Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Kokieteria: Skoro decyduje się na prywatne badania poziomu hormonów to czy w takiej sytuacji potrzebne mi skierowanie od ginekologa czy mogę tak po prostu wejść do laboratorium ze słowami na ustach: "Dzień dobry. Proszę o badanie poziomu takich i takich hormonów"?


    jak najbardziej tak możesz :smile:
    skierowanie Ci niepotrzebne :wink:
    ja sama tak robiłam kilka razy jak mój gin był na urlopie albo mi telefonicznie podawał co mam zbadać :devil:


    brownie: Kobitki, a mogłaby któraś zerknać na mój wykres bo chciałam sie dowiedzieć czy dobrze zinterpretowałam (robie to pierwszy raz)...


    nie da się ocenić bo metoda WŁASNA
    czyli żadna
    czyli nie ma żadnych wytycznych jak wg niej interpretować cykl poprawnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    Kokieteria tak jak powiedziała Teorka idziesz i mówisz co chcesz a one powinny Ci wszystko zrobić :)
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź :) W takim razie ja chyba też zrobię nalot na laboratorium:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 2nd 2011
     permalink
    Ja nalot planuję pod koniec października :d
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Dziewczyny czy na podstawie mojego wykresu można już cokolwiek określić? będę bardzo wdzięczna za każdą radę :wink:
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Witam,
    Mam pytanie dot.temperatury.
    Miałam skok temperatury(36,5),druga temp.była już niższa(36,3) od tej pierwszej o 0,2 stopnia,ale nie była na linii podstawowej(linia przebiega na temp.36,2),trzecie temperatura już jest znowu wyższa.A moje pytanie to co z tą drugą temp.?byc może była zakłócona bo mierzyłam ją 30 min.wcześniej niż zawsze robię pomiar,ale wszędzie gdzie czytałam pisze o 3 wyższej temp.,gdy nie spełnia warunku trzeba czekać na czwartą wyższą, a co z drugą?gdy nie spełnia warunku czeka się na trzecią?

    Proszę o odpowiedź
  1.  permalink
    Cześć dziewczyny. Pomóżcie mi. Według moich obserwacji jestem juz po owulacji, ale opierając się na testach owu tej jeszcze nie było (lub nie będzie w ogóle). Nie wiem czy wierzyć testom, jakie macie doświadczenia? Możliwe, że nie wykryły piku LH?(mam testy paskowe -jakaś taniocha z Allegro - zeta za sztukę). Wydaje mi się, że dobrze zinterpretowałam wykres ale rzućcie jeszcze okiem. A może owu jeszcze wystąpi? Dodam, że jestem przeziębiona, ale nie wydaje mi się, żeby miało to wpływ na temp, chociaż wszystko możliwe i może to nie był skok tylko reakcja organizmu na infekcję?Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Anka pierwsze dwie wyższe mogą być wyższe nawet o 0,05st ważne by trzecia była wyższa o 0,2 i jest ok. Twoja sytuacja 0,3, 0,1 i 0,3 jest ok bo jak widać trzecia zachowuje podstawy.

    Mina ja sie nie znam na testach owu, ale z tego co czytam nie zawsze pokazują to co powinny i lubią zakłamywać
    Z testów za złotówkę robiłam ciążowe i niekoniecznie pokazały to co powinny - nie wykryły ciąży podczas gdy sklepowy był już bardzo wyraźny
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Może znalazłoby się lepsze miejsce na moje pytanie, ale chce się odnieść do moich poprzednich wpisów, więc zapytam tutaj.
    Miałam zrobić te wszystkie badania hormonalne.
    Niestety, 40dc, miesiączki nadal nie ma- ba,nie było nawet skoku, mimo że kilka dni temu brzuch bolał mnie tak, ze musiałam ratować się No-Spą.
    W poniedziałek idę do lekarza.
    I teraz - podejrzewam, że zaproponuje mi coś na wywołanie.
    Jeśli wezmę- czy krwawienie będzie miesiączką, czy tylko jakimś krwawieniem śródcyklicznym?
    I czy w sytuacji, że będzie to krwawienie śródcykliczne, robić badania?
    A może cierpliwie czekać na skok? Może to trwać miesiące, bo tak wyglądały moje cykle przed leczeniem i staraniami.
    Mogłabym o to wszystko zapytać gin, ale podejrzewam, że spojrzy na mnie jak na idiotę (idę do przychodni, bo zależy mi na skierowaniu na bezpłatne badania, a dopiero z wynikami chcę iść do swojego)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    ja bym zaczęła od USG
    może podczas USG się okaże, że pęcherzyk jest jakiś dominujący i może na dniach dojść do owu
    i wtedy poczekasz
    jak się okaże , że dupa blada i nic się nie dzieje to wtedy ewentualnie wziąć coś na wywołanie
    i jak weźmiesz to ja niestety odpowiedzi na resztę pytań nie znam [w sensie, czy wtedy można badać hormony czy nie ....] :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    TEORKA: ja bym zaczęła od USG

    No, to na pewno.
    Nurtuje mnie jednak, co z tymi badaniami po wywoływaniu. Eh...Naiwnie łudziłam się, że po ciąży jakoś mi się wszystko unormuje.
    A tu d... blada:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    a może wywoływanie nie będzie potrzebne i wtedy problem sam się rozwiąże :smile:
    ewentualnie jak gin da Ci leki na wywołanie to zapytaj co w takim razie z tym krwawieniem które przyjdzie
    tzn ono chyba jednak będzie śródcykliczne bardziej no bo nie po owulacji
    ale czy wtedy można traktować to jako pierwsze dni nowego cyklu i zrobić homorny...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    TEORKA: a może wywoływanie nie będzie potrzebne i wtedy problem sam się rozwiąże

    No właśnie liczę na to:bigsmile: ale jeśli skoku nie będzie, to i tak będzie śródcykliczne.
    Mam nadzieję, że gin będzie miała coś do powiedzenia w tym temacie:smile:
    Skoczku, przybywaj:whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Nawet u kobiet idealnie zdrowych cykle nie muszą szybko wrócić do normy po porodzie. Przecież ten okres jest sytuacją szczególną i nietypowe sytuacje mogą występować, np. śródcykliczne.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Amazonko, zgadzam się. Jednocześnie wiem, że u mnie to nie tylko sprawa poporodowa. Przed ciąża cykle miałam również bardzo nieregularne.
    Poza tym- nie byłoby niczego niepokojącego w środcyklicznym. Wiem, że to się zdarza.
    Chodzi mi tylko o kwestię badań hormonalnych w takiej sytuacji- czy mają sens, czy lepiej poczekać na normalne krwawienie.
    --
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeOct 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia,bardzo dziękuję za pomoc ;)W końcu ktoś mi wyjaśnił rzeczowo jak to jest z tymi 3 temperaturami po skoku;) Tylko że nie napisałam,że ta trzecia temperatura była o 0,2 nad linią. Czyli pierwsza 0,3 nad linią,druga 0,1 nad linią a trzecia 0,2 nad linią.Niby jest zachowane te 0,2 stopnia.I jak narazie temp.cały czas utrzymuje sie na poziomie 0,2 stopnia nad linią.
    Czyli jak ta moja trzecia temp.jest 0,2 stopnia nad linią to jest w porzadku tak?
    Ogólnie w tym cyklu mam niższe temper.niż w poprzednim,jakoś zimno w pokoju,kaloryfery jeszcze nie grzeją..wrrr
  2.  permalink
    Agunia, też się spotkałam z takimi opiniami i mam nadzieję, że owulacja u mnie jednak wystąpiła. Chyba, że była w 11 dc a wtedy nie testowałam. Jak myślicie?
  3.  permalink
    mam pytanko, mam 22 dc od 4 dni mam plamienie brazowe,czym moze byc spowodowane ?
  4.  permalink
    witam was moje drogie...
    w sumie to nie wiem co mam myśleć jestem tu nowa i nawet nie wiem czy w dobrym miejscu pisze...
    ogólnie mój @ zawsze trwa 7 dni pierwszy dzien jest dość mocny 2 i 3 to wrecz potop zwijam sie z bólu 4 i 5 jest lekki 6 to plamienie a 7 to w sumie taka brunatna wydzielina

    a teraz w poniedziałek dostałam @ z samego rana ale w sumie to tak inaczej bo było to raczej plamienie.
    wczoraj był taki lekki dziś rano był taki bardzo słaby ale po południu to w sumie było juz tylko plamienie a wieczorem to juz bardziej taka brunatna wydzielina

    do tego podbrzusze mnie nie boli wogóle co jest dla mnie wręcz cudem :)
    ale za to bardzo bolą piersi, mimo że zawsze w 2 dzień @ przestawały
    przed okresem zawsze na piersiach pojawiają sie bardziej wyrazne żyły ale nigdy na sutkach ale dzis rano zauważyłam bardzo wyraźne żyły na sutkach

    ogólnie już ok 2 lata staramy sie o maleństwo i jakos w tym miesiącu chyba dostałam jakiś schiz przez ten dziwny okress mam jeszcze nadzieje mimo ze zawsze troszke luzniej do tego podchodzilam... eh czy wogóle któraś z was zna kogos kto tak miał a jadnak była fasolka???

    i mam pytanko kiedy temperatura spada bo juz sie pogóbiłam przed @ czy do 2 dnia @.... czy to jakies mity?? bo już sama nie wiem...
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    emilcia2231: i mam pytanko kiedy temperatura spada bo juz sie pogóbiłam przed @ czy do 2 dnia @.... czy to jakies mity?? bo już sama nie wiem...

    różnie z tym bywa. zacznij może się obserwować to sama dojdziesz jak u Ciebie jest. Choć może być i tak i tak.
  5.  permalink
    no właśnie ten miesiąc nie mierzyłam a zawsze spadała mi dzien przed okresem lub w trakcie

    spowrotem zaczynałam mierzyc w 7 dzien @ czyli gdy mam taka ciulowa wydzieline.... i zawsze była juz 36.5 lub 36.6 i tak przez 5mieisecy a teraz w sumie 3 dzień ale rano zmierzyłam i było 37... :) wiec bede obserwowac dalej...:D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    Emilcia wiesz mozesz być w ciąży, może to być plamienie tylko a może i @
    Organizm kobiety to nie zaprogramowany komputer i zawsze nie znaczy że to zawsze musi być :) Są wyjątki, bywa tek ze @ sie nie czuje wręcz a przychodzi i taka że kobieta nie wie jak się nazywa z bólu i zalewania - wszystko jest ok no ale dla niej nie bo zawsze było inaczej :)
    Zamotałam ale chyba wiesz o co mi chodzi :)
    Jeśli bardzo się niepokoisz zrób test jeśli jest ciaża to ja powinien pokazać a jeśli nie to ciesz sie ze @ była łagodna i dobrze się czułaś
    ____
    Anka tak ważne by temp 3ciego dnia była o 0,2 wyższa od najwyższej z niższych - jeśli jej nie ma to okres płodności przesuwa się do 4rtego dnia wyższej
    ____
    Ja chyba jestem zmęczona bo powoli nie rozumiem słów jakie napisałam :) Mam nadzieję ze jakoś mnie zrozumiecie haha
    --
  6.  permalink
    :D:D zrozumiałam wszystko i napisałas dokładnie to co myśle ale wiesz musiałam gdzies sie wygadac bo z moim kochanym to nie bardzo wiem ze by juz chodził z głową w chmurach a potem by mógł sie zawieśc .... :D
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Ja również zrozumiałam heh;)
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Dziewczyny pomogła by mi któraś doświadczona osoba w interpretacji mojego wykresu? Będę bardzo wdzięczna :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Może Ekspert?
    --
  7.  permalink
    witam.Proszę o pomoc w interpretacji wykresu to jest w sumie pierwszy gdzie przyłożyłam się do mierzenia tempki. Od dwóch miesięcy biorę Castagnus i Bromergon bo gin stwierdziła że mam podwyższoną prolaktynę aż 8x co może być powodem tego że nie mogę zaciążyć. Ostatni cykl wydawał mi się ok ale ten teraz to już wogóle nie rozumiem o co w nim chodzi. Do tego dochodzi fakt że w 25dc odrazu po serduchu w nocy pojawiła się czysta krew (nawet sporo) potem przez cały dzień tylko śluz typu kawa z mlekiem, po południu po serduchu powtórka z rozrywki czyli krew (też nie mała ilość). Od tamtej pory cały czas sluź jak kawa z mlekiem. Ze względu na tak wysoką tempkę robiłam dziś testa czułość 25 ml i negatyw. Wydaje mi się że w 30dc (jeśli by była ciąża) to test by wyszedł pozytywnie. Czy możecie mi pomóc w inerpretacji mojego wykresu?? Z góry dziękuje za pomoc :shamed:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    Najlepiej będzie, jeśli spytasz eksperta. Jego opinia jest najbardziej wiarygodna.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Sorry, że znów nie na temat, ale znów chcę się odnieść do swojego długaśnego cyklu i zaplanowanych w związku z tym badań.
    Wróciłam od ginekologa (poszłam do przychodni, bo zależało mi na skierowaniu na badania).
    Ja pie***, nigdy w życiu nie spotkałam się z takim podejściem do pacjentki!!
    Na moje wykresy nawet nie chciała spojrzeć, „na oko” powiedziała, ze mam PCOS i JESTEM OTYŁA(!!!) i że miesiączek nie będę miała (ale wg niej „lepsze to, niż długie krwawienia” ), w ciążę zaszłam cudem i już mam na taki cud nie liczyć.
    Temperatury nie mam co mierzyć, bo mi ona nic nie daje- najlepiej, jakbym brała pigułki i wtedy będę miała regularne cykle („regularne” wg niej to tylko te, które trwają 28 dni)
    Gdy chciałam ją jeszcze o coś zapytać, to mi powiedziała, że na NFZ to ona nie ma czasu odpowiadać mi na moje pytania….
    Dała skierowanie na badanie prolaktyny i testosteronu (tylko to udało mi się wyciągnąć), twierdząc, że prolaktynę mogę sobie robić, kiedy mi się żywnie podoba (nieważne, w którym dniu), bo to ma znaczenie tylko wtedy, gdy kobieta chce zajść w ciążę!!!
    No po prostu nie wiedziałam, czy zaśmiać jej się w twarz, czy po prostu grzecznie pożegnać się i wyjść…
    Jedyne co, to na USG wyszło, ze moje endometrium ma 4mm.
    **
    Na czwartek umówiłam się z moim ginem…
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    "świetna" lekarka, nie ma co :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

    ale z prolaktyną miała rację - bo tą się bada w dowolnym dniu cyklu...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    TEORKA: ale z prolaktyną miała rację - bo tą się bada w dowolnym dniu cyklu...


    "Badanie prolaktyny należy wykonywać po krwawieniu miesiączkowym, ale przed owulacją ponieważ zarówno menstruacja jak i owulacja mogą podwyższać wynik" - to z naszej bazy wiedzy.
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Na Prolaktynę to są różne szkoły, zgodnie z Napro prolaktynę musiałam badać w 3-5 d.c. czyli właśnie podczas @.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    no to nie wiem bo ja raz badałam przed owulacją raz po, potem znowu przed i wynik zawsze wychodził w okolicach 27 - 35 więc dość zbliżony....
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Tak czy inaczej prolaktyna to tylko kropla w morzu tego, co mi zafundował ten babsztyl.
    Żałuję, że nie wyszłam, jak tylko ją zobaczyłam (już w progu rozpoznałam w niej jedna z lekarek w poradni diabetologicznej z czasów ciąży- tam tez miała strasznie niepochlebne opinie pacjentek)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    trzeba było iść prywatnie :tongue:
    ja właśnie dlatego nigdy na NFZ nie chodzę bo tam ciężko znaleźć "normalnego" lekarza
    niestety ale taka prawda...

    a wracając do wizyty - 4 mm endometrium raczej chyba nie swiadczy o nadchodzącej prędko owulacji....
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    TEO,ale ja idę do swojego gina. Też nigdy nie chodzę na NFZ. Poszłam do niej, bo zależało mi na skierowaniu na badania,od prywatnego nie dostanę na bezpłatne. Chciałam iść już z czymś do swojego.
    Ale teraz to i tak zrobię sobie płatne, a już na czwartek umówiłam się na wizytę do swojego gina.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    aaaaaaaaaaaa no to chyba, że tak :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Aż się odechciewa od takiego traktowania. ;-(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Amazonka: Aż się odechciewa od takiego traktowania. ;-(


    niestety takie traktowanie jest typowe dla 90 % lekarzy przyjmujących na NFZ...
    co się będą wysilać za darmo ? :confused:
    to straszne ale niestety tak jest.....
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Dziewczyny, zglupialam. Szyjka wysoko i mokry sluz. Zrobilam test owulacyjny i wyszedl na plus??!! Mimo niezachowania reguly niepicia przed tym i pozniej niz zwykle. Czy to mozliwe, ze mi sie tak poprzesuwalo i dopiero bedzie skok???
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    W gruncie rzeczy chodzę na NFZ i już przestałam wciskać wykresy. Z jednej strony nie mogę się na nie skarżyć, a z drugiej znudziło mi się wysłuchiwanie litanii o nieistotności samoobserwacji w diagnostyce, wrrr... ;-(
    Przynajmniej dostaję odpowiedź na pytanie o grubość endometrium.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Ona na mój wykres patrzyła jak na jakieś UFO:devil: prawie jej tapeta z twarzy spadła:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Za wysoko postawiłaś poprzeczkę.
    Próbowała w ogóle coś z niego wyczytać czy ani spojrzała?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Spojrzała tylko po to, żebym jej nim nie męczyła. Ani słowa komentarza.
    Przecież już na dzień dobry, nie odpaliwszy aparatu do USG, rzuciła stwierdzenie "Pani na 100% ma PCOS, widać to gołym okiem,tutaj najlepsza będzie antykoncepcja":cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    tzn ja Wam powiem, że akurat jeśli chodzi o wykresy to chyba tu nie ma reguły i podziału na ginekologa z NFZ czy prywatnego...
    z tego co dziewczyny piszą, to rzadko się trafia ginekolog [prywatny], który podchodzi do wykresów ze zrozumieniem i bez zdziwienia i wielkich oczu....

    mój, do którego chodzę kiedyś mi powiedział, że nie neguje samoobserwacji broń Boże..
    ale też nie jest jakimś mega zwolennikiem bo dla niego lepszym sposobem jest monitoring USG
    natomiast jak zaszłam w ciążę to na I wizytę zabrałam wykres i dokładnie sprawdził kiedy miałam owulację i tym sposobem uspokoił mnie że nic nie widać jeszcze w macicy....
    podobnie w krakowskiej prywatnej klinice leczenia niepłodności - zabrałam wykresy i byłam pewna , ze doktor nawet nie spojrzy...
    a on bardzo dokładnie obejrzał, przeanalizował i nawet pochwalił :smile:

    natomiast jest wielu lekarzy, którzy potrafią się roześmiać nawet i nawet nie spojrzą...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Agael współczuję lekarki :( masakra a co do prolaktyny to ja zawsze miałam badać 7-8 dni po owulacji i to nawet lekarze z kliniki leczenia niepłodności kazali tak robić
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 10th 2011 zmieniony
     permalink
    To że monitoring jest bardziej precyzyjny jest oczywiste. ;-) To nie jest kwestia jakiegoś przekonania. Samoobserwacja jest bezpłatna, niekłopotliwa i do zrobienia w domu, a monitoring?
    W luksusowej klinice wielka pani dr też zrobiła wielkie oczy i stwierdziła, że mam 2 dni niepłodne w swoich nieregularnych cyklach, jeśli chcę stosować ten kalendarzyk. Zdziwiła ją liczba informacji zawartych na wykresie... Na liczbę serc > 2 nie zwróciła uwagi.
    Reakcja innych ginów na wykresy
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 10th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: tzn ja Wam powiem, że akurat jeśli chodzi o wykresy to chyba tu nie ma reguły i podziału na ginekologa z NFZ czy prywatnego...

    TEO, no jasne, że nie ma, tego chyba nikt nie napisał:smile:
    Akurat tak się trafiło, że ta właśnie była z NFZ i nie miała o tym chyba zielonego pojęcia.

    abortaW mój prywatny gin też po owulacji kazał robić
    --
    A tak OT... rozwalił mnie sposób pytania tego babsztyla o poród: "Dołem Pani rodziła?":confused::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    agael77: TEO, no jasne, że nie ma, tego chyba nikt nie napisał:smile:


    ale ja nie napisałam, że ktoś napisał :smile:
    tak tylko luźną uwagę wtrąciłam :smile:


    Amazonka: To że monitoring jest bardziej precyzyjny jest oczywiste. ;-) To nie jest kwestia jakiegoś przekonania. Samoobserwacja jest bezpłatna, niekłopotliwa i do zrobienia w domu, a monitoring?


    no za monitoring trzeba płacić :wink:
    ale ja mimo obserwacji też jednak wolałam iść 2, 3 razy na USG i mieć na 99,9 % pewność, że doszło do owulacji
    bo jednak zdarza się skok mimo, że owulacji nie było....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    agael77: A tak OT... rozwalił mnie sposób pytania tego babsztyla o poród: "Dołem Pani rodziła?":confused::shocked:


    trzeba było powiedzieć - nie, górą
    otworem gębowym mi dziecię wyszło :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.