Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Na poprzedniej stronie sa( nie potrafie kopiowac na tel)
    Ale w sumie przez to ze nic nam sie nie podoba zaczynam byc otwarta;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Dużo tych wymagań w sumie.

    Chciałam zaproponować Grzegorza, ale on ma rz.

    Mateusz, Marcin, Marek?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Mój best friend od lat 26-ściu to Tomek właśnie, więc dla mnie imię super :wink:
    Tomasz mi się ciut mniej podoba ale to wiadomo musi być wersja podstawowa co nie :wink:
    Oraz zdaje mi się, że do Dominika Tomek fajnie pasuje a i imię chyba ostatnio mało oblegane.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 14th 2016
     permalink
    Mój Adas odkąd dowiedzielismy sie na USG ze jest chlopcem do momentu porodu był Tomkiem, ale sie urodził i stwierdziłam, że na Tomasza nie wygląda, że to przecież Adaś. Tak czy siak podoba mi sie imie Tomasz :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Mam chwile, to klikam...
    .
    Są imiona, które w każdym pokoleniu są nadawane, ale ich nadawalność nie jest jakaś ogromna. Są ponadczasowe. Zalicza się do nich np. Dominik czy Adam.
    Dla mnie Tomasz był bardzo często nadawanym imieniem w naszym pokoleniu - np. u mnie w klasie w szkole średniej (rocznik 1980), na 33 chłopaków było 9-ciu Tomków (i dwie dziewczyny :bigsmile:). I według mnie Tomasz musi "odpocząć" przynajmniej jedno pokolenie.
    .
    Karolyn

    Podobnie jak w przypadku propozycji dla dziewczynki, podrzucam imiona dla chłopca, które maja odpowiedniki w wielu krajach (nieróżniące się pisownią, lub różniące się nieznacznie - z wymową jest różnie):
    Adam, Adrian, Albert, Aleksander, Artur, August, Benedykt, Beniamin, Bernard, Bruno, Krystian, Konrad, Cyryl, Damian, Daniel, Dariusz, Dawid, Dorian, Emil, Ernest, Edwin, Fabian, Feliks, Florian, Gabriel, Hubert, Hugo, Igor, Jeremi, Joachim, Jonatan, Julian, Juliusz, Leon, Leonard, Mariusz, Miron, Maksymilian, Olaf, Oliwer, Oskar, Patryk, Robert, Sebastian, Sylwester, Tobiasz, Wiktor, Zachary.

    Poza tym jeszcze: Antoni, Borys, Cezary, Filip, Karol, Klemens, Kornel, Ksawery, Jan, Makary, Marceli, Marcin, Maurycy, Maksym, Nikodem, Remigiusz, Samuel, Seweryn, Szymon, Stefan, Tymoteusz

    Albo razem z mężem obgadajcie temat (dopasowanie do nazwiska, zdrobnienia itp.), albo osobno wybierzcie po kilka i porównajcie. Jeśli żadne imię się nie powtórzy, to wywieźcie swoje propozycje w widocznym miejscu w mieszkaniu, np. na lodówce, i zerkajcie - jakieś na pewno wysunie się na czołówkę.
    .
    .
    Najczęściej nadawane imiona w Polsce

    męskie

    XIV/XV: 1. Mikołaj 2. Jan 3. Piotr 4. Stanisław
    XVI: 1. Jan 2. Mikołaj 3. Stanisław 4. Andrzej
    XVII: 1. Jan 2. Stanisław 3. Andrzej 4. Wojciech
    XVIII: 1. Józef 2. Jan 3. Antoni 4. Stanisław
    XIX: 1. Józef 2. Jan 3. Antoni 4. Stanisław
    1901-1920: 1. Jan 2. Stanisław 3. Józef 4. Władysław
    1921-1930: 1. Stanisław 2. Jan 3. Józef 4. Tadeusz
    1931-1940: 1. Jan 2. Stanisław 3. Józef 4. Tadeusz
    1941-1950: 1. Jan 2. Stanisław 3. Józef 4. Jerzy
    1951-1960: 1. Andrzej 2. Jan 3. Stanisław 4. Jerzy
    1961-1970: 1. Andrzej 2. Krzysztof 3. Marek 4. Piotr
    1971-1980: 1. Tomasz 2. Piotr 3. Krzysztof 4. Marcin
    1981-1990: 1. Łukasz 2. Marcin 3. Paweł 4. Piotr
    1991: 1. Mateusz 2. Łukasz 3. Paweł 4. Michał
    1992: 1. Mateusz 2. Michał 3. Łukasz 4. Paweł
    1993: 1. Mateusz 2. Michał 3. Łukasz 4. Kamil
    1994: 1. Mateusz 2. Michał 3. Kamil 4. Piotr
    1995: 1. Mateusz 2. Michał 3. Kamil 4. Patryk
    1996: 1. Mateusz 2. Kamil 3. Michał 4. Patryk
    1997: 1. Mateusz 2. Kamil 3. Michał 4. Jakub
    1998: 1. Mateusz 2. Jakub 3. Michał 4. Patryk
    1999: 1. Mateusz 2. Jakub 3. Michał 4. Patryk
    2000–2: 1. Jakub 2. Mateusz 3. Kacper 4. Michał
    2003–5: 1. Jakub 2. Kacper 3. Mateusz 4. Michał
    2006: 1. Jakub 2. Kacper 3. Mateusz 4. Szymon
    2008: 1. Jakub 2. Kacper 3. Mateusz 4. Szymon
    2009: 1. Jakub 2. Kacper 3. Szymon 4. Mateusz
    2010: 1. Jakub 2. Szymon 3. Kacper 4. Filip
    2011: 1. Jakub 2. Szymon 3. Filip 4. Kacper
    2012: 1. Jakub 2. Kacper 3. Filip 4. Szymon
    2013: 1. Jakub 2. Kacper 3. Filip 4. Szymon
    2014: 1. Jakub 2. Kacper 3. Antoni 4. Filip
    2015: 1. Jakub 2. Antoni 3. Szymon 4. Jan

    żeńskie

    XIV/XV: 1. Małgorzata 2. Katarzyna 3. Anna 4. Dorota
    XVI: 1. Anna 2. Katarzyna 3. Elżbieta 4. Barbara
    XVII: 1. Katarzyna 2. Zofia 3. Anna 4. Marianna
    XVIII: 1. Marianna 2. Anna 3. Józefa 4. Rozalia
    XIX: 1. Maria 2. Zofia 3. Anna 4. Marianna
    1901-1920: 1. Maria 2. Marianna 3. Helena 4. Zofia
    1921-1930: 1. Janina 2. Maria 3. Helena 4. Zofia
    1931-1940: 1. Maria 2. Janina 3. Zofia 4. Krystyna
    1941-1950: 1. Maria 2. Krystyna 3. Janina 4. Zofia
    1951-1960: 1. Maria 2. Krystyna 3. Elżbieta 4. Teresa
    1961-1970: 1. Małgorzata 2. Anna 3. Ewa 4. Elżbieta
    1971-1980: 1. Agnieszka 2. Anna 3. Katarzyna 4. Małgorzata
    1981-1990: 1. Anna 2. Katarzyna 3. Agnieszka 4. Magdalena
    1991: 1. Katarzyna 2. Anna 3. Paulina 4. Magdalena
    1992: 1. Anna 2. Katarzyna 3. Paulina 4. Karolina
    1993: 1. Anna 2. Katarzyna 3. Karolina 4. Paulina
    1994: 1. Karolina 2. Paulina 3. Katarzyna 4. Anna
    1995: 1. Karolina 2. Aleksandra 3. Katarzyna 4. Paulina
    1996: 1. Karolina 2. Aleksandra 3. Paulina 4. Klaudia
    1997: 1. Karolina 2. Aleksandra 3. Natalia 4. Klaudia
    1998: 1. Aleksandra 2. Natalia 3. Karolina 4. Klaudia
    1999: 1. Aleksandra 2. Natalia 3. Karolina 4. Weronika
    2000: 1. Natalia 2. Aleksandra 3. Wiktoria 4. Julia
    2001–4: 1. Julia 2. Wiktoria 3. Natalia 4. Aleksandra
    2005–6: 1. Julia 2. Wiktoria 3. Oliwia 4. Natalia
    2008: 1. Julia 2. Wiktoria 3. Zuzanna 4. Maja
    2009: 1. Julia 2. Maja 3. Zuzanna 4. Wiktoria
    2010: 1. Julia 2. Maja 3. Zuzanna 4. Lena
    2011: 1. Julia 2. Maja 3. Lena 4. Zuzanna
    2012: 1. Julia 2. Lena 3. Maja 4. Zuzanna
    2013: 1. Lena 2. Julia 3. Zuzanna 4. Maja
    2014: 1. Lena 2. Zuzanna 3. Julia 4. Maja
    2015: 1. Zuzanna 2. Lena 3. Julia 4. Maja
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Marion bardzo Ci dziękuje, przeglądnełam wszystkie z M i znów nic. Jeśli tak dalej będzie to chyba zostanie Tomasz albo po porodzie pomyślę co mi pasuję do synka.
    Podoba mi się Bruno ale ze względu na końcówkę -o nie nadamy, przeszkadzałoby mi to, że ludzie źle by to imię odmieniali, a i mi samej nie podoba się poprawna odmiana.

    Dominik Adam i Tomasz Bogusław (po dziadkach;)) nie jest źle....synowi to ja wybieralam imię, więc może niech maż się wykaże, byleby oczywiście mi się w miarę podobało.

    Treść doklejona: 16.10.16 13:02
    alfa dzięki za propozycje :) źle mi się kojarzą...zwłaszcza Mateusz.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Ja po raz trzeci na granicy bólu głowy przez te imiona. Co mi się imię spoda i sprawdzę na liście duńskiej, to się okazuje, że nie tyle jet w pierwszej 50 co w pierwszej 10! >.<
    Dziś już w ogóle pobiłam rekord, bo pomyślałam.. No ok.. no to może Sofia. Sprawdzam - Sofia - 1. miejsce! :) (Co w Danii oznacza 19/1000 dzieci urodzonych w 2015, więc fatalnie nie jest)
    Inne imiona w pierwszej 10. w Danii, które nam dobrze brzmią: Klara, Izabela i Ida... *Sigh*
    Dla chłopca nadal pustka na liście faworytów...
    W poniedziałek połówkowe, to poznamy pewnie płeć, ale że kolejnego USG nie będzie na 99%, to wolałabym jednak mieć imiona dla obu płci.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    helva - a chcecie jakieś międzynarodowe?

    Podrzuć listę jakie tam u Was popularne są imiona.
  1.  permalink
    A ja mam Olę, Helę i Antka i zastanawiam sie jakie imię by pasowało. Dla chłopca podoba mi sie Bronek a dla dzieczynki Łucja. Nie zalezy mi na popularności imion, bo to jest tak że nie zawsze w najbliższym środowisku mamy wysyp tych imion wydawałoby sie popularnych. Lubię imiona stare typu Dyziu, Stasiu, Kazia i Frania :) ktoś pomoże?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Martuś1984: Lubię imiona stare typu Dyziu, Stasiu, Kazia i Frania :) ktoś pomoże?

    Skoro lubisz takie, czyli retro, a nie inne, to nadawaj. Pasują do reszty rodzeństwa.
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    marion Mamy kilka zasad:
    Dwie pierwsze imię musi spełnić by być rozważane:
    1- pisownia musi być taka sama, a wymowa taka sama lub baaaaaaaaardzo zbliżona (głównie różnica w akcencie, a nie dźwięku) po polsku, duńsku i angielsku. Ze względu na nasze korzenie i przeszłość podróżniczą jak i plany na przyszłość.
    2 - imiona dla dziewczynek muszą kończyć się na "a", zgodnie z PL tradycją. =)
    Inne zasady, czy też "życzenia"
    3 - krótsze niż dłuższe (najdłuższe na naszej ogólnej zbiorczej liście liście to Sebastian, a najkrótsze Mia i Tia)
    4 - powinno być w rejestrze duńskim (bo proces aplikacyjny chętnie byśmy ominęli, ale dla właściwego imienia przebrniemy.. :D)
    5 - nie gryźć się z nazwiskiem oczywiście i brzmieć jakoś "spójnie" jak ktoś wymawia imiona obu dzieci czyli "Nadia i...." lub całej naszej czwórki " Ewa, Benny, Nadia i ...."

    Nasza krótka lista imion po przebraniu:
    Dziewczynki: Klara, Isabella, Natalia/Talia, Anita, Amanda, Mia, Aria, Marta
    Chłopcy: Daniel, Liam, Natan, Aidan/Aiden*, Sebastian, Sespian

    (*Aidan to irlandzkie imię, na liście w Danii, a jednocześnie Nadia pisane od tyłu. ;D)

    Długa lista imion, które spełniają warunki 1 & 2:
    Dziewczynki: j/w + Sofia, Sara, Frida, Ida, Olga, Laura, Lena, Kiara, Gabriela, Ada, Ida, Inga, Kara, Leia, Lia, Tamara, Dominika
    Chłopcy: j/w + Erik, Emil, Konrad, Martin, Nikodem, Leon, Dominik, Rias, artur, Manuel, Ian, Davin, Anton, Noel, Olaf, Otto, Mikal, Torin, Damian, Adam, Jakob, Tobias, Elias, Alan

    W Dani praktycznie nie używa się zdrobnień dla imion. Więc warto to mieć na uwadze. =)
    Ludzie raczej mają jakieś "miłe" przezwiska dla dzieci czy znajomych.

    TOP 20 W Danii 2015:
    1 miejsce = 555 nadań w całym kraju, 19/1000 urodzeń. 20 miejsce - ~300 nadań, 10/1000

    1 William / Sofia
    2 Noah / Freja
    3 Lucas / Ella
    4 Emil / Alma
    5 Oliver / Anna
    6 Oscar / Emma
    7 Victor / Laura
    8 Malthe / Clara
    9 Alfred / Ida
    10 Carl / Isabella
    11 Frederik / Karla
    12 Elias / Maja
    13 Magnus / Victoria
    14 Valdemar / Alberte
    15 Villads / Josefine
    16 Alexander / Sofie
    17 Christian / Agnes
    18 August / Liva
    19 Johan / Olivia
    20 Felix / Caroline


    Dla porównania dane z 2005 roku:
    1 Lucas / Mathilde
    2 Magnus / Laura
    3 Mathias / Sofie
    4 Frederik / Emma
    5 Oliver / Caroline
    6 Emil / Freja
    7 Mikkel / Ida
    8 Victor / Sara
    9 Tobias / Julie
    10 Sebastian / Anna
    11 Mads / Cecilie
    12 Nikolaj / Josefine
    13 Rasmus / Maja
    14 Marcus / Clara
    15 Christian / Katrine
    16 Noah / Amalie
    17 Jonas / Signe
    18 Jakob / Emilie
    19 Kasper / Lærke
    20 Oscar / Victoria

    Więcej: http://www.dst.dk/en/Statistik/emner/navne/navne-til-nyfoedte.aspx
    A tu możesz nawet sobie wpisać konkretne imię i zobaczyć historyczne dane: http://www.dst.dk/en/Statistik/emner/navne/Baro

    Zobaczymy jak nasze imienne humory się zmienią po jutrzejszym podglądnięciu malucha. =)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    helva: TOP 20 W Danii 2015:

    Widzę, że zestawienie z zeszłego roku to głownie imiona międzynarodowe. 10 lat wcześniej było kilka więcej "skandynawskich" imiona na liście.
    .
    .
    Widzę że bardzo poważnie podchodzicie do wyboru, bo i wymagania są konkretne, a i listy zacne :bigsmile: Ale chyba nie macie obiekcji, co do imion z czołówki, bo dojrzałam kilka na Waszej liście.
    A powiedz - będziecie wybierać spośród tych, które podałaś, czy jeszcze szukacie, bo może Was coś zachwyci?
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja się cały czas rozglądam i dopisuje "pod linię". Na te imiona patrzymy potem raz na czas, by sprawdzić wymowę (bo moje wyobrażenie duńskiej jednak czasem ni jak się ma z rzeczywistością.. :D)
    Np. taka Amelia po PL i ANG tak samo, a w duńskim wymawiają "Am-A-lia".
    Zawsze oglądamy też napisy w filmach (zboczenie zawodowe ^^), ale aktualnie też dobra pula ciekawych pomysłów.
    Tylko, że nadal nic nie wyskakuje na pierwsze miejsce. Z każdym imieniem na tej krótkiej liście jest jakieś ALE. :D

    ps. I drugiego nie wybieramy i nie nadajemy. My nie mamy, pierworodna nie ma. Kolejne też mieć nie będzie. Jakby im się kiedyś uwidziało, mogą sami wybrać. ;] W Danii też jest coś takiego jak "środkowe nazwisko". Mąż ma, ja nie przyjełam. Dzieci też nie mają. Ale kiedyś zawsze mogą sobie "dopisać" którekolwiek z środkowych nazwisk z poprzednich 3-5 generacji.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    helva, może po prostu się musi bobas urodzić i wtedy Was "trafi" i nie będzie nikim innym jak właśnie tym X? Ważne, że macie jakieś spójne typy, potem mi się wydaje, że jakoś pójdzie, jak spojrzycie na młodą/młodego :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Lexia, oczywiście. Mamy w końcu 6 miesięcy od narodzin, więc na pewno coś wybierzemy. Ale napisałam to wszystko (+ troche pod kartą), by głowę oczyścić, bo mi się w niej te imiona plączą, że aż czasem to męczy i boli. ;]
    Przy córce czekaliśmy na niespodziankę, i mieliśmy dwa warianty imienia dla dziewczynki wybrane (Naia lub Nadia) i dwa dla chłopca (Sespian lub Sebastian).

    Moim celem teraz jest głównie jednak dalsze skrócenie tej listy, poprzez przeskoczenie paru z tych ALE w jedną lub drugą stronę - na tak lub nie.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Helva, przy krótkiej liście też czacha dymi ;)
    nasza ograniczała się do 3 imion a miesiąc debatowaliśmy :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    elfika Też prawda. =) Ale pewnie byłabym bardziej skłonna poczekać do narodzin i zobaczyć co pasuje nam do noworodka, jakbyśmy mieli taką krótką listę. ;]
    Dziś z teściami pogadaliśmy trochę o imionach. Byli zaskoczeni tym, jakie są w pierwszej 10/25 teraz. ;D
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    helva: Dziś z teściami pogadaliśmy trochę o imionach. Byli zaskoczeni tym, jakie są w pierwszej 10/25 teraz. ;D

    Mówisz o rankingu polskim czy duńskim?
    .
    .
    Podrzucam Ci jeszcze trochę imion (pewnie część już macie bankowo odrzuconą). Oczywiście nie mam pojęcia co do duńskiej wymowy.

    Adela, Alana, Alma, Alodia, Alwina, Amalia, Amira, Anika, Areta, Areta , Aurelia, Aurora, Bianka, Blanka, Celia, Cyntia, Dagna, Dalia, Digna, Donata, Eligia, Eliza, Elmira, Elwira, Emilia, Emma, Elena, Erwina, Eryka, Estera, Eufemia, Eulalia, Eunika, Fabia, Flora, Gaja, Gerda, Gizela, Gloria, Greta, Helena, Hilaria, Hilda, Idalia, Iga, Ilona, Irma, Irmina, Iryda, Ismena, Iweta, Iwona, Izolda, Izyda, Jagna, Kaja, Kamila, Kalina, Karina, Kasjana, Kira, Koleta, Koryna, Ksenia, Lea, Leona, Leonia, Ligia, Lidia, Lilla, Lina, Linda, Liwia, Loreta, Luiza, Matea, Matylda, Maura, Melania, Melisa, Mira, Mirela, Nela, Nika, Nina, Norma, Odeta, Ofelia, Olimpia, Oriana, Otylia, Pelina, Pia, Pola, Poliana, Rebeka, Regina, Renata, Roma, Ruta, Ryta, Sabina, Sabrina, Sara, Stella, Sybilla, Sylwia, Tadea, Taida, Tekla, Teona, Teresa, Tina, Tomira, Tulia, Tycjana, Zyta

    Wiktor, Ulryk, Tacjan, Tomir, Tristan, Trojan, Tycjan, Tymon, Tytus, Salomon, Salwin, Sambor, Samuel, Seweryn, Roch, Roger, Roland, Roman, Rufin, Rufus, Patryk, Paskal, Odo, Namir, Nikon, Norman, Makary, Maksym, Milan, Miron, Modest, Lotar, Ludwik, Ludwin, Kaspian, Kasper, Kordian, Kosma, Kryspin, Jaromir, Jonatan, Jordan, Julian, Justyn, Igor, Hektor, Herman, Hubert, Gawin, Gustaw, Fabian, Falkon, Faro, Feliks (Felix), Florian, Edgar, Edwin, Egon, Ernest, Erwin, Dacjan, Dorian, Cezary, Cyprian, Cyryl, Borys, Bruno, Adrian, Albin, Alwin, August
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    My też nadal w kropce...szczerze to już nawet typów brak:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    helva: Zawsze oglądamy też napisy w filmach (zboczenie zawodowe ^^), ale aktualnie też dobra pula ciekawych pomysłów.

    Ja też często zerkam na imiona w końcowych napisach :smile:

    "Perełki" można też znaleźć na cmentarzach, szczególnie tych starych. Jak tylko mam okazję być na jakimś, to biegam po wszystkich alejkach :tongue:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Co myślicie o zestawieniu Dominik & Emil ?
    Oprócz tego, że są łacińskie, wydaję mi się, że pasuję i to było imię, które nam pasowało właściwie ale nie mówiliśmy jakoś o nim głośno.
    W zestawieniu bardzo daleko na 68 miejscu w tamtym roku, do tego wszystkie moje kryteria się zgadzają :wink: Może to właśnie to :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Karolyn mi się podoba takie zestawienie imion.

    A co myślicie o Antonina i Michalina.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    acia20 bardzo ładne a jak sie rymują :)
    Ja mam synka Piotrusia tak go nazwaliśmy ponieważ bardzo chcieliśmy żeby miał świetego Patrona , jak będe mieć córeczkę to imie ma juz zaklepane Marysia.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Acia bardzo do siebie pasują:) Michasia i Antosia albo Misia i Tosia, cudnie!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Karolyn: Co myślicie o zestawieniu Dominik & Emil ?

    O wiele lepszy zestaw (moim zdaniem) niż Dominik i Tomasz :thumbup: :bigsmile:
    Anula85: Ja mam synka Piotrusia tak go nazwaliśmy ponieważ bardzo chcieliśmy żeby miał świetego Patrona , jak będe mieć córeczkę to imie ma juz zaklepane Marysia.

    Jam jest Marysia i mam brata Piotrusia :wink:

    Tośka i Miśka - super ! :smile:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Dzięki Marion ,Acia za opinie. Do Dominika zawsze pasował mi Maksymilian albo Franciszek ;) ale to trochę nie nasza bajka.
    Emilek dla maluszka jak i dla dorosłego Emil brzmi fajnie, choć nadal nie jestem w pełni przekonana....:confused:
    Kiedyś była dyskusja o mało męskich imionach.... i Emil trochę dla mnie takie jest. Może dlatego, że znam tylko jednego dorosłego Emila i właściwie tylko jego.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Karolyn: Kiedyś była dyskusja o mało męskich imionach.... i Emil trochę dla mnie takie jest.

    Dla mnie neutralny - ani nie jakoś mocno męski, ale też nie zniewieściały.
    Może ERYK?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Dla mnie Emil mało męskie imię. Nie podoba mi się w ogóle. Eryk już lepiej :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    katka_81: Dla mnie Emil mało męskie imię. Nie podoba mi się w ogóle. Eryk już lepiej :)


    Od wielu osób to słyszałam :) nie bez powodu jest na 68 miejscu ale mi to nie przeszkadza, ważne, że nam pasuje przecie:wink: Bardziej mi chyba przeszkadzało to, że każdemu się Tomasz podobało :D dziwne trochę...

    Eryk odpada, nie do końca mi się podoba, a w zestawieniu z nazwiskiem to już w ogóle beznadzieja totalna:wink: (napisałam CI marion na priv jakie)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    To może napisz, które bankowo odpadają - z różnych względów.

    Treść doklejona: 25.10.16 17:55
    Hm, do Waszego nazwiska nie pasują mi imiona męskie z literą R - bo jest ona w nazwisku i wychodzi twardy zestaw.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    To mnie się ani Emil, ani Tomasz nie podoba :wink: Ale dla mnie po prostu Tomek za pospolite, a Emil mi się z pradziadkiem kojarzy i zupełnie dla dziecka mi nie pasuje. Ale tak jak napisałaś, to Wasz wybór, grunt, żeby Wam leżało i spełniało wszystkie "wymogi"

    Michalina i Antonina bardzo fajne połączenie :smile:

    Tak się zastanawiałam ostatnio nad zestawieniami imion dla rodzeństwa jednej płci u mnie w rodzinie i u znajomych:
    Milena, Julia, Emilia; (roczniki 08, 10, 16)
    Oskar, Kacper; (roczniki 05, 10)
    Mateusz, Klaudiusz; (roczniki 99, 05)
    Karolina, Wiktoria; (roczniki 94, 99)
    Bożena, Elżbieta (roczniki 94, 02)
    Magdalena, Monika (roczniki 94, 96)
    Magdalena, Izabella (roczniki 89, 94)
    Liwia, Nina, Pola (roczniki 94, 95, 02)
    Marcel, Marcin (roczniki 94, 96)
    I w sumie to, jak dla mnie, całkiem ładnie podobierane :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    marion: Hm, do Waszego nazwiska nie pasują mi imiona męskie z literą R - bo jest ona w nazwisku i wychodzi twardy zestaw.


    Tez tak myślę ale akurat to nie problem bo ja nie lubię twardych imion.
    Moje imię i nazwisko męża brzmi źle...ale przy swoim nazwisku nie chciałam zostać, a zestawienie naszych nazwisk jest komiczne coś typu Ogórek - Pietruszka ;)

    Moje typy odrzucone przez męża

    Tymon
    Leon

    Typ męża
    Tomasz

    Jedyny wspólny aczkolwiek nie ma jakiegoś WOW
    Emil



    Marion jestem już tak zniechęcona, że szukanie imienia mi przyjemności nie sprawia (choć uwielbiam temat imion). Wszystko Łukasz odrzuca.....
    dobrze, że jeszcze trochę czasu przed nami
    :confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    A mąż poza tym nieszczęsnym Tomaszem nic nie wymyślił? :sad:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    U nas jednak mała zmiana. Wiadomo już że będzie chłopak. I zrezygnowaliśmy z Maksymiliana - jakoś do nas nie pasował, na poczet Fryderyka. :bigsmile: a wiec do Ludwika Jana i Anny Dominiki dołączy Fryderyk Antoni :)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Karolyn: Moje typy odrzucone przez męża

    Tymon
    Leon


    Szkoda, że mąż odrzuca, wg mnie dużo fajniejsze niż Emil.
    --
  2.  permalink
    Dlaczego Tomasz jest nieszczesny? To ładne imię i każdy Tomek którego znam to fajny facet:)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Szczypta, dlatego, że mi się Karolyn wydaje do niego nieprzekonana.
    Tomkowie, których ja znam są dość specyficzni :tongue: No i mam 4 prowadzących na studiach o tym imieniu, każdy na swój sposób inny. Nietuzinkowych charakterów nie można im odmówić :tongue: No i przez to, że to imię na co dzień mnie otacza, to mi po prostu się osłuchało, stąd też mnie się ono nie podoba- no ale ja rzadkie imiona lubię.
    --
  3.  permalink
    Rozumiem;) ja wprost przeciwnie. Wszystkie wymyślne są dla mnie okropne
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Rumba, a Wy coś wybraliście?:)

    Lexia masz rację..nie mam nic do imienia Tomasz, jednak nie jestem przekonana czy chcę aby tak nazywał się mój syn....raczej nie.

    Anecia macie z marion podobne gusta;)
    Fryderyk...zacne:wink: bardzo pasuje do Ludwika.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Tak, mamy trzy wspólne typy
    - Hubert
    - Adam
    - Maksym

    Które wg Was najbardziej pasuje do Nataszy?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Karolyn: Marion jestem już tak zniechęcona, że szukanie imienia mi przyjemności nie sprawia (choć uwielbiam temat imion). Wszystko Łukasz odrzuca.....
    dobrze, że jeszcze trochę czasu przed nami

    Macie jeszcze czas.
    Może odpuść na pewien czas. Czasami zerknij na kalendarz, albo napisy końcowe w filmach (można czasem coś wyłapać), ale nie wałkuj tam i z powrotem.
    Wynotuj sobie te, które choć trochę i Tobie i mężowi podobają (on ma tylko jeden typ - Tomasza???). Poodmieniaj na głos na wszystkie sposoby, napisz kaśde z nazwiskiem (wzrokowe dopasowanie też ważna sprawa), wymawiaj głośno z nazwiskiem - i tym sposobem odrzucaj albo dopisuj kolejne.

    Ja miałam listę imion dla drugiego dziecka jeszcze przed drugą ciążą. Ale jak już w ciąży byłam, to się delikatnie zmieniła. Z imieniem dla córki miałabym większy problem - dla syna wybrałam Ludwik albo Feliks. Fryderyk objawił mi się w 4-tym mies. ciąży i dopisałam go jako trzeciego z kandydatów. Z czasem coraz bardziej mi się podobał. Mąż stroił sobie żarty i wymyślał tylko jakieś bzdury. Przycisnęłam go w 33 tc i podał swoje typy - były nie do przyjęcia, hehe. Odpuściłam temat, ale na końcówce ciąży przytaknął Fryckowi. Jednak wiem, że nie był przekonany, bo po porodzie jeszcze jakiś czas imię syna nie mogło mu przejść przez usta - mówił do niego Ziuziu (bo tak nazywał Małego jak jeszcze był w brzuchu). Teraz jest zadowolony - mówi z uwielbieniem Fryciuszka :bigsmile:
    .
    rumba: Które wg Was najbardziej pasuje do Nataszy?

    Natasza to serbski i rosyjski odpowiednik Natalii.
    Z tych trzech propozycji wybrałabym Maksyma. A może inne pochodzenia rosyjskiego - Igor, Borys, Mikołaj (Nikolaj)?
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Nasz nadal bezimienny, mój w ogóle nie zastanawia się nad imieniem, ale co rzucę jakieś imię tak przypadkiem, to zawsze kręci nosem..
    Też się zapytam, które według was najbardziej pasuje do Aleksandra? Chodzi mi o imiona dla chłopca, bo u nas szykuje się drugi chłopiec :)

    Myślałam nawet nad tym, żeby pociągnąć, że wszyscy u nas na jedną literę, czyli na "A", ale z na "A" podoba mi się tylko Alan, to mój stwierdził, że kiedyś było takie radio (?).
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    tylkonadzis: które według was najbardziej pasuje do Aleksandra?

    A macie jakieś założenia - długie, krótkie, popularnie bądź nie, z polskimi znakami czy bez (np. ł, ż, rz itd.). Trzeba zawęzić poszukiwania.
    tylkonadzis: Myślałam nawet nad tym, żeby pociągnąć, że wszyscy u nas na jedną literę, czyli na "A", ale z na "A" podoba mi się tylko Alan

    Pewnie - możecie nadać na A.
    Imion na literę A jest bardzo wiele - jesteś pewna, że tylko Alan jest z nich OK?

    Albert, Adrian, Albin, Alwin, Amadeusz, Andrzej, Antoni, Apoloniusz, Ariel, Arkadiusz, Arkady, Aron, Artur, August, Augustyn, Aureliusz
  4.  permalink
    Nie mamy żadnych założeń, znaczy mój mówi, żeby było ładne, bez udziwnień, ale jak wiadomo, dla każdego co innego jest ładne :) ja może tyle, żeby aż takie popularne nie było, że co drugie będzie miało tak samo na imię :)

    Z tych co podałaś, to podoba mi się nawet Antoni, ale to już mój odrzucił, bo proponowałam :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    tylkonadzis: Z tych co podałaś, to podoba mi się nawet Antoni, ale to już mój odrzucił, bo proponowałam :)

    Podałam tylko te bardziej "normalne" - reszta jest 'egzotyczna' i rzadko nadawana.

    Aleksander był wysoko w statystykach w 2015 r. - poszukaj imienia dla brata w pierwszej 50-tce najczęściej nadawanych.

    http://28dni.pl/pictures/2639898.jpg
  5.  permalink
    Jak wybierałam imię Aleksander, to nie patrzyłam na statystyki i też cały czas miała być dziewczynka, w 9 miesiącu dowiedziałam się, że będzie chłopak, więc za dużo czasu nie miałam, a że Olkowi dałam te imiona które najbardziej mi się podobały, czyli Aleksander Bartosz, to z tym mam problem...
    Z Tych co podałaś podobają mi się w miarę Wiktor, Oliwier (odpada ze względu na to, że bliski znajomy ma syna o takim imieniu, a ja nie lubię jak ktoś z otoczenia ma takie samo imię), Oskar i Fabian, ale mój je odrzuca, więc ja już serio pomysłów nie mam. Swego czasu miałam bum na imię Florian i to ze względu na to, że jest patronem strażaków.

    A jak pytam Olka jakby chciał żeby dzidzia miała na imię, to mówi że Dawid, albo Oliwier (pewnie dlatego, że koledzy z przedszkola tak mają na imię).

    Dziękuję za propozycję imion ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    No to podaję druga 50-tkę.

    http://28dni.pl/pictures/2639913.jpg
  6.  permalink
    Dziekuję, podrzucę mojemu te listy, może z tego coś mu się spodoba ;)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    marion: Natasza to serbski i rosyjski odpowiednik Natalii.
    Z tych trzech propozycji wybrałabym Maksyma. A może inne pochodzenia rosyjskiego - Igor, Borys, Mikołaj (Nikolaj)?


    Tak, zgadza się w Rosji czy na Ukrainie Natasza to zdrobnienie lub skrót od imienia Natalia. U nas w PL to dwa odrębne imiona.

    Marion,imię Borys jest ok ale za bardzo mi się z psem kojarzy, to samo Bruno. Myślałam nad tymi imionami ale ostatecznie nie mogłam się przełamać.
    Igor i Mikołaj odpadają.

    Treść doklejona: 25.10.16 22:52
    tylkonadzis: A jak pytam Olka jakby chciał żeby dzidzia miała na imię, to mówi że Dawid, albo Oliwier (pewnie dlatego, że koledzy z przedszkola tak mają na imię).


    Moja Nataszka też ma swój typ dla brata

    Macqueen (nie wiem jak to się pisze, co to jest? lub kto to jest? ale zawsze pada to imię :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    zygzak mcqueen, no nie znasz?
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.