Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    aborta a kogo polecasz w KR? to lekarz gin-endo?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Rumba ja mam osobno gina i osobno endokrynologa :)
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    myślałam żeby przepisać się do Sendrakowskiej, ale ma tak złe opinie że mnie to odstrasza, polecił mi ją inny lekarz.:shocked:
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    abortaW czyli z takimi wynikami raczej w ciążę nie zajdę?
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    abortaW jak obliczyłas te procenty?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Oj Sendrakowska to porażka raz byłam z koleżanką u niej bo ona namiętnie do niej chodzi i masakra ona nawet sama usg nie robi tylko odsyła do gabinetu obok do innej lekarki i w efekcie płaci się obu plus ma średnią wiedzę, polecają Wojtysia sympatyczny fajny ( zresztą robił mi laparoskopię), ale ja mam jedno ale moja koleżanka do niego chodziła zaszła po długich staraniach w ciążę bliźniaczą a on nie zauważył, że ma nadciśnienie i że skraca jej się szyjka w efekcie urodziła dużo przed terminem i jedno z bliźniąt jest w stanie agonalnym, więc nie wiem czy to ze zmęczenia on pracuje od rana do nocy czy z innego powodu, ale ja już bym mu nie zaufała po tym numerze :( bardzo dobry jest Homa i ma świetne opinie tylko niestety zaczął się specjalizować w onkologii ginekologicznej i nie wiem czy przyjmuje jeszcze pacjentki starające i czy prowadzi ciąże trzeba by sprawdzić. Moja lekarka nie ma specjalizacji z leczenia niepłodności, ale ma dużą wiedzę i na prawdę jej zależy stara się etc w sumie do ginekologa chodzę do dwóch babek :) polecam obie a endokrynolog to takiej jaką ja mam ze świecą szukać :) no w uk też amm wspaniałą babkę ale z tą z PL ciągle utrzymuję kontakt jakbyś chciała mogę podać namiary na Pw :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    aanika nikt nie mówi, że nie zajdziesz :) trzeba je skonsultować i być może wdrożyć leczenie ale nie panikuj :) poszukaj dobrego lekarza i idź na konsultację... co do tego jak obliczyłam tu masz kalkulator http://samodobro.host56.com/
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    aborta dzięki bo przekonałaś mnie ostatecznie żeby podziękować pani Sendrakowskiej. Słyszałam, że to świetny z ogromną wiedzą gin ale jednocześnie wielka SUCZ:) Jak już na samym początku są wątpliwości to chyba nie będzie sprzyjać współpraca. Jeśli można to wyślij mi namiary na priv. Na razie czekam na testowanie, ale jak wyjdzie (-) to mam zamiar rozejrzeć się za innym lekarzem.
    :wink:
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    okej szukam lekarza
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    aborta jesteś wielka dzieki za info.:hugging:
    Masz ogromna wiedzę, pewnie nie raz większą od nie jednego lekarza:tooth: z nimi to różnie bywa... ciężko znaleźć kompetentnego
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    rumba nie ma za co :) a co do lekarzy no czasem się trzeba naszukać :) ale można znaleźć :)
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    abortaW Zastanawiam się czy ginekolog sobie poradzi z tymi wynikami czy bezpieczniej udac się do endokrynologa
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Ciężko powiedzieć, zależy jakiego masz ginekologa i jak dużo wie o tarczycy, najbezpieczniej byłoby pójść do dobrego endokrynologa ale decyzja należy do Ciebie możesz najpierw do gina jak on nie ogarnie tematu to wtedy szukać endokrynologa
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    abortaW mam jeszcze pytanie to jest nadczynność i niedoczynność?
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    anika
    A jaki masz poziom TSH?
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    TSH 0,78 ulU/mL 0,27-4,20
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    przy zajściu w ciążę najlepiej jak poziom TSH jest bliski 1

    ja mam tsh - 4,2 i mam niedoczynność tarczycy, ft3 i ft4 mam w normie.

    U Ciebie wynik wydaje mi się o.k lub lekka nadczynność, ale nie sugeruj się moja opinia:)

    aborta zna się lepiej


    :wink:
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    :wink:Dziękuję
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    rumba a jak u Ciebie procentowo wygląda ft3 i ft4 bo u mnie za mało tych procentów
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Mam tak badanie Tsh robione 17.09.2010

    tsh - 4.3 ui/ml (0,27-4.2)
    ft 3 - 3,62pg (2,57-4.43)
    ft 4 - 1.41ng (0.9-1.7)

    Lekarz stwierdził że te wyniki nie nadają się do leczenia farmakologicznego - wtedy nie starałam się o dziecko

    Te same wyniki pokazałam obecnemu lekarzowi jakieś dwa miesiące temu - z miejsca przepisał Eutyrox
    Po miesięcznym przyjmowaniu kazał zrobić ponownie badania tym razem TSH i anty ciała

    Wyniki:

    TSH - 2.06 normy jak powyżej
    P/c anty - TG <10.00 IU/ml ref. <115
    P/c anty TPO 11.00 IU/ml

    Leki biorę nadal
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    a te procenty to nie wiem jak się liczy:neutral:
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    abortaW mi podła stronkę:confused:
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    abortaW jestes może na forum?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Rumba to na jakiej podstawie lekarz określił niedoczynność? Bo na niedoczynność wskazuje zły wynik FT4
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    aanika a więc FT4 16.67% [wynik 1.06, norma (0.93 - 1.71)]

    FT3 28.39% [wynik 2.71, norma (2.04 - 4.4)]

    mam pytanie moje wyniki to nadczynność czy niedoczynność
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    eveke na podstawie tych badań, które wykonałam, oraz wywiadu, nietoleruje zimna, mam przesuszoną skórę, nieregularne miesiączki itp.

    Tsh mam podwyższone więc jasno wskazuje na niedoczynnośc?

    :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Dziękuję :)

    U mnie tez wyniki w podanych normach i sama nie wiem bo z zimnem mam wiecznie problemy, na szczescie za tydzien mam juz wizyte u endokrynologa to go przemagluje :)
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Bardzo prosze o odpowiedź czy moje wyniki to nadczynność czy niedoczynność:cry:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Już wróciłam nie płakać mi tu :) Eveke z ft4 nie zawsze tak jest ja miałam w normie ale tuż przy górnej granicy no i TSH 3,6- 4,3 ale objawy, moje odczucia, usg tarczycy potwierdziło niedoczynność.

    aanika Twoje wyniki idą w nadczynność tarczycy, ale TSH jest ładne co najwyżej czepiałabym się ft3 i ft4, ale tak jak mówiłam najlepiej to z lekarzem skonsultować
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    dobrze że jestes dzięki:bigsmile:
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeNov 30th 2011
     permalink
    coś cisza dzisiaj:confused:
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 1st 2011
     permalink
    :confused:Dzisaj tez cisza
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 1st 2011
     permalink
    a o czym tu pisać :)
    spoko za tydzien mam wizytę u endo to się tu zgłoszę :)
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Ja mam wizytę we wtorek:confused:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    A ja w czwartek
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Czasami się zastanawiam jak to jest. Niektóre dziewczyny wogóle się nie badają i te ciążę im tak lekko przychodzą a tu człowiek kombinuje:confused:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Ja też bym sie nie badała gdyby nie pewne objawy sygnalizujące o problemach.
    Gdybym zewnętrznie miała wszystko ok to na pewno starałabym sie z rok nim cokolwiek zaczęłabym robić, bo później to juz sie człowiek nieźle nakręca.
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Badania

    15.11.2011r
    Beta Hcg – 85,43

    28.11.2011r
    Beta Hcg – 51,66

    01.12.2011r
    Beta Hcg-9,69
    Przeciwciała anty HCV – ujemny
    TSH – 1,28 norma 0,27-1,70
    FT4 – 1,54 norma 0,93-1,70
    FSH – 10,2 f.pęcherzykowa norma 3,5-12,5
    Estradiol – 23 f.pęcherzykowa norma 12,5-166
    Progesteron 0,72 f.pęcherzykowa norma 0,2-1,5
    Toxoplazma IgG i IgM – ujemna
    Wirus różyczki ( Przeciwciała w kl IgG – mniej niż 500


    Oto moja lista badań które zrobiłam , ten mój gin jakiś konofał raz widział ciążę gdzie mu za wizytę zapłaciłam a w szpitalu to już nie widział ciazy i jak to powiedział że ciąży nie było, ale beta hcg inaczej potwierdza . Dziewczyny za utrzymanie ciaży jest odpowiedzialny hormon progesteron....??? Ja jak poszłam do gina to przepisał mi duphaston, ale kurcze może za późno mi go przepisał , sama już nie wiem co robić. Mam mętlik w głowie i się tylko na mężu wyżywam :-( biedy on jest w tym momencie, ale nie mogę się powstrzymać .
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    Idę jutro do endo juz dzisiaj sie boję co powie:cry:
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    eveke co znaczy, że zewnetrznie widziałaś, że coś nie tak:confused:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    do większości zaburzeń można przypisać jakieś objawy zewnętrzne, stąd wiedziałam :)
    poszperaj na necie o problemie który podejrzewasz i poczytaj o objawach :)
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 6th 2011
     permalink
    abortaW byłam dzisiaj u endo dostałam jod nie wielką dawkę w tabletkach.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 6th 2011
     permalink
    aanika a czy lekarz wykluczył HAshimoto ? Jeśli nie to najpierw należy je wykluczyć a dopiero wtedy decydować o podawaniu jodu bo można nim bardziej zaszkodzić niż pomóc
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    abortaW mówił, że mam Hasimoto ale wyniki są idelane lekkie powiększenie tarczycy. Mówił, że wyniki mam dobre i przy tych wynikach nie zaleca brania leków.Sama nie wiem co o tym mysleć
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    abortaW mówił jeszcze że hormonami mogę zepsuć te wyniki co mam . Sama nie wiem . Dzisiaj mąż wybiera wyniki nasienia idę 12 grudnia do gina z tymi wynikami zobacze co powie. Mówił, że mozna zrobić te anty cos tam (nie pamietam) ale jakby dał leki to zepsuje te wyniki co mam. Dzisiaj mąż odbiera wyniki nasienia zobaczymy jakie będą. Idę z tymi wynikami do gina 12 grudnia zobacze co powie. Mówił o udraznianiu jajowodów pewnie HSG. Juz mam złość na to wszystko!!!!!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Szukaj innego endokrynologa jeżeli potwierdził Hashimoto to powinien Ci dać selen na Hashimoto a na pewno nie jod to po pierwsze po drugie powinien podawać Ci levothyroxynę z trójjodotyroniną patrząc na Twoje wyniki ft3 i ft4 z czego levotyroksyny na razie minimalna dawka bo masz ok TSH w wypadku Hashimoto powinno być 0.3-1 ale należy taki wynik utrzymać i pilnować by nagle gwałtownie nie rosło. Kolejna sprawa kontrolować hormony co 4-6 tygodni i ewentualnie zwiększać dawki
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Zepsuje to on jodem takie wyniki a na podstawie samego badania czy też usg nie da się jednoznacznie ocenic stanu Hashimoto i anty TPO, anty-TG i TRAb są niezbędne
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    abortaW to był dr nauk medycznych przyjmujących przy klinice leczenia niepłodności to chyba wie co mówi sama nie wiem.:cry:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Nie o udrażnianiu tylko o sprawdzeniu czy są drożne bo trzeba to sprawdzić przed ewentualnym rozpoczęciem stymulacji.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    aanika ja już wielokrotnie pisałam, że nie tytuł lekarza świadczy o jego wiedzy u mnie w klinice endokrynologii szpitala uniwersyteckiego ordymator kliniki i lekarze tam pracujący nie widzieli subklinicznej niedoczynności tarczycy i nie zaczęli tego leczyć i zanim znalazłam lekarza który coś wie to straciłam mase czasu i zdrowia. Aanika a gdzie ty mieszkasz w jakim mieście ?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.