Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    agusienkaa, ja mam taką karuzele
    http://www.edukraina.pl/53856-gwiezdna-karuzela-fisher-price.html
    Ma ona kilka melodyjek, szum lasu, regulację głośności. Można włączyć albo muzyczne albo światełka, albo zostawić dwie opcje. Mój mały bawi się tym przed snem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    Ja niezmiennie polecam karuzele Fisher Price RAIN FOREST.
    Sprawdza się genialnie już przy drugim dziecku.
    Ta sama - w międzyczasie obskoczyła jeszcze troje dzieci :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    My tez ja mamy.lubie ja choc najbardziej lubie opcja sama muzyczka. Jeszcze kam przerobil ja tak ze jest na prad a nie na bateie wiec w oole luksus ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Mam taką samą karuzelkę i obskakuje już 3 dziecko ;-)

    A w ogóle to chciałam tu - ponieważ temat kremówi i kosmetyków oraz odparzonych pup się pojawił niedawno - podziękowac Teo :flowers:
    Kiedyś wyczytałam, że zawsze smarowała na noc dziecku pupine linomagiem i nie musiała przewijać w nocy, a i tak zero odparzęń.
    Wcześniej - przy Martynce ciagle z odparzona pupą się witałam, w nocy i w dzień przy każdej kupie (a kupy non stop ;-) przewijałam - a i tak ciagle ogień.
    Teraz zastosowałam "technike TEO" i przy każdym przewinieciu smaruje pupcię linomagiem, w nocy nie przewijam :shamed: i póki co (odpukać) ani razu nawet pół odparzenia nie było :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    Nie wiedziałam, że to się "technika TEO" nazywa :wink:, ale też tak robię już od pewnego czasu - Linomag przy każdym przewijaniu, na noc grubą warstwą i w jednej pieluszce do rana.
    Zdaje egzamin doskonale. Nie wiem, co to odparzenie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    To technika położnych raczej, nie moja absolutnie :))
    Ale fajnie, że sprawdza się u innych dzieci :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    Ja też tak robiłam z M. przy każdej pieluszce Alantan i nic się pupą nie działo. pierwsze odparzenia właśnie po chusteczkach dostała.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 18th 2015
     permalink
    TEORKA: Ale fajnie, że sprawdza się u innych dzieci :wink:

    u nas już przy Milce się sprawdzała ANI RAZ W NOCY JEJ NIE ZMIENIAŁAM
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 18th 2015
     permalink
    Ja Linomagiem też przy każdej zmianie pieluchy smaruję, a na noc smaruję grubszą warstwą Nivea przeciw odparzeniom, w razie kupy nocnej właśnie- póki co też żadnych odparzeń nie zanotowałyśmy.


    Generalnie LINOMAG (ten zielony) mogą panie w aptece zrobić, taką większą ilość, bo np. 200 g (zielony w tubce ma 20 g), ale wiem, że to na receptę chyba jest- lekarz wypisuje co ma być w składzie i powstaje taki sam specyfik- mi robi znajoma farmaceutka bez recepty i kosztuje to 25 zł, czyli znaczna oszczędność. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 18th 2015
     permalink
    A właśnie o którym linomagu piszecie? Ten zielony tubie czy ten w słoiczku (z różową czy biala nakretka)?
    Nivea na noc jest super. Potwierdzam. Jest tak masakrycznie gęsty ze nic się pod niego nie dostanie ;) Ciężko się go tylko z tubki wyciska.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja też używałam tego Linomagu w tubce biało-zielonej. Super sprawa. Nie wiedziałam, że można go na receptę dostać w większej ilości - podpytam pediatry.
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeSep 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa, ozłocę Cię, dziewczyno kochana! Że ja na to zrobienie linomagu nie wpadłam! :shamed:
    Koleżanka liczy Ci bez recepty wartość samych składników zapewne, ale rzeczywiście na receptę za 200 g maści wyszłoby 16.80 zł, o ile się nie mylę co do aktualnej wartości ryczałtu za leki robione.
    Na bank w przyszłym tygodniu poproszę pediatrę przy szczepieniu o receptę! :bigsmile::cool:

    Dla wszystkich zainteresowanych - mówimy o maści Linomag, w tubce, w biało-zielonym kartonowym pudełeczku.
    Skład do wypisania recepty przez lekarza wyglądać będzie tak:

    Rp.
    Linomag liq. 20,0
    Lanolini
    Vaselini albi aa ad 100,0
    Mf. Ung.

    (lub jak kto woli od razu 200 g maści, to zwiększyć sobie linomag do 40, a w dolnym wierszu wpisać 200 ☺)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Warszawianki sprzedam naszą komode kąpielową. Moim zdaniem super sprawa.
    Oczywiscie sidac ze byla uzywana bo wykąpała czterech chłopakòw ale i cena okazyjna bo dalismy za nia kolo 900zl

    Jakby ktos byl zainteresowany to podaje link do ogloszenia
    http://www.gumtree.pl/a-kapiel-i-zdrowie/zoliborz/komoda-kapielowa-wanienka/1001423680460910756149209
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 18th 2015
     permalink
    No właśnie Linomag Linomagowi nie równy ja kupiłam i się okazało że nie ten bo kupiłam w pudełeczku i ma cynk a chciałam ten bez cynku (przez allegro a nie wiedziałam że są różne ) :(
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 18th 2015
     permalink
    blackberry: Koleżanka liczy Ci bez recepty wartość samych składników zapewne, ale rzeczywiście na receptę za 200 g maści wyszłoby 16.80 z



    No ostatnio to mi też za pojemnik policzyła, więc płaciłam 27 zł, ale następnym razem pojemniczek jej dam, więc może będzie jeszcze taniej.

    No i lekarkę też poproszę o receptę- a nóż widelec nie będzie miała nic przeciwko temu i wyjdzie jeszcze taniej :wink:

    Ja ogólnie kupuję ten mały zielono-biały i używam go, jak gdzieś jestem, u lekarza, u mamy, generalnie w gościach - wożę ze sobą w torbie, bo mniejszy i poręczniejszy - najtańszy jest w aptece Gemini- z resztą tam tylko się zaopatruję, bo chyba tańszych zakupów nigdzie nie zrobię.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeSep 18th 2015
     permalink
    A ja mam pytanko chciałabym kupić termometr bezdotykowy taki co mierzy i temperature ciała, mleka i wody do kąpieli. Czy któraś może coś polecić?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja mam medisana. Sprawdza się idealnie.
    Zresztą wyczytałam o nim tutaj właśnie. Jest osobny wątek o termometrach :)
    tutaj jest wszystko : http://forum.28dni.pl/discussion/942/2/termometr-dla-dziecka-douszny-do-czola-co-polecacie-pilne/
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    Dziewczyny, ja z pytaniem o kołdrę. Miałam do tej pory dla Maksia taka 100x135 na lato kocyk a w zimę kodre puchowa. Ale teraz widzę, ze dla Maksia jest to już za mała kołdra, bo się non stop rozkopuje. Powiedzcie mi, jaka najlepiej kodre i poduszkę kupić? Chce taka w rozmiarze 160x200 , ale jaki rodzaj, jakiej firmy? Chciałabym jakąś naturalną, ale puchowa takiej wielkości będzie za "gruba". Poradźcie coś.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2015 zmieniony
     permalink
    dżasti: Powiedzcie mi, jaka najlepiej kodre i poduszkę kupić? Chce taka w rozmiarze 160x200

    Ja dobrych poduszek wciąż szukam, ale kołdry to mamy wszyscy troje typu "4 pory roku".
    Składa się ona z 2 części spiętych na napy. Jedna warstwa jest cieńsza i nadaje się na lato, druga grubsza na wiosnę/jesień. Obie części spięte razem przeznaczone są na zimę. Kołdra nie jest gruba i ciężka, ale ciepła i lekka. Można prać w pralce.
    Takie kołdry szyje wielu producentów, więc trudno polecić konkretnego. Ja kupiłam u lokalnego producenta.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    ja tez wciaz szukam dobrej poduszki. mam w dmu chyba 4 i zadna mi nie pasuje
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    Ewasmerf: ja tez wciaz szukam dobrej poduszki. mam w dmu chyba 4 i zadna mi nie pasuje

    Ja też mam kilka i żadna mi nie pasuje :neutral:
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 21st 2015 zmieniony
     permalink
    dla mam szykujących wyprawkę, promocja w smyku jest na pieluszki, ręczniki z motherhood, w sklepie internetowym, nie wiem jak stacjonarnym
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Dzis kupilam koldre w jysku. Byla promocja na wszystkie tego typu produkty. Tak jaka napisalam, zalezalo mi na naturalnym skladzie, wiec kupilam welniana z bawelniana tkanina wierzchnia. Zaplacilam 125 zl. Byla tez fajna bawelniana koldra (bawelniany srodek ) za 60 zl, ale juz kasy mi zabraklo. Poduszke wzielam ta co kiedys kupilam - czyli puchowa, tylko moja mama czesc puchu wyciagnla.
    Ja mam lekkiego swira na punkcie naturalnych materialow. Poliestru nie dzierze.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    pytanie za 100 punktow - jaki rozmiar glowy ma najczesciej noworodek oraz niemowlak do 3 roku zycia - chcialam kupic czapeczke i nie wiem jaka
    -- ;
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    Sprawdziłam w książeczce zdrowia Gabrysi - urodziła się z obwodem głowy 33cm (tyle, że ona urodziła się drobna z wagą 2840g).
    Teraz kupiłam czapeczkę najmniejszą, jaką znalazłam i mam napisane, że jest na obwód 0-50cm, także pewnie te 50cm to będzie taki max.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    Moje rodzone z wagą bardzo średnią (~3,5 kg) też miały po 33 cm.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Mój się urodził z małym obwodem - 32 cm (3 kg), a zazwyczaj jest 34-36 cm.

    Obwody głowy
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    Najlepiej kupić mała czapeczkę (około 32 cm), ale elastyczną, z dużą tolerancją :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    dzieki
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 9th 2015
     permalink
    To mój 35 ale w te mini rozmiary sie mieściła główka i jeszcze czapa była sporo za duża. Potem to chyba powinno przysrastac tak po centymetrze na miesiąc.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    dziewczyny, podpowiedzcie z linkami wlacznie - jakie koszule do karmienia sie sprawdzaja, jakie pizamy - czy jest sens kupowac te drozsze czy lepeiej te tansze? jakos sama nie mam zdania.
    to samo ze stanikami - poleccie gdzie przez neta, ewentualnie w jakich firmowych sklepach stancjonarnych sa staniki do karmienia i ktore sa fajne
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Ja nie mam specjalnych koszul do karmienia, bo mnie strasznie denerwują te zapinane po bokach, dlatego, że same się odpinały i zimno w całą klatę. Pokupowałam parę bluzek rozpinanych na środku i w nich śpię (spodnie od normalnych piżam) W koszulach nie lubię spać, ale do porodu miałam najtańsze z allegro i materiał koszmarny, bo strasznie się w nich pociłam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    akirka, co to za bluzki rozpinane posrodku? takie pizamy jak flanelowe ze jak koszula sie odpina?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    akirka: W koszulach nie lubię spać, ale do porodu miałam najtańsze z allegro i materiał koszmarny, bo strasznie się w nich pociłam.

    Ja też koszul nie lubię. Na czas pobytu w szpitalu jednak mieć trzeba - kupiłam 2 sztuka po kilka złotych w lumpusiu. Bawełniane i wygodne - na napy aż do brzucha. Na te 3-4 dni w szpitalu nie opłaca się wywalać kasy na coś, czego się potem używać nie będzie.
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Ewasmerf, ja koszule kupowałam w tym sklepie internetowym, dziewczyny go polecały na przyszłych mamusiach kiedyś. Jestem zadowolona, bo ceny bardzo przystępne, a wybrać można taką jak się woli - rozpinaną albo z tym kopertowym dekoltem, chyba też są na ramiączkach.
    A staniki do karmienia dopiero po nawale kupowałam, obmierzyłam się dokładnie i zamówiłam firmy Alles Mama w sklepie Lovemum. Juz trzeci różny tej firmy używam, bo rozmiar z czasem musiałam modyfikować, bardzo mi odpowiadają.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Dzieki
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    O tak, tak. Również polecam tę stronę z koszulami.
    Tanie, a naprawdę jakościowo dobre bardzo.

    Ewa mam dwie takie koszule.
    Zieloną i niebieską.
    Jak chcesz to Ci wyśle, oddasz mi tylko za wysyłkę bo leżą w szafie i raczej nigdy ich już nie użyje.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Każdy ma inaczej - ja do dziś używam takich piżam do karmienia.
    Mam koszule z italian fasion, rozpinana aż do brzucha. Mam dwie takie ze spodniami - tez italian ale rozpinane tylko do piersi - kupowałam na allegro.
    A, i mam jedna kopertowa koszule- kupiłam w akpolu.
    Latem śpię w takich na ramiączkach - wystarczy tylko spuścić ramiączko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    W koszulach do karmienia śpię do tej pory. Zamierzam to robić do końca karmienia.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Ewa, czy dobrze pamietam ze jesteś z Wrocławia?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    Teo, dzieki, na razie sie wstrzymam, bo sa na ramiaczkach. ja rodze luty, wiec jakos tak mi sie w zimie i na wiosne nie widzi smigac z odslonietymi ramionami, a w lecie to ja nie wiem czy bede karmic czy nie, ile pokarmie, wiec na razie poczekam. ale dzieki. jak cos i nikomu nie opochniesz a ja bede potzrebowac to sie do ciebie zwroce.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 28th 2015
     permalink
    No ja rodzilam w styczniu i w nich smigalam na luzaku. W szpitalu gorąco milion, w domu lepiej ale ja ogólnie jestem pingwinem i nigdy mi chłodno nie jest :wink:

    Spoko loko, nie naciskam. Jak coś to się odezwij. Myślę, że pewnie długo w szafie poleżą.

    No chyba, że któraś reflektuje ? :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Ewasmerf: jakie pizamy - czy jest sens kupowac te drozsze czy lepeiej te tansze?


    Ja kupowałam z Italian Fashion, ale zadowolona jestem tylko z modelu, który ma rozpinane guziki po środku i z drugiej na ramiączka, gdzie cały dekolt jest z gumką i po prostu powiększasz go i wyciągasz pierś. Zamawiałam na stronie IF.
    Ja zadowolona byłam z dwóch prostych koszul, kupionych za 15zł na Allegro - miały być do szpitala, do porodu i do wyrzucenia jak się zniszczą, tymczasem trafiłam na fajną miękką bawełnę, super się piorą i używam ich do dziś. Też rozpinane z przodu, a nie po bokach (przy pachach)
    Kupiłam też piżame w Lidlu, niby nie do karmienia specjalnie, ale ma dekolt z rozpinanymi guzikami, głęboko i jest idealna.
    Zupełnie natomiast nie sprawdziły mi się koszule z innymi systemami np. takimi no to nie moja bajka. Niewygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Teo ja chętnie przygarnę :) jeśli to nie kłopot :) tylko jaki rozmiar ?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 29th 2015
     permalink
    Ewasmerf, w Askot na Braniborskiej mieli biustonosze do karmienia. Co prawda warunki słabe do mierzenia ale można to zrobic. Wydaje mi sie, ze cena nie była wysoka a całkiem niezły wybór z rozmiarów.

    Treść doklejona: 29.10.15 19:00
    Z koszula nie pomogę bo tak długo szlam swoją kupić, ze mi wody odeszły i rodziłam w pierwszej lepszej. Potem moj kupił mi koszule w kiosku w szpitalu. Nigdy więcej ich nie założyłam. W długim rekawie byłoby mi za gorąco bo tam strasznie ciepło wszędzie (rodziłam w listopadzie)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Asia muszę popatrzyc ale chyba brałam wtedy L.
    Normalnie noszę M ale wiesz brzuch wielki etc :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Ewa we Wrocku w Askocie mają koszule i staniki Alles.
    dla mnie naj!

    Niestety nie są najtansze no ale albo jakość albo cena

    tez na po porodzie mialam jedna tania w razie zabrudzenia
    okropny material, przebieralam ja raz dwa

    ja z Alles mialam taka fajna kopertowa na piersiach to wszystko na gumeczkach i nic sie nie rozpinalo nie przeszkadzalo
    a druga z zapieciami jak staniki z Alles i rewelacja
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Ewa, bluzki rozpinane pośrodku, na zasadzie jak ta koszula
    Taką teraz kupiłam do szpitala i jest bardzo fajna, dobra bawełna i wygodna.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    oo, dzieii, wlasnie ja sobie wynalazlam na allegro wczoraj, fajnie ze zadowolona jestes, to ja tez kupie. brac rozmiar ktory sie nosilo przed ciaza? w sensie ze M mam wziac?
    i ile takich trzeba? 2 wystarcza czy wiecej?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 30th 2015
     permalink
    Ja wzięłam M,a noszę S i dobrze, bo cyc by się w S nie zmieścił, biodra zresztą też nie;) Ja do szpitala miałam 3 koszule - jedną na poród i 2 na pobyt.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.