Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Cudna,sliczna dziewczynka!!!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Ależ ona ma oczyska piękne :) Rzeczywiście po bliźnie prawie nie ma śladu :) Cudowna jest :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Easy, aż się spłakałam czytając Twoje przejścia. Ida ma niesamowite, ale to naprawdę niesamowite oczy! Jak w kreskówkach :)))) Śliczna dziewczynka! A Ty jesteś mega dzielną mamą!
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Easy jesteś wielka:)! a mała to przecudna dziewczynka!!!:)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Sliczna dziewczynka ,sledzilam temat od Twojej ciazy i kibicowalam Ci po cichutku .
    Slicznie a niedlugo sladu nawet nie bedzie :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Bosze, jaka Ona śliczna :shocked: No a oczy to ma zabójczo śliczne :wink:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornenaa
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Ja również Wam dziewczyny mocno kibicuję! Ida jest prześliczna a Ty jesteś bardzo dzielną kobietką! Ściskam :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Śliczna dziewczynka od początku śledzę Wasze losy, cieszę się, że wszytsko dobrze się układa i życzę wytrwałości :)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Pięknie wygląda i prawie blizny nie widać- cudnie :D
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Easy, fajnie, że się odezwałaś. Jesteś bardzo dzielna!
    Ostatnio miałam cykl zajęć o rozszczepach, naoglądałyśmy się sporo...Ida wygląda przepięknie!!!!!!! Na pewno to w największej mierze Twoja zasługa! Masaże, o których pisałaś, są podobno nie do przecenienia :bigsmile: Widzę, na przykładzie, Twojej królewny, że to najprawdziwsza prawda :cool: nie tylko czcza gadanina. Mam nadzieję, że dalsze Wasze sprawy poukładają się po Waszej myśli. Dobrze, że mała jest zdiagnozowana, to połowa sukcesu. Bardzo dobrze, że tak szybko. To raczej nieczęsto się zdarza.
    Będzie dobrze, bo jakże miałoby być. Tyle już za Wami. Dacie radę!
    Odzywaj się czasem, bo naprawdę Wasza historia wnosi w wiedzę ludzi o rozszczepach wiele dobrego :wink:
    Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJul 9th 2013
     permalink
    Easy ona jest cudowna!!!! Jaka blizna??? Tej blizny już prawie nie widać!!!! Wspaniała! Piękna dziewczynka!!!!
    -- ,
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Easy ja rowniez kibicuje Tobie od poczatku kiedy to napisalas, ze twoja coreczka ma rozszczep. Od samego poczatku Cie podziwiam. Mysle, ze jestes super przykladem dla wielu mam. Ida w przyszlosci na pewno bardzo Ci podziekuje, ze tyle dla niej zrobilas. Jestes bardzo dzielna kobieta. Podziwiam...
    Patrzac na zdjecia Idy mozna powiedziec, ze te piekne oczy zaslaniaja wszelkie male niedoskonalosci, ktorych jeszcze troche i wogole nie bedzie widac.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Easy fajnie że się odezwałaś..... jesteś naprawdę dzielna.... moja mama wspominając pierwsze lata mojego brata dalej płacze było ciężko ale dała sobię rade tak jak ty dajesz:) dobrze że zgłosiłaś się o pomoc... chylę czoła..
    -
    a Idusia naprawdę śliczna jest te jej oczy cudo!!!! a blizna jest naprawdę śliczna!!!! u mojego brata jest duuużo gorsza ale cóż dzieli ich 30 lat:) i mój brat ma dużo gorsze ustka a Ida ma cudowne:):):) a nosek jak przyjdzie niego czas tez zrobią tak że nie będzie widać że cokolwiek było przy nim robione:)
    --
    • CommentAuthoraldona8701
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Justyna, czyli easyshare... Fajnie że się odezwałaś, szkoda, że na naszej FB grupie nie dałaś znaku życia, ale może odezwij się i do nas? Nie rozumiem dlaczego po operacji urwałaś kontakt, zwłaszcza, jeśli nie potrafiłaś sobie poradzić z pewnymi sprawami. Kto lepiej Ci pomoże, jeśli nie my? Mamy dzieci z rozszczepami? Na grupie dobijamy już do 200 członków, każda/każdy z nas przechodzi dokładnie to samo, pomoglibyśmy Ci. Zapraszamy Cię ponownie na nasze forum FB, dalej jesteś członkiem grupy. Tam wszyscy wiemy, że choć swoje trzeba przejść, to nie aż taki diabeł straszny.
  1.  permalink
    Witam Wszystkich!
    Nazywam się Paulina Garczarczyk i moja 7 miesięczna córeczka Zosia ma rozszczep podniebienia miękkiego. Był to dla nas szok, gdy się o tym dowiedzieliśmy. Nasz dwuletni synek jest zdrowy i nikt w rodzinie czegoś takiego nie miał. Czasami ma problemy z jedzeniem i nie mam pojęcia jak jej pomóc, może ktoś ma cenne rady na ten temat. 1 października będzie przechodzić operacje w IMID w Warszawie. Bardzo się denerwuję tą całą sytuacją i nie bardzo wiem jak mam sobie z tym poradzić... na samą myśl, że będę musiała ją oddać na ten czas i zostawić na całą noc po operacji, serce mi pęka. Czy ktoś mógłby udzielić mi informacji na temat takiej operacji i jak poradzić sobie z emocjami. A może ktoś z Was wie coś o tym szpitalu. Każda informacja będzie dla mnie cenna. Za odpowiedź z góry bardzo dziękuję...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 10th 2013
     permalink
    paulinka0291: na samą myśl, że będę musiała ją oddać na ten czas i zostawić na całą noc po operacji, serce mi pęka.

    Witaj Paulina. A czy nie możesz zostać z Zosią na noc po operacji?
    --
  2.  permalink
    katka 81: no właśnie pierwszą noc po operacji nie mogę z nią być, tak powiedzieli mi w szpitalu. Będę mogła z nią zostać w następnych dniach. Ta jedna noc bez mojej Zosi to będzie koszmar...
  3.  permalink
    paulinka0291 jesli jeszce nie nalezysz do grupy koniecznie wyslij zaproszenie bo jest to grupa anonimowa i tam otrzymasz wszystkie wskazowki dotyczace przygotowania do operacji itp. tutaj masz link do grupy na fb https://www.facebook.com/groups/267294936733532/
  4.  permalink
    agusienkaaaa dziękuję za link, tylko że on nie działa.. może są jakieś inne grupy społecznościowe, na których ktoś mógłby udzielić mi informacji.. bardzo mi na tym zależy.. bo nie radzę sobie za bardzo z tą całą sytuacją, z tą niewiedzą...
  5.  permalink
    paulinka0291 przeczytaj kilka stron wczesniej jest wiele napisane o tej grupie to jedyna taka grupa mam z dziećmi z rozszczepem i prawie wszystkie dzieciaczki operowane w imid. ta grupa na fb jest prywatna i dopóki któraś z dziewczyn należących juz nie zaakceptuje cie to nie będziesz nic widzec.
  6.  permalink
    agusienkaaaa już dostałam się do tej grupy :) jestem Ci bardzo wdzięczna.. już się wiele tam dowiedziałam.. i dzięki tym informacją troszeczkę się uspokoiłam..
  7.  permalink
    paulinka0291 ciesze sie ze pomogłam. jesli masz jakies pytania do osoby z rozszczepem podniebienia miekkiego to chetnie odpowiem
    • CommentAuthorbeti0718
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    czesc. chcialam sie dowiedziec gdzie najlepiej zrobic operacje w instytycie matki i dziecka czy w formedzie?
  8.  permalink
    beti0718 to zależy czy chcesz prywatnie czy na fundusz zdrowia bo formed to klinika prywatna w której za operacje się płaci a imid masz za darmo.
    • CommentAuthormaaarcelus
    • CommentTimeDec 26th 2013
     permalink
    Witam. Jestem studentką 3. roku logopedii i zbieram materiały do pracy licencjackiej, pod tytułem "Opieka medyczna nad dziećmi z rozszczepem". Będę niezmiernie wdzięczna rodzicom za wypełnienie krótkich ankiet, które są oczywiście anonimowe i posłużą jedynie w celach badawczych.
    W swojej pracy chciałabym ukazać stosunek (a czasem jego brak) polskiej służby zdrowia do problemów, z jakimi borykają się rodzice dzieci z rozszczepami.
    Będę niezmiernie wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę i z góry dziękuję za poświęcony czas.
    http://www.survio.com/survey/d/M2T2Y0O8J4Q5D6V7M
    • CommentAuthorilo79
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Kontakt do grupy na FB (o której pisaliśmy już wcześniej) znaleźć można na nowej stronie internetowej naszej grupy "Mamowe centrum rozszczepowe". Zapraszamy www.rozszczepy.sos.pl
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Easy, fajnie, że się odezwałaś :) Pamiętamy i ciągle się martwimy, co u Was :) Ida jest przecudowna :)
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeApr 28th 2014 zmieniony
     permalink
    kamillaogrodowczyk - napisz proszę na e-mail easyshare@o2.pl
    Skończyła mi się ważność konta, nie mogę odpowiedzieć na Twoją prośbę przez 28dni. Skontaktuj się ze mną mailowo :-)

    katka, dziękuję :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Easy, fajnie Cię przeczytać :)))

    Ida wyrosła na piękną dziewczynkę i te oczy ma nadal nieziemskie. I powiem Ci, że jestem pod wrażeniem - ustka ma jak nietknięte!
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Ależ Idunia się zmienia! Te oczy, te włosy!!!! Kocham!!!!
    Poza tym bije od niej taka radość. Widać, że szczęśliwa dziewczynka.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Easyshare,witaj :bigsmile:.
    Cudna masz coreczke!
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    O jest i Idunia:-) super że się odezwałaś
    Mała to już kawał pannicy:-) jej łódzki są boskie ustka ma naprawdę ekstra nic nie widać a nosek jak jej kiedyś będzie przeszkadzał to może sobie skorygować:-)
    Trzymajcie się ciepło:-*

    Treść doklejona: 29.04.14 06:06
    A mam pytanie jak z mowa u Idy?
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJun 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, w najnowszym kwartalniku laktacyjnym jest wywiad z Justyną :) (easyshare)
    tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 26th 2015
     permalink
    Kobietki... Podajcie jakieś mądre strony internetowe, fora, etc na temat rozszczepów warg i podniebienia u dzieci. Koleżanki synek urodził się z rozszczepami (niespodzianka taka... Nic nie wiedzieli w czasie trwania ciąży, że dziecko ma jakiekolwiek wady)... Co prawda matka dziecka też miała rozszczep, ale to było wiele lat temu. Medycyna się rozwija i w sumie wie tyle co ja - czyli nic na temat gdzie najlepiej leczyć maluszka, gdzie najlepiej operują.... Wiadomo. Jak każda mama chce "najlepiej" dla swojego synka.
    --
  9.  permalink
    Monia502 na fb jest grupa rozszczepowe mamy tatusiowie i nasze dzieciaki. jest na niej ogromne wsparcie przemiła atmosfera no i bardzoooo duzo członkow wiec i doswiadczonych mam i przebytych operacji po calej polsce.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziekuję. Zaraz poszukam, bo wczoraj na fb nic mi się nie otwierało.

    No i nadal mi wyskakuje, że nie znaleziono...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 27th 2015
     permalink
    Monia, operują i najlepiej leczą w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie na Kasprzaka. Tam operowano dziecko z męża rodziny.
  10.  permalink
    Monia502 pewnie dlatego bo to jest grupa zamknieta lub ukryta wlasnie ze wzgledu na dzieciaczki i ktoś musi twoja koleżankę do grupy przyjąć. https://www.facebook.com/groups/267294936733532/ tutaj masz linka do grupy. Wiesz ja tez mam rozszczep i tez martwilem sie i martwię czy moje dziewczynki zdrowe będą mozesz cos wiecej napisać o twojej koleżance ile ma lat ktore to dziecko jaki rozszczep maja czy ma juz jakies dziecko z rozszczepem? i koniecznie ja pociesz ze teraz to medycyna tak poszła do przodu ze za jakiś czas twoja koleżanka zapomni ze ma dzidiusia z rozszczepem. Ja tez bardzooo polecam Imid w warszawie bo zdjęcia dzieci po operacji są piękne i opieka bardzo dobra.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Kasia to dość młoda dziewczyna. Dokładnie nie wiem ile ma lat, ale koło 25... To jest była dziewczyna mojego kuzyna. Ona miała obustronny rozszczep wargi i rozszczep podniebienia. Tomeczek ma rozszczep jednostronny, ale podniebienie ma w dużo gorszym stanie niż miała matka. Dużo przed nimi pracy będzie.

    Dodam, że ciąża Kasi przebiegała z przeszkodami. Cały czas zagrozona. Wody odeszły w 34 tyg ciąży, poród zakończony CC. Maluszek 2700 czyli jak na ten tc - ładnie ;). I w ogóle jest słodki bobas... Ale wiadomo... Mnie przeraża zbliżająca sie operacja wycięcia migdałka u synka, a tu duzo poważniejsze sprawy będą. Kasia drży...

    A i kolki ma bobas... Nie wiadomo czy to od mleka czy od powietrza łykanego????
    --
  11.  permalink
    Monia502 a jak z ta grupa udalo sie dołączyć? tam naprawde otrzyma ogromne wsparcie i wogole podpowiedza wszytko teraz rozszczep traktowany jest jak wada kosmetyczna tak wiec glowa do gory:) a kolki to mi sie wydaje ze od niedojrzałego układu pokarmowego. Pozdrów prosze kolezanke odemnie i jak by miala ochote to chetnie z nia porozmawiam.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Nie udało się, bo wyświetla się, że "nie znaleziono". Dziękuję, pozdrowię ;).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.