Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Nie znałam tej strony. Super.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Aborcja jako odpowiedzialne wyjście
    Dziecka urodzic nie moge, a to sie stalo podczas brania tabletek antykoncepcyjnych wiec nie mozna mi zarzucac nieodpowiedzialnosci

    Doskonałe rezultaty Pntonowej seksedukacji, czyli aborcja jako naturalna konsekwencja stosowania anty
    wiem ze nie urodze dziecka, nie tak sobie planowalam zycie i nie mam zamiaru zniszczyc moich planow. Zamiast sie uczyc i zbierac sukces za sukcesem mam wychowywac dziecko? Mam mozliwosc usuniecia. Nie jest moja wina to ze zaszlam w ciaze i nikt nie moze mi powiedziec ze jestem nieodpowiedzialna. Zadbalam o to aby nie zajsc w ciaze ale jednak cos poszlo nie tak. Gdybym wiedziala ze bede miala takiego pecha i akurat mnie to trafi to bym nie ryzykowala.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Wyjątkowo optymistyczne rozumowanie:
    coś Wam powiem.......biorę NOvynette od ponad 3 lat i jest ok.Ani nie mam zadnych skutków ubocznych , ani nie zaszlam w ciąze mimo , że przyjmowałam tabletki dosłownie jak chciałam ,ciągle zapominałam o jakiejś potem przyjmowałam 2 naraz(straszna ze mnie zapominalska) i jakos w ciąże nie zaszlam a mamm tego zanego partnera od ponad 3 lat i kochamy sie regularnie.Wiec błagam o niepanikowanie!!! na opakowaniach piszą ze tabletki działają na 98 % ale to nieprawda , działają na 100% tylko tak piszą żeby sie ubezpieczyć , żeby ta kobieta co źle bierze tabletki i juz przegina z ich nieregularnym braniem jak zajdzie w ciąże nie mogła posądzić firmy o odszkodowanie. (...)
    faktycznie zmniejszyla sie ochota na sex...ale wystarczy dobry partner i zorganizowanie dobrego nastroju a nie jest tak źle....
    co gorsze......przez całe 3 lata bolą mnie piersi , są bardzo wrażliwe na dotyk....dramat , byłam u lekarza ale powiedział że nic na to nie mozna poradzic tak już jest, i kropka


    Wniosek: żadnych skutków ubocznych :-)
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Oprócz bólu piersi i braku ochoty na to co jest powodem brania.
    Grunt to konsekwencja
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    O zastosowaniu anty hormonalnej w psychiatrii, czyli o leczeniu za ich pomocą strachu przed ciążą:

    Forumowiczka 1
    Biorę yasminelle 5 miesiecy i ciągle mam problem z poczuciem strachu przed ciazą. Jestem mamą do kwadratu i nie chcemy z męzem wiecej dzieci. Co miesiac przed dniem w ktorym mam dostac okres jestem zestresowana , smutna i zmartwiona. Dopiero gdy okres juz jest moj nastroj sie poprawia. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. W nocy mam koszmary ze jestem w ciazy i ze wcale tego nie chce, cierpie i placze a gdy budze sie odczuwam ulge ze to byl tylko sen. Czy ktoras z was ma takie stany leku przed ciazą mimo ze zazywa tabletki antykoncepcyjne??

    Forumowiczka 2
    Ja sie przyznam ze mam wlasnie takie stany lekowe o ktorych mowisz. Przesladuje mnie to i musze powiedziec ze utrudnia zycie, bo ja na kazdym kroku boje sie ze zajde w ciaze, juz nawet w lazience uwazam przesadnie na to gdzie klade bielizne, itd...:/ Mimo ze tlumacze sobie, ze biore przeciez proszki (dopiero pierwszy blister koncze). Tez nie wiem jak sobie z tym poradzic, mam nadzieje ze to mi zniknie tak szybko jak sie pojawilo (bo kiedys tak nie mialam), ale ciezko jest sie przelamac psychicznie..

    Forumowiczka 3
    nie mam konkretnych powodow do obaw, biore tabletki zgodnie z zaleceniami lekarza, a obawa przed ciaza moze jest spowodowana panicznym lekiem przed nia. Bardzo nie chcialabym byc w ciazy strasznie sie boje tego, jestem jeszcze mloda kobietka i chce 'pozyc' a nie skonczyc w wieku 18 lat na chowaniu dziecka, tabletki byly mi polecane wiele razy, to ryzyko jest niewielkie a ja sobie wmawiam niektore rzeczy ktore wiaze z objawami ciazy. takie male schorzenie, jestem straszna panikara i trudno mnie uspokoic. potwierdzenia u znajomych i rodzicow nie znajde ani wsparcia jezeli chodzi o takie sprawy, poniewaz sie wstydze mowic o tym tak na forum. Tutaj kiedy jestem anonimowa czuje sie bezpieczniej i potrzebuje waszej pomocy aby sie upewnic i aby moje watpliwosci zniknely! Nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac, teraz dowiedzialam sie ze moja kolezanka z klasy jest w ciazy, przypadki jednak chodza po ludziach.

    Forumowiczka 4
    Ja miałam w zyciu wszystko zaplanowane. Każde odstepstwo to dla mnie przestępstwo -świat się wali. Zaplanowałam i urodziłam dwoje dzieci (zaplanowałam nawet płeć ) i udało się - mam parkę w odstępie 7 lat. Nadal się boje, chociaż mam męża, bo nie chcę mieć więcej dzieci. (Ograniczone finanse- duży kredyt w banku). Jestem zabezpieczona wkładką hormonalną, a mimo to stosunek przerywany. Boję się do końca wyluzować. Za to nie drżę co miesiąc. Trudno coś za coś
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Antykoncepcja utrwala lęk przed poczęciem, a nie likwiduję. W antykoncepcji płodność jest nieznana. A czego nie znamy, tego się boimy. Poza tym proste pytanie: dlaczego ktoś stosuje antykoncepcje" Bo się boi poczęcia. Czyli dopóki stosuje, dopóty się boi.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    Pontonowa odpowiedzialność inaczej to obecnie chyba norma...

    Pytanie do specjalisty gin "odpowiedzialnego" nastolatka:
    w niedziele około godz. 13 uprawiałem seks z moja dziewczyna ale gumka pękła. dzisiaj byliśmy u ginekologa a on przepisał na Postinor pierwszą tabletke wzięła o 9 a drugą po godzinie chociaż lekarz przepisał 2 za jednym razem ale o tym nie wiedzieliśmy. sęk w tym ze ma 15 lat jakie jest prawdopodobienstwo ze moze zajsc w ciaze albo moze jakies skutki uboczne?

    Forumowiczka:
    To jest bardzo duża dawka hormonu-różne są następstwa i skutki uboczne! 15lat? Jak tak czytam to aż jestem przerażona-nieodpowiedzialnością!

    "Odpowiedzialny" nastolatek:
    jaka nieodpowiedzialnością byliśmy zabezpieczeni
    jedynie to ma małe mdłości ale na ulotce o tym pisze



    =================================================
    Młodzieńczy idealizm antykoncepcyjny + szantaż
    dlaczego tyle dziewczyn mlodych obawia sie brania tabletek!!!!!! ja tego nie czaje nie nazywajcie tego truciem sie a ile was pali paierosy ktore sa 100 razy gorsze w skutkach. kraze bledne opinie na teamt ich skutkow. lekarze mlodym dzieczynom przyposuja tylko te tabletki o bardzo niskiej dawce hormonow np logest ( polecam) cilest i inne cena to 30 zlotych ( srednia +- kilka zlotych ) macie wybor albo ciaza albo tabletki kotre napewnmo was nie zawioda! ja bralam przez kilka lat i swiewtnie sie czuje niekotrzy tez uwazaja ze talbteki powoduja nieplodnosc to jest jedna wielka bzdura!! polecam !! a jesli nie chcecie brac ich to predzej czy pozniej bedzie wpadka ~! .. pozdro

    ============================================
    Marzyciel o "skączeniu" w środku i 100% "zabespieczeniu"

    moja dziewczyna jutro na 100%dostanie okres i weźmie 1 tabletkę z 1 opakowania to są jej 1 tabletki w życiu niemoge się doczekać kiedy moge skączyć w środku??kiedy będzie juz na 100% zabespieczona?? i wiadomo jesteśmy młodzi imprez i wogóle czy jeżeli moja laska będzie miała troszkę wypite to czy te tabletki będa działać tak jak powinny??? i czy powiedzmy jak weźie tabletkę i wypije pifko czy będzie wszystko oki. z regóły niepijemy ale zawsze może się zdarzyć
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Wyjątkowo wymowne świadectwo wpływu na ciało i psychikę najnowocześniejszej anty, implantów:

    Drogie kobitki! ja mam implanon juz od roku i oprocz tego ze nie muszę pamiętać o zażyciu tabletki to nic przyjemnego.od początku miałam same problemy-od założenia krwawiłam przez kolejne 7 miesiecy z 3-ma kilkudnowymi przerwami(3-5 dni),jak zgłosiłam sie do kliniki z tym problemem z prośbą o wyciagniecie mi tego-zaproponowano mi "doświedczalnie" kontrkoncepcje-czyli zażywanie pigułek antykoncepcyjnych równoczesnie przez 2 miesiace(niwelujac hormon wydzielany z implanonu) co miało zpowodować zatrzymanie krwawienia i równocześnie działało że byłam w 100% płodna-totalna głupota!gdzie tu sens(a jak bym zaszła w ciaże w tym okresie to co by to było jakiego potworka mogła bym urodzić po takiej mieszance hormonów i kto by za to odpowiadał?)a jeśli to nie pomogło by, to pomyśleli by co dalej a ewentualnością było dopiero wyciagniecie mi tego. Przez siedem miesięcy krwawienia towarzyszyły mi bóle brzucha,zawroty główy,osłabienie,senność,zmeczenie,anemia-co za tym idzie,no i majątek wydany na srodki higieniczne(tampony,podpaski itp.)no i oczywiscie komfort psychiczny-wiadomo jaki.
    Pigułek oczywiście nie brałam bo nie bedę królikiem doświadczalnym dla jakichś niedouczonych lekarzy,to ja decyduje co chce a czego nie.postanowiłam poczekać jeszcze jeden miesiac i jakby nic sie nie zmieniło definitywnie kazała bym to ze mnie wyciagnać,na szczęście albo nieszczęście krwawienia ustały po ok 10 dniach po wizycie.w tej chwili mam miesiaczki w miare regularne co ok 30 dni,ale sa bardzo bolesne przez pierwsze 2 dni,krwawienie jest dosc obfite i trwa ok 6-7 dni,oprocz tego towarzyszą mi straszne zmiany nastrojów przed miesiaczką,bóle brzucha,krzyrzy,i nabrzmiałe i obolałe piersi ,no i przytyłam ok 4-5 kg!!!!!!!!!!!! w ostanch 2 tygodniach czuje sie wyjatkowo źle-bolą mnie jajniki,okolice krzyża(juz sama nie wiem czy to nerki czy krzyże),mam bardzo obolałe i nabrzmiałe piersi(do tego stopnia ze mam trudnosci z umyciem sie i ubraniem biustonosza),do tego wszystkiego mam mdłósci,jestem osłabiona i ciagle spiąca(a ostania miesiaczka była 10 dni temu i trwała tylko 3 dni)-i zastanawiam sie czy przypadkiem nie jestem w ciąży-bo dokładnie tak działo sie ze mną kiedy byłam!!!tylko jak to mozliwe skoro zapewniano mnie o 100% skutecznosci????
    IMPLANON może i jest nowoczesnym,dobrym i wygodnym środkiem antykoncepcyjnym ale niestety chyba nie dla wszystkich,i radze dokładnie zapoznac sie z działaniami ubocznymi zanim zdecydujecie się na tą metodę drogie panie, mnie dokońca nie uświadomiono co może sie wydażyc ale myśle że to dla tego,że jak mi to zakładali to jeszcze nie wiele wiedzieli o tym i byłam ich kolejnym króliczkiem doświadczalnym.mnie pozostały teraz 2 wyjścia:-jeśli to jest ciąża to będę zmuszona zrobić to najgorsze dla dobra swojego i tego co by sie urodziło,a jesli nie-to poważnie zastanowie sie nad usunieciem tego-bo nie zamierzam męczyć sie tak jeszcze przez kolejne 2 lata.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeDec 5th 2007
     permalink
    Amazonka: jak mi to zakładali to jeszcze nie wiele wiedzieli o tym i byłam ich kolejnym króliczkiem

    I tak niestety będzie tak długo jak długo będzie istniała antykoncepcja.
    trzeba mieć tą świadomość.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 2nd 2008
     permalink
    Dziwaczny wkład do dyskusji o sprzedaży leków mających uboczne wczesnoporonne działanie:

    To trzeba myśleć ZANIM się zajdzie w ciążę i jak nie ma pieniędzy i możliwości wychowania po prostu NIE ZACHODZIĆ!!! Nikt nie jest tak GŁUPI, żeby nie umieć połknąć jednej małej pigułki codziennie, nie wmówicie mi, jeżeli nie kobieta (załóżmy- upośledzona psychicznie) to partner może używać prezerwatyw, to już nie jest średniowiecze!
    Jestem lekarzem rehabilitacji- dla mnie Arthrotec jest wspaniałym lekiem, bo ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a przy okazji nie uszkadza przewodu pokarmowego.
    Przez idiotki używające tego leku do zabijania dzieci niedługo, o ile nie już, zostanie wycofany z lekospisu i stracę bardzo dobre narzędzie pracy. Pomagam tym lekiem znacznej liczbie pacjentów, dlaczego mi go odbieracie, dlaczego odbieracie tym chorym, często schorowanym starszym ludziom szansę na życie bez bólu? Czy ktoś pomyślał, że mizoprostol może po prostu USZKODZIĆ płód nie powodując poronienia? W rezultacie otrzymacie chore dziecko, wymagające dożywotniej opieki rodziców. TEGO chcecie?
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Czemu uważasz, że dziwaczny?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    "Jestem lekarzem rehabilitacji- dla mnie Arthrotec jest wspaniałym lekiem, bo ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a przy okazji nie uszkadza przewodu pokarmowego.
    Przez idiotki używające tego leku do zabijania dzieci niedługo, o ile nie już, zostanie wycofany z lekospisu i stracę bardzo dobre narzędzie pracy. Pomagam tym lekiem znacznej liczbie pacjentów, dlaczego mi go odbieracie, dlaczego odbieracie tym chorym, często schorowanym starszym ludziom szansę na życie bez bólu? Czy ktoś pomyślał, że mizoprostol może po prostu USZKODZIĆ płód nie powodując poronienia? W rezultacie otrzymacie chore dziecko, wymagające dożywotniej opieki rodziców. TEGO chcecie?"

    Nie rozumiem, Amazonka-przeciez facet ma rację w tym fragmencie, a Ty pierwsze zdanie podkreslasz? Ja sie zgadzam.
    Poza tym,"spędzic płód" można nawet wodą z mydłem...:cry:
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Na tej zasadzie to trzeba by było powycofywac połowę leków!! Np. Roacutan...
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Uważam,że nie tędy droga , by wycofywac leki mające takie działanie uboczne . Wycofac można leki, których główym działaniem jest działanie wczesnoporonne i temu służą. Ale nie leki-bardzo dobre leki!-ktore moga powodowac takie skutki. Podkreslam,że zbrodnicze zamiary maja jednostki i moga je wypełnić jakimkolwiek środkiem-myślę,że wycofanie takich leków , to troche obraza przyzwoitych ludzi; trochę tak, jakby zabierało sie im dobry lek, bo pewnie będą chcieli go użyc do aborcji...A większości kobiet nawet taka mysl , by w głowie nie powstała! Oburzające!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Ów lekarz zbyt różowo ocenia tzw. świadome macierzyństwo. Gdyby to było takie proste "nie zachodzić dzięki anty" i będzie po kłopocie. W tym wątku są wpadki na anty, zatem zaleca nieskuteczne rozwiązanie.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeApr 3rd 2008
     permalink
    Widzisz, on mówi o świadomym macierzyństwie, a nie o "świadomym" :/

    I generalnie ja się z nim całkowicie zgadzam :(
    Naprawdę da się nie zachodzić w ciążę (choćby i za pomocą abstynencji!)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Z tym, że da się nie zachodzić w ciążę to się zgadzam, ale skuteczny sposób do celu wymieniłaś Ty, a nie on.

    Taki słaby żarcik krawcowej
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Amazonko, polecam Ci książkę Claudii Welch ,,Równowaga twoich hormonów, równowaga twojego życia''. W tej książce przedstawionych jest parę badań o tabletkach anty, hormonalnej terapii zastępczej itd. No i ona namawia do npr :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2015
     permalink
    Dzięki za info. Sprawdzę.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Dla rozrywki: niejaka Sexmasterka radzi, jak oblicza sie dni plodne. :-)
    https://m.youtube.com/watch?v=MjKLGwJ2kgo
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.