Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 22nd 2016
     permalink
    dzięki :*
    -- [/url]
  1.  permalink
    n
    :rainbow:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    hej dziewczyny ja z pytaniem
    chcemy przygarnąć kotkę zwykłego dachowca bez rasy;)
    i teraz poje pytania:
    1. maleństwo ma miesiąc ile powinno mieć żeby można było by ją przywieść?
    2. czy to że Milka ma ospę i pewnie Wiki będzie miała za 2 tyg to coś szkodzi?
    3. jak przygotować się na kotka?? za wszelkie inf będę wdzięczna:)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 23rd 2016
     permalink
    Kasia. Kociak 12 tyg miec powinien. Nie mniej...
    --
  2.  permalink
    Kasia- a skąd ten kot? Od znajomych, ze schronu, z piwnicy blokowej?
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    wiesz co przyjaciółki mojej cioci także w domku są zadbane wygłaskane
    mamy dostać najbardziej tulaśnego
    to jak powinny mieć 12 tyg to spokojnie nasza ospa przejdzie
    --
  3.  permalink
    A to super;) Ja bardzo chciałam takiego domowego dachowca. Czekajcie do tego 12 tygodnia. Poczytaj o dobrym jedzeniu dla kocurka i kup fajny drapak:)
  4.  permalink
    Dziewczyny, warto kupic furminator dla kota? Czy jakies alternatywy macie? Bo stówa to niemało jak na szczotkę do siersci :/
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Kasia, i zaraz po przyniesieniu do domu, a najlepiej jeszcze przed, odpchlić, odrobaczyć i zbadać uszy, bo często, koty nawet z "dobrych" domów świerzb mieć mogą.
    Zaszczepić na podstawowe choroby, a potem to już w porozumieniu z lekarzem i w zależności od tego, czy kot będzie wychodzący czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    jednak z kota wyszedł nam pies
    siedziałam wczoraj na OLX i znalazłam teriera bez rodowodu
    sunia nazywa się Roxi kosztowała nas 400 zł
    potem ze 200zł wyprawka
    a po drzemce Wiki jedziemy do weta
    i tu zaś wydam kopę kasy bo nie szczepiona ani nic bo jeszcze pierdem rodzona 8.04 także ma niecałe 2 miesiące
    z sikaniem muszę ją pilnować i po każdej drzemce ją wyprowadzam i jak jest aktywna to tak co 15 min
    ale kupkę widać kiedy chce bo lata od okna balkonowego do drugiego i piszczy więc chociaż tyle:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Kasia, pokaz fote Roxi
    jak sie bedziesz zaopatrywala to zerknij na zooplus.pl maja niezle ceny i wszystko w 1 miejscu (nie wiem jak u was ceny stacjonarnie ale u mnie to przepasc cenowa, prawie 2x drozej jest niz online)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    już wrzucam właśnie ściągałam na laptopa z kom
    !http://28dni.pl/pictures/2600753.jpg!!http://28dni.pl/pictures/2600748.jpg!
    dzięki za stronkę z chęcią zerknę bo byłam w kakadu i ceny maja kosmonałtyczne
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Kasia, fajny psiulek :)

    mam tylko jedną prośbę. uczcie Dziewczynki dbania o dobrostan psa. czyli m.in. żeby go nie nosić, żeby nie przeszkadzać kiedy śpi/ je, zbyt mocnego przytulania.
    ja wiem, że to trudne, ale potrzebne dla bezpieczeństwa zarówno Dziewczynek jak i pieska :bigsmile:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Ja kupuję w zooart.pl, tam akurat nieco tańszy żwirek dla naszego kota. Ale od dawna poza mokrą karmą (choć i to zamawiam czasem przy okazji żwiru) kupujemy wszystko przez sieć, bo ceny stacjonarne okropne. A w kakadu to już kosmos totalny. Tam chodzimy tylko zwierzątka pooglądać :)
    --
  5.  permalink
    kasiu :(
    wspomogłas pseudohodowle :(
    chociaz pies słodki ....
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    elfika:

    mam tylko jedną prośbę. uczcie Dziewczynki dbania o dobrostan psa. czyli m.in. żeby go nie nosić, żeby nie przeszkadzać kiedy śpi/ je, zbyt mocnego przytulania.

    spokojnie Milka wszystko wie
    to było zdjęcie po 10 min pobytu pieska teraz nosi ją dużo lepiej podtrzymuje pupcię
    wie że jak śpi i je to nie przeszkadzamy
    gorzej z Wiki bo oddała by jej wszystko co je
    i co chwile biega do niej i hau hau
    ale mówie i mówie może kiedyś załapie
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2016 zmieniony
     permalink
    omg, dopiero zauważyłam...
    faktycznie pseudo :(

    Treść doklejona: 30.05.16 13:02
    KasiaMW: to było zdjęcie po 10 min pobytu pieska teraz nosi ją dużo lepiej podtrzymuje pupcię

    przepraszam, ale nie ma czegoś takiego jak na 10 minut do zdjęcia. nie i już. pies w ogóle nie jest do noszenia! to nie zabawka!

    tak samo kiedyś babka się tłumaczyła z wnuka siedzącego na psie... a potem były pytania co zrobić z bolącym psa biodrem.

    aha. Bianka ma 6 lat i ciągle jej tłumaczę więc to nie jest tak, że dziecko wszystko wie.
    Waszym zadaniem teraz jest chodzić za dziewczynkami i powtarzać do znudzenia co wolno a czego nie. nawet przez najbliższy rok. u nas pies jest od 1,5 roku a i tak muszę Młodą upominać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Szczypta ja nie wiem co to ten furminator (trochę jak wibrator zabrzmiało :tooth: ) ale po wielu różnych szczotkach do czesania kota trafiłam przypadkiem na fb na taki oto ezzygroom i nie zamieniła bym na nic innego !!
    Metka nigdy nie była tak porządnie wyczesana a dom tak czysty i poranku. W sensie nie latają mi po nim kłęby sierści bo Metusia dość mocno ofutrzona jest jak na Brytola przystało.
    --
  6.  permalink
    teo, daj jeszcze raz linka bo nie działa
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Ezzygroom
    A teraz ?
    --
  7.  permalink
    juz własnie wygooglowałam. dzięki :) Kupowałas stacjonarnie czy w sieci?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Na allegro.
    Szybciutko przysłali.
    Tylko ja brałam do sierści miękkiej i myślę że Ty jak coś też takie powinnaś.
    A bardzo się Lunka leni ?
    --
  8.  permalink
    JBardzo moze nie, ale na ciemnych ubraniach mamy kudły niestety
    Jeszcze raz dzuekki - znalazłam ich oficjalna strone i przez nią zamówię :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    No zamów i spróbuj. To też w sumie nieduże pieniądze więc nawet jak Wam nie podejdzie to nie będzie szkoda....
    U nas natomiast sprawdza się super.
    --
  9.  permalink
    zamówione :) W porównaniu do furminatora to super tanio :) Nie ukrywam,że za stówe to wolę sobie kiecke kupic ;)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Teo, teraz się zdziwią, że im tyle zamówień z jednego linku przyjdzie :) Szukam czegoś dla swojego Brytolka, więc powinno być ok, skoro u Ciebie się sprawdza :D
  10.  permalink
    Ja mam furminator i jak dla mnie jest OK - no może rzeczywiście wsio oprócz ceny...wyczesuje zwłaszcza podszerstek, który mi zalegał na dywanie. I do sieści długiej bo 3 cm włosie albo i dłuższe to ciężko byłoby mi wyczesać byle grzebykiem a duży nie lubi i to bardzo takich czułości....natomiast mała ma to gdzieś i leży do góry nogami...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Elfika, Kasia napisała, że zdjęcie zrobione 10 minut po przywiezieniu psiaka... Wiem, co masz na myśli, ale ciężko zabronić dziecku dotykania zwierza w momencie, kiedy się pojawiło.
    U nas było łatwiej, bo jak Kuba (kot) do nas trafił, to Wojtek był jeszcze w brzuchu, a Krysia już znała koty i wiedziała, że nie da się ich nosić jak lalek. Ale i tak się musieli podocierać, bo kocu byl młodziutki (3-4 m-ce), szalony i nieokiełznany. Trochę czasu minęło zanim wszyscy zaczęliśmy żyć w symbiozie. Ale teraz sobie nie wyobrażamy zycia bez kota. A Kuba- ma anielskie pokłady cierpliwości, a jak ma już dość miłości (Wojtka zwłaszcza), to najczęściej po prostu odchodzi. A pierwszym słowem naszego syna było "cici".
    O tym dziwnym "czymś" do czesania muszę pomyśleć, bo mnie klak drażni strasznie.
    A ja sama 8 lat temu stałam się "pseudohodowlą" na jeden miot. Rozmnożyliśmy naszą irlandzką seterkę. Na szczęście jej córki (z tego co mi wiadomo) już w jej ślady nie poszły.
    Nasza Sonia była podobno po rodowodowych rodzicach, ale sama papierów nie miała, jak pochodząca ze "słabszej części miotu" (podobno kiedyś papiery dostawały tylko pierwsze 4 szczeniaki z danego miotu- nie wiem jakie to miało znaczenie, ale związek kynologiczny potwierdził takie praktyki. Proponowali nam nawet wystawienie papierów dla Soni, ale było nam to całkowicie zbędne).
    Kiedyś też wychodziłam z założenia, że po co przepłacać, skoro nie chcę jeździć na wystawy. Teraz mam z lekka inne podejscie do sprawy- człowiek uczy się całe życie...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2016 zmieniony
     permalink
    karolciat: Wiem, co masz na myśli, ale ciężko zabronić dziecku dotykania zwierza w momencie, kiedy się pojawiło.

    ja nie mówi o nie dotykaniu, bo tego nawet dorośli nie są w stanie sobie odmówić, ja mówię o noszeniu.
    u nas była jedna próba i od razu nasza reakcja. skończyło się noszenie na jednej próbie. nie było czegoś takiego jak
    KasiaMW: teraz nosi ją dużo lepiej podtrzymuje pupcię
    . nie i już.
    i nie przekona mnie tutaj nikt.

    karolciat: podobno kiedyś papiery dostawały tylko pierwsze 4 szczeniaki z danego miotu

    tja... ściema, która przetrwała lata.

    ja miałam zakładać hodowlę, nawet mieliśmy w grudniu brać sukę. ale ja nie mam zamiaru bawić się w ten cyrk. na szczęście udało mi się przekonać męża do tego.
    tylko o tym się myśli ZANIM się rozmnoży zwierzęta.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    lekka zmiana tematu.
    reakcja goldena na krople advantix

    gold
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Ja mam podobne stanowisko jak Elfika i także nosić zwierząt nie pozwalam... To miałam wpojone już wczesniej przez moją mamę, bo też od dziecka mnie tego uczyła.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 31st 2016 zmieniony
     permalink
    No to ja nauczona psy nosić i mi to nie przeszkadza Milka nie nosi jej ot tak o
    To było pierwsze spotkanie i miała być radość dla Dzieci a nie zakazy to po pierwsze a tak wogole mieszkamy na piętrze i jak idziemy na spacer czy wracamy to Miła psa Nosi bo Roxi schodów opanowanych nie ma ją mam Wiki torby itd
    Bez przesady nikt jej krzywdy nie robi jak się usamidzielni to już sama będzie poginala
    .
    Wiadomo każdy ma swoje stanowisko w takich sprawach jak i w dużo innych

    Treść doklejona: 31.05.16 07:01
    Matko biedny Golden :cry:
    Ja wczoraj Roxi wyrobiłam książeczkę dostała syropek na odrobaczenie i kupiłam taki przysmak na kleszcze i pchły
    Wet go bardzo polecala że młody na rynku i że skuteczny a do tego nie trzeba nakrapiac
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Matko Kochana Elfika! Biedny pies ;(
    Pierwszy raz widzę taka reakcję alergiczną na jakiekolwiek krople. Ja miałam 3 psy. Każdy kropiony różnymi kroplami i zero takich przygód...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    no dziś Roxi się nie popisuje
    walnęła dwie kupy ale widzę że zaczyna jej się rozwolnienie po odrobaczaniu
    i zarobaczona jest...
    aż mi niedobrze cała kupka zawinięta taką 1,5mm nicią pełną robali :shocked::sad:
    apetyt jej siadł już od wieczora
    muszę picia pilnować żeby się nie odwodniła bo siuśki tez miała mocno żółte albo po lekach albo już słabo nawodniona
    --
  11.  permalink
    Biedny ten golden, masakra :(
    kasiu, Roxi tez się musiała umęczyc z tymi robalami... Nóz sie otwiera w kieszeni na takich "chodofcóf"
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    KasiaMW: kupiłam taki przysmak na kleszcze i pchły

    Bravecto??? to odważny wet dla tak młodego psa
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    KasiaMW: No to ja nauczona psy nosić i mi to nie przeszkadza

    ale tu nie o Ciebie się rozchodzi i Twoje widzimi się, a o dobrostan psa!
    patrzę, że jedziesz po całości od pseudo po zabawkę dla dzieci. to kiedy wywalicie psa do lasu? skoro już Wam przeszkadza to, że dwie kupy w domu zrobione?!
    :angry:

    Treść doklejona: 31.05.16 10:38
    Else: Pierwszy raz widzę taka reakcję alergiczną na jakiekolwiek krople.

    Monia, takich reakcji jest coraz więcej. po obrożach też.
    mój Logan póki co chodzi bez niczego - w sensie ani obroży ani psikania i kleszczy póki co brak. z tym, że ja go nie spuszczam w terenie zbytnio, a już na pewno nie krzaczasto trawiastym, i wszystko co po nim łazi widzę od razu. raz z wycieczki z Małżem przywiózł dwa, ale i te wyczułam. biorąc pod uwagę jego delikatną skórę między palcami trochę się cykam mu dawać znowu foresto, a tylko to u nas wchodzi w grę bo on pływak. bravecto jakoś mnie nie przekonuje...
    -- [/url]
  12.  permalink
    elfika: patrzę, że jedziesz po całości od pseudo po zabawkę dla dzieci. to kiedy wywalicie psa do lasu? skoro już Wam przeszkadza to, że dwie kupy w domu zrobione?!

    nie lec elfika....
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Chyba trochę Cie poniosło elfika...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Nie rusza mnie to:cool:

    Treść doklejona: 31.05.16 11:52
    mooniia:
    Bravecto??? to odważny wet dla tak młodego psa

    tak właśnie to dała to do 4,5kg
    mam nadzieję że jej nie zaszkodziła
    to bardzo dobra klinika
    zachowuje się normalnie widać że ma mniejszy apetyt ale po 1 upał a po drugie walczy bida z tymi robalami :sad:
    szczypta_chilli: . Nóz sie otwiera w kieszeni na takich "chodofcóf"

    mi tak samo masakra żeby sprzedać psa i nawet go nie odrobaczyć to już masakra
    nic za 2 tyg druga dawka

    Treść doklejona: 31.05.16 13:01
    mooniia mam pytanie
    Roxi jest bardzo zakurzona wygląda jak by byla szara w łatki
    chciałam ją wykąpać ale nie chciała bym jej zaszkodzić
    po pierwsze jaki szampon polecasz a po 2 czy teraz mogę nie była szczepiona ani nic 8.06 skończy 2 miesiące
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Kasia a wet potwierdził że to sunia w typie jack russel terriera ?
    Bo wg mnie jednak chyba mało podobna. Nie uwierzysz ale chodzi za nami ostatnio.........pies.
    Tzn żeby zanabyc.
    Jako że jeszcze nie mamy domu i do bloku border collie za duży to mąż właśnie tego Jacka chciał ale jak oglądaliśmy jakiś czas temu szczeniaki to zupełnie inne niż Wasza Roxi....

    A co do noszenia - ja w swoim życiu miałam trzy psy (ostatni został z rodzicami ) i szczerze ?
    Nie wyobrażam sobie jak można takiego maluszka nie nosić i nie przytulać :wink:
    Oczywiście nie mówię o noszeniu za szyjke, traktowaniu jak zabawke/lalke etc
    Bo tego ofc nie popieram.
    Ale ja wszystkie pieski nosiłam i one to wprost uwielbialy.
    Nie narzekaly także na swój dobrostan :tongue: :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    TEORKA: Jako że jeszcze nie mamy domu



    Asia, jakieś plany na najbliższą przyszłość...?
    --
  13.  permalink
    Moja Kika tez noszona. Mało tego... ona sama chce na ręce :) i się wtula we mnie. Niektóre psiaki tak mają :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Madzia no będziemy się budować niebawem.
    Mateo się uparł a szczerze mnie też już to nasze mieszkanie męczy.
    No ale to pewnie kwestia 3-5 lat bo Mateo kredytu nie chce.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    TEORKA: do bloku border collie za duży

    border collie nie jest za duży do bloku [maxymalna waga 20kg, czasem zdarzy się 25- mój Logan waży 40 i jest w bloku]. natomiast jako, że jest bardzo energicznym psem pasterskim oraz jednym z najinteligentniejszych psów wymaga odpowiedniej pracy i jeszcze większego ruchu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    No no o to mi chodziło mniej więcej :wink:
    Poza tym mój Mateo nie chce do mieszkania takich większych psów.
    JRT byłby idealny. A jeszcze podobno bardzo inteligentna rasa.
    Potem najwyżej weźmiemy Bordera i będą dwa.
    Mając dom to raczej nie problem.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    ja bym z tym noszeniem tez nie demonizowała, oczywiście pod kontrolą i tak aby krzywdy nie zrobić. Nasze wszystkie szczeniaki w ramach socjalizacji sa przez dzieciaki miziane noszone niuniane itd. Zadnemu się nigdy krzywda nie działa ( prędzej one nieświadomie robia krzywdę Marysi - bo nasz szczeniak na wyjściu to jakies 8-10 kg ;) ) , za to jak już ida do nowych domów to nie ma leku przed dziecmi, nie ma dziwnego zachowania na dzieciowe reakcje itd.

    Kasia co do kapieli to spokojnie w ciepłej wodzie można. I albo kup sobie antyalergiczny szampon dla szczeniąt, albo wykąp w antyalergicznym szamponie dla niemowląt od 1 dnia zycia ( ja swoje w takim kapie bo nieraz po nocy która spedzaja w swoim pokoju gdzie jest kojec itd. to sa umazane od ogona po oczy niestety) Niesamowite to jest bo sprzątam im zawsze jeszcze ok 23, wchodzę do nich potem ok 5 rano a i tak za przeproszeniem osrane wszystko po sufit ;)
    -- mama piątki :)
  14.  permalink
    Teo- a jak kocurka po terapii?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Mooniia, dobrze wiesz, że tu nie rozchodzi się o etap socjalizacji.

    Teo, a jaka jest różnica między mieszkaniem a domem skoro i tu, i tu trzeba z psem wyjść na długi spacer minimum 1 dziennie na 1-2h?
    -- [/url]
  15.  permalink
    Przestrzeni, którą mają i domownicy i pies?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.