Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 4th 2008
     permalink
    zaszkodzi, zaszkodzi, ja jestem tego niezłym przykładem, bmi<20 a bez dobrego stanika to pewnie bym miała niezłe "uszy spaniela":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 4th 2008
     permalink
    :-)
    Stanik jednak łatwo zmienić, a BMI nie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 5th 2008
     permalink
    dołaczam do Was
    po tym, co Mary mówiła w Sulejówku, zaczęłam czytać o stanikach, o ich rozmiarach i właściwym dobieraniu i jestem załamana - tym, że mam tak fatalne staniki!!
    dzisiaj przeżyłam ciężki szok po tym, jak założyłam najlepszy w moim mniemaniu stanik - 75C i... Zapięłam się na najściślejszą haftkę, ale mam go już półtora roku, więc może to normalne. Zebrałam piersi zgodnie z instrukcją i się okazało, że bułkują od góry i w niewielkim stopniu na boki, zwłaszcza prawa pierś...
    dokładnie zmierzę się za parę dni, bo nie mogę znaleźć centymetra, muszę pożyczyć skądś.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 6th 2008
     permalink
    możesz tez kupic w pasmanterii.. jakie 5zł:wink:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 7th 2008 zmieniony
     permalink
    jakie 5zł tylko 1,3zl
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 7th 2008
     permalink
    widziałam i po złotówce, ale już nie o cenę idzie, tylko o to, że trzeba mieć czas i gotówkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    wow november jaki avatar szałowy:wink::cool:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 8th 2008
     permalink
    Sprzedaję 2staniczki malinowo różowy:
    http://allegro.pl/item397080643_biustonosz_debenhams_gorgeous_70f_32f_jak_freya.html
    biały w malinowo-różowe kropeczki i malinowo rózowa koroneczka na brzegu
    http://allegro.pl/item397083756_biustonosz_debenhams_gorgeous_70f_32f_jak_freya.html
    kupiłam siorce ponosila jeden dzien okazaly sie za małe i wyprała i wystawiam aukcje - są więc oba prawie nowe.
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Znalazłam centymetr i się wymierzyłam - wyszło 75/91. wyszło mi w kalkulatorze 65F (brytyjskie), 65H (polskie). Trudno uwierzyć.
    I mam pytanie do dziewczyn, które kupowały staniki z Melissy. Słyszałam, że ta firma ma "własną" rozmiarówkę - oznaczenie miseczki jest dla mnie w miarę zrozumiałe, natomiast jak to jest z obwodem? Powinnam celować w 70 czy 65?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    NR zależy od stanika poczytaj odpowiednie topiki w spisie producentów na forum biusciaste.prv.pl
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    poczytam, nie omieszkam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2008
     permalink
    Wieści o rozmiarach celebrities mało prawdopodobne.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 16th 2008 zmieniony
     permalink
    ta doda ma 85cm pod biustem a jest taka chuda.. jaaaaaasne. ta druga to jeszcze mozliwe jakos chociaz w sumie hmmm i tak szok w trampach ze ma stanik 70tke;) i to "az" G;) przy takim biuscie:cool:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 16th 2008 zmieniony
     permalink
    jestem teraz w Uk i mialam pociagiem przesiadke w Leeds a pamietam ze sklep Bravissimo tam był więc postanowiłam pójść na zwiady:)
    fot nie mam, bo wzielam baterie zapasowe…a nie wzielam aparatu:( nad czym ubolewam. sklep jest w bardzo eleganckiej galerii handlowej, naprawdę bardzo bardzo eleganckiej:)
    zrobiłam mały wywiad to co mi pasowało zapisywałam model i rozmiar na kartce, kto wie może kiedyś;)
    jest sporo promocji których nie ma na stronie czyli Panache Harmony w kolorze blue i nawet takim purpurowym różu, była też Freya Lottie (ta niebieska z dodatkiem rozowym w kwiatki i kropki) i Tigerlily(ta pomaranczowA) w cenie ok12-18f (lepsze ceny niz na brastop) i sporo różnych majtek od kompletów po 3f!!
    asortyment ciuchów – baaaardzo słaby. staników może połowa oferty na stronie. chociaż kto wie jakbym podpytała może i by były – np. marynarki były – bo zapytałam o nie to mi panie przyniosły z magazynu.
    Kalyani fotki na stronie są mega wiarygodne, normalnie piękne staniki zwłaszczak ten zolty jajecznica z zielonym wzorkiem(foto nr 4) i najnowszy piekny roz z malinowymi (foto nr 5 jest najwiarygodniejsze kolorystycznie) bodajze kwiatko wzorkami. niestety mojego rozmiaru nie było, za to zmierzyłam inny model – patrz post wyżej.
    fotka nr 5 to też Kalyani foto dość realistyczne przyjemny bladyż żółty kolorek w przeciwieństwie do bardziej intensywnej żółci jajecznicy nr 4;)
    osobiście mnie nie zachwyciło na żywo Masquerade Daisy – wydał mi się bardziej blady niż na zdjęciu, chociaż na pewno swój urok ma:)
    z białych staniczków spodobał mi się Miss Mandalay – Frou bra – jednak nie chciało mi się już mierzyć – czysta bawełna i lubie romantyczny urok tego typu staniczków:)
    jednak 35f to przegięcie.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 16th 2008 zmieniony
     permalink
    mierzyłam te staniki (mój regularny rozmiar to 34G)
    panache sienna coral- 34GG, panache Confetti 34G (pięęęęęęękny!!! i do tego pas do pończoch był i majteczki ech...)
    mierzyłam Kalyani ten model niebieski tylko w jasnej slicznej zieleni 32H(foto nr 4- niestety tej zieleni nie widac a szkoda) - bardzo zabudowany w moim odczuciu jednocześnie BOSKO WYGODNY OD PIERWSZEJ CHWILI:)
    mierzyłam też wiele innych ale tylko te mi się spodobały i /lub leżały super:)
    ten gorset to też z serii Confetti - ten model w obu wersjach gorset i stanik w bieli i czerni jest dostępny m.in w intymna.pl i to o dziwo bez zawyżania cen:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 16th 2008 zmieniony
     permalink
    sklep miał dół – jakby w piwnicy – kilkanaście zamykanych na drzwi bardzo przestronnych przymierzalni, w których były jaskrawo rozowe satynowe szlafroczki i tshirty bravissimo gdyby ktoras z pan potrzebowala wyjsc bez ubierania się:) obsługa przemiła, biusciasta! z idealnie dobranymi stanikami(widac w dopasowanych ubraniach idealnie dobrane linie stanika).
    siedziałam tam 2h i nic nie kupiłam a chęć miałam wielką:wink: jednak głównym celem był rekonesans bo teraz czekam na przypływ gotówki i mam gotową listę koszul i sukienek na które mam ochotę wielką:bigsmile::cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    Kiedy u nas będą takie sklepy?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 17th 2008 zmieniony
     permalink
    moje dzisiejsze odkrycie - jestem jeszcze rozmarzona po wizycie w bravissimo:)

    "video pełne jak dobrać stanik"

    "video w skrócie jak dobrać sobie stanik"

    Podobają mi się filmiki niesamowicie bo po1 na żywo widać etapy dobierania stanika, po 2gie Pani wszystko pięknie kawa na ławę tłumaczy:)
    ciekawe uwagi dodaje kobieta że aby zobaczyć czy obwód leży poziomo - należy podnieśc ramię, że aby sprawdzić czy obwód nie jest za luźny ani za ścisły należy sprawdzić czy można włożyć 2palce. bo jeśli nie można to będzie zbyt ścisły w ciągu dnia..

    a tu jak ktoś woli >obrazkowe dobieranie rozmiaru z animacjami:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    B. sugestywne filmy i animacja.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    Ustrzeliłam nowy biały Panache Destiny niedrogo w dobrym rozmiarze, ale nie jestem zadowolona.



    Na zdjęciu wyglądał ładnie, ale dopiero po otwarciu przesyłki zobaczyłam, że egzemplarz jest jakiś niezbyt uszyty.
    Jest biały i nowy, ale zewnętrzna siateczka zupełnie nie pasuje. Wzięto za dużo materiału i na górze mocno i niejednorodnie się marszczy. Wpija się i w obwodzie, i w ramiączkach mimo różnego ustawiania. Fiszbiny nie dotykają do ciała, lecz wiszą w powietrzu. Ogólnie nadają piersiom kształt spłaszczony i wypychają je ku górze aż za bardzo, aż do bułkowania. Ani to ładne, ani naturalne.

    Inne modele Panache w tym rozmiarze b. dobrze pasowały, ale ten to jakiś niewypał. Podejrzewam, że trafiłam na felerny egzemplarz.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 19th 2008 zmieniony
     permalink
    felerny egzemplarz a moze i jednoczesnie zly rozmiar... klasyczny przyklad zbyt malych misek. to ze wiekszosc modeli panache pasuje w rozmiarze X to nie znaczy ze wszystkie beda. ja np. mam rozne rozmiary:wink:
    wymien lub odsprzedaj na allegro.
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    No nie mogę... rozmiar, rozmiarowi nie równy... Tak jak Wam pisałam zaopatrzyłam się w Panache w rozmiarze 65E i Rubypink 65 E/F - oba miseczki mają dobre, jednak do tej pory noszę je z przedłużkami - troszkę obwód jest za ściśliwy. Natomiast dziś dotarła do mnie Freya Retro w rozmiarze 65DD i jest IDEALNA :))) To 65 jest suuuuuper wygodne (swobodnie oddycham bez przedłużki ;)))) i miska już chyba lepiej leżeć nie może :))) W końcu jestem 100%owo zadowolona :D :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 22nd 2008
     permalink
    Ja marzę o gorsecie z miseczką 70H. Czy jednak w Polsce uda mi się taki znaleść?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 22nd 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 22nd 2008 zmieniony
     permalink
    nibriana do PL mozna sprowadzic:wink:
    1szy jaki wpada mi na mysli to bialy i czarny Confetti gorset ktory jest chyba w rozmiarze 70H zapytaj czy by Ci nie sprowadzili w karoline.pl (mieli) w intymna.pl(maja do 70F/G juz tylko zaleznie od koloru)
    na pewno z serii Panache straplessy maja dosc duze miski wiec G mogloby Ci pasowac.
    moze warto by zaryzykowac z brastopu za jedyne 21f czyli niecałe 90zł "perla gorset"
    którego koronka jest tak piękna że tylko na żywo ją można docenić.. mi trochę przypomina dawne koronki..
    powiem Ci ze staniki nosze juz 34G a stanik Perla mam 34FF i sie ladnie mieszcze, wiec jesli Twoje 70H jest w kierunku GG..
    aj zapomnialam ze rozmiar mniej niz 70H to 70GG.. a nie 70G..
    hm to na pewno wielkie michy ma straples bialy i czarny panache
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 24th 2008 zmieniony
     permalink
    na "brastop - glosowanie na nowe modelki" glosowalam na te z najpiekniejszymi usmiechami ta czarna w gorsecie u gory to mi sie wydała taka typowa.. hm noo pani do towarzystwa w stylu. takiej bym nie chciala by mi bielizne reklamowala;)
    i glupio sie przyzna ale 1szy raz widzialam niektore szczuple laski z tak duzymi biustami (Wszystkie sa usmiechniete i przewaznie maja db dobrane staniki - PRZEWAZNIE;)

    i np jesli ta laska ma 34E

    to ja jestem swieta. ja mam 34G i pare osob tu na forum swiadkiem ze wyglada to jak normalny sredni biust w db dobranym staniku..
    zreszta jak sie uwaznie przyjrzec widac jaka ilosc biustu sie wylewa ewidentnie pod pacha ze stanika..
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 24th 2008 zmieniony
     permalink
    Ech ech. TAk faktycznie mam 70H w kierunku GG, więc Perla odpada niestety:cry:. Wiesz jak jest. W każdej firmie inny rozmiar. Ale gorsecik to mi się marzy... A może na allegro coś znajdę.
    Nie chcę sprowadzać. To dla mnie za duże koszty w przypadku zwrotów. A poza tym nie chcę zakłądać karty kredytowej czy co tam trzeba.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    nibriana jesli masz konto w mbanku lub w inteligo nie musisz miec karty kredytowej. a sprowadzony gorset łatwo sprzedać na allegro. i taniej niz odsylac. i lepiej niz płakać że się chce a nie można:wink:
    to zależy jeszcze do czego chcesz gorset:wink:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    ostatnio w pracy mam trochę luzu to pozwoliłam sobie wydrukować piersiówkę i tabele rozmiarów i zostawiam dziewczynom na stale pod szybą oczywiście zaraz zaczęłyśmy się mierzyć (tylko szkoda, ze mamy miarę do 100cm) , bo każda uważa, ze ma obwód większy niż rzeczywistości. zaraz były pytania czy pracuje dla jakieś firmy.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    tak apropo staników i kasy - zapowiada sie tani polski sklep internetowy z brytyjska bielizna na razie mały asortyment, ale to co już jest ceny ma BARDZO zachęcające:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    "Twoje piersi tego nie lubią"
    pitu pitu niby nic nie ma a rownoczesnie jakies hasło rzucone:wink:
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 27th 2008
     permalink
    Byłam w Bravissimo i... nie oszalałam :/ W sumie nic ciekawego na mnie nie było, podobnie jest w Debenhamsie - skończyło się na plandżu Ultimo który wcale nie jest jakiś miło opięty pod biustem :(

    Jestem zła i zawiedziona, myślałam, że UK będzie stanikowym rajem, a dla mnie, wąskożebrzastej kuli, tak właściwie to nic się nie zmieniło :(
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 27th 2008 zmieniony
     permalink
    w ktorym bravissimo bylas? tym w Londynie? ja bylam w Leeds i wybor byl sredni. w Debenhamsie w filii w Doncaster czy Sheffield(w tych bylam) tez hm sredni, zalezy na co sie poluje. na pewno wiekszy i taniej niz w PL:wink: jednoczesnie tu jest o tyle fajnie ze przez neta z tania wysylka mozna wyprobowac wszystko i nawet w UK wybieralam neta.
    mi Ultimo w ogole nie pasuje - totalna porazka. jakbym chciala sobie ukryc piersi to wtedy - idealnie rozplascza i rozmywa, a posrodku wieeeeeelkie lotnisko.

    co tzn waskozebrzasta kula? tzn ze jestes niewysoka i masz bliso osadzone piersi?
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 27th 2008
     permalink
    Ogólnie jestem gruba, ale w żebrach mam 69 cm :/ W talii mniej, w biodrach ponad setkę, w cycu po ostanikowaniu doszłam również do metra (matkooo, nadal mnie to załamuje). Jestem raczej niska, bo 163 cm. Plecy mam chyba wąskie, mimo, że nie jestem szczupła i troche tłuszczu mam. Ale nie na żebrach - w 60ki obwodowe wejść wchodzę, ale jest to dla mnie nieprzyjemne, natomiast 65ki są wręcz przydużawe - nie mam na żebrach wiele tłuszczu, ten obwód jest taki "kostny".

    Na same piersi nie narzekam, chociaż są mało "plastyczne" - potrzebują wiele wsparcia, straplessy i tym podobne dobrze leżą - natomiast wybór staników dla mnie to totalna porażka - prawie nic nie ma w moim rozmiarze - typowo 30G, ale niestety raczej w kierunku 28(litera, której się boję ;) ).

    Problem w tym, że wypadam w rozmiarówkę G+, a moje piersi naprawdę nie są ciężkie i nie wymagają bóg wie czego (ja mogę nawet chodzić bez stanika bez problemu jak trzeba). Jak już coś się znajdzie, to jakiś Pancernik Potiomkin - nawet z Arabellami mam już pewien problem. Plunge'a na mnie znaleźć to nie lada kłopot.

    Ultimo leży przyzwoicie, nic nie odstaje itp, ale też nie czuję jakiejś wybitnej przyjemności noszenia tego stanika.

    W Debenhamsie niestety z ich Gorgeousowej kolekcji wszystko za małe w misce, chociaż obwody wydają się być ciasne.

    W Bravissimo byłam w Londynie, przy Oxford St.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 27th 2008
     permalink
    ja tam juz zadnej litery sie nie boje i obwodu, po prostu patrze czy pasuje..:wink:
    słyszałam od Mary ze 65tki i 60tki niezabudowane to wyzwanie znaleźć. a Ty teraz w UK czy w PL jestes?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 27th 2008
     permalink
    co do stanikow, ja nauczylam sie szukac i mierzyc pozornie srednie staniki jesli byl moj rozmiar. np. z Arabelka bylam mile zaskoczona. co z tego jak juz wyroslam z miski..
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 28th 2008
     permalink
    Jestem ciągle w UK... To bardzo niebezpieczne dla moich finansów te nieszczęsne staniki. Cóż, jak tu wrócę za rok to wtedy będę szaleć w internetowych ;)

    Nie no - sztuka NAPRAWDĘ z 65kami. Ja się boję literki tak przekornie - sama literka jest mi obojętna, ale im większa przy małym obwodzie tym trudniej jest znaleźć cokolwiek sensownego :/ Same wielkie fullcupy i balkonetki o gracji nosorożca. Czasami mi się tęskni do tych Esotique'owych czasów ;)

    Przyznaję, że mierzę wszystko w moim rozmiarze - bardzo żałuję, że kiedyś nie skusiłam się na Masquerady które ładnie na mnie leżały, a ja myślałam, że cały świat staników jest dla mnie.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 28th 2008
     permalink
    wlodeczek juz jedna masqueradka wyszła. kilka nadal jest na brastop.com (polecam zajebista obsluga i wysylka szybka czesto na 2gi dzien masz juz stanik jesli do poludnia, a czasem nawet ok.15 zamowisz i to normalna poczta, moze to tez kwestia tego ze harrow jest blisko doncaster heh)
    a lada tydzien wyjdą kolejne bo to juz za miesiac jesien:) i wtedy idz szaleć:wink:
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJul 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Co myślicie o tym?

    chroń stanik podczas prania


    Coś robię nie tak :(((( Jeszcze raz:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJul 29th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Dostałam to w prezencie (thx bladykocie ;)). U mnie średnio się sprawdziło, bo fiszbiny się nie mieszczą :( Nie wiem, może coś źle robię.
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Czyli też wyprodukowane na standardowy rozmiar 75B? ;)))
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    bo to jest na miseczki max D a my mamy od E
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    bladykot od kiedy miseczka okresla rozmiar?:wink: mysle ze np. i 60G by weszlo a np. 85E juz niekoniecznie.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    a rozstaw fiszbin?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 1st 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeAug 1st 2008
     permalink
    No nie, przecież duuuuże deeeeeeedeeeeeeeeeee sie nie zmieści w takim puzdereczku ;)

    Zwłaszcza 60DD
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 2nd 2008
     permalink
    wlodeczek a Ty jak bylas w bravissimo to prosilas o rozmiar., bo oni maja taka zasade ze wieszaja staniki na wieszakach a w magazynie jest drugie tyle rozmiarow a czasami i modeli;)
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeAug 3rd 2008
     permalink
    Jasne... Ale jakoś nie mogłam modeli żadnych ładnych znaleźć :(

    A jak tylko pytałam, kto może mi pomóc, to wszyscy byli cholersko zajęci.

    Więc opuściłam tylko z Leopardem.
    -- Irja
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.