Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    I czym sie ją leczy?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    to autoagresja tarczycy współwystępująca z nadczynnością tarczycy
  1.  permalink
    aanika czemu nie zakladasz wykresu?Bedzie Ci latwiej ogarnac swoje cykle i byc ze wszystkim na bierzaco....
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Masz racje z tymi wykresami, teraz czekam na okres i zacznę wykres
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Mam wyniki nasienia ktoś mi pomoże w interpretacji.:sad:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    wyślij na PW :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, ja własnie wróciłam od endo... bez komentarza, tyle co wiem od niego:

    prolaktyna spadła więc ok, brać bromek aż do zajścia w ciążę
    co do gruczolaka to wynik prl 73 nie obliguje do skierowania na rezonans (jestem zbyt zdrowa), a nawet jeśli jakis mały gruczolak by był to i tak się bierze bromergon

    TSH mam 2,5 czyli ok, wg niego nieprawda , że dla starających się powinno być 1, powinno być do 3 i ja mam ok

    Reszta wyników ok i nie mam co sobie wyszukiwać.

    No nic, skoro jestem taka zdrowa to nie ma opcji tylko już zaszłam.
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Mnie endo załamał:confused:
  2.  permalink
    eveke: TSH mam 2,5 czyli ok, wg niego nieprawda , że dla starających się powinno być 1, powinno być do 3 i ja mam ok


    Dokladnie! Mam tyle samo co Ty i tez moim zdaniem jest w normie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Ewa, ale to nie jest moim zdaniem, wiesz lekarze są w końcu lekarzami, ja tam swoich teorii nie mam zamiaru stwarzać.
    Wg lekarza ten wynik jest ok.
    --
  3.  permalink
    eveke: Ewa, ale to nie jest moim zdaniem, wiesz lekarze są w końcu lekarzami, ja tam swoich teorii nie mam zamiaru stwarzać.Wg lekarza ten wynik jest ok.


    Zle zrozumialam Twoja wypowiedz:tongue:Tak czy inaczej dobrze,ze wynik jest ok:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Ewa nie prawda bo w ciąży nie powinien przekroczyć 3,5 a u kobiet w wieku rozrodczym powinien być 1-1,5 i to nie są wymysły tylko zdanie mądrych głów z PTE, PTG i WHO
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    PAulinko , ale z drugiej strony czy specjalista endokrynolog to co jest aż tak niedouczony? Na moje pytanie o TSH dla kobiet starających sie, że powinno być około 1 to on powiedział, że wcale nie i do 3 jest ok.

    Poza tym zobacz ile jest kobiet, które mają takie wyniki i problemów z ciążą nie mają.

    Ja myślę sobie , że ten wynik 1,- 1,5 jest porządany, ale nie konieczny.

    Masz jakieś artykuły, książki tych mądrych głów? Chętnie bym się zapoznała.
    --
  4.  permalink
    Dokladnie ja w ogole nie powinnam zachodzic w ciaze a w dwie juz zaszlam.Juz bez przesady...Ciezko jest miec wszystko w organizmie poukladane ksiazkowo (bo tak powinno byc),ale nie musi. Tak samo norma ksiazkowa temperatury ciala powinna wynosic 36,6 a wiadomo,ze temperatura zalezy do wielu czynnikow,nie popadalabym w paranoje.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    wejdź na stronę PTE i poszukaj ja schodziłam 9 endokrynologów aż znalazłam taką której ufam i która wie co robi, tu w UK usłyszałam to samo co już wiem musi być 1 tak więc ja ufam temu co wiem i co mi mówią, ale poszukam Ci artykułów o tym
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Zachodząc w ciążę, TSH miałam trochę ponad 3. Nie miałam żadnych problemów z donoszeniem itp...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Ja mam na dysku pdf ponad 800 stron z jednej z konferencji endokrynologicznej jak chcesz ?
  5.  permalink
    abortaW: wejdź na stronę PTE i poszukaj ja schodziłam 9 endokrynologów aż znalazłam taką której ufam i która wie co robi, tu w UK usłyszałam to samo co już wiem musi być 1 tak więc ja ufam temu co wiem i co mi mówią, ale poszukam Ci artykułów o tym


    Tyle teori ile lekarzy. Ja jestem zdania,ze po cos te normy sa. I dla mnie takie podzialy,ze dla kobiet starajacych sie sa inne nie sa uzasadnione a jezeli tak jest powinno to byc uwzglednione przy normach labolatoryjnych. Jezli TSH mamy od 0.25 - 4.0 to wynik w polowie jest jak najbardziej prawidlowy i nitk mnie nie przekona nawet ''madre glowy''ze jest inaczej.Otstanio jedna zdziewczyn mnie przekonywala ze wynik PRL 22,38 jest zbyt wysoki i ona odrazu zbijala bo nie mogla zajsc w ciaze a ja zaszlam i dla mnie ten wynik nie byl czyms niezwyklym bo norma jest do 25,ale tu znowu zaraz mi ktos napisze,ze dla starajacych sie musi byc niski.Najwyrazniej na mnie podwyzszone hormony nie wyplywaja negatywnie jak i na moja plodnosc.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    agael77: Zachodząc w ciążę, TSH miałam trochę ponad 3. Nie miałam żadnych problemów z donoszeniem itp...


    To tak samo jak z testosteronem jedni nie mają inni mają dlatego są zalercenia co do różnych norm
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Roxy ale te normy są dla całej populacji, kobiet, mężczyzn, dzieci niezależnie od wieku dlatego wprowadzono rozgraniczenia
  6.  permalink
    abortaW: Roxy ale te normy są dla całej populacji, kobiet, mężczyzn, dzieci niezależnie od wieku dlatego wprowadzono rozgraniczenia


    No dobrze,ale normy kobiet i mezczyzn sa inne i znajduja sie w osobnych rubrykach i jest czarno na bialym jednostki od - do, wiec czemu jeszcze szukac norm pomiedzy?Nie rozumiem tego.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Ewa no skoro ktoś to badał to moze i coś w tym jest,

    Paulinko ja chętnie poznam takie namiary, te materiały , które masz, chętnie się zapoznam, na str PTE wejdę.
    Nie bede oczywiscie w ślepo klepać, chetnie poczytam.

    Ale mimo wszystko bardziej była bym za tym , że jeśli ktos rzeczywiscie ma problemy z zajsciem wtedy można się zainteresować.
    Myślę , że mój wynik 2,5 nie jest tragiczny i jeśli dłużej nie uda mi sie zajść to się zapoznam z tematem.
    Endo tylko powiedział , że wygląda na to , że nie ma powodów do niepokoju, więc póki co stopuję i nie bede wyszukiwać na siłę problemu.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    eveke podeślij maila na PW to wyślę Ci :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Dziś zapytałam, swoją endo o ten poziom TSH dla starających się.
    No więc wg edno dobrze jest tak ok 0,7-0,9 (dla osób z problemami z tarczyca), ale dla ginekologów to może być za nisko i oni preferują ok 1,5 zwłaszcza dla tych co mają problem z zajściem w ciąże. Ale na pewno nie do 3 (jak tu ktoś pisał).
    Ale sama podkreśliła, że każdy organizm jest inny i jedna zajdzie przy niedoczynności, a druga przy nadczynności.
    Z moimi hormonami ok, natomiast kształt tarczycy nie do końca.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    basia ktoś czyli ja
    a skąd wiesz, że Twój endo akurat jest super i nieomylny? :)

    Ja sie zgodzę , że można majstrować przy tarczycy , jesli sie ma problemy z zajściem długo a naprawde jakby reszta badań ok, ja nie bede brać leków skoro mam wynik TSH 2,5 i endo powiedział , że może być i że nie ma przesłanek do leczenia.
    Multum kobiet nie bada i zachodzi, multum kobiet bada , ma wynik powyżej 1,5 i też zachodzi...
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 12th 2011
     permalink
    Dzisiaj idę do swojego gina, ale mam mieszane uczucia.
    Umówiłam się na wizytę do dr. Wdowiaka na 27.12. naczytałam sie opinii także na tym forum i myślę , że to bedzie najlepsze rozwiazanie.:confused:
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Dziewczyny macie namiar na dobrego androloga??
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    abortaWByłam wczoraj u gina mam w przyszłym tygodniu HSG, ale ze względu na wyniki męża mam się udac do kliniki w Lublinie , lekarz proponuje inseminację. Umówiłam się na 27 do Lublina do dr. Wdowiaka zobaczymy co powie.:confused:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    Wdowiak to dobry specjalista powinien Wam pomóc a jak nie Wdowiak to Białystok polecam, a co do androloga to znam dobrego tylko z Krakowa
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    z HSG możesz zaczekać i zrobić u Wdowiaka on robi w znieczuleniu ogólnym koszt 500-550 zł o ile dobrze pamiętam
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    abortaW mój ginekolog wypiał mi skierowanie do szpitala na dwa dni i zrobi mi HSG, na NFZ i polecił Lublin, przynajmniej jest uczciwy.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 13th 2011
     permalink
    aanika, a wymaz z kanału szyjki macicy zlecił??
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    basia idę na dwa dni w pierwzsy dzień wszystkie badania a w drugi dzień zabieg:confused:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    aanika ale na wymaz czeka się około tygodnia czasem dwóch bo robią posiew na bakterie i ewentualny antybiogram
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie, nie wiecie czy dr. Wdowiak spróbuje podleczyc mojego męża nasienie czy raczej w takie rzeczy się nie bawi??
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Czasem sam się podejmuje a czasem odsyła do androloga
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    abortaW to dobrze teraz zaaplikowałam mężowi zestaw witamin , żeby się podleczył i bedziemy widziec co dalej robić
    ale czy to faktycznie zadziała to nie wiemy.
    Z tym wymazem to nie wiem abortaW ja mam wrażenie , że ja juz nic nie wiem.
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    czytałam gdzieś , ze wymaz robili przed samym badaniem
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Przed samym badaniem, żeby mieć od razu mogą zrobić biocenozę pochwu a my mówimy o wymazie z kanału szyjki macicy
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Szyjka musi być czysta przed badaniem, bo jak coś będzie to nie mogą przeprowadzić badania bo grozi infekcją całego układu.
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Nic nie mówił o takim badaniu.
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny ale jak ja idę na dwa dni do szpitala to pewnie w jeden dzień badania a w drui zabieg??
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    aanika tłumacze Ci że posiew o którym mówimy z basią robi się na tydzień dwa przed HSGF bo min tyle czeka się na wynik posiewu z antybiogramem bez tego grozi ryzyko infekcji, w szpitalu dzień przed zabiegiem zrobią Ci biocenozę pochwy a ważniejsze jest co jest w szyjce
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Może jechać do tego Wdowiaka i dać sobie już spokój ze swoim lekarzem
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    raczej tak będzie lepiej
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 14th 2011
     permalink
    Bądź na własną rękę jechać zrobić do laboratorium wymaz z kanału. Ja robiłam w czwartek i we wtorek miałam gotowy.
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 22nd 2011
     permalink
    Dzisiaj wróciłam ze szpitala jestem po HSG niezbyt przyjemne ale do przeżycia
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    W 6 dc robiłam progesteron - wynik 0,35 (dla sprawdzenia czy jestem po okresie czy plamieniu śródcyklicznym)
    Dzisiaj, tj. 14 dc progesteron wynosi 1,19 ng/ml

    Normy:
    faza folikularna:0,2 – 1,5
    faza owulacyjna:0,8 – 3,0
    faza lutealna:1,7 – 27,0

    Wczoraj lub przedwczoraj miałam owulację (wiem, że nie da się w 100 % potwierdzić, ale tak wyszło wg prognozy na usg). Czy brać samodzielnie luteinę dla podtrzymania ew. ciąży? Czy taki wynik nie jest za niski? Dzisiaj pierwszy dzień wyższej temperatury
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Czuje się tu :shamed: dawno nie robiłam żadnych badań, nie sorki rok temu tarczyca bo drętwiały mi ręce a znachor hol. pow, ze to może przez niedoczynność :DDD
    W sumie od pół roku działamy intensywniej.... to jest 2 cykl- przyglądam się sobie i co czekamy aby trafić w odpowiedni moment,zastanawiam, boję sie każdej wizyty u lek. choć jedni twierdzą że tu są bardziej konkretni ja twierdzę że nie mam szczęścia, jeśli teraz sie nie uda chciała bym iść i zacząć sie badać pod każdym kątem.Od czego mam zacząć pow. że się staramy czy długość starań będzie miała wpływ na jego decyzje o wysłaniu na badania,bo tutaj od tak do laboratorium nie można sobie iść na wszystko trzeba mieć skierowanie, jakie badania na początek, czy wymaz na cytologie da sie pobrać jeśli ciągle walczę z upławami ??
    Z góry dziękuję za odp.
    --
  7.  permalink
    Po prosze namiary na endokrynologów w Warszawie godnych polecenia! Dzięki z góry!! :-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.