Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    to coś Ty se wymarzyła?
    -- [/url]
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    Elfika benzyny :/
    Smax tez tylko w benzynie, za male odleglosci robie, zeby diesel zdazyl sie rozgrzac. Wiec bialych automatow w benzynie wcale nie tak dużo :/
    Ale najpierw amatora na dodga trzeba znalezc, zeby moc wrocic do smaxa :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    kaamii: Elfika benzyny :/

    o żesz!:shocked:
    to ile litrów ma ten silnik? 5?

    mi małżu coś zaczął gadać o benzynie bo ktoś mu powiedział o benzynie, bo diesle to coś tam, ale kazałam mu spadać.
    ja z Klarką zrobiłam w zeszłym roku ponad 14 tyś km, w tym roku zapowiada się podobnie. niby po mieście mam wszędzie 6 minut dojazdu, ale że mam wszędzie blisko to nawet nie ruszam auta ;P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 12th 2018
     permalink
    No u nas tak jak u Kamii - benzyna bo małe odległości i przebiegi robię.
    Oraz jeśli chodzi o diesle to zastanawiam się jaki wpływ na części i serwisowanie będą miały plany ograniczania produkcji silników diesla po 2020 bo z braku opcji i to musimy rozważyć, jeśli nie zdecydujemy się na nowe.
    A mnie w nówkach obok ceny wyjściowej drażni drastyczny spadej wartości zaraz po wyjeździe z salonu...

    Treść doklejona: 12.01.18 23:24
    kaamii: Wiec bialych automatow w benzynie wcale nie tak dużo :/

    No ja w zeszłym roku to przeżywałam, bo czarnych benzyniaków z PL w automacie też za dużo nie uświadczysz. Ale niechętnie poszłam na kompromis.
    Teraz jakby się znalazł z PL automat czarny/szary 7 miejscowy benzyniak w leasing to jestem pierwsza do oglądania. :wink:
    --
  1.  permalink
    elfika: to coś Ty se wymarzyła?
    - auto do 20 000... no takiego to tu nie ma :P
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    Opel Vectra C 2005-2008 , Ford Mondeo MK3-MK4 Wszystko rozbija się o rocznik
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    madziik1983: - auto do 20 000... no takiego to tu nie ma :P

    Nooo, mi się też marzy auto za 20 tys. z groszami...
    Tymczasem jeżdżę 15-letnim Peugeotem 307 kupionym za 6500 zł. Ma tylko 90 KM i jest to diesel - dwa jedyne minusy. Reszta mi pasuje. Mieścimy się we czwórkę (dwa foteliki z tyłu), plus bagaże w bagażniku i w boxie dachowym.
    Mąż ma do dojazdów do pracy 22-letnie Audi A4 (super się trzyma i nikt nie wierzy, że tyle ma lat).
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 13th 2018 zmieniony
     permalink
    [quote=elfika]to ile litrów ma ten silnik? 5?
    [/quote

    3.6 jesli dobrze kojarze.

    Mangaa mozesz mi przeslac w wiadomosci warunki odkupienia takiego leasingu i cos wiecej o aucie, moze masz juz link do aukcji :)

    Moze niechcacy interes ukrecimy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    kaamii: 3.6 jesli dobrze kojarze.

    to też ładnie ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 13th 2018
     permalink
    kaamii w przyszłym tygodniu będę coś sklecać to Ci podeślę, ja dopiero w maju będę mogła oddać samochód jakby co chyba, że wcześniej dostaniemy to, co nas interesuje.
    --
  2.  permalink
    marion: Nooo, mi się też marzy auto za 20 tys. z groszami...
    Tymczasem jeżdżę 15-letnim Peugeotem 307 kupionym za 6500 zł. Ma tylko 90 KM i jest to diesel - dwa jedyne minusy. Reszta mi pasuje. Mieścimy się we czwórkę (dwa foteliki z tyłu), plus bagaże w bagażniku i w boxie dachowym.
    Mąż ma do dojazdów do pracy 22-letnie Audi A4 (super się trzyma i nikt nie wierzy, że tyle ma lat).

    U nas Matiz rocznik 1999 i honda civic VII - 2004 :P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 14th 2018
     permalink
    opel astra kombi 98. my love :D
    -- [/url]
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJan 15th 2018 zmieniony
     permalink
    My mamy Volvo v40 kombi z 1997, planujemy zmienić, ale nie możemy dojść do porozumienia, facet ma takie wymagania, że nie wiem czy kiedyś znajdziemy jakieś auto.
    Zawsze sobie mówiłam, że jak zrobię prawko, to chciałabym mieć Mazdę 323f(BA), ale ostatnio moją wielką miłością jest Mazda mx3 (v6), niestety musieliśmy się jej pozbyć :cry:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 15th 2018
     permalink
    Piszecie o używanych samochodach. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego.
    Bo my nie stety do tej pory tylko z salonu kupowaliśmy. I do tej pory dwa auta (10 lat fiat seicento i teraz od 2011 r jeździmy oplem corsą) w czasie naszego użytkowania ani razu się nie popsuły. A tego najbardziej boje się w używanych samochodach.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 15th 2018 zmieniony
     permalink
    acia20: do tej pory dwa auta (10 lat fiat seicento i teraz od 2011 r jeździmy oplem corsą) w czasie naszego użytkowania ani razu się nie popsuły

    Jak to ani razu? Nic nigdy nie wymienialiście? Filtr powietrza, filtr paliwa, filtr od klimy? Nawet wycieraczki? Ja same wycieraczki wymieniam raz na 2-3 lata - i nie że się popsują, zwyczajnie źle ściągają wodę z szyb (gumy tracą swoje właściwości przez zmienne warunki atmosferyczne, bo w zimie mróz, w lecie gorąco). Może wy wcale nie jeździcie tymi samochodami? :wink:

    Auta psują się i nowe i używane. A im więcej elektroniki, tym gorzej. Bo w razie problemu, auto nowe, naszpikowane elektroniką, zwyczajnie nie pojedzie i tylko laweta.

    Co do kupna używanego.
    Jeśli Twój mąż się na tyle nie zna, to szukasz wśród znajomych "znawcę tematu", albo wynajmujesz za kasę porządnego mechanika czy wręcz rzeczoznawcę i bierzesz taką osobę do oglądania samochodu. Dodatkowo przyda się miernik grubości lakieru (w celu sprawdzenia, czy samochód był malowany, co oznacza, że miał stłuczkę) oraz obowiązkowo przed zakupem wjazd na stację kontroli pojazdów.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 15th 2018
     permalink
    No samochody mają te swoje przeglądy co jakiś czas i tam wszystko robili. W oplu żarówkę mąż często musi zmieniać.
    --
  3.  permalink
    acia20: Bo my nie stety do tej pory tylko z salonu kupowaliśmy. I do tej pory dwa auta (10 lat fiat seicento i teraz od 2011 r jeździmy oplem corsą) w czasie naszego użytkowania ani razu się nie popsuły. A tego najbardziej boje się w używanych samochodach.

    No ale sami macie 10 latka i 7 latka - czyli jak kupicie 5-latka jakiegos to przeciez moze tez najblizsze 5 lat nie psuc sie wogole... Jak dla mnie to loteria... Kolezanka miala matiza i ja mam.. jej co chwile u mechanika, wiecej dawala kasy niz uzywala, w koncu sprzedala wkurzona... a ja?? Moim jezdze od 2010 roku i poza zwyklymi wymianami czesci typu filtry, klocki itp z powaniejszych rzeczy to tylko przednia szybe wymienial bo pekala (300 zl) i bak z paliwem mi sie urwal - 250 zl... no i progi. A tak nigdy mi nie stanal na ulicy i bede nim jezdzic az zgnije :P
    --
  4.  permalink
    kaamii to piona! nasz też pali jak smok - choć mniej niż Twój
    u nas średnio ok 13l benzyny... ale to też wielka gablota na 8 osób... to musi palić
    osobiście nas to nie rusza... pali to pali... ma jeździć i nie zamulać - to najważniejsze :)

    nigdy bym nie kupiła dizla, w zimę z tym lubią być same problemy, dpf-y czy cuś takiego lecą... no i ja jeżdżę 2km do przedszkola to nawet się by nie nagrzał
    cena paliwa jest w zasadzie identyczna, więc żadna to oszczędność mieć dizla teraz
    -- 3 córki i Syn <3
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 15th 2018 zmieniony
     permalink
    Nie wiem czy jeździmy dużo czy mało bo około 40 kilometrów dziennie z czego 20 kilometrów po warszawskich korkach.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 15th 2018
     permalink
    Karolinka, ale to nie chodzi o ceny paliwa tylko o spalanie :smile: diesel spalał mniej.
    Problemy w zimie to chyba 20 lat temu były albo w jakiś starych dostawczakach,no bez jaj :bigsmile: chyba faktycznie od dawna nie miałaś do czynienia z dieslem.

    Filtr cząstek stałych GPF moze byc problemem w mocno używanych autach, chociaż ja na taki problem nigdy nie trafiłam. Moze poprostu szukam z dobrym przebiegiem. Ale tez zaskoczę - auta benzynowe tez bedą miały juz filtr cząstek stałych tada...http://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/news-silniki-benzynowe-z-obowiazkowym-filtrem-czastek-stalych,nId,2400545

    Treść doklejona: 15.01.18 12:11
    I jeszcze jedno... wierzcie mi, ze lepiej kupić prywatnie od Niemca (nie mowię o tureckich handlarzach), który opowie Wam AbSOLUTNiE WSZYSTKO o swoim aucie, przekaże Wam wszystkie rachunki wykazując, ze zgodnie z serwisem był regularnie na przeglądach, zgodnie z przebiegiem wymieniał olej, filtry czy inne rzeczy niz od Polaka, który dla mnie w większości przypadków bedzie palił głupa,nie powie prawdy do końca lub wcale i nie bedzie regularnie nic robił bo przecież auto jeździ to po co ...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 15th 2018
     permalink
    Gabcia_I: Karolinka, ale to nie chodzi o ceny paliwa tylko o spalanie diesel spalał mniej.

    dokładnie.
    za chiny ludowe nie znajdziesz 2 litrowego benzyniaka, który będzie spalał 5,5 litra w trasie a ja takie mam spalanie przy czym nie jeżdżę 80km/h :devil:
    -- [/url]
  5.  permalink
    spalanie to może i macie rację... ale z tego co ja kojarzę to głównie dizel wypada lepiej właśnie na trasie... po jeździe miejskiej są już dizle i benzyna dość porównywalne
    ja się na autach nie znam :D ale mąż mówił że dizla po 2010roku to nie wato kupować bo lubią być z nimi problemy...
    więc dlatego od lat lecim na benzynie :)
    -- 3 córki i Syn <3
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 16th 2018 zmieniony
     permalink
    karolinka84r: ale z tego co ja kojarzę to głównie dizel wypada lepiej właśnie na trasie...

    No na trasie diesel super się sprawdza - natomiast jazda po mieście to "zarzynanie"...
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 16th 2018 zmieniony
     permalink
    acia20: Piszecie o używanych samochodach. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego.

    Historia pojazdu w serwisie Ministerstwa Cyfryzacji.

    Do tej pory w systemie widoczne były pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce. Od stycznia 2018 usługa zostaje rozszerzona o zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży. Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 19th 2018 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: I jeszcze jedno... wierzcie mi, ze lepiej kupić prywatnie od Niemca (nie mowię o tureckich handlarzach), który opowie Wam AbSOLUTNiE WSZYSTKO o swoim aucie, przekaże Wam wszystkie rachunki wykazując, ze zgodnie z serwisem był regularnie na przeglądach, zgodnie z przebiegiem wymieniał olej, filtry czy inne rzeczy niz od Polaka, który dla mnie w większości przypadków bedzie palił głupa,nie powie prawdy do końca lub wcale i nie bedzie regularnie nic robił bo przecież auto jeździ to po co ...

    A ja jakoś z założenia w prawdomówność Sprzedającego nie zamierzam wierzyć, niezależnie od kraju pochodzenia.
    Auto powinno się sprawdzić tam gdzie było serwisowane, zażądać historii serwisowania (to już nie lata 90te że ktoś coś musi opowiadać), wszystko powinno się w miarę możliwości sprawdzić zwłaszcza jak się w ASO robiło.
    Poza tym zawsze trzeba używane auto sprawdzić z zaufanym mechanikiem w punkcie serwisowym.
    Dodajmy sobie koszt takiej zabawy za granicą.
    Natomiast w Deutschland z tego co wiem nie ma możliwości sprawdzenia przebiegu po VIN, więc przebieg również na gębę. Dlatego te wszystkie 15-letnie sprowadzane auta z Niemiec typu "Niemiec jeździł tylko do kościoła" mają śmieszne przebiegi.
    Poza tym w PL jest większa możliwość by sprawdzić czy dany samochód nie zaliczył dzwona jeśli wyjdzie wątpliwość podczas sprawdzania przez mechanika - powodzenia w poszukiwaniu takiej informacji w DE...

    A w aucie, w którym nie wiem czy nie było dzwona wozić dzieci nie będę bo tylko troche naruszona konstrukcja i już mogą byc zupełnie inne konsekwencje głupiej stłuczki.

    A wybór diesel vs benzyna zależy naprawdę od tego co z danym autem zamierzamy robić.
    Jak już wcześniej było pisane - po mieście/na wsi nie ma sensu zażynać ropniaka i w zasadzie robi się to nieopłacalne.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 19th 2018
     permalink
    "Zatrzynac ropniaka"to można było dawno temu mangaa. Dzisiejsze nie mają z nimi nic wspólnego. Myślisz, że w Polsce nie ściągają aut z drzewa? Jesteśmy w tym mistrzami hehe :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 19th 2018
     permalink
    Mangaa, błagam Cię. co za problem podrobić historię w ASO? mało takich?
    jak nie dostaniesz info kanałami to w życiu się nie dowiesz, że np auto liznęło Litwę ;P
    teoretycznie najpewniejsze są auta poleasingowe. a na liczniki to ja nawet nie patrzę.

    i z jednym się z Tobą zgodzę. nigdy pukanego bo taki ma już naruszoną ramę nośną i w razie kolejne kolizji jest nieciekawie. i dzięki temu, że nasza renia nie była pukana tak dobrze przyjęła na siebie strzał w tył...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 19th 2018 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: . Myślisz, że w Polsce nie ściągają aut z drzewa? Jesteśmy w tym mistrzami hehe

    Nikt tak nie twierdzi, ale mamy większe możliwości by sprawdzić historię, o to się tu wszystko rozchodzi przecież, a nie o to by łykać wszystko jak pelikan, bo Niemiec to na pewno prawdę powie. :bigsmile:

    elfika: Mangaa, błagam Cię. co za problem podrobić historię w ASO? mało takich?

    W ASO czy z ASO, bo to zasadnicza różnica. Z tym drugim miałam osobiście do czynienia, ale papier wszystko przyjmie, ważne by sprawdzić osobiście...

    To pierwsze to już poważniejsze oskarżenie, mam nadzieję, że masz dowody. Ale nawet jeśliby przyjąć, że takie akcje mają miejsce to nie jest to działanie na wielką skalę, bo żadne szanujące się ASO nie będzie ryzykowało utraty autoryzacji i klientów - konkurencja na rynku spora.

    Z tego też względu wielkie sieci wynajmu długoterminowego czy auta poleasingowe mają fajne opcje w ofercie, bo oni po prostu nie mogą sobie pozwolić na wałki- wynajmujący oczekuje auta sprawnego na tip-top części są wymieniane bez zająknięcia, serwisy regularne, flota zadbana , faktury na cześci i serwisowanie, wszystko do sprawdzenia jak się chce itd.

    Oczywiście jak ktoś się uprze na spiskową teorię dziejów to również CEPIK można podważyć no ale to już inna kwestia zupełnie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 20th 2018
     permalink
    mangaa: Z tego też względu wielkie sieci wynajmu długoterminowego czy auta poleasingowe mają fajne opcje w ofercie, bo oni po prostu nie mogą sobie pozwolić na wałki

    toteż mówię, że takie auta najpewniejsze :)
    co do reszty powiem tylko tyle - pracowałam w Urzędzie Celnym, mam kumpla gliniarza z PG....
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.