Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Ależ imię Gaja jest prześliczne!!! U nas już zostanie Zosia, mąż na odmianę :Zoja się nie zgodził ze względu na korzenie rodziny :neutral: co oczywiście rozumiem. Szkoda, że nie znałam tego imienia wcześniej :-D
    A tak dla smiechu ale całkowicie serio! Upoważnialam kiedyś kierowcę, który nazywa się: Tomasz Sromek. No proszę Was nie czaje tych rodziców: Tomek Sromek hahahhaha
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Witajcie dziewczyny!

    Jestem ponad 6 lat na portalu i prawie nie korzystam z forum - ewentualnie tylko podczytuję. I dopiero teraz zorientowałam się, że jest tu dyskusja na temat imion. A tematyka imiennicza to mój mały konik :-)

    Osobiście już nie mogę się doczekać na oficjalne dane z USC w kwestii najczęściej nadawanych imion w 2014 r. Wyniki będą w drugiej połowie stycznia, jak zostaną zarejestrowane dzieci, urodzone w ostatnich dniach grudnia. Mam dostęp do tych danych, więc je tutaj wrzucę - może niektórym będą pomocne przy wyborach.

    Jeżeli chcecie, mogę podesłać pierwsze 50-tki najczęściej nadawanych imion w 2013 r. oraz top 5 z lat 1994-2013.
    .
    P.S. Jak się tu wkleja fotki... ? :tongue:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: Magda, fajne :) Mi się z Liviowym Mikim kojarzy :))))

    No nie ukrywam, ze Miki od Livii to jedyny znany mi Mikołaj. I to jeszcze wirtualnie.
    Zatem imię, wdzięczne, nie dziwaczne, niezbyt często spotykane no i idealne do zdrabniania, co ja osobiście uwielbiam, wiec Miko mi pasuje jak ulał. :-)
    marion: P.S. Jak się tu wkleja fotki... ?

    Marion, dawaj te statsy z 2013!:)))
    Wklejasz tak, ze kopiujesz adres obrazka z danej strony (jak nie jest na stronie, sto musisz wkleić pod wykres i stamtąd skopiować adres), a następnie jak piszesz tu post to klikasz "adres obrazka" i klejasz tam skopiowany link.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Magda, no i ksiazkowy Mikolajek, ale tez postac przesympatyczna i bohater mojego dziecinstwa ;)))
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Wklejasz tak, ze kopiujesz adres obrazka z danej strony (jak nie jest na stronie, sto musisz wkleić pod wykres i stamtąd skopiować adres), a następnie jak piszesz tu post to klikasz "adres obrazka" i klejasz tam skopiowany link.


    A jak mam fotkę, w sensie jpeg, a nie adres strony?
    Chyba, że wkleję na zasadzie kopiowania tekstu, ale post będzie długi, bo lista ma 50 imion...
    .
    O, udało się.

    Jak widać JULIA na pierwszym miejscu była przez 11 lat z rzędu - w zeszłym roku wyprzedziła ją LENA. Natomiast JAKUB niepodzielnie rządzi od 14 lat!
    Moje osobiste zdanie jest takie, że już stanowczo za dużo tych Julek i Kubusiów (oraz paru innych imion z pierwszej piątki, bo tylko z roku na rok miejscami się zamieniają). Jest tyle pięknych imion, a ludzie uczepili się kilkunastu...

    Wiem, są gusta i guściki. Ludziom różne imiona różnie się kojarzą, mają do niektórych uprzedzenia, niechęć itp. Osobiście też mam tak, jedne imiona podobają mi się bardziej, inne mniej. Ale nawet jeśli słyszę, że dziecku nadano imię, które do mnie nie przemawia, ale jest imieniem rzadko nadawanym, to bardzo to doceniam.
    .
    Treść doklejona: 29.12.14 13:22
    Magdalena: Zatem imię, wdzięczne, nie dziwaczne, niezbyt często spotykane


    Z tym niezbyt często to trochę nie tak :-)
    Pierwsza 20-stka to imiona bardzo popularne. Statystyki dla Mikołaja z lat 2002-2013 przedstawiają się tak, że cały czas jest między 12 a 17 miejscem. Trzeba jednak pamiętać, ze ranking jest całościowy - dla całego kraju. A jak wiadomo są rejony, gdzie dane imię jest bardzo popularne, a w innym regionie egzotyczne.

    Jeżeli rodzeństwo Mikołaja ma imię/imiona na podobnym poziomie nadawalności, to jest to całkiem OK i pasuje.


    http://28dni.pl/pictures/2357498.jpg

    http://28dni.pl/pictures/2357503.png

    http://28dni.pl/pictures/2357508.jpg
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    zoja13: No proszę Was nie czaje tych rodziców: Tomek Sromek hahahhaha


    Teoretycznie to Tomasz Sromek:wink:
    Na pewno tak się też przedstawia.

    Marion ciekawa lista:) nawet nie wiedzialam, że moje imię - Karolina (jestem rocznik '89) było bardzo popularne :)
    Mi ostatnio spodobało się imię - Diana. Nie ma go na liście, fajnie :wink: Pasuje mi zarówno dla małej dziewczynki jak i dorosłej kobiety, a to w imionach sobie najbardziej cenię.
    No i jest fajne bo nie ma w sobie ukrytego imienia np. Zuzanna to zwykle Zuza, Zuzia, Bartłomiej to Bartek itd. ja tego nie lubię ale już o tym kiedyś tu było. :bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    A naszego Huga też nie ma, hej hopsa ! :thumbup::thumbup::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorzoja13
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    hopelight jako osoba dorosła to teoretycznie ok :wink: ale zanim się dorośnie trzeba przejść szkołę podstawową i liceum no i tu dzieci są różne i mimo wszystko jakoś nie wierzę, że się nie śmiali :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    TEORKA: A naszego Huga też nie ma, hej hopsa !


    HUGO jest bardzo, baaardzo mało popularny.
    Nawet nie wiesz Asia, jak ja się cieszę z Waszego wyboru :bigsmile:

    zoja13: Upoważnialam kiedyś kierowcę, który nazywa się: Tomasz Sromek. No proszę Was nie czaje tych rodziców: Tomek Sromek hahahhaha


    Przy takim nazwisku dobór imienia będzie mniej ważny, bo nazwisko dominuje. Jakiekolwiek imię byśmy nie wybrali, zestaw będzie śmieszyć, irytować, zniesmaczać itp.
    Zmiana nazwiska wskazana. No chyba, że samemu zainteresowanemu nie przeszkadza. Ale ze zmianą problemu by nie było - bo argument pt. że nazwisko obraźliwe, w USC by wystarczył.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    marion: Jeżeli rodzeństwo Mikołaja ma imię/imiona na podobnym poziomie nadawalności, to jest to całkiem OK i pasuje.

    Hehe, mnie to zawsze śmieszą te "dopasowywania" imion dla rodzeństwa. Czy oni bedą występować w duecie?
    No ja rozumiem, ze jak ktoś ma Dzesike i Tadeusza, to jakoś dziwnie.
    Ale juz bez przesady z tym, ze jak synek z pierwszej piątki, a córeczka z trzeciej dziesiątki, to ma jakiekolwiek znaczenie.
    Jak we wszystkim w życiu, najlepszy po prostu jest umiar i tyle.
    Dla mnie ważne było, żeby nie było dziwaczne, ośmieszające; by było uniwersalne (dla małego i dużego), najlepiej z odpowiednikami międzynarodowymi i bez polskich znaków (no to nam nie wyszło przy Miko :wink: )
    .
    O, zdziwiłam sie, ze Franio spadł tak daleko - wydawało mi sie, ze w ostatnich latach był bardzo popularny.
    .
    Oraz, jak tak patrzę na listę, to mam refleksje, ze tych imion z TOP10 spotyka sie naprawde dużo wokół siebie. A te kolejne juz po prostu lokalnie występują w mniejszym lub większym natężeniu.
    .
    Dla mnie w sumie popularność imienia wielkiego znaczenia nie ma. Gdyby nie to, ze mamy w rodzinie Janka, Wojtka i Michała, to synek nasz mialby jedno z tych imion, o nieszczęsny! :wink: :devil:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ciekawe jest to jeszcze w zasadzie dlaczego aż tak duży wplyw ma region. Leżałam dość długo w szpitalu w Rzeszowie i poznałam tam dużo przyszłych mam Fabianów.
    Mieszkam w mieście oddalonym od Rzeszowa 70 km i tu spotkałam tylko jednego.:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Mojego chłopięcego faworyta - Konrada też nie ma.
    Za to ostatnio dowiedziałam się, że bliscy znajomi, którzy zostaną rodzicami w lipcu, w przypadku dziewczynki dadzą imię Emilia. A ja tak bardzo chciałam Emilkę.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    A my tak się nad Jasiem zastanawialiśmy (mąż bardzo za), ale widząc statystyki jęknęłam z rozpaczy... zacznę ponownie wiercić mężowi dziurę w brzuchu o mojego JONASZA.
    :-)

    Gdy rodziłam Adasia, to co druga dziewuszka w szpitalu miała na imię Milenka :-) a tutaj dopiero 21 miejsce. Ciekawe. Widocznie zagłębie Milenek mi się trafiło.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Akirka, Igor jest na 17 miejscu. :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Hope, później zauważyłam i zmieniłam wpis ;P
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Hehe, mnie to zawsze śmieszą te "dopasowywania" imion dla rodzeństwa. Czy oni bedą występować w duecie?No ja rozumiem, ze jak ktoś ma Dzesike i Tadeusza, to jakoś dziwnie.


    No właśnie o takie skrajne połączenia mi chodziło.
    Poza tym rodzice zawsze mają jakieś bardziej lub mnie zawężone gusty i nadają imiona pociechom raczej z "jednej parafii". Nie spotykam się np. z przypadkami typu trójka dzieci: Nicoletta, Filip i Józefina, albo Antoni, Eryk i Kevin.

    Mój syn ma imię retro i jeśli bym miała kolejne dzieci, to pewnie nadałabym imiona z takiej samej bajki - bo takie lubię. Jednak nie byłby to ani Staś, ani, Franek czy Antek - bo mimo iż ładne, zbyt popularne aktualnie.
    .
    Wrzucam jeszcze listę imion dzieci znanych w kraju aktorów/celebrytów/polityków (wybranych). Oni też w jakiś sposób dyktują modę.

    - Anna Czartoryska – Ksawery
    - Paweł Małaszyński – Jeremiasz i Lea
    - Roma Gąsiorowska – Klemens i Jadwiga
    - Anita Sokołowska – Antoni
    - Dominika Figurska i Michał Chorosiński – Anastazja, Matylda, Józef, Piotr, Jan
    - Kaja Śródka – Teodor
    - Sara May – Robin
    - Anna Mucha – Stefania i Teodor
    - Jarosław Kulczycki (dziennikarz TVP) – Sambor
    - Michał Żebrowski – Franciszek i Henryk
    - Olivier Janiak i Karolina Malinowska – Fryderyk, Christian i Julian
    - Beata Sadowska – Tytus
    - Piotr Rubik – Helena i Alicja
    - Alicja Bachleda-Curuś – Henry Tadeusz
    - Ania Dąbrowska – Stanisław i Melania
    - Tomasz Karolak – Lena i Leon
    - Olga Bołądź – Bruno
    - Agnieszka Chylińska – Ryszard, Estera i Krystyna
    - Sonia Bohosiewicz – Leonard i Teodor
    - Reni Jusis – Teofil i Gaja
    - Anna Wyszkoni – Pola i Tobiasz
    - Magdalena Schejbal – Ignacy i Aniela
    - Magda Mołek – Henryk
    - Joanna Brodzik i Paweł Wilczak – Jan i Franciszek
    - Małgorzata Braunek – Xawery, Orina
    - Krzesimir Dębski (kompozytor) – Tolisław, Dobromiła, Maria i Radzimir
    - Ewa Drzyzga – Stanisław i Ignacy
    - Robert Gawliński – Beniamin i Emanuel
    - Robert Gonera – Nastazja i Teodor, Leonard
    - Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło – Kajetan i Cyprian
    - Robert Janowski – Makary, Aniela i Tola
    - Robert Makłowicz – Mikołaj i Ferdynand
    - Tomasz Lis i Kinga Rusin – Pola i Iga
    - Krystyna Mazurówna – Ernestyna, Kasper i Baltazar
    - Agata Młynarska – Stanisław i Tadeusz
    - Maciej Maleńczuk – Irma, Rita, Elma, Zuzanna
    - Natalia Niemen – Bronisław
    - Cezary Pazura – Anastazja, Amelia i Antoni
    - Janusz Palikot – Emil, Aleksander, Franciszek, Zofia
    - Ryszard Kalisz – Ignacy
    - Magda Różczka – Wanda i Helena.
    - Przemysław Saleta – Nikola i Nadia
    - Krzysztof Skiba – Tymoteusz i Tytus
    - Justyna Steczkowska – Leon, Stanisław i Helena
    - Daria Widawska – Iwo
    - Zbigniew Zamachowski – Maria, Antoni, Tadeusz i Bronisława
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    marion: Nie spotykam się np. z przypadkami typu trójka dzieci: Nicoletta, Filip i Józefina, albo Antoni, Eryk i Kevin.


    Ja się spotkałamale faktycznie nie jest to częste ;) z podanej listy można wskazać Maleńczuka, Zuzanna odbiega dość mocno od imion swoich sióstr.
    Moja koleżanka ma na imię Dominika, jej siostra Aleksandra a ich dużo młodszy brat Nikolas :)
    Mojej cioci dzieci w latach 80 dostały imiona Katarzyna, Krzysztof i ...dosć oryginalne na tamte czasy imię Kornelia.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    TEORKA: A naszego Huga też nie ma, hej hopsa ! :thumbup::thumbup::tooth:
    Lucjana też nie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Marion super zestawienia :)
    Przeanalizowałam sobie i stwierdzam, że imię naszej córy nie występuje w żadnym zestawieniu popularnych imion i wśród dzieci celebrytów też takiego imienia nie ma :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Onekiss - wśród celebrytów jest Aniela u Schejbal i Janowskiego, Przybysz.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Hope, faktycznie. Pora zmienić szkła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    OneKiss: Hope, faktycznie. Pora zmienić szkła


    hehe ja dziś chyba wyjątkowo spostrzegawcza jestem:peace:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    :) u Chylińskiej ta Estera do Ryszarda z Krystyny jak pięść do oka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Ale Rysio i Krysia urocze, choć ja osobiście bym ie chciała tak dzieci nazywać :P

    Naszego Kosmy też nima nie ukrywam, że zależało mi aby było 'inne'
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    A dla mnie popularność [a raczej jej brak] miała duże znaczenie w przypadku imienia dla dziecka.
    Nie chciałam nigdy żeby na dźwięk imienia mojej pociechy odwracało się kilkanaście głów albo żeby w szkole musiano je wołać po nazwisku. Żeby odróżnić od reszty.
    Wiadomo główne kryterium było takie, że:
    a] imię musi się nam obojgu podobać
    b] musi pasować do nazwiska [ o ile to możliwe w naszym przypadku :tooth: ]
    c] musi być niespotykane

    Z Ninką nam się do końca nie udało, bo od 2012/2013 jakby wysyp [aczkolwiek w naszym otoczeniu nie spotykam żadnej, tylko tu na forum] ale z Hugiem widzę, że idzie dobrze :wink:
    Bo nawet wśród celebrytów nikt Huga nie ma :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: u Chylińskiej ta Estera do Ryszarda z Krystyny jak pięść do oka :devil:


    U Chylińskiej było tak:

    1. Imiona dla dzieci miały być mniej popularne.

    2. Pierwsze litery imion całej rodziny miały się układać w imię jej męża Marka:

    M - Marek
    A - Agnieszka
    R - Ryszard
    E - Estera
    K - Krystyna
    .
    TEORKA: Nie chciałam nigdy żeby na dźwięk imienia mojej pociechy odwracało się kilkanaście głów albo żeby w szkole musiano je wołać po nazwisku. Żeby odróżnić od reszty.


    O to to !!!
    U nas też było takie kryterium (jedno z kilku).

    .
    TEORKA: b] musi pasować do nazwiska [ o ile to możliwe w naszym przypadku :tooth: ]


    Nie przesadzaj - są gorsze nazwiska, do których żadne imię ni chuja nie pasuje, bo nazwisko takie zjebane :tooth:

    U mnie w szkole średniej, w jednej z klas, był Roman Roman - to dopiero level 500 zlasowania mózgu rodziców :confused:
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Oooo, Magda Różczka Wandę ma :wink: akurat jestem na etapie oglądania czasu honoru i tam gra właśnie Wandę :wink:
    I widzę moje ukochane Karol i Karolina w połowie listy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    cestmoi89: Oooo, Magda Różczka Wandę ma :wink: akurat jestem na etapie oglądania czasu honoru i tam gra właśnie Wandę :wink:


    Przypomniałam sobie, że ostatnio urodziła drugą córkę - dopisałam imię.

    Co do imienia WANDA to taka ciekawostka - po ang. wand to różdżka :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    cestmoi89: I widzę moje ukochane Karol i Karolina w połowie listy

    ja Karolina z 1991 roku gdzie było to jedno z najpopularniejszych imion... a w klasie przez cały okres nauki nie miałam żadnej drugiej Karoliny ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Marion bardzo ciekawe to co piszesz o imionach
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    O, to moich chłopaków też nie ma na tej liście... Ani jednego ani drugiego, ale my też chcieliśmy, żeby nie był to dziesiąty Kubuś czy Kacperek (według listy) w klasie...

    Za to z tym "pasowaniem" imion, to pewnie, że nie chodzi o parowanie rodzeństwa, ale też żeby imiona nie były od czapy - tak jak to jest u Chylińskiej, tu Estera, a tu Rysiek. Potem jedno albo drugie ma żal, że brat/siostra to ma takie imię, a ja mam popularne/dziwne. Nie zapomnę z mojej podstawówki chłopca Mieszka, którego siostra miała na imię Agatka, czy Zosia, już nie pamiętam, w każdym razie takie zwykłe, najzwyklejsze. I on strasznie ubolewał, że jego chyba rodzice nie lubili, bo jemu takie głupie imię (mnie się podoba, ale w podstawówce to fakt, śmichy chichy były, szczególnie po lekcjach historii...), a siostra ma normalne :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Frag a przypomnij prosze jak maja na imie Twoi chlopcy? bo kurde nijak nie moge sobie tego przypomniec

    ja mam na imie Anna, i powiem tak - to byla moja zmora przez cala edukacje a nawet teraz, na kazdym etapie edukacji bylo nad po 5 i wiecej a teraz w jednej pracy na 12 osob jest ... 5!!! Anek a w drugiej na 26osob juz tylko 4, oj meczace jest to choralne reagowanie na pani Aniu :devil::devil::devil::devil:
    my wybierajac imiona dla dzieciakow tez staralismy sie nei brac zbyt popularnych i np w 2002 w calym wojew Gabriela tylko 1 byla zarejestrowana (potem sie namnozylo) a w 2007 Krzysztof tez nie nalezal do popularnych
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Frag a przypomnij prosze jak maja na imie Twoi chlopcy? bo kurde nijak nie moge sobie tego przypomniec


    Eryk i Olaf - ja na forum rzadko ich imion używam :) Tacy wikingowie mali ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Frag a Rysiek i Estera to dwa od tzw czapy?
    Mnie sie wlasnie jakos zdaje ze podobna "półka"
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Estera to dla mnie jak Abel, a Rysiek jak Zośka, albo ta Kryśka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Estera to mi pasuje do jakiegoś Samuela, Dawida - kojarzy mi się z żydowskimi imionami
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Azja, no bo to biblijne imię.

    Dlatego Estera moim skromnym kompletnie nie pasuje ani do Rysia, ani do Krysi, które jednak są dosyć "zwykłymi" imionami.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Szkoda tylko, że to czy imię popularne będzie nie można wiedzieć od razu, przy nadawaniu, a dopiero po jakimś czasie :P
    Bo my też wybraliśmy Adasia, bo nie znałam po za paroma forumowymi żadnego, a teraz :D
    Co jakaś kolezanka w ciąży, chłopak to mówi, ze tam im się spodobał ten nasz Adaś, ze też tak dają...
    Dobrze, że nie wracamy do rodzinnego miasta, a tu w Olsztynie, to nadal jakoś mało popularne imię :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Ciekawa ta lista, nasz typowany Michałek dosc wysoko

    zaczyna mi świtać Tadeusz, widzialam conajmniej dwóch na forum....hm Tadzio, Tadzik, Tadek- podoba mi sie :)
    no to mamy zadwozdke
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Marion bardzo ciekawe to co piszesz o imionach


    Ale że co jest ciekawe? :-)

    _Fragile_: Eryk i Olaf - ja na forum rzadko ich imion używam :) Tacy wikingowie mali ;)


    Brawo! IDEALNIE dopasowane!!! (pochodzenie skandynawskie)
    Imiona można też dobierać pod kątem właśnie pochodzenia - skandynawskiego, germańskiego, łacińskiego, słowiańskiego itd. I nie zwracać wtedy uwagi na popularność.

    _Asiula: Szkoda tylko, że to czy imię popularne będzie nie można wiedzieć od razu, przy nadawaniu, a dopiero po jakimś czasie :P


    Wystraczy sledzić na bieżąco, lub nawet prawie że w ostatniej chwili prześledzić, coroczne statystyki USC, które są ogólnodostępne w internecie na stronie MSW (pierwsze 50-tki najpopularniejsze). I sprawdzić, czy dane imię z roku na rok osiąga coraz to wyższe miejsce w rankingu, czy raczej spada i znika z pierwszej 50-tki. Nie będzie systuacji, że imię, które np. nie było nigdy w tej 50-tce najczęściej nadawanych, nagle znajdzie się w pierwszej 10-tce.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    marion: Brawo! IDEALNIE dopasowane!!! (pochodzenie skandynawskie)


    A dzięki, my właśnie ze względu na to, że skandynawskie na nie zdecydowaliśmy ;)

    A dobrze Marion pisze, bo te imiona nie spadają z roku na rok, tylko przez jakiś czas się utrzymują. To jest też fajna stronka "bank imion"
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    No to tu widzę, ze jednak popularność imienia Adam spada, a jednak wśród znajomych się sporo pojawiło :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny a gdzie można znaleźć jakiś "prawdziwy" kalendarz z imieninami....o ile coś takiego jest?? :tooth: Bo co kalendarz to ma swoje wersje i potem się okazuje, że 15 razy w roku jest Aleksandry jak to wszystko zebrać do kupy? Czasem też przy opisach imion są podane daty imienin ale też się różnią.. :devil::devil:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Ja właśnie do Adama (Stary Testament) chciałam Jonasza dobrać. Ale mąż tak wetuje, że może spróbuję go na jakiego Daniela przekabacić i też będzie pasowało. Tyle, że Daniel już nie taki unikatowy.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.12.14 22:16</span>
    Samuela/Emanuela jakoś nie chcemy dać, nieco za długaśne.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    No wg rankingu Laura jest na 23 pozycji. Sara nie wystepuje :wink:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Moja kumpela nazwała swoje bliźniaczki Pola i Sara i jestem tak oczarowana tym "zestawem", że żałuję, że to nie ja wymyśliłam :)

    Treść doklejona: 29.12.14 22:25
    Z kolei w rodzinie mam też bliźniaczki Laurę i Luizę :) Też fajnie to brzmi razem.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 29th 2014
     permalink
    Teo, wysyłałaś mi coś kiedyś i skoro nie pamiętam nazwiska, to musi być 100% normalne- bo bym na pewno zapamiętała, a ni cholery nie pamiętam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 30th 2014 zmieniony
     permalink
    _Fragile_: To jest też fajna stronka "bank imion"


    Znam ją. Może i fajna, ale dane statystyczne maja nieaktualne i do końca nie wiadomo skąd.

    _Asiula: No to tu widzę, ze jednak popularność imienia Adam spada, a jednak wśród znajomych się sporo pojawiło :P


    Muszę Cię rozczarować....

    ADAM
    2002 r. - 18 miejsce w oficjalnym rankingu
    2003 - 20
    2004 - 18
    2005 - 20
    2006 - 19
    2007 - 17
    2008 - 15
    2009 - 11
    2010 - 8
    2011 - 8
    2012 - 11
    2013 - 11

    bananowiec: Dziewczyny a gdzie można znaleźć jakiś "prawdziwy" kalendarz z imieninami....o ile coś takiego jest?? Bo co kalendarz to ma swoje wersje i potem się okazuje, że 15 razy w roku jest Aleksandry jak to wszystko zebrać do kupy?


    To normalne, że niektóre imiona występują kilka razy w roku w kalendarzu. Ja np. jestem MARIA - imieniny Marii jest aż 64 razy w roku :rolling:
    Zasada z tego co wiem jest taka, żeby wybierać dzień imienin w najbliższym terminie po dniu urodzin.

    Co do "prawdziwego" kalendarza - bardzo fajny jest spis imion (http://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Spis_imion) w Wikipedii - po wybraniu imienia dostajemy informacje na jego temat plus daty imienin.

    doti_p: bliźniaczki Pola i Sara

    doti_p: bliźniaczki Laurę i Luizę


    Bardzo dobre połączenia :-)

    A tak przy okazji w propos Poli. Otóż POLA jest zdrobnieniem imienia, ale od niedawna urzędnicy rejestrują go jako samodzielne imię. Jest zdrobnieniem od APOLONII (wg mnie piękne imię). Sławne polskie aktorki Pola Negri czy Pola Raksa w rzeczywistości miały na imię Apolonia. Podobnie jest z JAGODĄ - to zdrobnienie od Jadwigi.
    Pola obchodzi imieniny w dniu imienin Apolonii (lub Polikseny), a Jagoda obchodzi imieniny wtedy, co Jadwiga.
    .
    Elfika oraz Smuga

    Polcam Wam (ale i wszystkim dziewczynom) forum Wszystko o imionach (http://forum.gazeta.pl/forum/f,12924,Wszystko_o_imionach.html). Sa tam mega kumate moderatorki. Jak zapytacie o imiona włoskie czy starotestamentowe, to na bank coś podpowiedzą.

    Smuga - Tobie podrzucam imiona semickie (http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99skie_imiona_semickie).
    Elfika - znalazłam coś takiego - imiona włoskie (http://pl.wiktionary.org/wiki/Indeks:W%C5%82oski_-_Imiona)
    .
    .
    Treść doklejona: 30.12.14 07:40
    KUŹWA ! Ale jestem tępota! Jak tu się wstawia 'ładne" linki ? :confused:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    elfiko - moze Sandra?;-P
    a chlopiec to franek.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Elfika mój mąż wszystko by oddał, żebym ja w włoskie szła, tak jak Ty zamierzasz.
    Wtedy chłopak bankowo byłby Alessandro.
    Po wielkim idolu mego męża, del Piero :tongue::wink:


    _Asiula: ze jednak popularność imienia Adam spada


    Spada ? Mnie się zdaje, że właśnie od 2-3 lat na Adasiów jest jakiś boom.
    Sama znam sporo, z otoczenia i z rodziny też.
    No chyba, że to kwestia miejsca zamieszkania, bo to wiadomo też ma znaczenie.

    doti_p: Pola i Sara


    Ładne zestawienie :wink:

    A ja właśnie wczoraj zapomniałam dopisać, że wybierając imię dla dziecka też się trochę długością sugerowaliśmy.
    W sensie, żeby krótkie było.
    Tzn w przypadku dziewczynki byłby wyjątek, bo miała być Małgosia, ale tego. Ni ma :tooth:


    AZNIEE może nie jest to nazwisko jakieś takie na maksa chuj.....no ale szału niestety też nie ma.
    Jak się Ninka przedstawia to każdy się śmieje bo brzmi jak zarzynany indyk :rolling::rolling::rolling:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.