Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJun 24th 2014
     permalink
    Ja gotuje w najzwyklejszym garnku. I polecam.
    -- []
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Ja w takim nakładanym z dziurkami na parze gotuję. Zwykłym, emaliowanym - nawet sterylizuję w nim słoiki do przetworów i swego czasu butelki dla niemowlaczka :bigsmile:
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    No ja też i w zyklym i w szybkowarze ale myślałam że taki piętrowy parowar to fajna sprawa
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Jeśli dużo używasz, to ma sens.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Niektórzy cały obiad tak wstawiaja. Tylko czy faktycznie można się do tego przyzwyczaić hmm
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Bonim można :) my używamy garnków już 3 miesiące odkąd jestem karmiącą matką :) obiad w całości na parze, ryba lub drób, warzywa w tym ziemniaki. najdłużej parują sie ziemniaki 20 min, po 10 min dodaję rybę i inne warzywa np brokuły, kalafior, marchewka. wszystko bez soli i tłuszczu. przed obiadem piję lyżkę lub dwie oleju lnianego. ja na warzywa kładę jeszcze majonez, M nie. oczywiście bywaja też inne obiady, ale bardzo często tak właśnie jemy.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.06.14 21:54</span>
    mamy garnek na wodę i 4 pięterka garnków w dziurki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 25th 2014
     permalink
    Bonim, ja mam parowar, ale nie pamiętam jakiej firmy ;) Ma pewnie z 10 lat i jestem z niego bardzo zadowolona. Z tym że używam go ostatnio niezbyt często - tzn. tak falami, jak mnie najdzie. Jak Lila była młodsza, to prawie codziennie wstawiałam. Aczkolwiek u nas to do warzyw on służy głównie - jedno piętro - brokuły, drugie - marchewki, a trzecie ziemniaki. Albo co tam się chce. Potem polewam olejem lnianym (sobie czasami dosolę) i jest pycha. No i bardzo wygodne. Garnka z nakładką też czasem używam, ale w parowarze wygodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź :bigsmile: może się skusze na jakiś. Może jeszcze ktoś się odezwie co do wyboru
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy uzywa ktos szynkowaru?nie chce zakladac nowego wątku, wiec pytam tutaj. Zakupilam szynkowar zeby uniknac konserwantow i azotynu sodu,a teraz czytam,ze jest to niezbedne aby zabic wszystkie bakterie i pasozyty z mięsa. Czy jest ktos kto używa szynkowaru bez soli peklowej?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    jak powinien wygladac talerz

    dsa
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Paulinka84 zakładami ze do wyrobu wędlin kupujesz mięso świeże wiec nic złego się z nim nie dzieje.
    Konserwanty zabijają raczej mięso a nie bakterie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Znacie jakies przepisy na patisony?
    Posadziłam w doniczce i mi wyrosły ;)
    tylko co z nimi zrobić? Bo juz czas zrywać ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Ja smażę obtoczony bułką tarta na patelni lub posmarowany czosnkiem na masełku. Możesz zrobić wege leczo i dodać patisona jako dodatek.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Ja smażę obtoczony bułką tarta na patelni lub posmarowany czosnkiem na masełku.


    A skąd mam wiedziec, że wysmazyłam go dobrze? Na co patrzeć? Na miękkość czy co? ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Jak będzie usmażony to będzie miękki. Nie wiem jak patisony( bo nie próbowałam), ale cukinie i kabaczki dodaję do placków ziemniaczanych. Czasem robię placki bez dodatku ziemniaków. A ty sadziłaś w doniczce czy w ogródku, bo zastanawiam się nad przyszłym rokiem.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Czasem robię placki bez dodatku ziemniaków. A ty sadziłaś w doniczce czy w ogródku, bo zastanawiam się nad przyszłym rokiem.


    W doniczce ;). Mam go obecnie w ogrodzie (ale nadal w doniczce) ale spokojnie można na balkonie go postawic ;). Na jednym "Krzaku mam chyba 5 owoców. Dzis policzę raz jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Nie wiem gdzie o tym wspomnieć, ale że ryż uznawany za "zdrowy" to napiszę tu.
    W poniedziałek w UK leciał ciekawy program na temat zawartości arsenu w ryżu i jego szkodliwości dla zdrowia.
    Znalazłam co nieco na polskiej stronie: KLIK
    Ja wiem, że nie ma co panikować, ale w programie wspomniane było, że duże wieksze szkody może poczynić u dzieci niż u doroslego. Smutne jest to, że nie ma na to unijnych regulacji... Więc jakieś płatki czy wafle ryżowe moga mieć na prawde duże jego ilości.
    To tak w ramach ciekawostki dla zainteresowanych:)

    Treść doklejona: 05.11.14 18:34
    Aha no i mówili, żeby najpierw ryż opłukać pod bierzącą wodą, gotować w dużej ilosci wody (szkalnka ryżu/6 szklanek wody) a potem jeszcze ugotowany w śicie przelać wrzątkiem.
    -- []
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Ja tez gdzieś czytałam, że ryż wcale zdrowy nie jest i że jest to bezwartościowy zapychacz. A błonnik można dostarczac spożywając kaszę czy łychę otrębów dziennie czy z warzyw i owoców.
    Przede wszystkim przed eksportem na inne kontynenty jest poddawany konserwacji promieniowaniem jonizującym.. które ma zabijac drobnoustroje ale też pozbawia wartości odżywczych.

    Lepiej zawsze kupić pakę lub dwa ekologicznego z upraw we Włoszech bo w UE promieniowanie to jest zakazane.
    --
    • CommentAuthormonika51
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    O matko, a ja ryżu jem jak głupia! Teraz chyba ograniczę...
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Zawsze lepiej jeść to, co uprawiane u nas. :wink:
    Ale ryż jako dodatek czasami stosuję, chodzi chyba o to by nie robić tego jakoś bardzo często jeśli to z importu azjatyckiego.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Mangaa a wiesz, ze to nie do końca. Bo badali jakiś czerwony z Francji i brązowy z wloch i mial wiecej jednostek na kg niz jakis biały z Azji... Zabij nie pamiętam jaki to byl i skąd:( Więc tak to nie do końca jest. Nawet ekologiczne ryżowe wafle dla dzieci miały wysokie normy, ktore wg tego Angola z uniwerku były dużo za wysokie.
    -- []
    • CommentAuthorAnia198
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    A mnie ostatnio naszło na śledzie i od tygodnia jem w zasadzie codziennie :) Zaczęło się od koreczków kaszubskich SEKO - jadłam 3 dni, potem na chwilę były z ziołami, a teraz w lodówce przegryzają się po cygańsku-śledź, cebula, koncentrat pomidorowy i trochę rodzynek. Pyyyyyyyyyyycha....doczekać się nie mogę! Nie wiem, tylko, czy to zachcianka jesienna czy..ciążowa :P
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    Odnośnie śledzi to ja ostatnio jadłam śledzie w oleju z dodatkiem cebulki i suszonej żurawiny pycha, początkowo sceptycznie do nich podeszłam ale smak nieziemski zrobię na święta, jeszcze jadłam w oleju z cebulką i suszonymi pomidorami, też niezłe, ale te z żurawiną pobiły wszystko
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    Kachaw,ale kupione, czy ktoś robił? Brzmią pysznie!
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    Frag to były kupowane ze sklepu rybnego, ale już obczaiłam że jest przepis na necie na takie śledzie, myślałam e będą za słodkie, ale właśnie nie, bo żurawina jest kwaśnawo - słodkawa, no boskie są
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 17th 2014
     permalink
    Kachaw - podlinkuj prosze przepis na te sledzie :). Smaka mi narobilas :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Madiauk Ja jadłam ze sklepu, naszego rybnego tego z Krakowskiej, ale znalazłam pierwszy przepis na necie, który ma te składniki, więc linkuję
    Śledź z żurawiną
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 17th 2014
     permalink
    Kachaw - dziekuje :) Jak bede w Polsce to wybiore sie do Rybexu po te kupne ;) A sprobuje zrobic sledzie z przepisu jak dorwe sledzie w polskim sklepie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    dlaczego warto jest GRANATY
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Uwielbiam granaty, teraz w lidlu były, nie wiem czy jeszcze są za 1,99, więc warto kupić, słodziutkie i soczyste, najbardziej lubię jogurtem naturalnym, fajne można zabrać w słoiczku do pracy, nie zrobi się ciapa, super
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Uwielbiam granaty - jak ktoś dla mnie obierze to mogę jeść pasjami :DDD Właśnie - macie dobry sposób na obranie? Bo u mnie to sławne "wystukiwanie" owoców nie działa :(
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Chyba wiekszośc to właśnie to wystukiwanie. Tyle ze techniki ciecia rożne...

    Klik1

    Klik2
    -- []
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Ja obieram sposobem pierwszym podlinkowanym przez Oleńkę, tym drugim sposobem w życiu by mi się ie udało, bo chyba te co do nas trafiają nie są tak dojrzałe, nawet jak dłużej potrzymam, by te skórki w środku wyschły, to w życiu nie udało mi się tylko stukając wydobyć nawet połowy kuleczek, mi nawet to obieranie nie przeszkadza, bo ten smak, jest tak niesamowity, że wart jest poświęconego czasu
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Olenka, udało mi się tym sposobem! Zamiast 30 minut obierania - 10 :))) Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Frag jak dojdziesz do wprawy to będziesz obierać w 5 minut :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Co się stało z filtrami Brita? Mam wrażenie, że są coraz gorszej jakości i coraz krócej działają. 3 lata temu 1 filtr działał prawie przez 2 miesiące, kupione obecnie - przez 2 tyg. i już widać kamień jak w kamieniołomie.
    Czy to kwestia źródła, gdzie się zaopatruję?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    My jak zmienimy to starcza na miesiąc na pewno, może nawet troszkę dłużej.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Tak zawsze było, ale się skończyło.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    U nas filtry Brita tez na miesiac starczaja.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    kachaw, odnośnie tych sledzi z zurawiną - mozna zrobic juz teraz i zjesc w święta czy jak długo mogą stać w lodówce? Wiem, ze jeszcze nie robilas, ale jak myslisz?

    Treść doklejona: 08.12.14 20:48
    A może podzielicie się swoimi pomysłami na zdrowe śniadania do pracy? Czyli bez gotowania, smażenia i bez czosnku :P
    Bo ja latami jadłam własnoręcznie robione muesli lub kanapki i przyznam, że chciałabym coś zmienić. Sałatki na śniadania jakoś mi nie pasują.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Elyanna myślę że teraz na śledzie za wcześnie zrób sobie na dzień przed wigilią, wtedy fajnie przejdą.
    Ja jeśli chodzi o śniadania do pracy to sama nie mam pomysłu, u mnie od zawsze kanapka, ja iedyś dnia poprzedniego brałam na śniadanie tartę z warzywami, kiełbaską, bo ją można jeść na zimno, ale ostatnio natchniona przez Frag robię smootie i pijemy z mężem a dominik dostaje łyżeczką, tylko córka nie chce. Ja mam kiepski blender, ale robię to mikserem z końcówką do blendowania. dziś było smootki ze szpinaku, avokado, natki pietruszki, jabłka, pomarańczy i banana. Dodałam też wody by można było pić a nie jeść łyżką, ale jeśli masz sokowirówkę lub wyciskacz do cytrusów to możesz dodać sok, wtedy będzie rzadkie, obejdzie się be wody.
    Ja dziś wypiłam taki smootie na kolację i jestem do teraz najedzona. wiem że jeszcze można dodać spirulinę, czyli algi, jagody goi czy acai, tak naprawdę co kto lubi. Ja będę sobie zabierała takiego smoota w kubku termicznym na lunch, bo jednak śniadanie dla mnie solidne musi być.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    smoothie odpada na sniadania jesli chodzi o mnie, bo musiałabym dzień wcześniej robić, bo przygotowanie wszystkiego rano jest niemozliwe, za dlugo trwa, a ja wstaję do pracy o 5. Nie mam zamiaru wstawac o 4:30 :shocked: bo przygotowanie składników, uzycie sokowirowki i umycie jej (do zmywarki nie wkładam, bo umycie od razu po uzyciu zajmuje 3 minuty, a nie wyobrazam sobie, zeby lezalo caly dzien w zmywarce i czekalo do wieczora!) długo trwa.

    Chyba zostanie muesli i raz na jakis czas muffinki wytrawne.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    nie wiem gdzie to wrzucic a wydaje mi sie ciekawe - talerze z otrab

    Talerze ze sprasowanych otrąb zastąpią tekturowe lub plastykowe jednorazowe naczynia. – Nasze produkty można użytkować w piekarniku i zamrażalniku. Wyrzucone w krzaki rozłożą się po 30 dniach. Dla porównania, papier ulega rozkładowi po sześciu miesiącach, a plastik dopiero po kilkuset latach. Talerz jest gładki, twardy, lekki i nie rozmięka pod wpływem ciepłego jedzenia. – Po posiłku można go zwyczajnie schrupać jak wafelek. Na lepsze trawienie, bo to bomba z błonnika


    sda
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeFeb 15th 2015 zmieniony
     permalink
    Elyanna ja wieczorem przygotowuje sobie cos takiego w sloiku : płatki jęczmienne zalewam mlekiem kokosowym lub migdalowym na to daje banana np potem znów kolejna warstwa.Słoik zamykam wstawiam do lodowki i rano pyszne śniadanie mam:-)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 15th 2015
     permalink
    Aga dobre są płatki jęczmienne ?? bo ja lubię jaglane, gryczane i na końcu owsiane, lubię chleb z dodatkiem mąki jęczmiennej,ale płatków nie jadłam
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Kachaw dobre sa mi smakuja bardzo.To mogą być każde płatki oprócz kukurydzianych bo zrobi się ciała ale chyba jeczmienne najbardziej fajne przez noc się robią.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Ja też jęczmienne lubię, podobnie jak Aga, tylko kukurydzianych nie... Hydzia - boski ten talerz, jadłabym :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    troche drogie sa, bo taki talerz jakies 36 zl.

    Treść doklejona: 16.02.15 11:06
    chyba ze to za paczke 50 sztuk, hmm

    Treść doklejona: 16.02.15 11:09
    taa, chyba za paczke 50 sztuk
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Ewa z tego co patrzylam to talerz wychodzi ok 1PLN
    szkoda ze nie mozna kupic 1-2szt bo sama bym sprobowala jak to smakowo wychodzi (ideal zwlaszcza w pracy hehehe)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.