Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJun 28th 2019
     permalink
    A ja mam pytanie bo przymierzam się do kupna tornistra. Lepiej kupić z otwartymi bocznymi kieszeniami czy zamykanymi ?? Jak to w praktyce wygląda. Bo mi się wydaje że otwarte będą lepsze. Wyprowadzić mnie z błędu jak się mylę.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJun 29th 2019 zmieniony
     permalink
    Anecia84: przymierzam się do kupna tornistra. Lepiej kupić z otwartymi bocznymi kieszeniami czy zamykanymi ??

    Mój miał dotychczas tornister Herlitz Smart - klapy boczne zamykane na rzepy. Nosił w nich chusteczki i jakieś drobne pierdółki do zabawy z kolegami. Nic nie wypadało.
    W klapach otwartych są zawsze gumki więc też nie powinno nic z nich wypadać.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 2nd 2019
     permalink
    I ja witam się w wątku. Karol od września zaczyna 1 klasę w polskiej podstawówce. Dostałam listę wyprawkową, czy mogłybyście wypisać firmy, których rzeczy warto kupić i posłużą te 2-3 pierwsze lata w podstawówce?

    Ja zaczełam od szukania plecaków i szczerze mówiąc nie wiem gdzie ręce włożyć. Tyle tego jest.
    U Karola w szkole będzie szafka dla niego na kluczyk, więc wszystkiego nosić nie będzie musiał.
    Na co zwrócić uwagę?
    Jak piórnik? Kredki, farbki i inne przybory? Są jakieś sprawdzone polskie /zagraniczne firmy?
    A może któraś z Was natkneła się na jakiś fajny post na blogu, który rozwiał by moje watpliwości?

    Co kupujecie swoim przerwszakom?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 2nd 2019 zmieniony
     permalink
    madziauk: Co kupujecie swoim przerwszakom?

    Na stronie internetowej naszej szkoły była podana lista co kupić pierwszakowi. Wyglądała tak:

    WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

    W tornistrze:
    • Piórnik z wyposażeniem, a w nim: linijka, dobrze tnące nożyczki, gumka, temperówka, długopis zmazywalny, kredki ołówkowe 1 op.
    • Zeszyt do korespondencji z Rodzicami (nigdy nie uzywaliśmy...)

    W szatni:
    • Obuwie zmienne (typu tenisówki lub na rzepy)

    W klasie:
    • Worek materiałowy ze strojem sportowym na zajęcia ruchowe (spodenki czarne lub granatowe, biała koszulka z krótkim rękawem, skarpetki) – wszystko podpisane
    • Blok techniczny biały i kolorowy (A4) po 1szt.
    • Blok rysunkowy biały i kolorowy (A4) po 1szt.
    • Farby plakatowe i akwarelowe (pędzelki: cienki i gruby, kubek)
    • Plastelina – 1 szt.
    • Bibuła - dwa dowolne kolory
    • Zeszyt papierów kolorowych zwykłych i samoprzylepnych - po 1 szt.
    • Kredki świecowe – 1 op.
    • Klej w sztyfcie – 1 szt.
    • Ołówek miękki (B) – 2 szt.
    Długopis zmazywalny Frixion
    • Zeszyt w linie niebiesko–czerwone - 2 szt.
    • Zeszyt w kratkę – 2 szt.

    Podręczniki i ćwiczenia dostajemy darmowe.

    Zamówiłam też naklejki imienne - w zestawie naklejki do naklejania (na zeszyty, kredki, farby, itp.) oraz do naprasowania (na stój sportowy). Tornister Herlitz.

    Marek artykułów biurowych jest cała masa: BIC, Bambino, Crayola, Herlitz, Astra, Corolino, Steadler, Faber-Castel, Lyra, Factis, Pelikan, Donau, Pentel, Zenith, Pilot, Koh-i-noor, Leitz, Esselte,Bantex, Vaupe, Uni, Stabilo, Oxford, Top-2000. Jakość wg mnie podobna, cenowo jedynie zróżnicowane. W sierpniu w marketach wykładają tony tego towaru – jest w czym wybierać, a cenowo często taniej niż w typowych sklepach z artykułami biurowymi.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 2nd 2019
     permalink
    Dziekuje Marion - dziekuje. ja mam liste wyprawkowa, ale kompletnie nie znam sie jakie przybory /plecaki warto kupic (chodzi o firmy). A chce by sie nie zniszczylo.
    Z ta wyprawka lepiej do sierpnia czekac? Ceny lepsze beda czy po prostu wiecej towaru?
    W UK nic takiego nie musialam kupowac, a sama do szkoly to dawno temu chodzilam. Wtedy takiego wyboru nie bylo, a teraz nie wiem co ja mam wybrac.
    A przybory do domu ma rozne, jedne lepsze inne gorsze np. plakatowki kompletnie nie moglam trafic na dobre. ;)
    Dziekuje raz jeszcze.

    Treść doklejona: 02.07.19 15:57
    Jeszcze zapytam tornister jakiej wielkosci? Bo widzialam, ze sa rozne rozmiany (online na razie obczajalam).
    I zastanawiam sie czy taki 36cmx30cmx15cm - sredniej wielkosci czy moze 46x36x20cm? Chyba musze sie przejsc po sklepach. A plecaki np. Herlitz sa dostepne stacjonarnie?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 2nd 2019
     permalink
    Najlepiej przymierzyć. Rozmiar, model. Np. Krysia fatalnie wyglądała w tornistrze. Za duży, za sztywny, przeważał ją do tyłu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 2nd 2019
     permalink
    Karolciat - musze poszukac zatem sklepow gdzies w Trojmiescie :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 3rd 2019
     permalink
    Wybrałam kilka modeli, poszłyśmy przymierzyć. Krysia była uparta na tornister, póki kilku nie założyła na siebie :wink: Przeszło jej.
    A że w danym modelu wybór wzorów stacjonarnie był taki sobie, to potem zamówiłyśmy konkretny przez internet.
    Piórnik mamy do kompletu, lekko usztywnianą saszetkę.
    Nie kupowałam gotowych piórników z wyposażeniem (choć też chciała) bo były zwyczajnie za ciężkie.
    Plecak braliśmy z tych ultralekkich (650 g przy minimum 1 kg dla tornistrów).
    A i tak z podstawową zawartością książek, zeszytów i przyborów (bez śniadania) plecak ważył 4,5 kg i już był górną granicą "dopuszczalną" dla Krysi do dźwigania (przy jej ówczesnych 21 kg 10% przekraczało).
    Jak doszła butelka wody, kanapka (Krysia chodzi na obiady więc nie muszę dużo dawać), strój gimnastyczny, to się robił jeszcze cięższy...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    karolciat: Jak doszła butelka wody, kanapka (Krysia chodzi na obiady więc nie muszę dużo dawać)

    Mój oprócz wody bierze codziennie dużą śniadaniówkę - bo rano wychodzi bez śniadania, a w szkole obiadów nie je (nie chce, nie smakują mu) - i jedzenia musi mu wystarczyć na czas od 7:00 do 16:30. W I klasie podręczników było mało, ale i książki zostawiał w sali. W II klasie już więcej nosił, bo więcej zadań domowych było. Po tych dwóch latach tornister stał się za mały i jakiś taki nieporęczny. Będziemy teraz do III klasy kupować plecak - w internecie wstępnie wybrany Cool Pack, ale jeszcze będziemy musieli przymierzyć stacjonarnie - jeśli będzie pasował, to kupię przez internet, bo taniej wychodzi.
    Piórnik mamy 3 komorowy, ale kupowałam bez wyposażenia. Strój sportowy w sali zostawiają.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 3rd 2019
     permalink
    Ja jestem wstępnie zdecydowana na plecak hama step by step tylko jeszcze chce na żywo zobaczyć plecak więc muszę się wybrać do sklepu stacjonarnego. A później już na internecie będziemy zamawiać bo są po prostu tańsze niż w sklepie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 3rd 2019
     permalink
    Anecia84: plecak hama step by step

    To tornister jest.
    Różnica między plecakiem a tornistrem jednak jest :wink:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 3rd 2019
     permalink
    Mój Karol już mi zakomunikował, że on nie chce jeść szkolnych obiadów. Jeszcze do szkoły nie poszedł i już wie ;) W ostatnim miesiącu przedszkola pod opieką gastroenterologa ( z opinią jeszcze drugiego), rozpoczeliśmy prowokację glutenem, by zobaczyć czy on rzeczywiście ma celiakię, czy czasem mu nie wyszły przeciwciała IGA pozytywne po infekcji. W przedszkolu mu jedzenie nie smakowało. Także będę mu pakować, choć może się przekona jak zobaczy, że koledzy i koleżanki jedzą.

    My wczoraj oglądaliśmy z Karolkiem plecaki online i wpadł mu w oko Madpax Jurassic taki z kolcami, tyle, że to plecak. Znalazłam tanio online z UK - więc kupiłam duży (full size). Jak przyjdzie to zobaczę czy będzie do szkoły czy jednak na karate i wycieczki ;)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 3rd 2019
     permalink
    Tak wiem że tornister bo zamierzam tornister kupić nie plecak ;) błędnie napisałam :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 9th 2019
     permalink
    Dziewczyny, tornister czy plecak lepiej kupić stacjonarnie, by móc przymierzyć. On-line odradzam.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2019
     permalink
    Ja mierze w sklepie a potem szukam online bo jest np z jednego modelu 50 różnych wzorów i kolorów a stacjonarnie maksymalnie 5 rodzajów.
    Natomiast zawsze faktycznie warto zmierzyć.
    Zwłaszcza jak dziecko drobne i trzeba dobrze dopasować
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 9th 2019
     permalink
    TEORKA: Ja mierze w sklepie a potem szukam online bo jest np z jednego modelu 50 różnych wzorów i kolorów a stacjonarnie maksymalnie 5 rodzajów.

    Dokładnie.
    W sklepach można przymierzyć i wybrać konkretny model, ale ze względu na ograniczoną liczbę kolorów i wzorów, warto ten wybrany plecak kupić przez internet - zdecydowanie większy wybór fasonów, no i cenowo taniej.
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 9th 2019
     permalink
    Co do plecaków, tornistrów zdecydowanie przymierzyć "na żywo" jak ja to mówię.
    Nauczona oczywiście po czasie...w domu mamy 3 i żaden się nie nadawał.
    Córka drobna, nie za wysoka.
    -- ,
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 9th 2019
     permalink
    Najpierw te modele muszą być w sklepach stacjonarnych. U nas nigdzie nie ma tornistrów firmy Hama, smyk ma ale tylko przrz internet wiec nawet nie przymierzysz. Ja sie nastawiłam na firme Hama ale sklepy ich nie mają na stanie, wszystko internetowo. Wczoraj przymierzaliśmy herlitzy, ale też do końca nam nie odpowiadał. Najbardziej to model herlitz midi pasował, ale nie kupiliśmy. Wymiarowi jest ten model podobny do hama flexline, i zaryzykowalismy i kupiliśmy bez przymiarki na internecie. Dam wam znać jak na tym wyszliśmy. Ale Ludwik jak na 7 latka jest dosyć spory więc w herlitz loop śmiesznie wyglądał.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2019
     permalink
    Anecia84: U nas nigdzie nie ma tornistrów firmy Hama, smyk ma ale tylko przrz internet wiec nawet nie przymierzysz

    w smyku to akurat proste rozwiązanie, zamawiasz przez internet z odbiorem w sklepie, w domu na spokojnie przymierzasz i jak nie pasuje to masz 30dni na zwrot
    dla mnie rozwiązanie idealne
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 10th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: w smyku to akurat proste rozwiązanie

    Dokładnie!
    Ja zamawiam internetowo ciuchy i buty ze Smyka (odbieram w sklepie zamówienie) - akurat tydzień temu paczka przyszła. Co nie pasuje, to bez problemu oddaję i od razu zwracają pieniądze.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 10th 2019
     permalink
    Z Internetu też mam 14 dni na zwrot towaru. Także jak co najwyżej będę zwracać. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 10th 2019
     permalink
    My mieliśmy szczęście i ten plecak co zamówiłam z UK przyszedł dziś i jest bardzo fajny. Solidnie wykonany i podoba się Karolowi. Rozmiar też ok (dość spory), pasuje na Karola idealnie i ma takie zapinanie na klatce piersiowej, by bardzo nie obciążać pleców. Także jest spoko.
    U Karola w szkole i tak będą szafki (takie na kluczyk), by mógł część rzeczy zostawić. Do tego będzimey go autem wozić, bo szkoła nie w rejonie. Wiec mam nadzieję, że sporo dźwigać nie będzie musiał.

    Dziewczyny wiem, że nie na temat. Ale zapytam tu, bo macie dzieci w podobnym wieku. Karolowi rosną dolne dwójki stałe, ale tak krzywo, pod skosem do środka. Będziemy niedługo w Opolu, to podjadę do mojej zaufanej dentystki by zobaczyła. Ale czytałam, że powinny się wyprostować. Jak było u Was?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 10th 2019
     permalink
    No dzisiaj przyszedł tornister i rozmiar i wszystko jest ok. Mój syn jest wysoki A tornister też dość spory także jestem zadowolona. Nawet nie wygląda na duży jak go założył. Więc nie muszę zwracać.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 11th 2019
     permalink
    Dziewczyny, z tą wyprawką typu kredki, farbki, piórnik lepiej czekać do sierpnia jak będą te rzeczy w marketach? Czy jak to najlepiej wychodzi? Czy można to samo dorwać online teraz?
    Zastanawiam się, bo będziemy teraz do Opola jechać. W sierpniu na chwilę wracamy do Trójmiasta (pogoda ma być lepsza), a póżniej w 2 połowie sierpnia wylatujemy na urlop do Włoch i wracamy dopiero 26, więc muszę to jakoś ogranąć najpóżniej na początku sierpnia :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 11th 2019 zmieniony
     permalink
    U mnie po sąsiedzku jest Auchan i już wszystko na półkach leży od 2 tygodni - do wyboru, do koloru. Oczywiście asortyment jest o wiele większy niż między wrześniem a czerwcem. W necie też kupisz.
    Zadzwoń do szkoły Karola - może na stronie internetowej wrzucą listę, czego potrzebuje 1-klasista. Ja swoją szkolę przycisnęłam 2 lata temu i podali wykaz. Niektórych rzeczy (np. bibuły czy bloku kolorowego samoprzylepnego) do dziś Henryk nie zużył.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 11th 2019
     permalink
    U nas listy wyprawkowe były rozdaane na zebraniu organizacyjnym w czerwcu. Ale widać każda szkoła ma swoje zwyczaje.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 11th 2019
     permalink
    Marion - ja listę ze szkoły już mam. W Gdyni w Auchan wczoraj byłam i dopiero zaczęli wykładać towar. :) Poczekam jeszcze nich wyłożą i zobaczę co tam będzie. :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 11th 2019 zmieniony
     permalink
    madziauk: W Gdyni w Auchan wczoraj byłam i dopiero zaczęli wykładać towar. :)

    W moim Auchan co roku (a raczej co wakacje) jest baaardzo duży wybór - kredek, farb, zeszytów, bloków, segregatorów i wszelkiej drobnicy (nożyczki, linijki, pędzle, gumki itp.). No wszystkiego do szkoły :bigsmile:
    Plecaki czy piórniki też są, ale te kupowaliśmy przez internet, po wcześniejszym oblukaniu oferty (w różnych sklepach) na żywo.
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 11th 2019
     permalink
    To fajnie macie jak listę dają w czerwcu.
    U nas w tamtym roku dawali ją 1 września:angry:
    Pamiętam jaka była potem gonitwa po lokalnych sklepach...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2019
     permalink
    U nas niektóre szkoły dają juz listę z sugestia jakiej firmy kupić czyli np ze jak kredki to bambino (ołówkowe tez) ze jak farny czy plastelina to astra czy ołówki to zielone BIC itp
    I wcale nje ze względu na to zeby dzieci miały takie same ale pl prostu panie maja D
    To sprawdzone ze dobra jakość i problemu nie będzie

    Treść doklejona: 11.07.19 16:45
    Ask u nas tylko 1podst daje listę wcześniej
    Pozostałe szkoły maja rożne listy - wszystko zależy u której pani będzie dziecko bo jedne chcą bibule, inne wycinanki samoprzylepne, jedna potrzebują plakatówki inna akwarele wiec nie tworzą uniwersalnej listy.
    Jest 2 tyg na doniesienie „wyprawki” wiec wcale nie trzeba na biegu tego ogarniać a i ceny często juz sa niższe niż na początku wakacji
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    MrsHyde: Jest 2 tyg na doniesienie „wyprawki” wiec wcale nie trzeba na biegu tego ogarniać a i ceny często juz sa niższe niż na początku wakacji

    Czyli ta wyprawkę to do szkoły się zanosi i tam zostaje?
    Ja taka nieobeznana w temacie, bo za moich czasów w latach 80 to ja sama wszystko nosiłam w tornistrze i jak była plastyka w planie to zabierałam co potrzebne i już ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    madziauk: Czyli ta wyprawkę to do szkoły się zanosi i tam zostaje?

    U nas wszystko w klasie zostaje.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    U nas się zostawia wszystkie papiernicze poza długopisami, kredkami i ołówkami (te idą do piórnika)
    Np dziewczyny ode mnie ze szkoły ma tej wyprawkowej kartce dają info o zeszytach że np i w linię i w kratkę mają być „kolorowe” w sensie kratki i linie czerwono-niebieskie, że ma być zeszyt do dyktand i posanka z pamięci itp...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 12th 2019
     permalink
    Dziękuje Dziewczyny, pewnie pierwszego dnia w szkole Pani powie o zebraniu rodziców i tam wszystko wyjaśni.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2019
     permalink
    Zebrania rodziców zazwyczaj sa bliżej 15go września żeby zaopiniować dokumenty szkolne
    Myśle, że takie pierwsze „co i jak” będzie od razu na spotkaniu w klasie po apelu/akademii
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 19th 2019
     permalink
    Ja też pyta ie co do tornistrow/plecaków. Jeżeli nie tornister (patrzyłam na te hama) to jaki plecak polecacie? Tak ,aby mieć alternatywę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    Polecacie jakiś bidon dla dzieci? W sensie do szkoły na wodę - niecieknący, poręczny. Pojemność 700-800 ml.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    ja kupiłam Biance taki teraz na obóz harcerski, jest zadowolona.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    O, fajny. Zapomniałam o Decathlonie...
    Henry miał już ze 3 różne (droższe i tańsze) i wszystkie ciekły.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    marion: Henry miał już ze 3 różne (droższe i tańsze) i wszystkie ciekły.

    a uzupełniałaś wodą niegazowaną? bo przy nawet lekko gazowanej wszystko cieknie.
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 23rd 2019
     permalink
    Ja kupiłam ostatnio butelkę z filtrem dafi 500 ml i będę testować. Jeszcze zastanawiałam się nad butelka brita. Plus tych butelek to to że jak braknie wody może sobie z kranu nalać wody i wiem że mu nie braknie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2019
     permalink
    Z tą z kranu bym uważała; ostatnio u mnie w mieście była syt, że właśnie w ujęciu „szkoły” i jednego z rzędów wyszło że woda niezdatna do picia, uczniów nikt o tym nie poinformował jka i mieszkańców okolicznych ulic. Po prawie 2tyg od badania dopiero poszedł komunikat że woda jest niezdatna do celów spożywczych i higienicznych (bakteria coli!!!); całe miasto miało zakaz picia wody bez przegotowania bo tyle chloru puścili (do czajnika i na zupy poszła więc mineralna zresztą małego też w mineralnej kapalam)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2019
     permalink
    elfika: a uzupełniałaś wodą niegazowaną? bo przy nawet lekko gazowanej wszystko cieknie.

    Dostaje Muszyniankę - opcja wysokozmineralizowana niskonasycona CO2, więc troszkę tego gazu ma.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 24th 2019 zmieniony
     permalink
    No to będzie ciec. Nawet niewielkie ilości gazu ulatniający się powodują rozszczelnienie.
    Krysia ma aluminiową butelkę z korkiem, bez ustnika. Pojemność ok. 500 ml. Jeśli wypije to uzupełnia w szkole- mają dystrybutor.
    Od września 2018 każda szkoła ma ustawowy obowiązek zapewnienia uczniom dostępu do wody pitnej.
    Chociaż w naszej szkole " poidełko" jest.juz od kilku lat.
    Edit. Ostatecznie MEN wydało rozporządzenie w październiku a.okres przejściowy był go marca 2019.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2019 zmieniony
     permalink
    U nas poidełko jest od zeszłego roku - Henry mówił, że dolewa sobie z niego, jak mu zabraknie.
    Hm... No to będę musiała poszukać "dobrej" wody niegazowanej. Te wysokozmineralizowane najczęściej jednak są trochę nasycone gazem.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 24th 2019
     permalink
    karolciat: Krysia ma aluminiową butelkę z korkiem, bez ustnika.


    Masz może link?
    Albo nazwę?
    Albo chociaż firmę? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJul 24th 2019
     permalink
    Niestety najlepsze wody mineralne (wysokozmineralizowane) są niestety trochę gazowane - Muszynianka, Kryniczanka, Cechini Muszyna, Piwniczanka (pijamy 3 pierwsze). Wody niegazowane jak Żywiec Zdrój, Aqua, czy Primavera, to wody źródlane marnej jakości.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2019
     permalink
    mamy ten sam problem i też pijamy muszyniankę, która mi życie uratowała jak w ciąży z Klarką męczyły mnie bolesne skurcze mięśni nóg... tak myślę, że do szkoły jak weźmie średniozmineralizowaną to się krzywda nie stanie.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 24th 2019 zmieniony
     permalink
    Środa, nie pomogę niestety bo tę butelkę w prezencie dostała. Nasze wodociągi rozdawały. Ale spróbuję poszukać czegoś podobnego i podlinkować.
    podobna do tej
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2019
     permalink
    Bianka dostała taką przy okazji zeszłorocznego obozu harcerskiego i bardzo jej nie lubi. ja jej nie lubię za aluminium :P
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.