Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    my tez mamy skode fabie kombi elegance i tez sprowadzona z Niemiec, trafil nam sie swietny egzemplarz z wyposazeniem ktory zadziwil pracownikow lokalnej Skody, smieli sie ze Niemiec na bank plakal jak sprzedawal :wink:
    jezdzi sie nia b.dobrze i przede wszystkim plynnie, no i jest ekonomiczna (tanie ubezp, eksploatacja biezaca i naprawy)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    My mielismy Dustera ktorego mi ukradli :( teraz mam Clio van ale jest dla nas za male dzis jechalam sama z chlopcami na mazury i autentycznie cygański tabor :/ no za maly ten samochod dla nas na meza niebylo by juz miejsca ... my .bardzo duzo jezdzimy i kupimy Loggy jako rodzinny albo kurna Busa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    czerwinka: My mielismy Dustera ktorego mi ukradli :(


    Ożesz... Współczuję!

    Ja zafiksowałam na toyocie auris, chociaż jest masa ciekawszych ofert na otomoto.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    czerwinka: i kupimy Loggy jako rodzinny

    Polecam :bigsmile: Możemy się nawet gdzieś spotkać, to sobie oblukasz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Livia juz jeździlsmy ;) bierzemy niebieską stepway :) wersja limitowana :) żaluje ze nie kupilismy przrd wakcjami wckwietniu mielismy juz zarezerwowana na linii produkcyjnej ...ale myslam ze damy radę Clio .... a tu zonk :/ no nic na narty juz pojedziemy jak ludzie ;) (nadzieja matką glupich)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Będziesz zadowolona - bagażnik jest bez dna :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Teo my też mieliśmy problem z zapakowaniem się do kombi ( obecnie jest moje.. Uczę się nim parkowac- masakra) miesiąc temu kupiliśmy forda s- max'a i jest wielki, bagażnik tez większy ale i tak wydaje mi się ze Będzie ciasno z pakowaniem :p
    Dla mnie warunkiem było aby nowy miał 3 oddzielne siedzenia z tyłu ( bo w mondeo mi się pociażowy zad nie mieści między fotelikami) bezpieczniej się czuje siedząc obok Kosmy...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Flavia pociązowy zad nie ma nic do rzeczy, jeżeli samochód to nie van to nie ma opcji by między normalnymi fotelikami( które są najszersze na wysokości ramion) siedział ktoś wygodnie, mój zad się zmieści, ale nie wcisnę ramion, więc nie ma opcji by zapiąć pas, rozwiązaniem jest jeden fotelik z przodu, a z tyłu mogą wtedy siedzieć dwie osoby i fotelik, nie wiem jak jest z suvem czy tam z tyłu zmieści się ktoś między fotelikami ??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Hmmmm to ja nie wiem jakie Wy macie zady bo ja się między fotelikami z tyłu mieszczę :wink:
    Tylko, że jeden fotelik to ten pierwszy, wiecie który.
    Może między dwoma takimi normalnymi bym nie dała rady, ale tak spokojnie siedziałam.
    Teraz co prawda Ninę do przodu przenieślimy, ale fakt faktem ze się mieściłam.


    Flavka smaxa ma brat mojego Mateo i fajne autko, takie już bardziej pakowne.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 11th 2015
     permalink
    Ja piszę o tych większych fotelikach, one mają szeroką część na wysokości barku dziecka, tyłek wejdzie, ale nie usiądziesz głębiej by np zapiąć pas
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Po ciąży pierwszej mieściłam się między fotelikami i spokojnie mogłam Siedzieć zacięta wygodnie ;) ale obecnie mam sporo kg i cm na plusie...
    suvy raczej mają standardową kanapę z tyłu wiec ciasno
    Mam porównanie z Fordem kuga, xtrialem i crv tylko taka starsza( bo w model nowszej podobno mieści się z tyłu 3 wielkich facetów) mój stary w jakimś rankingu sprawdzał
    Przez chwile myśleliśmy o fordzie kuga ale ona mniejsza od mondeo poprzedniego a mieliśmy na większy zmienić
    Tak więc many vana tylko jakaś sportowa wersje bo jest tylko 5 osobowy, ale nam wystarczy nawet jak się 3 dziecko pojawi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    A my mamy Forda S-max i jestem baaardzo zadowolona :) do Bagaznika mieści mi się wózek i dwa labradory ;)
    --
  1.  permalink
    My też mamy S-maxa i mam nadzieję że pomieści trzy foteliki i naszą dwójkę; )
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    ha to widzę że nas więcej :)
    Paweł wczoraj miał problem do naszego smaxa zapakować wózek Kosmy i bujaczek :cool: zrobił mi awanturę po co w ogóle to zabieramy ( do mojej mamy)
    ale weszłam mu na psychikę bo dałam radę wpakować ostatnio taki zestaw do mondeo kombi
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    flavia: ale obecnie mam sporo kg i cm na plusie...


    Głupoty gadasz, aż żal słuchać.
    Tzn czytać :tongue::wink:
    --
  2.  permalink
    kachaw: nie wiem jak jest z suvem czy tam z tyłu zmieści się ktoś między fotelikami ??

    flavia: suvy raczej mają standardową kanapę z tyłu wiec ciasno

    My mamy LR Freelandera i bez problemu z tylu mozna jezdzic przy wpietych dwoch fotelikach, i to wygodnie - jechalismy kilka razy bez Mlodej, wtedy ja jechalam z tylu z chlopcami, siedzialam przy drzwiach.

    TEORKA: ja się między fotelikami z tyłu mieszczę :wink:
    Tylko, że jeden fotelik to ten pierwszy, wiecie który.
    Może między dwoma takimi normalnymi bym nie dała rady, ale tak spokojnie siedziałam.

    Moze zalezy od kanapy- my jako druga mamy toyote avensis i tez kilka razy jechalam miedzy dwoma fotelikami, w roznych kombinacjach (2x 9-18 albo 0-9 i 9-18), spokojnie sie mieszcze
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    cerisecerise: Moze zalezy od kanapy


    No, albo od jednak rozmiaru fotelika, bo Kasia potem doprecyzowała, że chodzi o dwa te większe. Że tyłek wejdzie, ale reszta niekoniecznie :wink:
    --
  3.  permalink
    TEORKA: albo od jednak rozmiaru fotelika


    Teo, przeczytaj jeszcze raz :wink:
    cerisecerise: kilka razy jechalam miedzy dwoma fotelikami, w roznych kombinacjach (2x 9-18 albo 0-9 i 9-18)


    Jak nie bylo Janka, to mielismy z tylu dwa foteliki 9-18 i spokojnie dalo rade miedzy nimi jechac. niewygodnie sie wsiadalo, ale tak to luz
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Ach, no widzisz.
    To nie wiem, może faktycznie wielkość kanapy jest ważna...
    My mamy Lagunę3 kombi, może ma jakieś większe, hu nołs.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    Raczej, że od wielkości kanapy, chciałabym zobaczyć, która się u mnie zmieści pomiędzy fotelikami, bo odstęp między nimi to niecałe 30 cm ;)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    To ja nie wiem jak w ogóle może być mowa o wygodnym podróżowaniu z tyłu między fotelikami.... My mamy też jeden większy fotelik i jeden ten pierwszy i w większości samochodów służbowych męża się jakoś wcisnę, ale na zasadzie, że jakoś. Szczególnie, że w wielu autach środkowe miejsce jest takie jakby wypukłe. Ja jechałam dwa razy z tyłu z dziećmi a teraz jeżdżę normalnie z przodu. Próbowaliśmy też opcję ja z Aleksiem z tyłu a Maks z przodu, ale jak widziałam jak ten fotelik "latał" bez isofixa to powiedziałam, że nie. Dzieci z tyłu, my z przodu. Zresztą jak sama jeżdżę z chłopcami (bardzo często), to obaj też z tyłu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    dżasti: się jakoś wcisnę, ale na zasadzie, że jakoś


    Kurcze no to ja nie wiem, bo chudziną jakąś nie jestem ale serialnie spokojnie tak jeździłam jakieś pierwsze 4 msce :wink:
    W sumie to chyba nawet dłużej, bo Ninkę dopiero niedawno do przodu przesadziliśmy.
    Może ta nasza Laguna jakaś ogromniasta ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 12th 2015
     permalink
    A może chodzi o umiejscowienie isofixa i pasów. No bo te foteliki takie bardziej do środka są montowane. Maks ma na isofixa a Aleks na pasy. A może to ja taka wygodnicka jestem? No bo jakoś szczególnie dużo nie ważę (co prawda o 8 kg za dużo), ale w granicach jeszcze. No przejechałam się tak dwa razy i stwierdziłam, że więcej tak nie pojadę.
    -- ,
  4.  permalink
    Ja za aż tak dużymi samochodami nie przepadam. Dla mnie duże, to owszem, wygodne (typy kombi) ale żaden mi się jakoś super nie podoba... SUV to już co innego, ale na teraz mogę tylko pomarzyć. Wychodzę z założenia, że jeśli moi rodzice dali radę przez całe moje dzieciństwo (i siostry) jeździć VW golfem, do którego mieścili wózek, bagaże itd., a wakacje standard - 7-10dni nad morzem, to czemu ja miałabym nie dać kiedyś rady w dobie super składanych wózków (w porównaniu do tych sprzed ponad 20lat). Ale co kto lubi :)
    Dużym plusem skody jest to, że ma tanie części w razie "w". A autko na pewno wyeksploatowane będzie (od 25 do 35tys km rocznie).
    Hyundai i30 to dla mnie troszkę oszczędniejszy odpowiednik Kia Ceed - raporty spalania i znajomi twierdzą, że mieszczą się w 5l na trasie, natomiast Kia już te 0,5-1l więcej bierze...
    Pewnie wezmę to, co się trafi w fajnym stanie z wyprzedaży jako samochód testowy, albo któraś z tych trzech marek będzie miała świetną ofertę wyprzedaży rocznika.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Caffe latte nie ma co porównywać, wtedy jeździło 7 osób w maluchu, ale nikt nie myślał o bezpieczeństwie, foteliki ?? nie było czegoś takiego, ale samochodów wtedy też było o połowę mniej, więc trudniej było o wypadek, samochody typu maluch, polonez nie rozpędzały się do prędkości 150 km/h
    --
  5.  permalink
    Tu akurat się nie zgodzę, bo rodzice mieścili wózek, bagaże do bagażnika, a my z siostrą jeździłyśmy z tyłu w fotelikach. Wiadomo, nie aż tak bezpiecznych jak teraz, ale gabarytowo podobnych (są jeszcze u dziadka na strychu, więc wiem co mówię). Czasami jedynie pod nasze nogi upychało się jakieś małe torby z ciuchami, ale nawet nogami do nich nie sięgałyśmy. Tak więc moim zdaniem, dla 3-4 osobowej rodziny wystarczy samochód typu hatchback, z segmentu C, dlatego takiego też szukam, biorąc pod uwagę przyszłość. Całe życie przeżyłam w samochodach tej wielkości, można powiedzieć, że w nich wyrosłam i dlatego zamierzam się ich trzymać, chyba, że kiedyś zdecyduję się na dzieci rok po roku, wtedy będę musiała pomyśleć chwilowo o czymś, co pomieści podwójny wózek, lub dwa wózki, albo też będę zarabiać tyle, że obojętne będzie mi spalanie i zainwestuję w porządnego, dużego SUVa.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 13th 2015
     permalink
    Chyba jesteście rożne roczniki dziewczęta... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: Chyba jesteście rożne roczniki dziewczęta...

    :rolling: :rolling: :rolling:

    ( Moje dzieciństwo to też raczej poldki i fiaty niż VW-eje :bigsmile:)
    --
  6.  permalink
    Miałam to "szczęście" że rodzice kupili ten samochód kiedy się urodziłam (ja i samochód z jednego rocznika), a w dodatku sprzedali go, kiedy skończyłam 18lat.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    No na pewno inny rocznik,

    Caffe ale ty pisałaś, że jeździłaś z rodzicami i siostrami golfem, więc obstawiłam, że rodzice to 2+ 3 dzieci, to razem 5 osób na wakacje golfem, macie foteliki, to jechalicie pewnie dwa foteliki z tyłu, plus siostra np bez fotelika, z przodu mama i tata, to podziwiam jak twoi rodzice zapakowali do golfa wózek i wszystkie bagaże na 5 osób na wakacje, proszę daj mi przepis jak to zrobić
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2015 zmieniony
     permalink
    Kacha my jezdzlilismy na wakacje nissanme micra 3drzwiowym z 2 dzieci, lozeczkeim turystycznym i wozkiem jedo bartatina :) z czego G tez jeszcze w foteliku jezdzila
    byly 2 wersje pakowania, jak K byl malutki to caly wozek szedl do bagaznika a torba jemu pod nogi oparta o przedni fotel i do wysokosci koszyczka wasciwie a jak juz podrosl i mial fotelik 9-18 to stelaz szedl na bagaznik na dachu a siedzisko od wozka i torby do bagaznika, do niego pod nogi najwyzej szla torba z jedzeniem
    baaa my z ikei przywiezlismy nasza micra 2fotele!!! 4wysokie stolki barowe, 3 komplety poscieli i mase innych bambetli (fakt pojechalam tylko ja i maz, ale wsyzstko bylo w srodku, nic na bagazniku)
  7.  permalink
    Rozpisałam się i mnie wylogowało... Więc tak na szybko.
    Rodzina 2+2 (napisałam siostra, a nie siostry). VW Golf III.
    Wózek do bagażnika, do wózka (gondoli) bibeloty typu akcesoria dla maluszka, żelazko, buty (szczelnie zapakowane w osobne reklamówki).
    Wokół wózka zapakowane ręczniki, grube ubrania itp. Do tyłu pod nogi jedna bądź dwie torby z ciuchami - mama już nie pamięta czy jedna była w bagażniku, czy obie z tyłu w samochodzie(rodzice w osobnej, my z siostrą w osobnej). Torby zawsze miękkie, nigdy sztywne walizki.
    W wieku lat nastu - (chyba) ja 16, siostra 13 jechaliśmy w pięć osób nad morze - razem z moją przyjaciółką. Wtedy już mieliśmy dwa auta, więc jechaliśmy golfem V - wiadomo, bez fotelików. Wszystkie bagaże w bagażniku. Ciuchy i ręczniki w torbach, buty osobno, do tego kurtki na samej górze żeby był łatwy dostęp. Dwie maty plażowe, koc, parawan, żelazko, suszarka, prostownica i inne tego typu przybory.
    Wszystko zależy od tego, do jakich "luksusów" jesteśmy przyzwyczajeni i z czego jesteśmy w stanie zrezygnować. Ja mam w planach dwójkę dzieci, więc zdaję sobie sprawę, że będę musiała przed dłuższymi wyjazdami wszystko zaplanować. Ale mieszkam w górskim terenie (niedaleko Szczyrku i Żywca) więc wiem, że wygodniej jeździ się zimą klasycznym samochodem, a nie kombi, do tego wiem, że auto które planuję będzie sporo kilometrów przemierzało, więc liczy się dla mnie spalanie, które mimo wszystko w kombi jest większe. Ponadto kombi mi się po prostu nie podobają. SUVy mi się podobają, ale cenowo mnie nie puszczają i jeszcze dla mnie za dużo palą.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.07.15 11:04</span>
    Dodam jeszcze odnoście wpisu MrsHyde - notorycznie tymi samochodami (wcześniej obiema wersjami golfa, teraz już tylko V) wożone były drzewka iglaste (do dwóch metrów spokojnie), ostatnio ławka ogrodowa z oparciem, jakieś meble, pralka itp. Jak jadą dwie osoby, to dwa rowery bez problemu wejdą po odkręceniu przedniego koła.
    ...
    Moja siostra w zeszłym tygodniu kupiła sobie grande punto z 2007roku i wizualnie uważam, że też jest pakowne, ale węższe, więc w pięć osób ciężko by się jechało nad morze (ode mnie około 700km). Cztery osoby podróżowałyby komfortowo.
    ...
    Podkreślam - wszystko zależy od przyzwyczajenia, oczekiwań itp. Więc to jest moje subiektywne zdanie.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    Caffe_latte: wszystko zależy od przyzwyczajenia, oczekiwań itp

    I tu jest właśnie ten przysłowiowy pies pogrzebany.
    Nie ma sensu, moim zdaniem, przekonywanie kogoś na siłę, że potrzebuje większego/mniejszego auta.
    Ja tam wygodnicka jestem :tongue: i jak gdzieś wyjeżdżamy to spory hatchback (Opel Vectra C) z boxem dachowym dla naszej 3-osobowej (jeszcze) rodziny na dłuższe wyjazdy być musi. No ale my przeważnie zabieramy wózek, łóżeczko, czasami krzesełko do karmienia, trochę zabawek, jedzenia i sporo ciuchów, butów, bo ani nie lubię prać na miejscu ani nie będę spokojna bez zapasów na każdą pogodę. Ostatnio do Rodziców jedynie tak się zorganizowałam na 2 tygodnie, że wózek, łóżeczko i krzesełko załatwiłam do pożyczenia na miejscu, to się bez boxa obyło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    Caffe_latte: liczy się dla mnie spalanie, które mimo wszystko w kombi jest większe.

    nasza skodziana pali super, benzyna na trasie 5.2-5.4, mniej niz renowka znajomych (ta 6.5) na tej samej trasie
  8.  permalink
    MrsHyde - dajesz nadzieję, że Skoda Rapid, którą biorę pod uwagę zmieściłaby się w 5l, albo nawet mniej, bo planuję diesla.
    Ehh, jeszcze parę miesięcy do zakupu a ja dalej jak na karuzeli między tymi trzema samochodami...
  9.  permalink
    To ja w 2010 roku jechalam z kolezanka, jej siostra, 2-latkiem w foteliku, fiatem cinquecento na wakacje prawie 400 km ( na tydzien). Bez zapakowanego dachu i bez wozka bo sie nie zmiescil, ale byly bagaze, nocnik, zabawki i wszystko co potrzeba, wiec jak sie chce da rade. Ja jako kierowca mialam najwyzgodniej :D
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    Ja tez wychowana na golfie rodzina 2+2 i na wakacje spokojnie się w niego poakowalismy wózka nie kojarzę ale namiot na bank braliśmy ;)))
    TEORKA:
    Głupoty gadasz, aż żal słuchać.
    Tzn czytać
    --

    Kochana +15 cm w biodrach robi w tym wypadku różnice ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    MrsHyde:
    Lewka ale tu nie chodzi o to gdzie sa skladane tylko o PRODUCENTA :P nawet wikipedia Ci powie skoro mojemu mezowi facetowi od 15lat w branzy nie wierzysz a ceny rynkowe czesci do tych i nie tylko aut to on ma w malym paluszku :wink:

    KIA motors - najstarsze koreańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne produkujące samochody osobowe i lekkie dostawcze, należące do grupy Hyundai Kia Automotive Group
    Hyundai - południowokoreański koncern motoryzacyjny należący do grupy Hyundai Kia Automotive Group powstały w 1967 roku
    Škoda Auto a.s. – czeskie przedsiębiorstwo produkujące samochody, obecnie należące do grupy Volkswagena


    A mnie chodziło właśnie o to, że nie jest istotne przy wyborze auta gdzie jest siedziba właściciela, a jeśli już interesuje nas pochodzenie, to chyba ważniejsze będzie to, że auto zaprojektowane jest w Europie przez Europejczyka i dla Europejczyków i tu również produkowane. Dla mnie to europejskie auto. Ceny części są niskie. Ja również z branży od lat, historię marek i modelu dobrze znam.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    Moje Clio pali 4,8 -5 l po mieście ;) w trasie to 4,5 diesel ;) Duster pakiła 4,8 - 5,2 w trasie a po.miesci do 6 l.
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    W końcu się zebrałam do opisania co i jak odnośnie decyzji :) oj trochę minęło od momentu kiedy Was pytałam o opinie do momentu podzielenia się z Wami decyzją, ale dotarłam w końcu.
    Otóż, kupiłam auto początkiem 2016 r, czyli planowo :)
    Ostatecznie padło na kię pro_ceed, bo to koniec roku 2010, więc zwykłe ceedy z tych roczników mi się nie podobały. Dlaczego jednak nie autko z salonu, lub demonstracyjne? Przede wszystkim szkoda mi nowiutkiego auta. Niestety moje auto spędza noce "pod chmurką" (wcześniej pod blokiem, teraz pod domem). Cóż, miałam nosa. Oczywiście pod uczelnią ktoś mi zdążył zarysować przód (prawdopodobnie rowerem, albo wózkiem). Lekko, więc ładnie wypolerowałam, ale jednak mniej boli, niż gdyby to było auto z salonu. Druga sprawa jest taka, że pro_ceeda w ogóle nie brałam pod uwagę (tylko drugą wersję ceeda), ale kiedy go zobaczyłam poczułam "to coś". I trzecia sprawa, trafiłam na super okazję - szukałam diesla, a kupiłam benzynę z gazem (trafiłam na instalację firmy prins, dlatego po długim dokształcaniu się na ten temat dałam się skusić).
    Ogólnie, po pół roku użytkowania jestem wniebowzięta! Auto idealnie zaprojektowane. Bardzo wygodne, bardzo pojemny bagażnik! Jeśli chodzi np o walizki, to przy ostatniej przeprowadzce zmieściłam do bagażnika i pod tylne siedzenia wszystko, co przewoziłam na dwa razy oplem corsą. Podejrzewam, że VW golf V też miałby problem zmieścić wszystko bezpiecznie na jeden raz. Mimo, że to auto 3-drzwiowe ma bardzo dużo miejsca z tyłu. Osoby dorosłe jadące z tyłu stwierdziły, że nawet w swoich autach 5drzwiowych nie mają takiej przestrzeni na nogi (opel astra, fiat grande punto). Ogólnie komfort jazdy na 5. Mały minus za 3drzwi, ale fotele na tyle się odsuwają że wsiada się dużo wygodniej niż np do seata leona w wersji 3-drzwiowej. Auto bardzo intuicyjne, od razu wiedziałam co do czego służy :)
    Jeśli chodzi o prowadzenie - dobrze trzyma się drogi, mimo gazu nie traci na mocy i nie czuję w ogóle różnicy, czy jadę na benzynie, czy na gazie. Nadal ma swoje 125KM. Koszty jazdy i utrzymania niewielkie. Ogólnie uważam, że lepiej trafić nie mogłam. Wbrew pozorom, uważam że auto przyszłościowe. I chyba kiedy będę kupować kolejne, też będzie to KIA :cool:
    Podsumowując: kocham KIE, polecam KIE (mam porównanie i do VW golfa i do fiata grande punto, a także opla corsy i seata ibizy). Może nie wszystkie z tego samego segmentu, ale golf jest porównywalny. A jednak mimo przyzwyczajenia od dziecka zmieniłam zdanie :wink:
    Oczywiście dziewczyny serdecznie dziękuję tym, które polecały mi KIE :) Osoba, która szeptała, wie o co chodzi i cały czas szukając auta miałam w głowie tą opinię :)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Abstrahując już od całej reszty, to kompletnie nie rozumiem kupowania dla rodziny auta 3-drzwiowego...
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeAug 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Livia, to jedyny wątek samochodowy, a szkoda zakładać kolejny i zaśmiecać. Szukając auta, podkreślałam, że dużo jeżdżę i że też ma być przyszłościowe, ale...nie sądzę, żeby auto z 2010roku doczekało do moich planów macierzyńskich, które z roku na rok coraz bardziej się oddalają... Jak przyjdzie czas, zmienię na 5cio drzwiowe :)
    Tak czy inaczej zdania nie zmienię, że wbrew pozorom jest przyszłościowe, bo czasem wożę kuzynkę z małym synkiem na rehabilitację i nie ma problemu ani z włożeniem fotelika, ani ze zmieszczeniem wózka. Przestrzenne jest.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 22nd 2016
     permalink
    Ach, przepraszam, nie wiem dlaczego byłam pewna, że masz dwójkę dzieci :bigsmile:
    Autko swoją drogą całkiem urodziwe :smile: Nie to co nasza ciężarówka :tooth::tooth: Ale przynajmniej pakowna i wygodna - niezmiennie polecam :smile:
    --
  10.  permalink
    Jeszcze się nie dorobiłam pasażerów z tyłu :wink:
    Tak jak już kiedyś tu pisałyśmy - wszystko zależy od naszych potrzeb i przyzwyczajenia. Mam koleżankę, która ma 3-drzwiowe i troje dzieci, bardzo sobie takie rozwiązanie chwaląc :wink:
    Ja pewnie jednak zmienię na 5cio drzwiowe, ale to jak się już dorobię męża, który kupi mi taką super-furę (najlepiej SUVa) i pasażerów zrobi :tongue:
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Ja chyba wolałabym trzydrzwiowe. Mamy pięcio i Młoda szału dostaje z tyłu, jak zablokuję drzwi i okna. Zresztą, Małpiszon, nauczyła się sama odblokowywać. No i co zrobić z 6-latkiem, kiedy otwiera sobie drzwi podczas jazdy?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Jaca, a nie masz blokady tylnych drzwi dodatkowej? No wiesz, takiej "antydzieciowej" ;) U mnie da się ją tylko kluczem odblokować, przy otwartych drzwiach, więc nie ma opcji, żeby dziecko samo dało radę. Stosowaliśmy jakiś czas, teraz już nie musimy na szczęście.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    U nas też w moim samochodzie mamy drzwi poblokowane. U mnie w facie sedici blokuje się je jakby od szczytu przy otwartych drzwiach - tak gdzie jest cały mechanizm.
    -- ,
  11.  permalink
    U mnie tez blokada w drzwiach i maly sam sobie nie otworzy.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Matko, moim by nawet nie przyszło do głowy, żeby drzwi otwierać...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Mojemu Maksiowi przychodzi....
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.