Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeDec 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Tutaj możesz poczytać :wink:
    • CommentAuthorjedwabnik
    • CommentTimeDec 16th 2014 zmieniony
     permalink
    No właśnie czytałam ten artykuł, a mimo to chciałam żeby ktoś mi jeszcze pomógł. Mam problem z wyliczeniem trzeciego dnia podwyższonej temperatury i od kiedy liczyć sześć niższych temperatur. Wydaje mi się, że w moim 1 cyklu ten trzeci dzień wypada 20 dc a w cyklu 2 w 21 dc. Czy dobrze to rozumiem? I przy okazji o czym może świadczyć ta podwyższona temperatura 13dc?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Czy nie było żadnych zakłóceń? Pamiętasz o ich zapisywaniu?
    Alk? NIetypowa godzina pomiaru? Wstanie przed pomiarem?
    -- [/url]
    • CommentAuthorjedwabnik
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Nie, niczego nie pominęłam, żadnych zakłóceń. Pilnuję się godziny. Postanowiłam zabrać się za to na poważnie, teraz chciałam sprawdzić jak mi pójdzie z samą temperaturą, myślę, że powoli zacznę też obserwację śluzu.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeDec 30th 2014
     permalink
    Cześć! mam prośbę, mogłaby któraś zerknąć czy dobrze zinterpretowałam wykres? wydaje mi się że jest ok, ale jakoś ta faza wyższych wcale super wyższa nie jest...
    dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Czesc dziewczyny,pomozecie z wykresem? ten cykl jest jakis dziwny,jesli chodzi o sluz od razu uprzedzam że go nie ma gdyz nie mam szyjki.
    Sama nie wiem czy wystapiła owulacja czy nie:(
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeJan 6th 2015
     permalink
    Hej, nie jestem pewna czy w dobrym wątku jestem ale ... mam problem. Moje 2 ostatnie cykle były z Orgametril. Ten cykl jest już bez tych leków, dziś jest 13dc a od wczoraj mój organizm zwariował :( najpierw "poleciało" sporo bardzo ciemnego BR, a później krew (taka jakby @owa), dziś to samo :( Myślicie, że orgametril zamieszał mi czy może być to inna przyczyna???
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    kiedy mam zaznaczyc faze lutealna
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    A jaką metodę stosujesz?
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJan 25th 2015
     permalink
    Cześć, to znowu ja :-) czy ktoś mógłby spojrzeć i wypowiedzieć się na temat interpretacji wykresu? Zrobiłam ale pewna nie jestem, dziękuje!
    --
    • CommentAuthorjuscia
    • CommentTimeJan 29th 2015
     permalink
    Witam
    Czy ktos w wolnej chwili moglby spojrzec na moj wykres? Czy dzis wieczorem juz zaczynaja sie u mnie dni nieplodne? Byl skok 23 dc, trzecia temp nie byla wyzsza o 0.2, wiec czekalam na dzis a tu spadek. Temp dzisiejsza jest wyzsza od lini podst ale tylko o 0.01 st. Czy tyle wystarczy? No i zastanawia mnie wczorajszy rozciagliwy sluz.. boje sie przedwczesnych skokow dlatego pytam. Bede wdzieczna za wszystkie sugestie.
    Podrawiam
    • CommentAuthormarlenakreft
    • CommentTimeFeb 16th 2015 zmieniony
     permalink
    Witam,


    Proszę o interpretację mojego wykresu mam problem z wyznaczeniem lini niższych temperatur. Dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam:bigsmile::wink:

    Treść doklejona: 16.02.15 20:23
    http://imageshack.com/a/img661/7986/YXWJiA.jpg
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 16th 2015
     permalink
    Wiesz kiedy miałaś chociażby szczyt śluzu?
    -- []
  1.  permalink
    Wydaje mi się że w piątek
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2015
     permalink
    Uzupełnij obserwacje śluzu. Wklep je na wykres, inaczej można stosować tylko metodę termiczną.
    Nie miałaś żadnych zakłóceń?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    cykl
    Ktoś coś może poradzić? Normalnie miałam cykle regularne, jak w zegarku co 26 dni, z porządną fazą lutealną. Czwartego dnia miałam bardzo duży wysiłek fizyczny - czy to mogło zaburzyć cały cykl?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Hmm, chyba nie. A innych zakłóceń nie było? Wydaje mi się, że tylko długotrwały wysiłek może wpływać na cykl, jednorazowy raczej nie.
    Dałabyś radę wrzucić większy widok albo może mogłabyś udostępnić wykres?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 12th 2015 zmieniony
     permalink
    OK, udostępnię.

    Innych zakłóceń nie było. Tyle, że ten wysiłek mocno mnie osłabił. Ale po tygodniu już chyba powinno się unormować...?
    Chociaż, jak teraz tak na to patrzę, myślę sobie, że może te 5 wyższych temperatur (6-10 dc) były spowodowane jakimś stanem podgorączkowym po tym wysiłku, a potem to już był normalny skok? To by miało sens.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Wiesz co, na moje oko to na podstawie temperatury jeszcze nic nie można wyznaczyć. Bardzo prawdopodobne, że ten cykl się znacznie przedłuży (lub wystąpi krwawienie śródcykliczne/cykl bezowulacyjny - zależnie od metody, którą stosujesz).
    A ten zapisany śluz to jedyny, jaki się pojawił, czy po prostu nie masz obserwacji?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 12th 2015
     permalink
    Nie obserwowałam dokładnie śluzu, niestety. Zauważyłam tylko ten Bj wtedy, kiedy zaznaczyłam, bo ciężko było nie zauważyć :)
    Zobaczymy, może będzie tak, jak piszesz. Chociaż obecnie, w 27 dc odczuwam takie jakby lekkie napięcie przedmiesiączkowe.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeMay 18th 2015
     permalink
    Dziewczyny proszę czy możecie zerknąć na moje dwa ostatnie wykresy,dziwne trochę , bo skoku i szczycie śluzu temperatura w 3dni bardzo spada.Juz sama nie wiem czy to stres związany ze staraniami?Poprzednie chyba 7cykli z pięknym skokiem i wysoką temperatura, az do miesiaczki,z tym ze wtedy byly cykle z odkladaniem.
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMay 23rd 2015
     permalink
    Proszę o sprawdzenie mojego wykresu, czy dobrze wyznaczyłam początek fl???
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Czy ktoś moze zerknąć na mój wykres i powiedzieć mi, dlaczego nie mam jeszcze @?
    Dodam, że moja fl trwa zwyczajowo 11-13 dni.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 28th 2015 zmieniony
     permalink
    A nigdy nie miałaś dłuższej lutealnej ?
    Nie stało się w tym cyklu coś, co mogło by ją wydłużyć ?

    Oraz dziwnie w ogóle, bo szczyt śluzu masz w okolicach 20-go dnia a skok aż 10 dni później ?
    Czy po prostu potem śluzu nie oznaczałaś już ?

    Ja obstawiam, że jutro pojutrze dostaniesz okres.
    Mnie sie kiedyś FL do 18-stu [ !! ] dni przeciągnęła.
    Raz jeden, mimo że nigdy tak długiej nie miałam.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 28th 2015
     permalink
    Suszka, może u Ciebie będzie nowy cykl bezmiesiączkowy? To rzadkość, ale podobno czasem się zdarza...
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Nic szczególnego się w tym cyklu nie działo.
    Sluz potem był nieprzejrzysty,nierozciągliwy.
    Dzisiejsza temperatura mnie zaskoczyła- może zakłócona, bo ciepło mi było.
    Mam nadzieję, że te bóle podbrzusza to nie były owulacyjne....:neutral:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Czemu usunelas analizę?
    Myślisz, że to jednak nie był skok?
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No właśnie... po usunięciu analizy wykres nie wygląda dobrze. Szczególnie, że w 42dc (dzień przed bólem podbrzusza) było serducho:cry:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No ale wczoraj, przy analizie też dobrze wyglądał. Cztery wyższe temp były. Więc kurczak to nie może tak być, że są wyższe, jest skok a potem się okazuje że nieprawda.... Za dużo ciąż by nieplanowanych było do licha......

    P.s
    Może się córcia trafi :tooth:

    Nie no sorki, głupi żart.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    No ale jak wytłumaczyć ten ból podbrzusza i nic poza tym? 17d fl i na @ się nie zapowiada (przy moich raczej krótkich lutealnych). No i dzisiesza taka wysoka, jakby dopiero teraz był skok.
    Fakt- ból podbrzusza podczas owu zawsze miałam inny, taki raczej w plechach. I nie trzy prawie dni :shocked:
    Jeeny, cała glupia jestem...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    A może idź jutro na usg? Może to torbiel się zrobiła jakaś?
    Wtedy chyba może się okres nie pojawić ale skok może być. To jest ten LUF jeśli dobrze kojarzę....
    Tzn tak mi się wydaje że wtedy wykres jest dwufazowy, ze skokiem ale pęcherzyk nie pęka.

    Kurcze no nic innego mi do głowy nie przychodzi. Nie wiem co się tu i dlaczego zadziało....
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Suszka, a śluz nieprzejrzysty i nierozciągliwy? Nie było żadnego płodnego? Bo też na jednym wskaźniku w dwuwskaźnikowej metodzie nie można polegać...
    TEO może mieć rację z LUFem. Może przez to podbrzusze boli. Bądź co bądź warunki metody spełniłaś...
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Jeśli jutro też będzie tak wysoka, może wskazywać na to, że skok jest teraz...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No ale przecież już miałaś skok, do licha nooooo :)
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Kurczę, szkoda że przerwałaś pomiary. Bo wtedy sytuacja byłaby jaśniejsza. Tak na 100% tempka nie spełnia warunku wyższej, bo trzecia nie była +0,2... Więc może to nie był skok? A jaki masz typowy poziom wyższych dla obecnego termometru?
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Teraz to już niczego nie jestem pewna...:sad:
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Eeeeej no, ale przecież jasno jest powiedziane, że jest reguła- jeśli jedna spadnie pod linię/na linię, a czwarta będzie nad linią (nieważne o ile, byle nad), to warunki są spełnione i od czwartego dnia wyższej wieczorem jest się niepłodnym. Więc kurka no, suszka warunek spełniła.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No właśnie o to chodzi, że warunek chyba spełniłam-ponieważ trzecia spadła na kreskę, czwarta miała byc wyższa o 0,05 od pomocniczej i była. Pomiary przerwałam, bo miałam juz cztery wyższe.
    Typowy dla wyzszych...jest różny, niestety. Raz jest to 36,9, raz 36,6
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    No u mnie też poziom jest inny np w sierpniu jak są upały i inny w grudniu jak mi wiecznie zimno- mierzone tym samym termometrem. Też przerywam mierzenie po 4-5 wyższych temperaturach- ta jedna, dwie jest w zapasie, dla upewnienia się. Poza tym, w podręczniku jest dopuszczona możliwość zaprzestania mierzenia przy spełnieniu warunków.
    Dlatego ja bym dopatrywała się problemu gdzieś indziej. Tym bardziej, że, jak już wyżej pisałam- gdybyś miała teraz dopiero skok, to też jakiś płodny śluz by musiał się pojawić...
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Bloody_Lady: Eeeeej no, ale przecież jasno jest powiedziane, że jest reguła- jeśli jedna spadnie pod linię/na linię, a czwarta będzie nad linią (nieważne o ile, byle nad), to warunki są spełnione i od czwartego dnia wyższej wieczorem jest się niepłodnym. Więc kurka no, suszka warunek spełniła.

    Niee, w takiej sytuacji ta czwarta liczy się jako trzecia. Bo te "spadnięte" nie wliczają się.
    Ech, szkoda że nie ma u Ciebie stałego typowego poziomu, to mogłoby coś pomóc. A może masz typowy poziom linii podstawowej? Albo - jaki jest najwyższy?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 29th 2015
     permalink
    Tosia, aż sprawdziłam, no i masz rację- to jakby trzecia wyższa, i jest wymóg tego 0,2 nad linią... Ehhh, no to u suszki nie było. No ale dalej obstaję przy opcji, że nawet jak temperatura, to przecież nie ona jedna jest objawem płodności i w niemieckiej, angielskiej, Rotzerze itp trzeba na dwóch wskaźnikach bazować.
    Ból podbrzusza, czy owulacyjny czy nie, to tylko wskaźnik dodatkowy, niepewny, zmienny, tak jak ból i wrażliwość piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    No i mam drugą wysoką...
    • CommentAuthordomi86nika
    • CommentTimeMay 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Witam, jeszcze na forum nie pisałam, jestem tu już jakiś czas- w tej chwili obserwuje 5 cykl na 28 dni, cykl ten mnie bardzo zastanawia od samego początku jest jakiś dziwny- krwawienie słabsze niż zazwyczaj, potem jeden dzień przerwy, 2 dni plamienia, potem śluz z domieszką krwi przez 2 dni, potem kilka dni przerwy i od wczoraj znów krew w śluzie- gdyby nie te wcześniejsze występowanie krwi w śluzie zrzuciłabym to na plamienie okołoowulacyjne- a tak sama już nie wiem, temp. jest niska, dziś spadła jeszcze bardziej. Czy ktoś miał coś podobnego???
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    suszka witaj w klubie, ja miałam mieć cykl długi bezowulacyjny wg moich analiz. w 32 dniu cyklu serducho na drugi dzień skok... bez typowych dla mnie bóli owulacyjnych, raczej bóle krzyżowe tylko, bez innych objawow owulacyjnych, bez niczego, ale kurcze typowy skok i to bardzo wysokie już temp.... nie musze mówić jakie mam myśli....
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    O kurde to niezłe jaja.
    Niechże się jakaś ekspertka wypowie jak to możliwe żeby po jednym skoku z zachowaniem wszelkich zasad miała by być owulacja i kolejny skok :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Teorka, no wyzej z Tosią doszłyśmy do tego, że jednak zasady nie do końca były zachowane. U suszki trzecia spadła na linię, więc wcale nie liczyła się do wyższych, zatem ta, która była u niej kolejną zmierzoną musiałaby spełniać warunek 0.2- a tak nie było. Gdyby dalej mierzyła może okazałoby się, że temperatura spadła jeszcze bardziej.
    Kurczę, sama teraz widzę że kilka razy zrobiłam podobny błąd w analizie :shocked: Na szczęście bez niespodzianek...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Aaaaaaaaaa że takie kwiatki.....
    No w sumie ja nigdy nie kończę mierzenia po skoku, zawsze jeszcze te 2-3 dni jednak sprawdzam. Dla pewności..

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.05.15 10:58</span>
    Suszka a Witka i Jurka Wam się tak za I razem począć udało ? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorsuszka_
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Witek był mocno ,,wystarany",cykle wspomagane Clo. Jurek w drugim cyklu.
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    Suszka, trzymam kciuki, żeby obyło się bez niespodzianek. Każdej z nas chyba zdarzyło się "machnąć" przy analizie, więc pamiętaj, nie jesteś sama :wink: U mnie zdarzyło się 2 razy i szczęśliwie bez konsekwencji.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 30th 2015
     permalink
    I ja też trzymam kciuki, żeby obyło się jedynie na wyciągnięciu wniosków na przyszłość :wink: Jak zostawisz udostępniony to będę zerkać, jak zamkniesz to daj znać, co i jak :kissing:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.