Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Mi się coraz bardziej podoba Aniela, ale kurcze mój mąż tak sie uparł na słowiańskie imię, że dajcie spokój...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Anielka cudne jest :wink:
    A jakie się Lukowi podobają ?
    I dlaczego dalej tylko dziewczynkowe rozważacie ? :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Jemu, oj Asia nie pytaj...
    Imiona typu Krzesimir, Radomir, Dobrosława, Marianna, no i Malina i Jeżyna of cors... (mimo iż nie słowianskie)



    Nadal mam przeczucie na dziewczynkę i jakos tak nawet męskich nie szukam (ja) w ogóle, Łukasz owszem, ale głównie w tych słowiańskich grzebie, bo to nasza kultur, bo to nasze korzenie itp.:devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthortiramisu
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Smuga, Błażej jest super:bigsmile:
    a mój syn chciałby Tadzia bo się naczytał Ani z zielonego wzgórza, tam w jakimś tomie był niesforny Tadzio

    Treść doklejona: 18.02.15 12:19
    niunia32, a może Lilla?
    sama Lila jakoś tak ... czegoś brakuje
    a Lilla ładnie, tak literacko :wink:
    -- Powyższy post może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych.
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    A u nas będzie Melania :bigsmile:
    Dobrze, że jest na szarym końcu tej listy!:smile:
    -- [
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: Mi się coraz bardziej podoba Aniela

    Jestem ZA - super imię :bigsmile:
    Środa: głównie w tych słowiańskich grzebie, bo to nasza kultur, bo to nasze korzenie itp.

    O ile część męskich imion słowiańskich jest fajna i do przyjęcia, to żeńskich do nadania mało.

    Z tych znośnych przede wszystkim popularna Milena. Z innych znanych, ale obecnie nie nadawanych, to: Bogna, Bogusława, Bogumiła, Czesława, Kazimiera, Ludmiła, Mieczysława, Mirosława, Sława, Wiesława, Władysława, Wisława, Zdzisława.
    Zdecydowana reszta to mega hardcore (Żyrosława, Ubysława, Przeborka, Mścisława, Imisława itd...).

    Ale jest kilka moim zdaniem fajnych - wspomniane Ludmiła i Sława oraz Dobrawa, Dobromira, Dobromiła, Damroka, Nadzieja (inna forma to Nadia), Tomira (na portalu jest użytkowniczka o takim imieniu) i Żywia.
    puelka: A u nas będzie Melania

    Ładnie :smile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Melania też.cudne tylko mnie osobiście przeraża skrót Mela :confused:


    Ej to ma Luk fantazję widzę :wink:
    Tym bardziej życzę Wam chłopaka (kiedy jakieś nast usg?) bo jestem ciekawa na jakim imieniu stanie jeśli będzie siurak :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Ej to ma Luk fantazję widzę Tym bardziej życzę Wam chłopaka (kiedy jakieś nast usg?) bo jestem ciekawa na jakim imieniu stanie jeśli będzie siurak


    Wypluj to JUŻ!

    Będzie buła na USG (najbliższy poniedziałek) jak malowana- zobaczysz :fingersear:

    marion, no właśnie z tych damskich mu się jeszcze Bogusia widzi, ale mi juz nie bardzo, bo mimo iż kocham moją teściową, bo naprawdę dobrą kobitą jest (a mieszkam z nia juz pod jednym dachem ponad sześć lat, więc znamy sie dość dobrze :shades:), to ona ma na imię Bogusława i nie chciałabym, żeby moja córka odziedziczyła imię po jednej z babć, a jakbym miała wybierać to wolałabym Jadwigę po mojej mamie :wink:
    Tzn. mogłaby dziedziczyć, ale nie mogłabym tego zrobić żadnej z babc, że jej imię było "wybrane", a tej drugiej nie.
    Marianna to była babcia Łukasza i nawet mi sie podoba, albo Stanisława, to z kolei po moich obydwu babciach, tez nam się podoba, więc może cos w tym guście.
    Bo dziadkowie to Kazimierz (typ mojego Łosia), Stanisław (odpada), Andrzej (odpada) i Henryk (robi się zbyt popularne), więc naprawdę licze na córkę i problem będzie mniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: Tzn. mogłaby dziedziczyć, ale nie mogłabym tego zrobić żadnej z babc, że jej imię było "wybrane", a tej drugiej nie.

    No właśnie - jedna będzie w siódmym niebie, a drugiej będzie przykro.

    Ja wybierając imię, chciałam takie, żeby nie powtarzało się w rodzinie - problem z głowy, czy kogoś upamiętniam, a kogoś innego pominęłam.
    W Twoim przypadku tym bardziej bym nie nadała Bogusia, skoro razem mieszkacie - wg mnie za dużo tego dobrego :bigsmile: Ale to moje zdanie.
    Środa: Henryk (robi się zbyt popularne)

    Gdzie niby ? :shocked::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    W Twoim przypadku tym bardziej bym nie nadała Bogusia, skoro razem mieszkacie - wg mnie za dużo tego dobrego Ale to moje zdanie.


    Ale pomieszkamy jeszcze maks dwa lata, więc później to już by to nie miało znaczenia...
    Co nie zmienia faktu, że nie mogłabym tego zrobić mojej mamie.

    Środa: Henryk (robi się zbyt popularne), Gdzie niby ?


    Wśród naszych znajomych jedna para ma dziecko o tym imieniu, druga chce tak dac, a w mojej odległej bądź co bądź rodzinie jest Henryk czteroletni, więc dla mnie jest popularne patrząc na nasze otoczenie :wink:
    Podobnie Stanisław- jedni maja, drudzy tak chce nazwać, więc juz też jakby odpada, bo nie chcemy imienia powtarzalnego :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: Wśród naszych znajomych jedna para ma dziecko o tym imieniu, druga chce tak dac, a w mojej odległej bądź co bądź rodzinie jest Henryk czteroletni, więc dla mnie jest popularne patrząc na nasze otoczenie

    Ooo, no to mnie zaskoczyłaś mega! :shocked:
    Ale jak widać na forum, pewne imiona są w danym rejonie popularne, a w innym wcale. Więc to może być ta opcja.
    Modę na imiona dyktują też aktorzy/celebryci. Henryka ma Michał Żebrowski, Magda, Mołek i ostatnio Katarzyna Zielińska nazwała tak synka. Tak więc może popularność ogólnopolska wzrośnie.
    Jak na razie Henryka brak w pierwszej 100 najczęściej nadawanych imion - i jak dla mnie mogłoby tak zostać :bigsmile: Natomiast Stanisław jest wysoko - w 2014 r był na 20 miejscu.

    My na razie żadnego małego imiennika Henia nie spotkaliśmy, ani o takowych w okolicy nie słyszeliśmy.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Ano widzisz, ja mieszkam pod Warszawą i juz prawie trzech Heniów znam :wink:


    No nasz Kala nie była w pięćdziesiątce, ale w setce jest, więc już też popularne się to imię robi... Niestety.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: No nasz Kala nie była w pięćdziesiątce, ale w setce jest, więc już też popularne się to imię robi... Niestety.

    Kala, czyli Kalina?
    Jeśli tak, to fajne zdrobnienie :smile:
    Środa: ja mieszkam pod Warszawą i juz prawie trzech Heniów znam

    Warszawa rządzi się własnymi prawami :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Kalina, Kalina :)

    Chociaż niektórzy jak nie wiedza myśla, że to skrót od Karolina :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: Kalina, Kalina :)

    A nie bierzesz pod uwagę opcji imienia dla drugiej córki z puli imion kwiatowo-owocowych? Żeby nawiązać do Kaliny?
    I nie mam tu na myśli Jeżyny czy Maliny.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Z Kaliną się spotkałam pierwszy raz kilka lat temu w pracy-tylko to dorosła Kalina, rocznik '87 ;) Mi się bardzo podoba,bo jest oryginalne, ale "nie-dziwaczne" ;) Braliśmy je pod uwagę, tak samo jak Kingę, ale wygrała Barbara, bo było nam najbliższe- po obu babciach. Z czego z jedną mieszkamy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Kalina to bardzo ładne imię:) niestety podobne trochę do mojego, więc dla córki naszej odpada.

    Oglądalismy ostatnio z meżem film (dla Ciebie wszystko - polecam) i była Amanda, mąż napalił się na to imię jak nie wiem. Dla mnie odpada....kojarzy mi się z DŻesiką, Brajanem itd. a nie lubię takich imion, smieszą mnie trochę;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    marion, może i bym brała, ale nigdy się nie zastanawiałam jakie to mogłyby imiona- może jakieś podrzucisz ? :wink:



    bo jest oryginalne, ale "nie-dziwaczne" ;)


    Szczerze, właśnie TO nam się najbardziej w tym imieniu podobało, poza tym ma tyyyyyle zdrobnień wszelkiej maści, że czasem ludzie się pytają jak ona ma na imię, bo już na nią Lucy czy Lucinda mówimy... :P
    A znaleźliśmy je przypadkiem, jakaś Kalina podpisała artykuł w TeleTygodniu :devil: i tak nam w oczy równocześnie rzuciło to imię, ja byłam sceptycznie na początku nastawiona, ale w nagrodę za cudny poród z mężem dałam mu możliwość wyboru i daliśmy Kalina.
    Nie znam zadnej Kaliny, oprócz dwóch forumowych dziewczynek, które zauwazylam na 28 dni :D
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    A u nas mały pat :(
    Mąż lubi imiona typu: Kinga, Anita, Beata, Natalia a ja wolę Hannę, Liliannę, Alicję, Laurę, Igę, Adę, Helenę. Jesteśmy w stanie zaakceptować wzajemnie ze swoich list Hannę, Natalię - reszta odpada. Macie jeszcze jakieś pomysły na nieudziwnione imię, bez drugiej innej skrótowej formy (typu Aleksandra-Ola)?
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    iris, Twoje imiona mi są zdecydowanie bliższe, np. Iga, Helena (mój typ numer jeden dla drugiej córki), Hanna :wink:

    Ja to nie wiem, czym się skończy wybieranie u nas imion... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    chyba się uprę na Hanię i tyle, kobiety w zagrożonej ciązy nie można denerwować :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Hope, mi za to Amanda kojarzy sie ze zdrobnieniem Mandy, którego nie znoszę. Przemilczę już słowo z którym to imię mi sie kojarzy, ale znam dwie kobiety używające tego zdrobnienia i do obu owo słowo pasuje jak ulał
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    A jak Wam się podoba imię Bogusz? Jest jednym z najrzadziej nadawanych, a przecież ma swój urok. U nas raczej by nie przeszedł z racji na męża, ale rzucam Wam tutaj, czemu nie ;-)
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeFeb 18th 2015
     permalink
    Ja zawsze chciałam Martę ale chyba będzie Zosia
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: marion, może i bym brała, ale nigdy się nie zastanawiałam jakie to mogłyby imiona- może jakieś podrzucisz ?

    Ambrozja Arnika Azalia Dalia Flora Florentyna Hortensja Jarzębina Jagoda Jaśmina Konwalia Róża Hiacynta Lilia/Lilla Melisa Rozalia Petunia Begonia Kamelia Klementyna Ismena
    iris30: Macie jeszcze jakieś pomysły na nieudziwnione imię, bez drugiej innej skrótowej formy (typu Aleksandra-Ola)?

    Adela Adriana Agata Alina Aneta Aniela Anika Anita Anna Arleta Aurelia Bianka Blanka Cecylia Celina Dagmara Daniela Daria Diana Dominika Dorota Edyta Eliza Emilia Eryka Estera Ewa Ewelina Gabriela Gaja Greta Ida Idalia Ilona Ina Inga Irma Irmina Iwona Jowita Judyta Julita Kaja Kalina Kamila Karina Karla Karolina Klara Klaudia Kornelia Lidia Liliana Liwia Luiza Łucja Malwina Maria Marika Marta Martyna Matylda Melania Michalina Milena Mira Monika Nadia Nina Oktawia Olga Olimpia Oriana Otylia Patrycja Paulina Rita Roksana Rozalia Sabina Sara Sonia Sylwia Wanda Urszula Zoja Zyta
    Smuga: jak Wam się podoba imię Bogusz?

    Fajne :bigsmile:
    Osobiście bym nie nadała, bo nie mój typ, ale u kogoś baaardzo bym doceniła, w sensie, że mało popularne.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Jaśmina......cudnie !!! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    TEORKA: Jaśmina......cudnie !!!

    No cudnie - też mi się podoba.
    Obchodzi imieniny 2 razy w roku. W krajach angielskojęzycznych jest bardzo popularna (Jasmine, Yasmin).
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Znam jedna dorosla juz Jasmine, imie pasuje do niej jak ulal, piekne jest.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny, Jaśminy mąż nie zawetował, mi tez się podoba :surprised:

    Podoba mi się jeszcze Kamelia, ale tu weto już było :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: Podoba mi się jeszcze Kamelia, ale tu weto już było

    Fajnie, że Jaśmina nie jest na NIE.
    Kamelia i Kalina wg mnie też OK. Pasuje też Azalia, Arnika, Dalia, Flora, Jagoda, Rozalia.
    Wg mnie Kamelia jest MEGA kobiece.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Marysia Ty lepiej kwiatowo owocowe imiona dla chłopca szukaj, bo u Środy siurak będzie :tooth: :devil:

    Moje typy to Hiacynt, Narcyz, Banan, Grapefruit, Bez, Tulipan , Karczoch :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Marysia Ty lepiej kwiatowo owocowe imiona dla chłopca szukaj, bo u Środy siurak będzie

    Taaaaak ? :shocked: :bigsmile:

    Chryzant, Gwido, Iwo, Hiacynt (Polska wersja Jacek/Jacenty), Hortensjusz, Laurenty/Laurencjusz, Narcyz, Sylwester, Sylwin/Sylwiusz, Wawrzyniec
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Iwo kwiatowo owocowy? No coś Ty ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Te męskie to nie do końca wszystkie odkwiatowe, ale cześć ma pochodzenia związane z lasem, drzewami itp.
    TEORKA: Iwo kwiatowo owocowy? No coś Ty ;)

    Wywodzi się od słowa staro-niemieckiego oznaczającego 'drzewo cisowe'.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Owdupkę :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Marion, dzięki :) to nie takie łatwe wybrać imię dla dziecka. W sumie będzie się z nim "męczyło " całe życie :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    iris30: Marion, dzięki :) to nie takie łatwe wybrać imię dla dziecka. W sumie będzie się z nim "męczyło " całe życie

    Podrzuciłam Ci całkiem sporo, więc jest z czego wybierać.
    Może załóżcie sobie dodatkowe kryteria, żeby zawęzić pulę. Np. żeby imię nie było popularne, żeby nie potarzało się w rodzinie, żeby było lub nie było na taką samą literę jak imiona rodzeństwa itd.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Powiem szczerze, że kryterium "aby imię nie było popularne" nas nie dotyczy ;) obydwoje mamy popularne imiona i bardzo je lubimy. Nigdy nie czuliśmy się z tego powodu gorsi w szkole ani inni. Ja wiem, że teraz panuje mocny trend na "oryginalność", ale my za trendami mocno nie podążamy. Chcemy, aby pasowało do małej zarówno w wieku dziecięcym jak i w dorosłym życiu.
    wybierzemy, każde z nas po 10 najlepszych, nadamy punktację i podsumujemy :) skreślimy z listy te które na pewno odpadają. I w ten sposób może wybierzemy imię :) a później to los sam zdecyduje :) ja miałam mieć na imię Katarzyna Anna, ale tacie się pomyliło ze stresu i w urzędzie zgłosił Anna Katarzyna :D bardzo jestem mu wdzięczna, bo wydaje mi się że Anna bardziej do mnie pasuje :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015 zmieniony
     permalink
    iris30: Powiem szczerze, że kryterium "aby imię nie było popularne" nas nie dotyczy ;)

    Ok - tylko dla przykładu napisałam.
    iris30: wybierzemy, każde z nas po 10 najlepszych, nadamy punktację i podsumujemy :)

    Ja wydrukowałam wielką listę imion (z Wikipedii) - studiowaliśmy ją osobno z mężem. Wybraliśmy po bodajże 5 sztuk (mieliśmy dodatkowe kryteria), które się nam najbardziej podobały - jedno się powtórzyło, więc takie nadaliśmy.
    Dobry jest też sposób, by wypisać własne typy i powiesić dwie listy na lodówce - i codziennie będzie się na nie zerkać. Jakieś na bank wyjdzie na prowadzenie.
    iris30: Ja wiem, że teraz panuje mocny trend na "oryginalność", ale my za trendami mocno nie podążamy.

    Nie, nie panuje taki trend.
    Jeśli by panował, to by nie było od ponad dekady tych samych imion w pierwszej 20-stce.

    No i zależy, co się rozumie pod pojęciem "oryginalność". Dla jednych będzie to np. Irena, a dla innych Ziemomysł.
    Są imiona, które nigdy nie były mega popularne (strzelam - Tycjan, Salomea, Edgar, Aldona itp.) oraz imiona, które są znane w społeczeństwie i nosi je wielu ludzi, ale obecnie nie są nadawane, albo nadania są pojedyncze (np. Izydor, Lucyna, Teofil, Eugenia, Marian, Grażyna, Romuald, Renata itd.).
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    marion: Nie, nie panuje taki trend. Jeśli by panował, to by nie było od ponad dekady tych samych imion w pierwszej 20-stce.

    Może masz rację :) chyba po prostu szukamy imion dla naszych dzieci, które nam się z niczym nie kojarzą (ja sama tak mam- dużo imion kojarzy mi się z niesympatycznymi koleżankami i już takie imię mi nie odpowiada) :) dlatego często sięgamy po imiona z pokolenia np. naszych dziadków, i bardzo dobrze, bo są to piękne polskie imiona np. Helena (jedno z moich faworytów).

    Jestem ciekawa jak się będzie prezentowała setka najpopularniejszych imion w 2015, gdy już można nadawać imiona zagraniczne ;) ciekawa jestem, czy to wpłynie na popularność niektórych imion.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 19th 2015 zmieniony
     permalink
    iris30: chyba po prostu szukamy imion dla naszych dzieci, które nam się z niczym nie kojarzą

    To też jest spory argument - bo raczej nikt nie nada imienia dziecku, które się źle kojarzy, z osobą której nie lubimy/nienawidzimy, która wyrządziła nam jakąś krzywdę, albo jest to imię ex dziewczyny męża :tongue:
    Helena fajna - miałam ją na liście, ale stała się popularna, więc została wykreślona :bigsmile: Zdrabniałabym Hela, a nie Lena.
    iris30: Jestem ciekawa jak się będzie prezentowała setka najpopularniejszych imion w 2015, gdy już można nadawać imiona zagraniczne ;) ciekawa jestem, czy to wpłynie na popularność niektórych imion.

    Nie ma takiej opcji - większość ludzi jest zbyt zachowawczych i tradycyjnych.
    Ale pewnie będą nadania pojedyncze.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 19th 2015
     permalink
    Marion po prostu jesteś niesamowita!!
    Tyle pomysłów i to w jednej głowie :D
    Mój mąż cały czas nawija o rodzeństwie dla Adasia, ba najlepiej o bliźniakach :D
    No i on "czuje", że będzie chłopiec i dziewczynka:D śmiać mi się chce z niego, ale tak własnie myślę, że wybierając imię Adam łatwo będzie jakoś zgrać imię dla drugiej i kiedyś trzeciej pociechy ale to nie takie łatwe... Chciałabym jednak żeby nie było za bardzo popularne, w sensie że ta pierwsza 10 przede wszystkim. No i żeby nie było to imię typu Pola, Maja, bo nam się takie imiona nie podobają. Zawsze chciałam, zeby imie pasowało zarówno dla Malucha jak i dla dorosłego poważnego człowieka.. no i dupa :D głowa pusta :P:cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Ha, ha, ha, dziewczyny no mąż i ja tez zachwyceni imieniem Jaśmina, ale nie byłby sobą mój kochany małżonek, gdyby nie sprawdził owego imienia w internecie i gdy okazało się, że jest pochodzenia perskiego, to odrzucił je...
    No cyce do pasa mi opadły i śmiałam się z niego jak nie wiem co..., mówię mu, że Łukasz to tez nie jest słowiańskie imie, a on do mnie, że nie jest, że jest greckie i tez mu to nie leży :shocked:
    No mówię Wam, powariował...
    :devil::devil::devil:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.02.15 07:36</span>
    Helena fajna - miałam ją na liście, ale stała się popularna, więc została wykreślona Zdrabniałabym Hela, a nie Lena.



    No u mnie Helena też w pierwszej piątce i też Hela bym zdrabniała, bo na zdrobnienie Lena od tego imienia nawet nie wpadłam...:wink:


    A i marion, nie wiadomo jeszcze co będzie, ale obstawiam dziewczynkę na 99 % i mam nadzieje, że słusznie- wszystkie znaki na niebie na to wskazują- w poniedziałek się dowiemy - odpadnie przynajmniej połowa imion do wertowania
    :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Środa: okazało się, że jest pochodzenia perskiego, to odrzucił je...

    No to pozostaje Wam jedna możliwość, żeby imię było i słowiańskie i owocowo-warzywne - RZEPICHA :shocked:
    Rzepicha była żoną Piasta, protoplasty dynastii Piastów, i matką Siemowita. Imię ma formę zdrobniałą i pochodzi od rzepy z przyrostkiem pomniejszającym.
    Środa: A i marion, nie wiadomo jeszcze co będzie, ale obstawiam dziewczynkę na 99 % i mam nadzieje, że słusznie- wszystkie znaki na niebie na to wskazują- w poniedziałek się dowiemy - odpadnie przynajmniej połowa imion do wertowania

    Zastrzelę Cię teraz.
    Mam w przyjaciółkach dziewczynę, która miała w ciąży kilka razy robione USG (w tym specjalnie pod kątem poznania płci) i kilku lekarzy, na różnym sprzęcie, widziało dziewczynkę. Na USG w 38 tc Zosia pokazała siusiaka :shocked: Urodził się Olek :bigsmile:
    _Asiula: Marion po prostu jesteś niesamowita!! Tyle pomysłów i to w jednej głowie :D

    :jumping:
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Wiesz co, mój lekarz może pochwalić się 100 % trafnością płci, więc ja mu uwierzę w to co powie :)
    Fakt, że nikt nie określa jej wcześniej niż na USG w 18-19 tc, ale jednak nigdy się jeszcze nie pomylił :wink:


    Na USG w 12 tc, tym genetycznym pokazał nam coś pomiędzy nogami, ale powiedział, żeby sie nie sugerować, bo tak wygląda w zasadzie każde dziecko na tym etapie, ale gdybym miał strzelac, to strzelałby chłopaka, a na USG w 15 tc małe usiadło na pępowinie i nie było widać kompletnie nic pomiędzy nogami, tzn. nie dało się zobaczyć i lekarz pokazując nam te pępowinę na podczerwieni czy jakoś tak powiedział "No nie da, naprawdę, na pępowinie usiadła i nijak nie mam jak sprawdzić", więc w poniedziałek mam nadzieję, że już się wszystko wyjaśni :devil:
    --
    • CommentAuthorilikepawel
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Hej Dziewczyny.
    Na co dzień nie udzielam się na forum bo nie czuję się "częścią was", nie prowadzę żadnych wykresów a konto założyłam tylko ze względu na forum.
    Jednak potrzebuję pomocy. Wybrałam imię dla swojego synka jeszcze zanim zaszłam w ciążę. Miał być Bruno ale niedawno się zorientowałam że coraz więcej psów się tak wabi. Proszę poradźcie. Przejmowałybyście się tym? Jeżeli tak to jaki zamiennik? Podobają mi się mocno brzmiące twarde imiona takie jak: Hubert, Robert, Norbert, Wiktor, BRUNO!
    Mąż nie chce słyszeć o tych wyżej wymienionych oprócz Bruna. Co radzicie?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    ilikepawel: Hubert, Robert, Norbert, Wiktor, BRUNO!

    Igor, Hugo na przykład
    My mamy psa Bruna, także ten... ;)
    --
    • CommentAuthorilikepawel
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    katka_81 - Haha, nie pocieszyłaś mnie :P
    Igor już jest w rodzinie a Hugo odpada.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Marion, do tablicy! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 20th 2015
     permalink
    Artur, Karol, Kornel, Konrad, Marcel, Eryk, Sergiusz tak mi na szybko wpadło....(bo mialamjuż nic nie pisać ale to taki fajny wątek):)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.