Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Już pierwszy cykl początkującej nadaje się do zinterpretowania i rozpoznania płodności i niepłodności, jeśli tylko znasz zasady obserwacji.
    Masz podręcznik Rotzera?
    --
    •  
      CommentAuthorLesława
    • CommentTimeAug 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Amazonko, zamierzam zaopatrzyć się w jego papierową wersję jak najszybciej :)
  1.  permalink
    hej czy ktos moglby zerknac na moj wykresik, martwia mnie stosunkowo niskie temperatury, choc testy owuacyjne wychodzily pozytywnie i pokrywalo sie to ez wystapieniem sluzu plodnego, ale jakos nie wierze ze moze nam sie udac bo to dopiero drugi cykl
    • CommentAuthorRogówka
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Czesc dziewczyny! :)
    Chcialabym bardzo prosic o pomoc...

    Takie podstawowe krotkie info w razie gdyby byly potrzebne:
    Staramy sie z mezem o dziecko juz prawie rok.
    Mam torbiel na prawym jajniku 5cm/3cm.
    Obserwuje cykl dosc niedlugo, bo okolo 6 miesiecy, wciaz sie ucze..
    Moje cykle wahaja sie od 26-29 dni.
    Dzisiaj (16.08.12) jest moj 21dc.

    Mam problem w moim wykresem... pewnie dostanie mi sie za nie mierzenie o dokladnie tej samej porze codzien ;P wiem, wiem... ale ostatnio w jakiejs depresji bylam, i budzik po prostu mnie nie budzil... ;/
    Ogolnie wyglada tak, ze przed owulacja (a przynajmniej wydaje mi sie ze ja mialam) temperatury byly wyzsze niz po...
    Uwierzcie mi, wyczytalam juz chyba wszystko w necie co moze miec cokolwiek wspolnego z moja sytuacja..
    Teraz moje pytanie,
    czy jest to spowodowane tym, ze nie mierzylam o tej samej godzinie temperatury (chociaz nawet jak popatrze i mialabym skorygowac to nadal pierwsze temperatury sa wyzsze)?
    czy po prostu tak sie dzieje gdy nie nastapila owulacja?
    wklepalam wykres, mam nadzieje ze link zadziala:

    http://28dni.pl/cycles/210198

    i przepraszam, za nieczytelnosc, zle ustawilam dni wzglednie plodne, potem niezbyt umialam usunac, wiec sa od 5 do 14dc. tak przynajmniej podpowiada mi aplikacja na telefonie :)

    bede wdzieczna za odpowiedz
    pozdrawiam!
    R
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 19th 2013
     permalink
    Z jakiej aplikacji korzystasz? Na czym ona się opiera? Tylko na długościach cykli?
    --
    • CommentAuthorbjusta
    • CommentTimeAug 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa i dopiero zaczynam swoją przygodę z NPR em. Czy moglybyści zajrzec do mojego wykresu i pomóc mi Go zinterpretować. Z góry dziękuję.

    Treść doklejona: 26.08.13 12:33
    Halo halo czy ktoś doświadczony mógłby spojrzć na mój wykres? Nie zaobserwowalam skoku temperatury. Czy to oznacza, że nie mam owulacji?

    http://28dni.pl/cycles/current#
  2.  permalink
    Witam
    prosze o pomoc w interpretacji wykresu - zaniepokoił mnie dość duży spadek temp dzisiaj o 0,42
    :confused:
    Ponadto nie wiem czy dobrze wyznaczylam fazę lutealną ( od pierwszej wyższej tempki czy może wyższej 0,2 ? )
    Będę wdzięczna za odp :wink:
    Pozdrawiam
    • CommentAuthorbjusta
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Jeszcze raz proszę o pomoc w interpretacji wykresu. Moja temperatura spadła. Nie wiem co o tym myśleć.
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeAug 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy możecie proszę zerknąć na mój wykres? Jestem zupełnie początkująca i chciałabym wiedzieć, czy moja analiza jak na razie jest ok.
    Metoda Rotzera. Bedę wdzięczna za wszelkie wskazówki:)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Witam, to mój pierwszy cykl tutaj (i wgl mierzenia temperatury). Chciałabym aby ktoś w miare możliwości na niego spojrzał i powiedział mi czy dobrze mam oznaczone wszystko :) Staramy się z narzeczonym o maleństwo i mam nadzieję, że teraz się udało, ale po skoku temperatury odnotowałam dziwne spadki. Teraz za to temperatura rośnie chociaż to już 16 dzień wyższych temperatur, nie wiem czy te spadki są normalne. Pozdrawiam :wink:

    Zapomniałam powiedzieć, żeby nie patrzeć na szyjke bo pierwszy cykl ją obserwuje i jeszcze nie widzę dużych różnic, jestem w tym zielona :shamed:
    -- ,
    • CommentAuthorCamilla91
    • CommentTimeSep 5th 2013
     permalink
    Potrzebuję pilnej pomocy w interpretacji! To mój trzeci mierzony cykl, poprzednie 2 miały wyraźny skok temperatury. Teraz natomiast zupełnie nie wiem jak go zinterpretować. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. (nie wiem jak dodać tu swój wykres, mam nadzieję że macie do niego dostęp)
    • CommentAuthorauril
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Witam dziewczyny:) na forum już jestem pewien kawałek czasu, ale raczej skupiam się na wykresach :)
    Troszkę o mnie. Moje cykle są totalnie nieregularne, obecnie jestem w 53dc... W kwietniu byłam już w jednej ciąży, niestety poroniłam owulacja była stymulowana clostibegytem). Hormony w sumie wychodzą całkiem ok. Jedynie prolaktyna nieco wyższa, ale biorę bromergon. Testosteron ciut wyżej ale lekarz mówi, że na taką podwyżkę się nic nie bierze... No i pęcherzyki na jajnikach ale nie są typowo policystyczne, bo są inaczej ułożone.
    Podsumowując przez tyle lat jeszcze tak naprawdę nikt nie doszedł dlaczego u mnie miesiączki tak rzadko występują. I tu moje pytanie... we wcześniejszych cyklach temperatura była zygzakowata, a w tym cyklu dwa razy stało się coś dziwnego, bo skoczyła do wysokiego stanu (ostatnio do 37) a następnego dnia spadła i była 36,4... czy któraś spotkała się z czymś takim? co może oznaczać skok i spadek następnego dnia...?
    • CommentAuthorateneaa8
    • CommentTimeOct 12th 2013
     permalink
    Czesc dziewczyny. Zwracam sie z wielka prosba, aby ktoras z was spojrzala na moj wykres. Dopiero probuje to wszystko ogarnac, jest to moj pierwszy wykres. Pousuwalam z niego wiele rzeczy, ktore wlasciwie byly niejasne i blednie wykonane. To co pozostalo, jest w 100 % wykonane prawidlowo. Probowalam przeprowadzic analize z tego co mam i chcialabym widziec czy jest to poprawne. Zastanawia mnie rowniez, czy z tego co mam mozna wyznaczyc faze lutealna? Dziekuje za wszelkie porady.
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeOct 21st 2013
     permalink
    Witam serdecznie :) bardzo potrzebuje pomocy kogoś doświadczonego - dla takiej osoby to pewnie chwilka. Spójrzcie prosze na moj wykres i odpowiedzcie prosze na pare pytań.
    Co oznacza "brazowy" sluz w 6 dniu cyklu? jest to juz objaw płodnosci czy tez "resztka" krwawienia ??? Jest to jeden z moich pierwszych cykli. Zawsze miesiaczki mam regularne 27-29 dni. Jest 14 dzien cyklu jeszcze nie pojawił sie śluz płodny ani skok temperatury :( - czy mozliwe jest ze moja III faza bedzie trwala bardzo krotko ?:(
    Chcialabym rowniez zapytac o obserwacje śluzu bo nie wiem czy mam go bardzo malą ilosc czy tez moze jest wystarczajaca? sa dni ze bardzo ciezko cos zauwazyc na papierze a sa momentu ze wydostanie sie go duzo.. (ma jakis sens obserwowanie tego co pozostanie na palcu po badaniu szyjki macicy?)
    Czy jest to normalne ze 7 dni wystepuje śluz niepłodny ????
    Bardzo prosze o pomoc :*

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.10.13 18:06</span>
    Czy mogłabym poprosić jeszcze raz o pomoc? :) Pod swoim wykresem umieściłam w komentarzach pytania i watpliwosci co do bierzacego cyklu :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.10.13 09:49</span>
    Moje ostatnie 3 tempeatury wskazuja ze dzis wieczorem rozpoczyna sie nieplodnosc poowulacyjna. Mam pytanie jak Rotzer odnosi sie do sytuacji gdy ta 3 wyzsza temperatura spełnia warunek 0,2 stopnia alemoze byc zakłocona ( zmierzylam o 8,20 – zapomnialam o przestawieniu czasu), wczoraj wypite 2 piwa i impreza do 2giej w nocy.
    Czy w takiej sytuacji powinnam czekać do 4 wyzszej temperatury ?
    • CommentAuthorManidra
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Hej
    Proszę o pomoc w interpretacji. To dopiero pierwszy obserwowany cykl. Temperatury mierzone mniej więcej o stałych porach, ale ocena szyjki na razie mocno kulejąca i pewnie nie wiarygodna.
    Czy według wykresu można już stwiedzić czy była owulacja? Staramy się żeby zajść w ciążę, i nie wiem czy dziś znowu próbować (już nie mam siły) czy owulacja już była?
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

    Treść doklejona: 07.11.13 12:01
    Jeszcze raz mam prośbę. Były już niby dwa wzrosty, ale dziś szyjka wyjątkowo otwarta... Czy to możliwe, że owulacja byłaby dzisiaj?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Proszę o pomoc w interpretacji DZIWNEGO DLA MNIE CYKLU;)
    To drugi po ciąży cykl... pierwszy okres dostałam 6.09 (karmię piersią, bez sztucznego mleka, ale mały dość sporo spał w nocy - jak zaczał chwilowo je przesypiać, zauwazyłam objawy płodności i pojawiła się miesiaczka). Cykl trwał 39 dni, faza lutealna 8 dni. Obecnie jestem w trakcie kolejnego cyklu - zaczął się 15.10 i trwa... Załaczam wykres. Staram się stosować metodę Roetzera, przed porodami obserwowałam się dośc dokładnie, nie spotkałam się z taką sytuacją jak teraz - spodziewałam się miesiączki, miałam odczucia wskazujące, że powinna się pojawić, spadek temperatury i nic... (zawsze spadała mi temepratura dzień przed lub w dniu miesiączki). Nie wiem jak interpretować cykl, obawiam się, że współżycie z dnia 27 i 31 dnia cyklu mogłoby w takiej niezrozumiałej dla mnie sytuacji być "płodne". Wydaje mi się, ze cykl był czytelny, po 4ech wyższych temperaturach uznałam, że jestem w fazie bezwzględnej płodności. Teraz "zgłupiałam"... Będę ogromnie wdzięczna za informację, bo ta sytuacja zaczyna spędzac mi sen z oczu.
    słyszałam o cyklach bezmiesiączkowych... czy to możliwe w tym przypadku?

    uwagi:

    1.
    dzisiaj zakłócona temperatura, bo mierzyłam później - 7:40. akurat pechowo przysnęłam;)
    2. pierwszy raz w życiu obserwowałam plamienie okołoowulacyjne
    3. 15, 16dc wyraźny znany mi ból owulacyjny
    4. 29, 30dc silny ból krzyża, miednicy-jak podczas miesiączki



    Treść doklejona: 16.11.13 22:34
    Otrzymałam odpowiedź od specjalisty z ineru - może się komuś przyda:
    Przysłała Pani kartę, na której znajduje się cały 28-dniowy cykl z 10-dniową fazą lutealną i początek następnego, cyklu rozpoczynającego się spadkiem temperatury bez miesiączki.
    Cykle bezmiesiączkowe, to takie dwufazowe cykle, na początku których nie ma miesiączki. W literaturze medycznej nazwano je „nonmenstrual ovulatory cycles”- bezmiesiączkowe cykle owulacyjne.
    Cykle bezmiesiączkowe są zjawiskiem rzadkim. Pojedyncze takie cykle mogą zdarzyć się po porodzie (tak jak u Pani), poronieniu, wyłyżeczkowaniu jamy macicy, w premenopauzie, w czasie długiej, wyniszczającej choroby lub przy forsownym trybie życia. W archiwum Instytutu Rötzera są karty cykli bezmiesiączkowych, także takich w czasie których doszło do poczęcia dziecka. Pod koniec każdego cyklu, gdy poziom progesteronu spada do śluzówki macicy od strony mięśnia macicy podpływają makrofagi, komórki żerne, które trawią śluzówkę od spodu. Jeśli śluzówka jest dość cienka, a makrofagi aktywne, to potrafią strawić ją całą i potem nie ma się już co złuszczyć. Wtedy rozpoczynający się cykl jest cyklem bezmiesiączkowym, który rozpoznaje się po trwającym co najmniej 3 dni spadku temperatury bez wystąpienia miesiączki. W takiej sytuacji za umowny początek nowego cyklu należy przyjąć wstecznie pierwszy dzień niższej temperatury. Ostatnie zaznaczone przesłanej na karcie współżycie miało miejsce trzeciego dnia nowego, bezmiesiączkowego cyklu. W archiwum Rotzera wśród ponad 400 000 kart cykli jest tylko 1 karta z poczęciem ze współżycia trzeciego dnia cyklu (był to cykl z bardzo wczesnym wzrostem temperatury). Zobaczymy jak będzie przebiegał ten cykl. Proszę założyć nową kartę od pierwszego dnia spadku temperatury.
    Przykładowa karta cyklu bezmiesiączkowego znajduje się na stronie dla użytkowników metody Rotzera www.rodzina-naturalnie.pl w zakładce Instrukcja. Jeżeli „Instrukcja” to za mało, zostaje kurs dla użytkownika. Prowadzę kursy dla dociekliwych przez Skype i tablice do wspólnego rysowania on-line (ok 50 kart cykli; 4X4godziny, najbliższy rozpoczyna się za tydzień, ma w swoim programie wszystkie warianty stosowania metody, także cykle bezmiesiączkowe). Mogę Pani przesłać szczegółowe informacje na ten temat.
    Jeśli uzna Pani, że jeszcze potrzebuje Pani pomocy w interpretacji, to proszę założyć kartę cyklu na stronie www.rodzina-naturalnie.pl i przekazać ją do konsultacji nauczycielowi „renatazdulska”.
    Ma pani bardzo niskie temperatury na początku cyklu.
    Proszę sprawdzić czy to nie objaw niedoczynności tarczycy: http://www.chorobytarczycy.eu/test#0 niedoczynności nadnerczy: http://zdrowiehormonalne.blox.pl/2009/03/lista-objawow-wskazujacych-na-niedoczynnosc.html , a jeśli ma pani objawy, to wtedy trzeba będzie zrobić badania laboratoryjne i szukać mądrego lekarza, bo to ma kolosalny wpływ na płodność.
    Termometr elektroniczny może być źródłem błędów.
    1) Aby sprawdzić aktualną precyzję swojego termometru (z czasem termometry elektroniczne się rozkalibrowują) proszę stanąć przed lustrem i kilkakrotnie (np. 10 razy) zmierzyć po kolei temperaturę w ustach w tym samym punkcie (po każdym pomiarze termometr odczytać, zresetować i poczekać chwilę, aż będzie gotowy do następnego pomiaru). Robiłam takie eksperymenty z nowym termometrem Microlife i skrajne wyniki różniły się o 0,20. Ten termometr nie daje powtarzalnych wyników. Dodatkowo po sygnale pomiar wcale nie jest skończony i w ciągu 10 minut wynik rośnie o zmienną wartość (można sprawdzić przed lustrem). W moim eksperymencie temperatury wzrastały po sygnale o 0,05-0,15 st.C. to niestety uroda termometrów elektronicznych. Dlatego międzynarodowy kongres iner z 2008r. Zalecił stosowanie termometrów szklanych (można kupić owulacyjne na www.iner.pl, zamówić mailowo: biuro@iner.pl lub telefonicznie: 22 629 06 89, pn 10-12, śr 10-18).
    2) W Instytucie są szklane termometry owulacyjne (20zł) ze starych zapasów (w magazynie w Hiszpanii znalazły się niedawno rtęciowe termometry owulacyjne ze starej produkcji – dokładne i bardzo łatwo się strząsają- INER je odkupił). Warto zrobić zapas kilku sztuk. Czasami też bywają szklane owulacyjne termometry bezrtęciowe z galinstanem („Basal”, prod. Geratherm; 40zł). Może też pani kupić w aptece termometr lekarski z galinstanem („Classic, prod. Geratherm) albo poszukać w domu, u rodziny lub znajomych jakiegokolwiek termometru szklanego i mierzyć nim temperaturę w tym cyklu. Gdy Rotzer opracował swoja metodę były tylko termometry rtęciowe lekarskie. Taki termometr też jest wystarczający.
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeDec 17th 2013
     permalink
    Czy mogę prosić o interpretację mojego wykresu/wykresów - obserwacje prowadzę piąty miesiąc i zaczyna mi się wydawać, że temperatury w drugiej fazie są za niskie w stosunku do pierwszej..
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeJan 13th 2014
     permalink
    prosze o interpretacje mojego wykresu...jakos nie jestem pewna czy owulka wystapila.... :(
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJan 17th 2014
     permalink
    nie widzę by był udostepniny, pewność czy była ówu daje monitoring.
    --
  3.  permalink
    Mogłabym prosić o pomoc w interpretacji wykresu? Czy wogole już jakoś można go zinterpretować? Owulacja była? I te wyznaczanie linii wogole nie wiem o co chodzi;( gubię się w tym
  4.  permalink
    Czy mogłaby któraś zerknąć do mnie? Pokusilam się o analize ale pojęcia nie mam czy dobrze i kiedy była owulacja i czy była no i kiedy faza lutealna się zaczęła itp;)
  5.  permalink
    Znów ja.. Póki co książki jeszcze nie mam a nie wiem jak odczytać dzisiejsZą temperature? Czy mogę już zaznaczyć początek niepłodności? Czy czekać na wyższą temperaturę?
    •  
      CommentAuthorAcayra
    • CommentTimeFeb 9th 2014 zmieniony
     permalink
    Jestem tutaj nowa, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie.

    Do tej pory prowadziłam wykresy i ich analizę samodzielnie w programie komputerowym w trybie offline, ale co jakiś czas miewam wątpliwości, co do poprawności moich interpretacji, zatem wolałabym móc się z kim skonsultować :)

    Problem mam właśnie z moim bieżącym cyklem.
    Zwykle mam długie cykle – ok. 39-dniowe, z prawidłową fazą lutealną (mój cykl z 19 grudnia pokazuje typowy przebieg). Często zdarzają mi się cykle z krwawieniem śródcyklicznym oraz rzadko miewam cykle bezowulacyjne (w ostatnim roku zdarzył się jeden, o ile dobrze go zinterpretowałam). Bieżący cykl niestety nastręcza mi trudności w interpretacji. Początek był standardowy, potem, pojawiło się plamienie i lekkie krwawienie, do których jestem przyzwyczajona (choć w tym cyklu trwało ono zdecydowanie za długo), ale po plamieniu nie pojawił się skok temperatury. Co więcej, 39 dnia cyklu ponownie zaczęłam plamić. Nie wiem czy uznać to zjawisko za kolejne plamienie w środku cyklu, czy może zakończyć poprzedni cykl jako bezowulacyjny i rozpocząć nowy wykres?

    Będę wdzięczna za Wasze wskazówki i opinie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 12th 2014
     permalink
    Jakiej metody używasz do interpretacji?
    --
  6.  permalink
    Cześć dziewczyny. Ja tez jestem nowa, dopiero dzisiaj znalazłam to forum.
    Potrzebuję waszej pomocy w interpretacji śluzu, szyjki i długości cykli. Wykres dopiero zaczełam tworzyc ;)
    Moje cykle wyglądają tak:
    11. kwiecień - 43 dni
    24. maj - 53 dni
    16. lipiec - 52
    6. wrzesień - 32
    8. październik - 71
    18. grudzień - 45
    Ostatni okres zaczął się 31. stycznia, dziś jest 14 dc. śluz mam lepki i biały- niepłodny, ale szyjka rozpulchniona, wysoko. Cała pochwa jakaś taka rozpulchniona, podpuchnięta.
    Współżyliśmy dwa dni temu (11.02) bez finiszu ;)
    Czy to normalne że szyjka jest taka miękka, a śluz niepłodny? Jak planować dziecko przy tak długich i różnych cyklach??
    Z góry dziękuję za odpowiedź... ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    Starać się i odkładać - wszystko się da przy takich cyklach.
    Jakiej metody się uczysz?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 14th 2014
     permalink
    Amazonka: Starać się i odkładać - wszystko się da przy takich cyklach.

    Często mam takie długie cykle- chętnie się dowiem, jak postępować przez pierwsze ok. 50 dni, aby było to, oczywiście, zgodne z duchem NPR...
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    sushka: jak postępować przez pierwsze ok. 50 dni

    Uznać, że do pierwszego jakiegokolwiek objawu płodności jest względna niepłodność?
    Tak strzelam, bo dla mnie odkładanie z NPR przy długich cyklach wymaga sporo samozaparcia ;)
    A do starań myślę, że lepiej by było jednak wyrównać cykle.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 28th 2014
     permalink
    Czemu strzelasz?
    W długich cyklach jest więcej niepłodności.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Pandora1: A do starań myślę, że lepiej by było jednak wyrównać cykle.

    Na szczęście nie staram się już, moja kategoria to "Zakończyłam prokreację" ;) A przy takiej kategorii wzgledna niepłodność jest dość niebezpieczna.
    Amazonka: W długich cyklach jest więcej niepłodności.

    A jeśli jeden cykl ma 70 dni, a kolejny 26?
    Poza tym - czy da mi ktoś gwarancję, że w czasie względnej niepłodności nie zajdę w ciążę?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Podczas stosowania nawet anty nikt nie da takiej gwarancji.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    sushka: Poza tym - czy da mi ktoś gwarancję, że w czasie względnej niepłodności nie zajdę w ciążę?

    Ale te cykle są owulacyjne? Ze skokiem itd?
    I tak mi się wydaje, że łatwiej by było jak się je wyrówna. Inaczej we względnej jest duże ryzyko.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Podczas stosowania nawet anty nikt nie da takiej gwarancji.

    Musisz zatem przyznać, że NPR nie jest lekiem na całe zło.
    Pandora1: Ale te cykle są owulacyjne? Ze skokiem itd?

    Tak, oczywiście.
    Pandora1: I tak mi się wydaje, że łatwiej by było jak się je wyrówna. Inaczej we względnej jest duże ryzyko.

    Jasne, że tak. I robię to, bo wiem, skąd u mnie takie wahania.
    -
    Swoim pierwszym postem chciałam zwrócić uwagę na to, że nie zawsze można polegać tylko i jedynie na NPR. Wyrównywanie cykli może trochę potrwać i jeśli kobiecie zaproponuje się na ten czas wstrzemięźliwość lub tekst typu "Przy anty też można zajść", to sorry...
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    sushka: Pandora1: Ale te cykle są owulacyjne? Ze skokiem itd?

    Tak, oczywiście.


    Ja wiem, że jesteś tu jedną z najbardziej doświadczonych osób :)
    Tak trochę pytałam z ciekawości, a trochę pod kątem początkujących, które to czytają.

    Ja np długich cykli nie mam owulacyjnych. Jak jest powyżej 30dc, a nie było skoku to wiem, że już nie będzie.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    W przedostatnim cyklu skok miałam w 54 dniu. W ostatnim-w 15 dniu.
    Gdybym nie dopuszczała antykoncepcji mechanicznej, to w tym pierwszym czekałabym na współżycie praktycznie dwa miesiące, w drugim mogłabym się lekko zdziwić pod koniec...
    --
    • CommentAuthornenaaa
    • CommentTimeMar 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam,
    Bardzo prosze o pomoc i rozwianie kilku watpliwosci przy pierwszym cyklu z NPR, metoda Rotzera.
    Z gory dziekuje!
    P.s Moje pytania w komentarzach pod wykresem.
    • CommentAuthorsawanna
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie wytrzymałam i uznałam, że założę temat. Korzystam z aplikacji "Ovuview" i tam wprowadzam wszystkie dane o mojej płodności. Opiszę podstawowe dane.

    Moje cykle mają długość 27 dni - od wielu lat są bardzo regularne (od 16 r.ż zapisuję sobie pierwszy dzień okresu) - zdarzają się wahania o 2 dni (maksymalnie i bardzo sporadycznie).

    Wstyd mi się przyznać, ale rzekłabym że przez ostatnie 5 lat w zasadzie stosowaliśmy kalendarzyk by nie sprzyjać poczęciu (pierwsze 7 i ostatnie 7 dni cyklu) - miałam świadomość metod obserwacyjnych i termicznych ale ich nie stosowałam. No, śluz akurat zawsze miałam bardzo wyraźny. Od stycznia 2013 monitoruję temperaturę i śluz.

    Postanowiliśmy zacząć się kochać w dowolne dni cyklu we wrześniu 2013. Wykonano mi wtedy kontrolne badanie usg dopochwowe i okazało się że mam cystę na jajniku (30 mm). Lekarz przepisał mi duphaston do brania między 12-24 dc. Nie odradzał starań. Brałam przez dwa cykle, w grudniu nie wzięłam. Potem od stycznia znów dwa cykle. Potem kolejne usg w lutym i okazało się że cysta mniejsza, ale pojawił się mięśniak na macicy (1cm). Poszłam szybko do innego ginka, bo mój pozajmowany na długo. Ginka obeznana z npr (od stycznia, jak nie zaszłam po pierwszym cyklu bez duphastonu) powiedziała, żeby się nie przejmować cysta i mieśniakiem i się starać. Nie podobało jej się że tamten ginek dał mi duphaston, sama dałaby luteinę, ale nie chciała mu wchodzić w kompetencje.

    No i dzisiaj, mam pomierzonych kilka cykli, śluz jak go zaczęłam obserwować wydaje mi się niewyraźny (ale szczyt śluzu jest ok, tylko wszystko to co pomiędzy to tak sobie).

    Chcę wrzucić Wam moje wykresy, bo z nich wynika, jeżeli dobrze rozumiem, że mam dosyć krótką fazę lutealną. Proszę potwierdzcie, zaprzeczcie, dajcie mi informację zwrotną od żywego człowieka, bo trochę się już obczytałąm, ale chciałabym usłyszeć od osoby. Oczywiście na wizytę u ginka czekam jeszcze (i nie wiem też na ile on w npr siedzi, bo z tego co czytam to ten duphaston powinnam była brać nie 12 a 17-18 dc).

    [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Ja miałam dużo krótszą i zaszłam w ciążę 3 razy.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    • CommentAuthorsawanna
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    dziękuję:)
    •  
      CommentAuthorMart11
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Bardzo proszę o pomoc w interpretacji mojego obecnego cyklu. Wiem, że nietypowo świątecznie :/
    • CommentAuthordzidda
    • CommentTimeMay 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Cześć
    jestem nowa na forum i mierzę temperaturę dopiero drugi cykl.
    Mam problem z moim wykresem bo myślałam że to będzie cykl bezowulacyjny ale chyba była późna owulacja (wiem że to nie daje pewności-a tylko usg i ciąża).
    Chodzi mi bardziej o to że był bardzo płaski.
    możecie zerknąć i mi pomóc bo ja się uczę i nie wiem co o tym sądzić.
    http://28dni.pl/cycles/current
  7.  permalink
    hej :neutral:

    wydawało mi się, że już będzie ok, ale dzisiaj dopiero 6d FL a ja już mam spadek poniżej linii i zaczęły się różowe plamienia :cry:więc @ tuż, tuż.... więc FL raczej krótsza niż 10 dni będzie nie wiem co teraz? 12.07 mam wizytę u endokrynologa
    --
    • CommentAuthorAntalaja
    • CommentTimeJun 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a czy któraś z Was mogłaby zerknąć na mój wykres? Jest to mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
    Mam problem, bo śluz mam cały czas praktycznie taki sam (pewnie jest zaburzony po odstawieniu hormonów)
    i do tego niby temperatura troszkę wzrosła, ale nie jestem pewna czy na tyle, że można to uznać za skok (od 27 dnia).
    Bo zaraz po wzroście temperatura spadła i nie wiem czy to już nowy cykl bez okresu czy dalej stary ehh.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJun 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Wykres jest do interpretacji. Po antykoncepcji hormonalnej niewyrazisty śluz to możliwy objaw. Prawidłowy wzrost był. Spadek temp. świadczy o skróconej fazie lutealnej (spodziewaj się wkrótce miesiączki), co - znowu - jest typowe po odstawieniu. Za jakiś czas to powinno się unormować. Czasem normalny cykl wraca wcześniej, czasem później i bywa, że trzeba temu pomóc.
    Jak długo brałaś antykoncepcję? Jaką?

    Jest chyba jakiś temat/dział z pytaniami o interpretację, więc następnym razem tam wrzucaj pytania. :wink:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 20th 2014
     permalink
    U mnie ostatnio był podobny wzrost i spadek, ale dla mnie to nie był skok.
    --
    • CommentAuthorAntalaja
    • CommentTimeJun 20th 2014
     permalink
    Bardzo dziękuję za wskazówki.
    Bo właśnie nie wiedziałam czy uznać ten skok temperatury za prawidłowy skoro nie było szczytu śluzu.
    Czyli jeśli w najbliższym czasie pojawi się miesiączka to wtedy zaczynam nowy cykl, a jeśli nie to chyba od pierwszego spadku temperatury po skoku powinnam zacząć liczyć nowy cykl tyle, że bezmiesiączkowy, mam rację?

    Tabletki brałam przez 5 lat - Novynette. W końcu odważyłam się odstawić, bo nie chcę się dłużej faszerować chemią.

    Treść doklejona: 20.06.14 17:12
    Malisiek, a dlaczego nie uznałaś tego skoku? Z powodu objawu śluzu czy po prostu uznałaś, że temperatury są zbyt niskie jak na skok?
    No właśnie, jak to jest, czy skok musi osiągnąć jakiś pułap temperatur np. powyżej 36,6 czy jest to kompletnie nieważne i liczy się tylko, że 3 wyższe temp. przewyższają 6 poprzednich?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 20th 2014
     permalink
    Nie uznałam tego za skok, bo nie było szczytu śluzu, szyjka nisko twarda i prawie zamknięta, no i niskie temperatury, które nawet nie przewyższały sześciu poprzednich.
    --
    • CommentAuthorAntalaja
    • CommentTimeJun 20th 2014
     permalink
    To faktycznie masz rację, że to nie był skok.
    U mnie natomiast teoretycznie skok był, bo były 3 wyższe temp. od 6 poprzednich tylko nie było szczytu śluzu.
    W sumie cały czas jest taki sam i ciężko mi go na razie oceniać, bo to dopiero się uczę.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJun 20th 2014
     permalink
    Mi też ciężko szło ze śluzem, bo był ciągle taki sam, dlatego teraz tylko mierzę temperaturę ;p jak mi wróci płodność, to może łatwiej mi będzie rozpoznawać wszystkie objawy
    --
    •  
      CommentAuthorTruskavka13
    • CommentTimeJun 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    to może mi ktoś pomoże.... u mnie był: szczyt śluzu i szyjki, skok tempki niby też 3 wyższe od 6 poprzedzających) więc nie wiem dlaczego tempka tak skacze pod linię w FL? Może cykl bezmiesiączkowy (chociaż były 3 dni plamień, ale delikatnych)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.