Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Witam,
    o bieganiu to mozna sporo pisac, a nie chce mieszac z innymi watkami. Mam nadzieje, ze ten watek sie przyda wszystkim zainteresowanym, zwlaszcza tym, ktore rozpoczynaja przygode z bieganiem, albo potrzebuja motywacji, planu treningowego czy informacji nt. obuwia, odziezy i innych gadzetow ;)

    Treść doklejona: 03.08.12 10:41
    Ja biegalam z planami Jurka Skarzynskiego przygotowujacymi do polmaratonu a potem do maratonu i moge je z calego serca polecic.
    A teraz zaczynam od samego poczatku, mam 14 kilo wiecej niz przed ciaza, duzo mniej czasu i niemowlaka w domu. Zastanawiam sie, czy bieganie bedzie miec wplyw na laktacje, bo np. teraz zaczelam od szybkich marszy, zeby sie przyzwyczaic troche, ale zakwasy mam po nich takie, ze glowa mala.
    W planach za dwa tygodnie chce juz biegac. Musze jeszcze poczekac na zielone swiatlo od ginki i kupic jakis inny stanik sportowy, bo w te dotychczasowe to sie nie mieszcze, a jest co podtrzymywac...
    Moj maz tez sie wzial za siebie, bo musi schudnac z powodu problemow z nadcisnieniem. Jako ze jego waga zbliza sie do setki, zaczyna od marszobiegow (plan tutaj: http://www.maratonczyk.pl/content/view/322/125/).
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Super watek bede tu zagladac,:-)


    Ja sciagnelam sobie alikacje na iphona - From couch potato to 5km - to taki program dla zupelnych lenichow przygotowyjacy do biegu 5km.
    Pokk co dystans 5km wydaje mi sie nie w moim zasiegu sle biegam co 2 dzien i staram sie jak moge.
    Mam nadzieje ze polubie bieganie i zgubie nadwage...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Polly super wątek:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Też miałam plan zacząć biegać po ciąży, żeby schudnąć, ale schudło mi się tak po prostu, ale pomimo to i tak chciałabym coś zacząć robić bo moje ciało trochę obwisło. Bieganie pomaga na całą sylwetkę tylko jak tu biegać, żeby już nie chudnąć???
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    polly ja się dołączam jak tylko dostanę zielone światło
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 3rd 2012
     permalink
    Ciesze, sie ze jest odzew i "zapotrzebowanie" na taki watek :)
    Yol - poczatki zawsze najtrudniejsze :) Ale zobaczysz, ze jak przezyjesz, to bedzie juz dobrze :)))
    Sara, hehe, chcialabym miec taki problem. W sumie jak organizm wejdzie juz w swoja idealna wage, to sie dalej juz nie chudnie chyba?
    MKD - ty tez za jakies dwa tygodnie zaczynasz? Ja juz zaczelam szybkie maszerowanie z wozkiem, zeby sie troche wprawic. I w zwiazku z tym moje pytanie, bo nie mam doswiadczenia jako matka karmiaca, a moze ktoras z was wie, czy zakwasy moga jakos wplywac na laktacje? No i czy obcisly stanik sportowy nie wywola mi jakichs zastojow - planuje kupic sobie jakis mocno obcisly i zabudowany, bo nie lubie jak mi piersi "dyndaja". Na razie do marszow mam zwykly top z HM, z gumka u dolu, bo w swoj stary stanik sie nie mieszcze obecnie, a ten top na marsze jest odpowiedni i nie obciska az tak mocno, ale do biegania sie nie nadaje. Pewnie zdecyduje sie na wieksza wersje stanika Shock Absorber, dal rade wczesniej, to teraz tez chyba da, a rozmiarowke ma do HH, ale one sa mocno obcisle i boje sie, czy to mi nie wplynie na laktacje.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    znalazłam na stronce bieganie.pl plan biegania na odchudzanie - chcę zacząć niedługo:)

    Treść doklejona: 03.08.12 14:33
    Polly- sprawdź jeszcze panache
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeAug 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Hej, po jakim podłożu biegacie i czy zauważacie potrzebę używania butów do biegania? Nie mam jeszcze takich, a i zastanawiam się nad terenem. Nie chcę biegać po chodnikach :(.
  1.  permalink
    Hej,wiem jedynie ze wydzielanie kwasu mlekowego sprawia ze mleko matki robi sie kwasne i gorzkie i dzieciom moze przestac smakowac... Ale byc moze nie jest to regula.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Ciasto, to moze wlasnie dalas mi odp. co sie mojemu dziecku stalo wczoraj :/ No nic, musze poobserwowac, czy po ponownych zakwasach tez beda takie cyrki...
    Efia, najlepiej biegac po lesnych sciezkach i ew. asfalt tez amortyzuje. A buty do biegania to temat rzeka :))) I moim zdaniem jak najbardziej potrzebne! Ja na poczatku biegalam bez i kolana jednak mocno nawalaly przy mojej wadze startowej. Nawet takie zwykle z Deichmanna (a czasem tez u Lidla albo Tchibo znajdziesz ) lepsze sa od tenisowek i na krotsze dystanse na poczatek starcza. Przy okazji- warto kupic 1-2 numery wieksze, bo stopa potrzebuje miejsca. A najlepiej dobrsc buty ze specjalista, ktory pomierzy, sprawdzi na biezni z kamerka sposob biegania, uwzgledni sposob stawiania stopy i doradzi, bo zle dobrane buty moga popsuc cala przyjemnosc z biegania. Buty z takich sklepow drozsze sa, ale warte swej ceny. No i latem niezle promocje sa :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Ale super wątek :)))
    Ja przygodę z bieganiem zaczęłam w tamtym roku. W sumie bez żadnego planu -po prostu z czasem zwiększałam dystanse i minimalizowałam przerwy między kilometrami. Schudłam super i kondycję miałam jak marzenie.
    Później zaszłam w ciążę, przerwałam trening ale niestety -poroniłam więc do kwietnia nie miałam ochoty na nic.
    Gdzieś od maja postanowiłam znowu ruszyć grube dupsko :) Po takiej przerwie początki są ciężkie dlatego zaczęłam od marszobiegu no i wszystko zaczęło wracać do normy. Jeszcze dwa tygodnie temu robiłam tak po 6km, biegając co drugi dzień. Dwa dni temu ponownie zobaczyłam u siebie dwie kreseczki. Tak masakrycznie się boję... Ale chcę też żyć normalnie. A wczoraj jedyne o czym myślałam -to żeby pójść pobiegać (chyba żeby trochę wyluzować) :) W każdym razie to dopiero początki ciąży, jeszcze się nawet do gina nie umówiłam ale ciekawa jestem czy można sobie truchtać będąc w ciąży? Nie chodzi mi o jakieś maratony... Ale może słyszałyście jakieś opinie na ten temat?
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Mnie strasznie tęskno do biegania, ale wytrzymam jeszcze jakoś te kilka miesięcy przerwy;)
    Mam jednak pytanie odnośnie biegania po porodzie. Czy któraś z Was biegała może z dzieckiem? Oczywiście w specjalnym wózku:) Jeśli tak, chętnie dowiedziałabym się jakie były wasze wrażenia (dziecka również). Po jakim podłożu biegałyście i czy jest jakiś konkretny wózek, który byłby waszym zdaniem godny polecenia.
    Pozdrawiam wszystkie biegaczki:)
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    YPolly, wielkie dzięki za wskazówki! Faktycznie zacznę od najtańszych butów z marketu, potem, w miarę skuteczności treningu i ewentualnych dolegliwości kupię lepsze.
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeAug 4th 2012
     permalink
    Efiaa, dobre buty to podstawa. :)
    --
  2.  permalink
    Cześć Dziewczyny, postanowiłam się dołączyć do Was.
    Od miesiąca ruszam się może nie w zawrotnych szybkościach i kilometrażu ale zawsze to lepsze niż siedzenie tylko przed TV.A ze związana jestem awodowo ze sportem( n-l WF) i mój emek biega a właściwie trenuje biegi więc może będę pomocna w niektórych kwestaich.
    BILIA z tego co się orientuję jeśli się biegało i to regularnie nie powinno nic stać na przeszkodzie abyś dalej to czyniła - oczywiście już nie w tak zawrotnym tempie jak dotychczas ale spokojnie można;) znam dziewczyny, które biegały praktycznie do 8 miesiąca a potem 3-4 tyg po porodzie wracały do biegania - ale to już był bardziej wyczynowy sport.
    Myślę że powinnaś wsłuchać się w swoje ciało i zobaczysz. Chyba, ze boisz się o ciążę.
    --
    Co do butów to powiem Wam że chyba lepiej od razu kupić dobre buty, żeby nie było potem problemów ( nawet jak nie będzie się biegało to zawsze można w nich chodzić) najtańse mogą jednak nie zdać egaminu. Powinna być grubsza podeszwa no i wiadomo lepsze są te z siateczką niż kryte skórą czy innym materiałem nie przepuszczającym powietrza- ale firmę sama muisz sobie dobrać.
    pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Bilia, jak organizm przyzwyczajony, to nie powinno byc problemu. Ja biegalam do piatego miesiaca ciazy, pewnie byloby dluzej, ale w styczniu spadl u nas snieg i zrobilo sie zbyt slisko :wink: Ginka mi powiedziala, ze moge, tylko jesli pojawia sie jakies plamienia (co podobno czeste w ciazy), to mialam nie biegac. Trzymam kciuki za WAS!

    Emza - ja wkrotce zaczynam po porodzie bieganie z dzieckiem wlasnie. Na razie zaczelismy dopiero marsze na rozruszanie. Mam za soba 3 takie marsze, jak bede miec wiecej doswiadczen, to sie podziele. Jak ktoras mama ma wiecej doswiadczen w tej kwestii, to tez jestem chetna sie dowiedziec co i jak. Nie posiadam jeszcze wozka biegowego, bo te sa dopiero dla dzieci, ktore potrafia same siedziec, a moj niemowlak ma dopiero ma 6 tygodni. Teraz jezdzimy w X-landerze xa z fotelikiem i wkladka dla niemowlaka podtrzymujaca glowke. Sprawdza sie na rownym podlozu, u mnie jest to akurat asfaltowy chodnik. Moja corka zasypia w ciagu 2 minut od wyjscia z domu i spi cala droge, generalnie zadnego wrazenia na niej to nie robi :) Mysle, ze po zimie kupimy spacerowke do biegania, model jeszcze nie wybrany.

    Margaretka, to ja sie moze jeszcze zapytam, bo moze wiesz, jak zaczac biegac, zeby nie bylo zakwasow, ewentualnie mozliwie jak najmniej? Generalnie mi one nie przeszkadzaja, ale mozliwe, ze moj mleko przez to jakos inaczej smakuje, bo po mocniejszych zakwasach mi sie corka na cycu strasznie denerwowala i nocke z glowy mialysmy.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    yol: From couch potato to 5km - to taki program dla zupelnych lenichow przygotowyjacy do biegu 5km.

    oo Jola, dzięki! też sobie ściagnę.
    Polly super wątek, też zamierzałam zacząć biegać jak skońćzę karmić, więc jak wrócę z awakacji to startuję z Wami, bo karmię już tylko w nocy, wiec cyce mi nie ciążą.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Dziewczyny, i ja zamierzam wrócić do biegania, ale mam pytanie - kiedyś miałam niezły sportowy stanik, ale teraz w żaden się moje cycki nie mieszczą :((( Macie jakieś godne polecenia? Tzn. takie, żeby biust nie latał jak oszalały?
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Może tu coś znajdziesz na temat dobrych sportowych staników.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Nibriana, ja już tamten watek przeszukałam, ale nie chodzi mi porady, tylko o polecenie konkretnej firmy/marki dla mamy karmiącej, taki, który podczas biegania podtrzyma biust... Yol chyba pisała w Poradach po porodzie, że też ma "cyce jak donice" i ma jakiś dobry stanik, Yol, dobrze kojarzę? :)

    Byłam dzisiaj w sklepie sportowym i są piękne do biegania, pasują jak ulał (w sensie - są mocno obcisłe) pod biustem, ale co z tego jak mi piersi nie wejdą do misek? :cry: I co - czekać z bieganiem aż przestanę karmić?

    Treść doklejona: 06.08.12 16:02
    Na Biustomanii znalazłam fajne recenzje Shock Absorbera i Panache Sport. Zależy mi głównie na tym, żeby biust mi nie latał jak głupi po miskach ;)

    To ja czekam na odpowiedź Yol :D
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    The Fragile - ja mialam na swoje "cyce jak donice" wlasnie Shock Absorber Run, wtedy nosilam 75F i ladnie pasowal ale tez zamowilam sobie trzy rozmiary do wyprobowania, bo wiadomo jak to ze stanikami jest, trzeba przymierzyc.
    Rozmiarowke maja nawet do HH. Ja bede szukac teraz tego samego modelu tylko wiekszy musi byc, chyba 80 H albo HH, zalezy w co sie zmiesci teraz moj biust bo rozmiaru obecnego nie znam ;) (ostatnio jednak kupowalam do karmienia 75 J....).
    One sa dosc ciasne w obwodzie i sie malo rozciagaja (bardzo fajna cecha, bo ci sie nie rozjada po dwoch praniach jak inne i super trzymaja!), czyli nie musisz zanizac obwodu, jak masz np. 80 to kupujesz 80. Moze na poczatku trzeba sie przyzwyczaic do ich zakladania, bo z tylu maja dwie sprzaczki, ale ja jedna zawsze zostawialam zapieta i przez glowe wkladalam. A trzymaja biust naprawde swietnie, nic nie wyskakuje i nie cisnie, jak jest dobrze dobrany.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Ooo, YPolly - bardzo, bardzo dziękuję! To się wybiorę pojutrze do sklepu i sobie poprzymierzam :) Drogie cholerstwo, ale na biuście chyba nie ma co oszczędzać...

    Treść doklejona: 06.08.12 16:34
    YPolly: i sie malo rozciagaja (bardzo fajna cecha, bo ci sie nie rozjada po dwoch praniach jak inne i super trzymaja!),


    To mi się szczególnie podoba :)

    Treść doklejona: 08.08.12 19:31
    Dobra, nakręciłyście mnie tymi planami, stanik już mam (jednak Panache, bo Shock na mnie nie pasował :(), buty mam, strój mam, czyli jedyne czego nie mam to wymówki ;)

    Startuję od soboty, bo mąż z małym posiedzi :) Ale dzisiaj potruchtałam trochę z wózkiem i zdziwiłam się, że się da :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 12th 2012
     permalink
    The_Fragile: Dobra, nakręciłyście mnie tymi planami, stanik już mam (jednak Panache, bo Shock na mnie nie pasował :(), buty mam, strój mam, czyli jedyne czego nie mam to wymówki ;)

    Hehehe, ZBROJENIA to zawsze najprzyjemniejsza czesc wszystkich cwiczeń;)))

    Treść doklejona: 13.08.12 13:39
    Jola, a jak się ta apka na ajfona dokąłdnie nazywa? bo wpisuję w app stor ei nie mogę znaleźć.

    Treść doklejona: 13.08.12 13:40
    Aha, ekspertki od biegania! Dzisiaj startuję jako totalny leszcz :wink:
    i upatrzyłam sobie ten plan. Będzie ok?
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Magda no i jak poszła wczorajsza inauguracja w bieganiu :bigsmile: ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Fragile, udalo ci sie przymierzyc absorbera w stacjonarnym sklepie? :shocked: Ja kiedys szukalam w Poznaniu, ale nie znalazlam zadnego sklepu, ktory by ta firme prowadzil. A teraz pozostaje mi tylko amazon. Musze teraz wiecej stanikow na probe zamowic, bo nie znam rozmiaru. Na razie udalo mi sie wcisnac w stary z "przedluzka z tylu, ale scisnieta na maksa w tym, ze ledwo oddycham...... ;)
    Magdalena :thumbup: I plan wyglada w porzadku. Moj maz tez robi marszobiegi, od trzech tygodni, tylko krotsze odcinki (bieg po 2 minuty) z wieksza iloscia powtorzen i tylko trzy razy w tygodniu i wraca zmeczony dosc mocno, ale robi postepy. Pamietaj na koniec sie porozciagac z 10 minut.

    A ja sie pochwale, ze w sobote wystartowalam pierwszy raz i zrobilam dwie moje petle, czyli dokladnie 3,2 km truchcikiem (z paroma krotkimi przerwami na marsz) :))) I nawet AZ TAK nie bola mnie miesnie, czyli jest dobrze:tooth: Aaa i z wozkiem bylam i nawet szybciej skonczylam od meza, ktory "marszobiegowal" ta sama petle tylko od drugiej strony ze starsza corka na rowerku. :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    ja 29go mam wizytę więc pewnie zacznę od 1go września o ile wszystko będzie ok, na szczęście w tym wypadku cycki mam małe więc turbo stnaik nie potrzebny,buty do biegania też już gotowe,trasa znana, plan biegania też, tylko zielonego światła brak.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    YPolly: Fragile, udalo ci sie przymierzyc absorbera w stacjonarnym sklepie? :shocked:


    YPolly - aha, udało sie :))) W Dopasowanej mieli, ale tylko dwa rozmiary, niestety za małe miseczki. Piszę niestety, bo Panache Sport jest niezbyt wygodny, a Absorber był fajny.

    Ja stwierdziłam, że z wózkiem mi sie jednak fajniej biegnie - dziwnie się czuję po tych 5 miesiącach jak się czegoś nie trzymam ;) Nie wiem co z "ręcami" zrobić :D
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    penny: Magda no i jak poszła wczorajsza inauguracja w bieganiu :bigsmile: ?

    dzisiejsza:) dzisiaj to pisałam, tylko mi tak dokleiło do wczorajszego posta. idę dopiero wieczorem, jak Mery uśnie.
    na pewno dam znaka jak było ;)
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Magda , moja aplikacja nazywa sie 5k runner,ale wiem ze jest duzo roznych
    wpisz sobie "from couch potato to 5k" to jest chyba najbardziej popularna.

    Tez ide dzis biegac, tzn taki mam plan...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 13th 2012 zmieniony
     permalink
    yol: wpisz sobie "from couch potato to 5k"

    no wpisywałam i nie ma w appstore. ale niewazne. ściagnęłam nike+ ale cos mnie nie chce zlokalizowac gpsem, spróbuję runkeeper jeszcze, bo wkurza mnie przy robieniu treningu wg planu, że musze co chwila ustawiać minutnik.
    ---
    Melduję wykonanie zadania ;) pierwszy trening pierwszego tygodnia z 10. już za mną. 5 x 2 min biegu + 4 min marszu i na koniec rozciąganie. To dla leszcza jednak nie lada wyzwanie, ale dałam rade i teraz endorfinki jak po orgazmie :wink: :wink:
    i odkryłam, że ekstra się biega takim szybkim truchtem do Can't Stop Hotsów: :smile:
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 13th 2012
     permalink
    Gratki Madzia !

    Ja ide zaraz pobiegac, wczensiej nie dalam rady.:shamed:

    Treść doklejona: 13.08.12 22:26
    wrocilam!! Dalam rade
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    yol: wrocilam!! Dalam rade

    noo, brawissimo! :wink:
    a ja polecam apkę RunKeeper z appstore (ale pewnie na androida tez jest). Fajnie się ustawia treningi i można ją wykorzystać do każdego rodzaju aktywności, nie tylko bieg (pływanie, rower, fitness etc).
    i muze do biegania ze składanki 101 Music for Run. nie wszystkie utwory mi pasują, ale niektóre naprawde fajnie nadają rytm.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Ja mam mapmyrun i tez mi sie podoba.



    A mialam jeszcze Wam napisac o wiazaniu butow do biegania.
    Kolezanka z pracy biega amatorsko, miala kontuzje kostki i poszla do fizjoteraputy ktory pokazal jej jak dobrze zawiazac runnersy zeby nie nadwyrezac kostek.

    Hmm
    tylko jak to opisac.
    Wiecie jak w butach macie te takie dwie gorne dziurki po kazdej stronie? Trzeba przewlec sznurowke po kazdej stronie do samego konca. A nastepnie prawa sznurowke wlozyc pod sznurowke ktora jest miedzy pierwsza i druga dziurka. To samo z drugeij strony. i dopiero sciagnac.


    Nobla dla tej ktora zajarzyla moje tlumaczenia... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Yol, wklej lepiej fotę ;)
    --
    A wiecie, ja nie mam jesszcze butów do biegania, ale sie okazało, że takie duże sportowe z decathlonu całkiem sa spoko. gruba elastyczna podeszwa, fajnie amortyzuje i sa luźne, więc stopa może pracowac. nie mysląlam, ze sie tak sprawdza, a wygrzebałam z szafy przed samym bieganiem.
    jak zrobię ten plan 10-cio tygodniowy i dojde do biegu przez 30min, to wtedy sobie w nagrodę zanabędę profeski - buty i jakiś ciuch:)
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Magdalena: A wiecie, ja nie mam jesszcze butów do biegania,


    ja tez nie mialam, ale moj mega romantyczny maz kupic mi runnersy z okazji rocznicy slubu !!! hahhahaha
    Zabral moje stare adidasy , pojechal do sklepu i kazal wybrac cos na taka stope z butow do biegania.

    O dziwo pasuja jak ulal! Ale smiac mi sie chcialo z mojego prezntu rocznicowego nie ma co !

    .

    a fotke wkleje w takim razie.

    postaram sie dzis wieczorem


    Magdalena: i dojde do biegu przez 30min, to wtedy sobie w nagrodę zanabędę profeski - buty i jakiś ciuch:)


    a ja wlasnie mam tak ze kupilam sobie specjalnie leginsy do biegania, bluzke, stanik (tutaj akurat musialam bo w stare sportwe staniki zmiescilabym chyba pol swojego cycka :shamed:
    I jakos sie lepiej poczulam i w glowei sobie poukladalam ze skoro klupilam to wszystko to nic, tylko sie wystroic i isc biegac :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    yol: I jakos sie lepiej poczulam i w glowei sobie poukladalam ze skoro klupilam to wszystko to nic, tylko sie wystroic i isc biegac :bigsmile:

    noo to tez dobra motywacja.
    tylko wiesz, w PL wszelkie specjalistyczne rzeczy są w choinkę drogie, więc ja jednak na razie sobie odłożyłam :wink:
    dobra, spadam na drugi trening. tym razem mam już muze ustawioną i coaching w runkeeperze, węc nie będe musiała co chwila lukać na stoper :)
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Magda, jak bylo?

    ja wlasnie wrocilam.. bylo meeega ciezko dziasiaj, nogi jak z olowiu mialam:devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    A gdzie fotka, a gdzie fotka? Ja chcę zobaczyć to wiązanie magiczne :)

    A ja na razie daję radę przez 5 minut biegać, zipię potem strasznie...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    yol: Magda, jak bylo?

    spoko. 30 min treningu i 3,43 km - biegam teraz ten pierwszy tydzień, czyli 5 x 2 min biegu i 4 min marszu, więc nie robi sie duzo kilosów.
    byłoby super, gdyby kuźwa ludzi nie spuszczali psów bez kagańca. to jest jakaś masakra! :sad: dzisiaj wpadłam na kolesia z amstafem bez kagańca i smyczy, se wyprowadził pupilka na spacer. dobrze, że akurat robiłam ten interwał marszowy. biegam przez to spięta, bo ja się bardzo boję psów.
    ale generalnie spoko, po bieganiu sie rozciagam, więc nie mam takich dużych zakwasów i polecam bieganie z treningiem, bo się człowiek wtedy nie wykańcza (kiedyś biegałam ot tak i to odbierało motywację, bo sie od poczatku przeciążałam).

    Treść doklejona: 15.08.12 22:49
    yol: bylo meeega ciezko dziasiaj,

    Jola, a jak ten Twój trening wygląda? tak z ciekawości pytam, bo żeby nie było, ja się nie znam w ogóle :smile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Magdalena: byłoby super, gdyby kuźwa ludzi nie spuszczali psów bez kagańca. to jest jakaś masakra! :sad:


    O błaaagam, mam na to uczulenie - ostatnio jak na rolkach zasuwałam to rzucił się na mnie taki jeden pies... Myślałam, że zejdę... Rolkę to sobie jeszcze może chapnąć, ale jak biegniesz to juz tylko noga zostaje...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Ja to chyba po prostu zadzwonię do straży miejskiej i poprosze, zeby zrobili tam wieczorem parę razy patrol, to się ludzie naucza zakładac kagańce.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Obiecane fotki jak wiazac buty:

    1.

    Uploaded with ImageShack.us

    2.


    Uploaded with ImageShack.us

    3.


    Uploaded with ImageShack.us

    4.


    Uploaded with ImageShack.us



    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    piękna lekcja poglądowa Jolanto !
    jestem pod wrażeniem wykonania , serio :wink::wink:



    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    aaaaaaa sorry ze takie wielkie mi sie foty wkleily ale przynajmnie widac co i jak.:cool:



    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    TEORKA: jestem pod wrażeniem , serio


    Mi tu!

    A czemu akurat tak?



    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: A czemu akurat tak?


    Ten koles fizjoterapetua powiedzial do mojej kumpeli ze jesli buty sa tak zawiazne to wtedy jakos odpowiednio kostka jest utrzymywana tam gdzie powinna i w ogole cala stopa trzyma sie w bucie lepiej niz przy normlanym wiazaniu butow. Nie obciaza sie stawow i ogolnie lepiej niby wlasnie wiazac tak.

    Ja tam sobie wlasnie teraz tak wiaze , a noz widelec to cos pomaga, bo szkodzic napewno nie szkodzi wiec luuuuz.



    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Aaaa, dzięki! No i fajniej wygląda

    Treść doklejona: 16.08.12 10:34
    Dziewczyny - w nowym Twoim Stylu jest bardzo fajny, inspirujący i motywujący artykuł na temat biegania :) "Biegnę do siebie", str. 78.



    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    dzięki, Jola! To już kumam o co kaman, tylko że ja nie mam tych dwóch dziurek obok siebie, więc lipa. ale jak zanabęde profeski to już będę wiedziała co i jak :)



    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    Cos na temat doboru stanika do biegania: dobieramy rozmiar biustonosza sportowego
    Co do ciuchow do biegania, to moge polecic te z Tchibo, tanie i funkcjonalne.
    Aa, Yol, to teraz wiem po co te dwie dziurki na samej gorze :tongue:



    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    YPolly: Co do ciuchow do biegania, to moge polecic te z Tchibo, tanie i funkcjonalne.

    mam stamtąd tiszert i jest rewelacyjny. na bieganie za szewroki, ale spię w nim, bo jest taki mięciutki.
    --
    Dziewczyny, a w jakiej cenie były te Wasze sportowe staniki? i gdzie po nie? w necie czy szukac stacjonarnie?



Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.