Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 20th 2014
     permalink
    elfika: a ten przydomek Killer najlepszy


    bo w historii rasy jest walka z niedźwiedziami i tak chcieliśmy nawiązać :))

    i dziekuje :)) strona chyba fajnie działa bo nigdzie się nie ogłaszamy a zamówienia na mioty mamy już na następny rok :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 20th 2014
     permalink
    MrsCreme: Ty z okolic Gdyni?

    Nie, ja z Ustki, za Lębork jechalismy po koty, a ich właścicielka pracuje w Gdyni.
    Elfika to spory kawałek jak dla psiny. Gorzej z siusianiem, pewnie będzie chciała, chociaż ze stresu może być odwrotnie.
    --
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeOct 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Podczytuję Was i chciałam się pochwalić że ja po długiej "chorobie na kota" i obietnicach córce zakupiliśmy sobie na dzień dziecka kociaka MC (maine coona) w kolorze rudo białym - zawsze chorowałam na rudzielca i jak miałam wybór między szarym prążkowanym a rudym wybrałam tego drugiego.... i teraz 31 października kończy rok. Waży tylko 6,5 kg nie wiem czy to dużo czy nie.
    A Twoje kociaki ile ważą MyAngel - no dobra ten starszy....
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 20th 2014
     permalink
    moja kotka maine coon wazy 8 kg i więcej na pewno nie będzie bo ma już 3 lata, ale jej ojciec to wazyl chyba z 15... matko w zyciu takiego wielkiego kota nie widziałam... mam pod opieka mega tłuste koty i nawet 15 kg , ale ten był olbrzymi po prostu...
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 20th 2014 zmieniony
     permalink
    margaretka76: A Twoje kociaki ile ważą MyAngel - no dobra ten starszy....

    Wiesz co, w wakacje ważył 8900, myślę, że może ciut więcej ważyć, bo mamy młodą kotkę, która je bardziej kaloryczną karmę, niestety on jej podjada:devil: więc też pewnie przybiera. A mała ma 8,5 mies. i waży 4200.
    Teorka jeśli tu zaglądasz, pamiętasz naszą rozmowę na temat pudrowania MC? Mówiłam, że mój ma inną sierść, niż kot Twoich znajomych, taką puchatą itp. No więc teraz mamy drugą kotkę (po tych samych rodzicach), ale sierść ma zupełnie inną, jej nigdy nie musiałam pudrować, baaaa, nawet jej czesać nie muszę. Ma gładką, śliską sierść. Juz na pierwszy rzut oka widać, że sierść jest inna :) Więc miałaś rację. I ja miałam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a nie wiecie czy można gdzies zaadoptować main coona?
    To wszystko przez MyAngel! :wink:, zakochałam się w tej rasie i marze o takim kocie,ale w tej chwili(i nie wiem czy w najbliższej przyszłości) nie stać mnie na kota tej rasy z hodowli :cry:. A może sa gdziec MC szukajace domku. Czy w ogole spotyka się MC nie rodowodowe lub ,,mieszance,, mc?
    A jeszcze corki kolezanka, ma takiego kocura rudego o jakim marze i w ogole chora jestem na jego punkcie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 20th 2014
     permalink
    MyAngel: Więc miałaś rację. I ja miałam


    O no zobacz :smile:
    A zaglądam tu non stop, jakże by !
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 20th 2014 zmieniony
     permalink
    montenia: To wszystko przez MyAngel!

    Ale mnie zaszczyt kopnął :wink: Bardzo czegos chcąc - kiedyś spełnimy swe marzenia.
    Niestety nie wiem nic o MC do adopcji. Ale może popatrz na strony internetowe pobliskich schronisk, weterynarii itp.
    TEORKA: A zaglądam tu non stop, jakże by !

    Dawno swoich nie wstawiałaś. Pokaż je!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    montenia: A może sa gdziec MC szukajace domku.


    Montenia, patrz też na miau.pl, kiedyś babka wrzuciła tam ogłoszenie o kotce z rodowodem, że odda w dobre ręce, bo jej dziecko miało ciężką astmę i uczulenie na kota :(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    MyAngel: Dawno swoich nie wstawiałaś. Pokaż je!


    Stronę wcześniej przeca wrzuciłam nasze najmłodsze dziecko - Brytyjkę Metkę :wink:
    A Bianeczki zdjęć poszukam i coś wrzucę przy okazji :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    A to ja widziałam, ale to było ze 3 tyg. temu, a i zdjęcie "słabe" bo pysia nie widać w całej swej okazałości :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    MyAngel: to było ze 3 tyg. temu, a i zdjęcie "słabe" bo pysia nie widać w całej swej okazałości


    Przyłączam się do prośby :D
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Najmodniejszy naszyjnik w tym sezonie :bigsmile:


    No i przestawiam Gordona, jest z nami od kwietnia ale dopiero dziś się nim chwalę
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny wpadam z pilną prośbą byście mi poleciły jakąś dobrą suchą karmę dla mojej Piesy.
    Ostatnio nie chce jeść tego co dotychczas - miała Nutra Gold Hiolistic Senior Dog.
    Barf odpada bo to już pies 11 letni i nie będę zmieniać mu rodzaju żywienia. Rasa to Alaskan Malaumte, więc duży pies, z grubym podszrstkiem, mieszkający na zewnątrz.
    Z Royalem nie mamy dobrych doświadczeń.

    A strasznie mi wychudła :sad: Apetyt ogólnie ma, bo jak jej ugotowałam to wcinała aż jej się uszy trzęsły. Tak samo poluje na gruszki w ogrodzie tylko do tej karmy zabiera się jak pies do jeża. :wink:

    Treść doklejona: 28.10.14 14:57
    Znacie karmę Taste of The Wild, bezzbożową, dobre to?
    --
  1.  permalink
    Mangaa - może Acana albo Taste of the Wild. Nasz na Acanie (ale agility, bo on aktywny) ma się fantastycznie, i wsuwa chętnie, a on wybredny. Taste of the Wild je mniej chętnie, ale "jakościowo" ma się tak samo dobrze jak na Acanie. Nasz kot też jest na kociej wersji TotW i jest ok, a ona i wybredna, i z bardzo delikatnym żołądkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    Manguś, moja hodowca poleca te karmy: ACANA, ORIJEN, NATURAL DOG FOOD COMPANY (szczególnie wersja z łososiem), BOSCH (uwaga na tańsze produkty gorszej jakości np Bosch my Friends), BIOMILL , EUCANUBA, ROYAL CANIN,
    Nie mam z nimi wszystkimi doświadczenia, aktualnie mój psiak je NATURAL DOG FOOD COMPANY z łososiem i bardzo mu smakuje :)
  2.  permalink
    pisałyśmy w tym samym czasie :smile:
    Bandzior dopiero pożera pierwsze opakowanie Taste, ale jest ok - futro ładne, sranko bez problemu.
    A nasza kotka jest od roku i ma się świetnie, a ona ma bardzo delikatny żołądek, tzn łatwo sraczki nam dostawała. A po tym bez zbożowym jest właśnie ok.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    Ja korzystam z telekarma.pl bo tam akurat sanabelle grande mojego kota jest najtaniej, przy zamówieniu powyżej 89zł (a u nas to 2 opakowania) przesyłka gratis. Jeszcze super jest krakvet i animalia, ale to najlepiej porównać ceny.
  3.  permalink
    telekarma, albo zooplus - duży plus za realizację zamówień w ciągu 24h. w zooplusie przesyłka gratis powyżej 100pln, niezależnie czy opłacona z góry czy za pobraniem.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    zooplus- polecam, duży wybór i ceny ok, do tego punkty payback jak zbierasz :). Nigdy mnie nie zawiedli. Kiedyś kupowałam w zwierzaczkowo.pl czy jakoś tak ale jak za 3 razem zapomnieli czegoś do paczki wrzucić to się poddałam.
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeOct 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja też w zooplusie kupuję, co do MC o adopcji to babka miała ale kotka miała ADHD i powiedziała że odda komuś bez dzieci bo się boi żeby nie zrobiła krzywdy - odbiło jej trochę po ciąży....ale mój syn ją głaskał i było OK więc nie wiem może jej odbijało przy obcych.....tylko nie wiem czy jeszcze ja ma...
    MyAngel ten Twój to rzeczywiście z kudłatych - mój nie ma takich długich włosów....
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    Ja polecam dla kota karmy suche Applaws, bo są bezzbożowe właśnie i mają 80 procent mięsa. Całka wcina aż miło od paru dni, tylko ja jej co drugą porcje wodą podlewam, bo mam schizy jakieś co do suchego jedzenia :neutral: Mam jeszcze w puszkach, ale dopiero jutro jej podam :) Kupowałam na allegro, ale w cholerę czasu czekałam na wysyłkę. Spróbuję nastęnym razem z tych stron co poelcacie :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeOct 28th 2014 zmieniony
     permalink
    To mój roczny Caspar
    WP_20141004_002.jpg
    --
  4.  permalink
    Penny, ja naszej Applawsa zamawiam na zooplusie właśnie i przesyłka max 48h, ale najczęściej 24h. I na Applawsa są b. często fajne promocje, nasza akurat suchej nie polubiła, ale mokre wcina jak głupia.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    Zooplus polecam, tanio, szybko, sprawnie.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny, chyba faktycznie spróbuję zamówić TOTW bo właśnie widzę, że cudny skład. Ale kurka zaś gdzieś czytałam, że dla dużego psa te bobki mogą być za małe i może nie polubić... Prawda to, Ceri, Wy macie dużego psa?

    No nic, będę musiała coś na prędce zamówić.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 28th 2014
     permalink
    elfika: ale wyglad maja tragiczny:confused:

    Ale wygląd czego?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 28th 2014 zmieniony
     permalink
    elfika daj sobie spokój z royalem... serio , raz , że już dawno te karmy sie popsuły, dwa są naprawdę lepsze godne uwagi....
    goldeny niestety delikatniutkie żołądki mają, mam tylko nadzieję , że nie trafi Ci sie alergia , bo upierdliwe to u psa...

    nasza nie jest jakąs mega alergiczką, ale jak juz dostanie taką sobie karme to sraczki, drapanie... raz u nasady ogona do krwi wydrapała dziurę

    długi czas dawalismy fish4dogs... była super, siersc piękna, zero drapania czy problemów żołądkowych, niestety wycofali sie ze sprowadzania (tzn moze teraz ją ktos sprowadza)
    przeszlismy na karme Forza10- rybną i równiez wsio ok, siersc piękna, takze gorąco polecam Ci karmy rybne

    aha my tez w zooplusie zamawiamy, dobre ceny i dostawy błyskawiczne
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Elfika kup mało tego royala i jakas inną. Mieszaj mu najpierw i powoli znieniaj.
    sprobuj rybna naprawde będziesz zadowolona, potwierdzone przez wielu goldeniarzy :)

    W zooplus tez biore za pobraniem przesylka i tak za darmo.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    A dla mnie jest ok. Jak szukam konkretnej karmy, to wchodzę na suchą karmę dla kota, potem konkretną firmę i mam co chcę.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Ok, to ja nasze kotersy wrzucam bo prosiłyście :wink:

    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic ( przysięgam okno umyłam chwilę po zrobieniu zdjęcia :shamed: )
    Image and video hosting by TinyPic


    A przy okazji, Frag powiedz mi.
    Wasz Brytol też taki cichy ?
    Bo Metka w ogóle nie miauczy. Nic a nic.
    Jedyny dźwięk jaki wydaje to takie popiskiwanie jakie wydają z siebie małe szczenięta.
    Nie, żeby nam to przeszkadzało [w sumie Bianka też niemiaucząca, tylko grucha ewentualnie jak gołąb] ale tak z ciekawości pytam :wink:

    Oraz jesteśmy przerażeni tempem wzrostu Metki :shocked:
    Tyle, co ona przez miesiąc urosła to Bianka przez pierwsze pół roku u nas nie urosła bankowo :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    TEORKA: Metka w ogóle nie miauczy. Nic a nic.

    O rany, jak ja Ci zazdroszczę, to nawet nie masz pojęcia. Nasze dwie koty są takimi gadułami, że mam ochotę je czasem z domu wywalić - dzioby im się nie zamykają :shocked: No i oczywiście najgłośniej trzeba drzeć ryjek wieczorem, kiedy domownicy usiłują spać.

    Ps. Metka ma piękny makijaż oczu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Livia: O rany, jak ja Ci zazdroszczę, to nawet nie masz pojęcia.


    No mnie to w sumie też cieszy, bo miauczące koty [zwłaszcza w nocy] to chyba nic przyjemnego.
    Tylko się tak właśnie zastanawiałam, czy Brytyjczyki tak mają, czy ona bierze przykład z Bianeczki. Bo Bianeczka przecichym jest kotem, tylko mruczy i grucha. Nic poza tym :wink:

    Livia: Metka ma piękny makijaż oczu


    Weź mi nie mów, bo jej codziennie dwa razy te oczka wacikami przemywać muszę.
    Gorzej jak z dzieckiem :shocked::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Livia: Nasze dwie koty są takimi gadułami, że mam ochotę je czasem z domu wywalić - dzioby im się nie zamykają :shocked: No i oczywiście najgłośniej trzeba drzeć ryjek wieczorem, kiedy domownicy usiłują spać.

    Nasza kota to samo...
    Ciągle szuka kocura, który ją totalnie zlewa i się przed nią chowa + jest wychodzący... Ale ona piździelca dostaje jak go nie widzi 15 minut.
    Nie wspominam już o fakcie, że drze się bo chce wejść do pokoju, otwierdam, posiedzi 5 minut - chce wyjść bo już jej tęskno.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    Elfika, ale wybierasz smycze i pokazują Ci się wg rodzaju: taśmowa, skórzana itp.
    Moje koty też gaduły, szczególnie gdy mają być cicho, bo dzieci śpią czy usypiają :bigsmile:
    Teorka piękna ta Metka, ona chyba młodziutka jest? Fajnie się bawią :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 29th 2014
     permalink
    TEORKA: A przy okazji, Frag powiedz mi.
    Wasz Brytol też taki cichy ?
    Bo Metka w ogóle nie miauczy. Nic a nic.


    Brytki są bardzo ciuchutkie, nasza miauczy jedynie jak zobaczy za oknem kota sąsiadów, który sobie nasz balkon upodobał. I "szczeka" na muchy tak ciuchutko, a tak to w ogóle nie gada :)

    Powiem Ci, że ma piękne umaszczenie, bardzo ładna!
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Nie wiem co dosypuja do tego Taste of The Wild ale moja piesa i kocur oszalały na punkcie tego żarła. :bigsmile:

    Jak pozostałe koty skończą Royala (kupowałam anty Hairball bo moja kota wylizuje kompulsywnie sierść i później się zapycha) to przerzucam całe towarzystwo na tę karmę.
    --
  5.  permalink
    To fajnie, że im podeszło :smile: oby im służyło :smile:
    A co do zapychania sierścią- to ja mojej kupuję taki specyfik Bephara odkłaczający i nie ma z tym problemów. Do karmy jej dosypuję, wsuwa aż miło
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Nam ktoś kiedyś na odkłaczanie polecił MALTPASTĘ.
    Tylko problem jest taki, że ani jeden kot ani drugi się nawet tknąć nie chcą :shocked::shocked:
    Dziwne.
    Pamiętam jak nasza fretka szalała już na sam widok tubki zamkniętej a te uciekają obie kozuchy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    TEORKA: Nam ktoś kiedyś na odkłaczanie polecił MALTPASTĘ.


    Nasz to wcina - jak widzi tubkę to kręci piruety :D
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    U nas ta pasta też nie przechodzi.
    Ale spróbujemy w takim razie ten dodatek do karmy co pisze Ceri.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Ale tą pastą możecie też mu łapki "pobrudzić" wtedy się umyje i zje :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 31st 2014 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: Nasz to wcina - jak widzi tubkę to kręci piruety :D


    No bo właśnie koty ponoć szaleją za tym.
    Ale nasze mają ją w ogonach. Żeby nie powiedzieć niżej i głębiej.

    DOTI nasza Bianka taka cwana, że jak jej ostatnio pyszczek ubrudziłam [tak, żeby zlizała] to poszła i wytarła wszystko w kołdrę, się ocierając.
    Także boję się z łapkami próbować :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    No właśnie nie byłabym taka pewna czy wyliże, jest ryzyko, że zostanie na kanapie lub dywanie lub co gorsza na mnie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 31st 2014
     permalink
    Ceri dzięki za odpowiedź :) zaraz zrobię zakupy w zooplusie, bo mała wciąga i suche i mokre z Applawsa aż się trzęsie cała :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Wpadam z zapytaniem. Znacie jakieś preparaty, które odstraszają psy i skutecznie zniechęcają je do walenia kupy w konkretnym miejscu? Mamy od niedawna taki problem, że ktoś (jeszcze nie doszliśmy do tego, kto, bo wokół dużo ludzi mieszka) z uporem maniaka wyprowadza psa na naszym parkingu. Efekt jest taki, że co chwila znajduję obok samochodu kolejną kupę :confused: Właściciel najwyraźniej nie poczuwa się do tego, żeby posprzątać za swoim pupilem. Macie jakieś rady?
  6.  permalink
    W domu to jeszcze wiem, że są preparaty a na dworzu to chyba raczej trudno....
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Hydro nie znoszę czegoś takiego.
    Też się dziś podczas spaceru zastanawiałam nad jedną sprawą kupową na naszej wsi. Mamy na przeciwko nowych sąsiadów, mają goldena i non-stop wyprowadzają go wzdłuż ulicy naszej, czego efektem są wielkie kupy pod płotem sąsiadów (w sumie to jeszcze na ich działce). Niby nie nasze podwórko ale też no tak średnio przyjemnie jest spacerować z dzieckiem w takich okolicznościach.
    Mogliby po sobie sprzątać, albo chociaż podprowadzić na pole uprawne/pod lasek, które są niedaleko.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    hydrozagadka: Macie jakieś rady?

    przyfilowac wlasciciela, strzelic mu fote i wyslac do strazy miejskiej :wink:

    a powaznie to ja walczylam z kotami sasiadow i niestety batalie przegralam bo przylaza i wala na naszym podworku ze trzeba najpierw sprzatnac nim dzieci w pile pojda pograc :devil: zadne substancje do pryskania nie pomogly (baaa po jednym kupnym koty lazly jak na zlosc juz nie tylko sasiadki zza plotu ale i jakies 2 obce!!!) , skorki pomaranczy, zraszacz wlaczony... az sie wzielam i poddalam a w ostatecznosci znalazlam zalete kotow - przynajmniej myszy w domu nie mamy a obok pola wiec byloby to dosc prawdopodobne
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Żeby to mój kocur był taki skory do załatwiania na zewnątrz (w sensie nie u sąsiadów a u nas bo on poza naszą działkę nie wychodzi), a ten przychodzi się załatwiać do kuwety w domu. Czasami co pół godziny muszę go wpuszczać i wypuszczać, bo to mu się zachce siku, to kupę a za chwilę robi się głodny. :tooth:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.