skarpetki. I będzie git. A resztę sobie na bieżąco domowisz jak zobaczysz, co ci najwygodniej używać.
    A w ogóle to poczekaj do wiosny, bedą nowe kolekcje to sobie zobaczysz :)


    Dziękuję :kiss:
    Wiem, poczekam na wiosnę. Chciałam się tylko zorientować czego mniej więcej mam szukać. Poza tym nie znam jeszcze płci.
    Kurcze ja myślałam o bodach z długim rękawem że z krótkim będzie za zimno.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Misinka, ja Maksia rodzilam w lipcu. Na upaly to tylko body z kr. rekawkiem. Ale mialam tez z dlugim. I tyle samo tych i tych uzywalam. Bo jednak czasem w bodziaku na kr. rekaw bylo ciut za zimno a dodatkowa bluzeczka to za duzo juz. Poza tym ja mialam glownie zapinane z boku, bo to latwiej ubierac, a bluzeczki sa jednak przez glowe. No i rampersy fajna rzecz.mialam tez kilka par cienkich dlugich spodenek. No i bluzy jakies, czapeczki, skarpetki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    dżasti: Misinka, ja Maksia rodzilam w lipcu. Na upaly to tylko body z kr. rekawkiem. Ale mialam tez z dlugim. I tyle samo tych i tych uzywalam. Bo jednak czasem w bodziaku na kr. rekaw bylo ciut za zimno a dodatkowa bluzeczka to za duzo juz. Poza tym ja mialam glownie zapinane z boku, bo to latwiej ubierac, a bluzeczki sa jednak przez glowe. No i rampersy fajna rzecz.mialam tez kilka par cienkich dlugich spodenek. No i bluzy jakies, czapeczki, skarpetki.

    O widzisz, to kupię też z krótkim. I mam zamiar kupić właśnie takie zapinane z boku bo takich przez głowę bym sie bała.

    Dziękuję Wam dziewczynki za rady.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Moje młode urodzone pod koniec sierpnia (jeszcze były upały)ale ani razu nie miał ubranego bodziaka z krótkim rękawem. Raz - w mieszkaniu starym mieliśmy chłodno (parter, mieszkanie raczej nie jasne), dwa - trafił mi się ciepłolubny egzemplarz, także sama zobaczysz jak to będzie z twoim dzieciaczkiem.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny, poradźcie coś w kwestii materaca do łóżeczka? Rozrzut cen jest ogromny i za bardzo nie wiem co wybrać. Najlepsze opinie są o lateksowo-kokosowych, z jakich firm kupowałyście?
    --
    •  
      CommentAuthoreliz21
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    na mały metraż polecam wiaderko do kąpieli ale takie przeznaczone do kapieli Maluszków oczywiście...zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niz wanienka :).
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Ja też kupiłam koszulki italian fashion, co prawda inny model i niestety także za szerokie. Kupiłam najmniejszy rozmiar S a jest on jak M. Więc będę je zwężała, nie ma wyjścia. Ale są bardzo ładne. Kupiłam też szlafrok do kompletu i również bardzo fajny, tylko że on już ma rozmiar typowy :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 30th 2015
     permalink
    Isia, dokładnie tak samo miała. Szlafrok juz ok, a koszule bardzo szerokie. Jak uda mi się po ciąży wrócić do starego rozmiaru S, to chyba sobie z jednej dwie zrobię :wink:
  1.  permalink
    Magdalena: Jak uda mi się po ciąży wrócić do starego rozmiaru S, to chyba sobie z jednej dwie zrobię


    To wtedy ja od Ciebie 'przechwycę' tę drugą :wink:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dziewczyny gdzie kupujecie pościel do łóżeczka? Ja szukam na allegro 120x90, chcę z ochraniaczem, i większość taka wzorzasta jest... A ja chcę takie max 2 kolory, najlepiej kremowe, bo kurcze kupiłam fajne prześcieradło z falbaną i jest w kolorze ecru a niestety podoba mis ie jedna pościel szaro różowa i ni w ząb nie będzie pasować... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dii ja teraz sobie szyje na zamowienie u hande made'owców.
    mój upatrzony sklepik ma albo gotowe wzory albo z tkanin ktore posiadaja mozesz uszyc całkowicie dowolną kombinacje :)
    teraz nie podlinkuje ale spróbuj wygooglowac pollin sklep.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Di a nie masz maszyny w domu? albo ktoś w rodzinie nie ma?
    bo zszycie dwóch kawałków ze sobą to żadna filozofia ;)
    no ewentualnie jak jest się beztalęciem jak ja to trochę krzywo wyjdzie
    a materiał możesz za grosze kupić taki jaki chcesz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Nie mam maszyny niestety, ale ma ją teściowa. Z tym, ze będę się z nią widziała dopiero na Wielkanoc... Ale może coś wymyślę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Dii - jak do tego wymiaru, z ochraniaczem, i dwukolorowa do przescieradelka ecru to może taka?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 31st 2015
     permalink
    Azja- fajna, tylko trochu droga. Ja to tez szyje na zamowienie. tez chcialam ecrue i mam jednokolorowa. Wyszlo mnie cos chyba 70 zl z ochraniaczem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Magdalena, ja będę zwężać już teraz bo jak mi spadnie brzuch to raczej te koszulki będą dla mnie ja rozmiar namiotowy. A tyć właściwie przestałam, dzięki cukrzycy ciążowej i diecie to wiem, że raczej dużo już mi nie przybędzie. A koszulki i tak rozciągliwe, jeszcze mają tak fason, że gdzieś tam jest gumeczka i mogą się naciągnąć. Teraz śpię w dopasowanej koszuli nocnej nieciążowej rozmiar S (prawdziwe S) i normalnie włażę i nie jest mi ciasno. Nie wiem co oni z tym rozmiarem poplątali.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 1st 2015
     permalink
    Dzięki azja. Bardzo ładny, ale po wczorajszych przemyśleniach stwierdzam, że jednak prześcieradło nie będzie mi narzucało kolorystyki pościeli i jednak prześcieradło sprzedam a kupię na zamówienie (z polecenia od Was ;)) to, co od początku mi się baaardzo podobało :)
    TA Z GWIAZDKAMI I OCHRANIACZEM MINKY
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    A jak jest z tym pępuszkiem? To prawda, że nie powinno się zakładać bodów póki nie odpadnie kikut? Kurcze bo juz nie wiem. Planuje kupić właśnie body bo to samo lato będzie.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    misinka26: To prawda, że nie powinno się zakładać bodów póki nie odpadnie kikut?


    Jakiś absurd :devil::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    bananowiec: Jakiś absurd :devil::shocked:

    Całe szczęście. Gdzieś w ulotce to czytałam. Że ponoć body uciskają na ten pępuszek.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Niee to juz raczej jak body są zapinane ja guziki przez środek to to może uciskać a swoją drogą polecam ci zaopatrzyć się w body zapinane po długości ale z boku lub na zakładkę czyli tzw. kopertowe boto duża wygoda szczególnie przy maluszkach. Mnie coś trafiało jak mi nagle brakowało czystych zapinanych:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    Dii: Niee to juz raczej jak body są zapinane ja guziki przez środek to to może uciskać a swoją drogą polecam ci zaopatrzyć się w body zapinane po długości ale z boku lub na zakładkę czyli tzw. kopertowe boto duża wygoda szczególnie przy maluszkach. Mnie coś trafiało jak mi nagle brakowało czystych zapinanych:devil:

    Takie z boku właśnie trudniej znaleźć ale kupię chociaż na ten początek. Dzieki
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 5th 2015
     permalink
    dziewczyny macie do polecenia jakąś matę edukacyjną..
    Milki się już posypała a Wiki już zaczyna się interesować i wyciągać rączki do zabawek przydało by jej się cos
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, zrobiłam listę rzeczy do spakowania do torby do porodu na swojego bloga. Link do ściągnięcia pliku PDF jest w tym tekście. Wrzucam, bo moze Wam sie przyda.
    kasiakuzniki: dziewczyny macie do polecenia jakąś matę edukacyjną..
    Milki się już posypała a Wiki już zaczyna się interesować i wyciągać rączki do zabawek przydało by jej się cos

    Kasiu my mamy taka duża matę 100x150cm. Nie ma tych pałąków do postawienia nad dzieckiem, ale za to jest duża i dzieciak jak juz sie zacznie turlac, to z niej nie spada. No i zabieralam ja na spacery, bo jest gruba i można było na trawie rozkładać. Zaraz znajdę link.
    Edit: dokładnie taka z Tiny Love mamy. Jest nie do zdarcia.
    misinka26: Takie z boku właśnie trudniej znaleźć ale kupię chociaż na ten początek. Dzieki

    Misinka, polecam H&M, widziałam tam dużo tych fasonow od najmniejszego rozmiaru. A przy okazji jakoś taka, ze dziecko długo chodzi (bodziaki z HM po Mery będzie teraz jeszcze nosił Miko i wcale nie sa jakies poniszczone).
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena dzięki Ci, ja z pewnością z tej Twojej listy skorzystam :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Dziewczyny, mój szpital podaje, że dla bąbla mam przygotować 3-5 zestawów bodziaków i śpioszków lub pajaców. Jeśli rodzę na przełomie marca i kwietnia to co lepiej zabrać? I rozumiem, że jak pajace to pewnie bodziak z krótkim rękawem?
    I jeszcze jedno pytanko, czym przykrywać w łóżeczku urodzonego w tym czasie bąbla?
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Isia, mak rodzisz w kwietniu, to myśle, ze pod pajaca juz nie ma co bodziaka dawać. Na oddziałach i tak gorąco. Ale możesz zabrać i najwyżej nie użyjesz. W sumie bodziak jesc nie wola :wink:
    Przykrywać możesz cienkim kocykiem albo zawijać w rożek. Zobaczysz, co dla ciebie będzie wygodniejsze.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    No bo to w sumie nie wiadomo, jaka pogoda będzie. Rok temu, z tego co pamiętam było ciepło i wiosennie, dwa lata temu padał śnieg i było na minusie. To przygotuję różne zestawy, jakby co, mąż dowiezie.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Magdalena: Dziewczyny, zrobiłam listę rzeczy do spakowania do torby do porodu na swojego bloga.

    Bardzo fajny ten Twoj blog :) :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Isia, don't panic. Na pewno nie zmarznie w bodziaku i pajacu jakby co. Ja taki zestaw ubieralam Mlodej na zimę, wiec mysle, ze cieplej to nie ma co.
    .
    Madzia thx:)
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 6th 2015
     permalink
    Iśka moja rada jest taka, weź body i pajace a czy ubierzesz młodemu to i to albo tylko pajac to już ocenisz sobie sama na żywo:cool: zobaczysz matczyna intuicja ci pomoże:wink:

    Treść doklejona: 07.02.15 00:04
    A przykrywać w domu możesz cienkim kocykiem:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Isia- ja rodzlam w liocu. Na dworze byl upal 30 stopni, a w pierwsze dwa dni po porodzie Maks mial bodziaka na kr. rekaw i pajaca. W pierwszy dzien to w ogole jeszcze byl w kocyku i w rozku. I tak z dnia na dzien go coraz bardziej "rozbieralam". Ostatniego - 4 go dnia byl w body na dl. rekaw i polspiochach. Ja teraz rodzac pod koniec maja, jezeli nie bedzie upalow, to bez dwoch zdan zabieram body na kr. rekaw i pajace. W brzuchu mamy jest o wiele wyza temperatura Niz na zewnatrz i dziecko musi stopniowo przyzwyczaic sie do tej roznicy. U nas Maks jest chowany raczej zimnym chowem, ale tuz po porodzie trzeba to ciepelko jednak jeszcze podtrzymac.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Zaczyna mi się na głowę rzucać, wpadam w panikę :wink:
    To zabiorę różne ciuszki, zobaczymy co tam w szpitalu poradzą. A jakie zabierałyście rozmiary? 56? Nasz bąbel rokuje na duże dziecko. W szpitalu mówili, że 56 ale szczerze mowiąc to nie miałam zamiaru nabyć aż 5 kompletów różnych ciuszków w rozmiarze 56 skoro dziecko ma być duże.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Zależy jak duże...u mnie obydwoje po 4kg (Miki 61 cm a Gajka 56) i rozmiar 56 nosili ok 3-4 tygodni...także spokojnie można nabyć trochę takich ubranek :)

    Co do ubioru to Gajkę po porodzie (20.09) ubrano mi w sam pajacyk i przykryto lekkim kocykiem, do tego zaraz kazano ściągnąć czapeczkę ;) w pokoju nie było za ciepło bo miałam klimę z nawiewem (co prawda ustawiałam sobie sama, ale jak zmniejszyłam bo było mi zimno to położna stwierdziła, że jest za duszno, więc włączyłam od nowa...)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    No to u nas calkiem inne podejscie poloznych. Mnie wrecz ochrzanialy, ze tak szybko "rozbieram" Maksia. Czapeczke mial tylko po porodzie, na drugi dzien (rodzilam wieczorem) juz nie zakladalam.
    U nas Maks urodzil sie 3100 i 54 cm dlugosci. Mialam kilka kompletow ubranek 56, przy czym tuz po urodzeniu, to On byl taki podkurczony, ze siostre poprosilam o kupienie pajaca w rozm 50, ale tylko jednego. Za to ciuszki 56 nosil 2 mce i musialam jeszcze sporo dokupic. W 62 to po porodzie by sie utopil po prostu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Magdalena, dzięki za listę! Bardzo fajnie to wszystko pogrupowałaś.
    Ja bym chyba dodała jeszcze wkładki laktacyjne (chociaż to można dokupić w kiosku), parafinę, sól fizjologiczną, octanisept i watę do kikuta (chociaż miałam to w pokoju - czy wszędzie mają to w standardzie?).
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Moje dziecko też zapowiada się duże i mam sporo zestawów w rozmiarze 56
    Łucja urodzona 4kg/ 58 cm i ponad miesiąc nosiła właśnie taki rozmiar pliku
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Magdalena bardzo fajny blog, przeczytałam już prawie od deski do deski :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 7th 2015
     permalink
    Ja ponownie się przekonałam, ze rozmiar 56 zawsze potrzebny.
    Hug, tak jak Ninka, urodził się długi na 55 cm.
    Za chwilę skończy miesiąc, waży już 4,5 kg a dalej w 56 go ubieram i myślę, że jeszcze ze dwa tyg spokojnie w te ubranka wejdzie. Może poza kilkoma sztukami, które już pochowałam. Ale to było takie małe 56 z adnotacją na metkach, że "up to 3,5 kg" czy coś w ten deseń.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 8th 2015
     permalink
    AZJA tak, masz racje! Ja sama tez bede na pewno jeszcze zabierac wkladki laktacyjne etc, ale juz nie chcialam rozciagac listy na drobiazgi, ktore sa indywidualne juz, wiec zostawilam sobie opcje "inne".
    Ja sie jutro pakuje. Normalnie nie moge sie zmusic!
    .
    ISIA tak jak Teo pisze, te 56 sie troche ubiera, nawet duzym dzieciom. Zreszta np takie 56 z HM jest bardzo duze. A z KappAhla z kolei małe, wiec to roznie bywa.
  2.  permalink
    Janek niecałe 2900 i 54cm, i topi się w większości 56, nawet w KappAhlowym 50/56 ma duży zapas. A wg USG zapowiadał się średniakiem i wszyscy doradzali mi branie do szpitala 62, tylko i wyłącznie :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Aha, no to trzeba jeszcze coś dokupić z rozmiaru 56. Mam też sporo rzeczy od siostry a w nich od groma ciuszków w rozmiarze 50. Wyglądają na nieużywane w ogóle, siostra rodziła duże dzieci. Więc nie wiem czy te 50 się przyda, ale jakby co to mam i takie malunie ciuszki. 56 mam niewiele.
  3.  permalink
    Isia, Krzyś - 2700 i 56cm też trochę nosił 50
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    To może zależy jaki jest ten rozmiar 50? Te moje to naprawdę maleńkie. Siostry dzieci tak ponad 4 kg więc nie wiem, czy to możliwe, żeby w taką małą pięćdziesiątkę weszły. Tak czy inaczej, ja zawsze lubię mieć zapas wszystkiego, więc cieszę się, że jakby co, to i takie małe ciuszki mam. Mam też od siostry malutkie kombinezoniki, ciepłe sweterki, może sobie być zima wiosną, ja tam jestem przygotowana ;)
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Magda, dzięki za listę - jest super!
    Rzeczywiście bym dorzuciła wkładki laktacyjne jednorazowe, bo w szpitalu takie wygodniejsze.
    A z gadżetów to może jeszcze muszle laktacyjne (takie z dziurkami, przez które super wietrzą się brodawki i dzięki temu szybciej goją i nie trzeba siedzieć z gołym cycem) i laktator plus butelka/smoczek do butelki (gdy rodziłam pierworodnego, w szpitalu niby była możliwość wypożyczenia, ale nie w weekend, więc gdybym nie miała swojego lub od kogo pożyczyć, to bym nie rozkręciła laktacji przez te 4 dni).
    No i dzięki Wam za dyskusję o tych ubrankach - dla syna miałam pożyczone i już nie pamiętałam jaki rozmiar nosił na początku, teraz dostaliśmy w spadku po bratanicy i tam w rozmiarze 56 ani jednego ciuszka i już się zastanawiałam, czy aby na pewno jest sens takie maciupstwa kupować.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Ja zamiast smoczka/ butelki wzięłabym kubeczek do karmienia Medeli :P:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    moly, ooo. też można - ale jak się korzysta z laktatora, to i tak się butelka przyda, żeby przechować odciągnięte mleko. Nawet te małe ilości są bardzo cenne dla maluszka.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Szczerze mowiąc, z tą butelką, to chyba zalezy od szpitala. Ja sie w "swoich" szpitalach (IMiD Waw i Pruszkow) nie spotkalam z wymogiem/mozliwoscią przyniesienia wlasnej. Wiem za to, ze w sw. Zofii w Waw tego wymagają. Najlepiej zapytac w swoim szpitalu lub sprawdzic na www.
    .
    Muszle laktacyjne... Hehe :wink: Niesamowite, ze co kobieta, to inne odczucia :smile:
    Ja je dostalam w spadku i... wyrzucilam. Uciskaly mi piers pod stanikiem i balam sie zatoru.
    Takim samym tenatem jest laktator. Mnie sie przysal, a sa mamy, ktore obeszly sie bez niego.
    Dlatego mysle, ze lista do szpitala powinna zawierac najwazniejsze rzeczy. A kazda mama juz sama decyduje o gadżetach.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    Ja na pewno ani laktatora ani butelek do szpitala nie wezme. A bede rodzic przec cc, wiec wg niektorych teorii moze byc problem z laktacja. Dla mnie laktatorem bedzie Aleks a boutelki do buziaczka mu nie wloze, zeby mu sie odruch ssania nie zaburzyl.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.