Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    Bardzo proszę doświadczone koleżanki o interpretacje wykresu. To mój pierwszy wykres z mierzeniem temperatury i badaniem szyjki. Z góry dziękuje :bigsmile:
    -- [url
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeJun 9th 2011 zmieniony
     permalink
    asiunia899 odpowiedziałam na Twoją wiadomość wewnętrzną, sprawdź proszę skrzynkę.
    karinazosia - śluz się u Ciebie pogarsza, pewnie jak wprowadzisz dziś wieczorem obserwacje z bieżącego dnia, będzie można wyznaczyć szczyt; natomiast skoku jeszcze nie było, trzeba czekać, powinien pojawić się w najbliższych dniach.
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    Ze śluzem i szyjką mam jeszcze duże problemy , nie umiem je chyba prawidłowo odczytywać. A jeśli skok temperatury się nie pojawi to oznacza że jest to cykl bezowulacyjny?
    -- [url
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeJun 12th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny, mam prośbę, możecie zaglądnąć do mnie i zobaczyć wykres majowy.... byłam trochę chora i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak go zinterpretować.
    Dziękuję z góry. Pozdrawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeJun 12th 2011
     permalink
    Mogę prosić ewentualnie, żebyście pisały mi sugestię na priv - wiadomości??
    --
    •  
      CommentAuthorMamrotka
    • CommentTimeJun 13th 2011
     permalink
    Ja proszę po raz kolejny o pomoc w interpretacji mojego ostatniego cyklu...z dnia na dzień jest coraz dziwniejszy........
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Witam Was
    Czy możecie coś doradzić na temat tego wykresu
    http://ctlife.eu/bmp/e124e31c-013f-4a03-b40f-3dd27d84d7b9_zi.jpg?2011-06-14_12:52:23
    od 2 do 5 dnia cyklu brałam CLO
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    O mamo jaki zębaty ! :devil:
    wg mnie bezowulacyjny raczej...

    a czemu mierzysz o 12 ?
    mniemam, że przed tym przynajmniej 3 godziny przesypiasz tak ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Mierze rano około 6:50 po prostu nie da się tam zmienić godziny
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    aha ok

    co nie zmienia faktu, że wg mnie bezowulacyjny....
    i strasznie dziwne skoki od 35,6 do 36,8....

    a nie miałaś monitoringu ?
    po CLO to zalecane raczej..
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    miałam i według monitoringu owulacja powinna być 5 czerwca
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    ale potem już nie poszłaś sprawdzić, czy pęcherzyk pękł ?
    bo analizując temperatury nie widać skoku niestety...
    więc może pęcherzyk nie pękł ? [ po CLO czasami się tak zdarza...]
    a brałaś zastrzyk na pęknięcie ? [Pregnyl, Ovitrelle itp ?]
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    w poprzednim cyklu sprawdzałam czy pęcherzyk pękł i dopiero po pęknięciu brałam luteinę przez 10 dni, a w tym cyklu nie sprawdzałam czy pękł i nie brałam luteiny
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Powinno się zawsze sprawdzać, bo mogła się utworzyć torbiel. :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    A torbiel by dawała takie skoki temperatur i opóźnienie okresu ?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    W poniedziałek idę do lekarza to może coś więcej będę wiedziała. Miałam iść w ten co był poniedziałek ale okres się nie zdążył zacząć. Mam przyjść między 1 a 3 dniem cyklu i chyba będziemy z M inseminację próbować w tym cyklu. Oprócz moich kłopotów z owulacja, pco, tarczyca, epi, są jeszcze słabe wyniki nasienia :(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    ACIA ja nie wiem jakie skoki mogą być przy torbieli bo nigdy takiej nie miałam...a
    ale wiem jedno - jak się bierze CLO powinno się przynajmniej 2, 3 razy iść na USG żeby sprawdzić jak pęcherzyki rosną i czy pękają
    jak nie pękają lekarz powinien dać zastrzyk na ich pęknięcie
    szkoda, ze tego nie zrobiłaś bo szkoda cyklu straconego....
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    a czy przy takim wykresie może być ciąża ??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    hmm wg mnie raczej nie ma opcji....
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    ok dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Torbiel może opóźnić okres.

    Objawy:

    zaburzenia cyklu miesiączkowego
    krwawienia poza terminem miesiączki
    bóle podbrzusza
    stres
    omdlenia
    bóle głowy
    odczuwalne bóle jajnika na którym znajduje się torbiel
    mdłości oraz wymioty (rzadko, lecz zależy to od organizmu kobiety)
    --
  1.  permalink
    Witam, proszę o pomoc w interpretacji cyklu :) jestem jeszcze zielona w tym temacie i "niby" wiem kiedy co powinnam zaznaczyc, ale bede pewniejsza jesli ktos bardziej doswiadczony mi pomoze.
  2.  permalink
    witam. od niedawna zdecydowalismy się z mężem na 2 dziecko, więc zaczęłam wykonywać wykres aby okreslić owulke bo miałam długie cykle I.32dni, II 30 dni,III 45 dni, IV 45 dni, V36 dni.według obliczeń ustaliłam dla takich cykli owulke na 12.V. Od piątku do niedzieli (tj.10,11,12 maj) szlismy "na całosc". tylko moj wykres jest naprawdę dziwny spróbuję go wkleić, a od niedzieli ma temp. 37, pon.36.9, wt.36.8 w cięgu dnia mam nawet 38 .Proszę o komentarz czy myslicie że udało się nam i rosnie fasolka? test napewno jeszcze nie wyjdzie a mnie dręczą mysli bo bardzo tego pragnę:) @ ma przyjsć 22. V oby nie dotarła! acha po owulce biorę luteinę czy nadal ją kontynuować? dużo tych pytań proszę o ratunek bo mysli mnie zabiją!!!
  3.  permalink
    oto moje temp. proszę o pomoc
    27.05- 36.5, 28.05-36,6, 29.05-36.4, 30.05- brak pomiaru, 31.05-36.2, 01.06- 36.5, 02.06- 36.4, 03.06- 36.3, 04.06- 36.2, 05.06- 36.3, 06.06- 36.3, 07.06- 36.5, 08.06- 36.5, 09.06- 36.7, 10.06- 36.8 (stosunek), 11.06-36.8 (stosunek), 12.06- 37 (stosunek), 13.06- 36.9, 14.06- 36.9
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z was może zobaczyć na mój wykres?? Mam wątpliwości czy skok juz był czy nie...
    --
  4.  permalink
    czy nikogo tu nie ma?
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Pali się? Czeka raptem dwie godziny i już taka zniecierpliwiona? Jak masz być w ciąży, to już jesteś, jeśli nie, to nie...
    Bardzo jest niefajnie interpretować wykres, którego nie ma, gdy użytkowniczka nie zadała sobie minimum trudu, żeby go jakoś graficznie przedstawić (choćby screen shot z excela) i ułatwić innym użytkowniczkom przyjście sobie z pomocą...
    Jednak jeśli dobrze sobie wyobrażam Twój wykres, zakładając, że 9.06 był skok i naprawdę kochaliście się z mężem dopiero od 10.06, to szanse na ciążę są raczej marne.
    Oczywiście, dużo zależy jeszcze od obecności lub nieobecności płodnego śluzu. Jeśli w tych dniach obserwowałaś śluz przejrzysty, śliski, przypominający białko jaja, to możesz mieć jakąś nadzieję.
    Test! Test Ci prawdę powie! My tutaj możemy akademickie rozważania o prawdopodobieństwie prowadzić.
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJun 15th 2011
     permalink
    Hej! Mój wykres jest naprawdę dziwny, temperatury mierzone po nocnym dyżurze po min. 3 godzinnej drzemce zaznaczałam jako zakłócone. Może powinnam je normalnie zaznaczać i w tedy wykres będzie bardziej czytelny?
    -- [url
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeJun 15th 2011 zmieniony
     permalink
    sylcia123 - miałabym jedną uwagę do Twojej analizy, 15 dc zanotowałaś, że śluz był jeszcze przejrzysty a to cecha płodna, dlatego przesunęłabym na ten dzień szczyt śluzu; i w związku z tym 15 dc wstawiamy pionową strzałkę oznaczającą przedwczesny wzrost (w analizie wykresu, zakładka statystyka); wyższe temperatury 16, 17, 18 dc; koniec płodności (można jeszcze wstawić pionową linię ze strzałką) 18 dc wieczorem; faza lutealna od pierwszej wyższej po dniu szczytu, czyli od 16 dc.

    basia_87 - odpisałam Ci na wiadomość wewnętrzną, zajrzyj proszę :)

    karinazosia - śluz przejrzysty z 25 dc to nie była czasem pozostałość nasienia? Wczoraj i dziś nie obserwowałaś już śluzu? Do zakłóconych dołożyłabym jeszcze pomiar z 12 dc.
    Wygląda na to, że wykres jest nadal jednofazowy, nie było jeszcze skoku temperatury. Nic tu więcej nie poradzimy, mierz dalej i koniecznie zapisuj obserwacje śluzu, bo być może pojawi się znowu płodny.
    •  
      CommentAuthormisianda
    • CommentTimeJun 20th 2011
     permalink
    Bardzo proszę o pomoc w interpretacji obecnego cyklu (5) :) dlaczego ta druga faza temperatur może być tak nisko ?
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeJun 20th 2011
     permalink
    misianda czy temperatura z 9 dc nie jest zakłócona? Poprzedniego dnia nie wydarzyło się coś co mogło wpłynąć na PTC? Stres, choroba, alkohol, przemęczenie?
    •  
      CommentAuthormisianda
    • CommentTimeJun 20th 2011
     permalink
    Ostatnie 2 tygodnie w pracy były dla mnie bardzo trudne i stresujące, wiec bardzo możliwe, że niektóre temperatury są zakłócone . 9 dc. niczym szczególnym sie nie wyróżnil. Spokojniej mam dopiero 3 dni .
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeJun 20th 2011
     permalink
    misianda odpowiedziałam u Ciebie pod wykresem.
    •  
      CommentAuthoruni
    • CommentTimeJun 30th 2011
     permalink
    witajcie, ja również prosiłabym o to byście spojrzeli na mój wykres, każda informacja się przyda. Dziękuję.
  5.  permalink
    hej dziewczyny!!!!
    nie mogę połapać się w moim obecnym cyklu, miałam 2 skoki i nie wiem kidy zinterpretować na owulację jak macie wolna chwilkę proszę o sugestię pod bierzącym wykresem, dziękuję i pozdrawiam... heh sprawa jest raczej pilna bo 2 skok miałam wczoraj więc nie wiem czy wskazane jest tulenie np. dziś...
    • CommentAuthorglr
    • CommentTimeJul 12th 2011
     permalink
    Dziewczyny drogie, pomocy! Nie wiem co mam myśleć o tym wykresie. To jakaś porażka! Npr stosuję już od ok pół roku. Moje poprzednie wykresy były w miarę czytelne (nie zaszłam w nieplanowaną ciążę więc i obserwacje był skuteczne) Moje cykle nigdy nie były krótsze niż 30 dni. Ostatnie cykle – każdy po równo 31 dni, szczyt śluzu 17-18 dzień, potem zawsze nagły spadek i ok czwarta tempka zasze już podwyższona. Teraz nie wiem co się dzieje – czy miałam już owulację, czy może to mój pierwszy cykl bezowulacyjny? Odczucia wewnętrzne i zewnętrzne identyczne jak w każdym cyklu – świadczą o nadchodzącej miesiączce. Nie miałam żadnych zakłoceń, chorób, stresów itp. Teraz moim jedynym stresem jest to, że chciałabym wreszcie pokorzystać z bezpłodności poowulacyjnej i klops – nie wiem czy to nie ryzyko przy takich wahaniach temperatury…Jeśli jutro znowu spadnie to…no cóż…bardzo się uciesze z dzidziusia jakby co;)

    http://28dni.pl/cycles/167652
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2011
     permalink
    W ciągu całego cyklu nie było żadnych zakłóceń?
    --
    • CommentAuthorglr
    • CommentTimeJul 12th 2011
     permalink
    Nie było żadnych...
    • CommentAuthorZgadula
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    dziewczyny prosze, pomozcie. Bylam dzis na badaniu krwi - wszystkie hormony, w tym beta. Wyniki bede miec za tydzien dopiero. Czy cos wynika z tego wykresu? Byla owulacja, nie bylo? Mozliwe ze jestem w ciazy? ostatni test 10 dni temu byl negatywny. Mialam stosunek bez zabezpieczenia w 32dc. Kurcze .. nie wiem co myslec juz o tym ...

    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/59/unledqax.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    Nie wpisałaś śluzu?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Co myślicie o takim wykresie jedna kropelka oznacza plamienie

    http://ctlife.eu/bmp/561d51a0-a8fe-44ee-8af6-4dbe95474582_zi.jpg?2011-07-18_08:13:45
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 18th 2011
     permalink
    Witam dziewczyny, obserwuję właśnie mój pierwszy cykl, wybrałam metodę angielską... I chciałabym wiedzieć, czy dobrze przeprowadziłam analizę mojego wykresu, nie jestem pewna czy dobrze oznaczyłam wzrost temperatury i 6 temperatur niższych. Oto link do wykresu: http://28dni.pl/cycles/166961
    Pozdrawiam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeJul 22nd 2011
     permalink
    Witam, ja również prosiłabym o to byście spojrzały na mój wykres, każda informacja się przyda. To mój pierwszy wykres i jeszcze nie do końca się w tym łapie :)
    Choć niemal jestem pewna, ze ten cykl miałam bezowulacyjny...
    I jedna dziewczyna z forum też to potwierdziła, ale każda opinia bardzo mi sie przyda, ponieważ zapewne niedługo zacznę kolejny cykl.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    • CommentAuthorufo03
    • CommentTimeJul 25th 2011
     permalink
    Witam,
    ja również proszę o pomoc w interpretacji wykresu, to mój pierwszy wykres. Cykle do tej pory 28, 29 dni.
    --
    • CommentAuthorhoncia
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Witam!
    Proszę o pomoc w interpretacji mojego cyklu. Najdluzszy moj cykl trwal 33 dni, ostatni 28.
    Nie moge rozpoznac owulacji. W ogole moje temp sa dziwne. Czy mozliwe ze jeszcze owulacji nie było?
    Pomozcie początkującej!
    07-07-2011 okres
    08-07-2011okres
    09-07-2011okres
    10-07-2011okres
    11-07-201136.6
    12-07-201136.7
    13-07-201136.5
    14-07-201136.5
    15-07-201136.65
    16-07-201136.4
    17-07-201136.5
    18-07-201136.4
    19-07-201136.4
    20-07-201136.5
    21-07-201136.5
    22-07-201136.3
    23-07-201136.6
    24-07-201136.6
    25-07-201136.6
    26.07.2011 36,6
    27.07.2011 36,6
    28.07.2011 36,6

    Dodatkowo używam testow owulacyjnych z allegro. Narazie one tez nie wykazaly owulacji, ale moze testy moga sie mylic.
    Co myslicie kochane o tych temp? To 4 cykl który obserwuje i nadal sie gubie
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    nie mialas jeszcze skoku temperatury wiec trudno cos powiedziec, czy temp mierzysz wg wszystkich zasad (po przebudzeniu, minimum po 3godz snie etc)
    mozesz wprowadzic te dane na wykres?
    obserwujesz sluz i/lub szyjke?
    • CommentAuthorhoncia
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Przestrzegam wszystkich zalecen przy mierzeniu temp.
    Wzmozona wilgotnośc zauwazylam 19 i 20, potem juz nic.
    Wykres jest dostepny na moim profilu
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Zaznaczaj odczucia na wykresie, przydałaby się też obserwacja jakości śluzu. I wybierz jakąś znaną metodę, "własna" to nie metoda.
    --
    • CommentAuthorhoncia
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    Wlasna? Myslalam ze stosuje metode objawowo-termiczna, tylko ze jesli nie wyczuwam zmiany sluzu to ciezko mi go obserwowac
  6.  permalink
    Witam, mam pytanie dotyczące wykresu. Otóż nie wiem czy już powinnam go analizować w jakiś sposób. Czytam dużo o metodzie Rotzera ale jak już myślę, że rozumiem, to znów mi się miesza. To mój pierwszy wykres od początku cyklu, staram się być skrupulatna. Czy mógłby ktoś zerknąć na mój wykres i udzielić ewentualnych podpowiedzi? Z góry dzięki.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.