Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Kandyzowana, ja mogę polecić dr. Radomską z Invicty, wyprowadziła mnie ze sporej niedoczynności, gdzie trzech lekarzy sobie nie dawało rady... Chodzę do niej z 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeDec 23rd 2011
     permalink
    Prof. Dębski to też endokrynolog, przyjmuje na Sokratesa w Warszawie. Jest bardzo drogi, ale ponoć skuteczny.
  1.  permalink
    dzieki dziewczyny!! :)
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Byłam we wtorek u dr. Wdowiaka w Lublinie, wydaje się byc bardzo konkretnym lekarzem, przedsztawił mi cały proces jaki mam przejść, zobaczymy co z tego wyjdzie. Trzeba myślec pozytywnie
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Odebrałam dzisiaj wynik progesteronu: 12,78 ng/ml ... czy ktos patrząc na mój wykres może powiedzieć czy jest ok?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    blubis ale w którym dc robiłaś i jakie masz normy z labu?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    eveke - 20 dc

    12,78 ng/ml
    faza folikularna:0,2 - 1,5
    faza owulacyjna:0,8 - 3,0
    faza lutealna:1,7 - 27,0

    wg mnie to 7 dpo
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    no czyli masz ok czego chcesz się doszukiwać :)
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    a bo gdzieś przeczytałam, że powyżej 15 powinno być :-) No ale faktycznie chyba jest ok i nie mam się czym martwić.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    bez przesady :) ja miałam poziom 8 , a jak zaszłam i dzien po terminie @ zbadałam progesteron to miałam 5.... fakt od razu luteina , bo to za niski, ale dało się jak widać
    --
    •  
      CommentAuthorBer1987
    • CommentTimeDec 30th 2011 zmieniony
     permalink
    dziewczyny mam pytanie, wybieram się po @ do gina, pierwszy raz na prywatną wizytę i w dodatku do nowego gina bo zmieniłam miejsce zamieszkania. Czy idąc na prywatna wizytę lekarz wypisuje skierowanie na badania hormonów? i czy trzeba za zapłacić za zrobienie badań (bo za wizytę na pewno trzeba) czy zrobią mi w ramach nfz? pierwszy raz się wybieram robić takie badania i stąd moje pytanie. Aha i ile się jeszcze płaci tak średnio za komplet badań?
    -- g]http://www.suwaczki.com/tickers/km5sbd3msrqx5fbc.png[/img][/url]g]http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w9n735s5eicw3.png[/img] [/url][url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c
    • CommentAuthorjola139
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Ok,moze ktoras mi pomoze. Po raz drugi mialam robiony test na progesteron. Postaram sie opisac zrozumiale.
    Cukle mam 26-28 dniowe.
    Test na owulacje pozytywny 6.12 czyli owu 24h pozniej ( poparte wzrostem tem ) 7.12 -13DC,test na progeteron robiony siedem dni pozniej 14.12 - 20DC. Z nieznanych przyczyn cykl wydluzyl mi sie do 32dni. Czy mozliwe,ze to wydluzenie mialo wplyw na wynik testu-progesteron wyszedl na poziomie 7.?
    Badanie robilam rowniez w czerwcu ,cykl 25-dniowy. Owu 12dc,test 21dc,wynik 26.
    Wyczytalam ,ze test na progesteron powinno sie robic na 7 dni przed spodziewana @. Jezeli to prawda to nie mam co sie martwic bo test grudniowy byl robiony 13 dni przed @.
    Czy mozliwe ,ze mialam 2 owul? Jedna 13dc a druga 19dc?
    Zglupialam.
    Nie wiem,czy zrobic jeszcze raz? Jestesmy obydwoje umowieni na wizyte z naszym GP,nie wiem co on wymysli.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Nie jest możliwe, żebyś miała dwie owulacje w jednym cyklu. Owulacja w cyklu jest ZAWSZE tylko jedna.
    Po obejrzeniu Twojego wykresu mam wątpliwości, czy znasz reguły metody, jaką wybrałaś. Okres płodności jest zaznaczony zupełnie od czapy.
    Nie wiem, na jakiej podstawie zaczęłaś odliczanie lutealnej od 14 dc, jeśli wtedy nie nastąpił żaden wzrost temp.
    Skłaniałabym się ku temu, że skok wystąpił dopiero w 20dc, może stąd ten niski wynik progesteronu?
    I test owulacyjny nie potwierdza owulacji na 100%.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Luczynka, a co z interpretacją śluzu na wykresie Joli? Jeśli śluzem się sugerowała, to tak jej wyszło.
    Jola, a progesteron 7 to zły? Wydaje mi się, że mieści się w normach dla fazy lutealnej.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeDec 30th 2011
     permalink
    Przy takiej częstotliwości współżycia śmiem wątpić w możliwości właściwej interpretacji śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorBer1987
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    zgadzam się z luczynką ta interpretacja jest źle zrobiona
    -- g]http://www.suwaczki.com/tickers/km5sbd3msrqx5fbc.png[/img][/url]g]http://www.suwaczki.com/tickers/cb7w9n735s5eicw3.png[/img] [/url][url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/c
    • CommentAuthorjola139
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    Sa to angielskie normy,oni podaja inaczej ( poziom 30 w fazie lutealnej )na nasze to by bylo 2. Sugerowalam sie testem owu i sluzem,sprawdzanym zawsze wieczorem,bo wspolzycie ma miejsce rano. W takiej sytuacji nie sprawdzlabym sluzu rano,bo wyszloby mi ,ze jestem plodna caly miesiac. Sugerowalam sie rowniez innymi objawami jakie mam w czasie owulacji. Faza lutealna zaczyna sie dzien po owulacji,czy na wykresie 14dc,skok nastapil 13dc o 0,2 stopnia
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    jola, myślę, że ty wiesz najlepiej, co obserwujesz.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    jola139: Sugerowalam sie rowniez innymi objawami jakie mam w czasie owulacji. Faza lutealna zaczyna sie dzien po owulacji,czy na wykresie 14dc,skok nastapil 13dc o 0,2 stopnia

    Jolu, mówimy o Twoim poprzednim cyklu? Przecież "skok" z 13. dc nie spełnia warunku bycia skokiem, bo temperatura leży na linii pokrywającej, a nie nad nią. Dzień owulacji może określić tylko ginekolog podczas monitoringu USG, nie test i nie odczucie. Śluz obserwuj przez cały dzień przy okazji wizyt w toalecie i wpisuj wieczorem ten najbardziej płodny. W razie niepewności czy to śluz, czy pozostałość nasienia, przeprowadź test szklanki wody (nasienie się rozpuści, śluz nie). Jeszcze 14. dc zaobserwowalaś śluz płodny, więc skok był później, zgodnie z wykresem 17. dc. Wtedy masz fazę lutealną (umowną) od 17. dc i niepłodność bezwzględną od 20. dc wieczorem, temperatura z 19. dc nie spełnia warunku 0,2 stopnia.
    --
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Witam wszystkich . Po wizycie u Wdowiaka przystepujęmy wtym miesiącu do pierwzsej inseminacji mam cichą nadzieję , że sie uda:confused:
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    aanika mojej kolezance udało się po 3ciej :)ale zaciskam kciuki by pierwsza była szczęśliwa
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Witam Cię abortaW fajnie że sie odezwałaś.Pierwsza wizyta u Wdowiaka trwała dośc długo, żaden ginekolog nie zadał mi tyle pytań co on. Monitorował mi owu i teraz 12dc kazał przyjechać i potem powie co dalej.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    no to chyba na plus dla niego co ? a Badanie drożności miałaś tak ?
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    miałam HSG w grudniu przed świetami. Wiesz co zaskakuje mnie u tego lekarza taka szybkośc w działaniu, nie mówi, że próbować i czekać. U mnie dużym plusem było dzięki Tobie abortaW, że sobie porobiłam szereg badań sama które mi zasugerowałaś i to napewno tez przyśpiesza działanie, brakowało mi tylko estradiolu to zrobił mi na miejscu.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    No to dobrze, że szybko działa bo też nie ma na co za długo czekać :) będzie dobrze
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 11th 2012 zmieniony
     permalink
    aanika leczysz sie u dr Wdowiaka w Lublinie? Napisz cos więcej o klinice i nim samym, bo chyba jesteś zadowolona? a jak to cenowo i czasowo wygląda, długo się czeka na wizytę? Od razu decyzja o inseminacji padła?
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    referentka u Wdowiaka leczę się od niedawna. Trudno mi powiedziec czy jestem zadowolona bo raczej ocenie po efektach. Mój mąż ma słabe nasienie ,ze mną wszystko jest okey, dlatego poczęcie przy takich wynikach męża byłoby bardzo trudne dlatego najlepszym wyjściem w naszym przypadku jest inseminacja. Cenowo to w moim przypadku 100 zł za wizyte + ewentualne badania.
    •  
      CommentAuthorkotek84
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    co myślicie o progesteronie w 22 dniu cyklu ok 45ng/ml?? nie jest za wysoki?? wiem że im wyższy tym lepiej, ale te wartości w normach zakwalifikowane są do ciąży.... miała któraś taki wynik???
    •  
      CommentAuthorreferentka
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    wynik jest piękny - jeśli nie jesteś w ciąży to tylko pozazdrościć takiego wyniku! Wspomagasz jakos progesteron w lutealnej? ja przy zastrzykach z pregnylu miałam 29,36 ng/ml :)
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Hej! abortaW wiesz tak czytam po tych forach od ilu kwalifikują do inseminacji, to miałabym do Ciebię prośbę. Nie wiem czy pamiętasz wysłałam Ci kiedyś parametry nasienia na pw, zastanawiam sie czy przy takiej ilości wogóle powinien nas zakwalifikować do inseminacji, wszędzie pisze, że skutecznośc jest od 10mln??? Proszę jak znajdziesz chwilkę odezwij się .
    •  
      CommentAuthorkotek84
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Referentko, właśnie o to chodzi że sam progesteron mam taki, nic nie biorąc. Zastanawiałam się dlaczego lekarz przepisał mi dupka w drugiej fazie skoro mam taki progesteron, ale myślę, że może on jest taki duży, a potem nagle spada i nie ma ciąży. Moje cykle trwają ok 26 dni, a mogłyby być trochę dłuższe, bo norma jest chyba 12-16 dni fazy lutealnej (ja mam ok 12 więc dół). Tylko dlaczego przy takim progesteronie ciąży jak nie było tak nie ma:( Miałam niedrożne jajowody, więc staram się jakby od "nowa" od 5 cykli.
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    WITAM
    mam prośbe mam porobione wyniki hormonów i nie dokonca wiem jak je zinterpertowac
    wiem tylko ze mam w nadmierze DHEA
    co to oznacza????
    ktoś tak miał???

    badanie – wynik ( norma min; max) faza folikularna
    FSH – 5,09 (norma fl 3,5-12,5)
    LH – 7,49 ( norma fl 2,4 – 12,6)
    Estradiol – 31,30 ( norma fl 12,5-165,0)
    Progesteron – 0,38 ( norma fl 0,2-1,5)
    TSH – 2,050 ( norma 0,27-4,2)
    FT3 – 3,31 ( norma 2,04-4,4)
    FT4 – 1,09 ( norma 0,93-1,71)
    Prolaktyna – 16,98 ( 4,79-23,3)
    Testosteron – 2,76 ( 0,45-3,74)

    DHEA – 12,9 ( 1,2-9,8) – I TU ZA WYSOKO
    --
  2.  permalink
    Mam wyniki:)
    Progesteron 21,80 norma dla fl 1,2-15,9 ng/ml
    ciąża:I trymestr 2,8-147,3 ng/ml
    Prolaktyna 11,67 ng/ml norma 5,18-26,53
    FT3 3,97 pg/ml norma 2,0-4,4
    FT4 1,320 ng/dl norma 0,93-1,71
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 15th 2012
     permalink
    Koalka - to hormon sterydowy, podobny do testosteronu. Pokaż się z wynikiem u dobrego lekarza.
    Leneczka - gratuluję wzorcowych wyników
    -- serce przestało bić.
  3.  permalink
    Robiłam badania hormonalne, czy wyniki są w porzadku waszym zdaniem? Czy jest jakaś współzależność pomiędzy LH a Fsh??
    Estradiol 38,68- norma 12,5-166
    LH 3,30 norma 1,1-11,6
    FSH 5,84 norma 3,5-12,5
    Progesteron 0,550 norma 0,2-1,5
    Testosteron 34,84 norma 8,4-48.
    Po normach to widać że są to wyniki "niby ok", ale wiem że są jakieś współzależności, możecie mi powiedzieć czy LH a Fsh są w porzadku względem siebie? Zwłaszcza dla osoby starającej się o dziecko. Dzień badania cyklu to 3dc.
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny długo mnie tutaj nie było i coś cisza!!! Mam do was pytanko czy branie duphastonu ma wpływ na wynik testu ciązowegO?????
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    aanika nie nie ma
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Dziękuję napisze Ci wiadmość prywatną
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    abortaW dostałaś wiadomość pytam bo nie wim czy poszło
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    aanike nic nie dostałam
    • CommentAuthoraanika
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    abortaW chciałam Ci podziękować za pomoc dot. wszystkich porad. 24 STYCZNIA miałam inseminację u Wdowiaka w ten piątek robiłam test i w sobotę rano powtórzyłam wyszły mi dwie kreski. Biorę duphaston i acard i dlatego się zatanawiałam czy te leki mogą fałszować wyniki. Pozdrawiam Cię i ściskam bardzo mocno.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Aanika to wspaniale mocno gratuluję :) i uważaj teraz na Was :)
    •  
      CommentAuthorJudytka861
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Badania 20 d.c

    Estradiol -wynik 438 – norma do 400
    Progesteron – wynik 29,60 – I trymestr ciąży przedział 9,3 do 33,2
    Prolaktyna – 20,10 norma do 25
    Androstendion 5,46 ng/ml norma od 0,40 do 4,10

    Chyba troszkę za wysoko??? Co to oznacza ??
    --
    •  
      CommentAuthorJudytka861
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    dopisze ze chyba to była już faza lutealna wiec norma w estradiolu to 245.Poszę o zerknięcie na mój wykres...
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Czy dla progesteronu są podane normy tylko dla ciąży? Nie ma norm dla faz cyklu?
    •  
      CommentAuthorJudytka861
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    są podane :
    faza folikularna od 0-1,13
    faza owu- od 0,45-1,72
    faza lutealna 0,95-21
    --
    • CommentAuthorwkurzajaca22
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Odebrałam swoje i męża wyniki z lab. Zamieszczę je tutaj i może ktoś się wypowie na ten temat. Najgorzej, że nie ma norm dla wyników mojego męża więc tym bardziej liczę na pomoc.
    Prolaktyna 1dc: 35.53 ng/ml a powinno być do 25,15
    TSH ( 3 generacja) 0.33 uU/mL norma 0.25-4,50 uU/mL
    A teraz wyniki męża:
    objętość próbki 4,00 ml.
    pH= 8/odczyn zasadowy
    próbka bez zapachu bez litych żelatynowych gródek
    Kolor szary
    obecność plemników o ruchliwośco ok. 87%
    liczba plemników w 1 ml nasienia 56,3 mln
    stwierdzono obecność pojedyńczych nabłonków, 1-5 leukocytów w polu widzenia, pojedynczych erytrocytów oraz komórek plemnikotwórczych, oraz ok 80% plemnikóe o prawidłowej budowie.
    Po 15 będę mieć jeszcze estradiol i progesteron.Badania robiłam w 1dc
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Te wyniki są aż za dobre - u M. u Ciebie prolaktyna wysoko, skonsultuj się z endokrynologiem.

    Co do M. to obstawiam, że laboratorium nie bada w kryteriach WHO, bo takie wyniki się nie zdarzają. Czy jest też coś o prawidłowych, nieprawidłowych? Albo o ruchu A i B?
    Wyniki są o tyle obiecujące, że jest dużo, w tym dużo żywych i ruchomych plemników, ale ja poszukałabym labu z kryteriami WHO.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorwkurzajaca22
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Wyniki męża przepisałam dokładnie z kartki. Badania zrobiliśmy prywatnie w miejskim lab. Kilkanaście miesięcy wstecz lekarz powiedział, że mąż ma wzorowe wyniki więc problem musi być u mnie. Jego wyniki są nadal dobre za to moje się pogorszyły i teraz wiem co trzeba naprawić. Dodam, że w naszym regionie znalezienie takiego lab graniczy z cudem. Nie mówiąc, że do endo będę musiała jechać do innego woj. bo u nas nie ma takich lekarzy. No chyba, że gdzieś prywatnie przyjmują.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Żartujesz!
    Jak mi dobrze w KAtowicach...
    -- serce przestało bić.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.