Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    potrzebuje poradu:wink:
    starsza cora ma zapalenie ucha, wczoraj byłam z nią u lekarza
    miewa tylko stany podgorączkowe..
    lekarka wypisała antybiotyk ale kazała poczekać z realizacją recepty do soboty..
    małą uszko dalej trochę boli, temp nie wzrasta najwięcej miała 37,8
    a tak to nawet temp ma zaniżoną bo 33-34 st co do niej nie podobne..
    I nie wiem co robić, iść i wziąć ten antybiotyk czy nie?I czy podac jak już będę go mieć w domu? u mnie apteki w niedziele zamknięte...
    pierwszy raz mamy problem z uszami i nie wiem co robić:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    Daga, taka niska temperature ma? To chyba bardziej niebezpieczne niz wysoka,bo swiadczy o sporoym oslabieniu organizmu.
    My przy zap.uszu zawsze mielismy antybiotyk.
    Else,jak tam u Was?
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Daga mi pediatra tłumaczyła dokładnie to samo co napisała Montenia... niedobrze, jak ma dziecko taką niską temperaturę. Także może skonsultuj się jeszcze z kimś na szybko.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    U nas z kolei dwa razy taka temperatura byla i uszko bolalo. Ale jeden raz skończyło się wyciekiem i koniec a drugi raz przeszlo jakoś. Co prawda teraz Kajetan ma szkaraltyne ale nie łącze bo cale nasze miasto ponoć choruje. No i to zakaźne a nie rozwojowe ;)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.02.16 21:02</span>
    A! Podawaliśmy ibuprofen bo nawet byla wyzsza jeden dzień.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 5th 2016
     permalink
    No wlasnie tez mnie dziwi ze taka niska ta tempka ehhh
    Nie mam jak skonsultowac bo mieszkam w Norwegii a tu prywatnie nie ma lekarzy u mnie...dzisiaj ledwo co.wcisneli mnie z mlodsza bo tez chora...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Daga, ja bym podała antybiotyk.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 6th 2016
     permalink
    Jednak podam, bo rano wstala.i mowi ze drugie ucho.troche boli ehhh
    A juz 3 lata bez antybiotyku nam sie udawalo wychodzic z kazdej choroby..no ale jak mus to mus..
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny, Zu przy siusianiu płacze, że boli ją pipka. Jak mogę jej pomóc? Mogę coś jej dać na zap.dróg moczowych?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    syrop zuravit dla dzieci
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Zurawine do jedzenia i duze dawnki wit c, oraz duzo do picia zeby bakterie sie wyplukaly :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Else jak się czujecie, jak Dawidek?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Właśnie, Monia co u Was????
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, prosze o pomoc. Jesteśmy na Słowacji, jutro rano mamy samolot. Karol dzis w południe zaczął wymiotować w pociągu, jak wysiedliśmy tez ponownie wymiotował. Nie chce jeść, w drodze powtórnej wymiotował 3 razy. Teraz w pensjonacie podałam mu słone paluszki i chciał pic wode. Zjadł dwa i zwymiotował - zjadł je w odstępach czasowych. Zapujajac woda. Podam mu teraz lyzecZke herbaty z cukrem. Jak powstrzymać wymioty?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Madziauk, z tego, co się orientuję, poprzez wymioty organizm pozbywa się wirusa - podobnie jest z biegunką. Więc jeśli to jakaś wirusówka, a najprawdopodobniej tak, to dbaj o to, żeby się Karolek nie odwodnił. Podawaj picie małymi porcjami - co 5 minut 1 łyżeczka. Super byłoby dać mu jakieś elektrolity, ale zakładam, że nie masz, więc od herbaty z cukrem byłaby chyba lepsza lekko osolona woda. Przydałby się też jakiś probiotyk.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Dzięki Oleńka. Z nieba mi spadłaś. Probiotyk Maz kupił w aptece. A co 5min łyżeczka? Ja podawałam co 15. Kupił cos jeszcze w saszetkach - ale poszedł sprawdzić z właścicielem pensjonatu co to jest. I czy dobre na wymioty.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    tak, może być co 5 min. Jeśli nie będzie tego od razu zwracać. Jeśli w saszetce, to mogą być elektrolity.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Moje dziecko płacze za woda. Po niej wymiotował. Można wode przy wymiotach?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Madzia, można, byle nie duże ilości na raz...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2016
     permalink
    Dzięki Frag. Na razie na herbacie z cukrem, wygazowanej coli jesteśmy. Plus porobiotyk. Mężowi sprzedali w aptece cos Ala smecta na biegunkę ( ale tylko chyba na nią), wiec jako, ze jej nie ma to nie podajemy.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Madziu, czy na ostatnim wyjeździe Karolek też Wam się nie pochorował? Dobrze pamiętam?
    Ja minęła Wam nocka? Lepiej coś?
    Zdrówka dla Karolka.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Kasiu tak :( na wczasach nam gorączkował. Dzięki Kasiu.

    Po wczorajszej głodówce - na herbatce, tej coli wygazowanej i małej ilości wody. Teraz ładnie śpi i nie wymiotował.
    Co mu dać na śniadanie? Moge chleb z masełkiem? Czeka nas lot a on był juz wczoraj bardzo głodny ( po śniadaniu w pociągu zaczął wymiotować). Boje sie, ze jak mu dam jeść to dalej będzie to samo.

    Czeka nas dzis jeszcze pakowanie, lot mamy po 12. Droga na lotnisko taksówka :( No i lot. Martwię sie strasznie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Madziu, ja bym masełko chyba odpuściła i dała suchą bułkę/chlebek. Oby obyło się bez sensacji. Zastosuj mu jeszcze delikatną dietkę dziś. Niech się nie napycha jedzeniem, dawaj małe porcje a może częściej...?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Najbardziej sie boje tego lotu samolotem. Czy tam sie cos moze dziać? :( elektrolitów nie mam. Podam mu probiotyk i będę poić. Najwyżej kawałek chleba dam po kawałeczku.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Madziauk, w samolocie moze wymiotowac. Ale oni tam podejrzewam juz jakas apteczke maja.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    A nie odwodni mi sie nagle? Panikuje przed lotem. Zjadł teraz jednego małego słonego paluszka. Dostał trz probiotyk i popija herbatke, colę wygazowana i wode co jakis czas po 2 łyżeczki każde. Najbardziej mi płacze za woda :/ marudny strasznie. Biedactwo.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Madzia, jak będziesz podawać tą wodę małymi porcjami a wymiotów już nie będzie, to powinno być dobrze. Jak się zachowuje Karolek teraz? Jak się czuje?
    Teraz jest na tvn o rota. Może coś podpowiedzą ciekawego, to napiszę :))))
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    A może herbatniki by zjadł? Majce przy wymiotach dawałam i było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016 zmieniony
     permalink
    W tvn mówiono, ze podstawą jest nawadnianie. Nawet to jedzenie nie jest tak ważne. Najlepiej byłoby, gdybyście zdobyli elektrolity.
    Ja bym słodkich herbatników nie przełknęła, jeśli by mnie muliło. Fuuuu. Mnie kiedyś w szpitalu na IP Pani doktor mówiła, by podawać paluszki lekko osolone do "skubania".
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Madziu, nam lekarz przy jelitówce kazał podawać izotoniki...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dzięki Kasiu. Poszukamy elektrolitów.
    Karolkowi wrócił dobry humor. Na razie nie wymiotuje. Teraz podgryza sucha bułkę - jest bardzo głodny. Wcześniej zjadł z 7 małych solonych paluszków. Z tymi paluszkami to chodzi o sól, bo zatrzymuje wode w organizmie.

    Raz jeszcze dziewczyny dziękuje. Ja tu panikuje przed wylotem.
    --
  1.  permalink
    Moze jakis jedniodniowy wirus?? Mi mlody pol soboty mial biegunke a niedziela juz oki...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    madziauk: Z tymi paluszkami to chodzi o sól, bo zatrzymuje wode w organizmie.

    dokładnie o to chodzi. Bo podać osoloną wodę dziecku, to już jest nie lada wyczyn, kiedy nie ma sie elektrolitów w zasięgu ręki ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Kasiu- o tak słona wode to cieżko by było :) mamy jeszcze trochę tych paluszków.

    Madzik - możliwe, i oby to tez jednodniowe - polokomocyjne było :/
    --
  2.  permalink
    Ja mam chorobe lokomocyjna i choruje jeszcze dobrych kilka godzin po jezdzie :/
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    U nas Miki taką jednodniową jelitówkę miał z pt na sob. Już nawet mieliśmy do szpitala jechać bo co wypił to od razu zwracał...ale na szczęście robił siku więc stwierdziliśmy że nie jest aż tak odwodniony...
    mi za to przy jelitówkach jedyne co zostaje w brzuchu to właśnie cola...za to jak próbowałam kiedyś wypić orsalit malinowy to od razu go zwracałam...także ja się dzieciom nie dziwię że go nie chcą pić przy wymiotach
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Dziekuje Dziewczyny za kazdy komentarz.
    Karolek dzis rano juz sie normalnie zachowywal, powoli zaczal jesc ( paluszki i bulke). Pozniej w drodze taksowka na lotnisko wstapilismy po elektrolity do apteki, ale Karol nie chce tego pic. Woli wygazowana cole, mowi, ze za slodkie. W taksowce na lotnisko nie wymiotowal. Pozniej jak wsiedlismy tylko do samolotu i zaczal kolowac do startu to zasnal i obudzil sie po 2h jak zaczelismy znizac do londowania. Londowanie bylo najgorsze do tej pory jakieego doswiadczylismy, wieje strasznie w Londynie i kolysalo calym samolotem (doslownie na boki) + skakal do tego. Tylko czekalam, zeby zlapac jak zwymiotuje. Na szczescie nic takiego sie nie stalo. Pewnie dlatego, ze malo jadl i moze juz mu przechodzi (oby tak bylo). Potem z lotniska jechalismy jeszcze pociagiem, metrem i autobusem. Podroz bez wymiotow. Takze jestem szczesliwa. Ale ile ja sie strachu najadlam to moje.
    Teraz ugotuje mu ziemniaczki osolone na wodzie na kolacje (mozna?). Czy lepiej cos innego?

    Uff, jak dobrze byc w domu.
    Raz jeszcze WIELKIE dzieki za komentarze, czytalam wszystko :)
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Madziuk, myślę, ze ziemniaczki będą ok, tak samo np. Ryż z jabłkiem zapiekany/gotowany, gotowana marchewka, itp.
    Po takich atrakcjach ważne jest, żeby dieta była lekkostrawna i raczej więcej gotowanego niż surowizny. No i z nabiałem nie należy się spieszyć.
    Możesz tez pododawać probiotyk przez jakiś czas.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Agigi - dzieki. Na razie nie chce jesc ziemniakow, wcina sucha bulke. Wlasnie zaczynam robic rosol, moze jutro zje na obiad :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Czy ktoś wie co u Moni i Dawidka ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Nad tym samym się zastanawiałam, to niepodobne do niej, żeby się nie odzywała :(
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Też podpatruje czy pisze...nawet pod wykresem ciszs
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Oby to był tylko niesprawny telefon / brak netu...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Też myślę o Moni i Dawidku...
    Montenia, może coś wiesz? Wiadomo, bez szczegółów...
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Ja tez się martwię... :(
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    A nie ma tu żadnej przyjaciółki, która by miała kontakt telefoniczny z Else?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Ją miałam Moni numer...ale oddalam fona do naprawy i na karcie nie miałam zapisanego...wrrr...numer przepadl
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Napisałam smsa do niej. Tylko nie wiem czy ten numer dalej aktualny jest.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Kurde mam nadzieję, że wszystko tam u nich dobrze... Czekamy i kciuki zaciskamy.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    Numer jednak aktualny :)

    Monika pisze, że oprócz tej e-coli nic lekarze nie znaleźli. Alę dalej szukają. Dawidek ma na całym ciele wysypke , stany podgoraczkowe nadal miewa , w szpitalu organizacja fatalna, trzeba się samemu o leki prosić.
    Dawid już ma dość, nie chce nic przyjmować a dodatkowo wystąpił u niego regres cech autyzmu. Monika musi go cały czas pilnować żeby nie rozbił głowy,mebli albo kogoś nie pobił.
    Dlatego M.nic nie pisze bo nie ogarnia :(

    Jest szansa, że w środę wyjdą....
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2016
     permalink
    O Jezu :( Niech szybko dochodzi do siebie... Uściskaj ją, dużo sił, dużo, dużo jej życzę...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.