Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    Nie, zupełnie nie to miałam na myśli. Za dużo grzebania w internecie, wyobraźnia pracuje. Boję się takich bezobjawowych chorób, że przyczyny mogą być inne niż standardowe. Ale już się nie nakręcam, bo to bez sensu, byliśmy nad morzem, było dużo moczenia się w wodzie, mokry piach i te sprawy - jak najbardziej standardowa przyczyna. Już milknę i czekam na wyniki.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    aaa, nie no nie grzeb, nie ogladaj. i raczej wg mnie ciesz sie, ze ogolnie dziecko czuje sie dobrze;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    Możecie podrzucić mi link do płynu do higieny intymnej AA dla dzieci?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    http://www.ceneo.pl/23960962
    ja ostatnio kupiłam w supher farm
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    O, dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    W Rossmannie też jest zawsze :)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny,jakie polecacie rowery dla dzieci prawie czteroletnich ? Chodzi mi o te czterokołowe , jaka firma jest najlepsza, koła i cenowo mniej więcej na czym się zatrzymać ,w sensie czy warto przepłacać czy tańsze też będą ok ?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 27th 2015
     permalink
    Oficjalnie witamy się w wątku z moją trzylatką :bigsmile:. Nie mogę uwierzyć, jak ten czas ucieka.

    Czterokołowe to nie wiem niestety, bo u nas wśród znanych mi dzieci wszystkie na biegowych jeżdżą. Może warto w ogóle z czterokołowego zrezygnować?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 27th 2015
     permalink
    Madzinka - wszystkiego naj dla Gosi! :)
    Ja też sie witam z moja 3latką!
    Z rowerkami - to ja specjalistką nie jestem :(

    Słuchajcie - a jak taki 3 latek bardzo poci się śpiąc - budzi się z mokrą głową! Rozkopuje się tak, że na bank nie jest przegrzana, wiec nie wiem o co chodzi! Ciocia w przedszkolu mówiła, że po drzemce też sie Martynka budzi mokra, ze spoconymi włoskami… Czy to niepokojące, czy normalne?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja bym nie kupowała wcale czterokołowego, od razu postawiłabym na zwykły rower
    Filip jezdzi na biegowym (odkąd skończył 2 lata jeździ bardzo sprawnie, muszę za nim biec). 7 września skończy 3 lata i już od 2-3 mcy jest gotowy na zwykły rower, bo świetnie trzyma równowagę, nogi trzyma w powietrzu, gdy jezdzie. Ale już zaraz jesień, więc wstrzymujemy się z kupieniem rowerka, kupimy pewnie w marcu.
    Kiedyś widziałam jak rodzice uczyli 8-9- latka jezdzić na rowerze z czterema kołami, no wyglądało to ... słabo. Szkoda mi było tego chłopca, bo powinno to być znacznie wcześniej.
    Hussy ja bym zainwestowała w zwykły rower dla czterolatka, ewentualnie jeśli chcesz z możliwością założenia kółek dodatkowych na jakiś czas, ale nic specjalnego/ drogiego bym nie kupowała. Ja pamiętam, że miałam kilka rowerów w dzieciństwie, bo szybko były "za małe". Przypuszczam, że dziewczynka nie "zjeździ" rowerka tak jak chłopiec. Jedyna rzecz, która mi się nasunęła na myśl, to żeby nie był zbyt ciężki.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 27th 2015
     permalink
    judka25: Ja bym nie kupowała wcale czterokołowego, od razu postawiłabym na zwykły rower

    Dokładnie, albo biegowy, jeżeli dziecko nie miało wcześniej do czynienia z biegowym. Nasza sąsiadka 4.5 roku spontanicznie wsiadła na stary biegowy po bracie i zapycha aż miło, z górki z moją Gosią zjeżdżają na biegowych i obie świetnie trzymają równowagę. Starszy brat tej dziewczynki jeździ już na normalnym, ma 6 lat, po prostu wsiadł i umiał jeździć. Na tych z bocznymi kółkami zawsze mi się wydaje, że dziecko takie przechylone w jedną stronę jest.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 27th 2015
     permalink
    No właśnie biegowy ma i uwielbia go,wiele razy ją przymierzalam na rowerek sąsiadki ten czterokolowy i nie chciała jeździć wcale :/ a w koło znajomi kupują dla swoich dzieci więc pomyślałam, żeby kupić. Judka, Madzinka dziękuję za opinię w takim razie pomyślę o zwykłym rowerku :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 27th 2015
     permalink
    Ul_cia: Słuchajcie - a jak taki 3 latek bardzo poci się śpiąc - budzi się z mokrą głową! Rozkopuje się tak, że na bank nie jest przegrzana, wiec nie wiem o co chodzi! Ciocia w przedszkolu mówiła, że po drzemce też sie Martynka budzi mokra, ze spoconymi włoskami… Czy to niepokojące, czy normalne?

    Ulcia, pocenie to niby braki w witD, ale moje dziecko do kiedy nadeszlo lato tez sie budzi mokre. tez sie martwilam, ale mi sie wydaje ze sie przegrzewa. zrob dla swietego spokoju morfo + wit D
    -- ;
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 28th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy moze byc tak ze ospa zaczyna sie bezobjawowo? Bez zlego samopoczucia itd?
    Bo Adas ma jakies dziwne krosty na nogach pare sztuk. U Oskara zauwazylam wlasnie cos na rekach i zastanawiam sie czy to nie ospa.

    Zawsze misie kojarzylo ze ta choroba przebiega w zlym samopoczuciu goraczka itd... Natomiast dziwi mnie to ze obaj to cos maja bo pewnie gdyby ospa to najpierw zlapal by jeden a potem drugi od pierwszego by sie zarazil.
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeAug 28th 2015 zmieniony
     permalink
    Hussy my mamy rowerki z decatlonu. Janek jak miał dwa lata zaczął jeździć na biegowym, jak miał trzy kupiliśmy mu czterokolowy. Przez prawie rok jeździł na obydwu. Nauczył się pedalowac i wzmocnił nogi a równowagę cały czas ćwiczył na biegowym. W maju odczepilismy mu boczne kółka i od razu za pierwszym razem pojechał, mając trzy lata i dziesięć miesięcy.

    Rowerki decatlonowe są atrakcyjne cenowo i spokojnie 'dają rade'

    Yolka ospa zaczyna się od kostek na tułowiu dopiero na drugi, trzeci dzień pojawiaja się na nogach. A dobre samopoczucie może być- mój Krzysio miał może z 15 krostek, nawet nie zauważył :-) musieliśmy badania krwi robić, żeby potwierdzić, czy to była ospa.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 28th 2015
     permalink
    Jola mojej Ninie też nic przy ospie nie było. W sensie temp czy gorszego samopoczucia.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 28th 2015
     permalink
    igni: Yolka ospa zaczyna się od kostek na tułowiu dopiero na drugi, trzeci dzień pojawiaja się na nogach.


    a to tego nie wiedzialam.

    Nie zauwazylam nigdzie krost na plecach ani brzuchach. Zobaczymy czy z tego nic sie nie rozwinie. Troche by bylo szkoda... bo w poniedzialek poczatek przedszkola...:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 28th 2015
     permalink
    A może jakiś komar nocą dopadł chłopaków
    Mila ma właśnie z 7 baboli bałam się że coś się zaczyna ale na tych kilku sztukach się zakończyło
    Stawiam na komara okropnego
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeAug 28th 2015
     permalink
    Kasia, opcja z komarami odpada. Mieszkamy w Irlandii. Oni tu komarow nie maja :cool:

    No nic zobaczymy czy cos sie z tego wykluje czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 29th 2015
     permalink
    Ospa może sie zacząć na każdej części ciała. Natala pierwsze krosty miała we włosach, Lusia na tyłku.I Lusia zaczęła zupełnie bezobjawowo. Potem dopiero poczuła sie gorzej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 29th 2015
     permalink
    Ja pierwszą krostę miałam na cycku... i ona sobie taka osamotniona kulka dni "rosła"... Nawet nie pomyślałam, że to tooo.... Po kilku dniach mnie wysypało pięcioma krostami na krzyż i to wsio...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2015
     permalink
    Ale teraz chyba jakis dziwny wirus krazy. juz pisalam na ktoryms z watkow. moja corka miala cos ala ospa,pelno wypryskow,ale lekarz nie stwierdzil ospy,bo nie zmienily sie krotki w pecherzyki,a potem strupki (tzn.po kilku dniach widzialam,ze strupki sie zrobily,ale nie bylo pecherzyka). to wszytsko zeszlo po tygodniu, po kilku dniach corka dostala wysypke taka plamkowa drobnoplamista(cos jak wybroczyny po sloncu),bez goraczki,bez zlego samopoczucia. zeszlo to po kilku dniach i znow pojawila sie wysypka jak przy ospie,ale tez nie byly to typowe pecherzyki :confused:. po kilku dniach taka drobno plamista wysypke dostal syn mojej przyjaciolki,ale z wysoka goraczka. przyjaciolka z corka mialy tylko goraczke bez wysypki. no masakra co za dziwne wirusisko.
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeAug 29th 2015
     permalink
    Montenia mmój syn tez nie miał pęcherzyków ani strupkow a jednak ospa była, lekarka tez nie wiedziala, czy to na pewno to. Rzeczywiście strasznie teraz dużo dziwnych wirusów.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 29th 2015
     permalink
    Igni,ale macie badaniem potwierdzone? bo juz nawet chcialam z krwi zrobic iggg i igm,zeby to potwierdzic.
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeAug 29th 2015
     permalink
    Tak. Zrobiliśmy (przy okazji jakiś innych badan) prywatnie i wyszły piękne przeciwciała :-) i warto było bo w lipcu chłopcy mieli kontakt z ospa i byłam spokojna, że się nie rozchoruje. Nie musiałam go izolować od miesięcznej siostrzyczki. Skupiłam się tylko na izolacji starszaka, kktóry ospy nie miał i po dwóch tygodniach oczywiście zachorował.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    A mam już wynik posiewu i... wyszedł jałowy. Nie wiem, co mam myśleć. Młoda nadal się skarży na pieczenie, ale nie ma żadnych zaczerwienień, upławów, nic, kompletnie. O co chodzi? Jutro mamy pediatrę, ciekawe, co stwierdzi...
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Mnie piecze i boli jak schodzi mi piasek/kamienie. Kup sok z żurawiny ( np. W aptece 100 % żurawiny) i podawaj pare razy dziennie. Zakwasi i powinno być lepiej. Moze to nie mocz tylko jakaś grzybica?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Ale grzybica kompletnie bez objawów? Może tak być?
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Moze masz racje...a sprawdzałas jak dużo siusia? Nie w sensie częstości tylko ilości. Czy mocz jest jasny czy podbarwiony? Czy boli jak siusia? Czy ma parcie na pęcherz a leci niewiele? Dalej myśle nad tym piaskiem...jak możesz to moze zrób jeszcze usg dróg moczowych i nerek pod tym kątem.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Gabcia_I: Dalej myśle nad tym piaskiem...jak możesz to moze zrób jeszcze usg dróg moczowych i nerek pod tym kątem.

    piasek w nerkach w tym wieku? U mnie za każdym razem, kiedy wychodził piasek, były kolki nerkowe a to jest ból nie do wytrzymania.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    katka_81: U mnie za każdym razem, kiedy wychodził piasek, były kolki nerkowe


    Niekoniecznie, ja miałam piasek, a ból nie był taki wielki, z 6 lat wtedy miałam... I mnie nie bolały plecy (tak jak to wtedy bywa), a właśnie sam "dół".
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Hmm... No zobaczymy, wizyta o 13. Natalia już nie biega często do toalety, mocz nie jest zagęszczony (bo też pije sporo wody cały czas), jedyne co pozostało, to pieczenie w trakcie. I nie, że ona tak z przyzwyczajenia powtarza, tylko wyraźnie jest dyskomfort, bo widzę po jej minie.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    No dobra ale już u takiego malucha piasek? Przecież z jakichś powodów on się tworzy - mnie by chyba to zaniepokoiło.

    Treść doklejona: 01.09.15 08:59
    Hydro, a może posmaruj jej kilka racy pisiunię jakimś kremikiem - ja Michasi smaruję, kiedy ją piecze przy oddawaniu moczu, maścią LINODERM PLUS a alantoiną. I serio pomaga i ulgę przynosi.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Słuchajcie, ja myślę (mam nadzieję), że to jest po prostu efekt wakacji nad morzem przy świetnej pogodzie. Młode trudno było z plaży ściągnąć, w wodzie non stop, pilnowaliśmy, żeby w mokrych ciuchach zbyt długo nie chodziły, no ale jednak. Wiecie, jak to jest.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Być może Hydro, ja po wakacjach też z "atrakcjami" niestety, a co dopiero maluchy :(
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Hydro, a może to nie od pęcherza a od pochwy? Nie ma zaczerwienienia przy wejściu albo w okolicy cewki moczowej? Nie zawsze muszą być upławy. Może zrobisz jej jeszcze wymaz dla pewności?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    katka_81: No dobra ale już u takiego malucha piasek? Przecież z jakichś powodów on się tworzy - mnie by chyba to zaniepokoiło.

    Może być piasek a nawet kamienie.
    Słyszałam w pracy o chlopcu, któremu jak chirurg odetkal cewkę moczową to wysikal pelną muszlę kamieni.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Mnie nie bolą plecy, nie mam kolki tylko bol przy siusianiu i ciagle parcie na pęcherz. Problemy mam tez od 5 roku życia. Nawet nic nie widać na usg bo jest zbyt mały zeby wykryć. Wiem, ze muszę wtedy zwiekszyć ilosc wypijanych płynów, żurawina, nospa i czekać. Zrób wymaz jak sugeruje cestmoi. Możliwe, ze to tylko podziebienie i samo jej przejdzie.

    Treść doklejona: 01.09.15 10:45
    Dodam, ze produkty typu szczaw i rabarbar przestały istnieć w mojej diecie właśnie przez ten problem.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Po wizycie - lekarka twierdzi, że już wszystko powinno być ok. Dzisiaj powtarzamy badanie ogólne moczu, żeby sprawdzić, jak te wszystkie parametry, które ostatnio były złe (= leukocyty, erytrocyty, nabłonki). Wczoraj młoda już na nic się nie skarżyła, pije nadal sporo, ale to dobrze. Furaginum mamy odstawić i ewentualnie podawać któryś z syropów z koncentratem soku z żurawin. Mam nadzieję, że to już koniec tej historii...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Super Hydro :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Dżizas, dziewczyny, poradźcie coś błagam, ja już nie wiem co robić... Dziecko moje starsze ma superbujną wyobraźnię, zobaczył w tv reklamę z gadającym brzuchem i od tygodnia nie chce się przytulać, boi się, że mój brzuch go zje, ciągle gada o buzi na brzuchu, reaguje wręcz panicznie. Pieprzona reklama Old Spice'a, powinna być zdjęta:(
    Kiedy mu to minie... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Wcześniej czy później minie. Pokarz mu mu swój brzuch czy męża, wytłumacz ze to tylko bajka itp...
    Mojej koleżanki syn nie chciał się kąpać chyba przez miesiac bo ogladnieciu jednego odcinka Scooby Doo ;////
    --
    • CommentAuthorSalina
    • CommentTimeSep 7th 2015
     permalink
    Dlatego ja ostatnio mocno ograniczam bajki zwłaszcza wieczorem,i tak przeżywają wrzesień znowu ;-) teraz słuchamy więcej wieczorem (zwłaszcza Polskie Radio Dzieciom) albo czytamy klasyczne bajki i jakieś spokojne łagodne historie. Wyciszamy się na maksa.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 9th 2015
     permalink
    Kobietki. Mojego syna swędzi siusiak... smaruje mu maścią Betnowate N... Wczoraj było lepiej, a dzis znowu swędzi i w środku czerwony...
    Macie jakieś sposoby na takie stany?
    Czy clotrimazolum można by spróbować?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Mozna
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2015
     permalink
    Dzieki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny, Lusia narzeka na ból w kolanie, już drugi raz w ciagu tygodnia. Ostatnio marudziła po południu, jak wracałyśmy z przedszkola, a dzis wieczorem i w nocy doslownie płakała z bólu. Nie uderzyła sie, nie ma opuchnietego etc. Czy to mogą być bóle wzrostowe?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Moga ale przy takim bolu ze dziecko placze zdiagnozowalabym to dokladniwj.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Ja za dzieciaka miałam takie bóle wzrostowe, że pamiętam do dziś, a ładnych parę lat minęło :P...
    Także dla pewności przebadałabym Luskę... Morfologię, rozmaz, crp... Tak dla świętego spokoju.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeSep 12th 2015
     permalink
    Kurczę, o takich badaniach to można tu pomarzyć. Ostatni raz miała krew pobierana jak miała miesiąc. Natala przez osiem lat tylko 2 razy. No, ale jak ból będzie nawracał to powalczę. Może fizjo coś zasugeruje.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.