Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeNov 3rd 2014
     permalink
    Wyczerpana mi lekarz powiedzial, że na to aby organizm nie odrzucił zaplodnionego jajeczka po transferze. Bralam go jakos do pierwszej wizyty po transferze by potwierdzić ciążę na usg.
    --
    •  
      CommentAuthormonisiunia1
    • CommentTimeNov 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Zoja13 to ja mam na metypred to coś podobnego i po pik up estrofem i luteine będę brać. A stymulacja menopur, gonapeptyl i też metypred. W sumie podobny zestaw. No zobaczymy w piątek. Czekam i się boję.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 3rd 2014
     permalink
    Akusia miałaś taki wysoki bhcg poziom bo miałaś mały odstęp od zastrzyku ovitrelle - on działa 7dni. U mnie odstęp od zastrzyku do pierwszej bety 10dni...

    Jestem po konsultacji, doktor zwiększył mi dawkę Estrofemu dwukrotnie czyli teraz 3x2, zwiekszyl dwukrotnie dawkę luteiny podjezykowej 3x4 a dopochwowa bez zmian. Kiedy zapytałam czy mogę mieć jeszcze nadzieje powiedział że po to jest trzecia weryfikacja, szanse są od 5-8% - czyt. cud
    No nic trzymać się muszę, tak jak napisała Wyczerpana wspomogę się Relanium i posiedzę trochę w domu. Mam jeszcze zamrożone 5 komórek a nadzieja umiera ostatnia :)

    Monisiunia a jakie miałaś wskazania do tego Metypredu?
    --
  1.  permalink
    Tosik przy endometrioze podobno podają, bo organizm może odrzucać tak jak pisała Zoja13.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 3rd 2014
     permalink
    A i jeszcze jedno doktor pytał czy na pewno odczekałam 4h od podania leków do pobrania krwi ze względu na to że progesteron aż tak nie zmalał jak Beta...
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeNov 3rd 2014
     permalink
    Tosik dlatego napisalam w nawiasie o ovitrelle..gdyby nie to od razu 8 dpt wiedziałabym że nic z tego. Sama po swoim wyniku ogladnelam wiele wykresów z beta i zawsze była ona na wyższym poziomie.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  2.  permalink
    Tosik to trzymam kciuki
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Witam Was dzisiejszego pięknego dnia który ciężko mi docenić...
    Wczoraj wylałam morze łez, znosiłam okropny ból brzucha i "najlepsze" rady przyjaciół, niestety tylko Wy wiecie że nie ma słów które można powiedzieć w takiej sytuacji... a ja wczoraj w pewnym momencie pękłam kiedy usłyszałam że po co robiłam tak wcześnie badania? że jestem młoda i mam czas... Niektórzy chcąc dobrze źle dobierają słowa a to tak strasznie boli...

    Sindrella - trzymam kciuki za punkcję, daj znać po :)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Tosik: Wczoraj wylałam morze łez, znosiłam okropny ból brzucha i "najlepsze" rady przyjaciół,


    Tosik, nie zalamuj sie kobieto ! To jest Twoje pierwsze In vitro , tak ?
    Ja moje nieudane in vitro przeszlam w lutym, tez bylo morze lez, zalamanie i to pytanie " co dalej" ?
    Drugi raz mieslismy podchodzic we wrzesniu.
    No i zobacz jak zycie mnie zaskoczylo w czerwcu :)
    Zycze Tobie, aby tak wlasnie bylo i u Ciebie. Zreszta czesto sie zdarza, ze in vitro sie nie udaje , a jakis czas pozniej pojawia sie ciaza , tak sama z siebie :)
    Jest tu kilka dziewczyn, ktore to spotkalo.
    Glowa do gory i zbieraj sily do dalszej walki.
    Sciskam mocno
    :hugging:
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    To jest moje pierwsze in vitro owszem, miałam jeszcze 4 IUI, niestety mam wrogi śluz więc wg lekarzy naturalnie nie mogę zajść...
    Ja nie będę czekać tak jak Ty miałaś podchodzic we wrześniu, chce podejść jak najszybciej się da, cios za ciosem. Miałam rok przerwy, zmieniłam styl życia, zrezygnowałam z pracy zawodowej - będę walczyć i na pewno się nie poddaje ale wczorajszy dzień był trudny nie ukrywam :)
    --
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Tosik całym serduchem jestem z Tobą. Moja rana z poprzedniego tygodnia jeszcze sie nie zagoila także doskonale wiem co czujesz
    --
  3.  permalink
    Kochane jak mi smutno jak was czytam.Tosik trzymaj sie bedzie,musi byc dobrze zobaczysz:cry:
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Sindrella jak Twoja punkcja? Jesteś już po?

    Haneczka, Wisienka jak się czujecie?

    Monisiunia a Twoje zarodeczki?
    --
  4.  permalink
    Tosik a czemu zrezygnowałaś z pracy zawodowej?
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Było ku temu kilka powodów ciężko było mi pogodzić częste wyjazdy do kliniki z pracą, nie było to mile widziane zaczęło mojego szefa denerwować, do tego moja praca wiązała się z dużym stresem a ja źle go znoszę (wyścig szczurów w korporacji) ciągle byłam w trasie ciężko było zadbać o siebie np. o zdrowe odżywianie.
    A druga kwestia razem z mężem ustaliliśmy że ważne jest dla nas szczęście rodzinne a moje zarobki miesięczne to dla męża dwa dni pracy... Jestem szczęśliwą kobietą spełniającą się w domu :) Lubię dbać o mojego męża i o mój dom. Uwielbiam widzieć kiedy wraca do domu i jest z tego powodu szczęśliwy... a kiedy pracowałam często się mijaliśmy niestety...
    --
  5.  permalink
    ja właśnie trzy lata dbałam o dom + zawodowo prowadziłam stronę internetową i bardzo zle to na mnie wpłynęło. Brak pracy, nieudane IUI i ivf sprawiły, że byłam bliska depresji. Zaczęłam chodzić do psychologa i znalazłam stałą pracę. Odkąd ją mam czuję, że odżyłam. Też zarabiam śmieszne pieniądze ( w porównania do zarobków męża) ale mi akurat bardzo było potrzebne wyjście do ludzi. Tyle, że moja praca daje mi mnóstwo radości a wiem, że praca której się nie lubi może podcinać skrzydła.
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Narazie jestem szczęśliwa będąc w domu, mam dom, ogródek i zwierzęta więc mnóstwo obowiązków, mieszkam w miejscu gdzie jest kilka kobiet które są w domu więc mam do kogo wyjść a druga kwestia spełniam się naukowo... Studiuje dwa kierunki, piszę prace naukowe i pełnie funkcję na uczelni ale tylko w weekendy czasem pochłania mnie to bardziej czasem mniej ale jest gdzie :) Zamierzam wrócić do pracy ale jeszcze nie teraz a że nie chcę żeby ten czas był stracony to spełniam się naukowo :) Mamy umowę z mężem że gdybym czuła że zaczyna mi być w domu źle to zawsze mogę wrócić do pracy
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny jak długo czekałyście na miejsce po kealifikacji in vitro?
    Ja mialam rozpocząć stymulacje od 15listopada a teraz się dowiaduje, ze nic z tego:(
    Moze grudzień a moze styczen...:sad:
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Tosik ja mimo wszystko trzymam kciuki za ten cud, a jeśli nawet się nie uda to trzeba się podnieść i działać dalej.
    punkcję miałam wczoraj, w uśpieniu więc nic nie czułam, ale brzuch czuję jeszcze dziś, dr mówił że miał problemy z pobraniem komórek i musiał mnie bardziej ponakłuwać niż to zwykle bywa, zastrzegł od razu że gdyby się coś działo to mam się z nim skontaktować, nie jest źle więc mam nadzieję że nic złego się tam nie dzieje,
    pobrali 10 komórek, wszystkie będą zapładniać, w czwartek będą dzwonić, kiedy transfer

    Treść doklejona: 05.11.14 10:42
    Srebrzynka my nie czekaliśmy praktycznie w ogóle, w sierpniu byliśmy na wizycie, zdecydowaliśmy się na in vitro i od następnego cyklu mogliśmy ruszać z procedurą, podpisaliśmy dokumenty, wykupiliśmy już wtedy nawet leki refundowane, ale tak nam się ułożyło to w pracy, to sprawy rodzinne, później jeszcze infekcja, że mogliśmy podejść do tego dopiero w tym cyklu, także u nas poszło bardzo łatwo, ale to chyba zależy też od kliniki ile ma przyznanych funduszy, nie wszyscy mają tak samo przydzielane
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Srebrzynka ja nie mam zielonego pojęcia ile od kwalifikacji do procedury, nas jak kwalifikowali to juz mi wypisał recepte na anty do długiego protokołu...

    Sindrella - 10 komórek pięknie, a ile dojrzałych? będziesz miała hodowle do blastocysty? do transferu jeden zarodek czy dwa będziesz miała podane?

    Dziewczyny wiecie ile trzeba odczekać po długim protokole żeby znowu móc podejść do transferu? Mam zamrożonych 5 komórek więc nie muszę przechodzić jeszcze raz pick upu... Ostatnio mi znajomy mówił że jest gorsza skuteczność po mrożonych komórkach, któraś ma doświadczenie?
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Tosik, trzymam kciuki żeby wszystko poukładało się po Twojej myśli.
    Co do mrożonych komórek to fakt, lekarz mówił jeszcze przed in vitro, że lepiej mrozić zarodki, bo są silniejsze po rozmrożeniu, niż same komórki. Co nie oznacza, że nie uda się próba przy mrożonych komórkach.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    No to super, mi nikt tego nie powiedział... ale mowa jest o tym że mają gorsze parametry przy rozmrażaniu i może nie dojść do zapłodnienia w labo czy że zarodki są gorszej jakości?

    Treść doklejona: 05.11.14 11:31
    "– Na ogół ze względu na najwyższą skuteczność takiego rozwiązania zapładniane są wszystkie pobrane komórki jajowe. Pacjenci mogą jednak m.in. ze względów światopoglądowych zdecydować o zapłodnieniu mniejszej ilości, np. wyłącznie jednej lub dwóch komórek, a zamrożeniu – pozostałych – mówi prof. Krzysztof Łukaszuk z kliniki leczenia niepłodności Invicta. Przyznaje, że mrożenie komórek jajowych podczas programu in vitro jest dla pacjenta droższe niż mrożenie zarodków, ale równie skuteczne.

    – Badania i rekomendacje amerykańskiego stowarzyszenia medycyny rozrodu (ARSM) wskazują, że mrożenie komórek jajowych nie wpływa na ich jakość, a skuteczność zapłodnienia jest podobna, jak w przypadku nie mrożonych gamet – mówi „Rz".

    Dr Grzegorz Południewski, ginekolog, który współpracuje z jedną z łódzkich klinik leczenia niepłodności, przyznaje, 
że główną zaletą tej metody jest przeniesienie procedury hiperstymulacji poza organizm kobiety, co eliminuje ryzyko. – Dotąd jednak duży był odsetek traconych komórek jajowych, choć z rozwojem technologii te parametry się poprawiają – mówi „Rz". Dodaje, że ta metoda wciąż nie jest jeszcze powszechnie stosowana." cytat z artykułu rp.pl
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Tosik nie mam pojęcia ile dojrzałych???? dr nic nie mówił, ja nawet nie pomyślałam żeby zapytać, powiedział tylko że wszystkie dziesięć będą zapładniać, co do blastocysty to z tego co zrozumiałam, będą wiedzieli w czwartek co uda im sie wyhodować i kiedy będzie transfer, zarodki będą podawać dwa, mój dr nie jest zbyt rozmowny a ja tez nie zawsze wiem o co jeszcze powinnam zapytać.
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Tosik ja mam zamrożone i zarodki i komórki.
    Lekarz tłumaczył mi to tak, że zarodki są silniejsze po rozmrożeniu i przy transferze, a rozmrożenie komórek trochę je osłabia, ale jeżeli bym wróciła po komórki za kilka lat to będą podobnej jakości przy rozmrażaniu jakby mi pobierali te komórki później (za te kilka lat "świeżynki").
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    sindrella: Tosik nie mam pojęcia ile dojrzałych???? dr nic nie mówił, ja nawet nie pomyślałam żeby zapytać, powiedział tylko że wszystkie dziesięć będą zapładniać,


    Jesli pobrali 10 komorek, i te wszystkie 10 beda zapladniac, to wszystkie sa dojrzale. Niedojrzalych komorek sie nie zapladnia.
    To wydaje sie duzo, ale moze masz bardzo dobre komorki.
    Nieczesto sie zdarza, ze wszystkie pobrane sa dojrzale.

    Powodzenia !:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    ale może być tak że nie wszystkie się zapłodnią i nie będą się dzielić, bo dla nas te 10 to było dużo, ale dr powiedział że najlepiej próbować z 10 bo to nie oznacza wcale że uzyskają z tego 10 zarodków, kurcze nic tylko nie mówił o mrożeniu komórek
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    sindrella: ale może być tak że nie wszystkie się zapłodnią i nie będą się dzielić


    Oczywiscie , ze tak moze byc, co wiecej to jest bardzo prawdopodobne.
    Reasumujac:
    -10 pobranych komorek nie oznacza 10 dojrzalych komorek gotowych do zaplodnienia,
    -10 zaplodnionych komorek nie oznacza 10 zarodkow gotowych do podania.
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    dzięki moya, tak właśnie mówił dr, kiedy nie chcieliśmy zapładniać wszystkich 10 komórek, że będzie bezpieczniej jak wezmą wszystkie
  7.  permalink
    Tosik ja przy pieszej próbie miałam podane mrożaki, rzeczywiście są silniejsze niż te świeże, bo od razu zaszłam w ciąże, także bądź dobrej myśli
    Sindrella 10 to ładny wynik, także trzymam kciuki aby wszystkie się dobrze rozwinęły, u mnie zawsze na pobranych 7 były tylko 2 blastusie.
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Tosik - ja też miałam podany mrożony zarodek (nie wiem czy jest różnica między mrożeniem zarodków a komórek) i też zaszłam wtedy w ciążę (niestety okazało się puste jajo) a ze świeżakiem nie udało się ani razu (miałam już dwie próby)
    Sindrella - pisałaś że masz ivf z programu a mają Ci podać dwa zarodki? i 10 komórek zapładniają? Ja też jestem w programie i zapładniają tylko 6szt a podają tylko 1 zarodek (poniżej 35 roku życia)
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    wyczerpana widzisz ja się boję tych 10 szt żeby nie było za dużo zarodków, bo boję się sytuacji gdy nie będę mogła wszystkich odebrać, ale mam nadzieję że będzie więcej niż 2 szt, kurde ale mętlik w głowie mi się robi...
    erozp właśnie dr powiedział że wg refundacji mogą zapładniać 10 szt i podać max 2 szt, tylko że ja jestem przedział 35-40 a Ty ponosisz jakieś koszty oprócz leków, bo my w tym przedziale płacimy tylko za leki, nawet wizyty mamy refundowane
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Jutro mam podglądanie efektów stymulacji i tak się zastanawiam czy pod koniec stymulacji to też tak miałyście / macie ze musicie częściej siku i czujecie ze Wasz brzuch jest na dęty i pełny.
    I jeszcze jedno czy jest jakaś weteranka co ma mniej niż 35 lat i w programie rządowym miała podane dwa zarodki.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Oczywiście Acia że tak! ja przytyłam 4,5kg i nie mieściłam się we własne spodnie a ludzie pytali czy wreszcie się udało :p
    Ja miałam mieć podane dwa ale nie w rządówce.
    Trzymajcie kciuki za moją ostatnią nadzieję, idę na III weryfikacje
    --
  8.  permalink
    Kciuki zacisniete :-D
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Witam po krotkiej przerwie, wlasnie wrocilam z urlopu z Polski, oczywiscie od razu polecialam do lekarza no i dzidzia w 11.5tc mierzyla prawie 6cm, serduszko 162 na minute i pieknie sobie fikalo. Na podgladzie 4d pieknie raczka poglaskalo sie po glowce, cos niesamowitego. Jutro 13tc i usg szczegolowe. Dziewczyny po transferze dieta wysokobialkowa, same proteiny to bardzo pomaga. Ciocia przykro mi. Dziewczyny wiecie w co ja wierze i tak tez wyczytalam w ksiazkach o sukcesach i podswiadomosciach ze jezeli ma sie w zanadrzu plan b to zawsze dochodzi to tego ze bedziesz musiala go uzyc, tylko jeden plan musi byc w glowie i tylko jako ostateczny plan, to moje wierzenia, moze dziwne ale raczej sprawdzone. Z mezem zakladalismy ze te podejscie bedzie ostatnie, pomimo ze mialam darmowe 3, ale tak sie nastawilismy ze juz nie bedziemy przechodzic przez to, ze to ostateczny raz, bo za duzo nerwow to nas kosztowalo. Moze to szczescie a moze tym cos jest. Za wszystkie testujace, trzymam kciuki. Do wisienka: tez mam napady glodu, i bole glowy i nie dopinam sie juz w spodnie. Ostatni tydzien juz na progesteronie.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormonisiunia1
    • CommentTimeNov 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny wiecie, że leki do in vitro na refundację potaniały. Ja za menopur 1200 j płaciłam 397 zł a teraz 280 zł, za 600 j było coś koło 190 za jest 139 zł. Załapałam się na te tańsze 600 j :) jak w pon kupowałam :)) I gonal f tez dużo tanszy :D Super
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Tak tak, ja już też płaciłam chyba tą niższą stawkę :)

    Moje wyniki będą o 16...
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Tosik trzymam cały czas kciuki
    u mnie transfer juto o 12-tej, mają 5 zarodków
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Super Sindrella! jakiej klasy zarodeczki? resztę mrozisz? w której dobie będą?
    --
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    nie wiem jakiej klasy, embriolog powiedział że cały czas się dzielą, została im jeszcze doba, jutro będzie trzecia doba, blastocysty to na pewno nie będą , ale mam nadzieję że bedą wystarczająco mocne, że oni wiedzą co robią,
    wg wcześniejszych ustaleń nadprogramowe zarodki mrozimy, mamy to darmowe do 2016 r
  9.  permalink
    A dlaczego darmowe??Mozec cos wiecej napisac?
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    wszystko pokrywa refundacja, my ponosimy tylko koszty leków, reszta pokrywana jest z programu
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Mrozenie jest darmowe jeśli przystepujesz do in vitro z programu. Do końca jego trwania nie trzeba nic płacić za przechowywanie mrozaczkow
    --
  10.  permalink
    Hmm ja tez z programu podchodze i lekarz moeil ze 400 rocznie musimy płacic za mrożenie i podisalismy papiery w ktorych tez bylo nas ten temat
  11.  permalink
    Andzik1978 ale zapłodnione komorki się mrozi w ramach programu a jajeczka same nie zapodnione odpłatnie.
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny dostałam wyniki III weryfikacji i niestety:
    Beta <1
    Estradiol - 2654,98
    Progesteron - 290,4
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Przykro mi, Tosik. Mocno liczyłam na piękne wieści.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Tosik - przykro mi :((( ale z tego co pamiętam to masz jeszcze zamrożone zarodki? Mi lekarz kazał odczekać jeden cykl i podchodzić do crio w kolejnym
    sindrella - pierwszy raz słyszę, że z programu zapładnia się 10 komórek ale to może właśnie dlatego że powyżej 35 lat, ja 35 skończę w styczniu ale niedługo podchodzę do ostatniego ivf w ramach programu i lekarz powiedział, że mogę już tym razem mieć podane 2 zarodki bo mam dwie udokumentowane nieudane próby ivf; 5 zarodków to super wynik :) trzymam kciuki
    acia - nie chcą podawać 2 zarodków jeżeli masz <35lat, właściwie to nie mogą chyba że jest to już trzecia próba
    •  
      CommentAuthorsindrella
    • CommentTimeNov 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Tosik bardzo mi przykro:( nie na takie wieści czekałam
    .
    ja jestem w przedziale 35-40 dokładnie mam 35 lat, nie wiem jakie są zasady w innych przedziałach, ale my płacimy tylko za leki,od kiedy objęli nas programem wizyty, wszystkie badania, punkca, zapładnianie, transfer, wszystko jest gratis, tylko za leki do tej pory w sumie zapłaciliśmy niewiele ponad tysiąc złotych, no i jest to nasze pierwsze podejście
    erozp a ty leczysz się w Białymstoku, ja też w Bocianie
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za wsparcie.
    Erozp - Mam zamrożonych 5 komórek jajowych a nie zarodki.
    Zapewne dziś doktor powie żeby odstawić leki więc już nie biorę popołudniowej dawki...
    Chciałabym tylko teraz jak najszybciej podejść do kolejnej próby. Jak to wygląda z mrozaczkami? Jak wyglądają przygotowania? Kiedy powinnam się spodziewać @?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.