Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 16th 2016
     permalink
    Czyli jak kot się załatwi to od razu sprząta się po nim? Głupie pytanie może, ale to nasz pierwszy kot. :) Ten żwirek drewniany nie pyli? Bo gdzieś czytałam że jak zamknięta kuweta to ten pył może kotu szkodzić

    Treść doklejona: 16.10.16 19:51
    I na jaki okres czasu starcza te 40 l?
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
  1.  permalink
    Nie, nie pyli sie
    Niekoniecznie trzeba sprzątać od razu. Ja staram się od razu sprzątać kupę, siki raz dziennie

    Treść doklejona: 16.10.16 19:52
    Na jakieś 4 miesiące

    Treść doklejona: 16.10.16 19:53
    Ale zapytaj figa w hodowli do jakiego żwiru kot jest przyzwyczajony
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 16th 2016
     permalink
    Dopytam, ewentualnie zmienię jej jak już się przyzwyczai do nowego domu.
    Dzięki. :)

    Treść doklejona: 16.10.16 20:33
    A gdzie śpią wasze koty? W legowiskach, na drapakach czy gdzie popadnie? Mają stałe miejsce snu?
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
  2.  permalink
    Kurcze na 4 miesiące starcza Ci peletu? u mnie raz na miesiąc kupujemy Benka 20kg - jakoś dwa sierściuchy sikają za duzo :))))
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 16th 2016
     permalink
    Stwierdzam, że nasz kot na zakrytą by się teraz nie dał przestawić- widząc jakie pozycje przyjmuje przy kupie, to musiałaby być na pół metra wysoka :bigsmile:
    Mnie tego cats besta starcza na jakieś 3 m-ce- może więcej...
    --
  3.  permalink
    Tak, używam 10 litrów na miesiąc. To wystarczająca ilość
    Benek ma chyba inna wydajnosc

    Treść doklejona: 16.10.16 22:36
    Mój kot śpi tam gdzie chce:) a często chce na drapaku. Ale lubi też na kanapie, fotelu, parapecie, na łóżku, na lodówce
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 16th 2016
     permalink
    Karolciat, rozbawiłaś mnie do łez kobieto!
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Dorwałam fajną książkę dla nowicjuszy w kocim temacie: "Kot dla początkujących" Beaty Pawlikowskiej. Świetna jest.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Jak się zachowują Wasze małe koty? Mój (ten podrzucony) mega spioch :P. Ma oczywiście swoje godziny aktywności, ale w porównaniu z moimi poprzednimi kotami mega leń... Z kolei jestem świadoma, że jeszcze może się rozkręcić. Jak zabezpieczyć dziecko przed ewentualnymi zadrapaniami, czy ugryzieniem (w zabawie, bowiem, że koty tak się bawią, że chwycą za rękę, przygryzą)...

    Z kuwetą idzie nam dobrze ). Jedynie dziś rano miał rozwolnienie i zabrudził dywan i kafelki... Ale to posprzątałam, poprałam i śladu nie ma :P. Najważniejsze, że pisiu, czy kupkę już robi tam gdzie trzeba, a wypadki - wiadomo, że się mogą zdarzyć, wszak to tez dziecko...
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    I jak udało się go przekonać do kuwety? Możesz jedynie skrócić pazury to nie podrapie, moje koty zawsze podgryzaly tylko tak delikatnie w formie zabawy.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 21st 2016 zmieniony
     permalink
    łaziłam za nim jak cień :P Za każdym razem jak wszedł na łózko synka i wypiął tyłek do siusiu, to ja go hyc i do kuwety. Nie obyło sie bez walki, bo on do tej kuwety nie chciał się załatwić. Ale postawiłam kuwetę w kuchni, zostawiałam tam kota i zamykałam drzwi. Co jakiś czas wchodziłam, stawiałam go do kuwety i mówiłam "siku". On wychodził, więc znowu zostawiałam go w kuchni i po 5 minutach wchodziłam i mówiłam "siku". Za którymś razem się udało i kota wypuściłam... I Znowu go śledziłam. Jak widziałam, że wchodzi na łóżko i szykuje się do siku, to zabierałam go do kuchni i powtarzałam cały proceder. Na noc zamknęłam pokój synka. O 5.50 rano kot zaczął płakać pod drzwiami synka, więc włożyłam kota do kuwety i ten od razu siku i kupkę zrobił. Następnego dnia sam zaczął korzystać z kuwety. Spadł mi kamień z serca, bo szybko poszło, a jednak kot korzystający z kuwety to połowa roboty mniej :P.

    Image and video hosting by TinyPic
    --
  4.  permalink
    To rzeczywiście jak z małym dzieckiem miałaś i dobrze, że powoli wychodzisz na prostą.... :)
    --
  5.  permalink
    Jeżeli kot jest ospały to może oznaczać że ma pasozyty
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Kupiłam mu tabletkę na pasożyty, ale kazali odczekać z tydzień, bo nie wiadomo czy i kiedy był odrobaczony, a nie daj Boże "wczoraj"... Przekroczyłabym dawkę...
    --
  6.  permalink
    Monia - sliczny kotek i widac, ze trzeba wychowawca malych dzieci, swietnie podejscie z ta kuweta ha ha ;)
    Moja juz ma ponad 16 lat... Ostatnio spadla z 10 pietra, zanim zabezpieczylismy okno, wiem, nasz blad, ale jakos tak schodzilo:/ Ale potlukla sie tylko.. Jednak kot to na 4 lapy spadaja.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Dziekuję ;)
    A ja się zastanawiam kiedy wykastrowac jegomościa. Obawiam się, że bez tego będzie mi znaczył teren w domu, gdyz w ogrodzie mam 4 bezdomne, dzikie kotki i jednego kocura. I czy ta kastracja wystarczy, żeby kot nie zaznaczał????
    --
  7.  permalink
    Wystarczy, moje poprzednie koty potym przestaly znaczyc "dom".
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny, chcę wziąć kotka małego, dachowca. Trochę mam obaw, czy mi sikał nie będzie i tej sierści się boje, bo ja taki czyścioch jestem. Ale chcę. I teraz parę pytań. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotka? Czy lepiej wziąć kotkę czy kota? (i czy od razu wysterylizować/wykastrować?). Jaką kuwetę polecacie? Jakie jedzonko? I ile miesięcznie wynosi koszt utrzymania kotka?
    --
  8.  permalink
    Katka, weź kotka który jest już nauczony korzystania z kuwety. Nie młodszego niż 12 tygodni.Mojej kocicy nie zdarza się załatwianie poza kuweta, nigdy.
    Kuwetę już polecalam- curver .
    Sterylizowalismy po pierwszej rui- w wieku 11 miesięcy. Niektórzy sterylizują kocie dzieci, ale gdy się zaglebilam w temat to raczej więcej szkody niż pożytku z tego.
    Ja na jedzenie dla kota wydaję teraz 150 zł miesięcznie. Można wydać mniej, kwestia wyboru.
    Bierz kota, są mega ;) No ja to zakochana jestem.

    Treść doklejona: 22.10.16 18:13
    Madzia, chcesz powiedzieć że przez 16 lat nie zdazyliscie okna zabezpieczyć? :( Mieszkając na 10 piętrze:((
    To nie jest prawdą że koty zawsze spadają na 4 łapy. :cry:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    A kocura kiedy kastrować?
    Jak leżałam z dawidkiem w Pucku w szpitalu, to na przeciwko naszego okna była Kamienica. Kot wyłaził oknem na parapet i tam spał. Patrzyłam w to okno i bladłam, żeby tylko nie zleciał... Wiecie, twardy sen, fikołeczek i kot leci... Albo ptak, skok... Modliłam się, żeby wyjść stamtąd :P Podobno ten kot tam od lat tak se żyje... Ja jednak boje się takich sytuacji... Nawet okien na szeroko nie otwieram odkąd mam syna, a wcześniej kota. Tylko uchylnie...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    szczypta_chilli: Bierz kota, są mega ;) No ja to zakochana jestem.

    ja liczę też na to, że to taka terapia dla mnie będzie antystresowa :) Bo kotki chyba ogólnie uspokajają?
    --
  9.  permalink
    Wg mojej wiedzy nie wcześniej niż po 6 miesiącu.
    Uchylne okno jest dla kota bardzo niebezpieczne. Jeżeli mieszka się na piętrze okna powinny być zabezpieczone siatką

    Treść doklejona: 22.10.16 18:29
    Katka- tak. Mnie kot bardzo odstresowuje
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    tam gdzie otwieram mam siatke... ale na szerokosc i tak nie ma mowy...
    --
  10.  permalink
    szczypta_chilli: Madzia, chcesz powiedzieć że przez 16 lat nie zdazyliscie okna zabezpieczyć? :( Mieszkając na 10 piętrze:((
    - nieeee, my sie przeprowadzalismy a tata nie dopilnowal okna.... No stary ludz i tak wyszlo. Ale juz siatka jest. Wczesniej na 3 mieszkalam 12 lat.
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Szczypta, a karmisz mokrym czy suchym?
    W hodowli mała dostaje suche, ale nie wiem czy to najlepszy wybór i czy szukać czegoś innego może. I czy surowe dawać czy lepiej karmę gotową. Sama gotowców nie jem;) ale nie wiem jak to jest z kotami, nie chcę zaszkodzić.
    Koty próbują wyjść przez uchylone od góry okna? O tym nie pomyślałam.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Uważajcie z tym uchylnym oknem, zwłaszcza w domu gdzie kot moze wychodzić na podwórko. Kotka moich dziadków tak skoczyła na uchylone drzwi balkonowe, ze niestety zjechała po oknie, zaklinowała głowę w uchylona szparę i udusiła sie (zeby nie powiedzieć powiesiła ) :sad:
    --
  11.  permalink
    Figa- mokrym, suchym i surowym.
    Gabcia opisała dokładnie o co chodzi z oknem
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Dzięki Szczypta,
    koszmarna historia:/
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Nasza kotka w podobny sposób w uchylnym oknie przerwała rdzeń kręgowy :cry:
    Udusiła się w wyniku porażenia mięśni.
    Straszna rzecz. Od tej pory pilnuję, żeby okna i kot nie zostawiać. Ale mojej mamie się zdarzyło, na szczęście kot nie wlazł.
    W oknach mam siatki, kot nie wylezie. Na balkon czasem wychodzi pod kontrolą, mieszkamy na 1 pietrze.
    My swojego kocura kastrowaliśmy jak miał 6-7 m-cy. Około, bo to znajda jest i wieku dokładnie określić nie sposób...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    No ja też nie lubię zostawiać zwierzaka, a nawet dziecka bez opieki, gdy mam pootwierane okna. Póki co kot łazi jak zaczarowany za Dawidkiem, więc może za jednym zamachem dopilnuję obu :P.

    A słuchajcie, po tej kastracji, jak zwierzę się zachowuje? Boli go coś?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mamy kotka a w zasadzie kotkę :) Roczną :) Była do adopcji :) Tylko imienia szukam :) Polećcie coś :)

    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    śliczna. Podobna do moich dzikusów z ogrodu.
    A Córcia nie ma pomysłu na imię?

    Słuchajcie, mój kot dziś w nocy zszedł do mojej mamy i nasrał w doniczki :P... jest jakis sposób by kota oduczyć??? :P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Else, Michasia nie ma pomysłu :)
    Dodam, że jest kotką o bardzo łagodnym uspodobieniu :)

    Treść doklejona: 23.10.16 13:59
    dziewczyny, ona na chwile obecna ciągle siedzi u Michasi w pokoju pod łóżkiem. Ile to potrwa? Żal mi jej... Na siłę jej nie wyciągać, prawda?

    Treść doklejona: 23.10.16 14:03
    dziewczyny, a Beza?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Ja bym nie wyciągała... Niech sobie obserwuje ;)
    Długo nie powinno potrwać ;). Mój kot jest u mnie tydzień i codziennie obserwuję, że jeszcze mu schodzi stres. Codziennie cos nowego ... Wczoraj pierwszy raz wlazł mi sam od siebie na kolana na mizianie ;).

    beza też ładnie...
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    W Biedronce za 10 zł jest "Kot dla początkujacych", kup, warto. Wszystko tam wyjaśnione jest. Nie wyciągaj, ona potrzebuje od 1 do 3 dni żeby zaznajomić się z nowym miejscem. Najlepiej zamknać ją w 1 małym pomieszczeniu, dać tam jedzenie i kuwetę i niech się oswoi. Sama wyjdzie jak poczuje się bezpieczna.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Dobrze, tak zrobię. Jak dobrze, ze jesteście dziewczyny. Jestem bardzo zestresowana - ona tam z głodu nie umrze? Jak często koty sikają? Bo odkąd jest, nie zrobiła nic :/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Katka mój maluch pierwsze siku zrobił o 12 jakos, drugie po 6, a trzecie po 12, kolejne po 16 godzinach... Także róznie. Zwierze w stresie zwierze reaguje dziwnie :P. Teraz sika tez róznie. Czasami co 2/3 h, czasami co 6...

    Z głodu nie umrze ;).
    --
  12.  permalink
    Katka jakbym siebie czytała jakiś czas temu :) moja też siedziała pod łóżkiem, nie załatwia lat się przez dobę i nic nie jadla.
    A ja miałam takiego stresa że szok! I wyrzuty sumienia, że taka malusia a my ją od mamy zabraliśmy i że jej ciężko i takie tam;) Będzie dobrze, śliczna kicia :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Szczypta, no dosłownie jest tak jak opisujesz :) Ech, nawet nie myślałam, ze tak to będę przeżywać :)

    Treść doklejona: 23.10.16 16:26
    Dziewczyny, wyszła i jest taka wdzięczna, no jakby wiedziala, że dostała dom :)))) Cały czas mruczy, ociera się, ugniata przednimi łapkami, no radość z niej płynie taka, ze aż mi się to niemożliwe wydaje :)

    Treść doklejona: 23.10.16 16:27
    Mam jeszcze pytanie... co z sierścią? Bo mnie te kłaczki wszędobylskie trochę już zaczynają przerażać :)
    --
  13.  permalink
    Katka, czesać trzeba. Kup ezzy groom. MI Teorka polecila- jestem bardzo zadowolona
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Ja czekam na aktualne fotki naszej, potem Wam pokażę. :) Odbieramy koło 11 listopada. Już mało zostało.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
  14.  permalink
    Figa a jaki to kotek będzie?
  15.  permalink
    MOja - chlodze sie latem, jeszcze na "starym" mieszkaniu.
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Madzik... Podobna do mojego hihihihihihi
    --
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Oczarował nas egipski mau i akurat się trafiła koteczka.
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
  16.  permalink
    Oo- mały gepard;) urocze są- oglądałam na kociej wystawie
    •  
      CommentAuthor_figa
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Byłam ją obejrzeć na żywo i to taki mały dzikusek jest. Ruskie zaraz przychodziły i łasiły się a ta z daleka. :) Będzie potrzebowała czasu żeby się oswoić
    -- "Jeśli nóż otwiera ci się sam w kieszeni, to może lepiej go nie noś."
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Katka i jak u Was?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jest ok. Kotka trochę płakała, widać, że tęskni, nie mogła sobie miejsca znaleźć ale pieknie korzysta z kuwety. Natomiast ja ca,łą noc oczy tarłam bo swędziały i łzawiły. I drapałam się po ciele jakbym wszy miała na całym co najmniej (ale nie widze zaczerwienienia). WTF?
    --
  17.  permalink
    uuu :(
    zdaje się ,że alergia :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.