Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    pokazac wynik pediatrze, jasne. ale moze lapie siusiaka bo sie nim zainetersowal?
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    monteniu psikam jej tantum verde ale pomaga na chwile .Lekarz przepisal mi lek do smarowania buzi i robie to 3x3 .Nawet jak podaje jej nurofen to niewiele pomaga.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    _Fragile_: ten cienki kanalik między uchem a nosem po prostu powoduje, że każdy jeden najmniejszy katar będzie się łączył z zapaleniem ucha :( Musi z tego wyrosnąć, bo po prostu fizycznie musi mu się kanalik poszerzyć.

    To ja dodam, co nasza laryngolog powiedziała jeszcze na ten temat. U dziecka, które ma takie skłonności trzeba pamiętać o tym, żeby w sytuacjach, w których będzie doświadczało znacznych zmian ciśnienia atmosferycznego (np. podczas startu czy lądowania samolotu) podać profilaktycznie krople do nosa (otrivin, nasivin itp.) - one maksymalnie obkurczą te kanaliki i zmniejszą ewentualne skutki. Bo przy tak małych "przewodach" przy gwałtownej zmianie ciśnienia prawie pewne jest, że dojdzie do ich zatkania i w konsekwencji może dojść do kolejnego zapalenia. Myśmy o tym nie wiedzieli i tym sposobem niestety zafundowaliśmy zapalenie ucha Hani - byliśmy wczesną wiosną w górach, to zabraliśmy dziewczyny kolejką na Kasprowy Wierch. Frajda była wielka, za to potem 2 tygodnie chorowania :sad:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    hydrozagadka: w sytuacjach, w których będzie doświadczało znacznych zmian ciśnienia atmosferycznego (np. podczas startu czy lądowania samolotu) podać profilaktycznie krople do nosa (otrivin, nasivin itp.) - one maksymalnie obkurczą te kanaliki i zmniejszą ewentualne skutki


    To samo nam mówiła laryngolog - żeby unikać zmian ciśnienia, np. w górach czy w samolocie.

    A, i mówiła - katarek, katarek i jeszcze raz katarek - Frida nie damy rady powstrzymać takiego kataru jaki ma Gugi...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    No to prowadze dzis rozmowe z moim dzieckiem, ktora koncza slowa co mozemy zrobic jak sie tak mocno zdenerwujesz? Odp "bay (bajki) ogladac":shocked::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    No widzisz jakie proste rozwiązanie :DDDD
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Fragile no to jeszcze czekam na relacje z kolejnej wizyty:bigsmile:
    A ja dzisiaj sie uśmiałam. Przedwczoraj opowiadalam mężowi, że niedługo czeka nas okres gadania o kupie, a tu dzisiaj rano Janek, który spędził weekend w towarzystwie siostry ciotecznej, prawie czterolatki, zaczął nam opowiadać, że na Gargamela to trzeba zrobić siku i kupę:bigsmile:
    Ewasmerf sezon kupy uważam za otwarty:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    igni: Ewasmerf sezon kupy uważam za otwarty:bigsmile:

    :devil:
    ja wczoraj odebralam pitera z przedszkola to opowiadal z zaangazowaniem co robil, co sie dzialo, jak dzien minal i po jakims pol godziny nagle usmiech i: zorbilas kupe w majtki;-P no mowie wam, jak tourett
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    igni: że na Gargamela to trzeba zrobić siku i kupę


    Boskie! I jakie waleczne dzieci :DDD

    Ewasmerf: jak tourett


    Właśnie ostatnio miałam Ci pisać, że takie rozmowy macie ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny a propo tej groty solnej, o której ostatnio pisałyście...
    Jeśli ja mieszkam w mieście, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce kopalnia soli [tak, tak Wieliczka nie ma starszej niż my :tooth:] i mam tą kopalnię jakieś 800 m od bloku to znaczy, że gdyby mi dziecko chorować zaczęło to mogę ją tam zabierać ? :shamed:
    Czy grota solna to zupełnie inna bajka ?
    Sorki za głupie pytanie, ale serio nie wiem :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 25th 2014 zmieniony
     permalink
    do samej kopalni chyba nie ( w senise ze nie wiem czy cala kopalnia ma taki wspanialy mikroklimat), ale do tezni solankowej wydaje mi sie ze jak najbardziej mozesz chodzic z dzieckiem (to w wieliczce;-P)

    Treść doklejona: 25.11.14 12:04
    zapytaj w informacji, chyba sa tam solne komory i to to samo co grota solna.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Teo- w tej kopalni co piszesz są sale z solankami dla dzieci- zastanawiałam się czy jak byliśmy w lecie u teściów z Patką tam nie przejść- ale wtedy były same turnusy dwutygodniowe tylko - albo ja nie doczytałam na ich stronie- wiesz ciążowe zaćmienie hehe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Teo, moja koleżanka tam jeździła na jakieś turnusy specjalne i rzeczywiście, na terenie kopalni były specjalnie urządzone komory, gdzie się leżakowało chyba. Ale tu znowu jest kwestia skoków ciśnienia przy zjeździe pod ziemię, inna znajoma chorująca na zatoki właśnie w tej nieszczęsnej kopalni nabawiła się jeszcze gorszych problemów (też nie wiedziała, że powinna takich atrakcji unikać, a w ostateczności zastosować krople do nosa).
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    my już po laryngologu niestety nie dało się zrobić pełnego badania Pani kamerką oglądnęła tylko uszka
    jak zajrzała do gardełka to zauważyła już pojawiające się naloty na migdałkach więc angina jak zwykle pełne badanie żeby sprawdzić III migdał dopiero jak będzie zdrowa
    paciorkowca też mam zbadać ale to później po leczeniu mam zrobić i wymaz i z krwi ASO jak wykluczymy paciorkowca(taką mam nadzieję) to powiedziała że będzie można się zastanowić nad szczepieniem ale to już mam ze swoim pediatrą porozmawiać
    i tak od dziś 10 dni zinat :sad:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Kasia, a wiesz co - na angine dobre jest pędzlowanie tych nalotów, ja jako dziecko miałam po 3-4 anginy na rok i laryngolog szpatułką mi to ściągał, cholernie nieprzyjemne, ale od razu była ulga, bo mniej gardło po tym bolało :(

    Zdrówka dla Milki!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    hydrozagadka: na terenie kopalni były specjalnie urządzone komory, gdzie się leżakowało chyba


    Są, są. Tzn dalej są, na pewno.
    Ale to może lepiej zadzwonię i zapytam. Poza tym to tylko hipotetycznie, bo póki co nie ma potrzeby a Nina się panicznie windy boi :cool:


    Zdrówka dla Milki Kasiu !

    _Fragile_: dobre jest pędzlowanie tych nalotów


    Tylko czy dziecko sobie da ? Oto jest pytanie.
    Moja Ninka bankowo by rzygać zaczęła :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2014 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Tylko czy dziecko sobie da ? Oto jest pytanie.
    Moja Ninka bankowo by rzygać zaczęła


    Ja to wspominam koszmarnie... Ale fakt faktem już po kilku godzinach mogłam normalnie jeść... A miałam około 3-4 lat wtedy. haha, Krasnal też by zwymiotował, ale to trwa dosłownie kilka sekund.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    dzięki dziewczyny przekazałam Milce że ma zdrowieć;)
    -
    Frag M by sobie nie dała pędzlować
    u nas całe szczęście w nieszczęściu Milka połyka normalnie aż ją podziwiam pije dużymi łykami jak zawsze dziś na śniadanie zjadła 1,5parówki i pół bułki teraz jadła zupkę i nic się nie skarży ibum jej dałam koło 9 więc bankowo już by ją bolało a poza tym ja sama pamiętam że nawet na antybiotyku to ze 2 dni nic przełknąć nie mogłam a ona już 3 angina i je normalnie jedynie jak temp jej skacze to odmawia.. na razie poszła się bawić blada jest jak ściana a od syropów wali takie bąki że idzie przy niej zdechnąć:D::D:D normalnie skunks
    mam nadzieję że na Mikołajki w następnym tyg pójdzie..
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    kasiakuzniki az zazdroszcze ,moja nadal nic nie je tylko pije. Cyca nawet do ust nie wezmie i nie mowi prawie nic :sad:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    no Milka anginy przechodzi na medal bez tych wysokich gorączek!!!
    leki je ładnie i puki nie ma 39-40 funkcjonuje w miarę normalnie
    -
    najważniejsze że mała pije jedzenie nadrobi jak jej troszkę ból minie
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Zdrówka dla Milusi!
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeNov 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jakiś czas temu podjelam probe odpieluchowania no i szło nieźle, do żłobka zaczął chodzić bez pieluchy i nawet nie było wpadek. Tylko kupa musiała iść w pieluche. Teraz jest chory (u nas z kolei bostonka) i siedzi z moja mama i ona słabo ogarnia temat a Marcel ma regres i sika w majty. Pytanie zakładać mu pampersa czy nie i niech sika w majty?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    ja bym mu dala sikać w majty:D
    Milka też po jakimś czasie miała regres ale nie zakładałam pampersa a do teraz przy chorobie jak ma temp to potrafi popuścić troszkę ale jednak
    -
    a Milusia dalej biedna:( nie chce się bawić blada jest jak ściana ma rozwolnienie robi pomarańczowe kupki jak noworodek no ale to pewnie sprawka ibum paracetamolu a do tego jeszcze antybiotyk
    jedyne co się zmieniło to to że nie musimy zbijać temp co 4h a co 8-9
    mam nadzieję że jutro będzie już lepiej
    wstała dziś o 8 i już śpi.. pierwsza taka choroba co tak nią poniewiera że śpi bo zawsze zachowywała się w miarę normalnie
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    kasia, podawaj eneterol.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Ewasmerf: kasia, podawaj eneterol.

    zaraz sprawdzę czy mam

    Treść doklejona: 26.11.14 11:52
    mama 3 tabletki enterolu 250
    mam jej zawartość wysypać na łyżeczkę np. z zupką i podać??
    i taki zwykły probiotyk też jak dicoflor czy jak dam ten enterol to docoflor odpuścić?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Biedne te wasze dzieciaczki ;(-zdrówka życzę.
    U nas Hania śmiga już bez pieluchy po domu, tylko do samochodu i na dwór jej zakładamy oraz na noc. Wczoraj nawet do spania nie dała założyć pieluchy - dopiero jak usunęła to jej założyliśmy.
    To nasza pierwsza próba odpieluchowania i to udana ( nawet kupa jest do nocnika).

    Treść doklejona: 26.11.14 12:34
    My już po wizycie u pulmonologa (pisałam już wcześniej) , alergologa i laryngologa.

    Pulmonolog - nadwrażliwość oskrzeli, podejrzenie astmy i alergi - pulmicort 2xdziennie
    Alergolog- alergia i po co pulmicort? - uszy, nos alergiczny
    Laryngolog -nie ma trzeciego migdałka, brać pulmicort bo nadwrażliwość oskrzeli, nic nie wspominał o uszach alergicznych.
    Wniosek :- nadal nie wiemy co robić!
    Jedynie z laryngologa jesteśmy zadowoleni, bo zajął się dobrze Hania: sprawdził trzecz migdał, usunął woskowine ( nie całą) i zalecił parafine przez dwa tygodnie i potem sprawdzenie słuchu (brak powtarzania przez Hanie po nas).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    U nas juz całkiem fajnie szlo z lapaniem siusiu i kupki w nocnik ale teraz mamy bunt od paru dni i nocnik jest be.;)
    Chyba musze tez pobrać próbkę moczu do labu bo rano aga budzi się z płaczem gdy ma pełny pęcherz.
    W nocy juz dawno nie siusiu to samo na spacerze budzi się na siku i płacze ale nie wiem czy przed czy juz po bo pieluszka w domu mokra tak domyślam się tylko ze to powód.
    W trakcie siusiania nie skarży się na szczęście.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    jeżynka: sprawdzenie słuchu (brak powtarzania przez Hanie po nas).


    Właśnie Jeżynko miałam Ci napisaś, że warto Hani zbadać słuch. Nam to proponowała logopeda ale intuicja matki mówiła mi , że to nie o słuch chodzi i moje dziecko słyszy prawidłowo. Gdyby jednak nie zaczął mówić po 27 miesiącu to pewnie skonsultowałabym to z laryngologiem.

    Zdrówka dla chorych dzieciaczków!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    hopelight: Nam to proponowała logopeda ale intuicja matki mówiła mi , że to nie o słuch chodzi i moje dziecko słyszy prawidłowo.

    hope, to ja mialam taka sama intuicje. standarodowo logopedzi kaza sprawdzic sluch.
    tylko cos mi sie kojarzy, ze sluch sprawdza sie jak dziecko spi, czy sie myle?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Ewa, jakby Hania miała "czyste "uszy bez nadmiernej woskowiny to sprawdziłby jej od razu - ma w gabinecie różnego rodzaju maszyny, słuchawki itp.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Ewasmerf: tylko cos mi sie kojarzy, ze sluch sprawdza sie jak dziecko spi, czy sie myle?


    Są różne metody. Hania na każdej wizycie u laryngologa ma tympanometrię - trwa to dosłownie minutę. Na podstawie wykresu babka jest w stanie określić czy istnieje niedosłuch - z tym, że chodzi o niedosłuch spowodowany stanami zapalnymi.
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Jej a u nas nadal mowy brak. 26 MCG skończone. Mówisz Hope ze 27 MCy to jakaś ważna granica?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Dziewczyny, mam problem - pisałam już że mamy sprzeczne trochę diagnozy u Hani jeden lekarz mówi brać pulmicort drugi że nie, ale jak już bierze to niech bierze razem z tym co przepisała itp. Nie wiemy na czym stoimy czy jest to alergia czy nie, czy jest to tylko nadwrażliwość oskrzeli (3 miesiące po zapaleniu płuc) czy już wchodzi astma, czy może to i to. Umówiliśmy wizytę prywatną u lekarza ze specjalizacja - pulmonolog i alergolog. Wizyta w domu pacjenta -200 zł. Jak myślicie czy jest sens płacić tyle czy iść do następynych lekarzy i czekać - alergologa mamy 15.12 14, a pulmonologa tego samego co byliśmy 23.12.14.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    ja bym czekala na NFZ, chyba ze wolisz zasiegnac drugiej opinii.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Właśnie mi chodzi o opinie, bo jak znowu usłyszę coś innego. Nie chce dziecku podawać sterydów bez przyczyny. Narazie brała pulmicort +suprodeslon - efekt minimalny ( dziś znów rano kaszel tak jakby miała zwymiptowac) - w dzień pokasływanie lekkie. Alergolog przepisała Singulair + coś do nosa i coś do uszu - więc tego jest sporo jeżeli mamy brać wszystko. :cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Ja ogólnie wolę NFZ. Ale jeśli np. Teraz nie robi Ci różnicy czy te 200 zł wydasz czy nie. To lepiej wydać i mieć kolejną opinię.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Dla mnie NFZ czy lekarz prywatny nie robi różnicy - ja porostu chcę lekarza kompetentnego, który się przykłada do pracy. Np.wczoraj byliśmy u alergolog - zero wywiadu - od razu zajrzała do uszu, nosa, gardła i już koniec - alergia i leki. My z mężem w szoku. Na koniec lizak w łapę i koniec ( luxmed). Natomiast wizyta u laryngologa (NFZ) z dużą licznopinii pozytywnych- ok. Znową z mężem byliśmy w szoku. Wiec różnica jest. Tak samo jak pulmonolog - nie może być to glizda ludzka bo jej już prawie nie ma - szok

    Treść doklejona: 26.11.14 14:34
    Szpital na ul.Litewskiej - nie ma terminów do pulmonologa na cito do końca 2015 roku.!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Cytuje:
    Pulmonolog - nadwrażliwość oskrzeli, podejrzenie astmy i alergi - pulmicort 2xdziennie
    Alergolog- alergia i po co pulmicort? - uszy, nos alergiczny
    Laryngolog -nie ma trzeciego migdałka, brać pulmicort bo nadwrażliwość oskrzeli, nic nie wspominał o uszach alergicznych.

    2:1. oraz + od laryngologa, ktory sie spodobal. Jq bym olala 3 lekarza, brala pulmicort. powinno pomoc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Ewa, bierzemy, ale na razie marne efekty. Alergia jest napewno jak został wykluczony trzeci migdał ( pierwszy laryngolog kazał odstawić wszystko bo to może być kaszel i zatkany nos od trzeciego migdałka, oczywiście nie badając jej).Pulmicort jest na kaszel a nos zostaje "bez leczenia" - furczy, " gotuje się w nim " a nic nie leci. Mąż umówił pulmonologa na NFZ w Otwocku 03.12. 14 niby nie daleko, ale boję się że nie będzie się lekarz wypowiadał na temat alergi bo nie ma specjalizacji. Oszaleć można. Astma jest konsekwencją alergi nieleczonej wiec musi to ze sobą..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    a jak Hania oddycha? przez nos? czy przez buzie cay czas?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Jeżynko, a gdybyście pochodzili do groty solnej? Ja powiem szczerze, że po 10 minutach od wejścia, Misia ma dosłownie potok z nosa a kataru nie ma, jest obecnie zdrowa już dłuższy czas. Czyli coś się tam czyści. Grota dobrze działa na drogi oddechowe. My chodzimy raz w tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Hania oddycha przez nos i usta. Myśleliśmy o grocie, ale trochę się obawiam bo pulmicort osłabia a nie zawsze dzieci są zdrowe kiedy idą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    jeżynka: Hania oddycha przez nos i usta.

    jednoczesnie? moze oddychac tylko przez nos? a w nocy jak oddycha? otwiera buzie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 26th 2014 zmieniony
     permalink
    jeżynka: Myśleliśmy o grocie, ale trochę się obawiam bo pulmicort osłabia a nie zawsze dzieci są zdrowe kiedy idą.
    --

    Jeżynko, u nas jest tak, że jesteśmy same w grocie właśnie ze względu na to, że niektóre dzieci przychodzą chore a nie o to tu chodzi, by się zarażać. Pani dobiera nam tak godzinę, byśmy z Misią były w grocie samiuteńkie. Zadzwońcie, popytajcie się - warto.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    No chyba nie jednocześnie. W nocy jak nie ma smoczka to ma lekko uchylone tak że kawałek zębów widać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    jezynko ja juz kiedys pisalam o kaszlu mojej bratanicy ,dusila sie i rwalo ja na wymioty .Sama slyszalam i bylo nieciekawie .Laryngolog nic nie znalazl a mala pila setki syropow ktore jej nie pomagaly.Testy na alergie z krwi negatywne ale jak sama lekarka mowila im wierzycnie wolno bo ze ujemne nie znaczy ze alergi brak.
    Kaszel przeszedl po podaniu tabletek na astme i tak jak podejrzewala pediatra to bylo raczej przyczyna. Maja robic testy alergiczne ale skorne zeby wiedziec co jest przyczyna .

    U nas juz troszke lepiej ,Oktawia zjala nawet chrupki jaglane popijajac sokiem.W nocy pociumkala cyca i powiedziala do mnie kilka slow.Ciesze sie bardzo bo ciezko bylo patrzec na nia.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Dorit popatrz a ja tej książki nie czytałam nawet :) tej o rodzeństwie bez rywalizacji, bo na razie dziewczynki nie rywalizują o nic. Ale skoro polecasz to zakupię, bo kto wie, może się przyda :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    oranda: Jej a u nas nadal mowy brak. 26 MCG skończone. Mówisz Hope ze 27 MCy to jakaś ważna granica?--


    Oranda, nam logopedka mówiła, że do 27 miesiąca teoretycznie powinien wystąpić skok mowy.

    O, nawet tutaj jest to opisane:

    "Mianem dwulatka określa się w logopedii malucha w przedziale 21. m-c życia - 27 m-c życia. Oznacza to, że logopeda dopuszcza istnienie rozwoju skokowego u dzieci i wie, że w 24. m.ż. dziecko może mówić mało. Ale jeśli skok nie pojawi się do 27.m.ż. to coś jest nie tak"

    I logopeda mi tłumaczyła, że to nie jest tak, ze do 27 miesięcy ma zdaniami mówić, ale ma być wyraźny skok - czyli jak mówił mama/tata/nie to powinien zacząć np. powtarzać albo rozszerzać słownictwo. I faktycznie tak było. Jakby nie to mieliśmy się zgłosić ponownie.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 26th 2014
     permalink
    Właśnie miałam pisać to co Fragile o tej umownej granicy 27m. Oranda a czy Marcel rozumie co mówisz? wykonuje złożone polecenia? pokazuje palcem w książeczkach to co mu powiesz? Jakieś wyrazy dźwiękonaśladowcze?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.