Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Kraków
    Śniadanie w Charllote. Domowy wypiek chlebów, jemy z domowej roboty konfiturami i czekoladą.
    Ja zawsze siedzę przy tym wielkim wspólnym dla wszystkich stole na środku :D

    Treść doklejona: 28.02.13 13:21
    Tak jak pisałam, duża różnorodność, niestety cenowa równisż. Idę od najdroższych, nie martwcie się, będą tańsze. Taki przyjęłam system :)
    Szczypta - rynek w Krakowie jest pełen drogich knajp, a wiele jest kompletnie niewartych ceny. Te, które wymieniłam, choć drogie, to od czasu do czasu się skusimy :)

    Treść doklejona: 28.02.13 13:28
    Licho, tak, o ile pamiętam w Charlotte nie ma świeżego soku pomarańczowego, ale jest tłoczony jabłkowy :cool:
    Teraz uciekam, potem jeszcze wam wrzucę kilka propozycji :wink:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Londyn , Wapping ( 10min pieszo od Tower Bridge ). Typowo włoska restauracja. Dość głośno, ciasno ale jedzenie rewelacyjne :). Porcje spore i ceny ok. Piątek i weekend konieczna rezerwacja :) choć i w tygodniu jest pełno.
    http://www.ilbordello.com/
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013 zmieniony
     permalink
    KRAKÓW
    Pod Baranem
    Przechodziłam dziś właśnie obok tej restauracji, więc mi się przypomniało, że kilka razy w niej byłam i było pyyyysznie. Typowo polska kuchnia. Na obrzeżach rynku a więc nie ma masakry cenowej, a miejsce eleganckie, dobre jedzenie, obsługa. Nie pamiętam, co tam jadłam, ale jest to kuchnia polska w bardzo dobrym wydaniu.
    Zawsze polecałam ją obcokrajowcom :wink:
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    KRAKÓW
    U Babci Maliny
    Nie wiem, czy to miejsce już nie padło, bo bardzo popularne, chyba dobrze rozreklamowane, zwłaszcza wśród obcokrajowców. Polska kuchnia w wydaniu mniej restauracyjnym, a bardziej "karczmianym". Jedzenie dobre, choć już nie tak dopieszczone, jak np. Pod Baranem. Tanie (jak na Kraków). W ofercie również obiady dnia (nazywają to abonamentowe) - trzeba zapytać o taki obiad, przyjezdni nie wiedzą o nim, bo tabliczka jest trochę dalej i nie rzuca się w oczy:wink: Dużo bowiem osób się tam stołuje. Koszt jakieś 14 zł, nie pamiętam. Obiadu całego zjeść mi się nigdy nie udało, bo za dużo. Dania z karty również wielkie, nie warto wiec zamawiać dużo. Miejsc jest kilka, ja pisałam o tym na ul. Sławkowskiej 17 (ulica odchodząca od rynku), bo w innych nie byłam.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    Właśnie wróciłam z Zakopanego i chciałabym się wszystkimi czterema łapami podpisać pod tym, co Licho pisała o knajpie Dobra Kasza Nasza, przynajmniej tej zakopiańskiej. Żarcie bajeczne, miejsce bardzo fajne, przytulne i z świetną muzyką (lekki jazz), a tym co mnie najbardziej urzekło było fakt, że jak usiedliśmy do stolika - byliśmy z dzieckiem - to kelnerka natychmiast przyniosła koszyk z zabawkami (książeczki, samochody, kredki..) :bigsmile: Taki prosty pomysł, a taki genialny :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    Jeśli macie ochotę na dobrą kawę (ale dobrą a nie lurę z automatu), domowe ciasto i ciekawe kawowe rarytasy a otrzymując cappu lubicie oglądać profesjonalny latte art a do tego jesteście w Krakowie to polecam PasjoCafe na Wielopolu. Kawiarenka na wprost obecnie remontowanego hotelu. Zajrzałam tam wiedziona nadzieją doskonałego espresso i nie zawiodłam się. Wiem, że dla wielu z Was dobra kawa to rozpuszczalka, ale jeśli cenicie sobie kawowy napitek to tam warto zajrzeć. Ceny? Nie mam porównania - za ogromny kawał ciasta czekoladowego, espresso i filiżankę naparu z aeropressu zapłaciłam 27zł.
    Ręczę za doskonałą kawę i profesjonalną obsługę a jeśli chcecie spróbować czegoś nowego to polecam cascarę. Mają w ofercie również red espresso, ale jeszcze tego nie próbowałam. Red espresso to rooibos zaparzany w ekspresie ciśnieniowym.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  1.  permalink
    chciałabym podziękowac Sushi za polecenie Warung Bali- indonezyjskiej knajpki w Poznaniu
    Przeżyłam kulinarny orgazm jedzac najcudowniejszą zupę kokosową. Dania główne tez przepyszne i cudnie podane.
    To będzie jedno z moich ulubionych miejsc :)
    Artemis wciąż jest takze na tej liście. Mule w sosie słodkim chili sa obłędne. Idzcie koniecznie!!!
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Szczypta,byłam w Warung kilka dni przed porodem,zabralam teściową,byla zachwycona:-) Cieszę się,że Ci się podobało:-)
    --
  2.  permalink
    suszka- a tę zupę jadłas? Jesli jeszcze nie to koniecznie :) Powiem Ci w sekrecie, ze ja tam byłam 4 razy ;)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Jadłam, jadłam :-))
    A nie było problemu z miejscami? Bo my ostatnio (tak ze trzy ostatnie wizyty) to musieliśmy umawiać na telefon. Wcześniej wpadaliśmy po prostu i zawsze było kilka stolików wolnych.
    --
  3.  permalink
    nie, tzn wczoraj było sporo ludzi, ale miejsca na podłodze były wolne
    Mniam, mniam, mniam
    pozarłabym coś jeszcze :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    szczypta_chilli: wczoraj było sporo ludzi, ale miejsca na podłodze były wolne

    cudnie brzmi, jakbys jadla z podlogi :tooth:
  4.  permalink
    hyhy:)
    no prawie :D
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Szczypto, muszę sprawdzić tę indonezyjską. Wygląda smakowicie:-)
    --
  5.  permalink
    Warszawianki- gdzie w stolicy sa najlepsze,świeże mule?
    dajcie znać bo mam fazę!
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeApr 24th 2013
     permalink
    u mnie w domu :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  6.  permalink
    oj Liszka- powaznie pytam :))
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 25th 2013
     permalink
    Szczypta, w Szwejku przy placu MDM - chyba dwa razy w tygodniu kiedyś, nie wiem jak teraz. Ale były pyyycha :) I w Jeff'sie też są :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Co do muli to przekozacka jest Banialuka na Puławskiej, kuchnia bałkańska, ale nie tylko, (mule są na bank), czasem muzyka cygańska na żywo, fajny ogródek.
    Kraków - La Farina (najlesza włoska w Krakowie)

    Treść doklejona: 09.07.13 15:28
    znacie dobre restauracje z kacikiem dla malucha? w meltemi jest taki mini kacik, jest boathouse z dmuchana zjezdzalnia, ale nie znam nic dla mlodszych dzieci...
    --
  7.  permalink
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 18th 2013 zmieniony
     permalink
    azja_4, a na te mule to można się skusić o każdej porze dnia i roku? Czy masz jakieś sugestie kiedy ewentualnie najlepiej (świeżość)?
    --
    • CommentAuthorjanka88
    • CommentTimeOct 31st 2013
     permalink
    Ja polecam viatoscana w Katowicach. Byłam tam raz ze znajomymi ale wszystko smakowało przepysznie
  8.  permalink
    Poznań - pyszna pizza. Prawdziwie włoska - mniam mniam
    Da Luigi

    Artemisa zamknęłi :( myslałam,że się zapłaczę :(
  9.  permalink
    I znów pizzeria :)
    Ciechocinek :)
    Myslałąm,że w tym zadziwioającym miescie nie ma nic wartego uwagi, a tu zonk :)
    Pizza naprawdę pyszna, dobre tez zupy i krewetki
    Nealpol
    •  
      CommentAuthorKopistka
    • CommentTimeDec 8th 2013
     permalink
    Mała Gruzja, Warszawa, ul. Nowogrodzka. Jadłam tam kilka razy i zawsze ze smakiem.
  10.  permalink
    a znam :) testowałam z forumową przyjaciółką. Tyle,że cięzkie tam to jedzenie....Miałam wrażenie ,że nasiąknięte olejem.I słaba wentylacja w środku
    Ale czuszkę burek wspominam pozytywnie :)
  11.  permalink
    Warszawiankom i wielbicielkom muli ;) chciałam powiedzieć,że odnalazłam miejsce , które mnie zadziwiło :)
    Pari Pari
    To knajpka w Złotych Tarasach :) Z zasady nie jadam w centrach handlowych, bo syfiaste jedzenie dają a tu zaskoczenie :) No w w środy i czwartki zawsze są świeże mule, więc.... :) Ogromny garniec i naprawdę smaczne. Podawane z ciepłą bagietką i świeżym pesto.
    Nie skuście się przypadkiem na restaurację Bali w podziemiach owych Tarasów. O fu:devil:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 10th 2014
     permalink
    Czy polecicie coś w Karpaczu?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 10th 2014
     permalink
    Dołączam do pytania - proszę o wskazania w rejonie Karpacz-Szklarska-Jelenia:-) Potrzebne od zaraz:-)
    --
  12.  permalink
    Bydgoszcz
    Bar kuchnia

    Dla mnie kwintesencja fajnego jedzenia :) Ilekroć jade nad morze MUSZĘ tam zjeśc obiad. Nie ma karty dań- codziennie jest coś nowego. Nie kma tez imponującego wyboru- dwie, trzy zupki i 4-5 drugich dań. Ale dzięki temu wszytsko świeże i wszytko przygotowane na oczach gości, więc dla mnie bajka. Od wejścia zapach rzuca na kolana :)
    POlecam po tysiąckroć
    -------------------------

    Treść doklejona: 17.02.14 09:25
    Sopot
    Bezkonkurencyjny od lat Bar Przystań
    Nigdzie na świecie nie ma takiej zupy rybnej i halibuta z pieca
    Dla szukających doznań smakowych francuska Petit Paris. Żabie udka i te sprawy ;)
    Kuchnia tajska - Panaya Fajne, tajskie jedzonko. Moze nic powalającego i nieznanego, ale bardzo smaczniei świeżo, wiec warto
    ______________
    NIE POLECAM- Tawerna Rybaki. Słaaaabo
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Karpacz
    Lodziarnia Sopelek - pyszna bita śmietana, domowe polewy, lody podobno też dobre (tylko M. próbował), taniocha.
    Pierogarnia Laura - pyszne robione na miejscu pierogi. 8 szt ok. 13 zł. Dzieci jadły ruskie, a my z M. z nadzieniem chrzanowym i kiełbasą.
    Restauracja Karat Widzące Tarasy - dobry placek po węgiersku, bardzo duża porcja (19 zł), nie polecam żurku (słony), średnia obsługa.
    Restauracja U Petiego - zaraz przy stoku Kolorowa (trudno znaleźć i dojść), dobre świeże żarcie, ale drogo, strasznie długie oczekiwanie (mimo że nie było innych gości oprócz nas).
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Mónikha jak juz jestes w moich terenach to polecam zjazd do Jeleniej i potem do Siedlecina na Perłe Zachodu pysznie i tanio :) a placek po wegiersku to w Chacie za Wsia przy drodze głównej do Jeleniej :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Już wróciłam, tydzień temu :) W Chacie powiadasz? Byłam tam na weselu mojej Przyjaciółki w czerwcu ubiegłego roku, hehe
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Mónikha: Restauracja U Petiego - zaraz przy stoku Kolorowa (trudno znaleźć i dojść), dobre świeże żarcie, ale drogo, strasznie długie oczekiwanie.


    Oni zawsze dobre mieli, nawet jak tam z 15 lat temu byłam to u nich było NAJ.

    A jest jeszcze taka włoska knajpka na dole, vis a vis Biedronki? Oni też mieli pyszne jedzenie...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 26th 2014 zmieniony
     permalink
    No to ja dopiszę - w Jeleniej i okolicach najbardziej nam smakowało jedzenie w restauracji zamku w Łomnicy (ale piszę o samej zamkowej, bo jest też Stara Stajnia - tam w tym roku nie jedliśmy.) Jedzenie pyszne, choć ceny "zamkowe". Drugie co mogę polecić to pizza z Sorrento (duży plus za dowóz do Wojanowa:-)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2014 zmieniony
     permalink
    W Karpaczu mi odpowiadała Astoria naprzeciwko kościoła.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 16th 2014
     permalink
    Restauracja Toga w Poznaniu (okolice Pl. Wolności) - praktycznie domowa atmosfera, bez nadęcia, nietypowe menu (mąż jadł policzki dzika - były super). Ceny - nie najwyższe w Poznaniu, ale nie tanio. Wygodne fotele. Polecam

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.03.14 21:49</span>
    Znowu okolice Pl. Wolności - knajpka chińska - Riccos Kitchen. POdkreślam, że jako odchudzająca się jeszcze tam nie byłam, ale słyszałam, że choć atmosfera jest lekko abstrakcyjna, umiejscowienie też, nie ma stałego menu, to jedzenie jest super. Gdy schudnę kilka kg pójdę tam świętować, napiszę, czy się potwierdziło:-)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 17th 2014
     permalink
    W Poznaniu można dobrze zjeść:) Restauracja indonezyjska też jest jedną z moich ulubionych, chociaż moim bardziej konserwatywnym jedzeniowo koleżankom nie podeszła. Najważniejsze , że mąż lubi i jedna przyjaciółka ;)
    Ze swojej strony "starej poznaniary" polecam Gołębnik na Wielkiej - przepyszne desery i sałatki plus kącik do zabaw dla dzieci !
    http://www.cafegolebnik.pl/
    Na Żydowskiej znajduje się oprócz Warung Bali i wielu innych , całkiem fajna włoska knajpka Girasole - latem też kącik dla dzieci na dziedzińcu
    http://www.trattoriagirasole.pl/
    Jak na czekoladę, to do Cacao Republica na Zamkowej, mają pyszne founde czekoladowe

    Treść doklejona: 07.04.14 20:58
    Ktoś wie co Warungbali się dzieje? Ponoć zamknięte?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    W Girasole było spotkanie 28dni.
    --
  13.  permalink
    Moje najnowsze odkrycie
    LA MAREA- peruwiańska restauracja w Sopocie przy Monciaku
    Zaskoczenie- przepyszne owoce morza, małze sw Jakuba po prostu obłędne! Jadłam jeszcze kurczaka w pikantno- orzechowym sosie i tez był przepyszny
    Ciekawe drinki- z białkiem jaja :)Fajny starter- kukurydza o wyglądzie niepękniętego popkornu :) Fajna :)
    Ja wrócę na pewno i Wam tez polecam :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 30th 2014
     permalink
    Szczypta, nie mów, że teraz w Sopocie byłaś - my też :D Ale jak zwykle z Przystani nie wyszlismy, ryby na śniadanie, obiad i kolację ;)))
    --
  14.  permalink
    Ano byłaś :) I Przystań tez była dla mnie na 1 miejscu :)
  15.  permalink
    Warlung bali -zamknięta :(( Kurcze a napalilam się tam na ich zupkę:( Może w ostatnim czasie powstało coś super w Poznaniu? Jeżeli coś Wam wpadnie do głowy to dajcie cynk bo się wybieram
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Aga, a na jakiego typu posiłek (lunch, kolacja) i jaka kuchnia:)
    --
  16.  permalink
    jedyne oczekiwania- ma być pysznie ;) odpadają tylko wyfioczone knajpy z białymi obrusami bo nie lubię
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    szczypta_chilli: odpadają tylko wyfioczone knajpy

    co znaczy wyfioczone???
  17.  permalink
    wyfioczone tzn takie przestylizowane, sztywne, eleganckie do bólu ;)
    tak jak wyfioczone kobiety ; p
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 13th 2014 zmieniony
     permalink
    No to jedziemy:)
    Z miejsc, których jeszcze nie przetestowałam a słyszałam mega pozytywy - Ricco's Kitchen na 27 grudnia (niedaleko Okrąglaka) - chińszczyzna ponoć genialna, knajpa delikatnie mówiąc niezobowiązująca
    Z testowanych - też okolice placu Wolności - grecki Mykonos (stały b. przyzwoity poziom), obok zaskakująco dobre Massimiliano (włosko-mieszane) i naprzeciwko (schodami w dół) - Toga (nazwa myli, to fajne miejsce, przytulne, jedzenie nietypowe w stylu policzki dzika). Kapkę bardziej elegancka - na Rynku Brovaria - piwo i lody (pycha) robią na miejscu, dla mnie nie ma przesady, jedzenie fajne (raczej polskie)
    Kapkę dalej od centrum - przy Rondzie Kaponiera - restauracja w Concordii (ale jak dla mnie atmosfera bardziej na lunch)
    A jak jeszcze bardziej nietypowo - restauracyjna na skrzyżowaniu Szamarzewskiego/Wawrzyniaka (poznańskiej Jeżyce). Pysznie, lekko hipstersko.

    Edit: na Szamarzewskiego to Yeżyce Kuchnia
    --
  18.  permalink
    o kurcze :)
    no pojechalas :))
    kochana jesteś
    dziękuję :*
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    o wyfioczonych kobietach tez nigdy nie slyszalam, ale ok lapie o co chodzi

    Treść doklejona: 13.10.14 21:11
    ale przynajmniej dzieki forum znam nowe slowo
    a slownik synonimow wyrzucil mi cala liste wyrazow bliskoznacznych: wyfiokowany, wystrojony, wygalowany, wyelegantowany, wysztafirowany, odstawiony, odsztachnięty, odsztyftowany, wychuchany, wymuskany, wypieszczony, wycackany, posp.odpicowany, pod krawatem
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.