Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    Asiula - nie przejmuj sie skokiem. Robcie swoje poki sluz plodny i szyjka otwarta. Skok temperatury jest generalnie tylko po to, zeby potwierdzic, ze jest juz po owulacji i ze pozostaje tylko czekanie na efekty.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    Marion, oczywiście robimy swoje 😁😁
    Tak o jestem ciekawa czy powinnam już uznać ten skok za początek fazy lutealnej czy nie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    Czy masz go uznac, to sama decydujesz - bo stosujesz metode wlasna.
    Ja zawsze namawiam do wybrania jakiejs metody, bo wtedy nie ma gdybania i dowolnosci, tylko interpretuje sie wykres wg zasad. Metoda wlasna to generalnie zadna metoda, bo interpretujesz wg wlasnego widzimisie.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    No właśnie muszę wybrać.
    Na naukach przedmalzenskich uczyli nas angielskiej, ale już nic z tego nie pamietam..
    Muszę poczytać i zdecydować..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    Najpopularniejsza jest chyba Rotzera.
    Generalnie wszystkie sa takie same, rożnią sie drobnostkami (waznymi z punktu widzenia interpretacji).
    Metody sa bardzo latwe, nie ma w nich filozofii i ciezkich zasad nie do pojecia. U nas na portalu opisane sa wszystkie w zakladce BLOG.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 27th 2017
     permalink
    Wczoraj właśnie zaczęłam przeglądać, muszę zgłębić wiedzę i zdecydować :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Asiula, masz źle zaznaczony szczyt śluzu na wykresie, fl też. Szczyt w 19dc(w zależności od dzisiejszego śluzu). Fl od dnia następnego.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Aaa ok, dziękuje :)))
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Proszę :) trochę poczytasz, zinterpretujesz ze 2 cykle z pomocą i w końcu sama zaczniesz to ogarniać :) pamiętam, jak się zaczynałam obserwować i jaka to była czarna magia na początku :D ale z każdym kolejnym cyklem szło coraz lepiej i teraz nie wyobrażam sobie, że miałabym się nie obserwować! Okres juz nie zaskakuje w nieodpowiednim momencie :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Ja bym w ogole jeszcze zadnych szczytow nie zaznaczala. Bo tym sposobem codziennie trzeba bedzie je przesuwac, jezeli jeszcze sluz plodny bedzie sie pojawial.
    Zawsze czekam z interpretacja na dzien bez zadnego sluzu plodnego. Dopiero potem, w zaleznosci od wartosci temperatur, zaznaczam lutralna.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Ok, dziewczyny a jeśli mam wyższe przed szczytem śluzu i szyjki powinnam je zazczac tymi strzałkami i po szczycie brać w kolka temperatury. Gdzie ta opcja jest w analizie cyklu?
    Póki co nie do końcu kumam te linie temperatury, z tego co rozumiem przechodzi ona przez najwyższa z niższych temperatur tak?

    Treść doklejona: 28.10.17 17:16
    Zaznaczyłam :D
    Ale czy dobrze to ja nie jestem przekonana 😂
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Rotzer wybrany wiec tlumacze.
    1. Linia podstawowa rozdziela faze temepratur nizszych od fazy temperatur wyzszych.
    2. Linia ta przechodzi przez najwyzsza temperature z 6-ciu nizszych poprzedzajacych skok.
    3. Zeby dana temperature uznac skok, musi byc ona wyzsza od najwyzszej z 6-ciu nizszych ja poprzedzajacych o min. 0,05 'C.
    5. Jezeli temperatura podniosla sie (spelnia warunek skoku o min. 0,05 'C), ale sluz nadal plodny albo szyjka jest otwarta i wysoko, to temperatur tych nie uznaje sie za wyzsze, tylko oznacza strzalkami jako tzw. przedwczesne skoki. Oznacza sie dopoki, dopoty objawy sluzu i szyjki zmienia sie z plodnych na nieplodne (decyduje pozniejszy objaw - szyjka lub sluz). Dopiero po zaniku objawow plodnych zaznaczamy temperatury wyzsze i rozpczynamy odliczanie II fazy cyklu (lutealnej).
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 28th 2017
     permalink
    Dziękuje :) tak właśnie wyczytałam na blogu i chyba zastosowałam na wykresie :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 29th 2017
     permalink
    Mała korekta, Asiula.
    Dwie strzałki i odliczanie temperatur wyższych dopiero od 20 dc (po przedwczesnych skokach).

    https://28dni.pl/pictures/2702478.jpg
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Czaje :D już zmieniam
    :))

    Edit: jak wstawić druga strzałkę? Mam pole do przedwczesnego skoku ale nie mogę wstawić dwóch dat..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 29th 2017 zmieniony
     permalink
    W Analizie wykresu, w zakładce Statystyki, masz pole do wpisu przedwczesnego skoku - wpisujesz dzień cyklu, a nie datę. Jeśli potrzebujesz dwóch strzałek, to wpisujesz dni cyklu po przecinku, np.: 20,21.
    W każdej zakładce Analizy wykresu, na dole, jest żółte pole ze ściągą lub podpowiedziami :wink:
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Niepotrzebnie zrobiłam spacje i mi usuwało obie strzałki :)

    Dalej tak samo.. oddzielam dc przecinkiem i usuwa obie strzałki..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 29th 2017
     permalink
    pisz do damazego.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 30th 2017
     permalink
    To chyba czas poczytać....
    U Rotzera skok to min. 0,05? A skąd ja w takim razie wzięłam min. 0,2? Tu z forum, z informacji ogólnych?
    Może w końcu i ja zacznę coś "określonego" stosować...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 30th 2017
     permalink
    Na blogu u góry w opisie metody jest 0.05
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 30th 2017 zmieniony
     permalink
    Karolcia - pewnie pomylilo Ci sie z innym warunkiem u Rotzera.
    Że trzecia wyzsza temp. musi byc wyzsza o 0,2 'C od najwyszej z 6-ciu nizszych, zeby tego dnia wiaczorem rozpoczac czas nieplodnosci poowulacyjnej (poczecie wtedy nie jest juz mozliwe - przy zalozeniu, ze wykres prawidlowo jest zinterpretowany). Jesli nie jest spelniony ten warunek 0,2 'C, nieplodnosc zaczyna sie wieczorem czwartego dnia wyzszych temperatur, bez wzgledu na wartisc czwartej temperatury.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Zerknijcie pod mój wykres. Nie mam pojęcia jak.go "ugryźć ".
    --
  1.  permalink
    Możecie wpaść pod mój wykres i pomóc mi go zinterpretować?
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeAug 2nd 2018
     permalink
    Zerknijcie do mnie , nie wiem czy dobrze FL jest wyznaczona
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny proszę o pomoc w interpretacji cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 17th 2018
     permalink
    Wygląda na to, że to już faza lutealna, więc pozostaje Wam czekać na efektry serduchowania.
  3.  permalink
    No domyślam się że już FL. Pytanie od kiedy?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 17th 2018
     permalink
    Według mnie od wczoraj (19 dc).
    •  
      CommentAuthorMarl_lena
    • CommentTimeMar 14th 2019 zmieniony
     permalink
    Witam, potrzebuję kogoś kto pomoże mi w interpretacji obecnego cyklu. Zastanawiam się czy Owulacja była czy jej nie było?

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 14th 2019
     permalink
    A jaka różnica między ostatnimi dwiema temperaturami? Nie ma siatki i nie widać wartości. Wg mnie mogła być...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 14th 2019
     permalink
    Wg mnie za wcześnie jeszcze żeby stwierdzić.
    Potrzebujesz jeszcze ze dwie wyższe temperatury.
    Pomijając ze najlepszym potwierdzeniem owulacji jest ciąża, bo nawet obraz USG nie jest 100% potwierdzeniem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMarl_lena
    • CommentTimeMar 14th 2019 zmieniony
     permalink
    karolciat 17dc - 36.6, 18dc - 36.5, 19dc - 36.6, 20dc - 36.7,
    Linia podstawowa na poziomie 36.6
    TEORKAWłaśnie na tą ciążę czekam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 14th 2019
     permalink
    Dlugo się staracie?
    Chłop przebadany? :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMarl_lena
    • CommentTimeMar 15th 2019
     permalink
    TEORKA pierwszy cykl, narazie żadno z nas się nie badało. Przy pierwszym udało nam się w jednym cyklu, więc i teraz mam taką nadzieję. Chociaż obawiam się że za późno się zdecydowaliśmy jeśli chodzi o strzał teraz. Dziś tj 20dc - 36.7, więc nieśmiało rośnie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 18th 2019
     permalink
    Linia podstawowa jest za wysoko. Obniż i pokaż wykres.
    --
    •  
      CommentAuthorMarl_lena
    • CommentTimeMar 23rd 2019
     permalink
    Czy częste budzenie się w nocy lecz nie wstawanie z łóżka może zakłócić temperaturę?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 23rd 2019
     permalink
    Nie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlexisA
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Witam

    Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji mojego najnowszego wykresu?

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Wykres wydaję się być OK.
    Z tym że ja nie wiem do końca, jak to jest z pomiarami przy pracy nocnej...

    O pomiarach możesz doczytać jeszcze tutaj - ABC temperatury.
    •  
      CommentAuthorAlexisA
    • CommentTimeMay 30th 2019
     permalink
    Ja wiem, że wydaje się OK :D ale mi zależy na temp z 21 dnia- robiłam podwójny pomiar- wcześnie rano i późno rano (po spaniu, nie wstawałam z łóżka). Dzień wcześniej wypiłam cydr. Nie wiem jak traktować tą temperaturą- w Notatce napisałam jaka była tem przy pierwszym i drugim pomiarze. Zależy mi na tym bo muszę wiedzieć kiedy mogę wyznaczyć fazę niepłodności bezwzględnej (czy dzisiaj po 20.00 czy poczekać na jutro).
    • CommentAuthorTranscare
    • CommentTimeJun 24th 2019
     permalink
    Cześć
    Czy mogę prosić o pomoc w interpfetacji wykresu? To mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Sytuacja jest dla mnie nie jasna. Nie wiem, czy jestem w fazie lutealnej, temperatura spadła i przyjdzie @, czy owulacji jeszcze nie było i mam czekać na kolejny śluz i skok?
    Z góry dziękuję
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 9th 2019 zmieniony
     permalink
    Ja, stara wyjadaczka, po 11 latach obserwacji, pierwszy raz proszę o pomoc...

    W 20 dc byłam na dorocznej kontroli - obraz USG pokazał, że owu lada chwila, czego byłam pewna. Jeszcze się ginowi chwalilam, że tyle lat sie obserwuję i działa to bez zarzutu.
    A tu bach! Posypało sie wszystko - właśnie od tej wizyty u gina. Temperatury nie pozwolily wyznaczyć początku lutealnej, a potem wręcz spadły do niskich wartości.
    Nie wiem co myśleć....

    Cykl
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 9th 2019
     permalink
    Może jednak do tej owulacji z jakiejś przyczyny nie doszło? A termometr się nie zepsuł?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 9th 2019
     permalink
    No chyba nie doszło...
    Termometr ma kilka miesięcy. Poprzedni ten sam model działał 10 llat, na jednej baterii...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 9th 2019
     permalink
    Wg mnie też nie doszło.
    Jesteś cały czas przed owu.
    Pewnie zaraz pojawi się śluz płodny, a potem skok

    Raz na 11 lat się taki cykl może trafić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 11th 2019
     permalink
    Masz 2 wyższe i tyle. Organizm się rozmyślił.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 14th 2019 zmieniony
     permalink
    Przyszła dziś @. Zakończony wczoraj cykl jest przedziwny - nigdy takiego nie miałam. Nie wiem co o nim myśleć, jak zinterpretować. Czy to początki menopauzy...? Za pół roku 40-tka mi stuknie.

    https://28dni.pl/pictures/2761853.jpg

    Skłaniam się ku myśli, że termometr nawala. Fakt, czasami mi upadnie, ale poprzedni, w ciągu 10 lat pracy, upadał wielokrotnie i nic się nie działo z wykresami. Obecny być może się uszkodził. Na Allegro nowy kosztuje grosze (19-20 zł z dostawą), więc muszę chyba zamówić kolejny...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 14th 2019
     permalink
    E tam menopauza. Ja bym obstawiała bezowulacyjny ze stresu. Ewentualnie prolaktyna do sprawdzenia. Ja miewałam takie przy przy hiperprolaktynemii czynnościowej.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 14th 2019
     permalink
    U mnie przy bardzo wysokiej prolaktynie były zawsze bardzo długie, po ponad 40-50 dni, czasami jeszcze dłuższe. PRL ponad normę mam cały czas i to u mnie "normalne", a cykle z 'podwyższoną' PRL dotąd były OK.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2019
     permalink
    Marion to, że jeden cykl jest dziwny nie znaczy że masz menopauze. Pamiętaj, że masz dużo stresów a to może rizregulowac hormony. Ja w lutym 40 i mam problem z progesteronem. Na cykl bardzo to nie wpływa, bo mam co najwyżej krótszy...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.