Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Aina, kurde co ja mogę Ci powiedzieć poza zwykłym "przykro mi". Niby czułaś to od kilku dni, ale jednak ostateczne potwierdzenie też dobija. Trzymaj się kobitko, popłacz jak potrzeba.
    Jeśli chodzi o Relanium, to powiem Wam, że różnie to było za każdym razem. Za pierwszym tylko lepiej spałam, za drugim w ogóle nic nie odczuwałam, a za trzecim spałam od razu po wzięciu tabletki przez pół dnia, także nie ma reguły. O Valium nic nie wiem, bo nigdy nie brałam. Relanium dają w invicie, tak jak Dalia napisała.

    Dalia jest nieźle :bigsmile:
  1.  permalink
    Zastanawiam sie, dlaczego mój gin nigdy tego nie zaproponował... myslicie, ze jak poprosze, to dostane? Kiepsko u mnei z nerwami, generalnie to jestem jednym, wielkim kł,ebkiem nerwow przez te starania :/
  2.  permalink
    Aina wiem co czujesz :-( ja teraz idę na zatkanie jajowodu bo mam wodniaka i trzecie ostatnie podejście :-( człowiek staje się bezradny. Ehhh co ma być to będzie. Trzymam kciuki za następne podejście.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 18.05.15 19:53</span>
    Ja też brałam relanium, bo invikcie jestem
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    No właśnie mi w invicta przepisami i brałam 4 dni 2*1 a sama wzięłam jeszcze dodatkowo 2 dni po 2szt, i jeszcze psycholog ona tez mi pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Valium i relanium to nazwy handlowe diazepamu :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  3.  permalink
    Ja relanium brałam 2h przed transferem. Byłam mega wyciszona, a potem tylko trzy razy na noc i spałam jak zabita.
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeMay 18th 2015 zmieniony
     permalink
    No wlasnie obe ma racje valium, relanium,diazepam to mniej wiecej to samo.. Inaczej sie nazywaja ze wzgledu na rozne firmy, rozne nazwy w innych krajach.. Nie wszystkie kliniki przepisuja je przy ivf i tranferach. Ja mieszkam w Irlandii i w mojej klinice mi nie przepisali, ale wiem od znajomych ktore mialy ivf, ze czesto przepisuja nie tylko w Irl,Anglii, Australii czy Polsce. Ja dostalam to od swojego ogolnego po nieudanym ivf, bo bylam w nienajlepszym stanie emocjonalnym i chcialam normalnie funkcjonowac i wrocic do pracy:nadal mam zapasy i mam zamiar ich uzyc przy transferze, ale nie zeby jakos regularnie brac. Wyglada na to,ze zalezy to od kliniki a nawet nie od tego czy osoba jest normalnie zestresowana czy nie. Moja kolezanka z Australii mowila, ze przed transferem na stoliczku miala polozone 2 tabletki:jedna przed transferem a druga, zeby wziac ze soba do domu na noc. Jednak ona sie pomylila i wziela dwie przed, mowila, ze byla atrakcja podczas transferu i cala droge do domu zabawiala meza glupotami. W kazdej klinice i kraju inne procedury:na przyklad ta moja kolezanka z Australii mowila, ze w jej klinice jezscze po transferze karza lezec godzine na ich oddziale a pozniej na wozku inwalidzkim zawoza do auta i w aucie tez wskazane jest lezec podczas podrozy.. takie to dziwota wszedzie sie dzieja...:)))
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    No tak, tylko jak pytałam się lekarza po co Relanium, to spokój ducha wcale nie był powodem, raczej skutkiem ubocznym :wink: Chodzi o to, że ma wyciszyć organizm, ale w głównej mierze macicę, żeby nie powodować skurczy. A że przy okazji człek jest w wersji "pokój na świecie" to chyba też dobrze.
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Kingoskie mi dokładnie to samo powiedziała moja doktor na temat relanium
    --
  4.  permalink
    No wiec własnie, musi cos w tym byc, ze jednak kliniki to zalecaja :)
  5.  permalink
    Aina, u mnie przy mega stresowym cyklu jednak "zaskoczyło", więc nie wiem czy to kwestia stresu... Ja jednak wolę melisę niż Relanium (swoją drogą kiedyś brałam, bo miałam w życiu mega stresującą sytuację). A tak głównie, to chciałam mi napisać, że przykro mi... :( Ale też chcę dodać, że trzymam kciuki za kolejny transfer!

    Dalia, super wyniki! :D
  6.  permalink
    Dziękuję Wam wszystkim bardzo za wsparcie.
    Ja myśle o tym relanium, bo kurcze od paru lat żyje w stresie i boje sie, ze to niweczy nasze plany dotyczące rodzicielstwa, melisa w ogole na mnie nie działa, ani ziołowe leki z apteki, stąd pomysł, ze moze to relanium... tylko na tydzien, na przykład.
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeMay 19th 2015
     permalink
    Relanium na pewno bardzo pomaga w wyciszeniu się przed/po transferze. Ja sobie go chwalę, byłam zobojętniona przez 3-4 dni i dużo spałam.
    Zdrowe to pewnie nie jest, ale mocny stres dobrze na organizm i zarodek nie wpływa.
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Mi relanium pomaga się wyciszyć i za to go chwale czy ma jakiś wpływ na udany transfer nie wiem ale mi pomógł i psycholog ;)
    aina32 wiec może faktycznie zapytaj lekarza niech Ci coś doradzi.
    ja się stresuje te dni lecą tak wolno do tego piątku....
    czy ta beta urośnie jeny słucham swój organizm trochę czasem kuja mnie jajniki nie wiem czy to dobrze czy nie ach oszaleje:shocked:
    --
  7.  permalink
    na pewno zapytam!
    wiem, ze sie stresujesz, czas mógłby szybciej mijac, wiem!
    Trzymam kciuki, beta na pewno pieknie rosni!
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dalia dlaczego robisz tak późno robisz betę? Ja robiłam co 2dni. Takie miałam zalecenie lekarza ;)
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Trzymaj trzymaj, srebrzynka u mnie w klinice robia w 6 i 10 dpt i czekam do piatku bo tak wypada a czemu nie wiem teraz mnie zestresowalas
    --
    •  
      CommentAuthorWalkaTrwa
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    u mnie w klinice kazali robić 1 raz betę chyba 12 dni po transferze. Dalia nie stresuj się, jak widać co klinika to inne zalecenia :) a liczy się tylko to, żeby wszystko bylo dobrze, a nie jak często jest sprawdzane :)
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Dalia - Walka ma racje co klinika to inny obyczaj. Nie stresu się!
    Wszystko będzie dobrze :)
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    WalkaTrwa ☺ dzieki bo juz sie martwilam ze cos nie tak bedzie
    , zibaczymy juz sroda jeszcze tylko dwa dni, musze sie czyms zajac bo mysli tylko w jednym kierunku biegna, dobrze ze tu moge sie wygadac bo moj m to sie denerwuje ze ja sie nakrecam
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Każda dziewczyna, ktora czeka na betę sie denerwuje. To chyba silniejsze od Nas... jeszcze tylko 2dni i bedziesz spokojniejsza :)
  8.  permalink
    Srebrzynka, dokładnie :)

    Hania, zgadzam się :)

    Aina, podpytaj w takim razie lekarza!

    Dalia, kciukuję nadal :D
    • CommentAuthorMmj
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny
    Podczytuje Was od jakiegoś czasu, ale raczej się nie udzielam. Jestem w trakcie pierwszego in vitro-musieliśmy zamrozić nasze zarodki, ponieważ spędziłam tydzień w szpitalu z OHSS-nie polecam :sad:
    Aina-jeżeli obawiasz się, ze poziom stresu może wpływać na Twoje leczenie, to tak jaki dziewczyny sugerowały, poszukałabym pomocy. Sama przez to przechodziłam, chociaż w klinice leczenia niepłodności stwierdzili,ze nie ma to żadnego związku. Ja jednak z powodu długotrwałego stresu nabawiłam się zespołu jelita drażliwego i miałam zaburzenia wydzielania kortyzolu, co wpływa przecież na układ hormonalny. Mnie pomogła akupunktura, ćwiczenia i medytacje-nie byłam u psychologa, bo wiedziałam, co jest źrodłem mojego problemu i mniej więcej wiedziałam, jak sobie pomoc, ale uważam, ze warto iść. Środki takie, jak diazepam pozwolą Ci się wyciszyć, ale jeśli jesteś w długotrwałym stresie to warto się tym zajac bardziej całościowo. Duże dawki dobrej jakości magnezu i wit c tez są wskazane, bo jako pierwsze są wypłukiwanie z organizomu w sytuacjach stresowych.
    Nie wiem, czy uda mi się zajść kiedykolwiek w ciąże, osobiście nie wierze w blokadę psychiczna (taka konwencjonalna, o której ludzie mówią "wyluzuj sie to sie uda") ale wiem przynajmniej, ze teraz poziom stresu, który powoduje zmiany fizjologiczne w organizmie( mowię o długotrwałym stresie, nie sytuacjach, kiedy sie zdenerwujemy czymś) nie jest u mnie czynnikiem wpływającym na niepowodzenia.
    Trzymam kciuki, żeby sie udało :smile:
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Czesc:-) Mmj a co to OHSS?
    --
  9.  permalink
    Mmj - wielkie dzięki, ja jestem w kontakcie z psychologiem, miałam epizod z psychoterapią... czy to pomaga - nie wiem, ale staram sie po prostu odstresowywać... ćwiczenia to rzeczywiscie dobry pomysł, magnez pijam, wit C tez biorę... równowaga psychiczna jest bardzo ważna, w końcu inaczaj sie wtedy patrzy na Świat.
    Życzę Tobie szybkiego spełniania tego najskrytszego marzenia.
    Współczuje hiperki.... ile miałaś komórek?
    Do szybkiego CRIO :)

    Treść doklejona: 20.05.15 18:34
    Juhasku - OHSS to hiperstymulacja jajników :/
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeMay 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Mmj tez mialam przy pierwszym ivf hiperstymulacje, ale niestety my zdecydowalismy sie na transfer, co zakonczylo sie zle- ciaza biochemiczna... Ale tez ohss spowodowalo, ze mamy 5 zamrozonych blastek.Mialam tez odciagane plyny po transferze i jajniki po 9 cm,ogolnie bylo zle, ale dwa cykle i wszystko kompletnie wrocilo do normy, wiec nie martw sie to wszystko sie regeneruje.. :)Aina32 moze powinnas pomyslec o akupunkturze: ja w lutym i marcu mialam pare sesji: jest to fantastycznie odstresowujace: dziala lepiej niz wszystko.. Joga jest rowniez cudowna: pomaga sie wyciszyc: mozna to samemu robic w domu: chociaz w studio z innymi osobami lepiej.. Hej dziewczyny ja dzisiaj bylam na usg: chyba bede miala transfer mrozaczka w nastepny wtorek lub czwartek: moje endo bylo 8.2 cm w 11 dniu cyklu, czyli dobrze, jutro maja potwierdzic ze krew dobrze i ustalic date: kuuurcze ale fajnie:)) Okazalo sie tez jak podpisywalismy dzisiaj papiery, ze jest opcja zdecydowania sie na 1 zarodek z zastrzezeniem, ze jak przy rozmrazaniu cos sie stanie, ze straci na jakosci przez proces rozmrazania do ponizej 85%, to rozmroza kolejna blastke i dokonaja transferu dwoch i na ta wlasnie opcje sie zdecydowalismy.. Jestem bardzo podekscytowana..:) pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorMmj
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Aina-miałam pobrane 22 komórki jajowe.
    Eddie-ja wiem, ze dojdę do siebie za jakiś czas, także relaks :wink: u nas nie było nawet opcji transferu bo hiperka rozwinęła sie dzień po pobraniu komórek-i lekarze w klinice i szpitalu byli zaskoczeni, ze mam ja w takim nasileniu bo objawy w tym stopniu podobno pojawiają sie po transferze, kiedy zaczyna wzrastać beta. Podobno OHSS nie wpływa na ciąże, u Ciebie mówili, ze to przez to biochemiczna? Powodzenia z crio:smile:
  10.  permalink
    Eddie - dziękuję za wszystkie rady :* i zyczę owocnego CRIO :)
    Mmj - 22 komórki OMG!!!!! Mi pobrali 8, a brzuch bolał... kurcze, a ile macie zarodeczków? Teraz dojdziesz szybko do siebie i CRIO - powodzenia życzę :)
    • CommentAuthorMmj
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Niestety tylko cztery bo się małpy nie chciały zaplodnic :) Nic to, lepsze cztery niż w ogóle... ja o crio na razie nie myślę, jeszcze przez trzy tygodnie będę na zastrzykach przeciwzakrzepowych I jak je skończę to w sumie 11 (łącznie z ivf) tygodni zastrzyków będzie za mną. Muszę dać odpocząć wątrobie i reszcie ciała zanim znowu zacznę się szprycowac ;)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Hejka . Jednak na chwilkę wpadłam pod czas odpoczywania . Jak to jest z witaminą D?
    Bo ostatnio usłyszałam że pod czas starań nie należy jej brać. Ale nie usłyszałam uzasadnienia dlaczego.
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    Mmj u mnie mowili, ze nie wiadomo, co bylo przyczyna( niestety), zdecydowanie tez moglo byc ohss, ale tez nie musialo.. Ja wiem tyle, ze po pick up ledwo co moglam chodzic, mialam mocne skurcze macicy non stop i zabieg odciagania plynow nagromadzonych w jamie macicy i nie wydaje mi sie, zeby to pomoglo w zagniezdzeniu. Wszystko to zalezy od osoby, wszystkie jestesmy inne, embrionki sa rozne, my roznie reagujemy- nigdy sie nie dowiem, czy zmarnowalismy swiezaczka czy tak po prostu mialo byc, ale fizycznie bylam baaardzo zle... Dzieki dziewczyny trzymajcie prosze kciuki;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 20th 2015
     permalink
    acia20: Jak to jest z witaminą D?
    Bo ostatnio usłyszałam że pod czas starań nie należy jej brać. Ale nie usłyszałam uzasadnienia dlaczego.

    Ja syszałam i czytałam zupełnie co innego. Podobno witamina D poprawia jakość komórek jajowych.
    --
    •  
      CommentAuthorerozp
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    tak, Malisek ma rację - witamina D i koenzym Q10 poprawia jakość komórek. Mi lekarz zalecił branie obydwu - dziwi mnie tylko, że zrobił to dopiero przy 4 próbie ivf. Ja badałam poziom wit D w zimie i miałam 9 przy normie od 30 !!!! podobno wszyscy mają niedobór po zimie
  11.  permalink
    Ja od stycznia (poczatek IV) biorę wit D wg wskazań gina.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    A do wit. D należy brać uzupełniająco wit. K2.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Hej ale tu cichutko chyba ta piękna pogoda ma na to wpływ ☺ ja jutro beta mam tak się przypominam i proszę o kciuki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    DAlia kciuki mocne sa!
    --
    •  
      CommentAuthorEddie3015
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Hej dalia kciuki zacisniete!!
    --
  12.  permalink
    dalia007 zaciskam mocno za piękny przyrost :)
    --
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    Gdziekuje bardzo cos mnie kuje w jajnikach kurcze oszaleje
    --
  13.  permalink
    Dalia!! Trzymam kciuki z całej epy!

    Ja dla relaksu oddaje sie jodze... Bosko! Dziękuje dziewczyny, ze mi to polecilyscie :*
  14.  permalink
    Dalia, zaciskam!!!

    Dokładnie jak dziewczyny piszą: wit D. na piękne komórki. U mnie wyszedł niesatysfakcjonujący poziom ostatnio, bo 20. A od 30 do 100 jest zakres. W sumie nie jest najgorzej, ale nie jest też dobrze... a najlepsze jest to, że mam przepisaną witaminę D i ją łykam...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 21st 2015
     permalink
    obe: A do wit. D należy brać uzupełniająco wit. K2.

    K2MK7 :)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Daila 3mam kciuki!!!
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Tylko niestety w Polsce tak łatwo się jej nie kupi :( szukałam i nic nie znalazłam. Znalazłyscie jakiś preparat łączący wit D i K2?
    --
    • CommentAuthorMmj
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Dalia, trzymam kciuki!
    Flowka-nie wiem, czy to Ci pomoże? http://www.solgar.pl/produkty/witaminy/witamina-k2-100-g wydaje mi sie, ze łącznie raczej nie znajdziesz....
    •  
      CommentAuthordalia007
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Kochane dostalam wyniki beta 360,90 estradiol 2019,4 progesteron 177,30 powiedzcie czy dobrze????? bo czekam na telefon jeny umre chyba z nerwow
    --
  15.  permalink
    Beta bardzo ładna :) Dalia gratuluję, jesteś w ciąży :D
    --
  16.  permalink
    Dalia super.
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeMay 22nd 2015
     permalink
    Gratulacje Dalia ! :bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.