Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Samanta ma przyjemny przelicznik obwodów na rozmiar, ale dopuszczalny obwód biustu kończy się 99 cm, czyli do F. A podobno Samanta specjalizuje się w bieliźnie dla hojnie obdarzonych przez naturę...
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    dla niektórych D to już gigantyczny rozmiar...
    a dla 70 pod, rozmiar kończy się na 94, czyli tylko do F
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Poprzednia wersja strony Samanty donosiła, że firma specjalizuje się w rozmiarach od C wzwyż.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    to niezbyt wysoko zaszli...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    W sklepie inetowym mają rozmiary do G, więc może nie jest tak źle? A kalkulator po prostu jest niedopracowany?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    kalkulator jest do kitu. jak ja kupowalam 80tke pod biustem majac pod biustem 82cm to szybko sie rozciąga. 75tke sie powinno. czasem nawet mniej!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Kalkulator - w niektórych przypadkach się przydaje, jak np. ocena rozmiaru bielizny. Może na innych stronach jest lepszy?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Ama taki kalkulator wlasnie sugeruje zly rozmiar! to podstawowa zasada ze od obwodu pod biustem odejmuje sie 5cm i zaokrągla w dól! czytalas te linki niektóre na stanikomanii??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Tak i zastanawiam się, jakie były założenia autora kalkulatora. O jaki obwód chodziło: ciasny czy po odjęciu 5 cm?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    ja mam 82cm i mi wyliczyl ze 80tka. wyraznie widac ze przelicza "typowo". ba nawet 78cm przelicza na 80tke!!
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    No to faktycznie kicha ten kalkulator :confused:
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    A ja nie do końca rozumiem to zaokrąglanie obwodu w dół i minus 5 cm. Mam te 82 pod biustem i naprawdę większości staników 75 cm nie jestem w stanie dopiąć , a jak już na wdechu dopnę, to się brzydko wpija i robią się takie paskudne wałeczki. Wg tego wcześniejszego kalkulatora powinnam mieć 75 F, a noszę 80B/C (zależy od rozmiarówki) i nic mi bokiem ani dołem nie wypływa.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Nie wierze Ci ;)
    Moze jestes jakims wybitnym wyjatkiem. Ja majac 73 pod zapinam sie w 65ki bez najmniejszego problemu. Ja nosilam 75c i tez mi sie nic nie wylewalo. Te nieestetyczne waleczki to na oglo rozmamlane piersi, ktore przy noszeniu prawidlowego stanika "wracaja" na swoje miejsce w obrebie miseczki.
    Naprawde przy B nie masz bulek pod pachami?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Naprawdę, nawet się teraz jeszcze raz uważniej przyjrzałam. A co do obwodu, to zauważyłam, że to też chyba zależy od firmy i od materiału, z jakiego jest stanik. Z tych co mam to właściwie się nie rozciągają, ale tak mi się teraz kojarzy, że moja mama nosi też 80, a ma raczej więcej cm pod biustem niż ja, tyle że nosi przeważnie Triumpha, a ktoś tu pisał, że się rozciąga.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Pelasia ja tez mam 82 pod biustem. Nosiłam 80 i myślałam że nie dopnę się w 75. Jednak dopięłam się w 75. Przez pierwsze dwa dni też się trochę wpijał, ale teraz lekko się rozciągnął i już dobrze leży :bigsmile:
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    A ja mam 74 pod biustem, a musze chodzic w 75 bo z duzymi miskami przy 70 jest problem... :cry: I faktycznie te 75 są za szerokie. Przy ciaśniejszy m biust lepiej się układa. Jest wyżej. Napewno sobie poszukam idealnego - jak już nie będę ograniczona śłubną bielą i odpinanymi ramiączkami :smile: Znalazłam boski sklep w Rybniku :clap:
    --
  1.  permalink
    Amazonka: Kalkulator - w niektórych przypadkach się przydaje, jak np. ocena rozmiaru bielizny. Może na innych stronach jest lepszy?



    Jest lepszy (nie wiem, czy przypadkiem gdzieś tu nie linkowany już):
    http://www.bra-fitter.prv.pl

    Wylicza rozmiar polski, brytyjski i w Melissie, w dodatku na początku są instrukcje dotyczące prawidłowego mierzenia się :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 11th 2008 zmieniony
     permalink
    kupilam staniczek:) mam aktualnie ok.103-105cm na pod biustem 81-82cm ciasno. rozmiar uwaga 32GG(70GG)a niektore ktore mierzylam dobre bylyby i H;)

    btw laska na obrazku ma za mala miseczke. biust jej wychodzi bokiem pod pachą.

    dla porownania tak wygląda dopasowany PRAWIDLOWO STANIK:

    ten stanik w przeliczeniu na PL kosztuje.. 117zl. w polskich sklepach netowych "ledwie" 157zł

    *pelasiu* ile masz w biuscie? i czy te 81cm pod to ciasno zmierzona na wydechu? co do nie dopinania się. mialam to samo odczucie. jak probujesz zmiescic swoj biust rozmiaru ANGIELSKIEGO F w polskie 75F to jest ciasno wpija sie faldki itp.
    jesli dorwiesz stanik o wlasciwym kroju i rozmiarze wszystko bedzie ok. lekkie odczucie scisliwosci moze sie zdarzyc przez 1sze dni. potem mija bo stanik sie rozciaga, pracuje. zwlaszcza po 1-2-3praniu.

    *pelasiu*
    mały test.. czy ta Pani ma dobrze dopasowany stanik?
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 11th 2008 zmieniony
     permalink
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    wlodeczek co do efektu rowka.. ja tesknie za nim. chcialabym z 1-2staniki do glebokich dekoltow miec. ja mam ich mnostwo i te zabudowane staniasy wystają mi:( inferno jest tylko do G, Retro tez. jestem w kropce i szukam.. masz jakieś propozycje?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Obejrze koniecznie :bigsmile:

    Aha nowy poprawiony kalkulaotor wyliczyl mi polski romiar 65L:crazy: To juz jest przesada. Teraz mam 75E i jestem zadowolona :thumbup: Juz dawno biust mi tak stabilinie nie lezal w staniczku:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Napiszecie potem, co było w "Rozmowach w toku"?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    ja nie obejrze, bede w pracy.
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Jestem zawiedziona. Porownuja romiary za pomoca miseczek - w ogole nie patrzac na obwod...

    Pokazali babki ze skrajnie duzymi biustami. i nie mowili nic o poprawnym dobieraniu biustonoszy. Byla jedna babka z biustem wiekszyym, ale nie ogromnym - miseczka 80 G. Chyba źle dobrana, bo szczupla byla! Ech...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Nie było żadnego eksperta ze Stanikomanii?
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Vicky80 no ta pani, o którą pytasz to ma raczej ciut przymały stanik. Mam na wdechu, jak dobrze ścisnę pod biustem 82 i w biuście na wydechu luźno 97. I jak sobie wyobrażam siebie w 75F to tylko ze skarpetkami dopychającymi puste przestrzenie :bigsmile:
    -- ,
  2.  permalink
    Amazonka, nie było, a dlaczego nie było to przeczytaj tutaj:
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76199673&a=76715410

    A relacja "z czuba" jest tu:
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76848112

    Tam żadna kobieta, z Drzyzgą na czele nie była dobrze ostanikowana - bo takich nikt tam nie chciał zobaczyć. Nie byłoby cyrku :angry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Domyślam się, że podobnie wyglądałby program o NPR w tv. :-( Byle z daleka od prawdy.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Nie no byly dobrze ostanikowane. Tyle, ze nie bylo nikogo ze stanikomani - wielka szkoda. I nie mowily nic o poprawnym ostanikowaniu... /Niestety.
    --
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Dziś założyłam stary stanik, bo tamten trzeba przecież kiedyś wyprać. :wink: Tak źle się w nim czuję, ze nie pytajcie... Biust zdecydowanie niżej, bo nic go nie trzyma. Chyba skusze się na jeszcze jeden zakup stanika, żeby mieć na zmianę.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008 zmieniony
     permalink
    *pelasiu* ta kobieta ma TOTALNIE ZA MALY STANIK.

    podałam ekstremum jako przykład.
    jednak serio można mieć nawet delikatnie wyglądające"bułeczki. ja np. kupilam staniczek minimalnie zbyt mały..
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Szokuje mnie to, ze nawet na relamach pokazuja babki z zle dobranymi stanikami... To straszne. Kto ma o nas zadbac? :shocked:

    Lubisz kiedy tak delikatnie biust wystaje ponad staniczek? Dobrze zrozumialam?
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Kurcze, chyba pójdę jednak do sklepu i poprzymierzam staniki w rozmiarze, który wyliczył mi ten kalkulator. Ale jakoś w to E, które mi podali to ciężko mi uwierzyć, D jeszcze jakoś mi się mieści w głowie. Ale zobaczymy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008 zmieniony
     permalink
    pelasiu a czy Ty myslisz ze brytyjskie G czy H miesci mi się w glowie? albo miescilo pol roku temu? ja miseczke 80E przymierzałam w ciezkim szoku;)
    dokładnie jak Ty mierzyłam z CZYSTEJ CIEKAWOSCI.
    a polska to podobno 75H czy cos powinnam miec angielskie jednak po dokladnym zmierzeniu tego 32GG(70GG) doszłam do wniosku ze 70tka jest dla mnie zbyt malym obwodem. ciasna bolesnie. 75tka bedzie lepsza. tez sie wciaz uczę;)
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Ale jaki stanik 70kę mierzyłaś?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Mam już swoje wymiary. Skorzystałam z polskiego Bra Fitter i otrzymałam zestaw kosmicznych, niedostępnych chyba wyliczeń.
    Jakie wnioski zatem?
    Jakich firm dotyczą poszczególne wymiary? Brytyjski ściśliwy i brytyjski rozciągliwy to jakie? Polskie to np. Gaia?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008 zmieniony
     permalink
    wlodeczek Freya Rio. moj problem to cytuję:
    wymiary 81cm/103-105cm.
    Fantasie Bridgitte juz pisalam ze rozmiar 34FF po2-3praniach recznych 3-4razy
    zalozona i 2cm mniej pod biustem przy schudnieciu- bulkuje mi sie LECIUTKO przy
    odpowiednim naciagu ramiaczek i zapieciu haftki na najwezsza. przy zakupie
    wydawalo sie ok..i wbija pod pachami.
    no to kupilam na szybko (1zn w 1h zmierzyłam ze30stanikow po2-3rozmiary kazdy z
    32 i 34) i kupilam sobie Freye Rio 32GG..przyjechalam doPolski przymierzam w
    domu na spokojnie no i lipa. dobrze ze mam metki wszystkie z cenami
    itp.nieoderwane bo chyba bede musiala sprzedac:( same oceńcie:
    obwod na najluzniejsza haftke wydaje sie super chociaz lekko czuc go(podobno sie
    rozciaga wiec chyba bedzie idealnie po praniu).
    nauczona poprzednim doswiadczeniem z Fantasie - naciagnelam porzadnie ramiaczka,
    zebralam idealnie wszystko z bokow. wzielam jak widac mniejszy obwod.. no i co?
    prawie ok chociaz gorna koronka lekko odstaje.i ramiaczko lekko pije. wiec je
    luzuje delikatnie.efekt:
    u gory miseczka sie marszczy. zwyczajnie jest pustawa. jakby byla za duza..??i
    przy paru ruchach jakby zbyt gleboko wchodzila pod pache??
    sprzedac ta Rio poki ma wszystkie metki i nowa i kupic wersje 32G? czy co radzicie?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Ama zajrzyj do mojego profilu tam masz linki do forum do odpowiednich dyskusji.
    polecem w ogole forum biusciaste.prv.pl
    Dodam dla pomocy ze brytyjczyki to np.Freya, Panache, Fantasie, M&S.
    Polskie to Konrad, Gaia, Samanta. ale tez za duzych to nie mają;) o polskie melisa melisa jest tania. na stanikomania.pl po lewej na dole masz linki do sklepow
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Pozwolę sobie jednak tutaj - jak kupiłam moją arabelkę, to też była "pusta". Teraz jest pełna, a obwód już się zaluźnił. Ja bym jeszcze pokombinowała z ramiączkami i chyba zostawiła, chociaż niestety to takie gdybanie trochę :(
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    wlodeczek ta miseczka jest mocno pusta. gdyby lekko olałabym.
    a fiszbiny podczas ok.30minut-1h godziny noszenia na probe tak mi sie wbijaly ze mimo iz zdjelam stanik dziś o 15 a jest 21:30..to mialam odciski na ramionach i miedzy i pod piersiami do tej pory, i bolalo dluuugo.
    nie wyobrazam sobie nosic TEGO dluzej.:neutral:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008 zmieniony
     permalink
    poza tym z tego co czytałam Arabelka slynie z rozciagliwosci. mierzylam ją. i na tej zasadzie co kupilam z Rio 70tke to w 65tke Rio nie zmiescilabym sie a w Arabelke tak! myslalam nawet o 30H(bryt.70H) arabelce, ale po dzisiejszym tescie z Rio daruje sobie i kupie pewnie 70G. masochizm zostawię innym. jednak mam te ok.82cm w obwodzie na scisk.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Jak oceniać tabelę rozmiarów zamieszczoną na stronie Melissy? Zupełnie nie zgadza się z wyliczeniami z Bra Fitter.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    Ama poczytaj na forum biusciaste.prv.pl masz zestawienia sklepów masz zestawienia producentow i w nich konkretnych modeli. tam dziewczyny piszą swoje uwagi. nie mam nic melisy wiec nie wiem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    Z jakich inetowych sklepów już korzystałyście?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 13th 2008 zmieniony
     permalink
    sprzedaję biustonosz Freya Rio 32GG/32H (70GG/H brytysjkie) jednak za ścisły obwód po dokładnym zmierzeniu na spokojnie w domku:(
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    korzystałam z intymnej. ale wtedy jeszcze nie wiedziałam jaki mam prawdziwy rozmiar. obecnie kupowałam UK ale na szybko i to był wielki blad.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 13th 2008 zmieniony
     permalink
    polecam giełde staników nowych i uzywanych które nie pasuja na forum biusciastych
    czasami laski sprzedają okazyjnie kupione nówki zmierzone na spokojnie w domu jak ja i zbyt duże. a czasami jakieś parę razy założone.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 13th 2008 zmieniony
     permalink
    lista sklepów tradycyjnych wg miast ze stanikami dla biusciastych
    przewaznie drożej niż w necie ale mozna zmierzyc w realu i zamowic w necie:wink:
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 13th 2008
     permalink
    Ja kupowałam w www.kontri.pl OK -polecam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.