Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 16th 2006 zmieniony
     permalink
    Rzpoczynam nowy wątek z myślą o skojarzeniach dotyczących serwisu, może niektóre z nich dałoby radę wprowadzić w życie?

    Jestem z tym, by przy odczycie szyjki przy każdym z odczuć (Pozycja szyjki, jej faktura i rozwarcie) dodać określenie informujące o zmianach. Wiadomo, że nie zawsze szyjka jest twarda albo miękka, nie zawsze wysoko albo nisko - czasem jest poprostu średniomiękka, średniotwarda.. raczej wysoko, raczej nisko czy pomiędzy wysokim a niskim położeniem. Można też dodać informację o rozpulchnieniu szyjki, co jest charakterystyczne dla dnia owulacji (szyjka miękka i wyjątkowo duża, rozpulchniona, szersza niż zazwyczaj).
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 16th 2006
     permalink
    tez juz gdzies o tym pisalam :) ze przydalby sie wyraz 'średnio" :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 17th 2006
     permalink
    A może wręcz skala liczbowa, idąc za tym pomysłem?
    Ustawienie, twardość szyjki w skali od 0 do 10, heh?
    Niestety, ludzkie szacunki są zawodne, przydałoby sie jakieś urządzenie pomiarowe, jak termometr.
    --
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeAug 17th 2006
     permalink
    Amazonka - skala ok, ale myślę, że 0-10 to stanowczo za dużo :) Ja nie wiedziałabym co wybrać...
    Myślę, że dobre rozróżnienie to właśnie trzystopniowa skala - trwada, średnio, miękka. Albo analogicznie 0-1-2 :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 17th 2006
     permalink
    tak ciagle upieram sie przy swoim srednio:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorleminka
    • CommentTimeAug 17th 2006
     permalink
    To ja Ewelcia upieram się z Tobą :thumbup:
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 17th 2006
     permalink
    super i dzieki za mile slowa odnosnie wykresu :)
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 18th 2006
     permalink
    Ja mam sugestię, żeby oprócz wszystkich wspomnianych powyżej objawów była możliwość zaznaczania na wykresie jakiś sytuacji awaryjnych, np. infekcji. Niestety osobiście często się z tym borykam :sad:.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 18th 2006
     permalink
    Czy do tego nie służy oznaczenie "Temp. zakłócona"?
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 18th 2006
     permalink
    Cż dla mnie jest to oznaczenie dotyczące tylko temperatury. Ja akurat nie mierzę temperatur, obserwuję pozostałe objawy. Jak dla mnie takie informacje powinny być przy opisie śluzu.
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeAug 18th 2006
     permalink
    A ja bede miałam problem z oznaczeniem owu i fazy lutealnej . Mam nadzieję ze mi pomożecie .Licze na was ekspertki od wykresików .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorvala
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Witajcie w niedzielny poranek :D

    Dziś mam urodziny i Damazy zrobił mi super prezent - dostałam konto do wykresów :D
    Damazy - szacuneczek i pokłony z mojej strony :bigsmile:

    Ale nie o tym chciałam.
    Zaczełam wprowadzać sobie poprzedni cykl i mam parę uwag co mogłby usprawnić korzystanie z serwisu (być może częśc z Was już to zgłaszała - nie szkodzi. dopiszę się i ja - bo każdy głos cenny jest).

    1. Warto wykres zrobić tak aby osoby przy długaśnych cyklach (np. ja - 44 dni) nie musiały za każdym razem przewijać wykresu na boki - bo jest uciążliwe i nie ma się poglądu na cały cykl za 1 rzutem oka. To by bardzo ułatwiło korzystanie.
    2. To samo jeśli chodzi o temeratury - czy możnaby zlikwidować to przewijanie.
    Po prostu poszerzyć i wydłużyć wykres - tak aby każdy użytkownik miał widok na cały wykres (temperatury i długośc cyklu).
    Jesli nie ma takiej możliwości aby to było na podglądzie pod kalendarzem - mozna dać jakiś przycisk - ZOBACZ WYKRES i niech on się nawet w nowym okienku otwiera - byleby był widzialny w całości.
    3. boczne oznaczenia na wykresie czyli:
    O Z Ś I O. WEW. nie są intuicyjne.
    I jak jeszcze O. WEW - to w miarę łatwo się domyslić że to objawy wewnętrzne - tak to pierwsze jest zbyt zagmatwane.
    Warto przemyśleć/przedyskutować aby te dwa pola oznaczyć jakoś graficznie - aby osoby ktore początkują w NPR - miały bardziej intuicyjny pogląd na wykres.
    4. Kolorowanie dni - na rożne kolory niech maluje fazę lutealną dni płodne a dni bezpłodne niech zostaną czyste lub też jakiś kolorek można wprowadzić. Może to być na tym zielonym pasku z numerem dnia cyklu - żeby za dużo pol nie wprowadzac pod wykresem bo to zagmatwa sprawę.
    Kolorowanie dni ułatwiłoby interpretację cyklu na 1 rzut oka.
    5. tutaj to bardziej pytanie niż sugestia:
    Na roznych stronach widzialam ze oznacza się raczej dzien owulacji a nie ostatni dzień niepłodności względnej, przedowulacyjnej.
    Jak to powinno być robione prawidłowo według NPR?
    Owulację powinno oznaczać się pionową czerwoną kreską czy ostatni dzień niepłodności względnej, przedowulacyjnej ?

    I mysl kończąca moje wypociny:
    po wprowadzeniu 1 cyklu i to nie do końca stwierdziłąm, ze nie miałam pojęcia o NPR.
    Rodzaje śluzu i odczucia i jego konsystencja wprowadziły mnie w konsternację i już wiem, ze jeszcze muszę się trochę nauczyć czytania moich symptomów i obajwów płodności.

    Serwis jest REWELACYJNY!

    I jeszcze jedno pytanie - czy istnieje w planach takie rozwiązanie:
    program sam wykreśla nam owulację analizując wprowadzone dane?
    Tzn. analizuje objawy i tempki i sugeruje ze tego i tego dnia był ostatni dzień niepłodności względnej, przedowulacyjnej itp?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Vala, mam te same przemyslenia. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Wszystkiego najlepszego!

    I mój kolejny pomysł - powiadamianie na wiadomości o zbliżających się urodzinach Przyjaciółki. Może też w jakiś sposób wyróżniony nick owej osoby na forum? Np na niebiesko :) Albo z avatarem z tortu ;)
    •  
      CommentAuthorvala
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Po wpisaniu wykresu ciązowego z Krzysiem kolejne spostrzeżenia:

    1.) testy owulacyjne jakoś widoczniej zaznaczać - mało czytelne są teraz.
    2.) tak samo z testami ciązowymi - wyraźniejsze zaznaczanie + można dolozyć opcje:
    test z krwi (beta)poztytwny/negatywny
    test (czyli sikaniec) pozytywny/negatywny
    3. tempki z zakolceniami zaznaczac w biale kolka tak jest do tej pory - ale dawac miedzy nimi linie przerywana (teraz jest pusto).

    Ide grzebać w serwisie dalej :)

    ps. dzięki za życzonka :D
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Jeśli między zakóceniami miałyby być dodawane przerywane kreski, co mi się podoba - to jestem za dodatkową opcją temperatury nie wliczanej do wyklreu (ale wpisanej, dla wiadomości wprowadzającego z jakiegokolwiek względu)
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeAug 20th 2006
     permalink
    Właśnie stwierdziłam, że w opisie objawów wewnętrznych jak dla mnie jest za mało opcji. Przydałoby się coś w rodzaju śluz przejrzysty nierozciągliwy, albo tylko przejrzysty.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.