Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    moim zdaniem masz za malo danych zeby zaczac analize, powinnas jeszcze troche poczekac, ledwo uzbieralo siee 6 nizszych, nie ma skoku ani tym bardziej nie mozna tu mowic o szczycie sluzu
  1.  permalink
    MrsHyde, dzięki. A czy wg Ciebie ten cykl, póki co można nazwać hmm normalnym? śluz, tempka, odczucia?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    jak najbardziej normalny, obserwuj sie dalej tak sumiennie a bedzie dobrze
    czy masz ksiazke z omowiona met. Rotzera czy tylko tyle co online czytalas?
  2.  permalink
    Mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co wyczytałam początek fazy lutealnej zaznaczamy pierwszego dnia wyższej temperatury. Czy to ten sam dzień, w którym zaznaczamy pierwszą wyższą z pośród 6 niższych?
    --
  3.  permalink
    Mrs Hyde, najpierw czytałam na forach, potem ogólnie na necie. Ale ostatnio przestudiowałam też taką książkę, którą znalazłam w starych rzeczach mamy. I tam były karty ćwiczeń,z jakiegoś kursu z wykresami i omówioną metodą Rotzera. I do tego taka książeczka z czystymi tabelami do wykresu. Tą książeczkę też tak uzupełniam, jak tu na 28 dni, w razie gdyby mi np zabrakło internetu. No i sobie pomyślałam, że może kiedyś u gin się przyda czy coś.Ale niestety książka nie zawsze może zastąpić doświadczoną osobę w razie wątpliwości, dlatego pytam tu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    faza lutealna jest to 1 dzien temperatur wyzszych, szesc przedwzrostowym sila rzeczy jest przed lutealna
    •  
      CommentAuthorPimpuś
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Witajcie, Dziewczyny!
    Jestem tu nowa i zielona :( Proszę, pomóżcie w interpretacji wykresu... http://28dni.pl/cycles/167351. Nie wiem, czy dobrze zaznaczyłam owulację... Za wszelkie niedociągnięcia w wykresie z góry przepraszam. Mam nadzieję, że nie sprawi problemu przekierowanie na link...

    I pytanie: czy jeżeli dziś rano obudziłam się pół godziny przed czasem na pomiar (o 3:00) i temp. wyniosła 36,4, a po pół godziny (o 3:30, o porze regularnych pomiarów) temp. wyniosła 35,95, to który pomiar jest właściwy, czy lepiej ten z 3:30 wpisać jako zakłócony?
    •  
      CommentAuthorpegy_sue
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    hej jestem nową użytkowniczką portalu, staramy się o dziecko, jak widać mam dość długi cykl (tabletki odstawiłam w październiku 2010 roku, najpierw cykle były normalne tak 28-31 dni a ostatnio po 41, ale regularne) .
    Mam problem z interpretacją temperatury. Kiedy wg was prawdopodobnie nastąpiła owulacja w 23 czy 25 dc. Będę wdzięczna za pomoc
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    Nikt odpowiedzialny nie odpowie Ci na takie pytanie.
    --
    •  
      CommentAuthorpegy_sue
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    po pierwsze to jak napisałam powyżej prosiłam o pomoc w interpretacji wykresu i o podpowiedz kiedy PRAWDOPODOBNIE nastąpiła owulacja. Jest to mój pierwszy cykl który w ten sposób monitoruje i chciałabym żeby bardziej doświadczone w tej kwestii koleżanki podpowiedziały mi i podzieliły się swoimi opiniami.
    Nikt odpowiedzialny nie potraktuje odpowiedzi na forum jako 100% diagnozy.:tongue:
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    To po co pytać na forum?
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    • CommentAuthormartyna22
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    pegy sue mi sie wydaje ze 24dc ale nie jestem ekspertem ;)
    •  
      CommentAuthorpegy_sue
    • CommentTimeJul 28th 2011
     permalink
    po to żeby usłyszeć (przeczytać) opinie innych
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Prawdopodobnie owulacja wystąpiła między 18 a 26 dc (jeśli wystąpiła).
    --
  4.  permalink
    Tu nawet trudno pisać o jakims prawdopodobieństwie. Wykres prowadzisz metodą własną. Brak zapisów na temat uczuć i odczuć. Brak zapisów na temat śluzu. Na podstawie samej temperatury ciężko cokolwiek powiedzieć. Owulację może potwierdzić monitoring. Jeżeli będzie kolejny wykres to zapisuj śluz, odczucia itp. wtedy będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć.
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Zgadzam sie z luczynka że raczej między 18 a 26dc o ile wystąpiła poniewaz skok tempki nie oznacza przebytej owu. (tak mi sie wydaje oczywiscie moge sie mylic)
    --
    • CommentAuthorAgunik78
    • CommentTimeJul 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam prośbę czy możecie zerknąć na mój wykres? Bo ja już nie wiem sama czy już liczyć że był skok czy nie?Bo a już nie wiem sama czy brać tego wiesiołka dalej czy nie....
  5.  permalink
    Dziewczyny pomozcie....

    Nie wiem co jest grane z tymi moimi cyklami.... Fazy lutealne troche za krotkie albo zbyt dlugie. Teraz niby zaczal sie nowy cykl,gdzie miesiaczka trwala zaledwie dzien i teraz same plamienie....

    Robilam badania:
    Morfologia (problemy z wielkoscia i objetoscia plytek krwi,ale lekarz stwierdzil ze to nie ma znaczenia)
    Glukoza (w normie)
    Pnanel na,K* ( Potas i Sód troch za wysoki)
    TSH 3-cia generacja 2.05 norma 0.25 - 4.0
    PRL 22,38 NORMA 0,8 - 25 ( wiele kobiet uwaza ze mam ja za wysoka bo dla kobiety starajacej sie o dziecko powinna wynosic gora 15)Czy ktoras z was moglaby sie do tego odniesc???
    TES - 0.53 NORMA 0.1 - 9.0
    FSH 4.80

    Od niedawna doslzy u mnie problemyz wysokim cisnieniem i przyjmuje lek Lokren jednak nigdzie nie jest napisane z emoze powodowac zaburzenia menstruacyjne. Nie wiem czy powinnam powtorzyc badania? czy isc do internisty czy najpierw do ginekologa?poradzcie prosze...
    --
  6.  permalink
    Witam dziewczyny;-) czy mogłaby któraś zerknąć na mój wykres i pomóc?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Honcia, spróbuj obserwować śluz wewnętrzny (przyszyjkowy), a jeśli i tam go mało, to zacznij brać jakiś preparat pomocniczy, np. z wiesiołkiem (ja brałam oeparol) albo pić siemię lniane albo guajazyl.
    --
    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Andziula1989 - dzisiejsza temperatura na pewno może już zostać oznaczona jako przedwczesny skok. Czekaj na szczyt śluzu i dalsze temperatury wyższe.
  7.  permalink
    Hej;-) mógłby ktoś zerknąć na mój wykres? wydaje się, że dziś mam skok, jednak nie jestem pewna.
    --
  8.  permalink
    Hejka mam dopiero pierwszy cykl z obserwacją i wczoraj miałam temperature 36,7 a dziś za pierwszym razem 36,4 ale sobie myśle może spr jeszcze raz i było 36.5 a za trzecim razem 36.3 i to było wszystko w ciągu 2 minut chyba mam coś nie tak z termometrem co ???
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 12th 2011
     permalink
    Jaki masz termometr?
    elektroniczny moze dawać takie pomiary bo nie zdąży ostygnąć i "wyczyścić pamięci" przy pomiarze raz za razem. Nawet jak bedziesz mierzyć pod pachą raz za razem pokaże różne temp
    Rtęciowy powinien pokazać ok ale wtedy by nie było 3 pomiarów w 2minuty
    --
    • CommentAuthoraylina
    • CommentTimeAug 13th 2011
     permalink
    witam. przepraszam ze sie wtracam .. moglby mi ktos pomuc z wykresem ?. z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
    • CommentAuthoraylina
    • CommentTimeAug 13th 2011
     permalink
    aha czy mozliwe jest ze owulacje mialam 5sierpnia tj 19dzien cyklu? to nie zapozno troche?
    •  
      CommentAuthoradaikaka86
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Dziewczyny zaglądnijcie do mojego wykresu czy taki zygzak w fazie lutealnej jest normalny? Czy możliwe, że mam jakieś problemy z hormonami??
    Będę wdzięczna za odpowiedzi
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Ayalina, masz założoną kartę ciąży a nie cyklu, to co my mamy tutaj interpretować?
    --
  9.  permalink
    Hejka mogłabym prosic was żebyście zajrzały do mnie na wykres bo nie znam się jeszcze i dzis nagle spadła mi temperatura i nie wiem co to oznacza...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    21olcia1990 - ja mysle, ze Twoje pomiary moga byc zaklocone, ze wzgledu na rozne godziny pomiarow, ja tez jestem tu nowa i mialam ten sam problem, dziewczyny mi poradzily by mierzyc codziennie o tej samej godzinie, tak tez robie i bede robila w kolejnym cyklu.

    Do innych dziewczyn : czy moglybyscie zerknac na moj wykres? 17.08 spalam krotko, plus bylam zestresowana.. nie wiem czy tempke powinnam zaznaczyc jako zaklocona...
    i jeszcze jedno pytanko: czy plemniki moglyby przezyc okres 4 dni? bo juz swiruje, wszedzie co innego jest napisane.. a ja ciagle mam nadzieje, ze moze i tym razem sie udalo

    dzieki & pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    Wiesz, co badacz to opinia na temat plemników, jedni twierdzą że przeżyją max 72h a inni że w sprzyjających warunkach nawet 5-7 dni. Więc przy odkładaniu ma znaczenie by brać pod uwagę tą drugą liczbę ;) Ty widzę się starasz więc widzisz, wszystko jest możliwe... ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    Kiki, średnio plemniki przeżywają 3-5 dni, najlepsze i w najlepszych warunkach 5-7 dni.
    I przy odkładaniu, i w czasie starań trzeba brać to pod uwagę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    Lexia, Amazonka - dzieki :) no nic, nie pozostaje nic tylko czekac . W nastepnym cyklu mysle, ze jak bede obsersowac tempke to od razu bede ja nanosic na wykres.. zeby przed owulka sie starac , po pozytywtnym tescie owu i az do kilku dni po skoku..
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Nanoś ją już w bieżącym cyklu.
    Pamiętasz, kiedy kończy się okres płodny?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Amazonka, o ile sie nie myle to doba po owulce?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Ja mam takie dlugie i nieregularne cykle, ze naprawde czasem sie gubie.. bez sledzenia tempki, to myslalam, ze mam owu 1-2 doby po pozytywnym tescie owulacyjnym.. a chyba jest troszke pozniej..:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Masz tylko 1 pozytywny test w ciągu całego cyklu?
    Doba po owulacji - tak, ale czy wiesz, kiedy była owulacja? Jeśli nie miałaś monitoringu, to pozostaje opieranie się na objawach płodności. Dopiero dzięki nim wiesz, kiedy kończy się okres płodny.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Amazonka - zazwyczaj mam dwa dni z usmiechem na tescie owu elektronicznym, w tym cyklu robilam pozno, wiec wylapalam tylko jeden dzien..
    Co do monitoringu to nie mam robionego, bo mieszkam w UK i go tu nie robia niestety, do polskiego gina w UK nie pojde, bo maja bardzo zle opinie ..niestety. Nie mam mozliwosci monitoringu cyklu niestety..
    Na 100% nie wiem czy owu byla, jedyne co moze o tym swiadczyc to (chyba) wzrost tempki.. choc ja tak dokladnie sie na tym nie znam :shamed: bole owulacyjne w jajnikach mialam przez kilka dni (dosc silne) ... wczesniej jak bylam w Polsce (marzec & koniec maja) - 2 razy pod koniec cyklu, lekarz po badaniu USG i wyniku z hormonow..powiedzial, ze owulka byla.. nie wiem skad wiedzial..
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Ano owulację poznaje się pośrednio po stężeniu progesteronu i LH oraz po USG właśnie - na tym polega monitoring.
    Czytałaś już ABC eksperta? Wiarygodność i precyzja samoobserwacji jest tam objaśniona.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Amazonka - czytalam , ale nie calosc , jutro bede miala caly dzien wolnego, wiec poczytam :) dzieki ..
    Czy nawet juz po owulce, lakarz robiac USG potrafi stwierdzic czy byla? po progesteronie tez widac..tak?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    Po owulacji zostaje krótko ślad widoczny na USG, sprawdź w artykułach na 28dni.
    Przeczytaj wszystko po kolei. Z ABC podręczników wybierz coś dla siebie do nauki.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Po owulacji, na badaniu USG widoczne jest ciałko żółte na jajniku. Miałam robione badanie w III fazie w zeszłym cyklu (kontrolne, aby zobaczyć czy wszystko w porządku i czy owulacja była) i lekarz wszystko mi ładnie wyjaśnił: jeśli jest w tym okresie ciałko żółte widoczne to owulacja była.
    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Witam. Kiedy wyznaczyć pierwszy dzień fazy lutealnej przy wcześniejszym wzroście temp. Za pierwszy dzień fl uznać pierwszą wyższą czy pierwszą zakreslona po szczycie śluzu?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Sprawdzałaś w swoim podręczniku?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    Sprawdzalam w "Sztuce planowania rodziny" nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    dzieki :)
  10.  permalink
    hejka możecie zobaczyc na mój wykres ?? wydaje mi się że jest wszystko dobrze ale nie znam się na tym aż tak dlatego wolę zapytac :)
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny! Zerknijcie i w mój wykres. To moja pierwsza próba na 28dni. W zeszłym miesiącu stworzyłam sobie swój własny wykres w exelu ale niestety dopiero od połowy cyklu. Co dzień wpisuję wszystko co zauważę (łącznie z tym ile razy biegam siusiu :) ) - niezła zabawa. Stanowczo za późno zaczęłam się obserwować (mam 31 lat). Komentujcie proszę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Lepiej późno niż wcale. Doświadczenie, które zdobędziesz teraz, będzie jak znalazł na później.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.