Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    jaca jaki kupiłaś biustonosz? ja właśnie muszę coś kupić w DUŻYM rozmiarze
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Jaki to jest duży rozmiar?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    jaca_randa: mój pulsometr gryzie :( Pasek od pulsometru robi mi dziury w ciele w miejscu zapięcia

    Mój polar mnie odparza :/ Siostra ma garmina- też ją rani. Jaki masz?
    jaca_randa: na maratonie obtarły mnie do żywego mięsa rękawki od koszulki technicznej. Co zrobić?

    Echhh, ja dychę skończyłam z ranami na udach :/Tylko przy udach prościej- smaruję wazeliną lub zakładam dłuższe spodenki.

    Treść doklejona: 30.06.16 09:48
    mamba_czarna: ja właśnie muszę coś kupić w DUŻYM rozmiarze

    Koleżanka z dużym biustem biega w panache. Nic jej nie skacze.
    Wiem, że dziewczyny chwaliły też shock absorbera.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Ja mam pulsometr z decathlonu i nigdy mnie.niee.obcieral
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 1st 2016
     permalink
    Mamba, shock absorber. Ten do biegania. Rozmiar 80E.

    Pulsometr mam garmina, hrm run. Podobno wielu ludzi garminy obcierają.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  2.  permalink
    Amazonka 85 HH. Duży? Czy w tym temacie również będziesz swoje dyskusje wprowadzać?
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Dziewczyny, co może być przyczyną promieniującego ból w okolicy piszczeli? Taka jakbym mięśnie przypiszczelowe (są takie?) niemiłosiernie nadwyrężyła... Nie wiem, czy ja źle stopy stawiam..? Biegam +/- 2x w tygodniu po ok 4-6 km. Rozgrzewam się/rozciągam przed i po. Po środowym biegu wciąż czuję dyskomfort. Co z tym można robić, jak zaradzić?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 3rd 2016
     permalink
    Montever, a dlugo biegasz? Jak zaczynalam, to bolaly mnie te mięśnie. Z czasem przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 3rd 2016
     permalink
    No właśnie takimi zrywami... Regularnie bez dłuższych przerw gdzieś od maja/czerwca br. Ten ból pojawia się jakoś nieregularnie, dlatego ciężko mi wychwycić jakiś związek przyczynowo-skutkowy. Chociaż ten ostatni ból, który wciąż mnie trzyma wynikać może (tak mi się wydaje), że kompletnie nie miałam "w głowie" tego jak stawiam stopy, bo cała moja uwaga skupiła się na mostku uciskanym jakoś feralnie przez stanik ;/ Chociaż ja nie wiem, czy to normalne żeby się skupiać na technice biegu. Głowa powinna być chyba wolna..?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 3rd 2016
     permalink
    Kurczę, to nie pomogę ;)
    A z tą techniką, to już różne opinie słyszałam: Że jest ważna, bo źle biegając można się nabawić kontuzji... ale słyszałam też, żeby jej na siłę i na szybko nie zmieniać, bo... można się nabawić kontuzji. Nie wiem :)
    Jakby dalej bolało, to polecam wizytę u fizjoterapeuty... Różnych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o swoim ciele :D
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    Monte ale boli cie z przodu po zewnetrznej tak?mm piszczrlowe są jak najbardziej. Przeanalizuj czy rozciagasz tez stope.w sesnie czy oprocz achillesa rozciagasz strone grzbietowa stopy.

    Ja sie nie znam na tym bo orto nie jest moja dziallka ale moze. Tak byc ze dlugo utrzymujesz stope jakby "w gotowosci "czyli jakby w zgieciiu grzbietowym (przeciwienstwo stopy flex)i od tego odczuwasz napiecie w podudziu.

    Ja tak miaalam kilka razy ale samo prZeszło
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    ja dzis bieglam na 5 km, po 4tym myslalam ze umre. ale dobieglam.

    Treść doklejona: 04.09.16 14:51
    http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/53743/Bieg-Radia-Wroclaw-w-Parku-Grabiszynskim#prettyPhoto

    Treść doklejona: 04.09.16 14:54
    laski z wroclawia - ktoras ma ochote 17go pobiec w sztafecie charytatywnej PKO? szukam 4 zawodniczek
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Caris: Jak zaczynalam, to bolaly mnie te mięśnie. Z czasem przeszło.

    Caris, mnie ten ból mięśni zniechęcił szybko do biegania. Mówisz, że to mija??????
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 4th 2016 zmieniony
     permalink
    mkd: Monte ale boli cie z przodu po zewnetrznej tak?

    Lewa bardziej po wewnętrznej stronie (w sensie że z prawej strony piszczela) a prawa z zewnętrznej bardziej cierpi. Chyba krzywa jestem :D Kurczę, wybiorę się do fizjo chętnie, ale najsampierw kilku innych speców muszę obskoczyć, bo się muszę w szerszym spectrum ponaprawiać...
    Brawo Ewa! Ja z kolei mam milion kryzysów na pierwszym kilometrze :crazy: i walcze ze soba zeby nie zawrocic... po trzecim juz mi nie robi... Też byłam zaiteresowana "pekaowską piątką" ale na podkarpaciu... no i tez zastanawiałam sie skad by tu sklad wziac. Powinni jakieś skojarzone ze stroną forum stworzyc, żeby się ludzie mogli dobrać...

    Treść doklejona: 04.09.16 18:16
    mkd: Przeanalizuj czy rozciagasz tez stope
    A to na bank nie rozciągam (napewno nie świadomie)... A jak to zrobić?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    j
    montever: Powinni jakieś skojarzone ze stroną forum stworzyc, żeby się ludzie mogli dobrać...

    dla mnie to glupie ze 5 osob w sztafecie. skad tylu wziac? powinni rodzinnie, ze mama tata i dziec. to bysmy dali rade.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 4th 2016 zmieniony
     permalink
    katka_81: Mówisz, że to mija??????

    Mija :-) Obecnie jestem na etapie palenia podudzi po dluzszych treningach :-)
    Ewasmerf: myslalam ze umre

    Ale sie wkrecilas :bigsmile:
    Ja dzis bieglam polmaraton. Planu nie zrealizowalam :-/
    Kogos karetka zebrala z trasy i slyszalam, jak wyjezdzala z parku na sygnale :-(
    Przy takiej temperaturze jednak nie ma żartów...
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 4th 2016
     permalink
    Caris: Ja dzis bieglam polmaraton.

    wow, moje gratulacje. Dzisiaj nieźle grzało. Dla mnie nieosiagalny jeszcze wyczyn.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    dla mnie polmaraton to tez jakis kosmos. no ale ja trenowac tez nie mam jak za bardzo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Czekajcie, czekajcie... Za jakiś czas pogadamy. Od 5 km do półmaratonu droga jest krótsza niż Wam się wydaje :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 5th 2016
     permalink
    Cris, jak ja swoje 5 km zrobilam w 30 minut, to 20 km oznacza dla mnie 2 h nieprzerwanego biegu. nieeeee daaaam raaady
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Ewa - kiedys dasz rade :)))
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Ewasmerf: 20 km oznacza dla mnie 2 h nieprzerkwanego biegu
    uproszczony rachunek ale
    Ul_cia: - kiedys dasz rade :)))
    też już nie raz słyszałam że choć matematycznie brzmi dziwnie to już bliżej niż dalej 😂 Ja póki co porywam się na mój pierwszy 5km maraton :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    A ja szukam jakichś śmiałków na Runmageddon. Strasznie mnie kusi, ale sama nie pójdę za żadne skarby.:devil:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 12th 2016
     permalink
    Gdzie?
    Jadę na rekruta 15.10 na Pustynię Błędowską :)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeSep 12th 2016
     permalink
    No, ja mam najbliżej do Myślenic. No i zerowe doświadczenie z przeszkodami. Chyba muszę od Intro zacząć.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeSep 25th 2016
     permalink
    Ewasmerf: laski z wroclawia - ktoras ma ochote 17go pobiec w sztafecie charytatywnej PKO? szukam 4 zawodniczek

    i jak Ewa, udało się zebrać ekipę? Podejrzewam, że jednak nie, bo się nie chwalisz...
    Ja już przebieram nogami na moją "piątkę". Już bliżej niż dalej i się zaczęłam zastanawiać ile czasu przed dać sobie na regenerację/akumulację sił. Myślalam o tygodniowej przerwie - cały czas się zmagam z bólem piszczeli.
    Chociaż dzisiaj po 6 kilometrze przestało mnie boleć wszystko (aż mi się dziwnie biegło).
    No i melduję moją pierwszą dychę!! :swingin:
    Pogoda dziś była cudna.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 26th 2016
     permalink
    nie, nie udalo. w sumie moze i dobrze bo ten bieg byl w mega zimna i deszczowa sobote. a ja bym musiala dzieciury zabrac
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Pochwale się pozawodowo...
    Moje pierwsze stadne bieganie. Dystans - szalone 5 km
    Moim celem było poprawienie własnego wyniku - zrobione! :crazy::swingin:
    A w klasyfikacji:
    241/487 (ogółem)
    38/144 (kobiety)
    12 w kategorii wiekowej (i płciowej :tooth:)
    W euforii i na endorfinowym haju zapisałam się na "dychę" za miesiąc. :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 8th 2016
     permalink
    Super! Gratuluje!
    Ha ha, na wiosnę półmaraton jak nic :P

    Wiecie co jest fajne? Tak jak dziś.. leje, wieje, wyjść się nie chce. A jak już się pobiega, to nagle dostaje się takieeego powera :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Montever - zajebiscie!
    Ale to kręci takie stadne bieganie, nie? ;-)))
    Ja za to pochwalę się pierwszym biegiem (na 10K) poza granicami kraju - w Budapeszcie - mój maż maraton, ja dyszka. Beigło sie cudownie. Życiówki nie zrobiłam, ale czas osiagnełam o 5 mnut lepszy ( :shocked::shocked:) niz tydzięn temu na Biegnij Warszawo (tzn wtedy mi sie biegło fatalnei)
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ul_cia: Ale to kręci takie stadne bieganie, nie? ;-)))
    Miałam stresa że się nie odnajdę, że dam się porwać na początku i sił mi braknie. Ale pierwszy kot za płot. Podobało mi się i czuję niedosyt, bo nie dałam z siebie 100%:shocked:
    Ul_cia: niz tydzięn temu
    się rozszalalas :bigsmile: ale to dopiero muszą być emocje... Ach... :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, przyszłam się pochwalić :rainbow:
    Przebiegłam maraton! Bolało... Ale wiecie co? Poród boli bardziej! :tooth:
    Jak na mnie wykręciłam nawet niezły czas- złamałam 4:30 :swingin:
    Jestem w euforii! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Gratuluję!
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Brawo Caris, zostałaś rozdziewiczona :bigsmile::bigsmile: Teraz pora na złamanie czwórki :bigsmile::devil:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Dzięki Dziewczyny! :smile:
    jaca_randa: Teraz pora na złamanie czwórki

    Na razie w głowie mam myśl: "Nigdy więcej!" :)))
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Caris: Na razie w głowie mam myśl: "Nigdy więcej!" :)))

    Przejdzie Ci :bigsmile: No przecież dałaś radę!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkasiawarka
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Gratulację!
    btw, przepraszam jeżeli juz było ale jestem początkującym "biegaczem" podpowiedzcie mi w jakie buty zainwestowac?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    kasiawarka: jestem początkującym "biegaczem" podpowiedzcie mi w jakie buty zainwestowac?

    No ja Ci radzę BUTY DO BIEGANIA. Wiem, że zabrzmi to idiotycznie, ale widziałam wczoraj na zawodach gościa w trampkach. No więc, na początek ja bym nie inwestowała kilka stów w porządne firmowe, spróbuj z sieciówek - z Decathlona, nawet w Lidlu są od czasu do czasu niegłupie buty. Znam ludzi, którzy maratony w tych z Lidla biegają, więc na początek będzie w sam raz. Poprzymierzaj, potruchtaj po sklepie - przede wszystkim MAJĄ BYĆ WYGODNE! Dodatkowe bajery są mniej istotne. Jak już się wciągniesz, będziesz biegać duże kilometraże, to idź do sklepu sportowego (najlepiej biegowego) i niech Ci zbadają stopy i coś dobiorą.

    Pamiętaj o tym (to mega ważne!!!), że do biegania kupuje się buty o rozmiar większe niż te na co dzień. Ja niektóre mam o 1,5 rozmiaru większe. Niektóre modele wystarczy pół rozmiaru większe. Ale ten jeden rozmiar to norma.

    No i muszą Ci się podobać :devil: Więc kolorki, wzorki... Co tam chcesz. Masz mieć frajdę z biegania.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Tak myślę, że doradziłabym przebadanie stóp na bieżni na początku. Sama długo biegałam w złych butach. Test mokrej stopy pokazał, że mam stopę neutralną, takie buty kupiłam i bujałam się z bólem koło kolana. Przed maratonem coś mnie tknęło i poszłam dopasować buty. Po 5 min biegu na bieżni wyszła mi znaczna pronacja na prawej stopie (coś jak płaskostopie). Zmieniłam buty i bóle koło kolana minęły.
    Szkoda się zniechęcić przez ból...

    jaca_randa: Pamiętaj o tym (to mega ważne!!!), że do biegania kupuje się buty o rozmiar większe niż te na co dzień

    Taaak! Muszą być większe, bo poobijasz paznokieć na dużym palcu. Szerokie też muszą być, żeby nie schodził paznokieć z małego palca. Mnie właśnie schodzi :tooth:

    Pięta musi być dobrze trzymana przez zapiętek. Nie powinna się rusząć góra-dół, bo przetrzesz szybko buty.
    Na YT jest sporo filmików instruujących jak dobrać buty.

    Polecam outlety. Buty z zeszłego sezonu można kupić za pół ceny :)
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 12th 2016
     permalink
    Biegałyście wczoraj..?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 12th 2016
     permalink
    tak :)
    Razem ze Sliwsonem i MKD :cool:
    Wyjatkowo miło było :) i nie o czasy chodzi, tylko o atmosferę, nasze endorfiny i wspólny czas :))
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 12th 2016
     permalink
    :clap::thumbup:
    faaajnie. zazdroszcze... ale tempo trzymalyscie rowne?
    w u mnie jedna 5-os rodzina przekroczyła metę w jednym czasie, but w but :D
    ja sie dorobiłam mega zakwasow łydek. Teraz wiem że jednak przed tego typu rywalizacją potrzebuję solidnego treningu. Bo jednak jak biegam sobie w pojedynkę to bardziej czuję ciało, że coś za mocno cisnę, a tak - dałam się ponieść tłumowi a potem ledwo do domu doszłam :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 13th 2016
     permalink
    Oczywiście. Niepodległościowa jedenastka odtuptana. Dzień po - regeneracyjna ósemka. I dzisiaj też potuptam, bo w tygodniu ciężko znaleźć czas.
    Wracając do butów: uważajcie na chińskie podróbki! Ostatnio ogarniałam temat. Jeśli buty kosztują 1/3 ceny takich samych w sklepie, jeśli mają tylko pełne numery (brz połówek lub innych ułamków), jeśli sklep daje darmową dostawę, a czas oczekiwania jest od 10 dni roboczych - to dajcie spokój - to podróbki, które się rozlecą po drugim treningu!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 13th 2016
     permalink
    Jaca, właśnie o Tobie myślałam zadając to pytanie :D
    Właśnie wczoraj zastanawiałam się jaki przebieg mogą mieć buty żeby wciąż spełniać swoją rolę, głównie o amortyzację mi chodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 13th 2016
     permalink
    montever: tempo trzymalyscie rowne?

    Prawie :)
    Ja do tego jeszcze biegłam z malżonkiem ;-) więc póxniej biegliśmy w parach :)
    montever: dałam się ponieść tłumowi a potem ledwo do domu doszłam

    ha ha ha - norma ;-)))
    --
    • CommentAuthorFrodo1988
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Ja dziś z Joasia zrobiłem 5 kilometrów jak na początkujących to nie jest źle wydaje mi się głównie po płaskim, ale chcemy wybrać się na podmiejskie górki.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    Oj dawno mnie tu nie było. Zaczęłam tez biegać jakiś czas temu, w październiku 2016 minął rok :)
    W tym czasie zrobiłam kilka 5, 10, 15 i trzy półmaratony.
    Ten rok zapowiada się mi bardzo pracowicie, w lutym wybieram się do Barcelony na półmaraton. Następnie chcę zrobić koronę półmaratonów i maraton oraz kilka mniejszych biegów. Plany są ogromne a co z nich wyjdzie to się okaże :wink:

    Treść doklejona: 22.02.17 11:43
    kasiawarka: btw, przepraszam jeżeli juz było ale jestem początkującym "biegaczem" podpowiedzcie mi w jakie buty zainwestowac?


    Proponuję wybrać się sklepu specjalizującego się w butach do biegania, mają odpowiedni sprzęt do sprawdzenia rodzaju stopy i dopiero wtedy dobrać sobie model.
    Ja dzięki temu dowiedziałam się, że mam stopy pronujące a najlepiej biega mi się w butach Brooks Adrenaline (dobra amortyzacja i stabilizacja), mam jeszcze New Balance 1260 (b. duża amortyzacja i stabilizacja) ale w tych za dlugo nie dam rady biegać bo są zbyt miękkie. Z asicsa np wcale nie mogę sobie dobrać butów. Mój maż ma różne marki ale tez dobrze biega mu się w Kalenji z Decathlona.

    Pamiętaj, że niewłaściwie dobrane buty mogą szybko doprowadzić do kontuzji.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 27th 2017
     permalink
    Dziewczęta,
    Jako ze Wy bardzo doświadczone :)
    27.05 zapisałam się na bieg 5km, tzn. Klient organizuje i cała firma się zobowiązała NO wiec i ja biegnę :)
    Powoli zaczynam wychodzę i biegnę przeplatając to z marszem.. wychodzi jakieś 2.8km, bolą mnie łydki i nie wiem czy kiedykolwiek zacznę biec te 30min bez maszerowania.
    Co możecie polecić ? Jak zacząć biegać ;p?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeFeb 27th 2017
     permalink
    Asiula, a rozgrzewkę robisz?

    Ja zapisałam się właśnie na bieg kobiet, pod koniec kwietnia. Kondycja żadna :/
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeFeb 28th 2017
     permalink
    Ja na początku nawet 1 min nie umiałam biec.
    Gdzieś znalazłam jak zacząć tj najpierw 1 min biegu, 2 min marszu. I tak co kilka dni zmiany. Poszukaj sobie. Teraz biegnę bez przerwy 7 km.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.