Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    A to jest ten szampon dla niemowląt czy jakiś inny z babydream? Kurcze,bo moim tez się tak wlosy plączą,ze szok. rozszesac nie idzie :confused:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    A ja sprawdzę czy mi suwaczek działa jeśli pozwolicie :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Tinamar gratulacje wielkie!!! Mamy dzieciaczki w tym samym "wieku" i jak sobie pomysle o drugiej kruszynce teraz to troche mi slabo:) choc bardzo bym chciala. Ale moja to egzemplarz z tych niespiacych wiec ciezko na razie by bylo z drugim maluchem.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Agat, licz ze zanim drugi maluch by sie urodzil to jeszcze 9 mcy :D wiec Amelka juz bedzie inna wtedy ;) jatez mam core w wieku Waszych dzieci a juz prawie koncowka ciazy u mnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Mój Ignaś to straszny urwis od urodzenia. Liczę na to że tym razem będzie prościej bo inaczej chyba się poddam 😀
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    montenia: A to jest ten szampon dla niemowląt czy jakiś inny z babydream?


    Taki:



    Nieco inny skład niż ten zwykły dla niemowląt.
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Libra widzę właśnie na suwaczku że dwa dni nasze córeczki różni i tym bardziej podziwiam Ciebie:) Ja wiem że za 9 miesięcy Amelka będzie już inna ale że nagle zacznie spać to ja nadziei na razie nie mam. Uwierzę jak zobaczę;). No i to jest mała torpeda a im więcej się dzieje tym jest szczęśliwsza. Wszędzie jej pełno:) Jakbym miała jeszcze ogarnąć niemowlę to bym ducha wyzionęła chyba. Zresztą mój mąż mówi że dzieci never ever. Może za rok go przekonam:) ale teraz to raczej nie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    O super.Dzieki Hydro:)

    To musze zakupić,bo u nas czesanie to koszmar. nawet skłaniam się ku tej szczotce tangleeteezer
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Dziewczyny potrzebuję pomocy od tych z Was, które aktualnie nie są aktywne zawodowo
    Zerknijcie tutaj i wypełnijcie dla mnie ankietę, jeśli możecie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    Agat, to między naszymi dziećmi jest kilka dni różnicy 😀
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    Tinamar 2 dni chyba bo jesli dobrze pamietam z watku noworodkowego to Ignas jest z 12 kwetnia?
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    To mi z kolei wydaje sie ze tak jak jest u mnie to jest perfekcyjnie, bo corka ma jeszcze dwie drzemki w ciagu dnia podczas ktorych ja tez caly czas leze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    Agat to ja kuleję z pamięcią do dat :/ tak, Ignaś z 12 kwietnia ;) nie sądziłam że tak szybko rodzeństwa się doczeka 😀
    Libra, no korzystaj póki możesz 😀 ja wracam z pracy i jeśli Ignaś ma drzemkę to też szybko do niego wskakuję 😀
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    Dziewczyny kiedyś pisalyscie o płynie do higieny intymnej dla dzieci. Jaka nazwa? Pomoże na zaczerwienienie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    Ja polecam ten płyn.
    Nince pomaga na wszystko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    My też mamy ten z AA i polecamy :D
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Wpadam z pytaniem z zupelnie innej beczki;) o trampoline

    Chcemy kupic do domu na wsi, warto?
    Na co zwrocic uwage?
    Bo tych trampolin tyle ze mnie glowa rozbolala:)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Na co zwrocic uwage?

    Zwróć uwagę na siatkę, żeby byłan na zewnątrz a nie w środku a potem słupki - bo to zabiera miejsce do skakania...
    my mamy taką i sobie chwalimy
    http://allegro.pl/markowa-trampolina-312cm-najmocniejsza-certyfikat-i5564682058.html
    Sami też korzystamy...:)
    -- •••
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    dzieki kermitka!
    A czy to nie jest tak ze jak ta siatka wewnatrz to jest bezpieczniej??
    I powiedz mi prosze ile dzieci sie na takiej jak wasza trampolina miesci?bo zupelnie sobie nie wyobrazam jakiej ona jest wielkosci?
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Hej miałyscie może problem z chrapaniem? Mój dziec od miesiąca chrapie jakby miał gluta w nosie i poddusza się w nocy. Podejrzewać 3 migdal. Jesteśmy zapisani do laryngologa na 10.08 ale myślę czy SA jakieś doraźne metody na złagodzenie?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 1st 2015
     permalink
    Mój tak ma od migdała... Doraźnie podaję mu thonsilan (bez recepty)... Jest poprawa... Ale nie wiem ile Twój dzieć ma lat ...Suwaczka nie widzę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 1st 2015
     permalink
    Podnies poduszke albo materac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeAug 1st 2015
     permalink
    Monia, prawie 3. Materac podnioslam. A co to ten thinsilan? Na alergie cos?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 1st 2015
     permalink
    ten thonsilan jest na migdała własnie....
    --
  1.  permalink
    My dzisiaj jechali na wczasy. Ponad 8 h. Mlody wstal po 6 i nie spal ani sekundyni szalal do 20. Skad te dzieci maja energie.... Ja padam na twarz he he
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Tamaja a ja właśnie polecam taką trampolinę żeby miała siatkę wewnątrz. M jak się czasem zapędzi to się od tej siatki odbija i jakby trafiła w słupek to na pewno by był płacz.
    Poza tym siatka też zasłania te sprężyny.
    My mamy trampolinę ok.1,8m średnicy do skakania i wg mnie to jest maksymalnie na 3 dzieci.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    tamaja: I powiedz mi prosze ile dzieci sie na takiej jak wasza trampolina miesci?bo zupelnie sobie nie wyobrazam jakiej ona jest wielkosci?


    Tamaja, my mamy 3,5 metra i jak chłopcy + któreś z nas na niej skacze to jest takie akurat... I potwierdzam - siatka wewnątrz jest bezpieczniejsza, chociażby dlatego, że nóżka nie wpadnie pod plandekę, która chroni sprężyny - a niestety łatwo w ten sposób złamać nogę lub palec...
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    A u nas zeby na tapecie. I tak: wychodzily najpierw jedynki ba dole, potem na gorze jedynki i dwojki, potem dwojki na dole a kilka dni temu przebily sie piatki u gory (duuza szpara miedzy dwojkami a nimi). Mozliwe to to w ogole jest zeby taka zaburzona kolejnosc byla?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    LIbra, piątki raczej mało prawdopodobne, chociaż jak się wyżynają czwórki to tak wygląda... W teorii idą najpierw jedynki, potem dwójki, potem czwórki, a dopiero po nich trójki. U nas się akurat zgadzało.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    _Fragile_: W teorii idą najpierw jedynki, potem dwójki, potem czwórki, a dopiero po nich trójki. U nas się akurat zgadzało.

    U nas również.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    Hmmm.. To moze po prostu tak wyglada jak piatka bo jest daleko a to czworka po prostu ;) dzieki ;)
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeAug 2nd 2015
     permalink
    dzieki dziewczyny,czyli jednak siatka wewnatrz.
    nie chce tez przegiac z wielkoscia,bo mi sie wydaje ze jak za duzo dzieci na raz skacze to sie robi malo bezpiecznie,bo jedne na drugie moze wskoczyc..

    Libra,u nas jak 4 wychodzily to przez chwile wygladalo jakby to dwa zeby byly,bo czworki zupelnie inaczej sa zbudowane,w sensie ze duze i maja to wglebuenie w srodku,moze u was przebila sie najpierw ta dalsza czesc i dlatego sie wydaje daleko...nie wiem czy to zrozumiale wytlumaczylam,ale obejrzyj sobie swoje czworki to zrozumiesz pewnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    To ja chyba ostatnia, ktora nie kupila trampoliny... Raz spotkalam kobietę, ktora mi powiedziala jakie to ustrojstwo urazowe, i ze na ortopedii jest mnostwo dzieciakow z urazami od trampoliny, wlasciwie wiekszosc pacjentow... Osobiscie nie znam takiego dziecka, ktoremu cos sie stalo na trampolinie, ale jakos mi to w glowie zostalo...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Azja, zgadza sie, ale to nie od samego skakania, czytalam kiedys wywiad z ortopeda, ze najbezpieczniejsza trampolina to taka, ktora ma siatke wewnatrz wlasnie, bo najwiecej przypadkow zlaman jest od tego, ze noga/palce dostana sie pod ten okrag zabezpieczajacy sprezyny...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Nie ostatnia ;-)) Ja tez nie mam ;-)
    Ale rodzinka się już szykuje na urodziny Martynki. Wcześniej moja Gwiazda nie pałała jakąś wielką miłoscią do tego typu rozrywek, ale ostatnio szaleje za skakaniem na trampolinie, a ponieważ nalezy do klubu sportowego Ninki Teo :wink: to jednak wypada abym ją stymulowała trochę, wiec cieszę sie, ze polubiła ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    A my wczoraj byliśmy na takim wiecie festynie nad rzeką i była m.in trampolina. 5 zł za 6 minut skakania, pan wpuszczał po troje dzieci. No i czekałam z Niną w kolejce wtem nagle krzyk, pisk, płacz, pełno krwi :shocked: Dwie dziewczynki się głowami zderzyły, jedna rozciela łuk brwiowy, druga krwawila z nosa. Ninka przerażona widokiem szybko oznajmiła, że już skakać nie chce bo "to baldzo niebezpieczne i lyzykowne" :tooth: :wink:

    Mojej znajomej syn wybił sobie bark na trampolinie (z siatką wewnątrz), no ale to może pech był po prostu, źle upadł czy tam coś..... Ja bym chciała ale przecież se jej pod blokiem nie postawię :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    No pod blokiem to nie bardzo, chyba, ze sie z sasiadami zlozycie ;)))
    .
    My mamy na dzialce, ale jak jest jakas trampo w klubie dla dzieci albo w zoo to chlopakow nie puszczam. Widze, ze dziecmi napakowane to-to, dzieci nie znam, wiec nie wiem jakie szalenstwo bedzie. Swoich dwoch moge wpuscic razem, bo jeden na drugiego jako tako uwaza + zawsze jest ktores z nas, zeby nie bylo tragedii. Jeszcze jest to, ze kazda trampo ma obciazenie maksymalne/ilosc osob, a czesto wlasciciele takich ogolnodostepnych albo tego nie wiedza, albo nie pilnuja i mamy za duzo dzieci na malym "terenie" co tez bezpieczne nie jest.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Ja to do tej pory nawet byłam zadowolona z tego, ze Martynka nie "pchała" się na trampolinę (zresztą nadal sie nie pcha jak są dzieci - bo sie boi ), a teraz ma w przedszkolu, i tam pod kontrola (MAM NADZIEJĘ) używa i jest zachwycona - ale faktycznie - jak jest jedno dziecko w środku, to ogarnia, jak więcej - to nie chce - i tez mi tłumaczy, ze jest niebezpiecznie ;-0)))
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Milena też lubi trampolinę
    ale korzysta z takiej tylko w gościach
    u nas i tak nie miała by z kim skakać a sama ona nie lubi
    -
    a moja córcia dziś wróciła do przedszkola
    żegnała się ze mną mocno buziaków dostałam wiele
    mam nadzieję że nie bezie problemu z adaptacją po tym miesiącu przerwy
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Mi się w domu zmieściła tylko ta mała 100 cm trampolinka... Ona nie ma żadnych siatek. Była ona niezbędna do terapii SI... Odpukac jeszcze nikt z niej nie spadł :P

    Na wszelki wypadek tak ja postawiłam, żeby nie zleciał na "łysa" podłogę. Z dwóch stron ma ścianę (bo tam wąsko) a z dwóch materace... Za trampolinkę dałam 50 zł (z kosztami przesyłki). odkupiłam od jakiejś pani, której dzieciak za Chiny nie chciał się na tym bawić. Szalał pierwsze trzy dni, potem juz stała bezuzytecznie...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    My mamy tą 252 cm i jak dla mnie to ona jest wystarczająca. (tzn. u babci w ogrodzie jest;) jak i cały plac zabaw Dominika)
    Jak dla mnie dwójka dzieci w takiej jak nasza czy większej trampolinie to max, potem już robi się niebezpiecznie.
    Dominik uwielbia trampolinę, ja tylko czasem faktycznie boję się o niego bo już fikołki w powietrzu zdarza mu się zrobić.
    :neutral:

    kasiakuzniki: u nas i tak nie miała by z kim skakać a sama ona nie lubi

    To ja skaczę razem z nim :) uwielbiamy się gonić na niej albo skaczę, a Dominik próbuje łapać równowagę :) i masę innych zabaw np. policjanci i złodzieje :wink:
    albo po prostu skaczemy za ręce. :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Mam pytanko... Jak pisałam na innym wątku Dawidek w środę się pochorował... Infekcja z katarem, kaszlem, gorączką, bólem brzuszka...
    Dostał antybiotyk, bo doszło do zapalenia tchawicy. Dzieciak mi się dusił, dławił wydzieliną... Lekarz zapisał antybiotyk... Wszystko ładnie ustapiło: wysoka gorączka, brzuszek, katar zelżał... Kaszel mamy nadal dość brzydki, ale już nie tak drastyczny....

    Krótko po ustąpienie gorączki - w sobotę Na twarzy Dawidka pojawiły się kropki. W niedzielę z kropek zrobiły się grudki... Pomyślałam, że ospa... No, ale dziś mamy poniedziałek, grudki nadal są grudkami. Dodatkowo wyskoczyły tylko 3 "krostki" na udzie i na pupie... No i teraz nie wiem - wykluczyć tę ospę? Czy możliwe, aby antybiotyk opóźnił rozwój wykwitów????

    Koleżanka mi tez pisała (pracuje w służbie zdrowia), że panuje jakaś wirusówka - objawiająca się jak u Dawidka zakończona "bąblami" na buzi i w jamie ustnej. No, bąbli nie mamy....

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.08.15 13:59</span>
    W końcu zadzwoniłam do lekarza... Jutro mamy przyjść, bo to może być taka "upośledzona" ospa... W sensie ten antybiotyk (tak twierdzi pielęgniarka) może opóźniać lub upośledzać rozwój tych ospowych wykwitów i na surowicę mogę sobie czekać i się nie doczekać.... co nie zmienia faktu, że ospę mieć może... A że "trza" odhaczyć w ewentualna zakaźną (świnka, ospa, etc się u nas odhacza), to pokazać musimy....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Albo bostonka? U Niny pierwszy z trzech rzutów zaczął się właśnie krostami na pupie i udach.

    Dziewczyny a jak dokładnie wyglądają testy alergiczne skórne i czy to bolesne?
    20-go idę z Niną do szpitala i chciałabym ją jakoś przygotować.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Teo ale bostonka to tez raczej daje bable w ciagu 24h no i mimo wszystko jest na dloniach i podeszwach stóp
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Dziewczyny a jak dokładnie wyglądają testy alergiczne skórne i czy to bolesne?


    Jesli skórne, a nie podskórne to nie bolą... Dawidek miał taki płyn jakby wylewany (kropelkę) na rączkę i ot co...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    eveke: no i mimo wszystko jest na dloniach i podeszwach stóp


    Niekoniecznie, ja z chłopakami przeszłam bostonkę i oni mieli na rączkach, na stopach nie, ale to były niewielkie ilości - najgorzej z paszczą u całej naszej trójki było :(((

    Lekarz nas wtedy ogladał i tłumaczył, że to jest pochodna ospy.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Ev niekoniecznie. Ninka miała na udach i pupie a dopiero po 3-4 dniach na stopach i dłoniach. Za drugim razem w ogóle na stopach nie miała a za trzecim w ogóle na dłoniach, więc tego.

    Monika ale standardem są raczej te skórne,.niebolesne tak ?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Yhm.
    no u nas to chyba klasyczna bostonka byla, zaczela sie od kilku krostek przy pupie, pozniej na rekach i po dobie przeszlo w pecherze, jak zajrzalam pod stopy to juz na 100% byłam pewna

    może jakos lzej dzieci przechodza i w niektórych miejscach nie maja
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    No u nas pierwsza bostonka była klasyczna. Ale druga i trzecia już właśnie taka jakby niepełna. Może dlatego, że to właśnie był już kolejny raz.....
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Teo M miała testy i wygląda to tak, że na rączkę nakładają kropelkę płynu i potem takim małym ostrzem skóra jest podważana, ale dosłownie wielkości ukłucia komara. M ani drgnęła przy tym więc raczej nie boli. Gorzej jak wyjdzie dodatni, to wtedy swędzi ( M miała na białko jaja i zrobiła jej się czerwona plama wokół tego nacięcia i chciała się drapać).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.