Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Jest topik o zmywarkach, a ja mam na dniach kupić sobie nowy odkurzacz (lubię odkurzać, więc mnie to cieszy:devil:)
    Jakie modele macie, jakie polecacie? w zasadzie będę miała do odkurzania dwa dywany, najwięcej przestrzeni będą zajmować panele podłogowe.
    Nie szukam jakiegoś super hiper wypasionego bo mieszkanie nie będzie bardzo duże.
    Powiedzmy koszt do 350 zł ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Ja kocham mój MPM Bora - nie zamieniłabym go na żaden inny.
    Ale nie mieści się w Twoich widełkach cenowych.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Też mam Borę :) Polecam

    Luczynko, tak a propos to wiesz gdzie można kupić zapach, który był dołączony do opakowania?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    ja polcema phillips performer. ciezko go oderwac od podlogi, mieszkanie z dywanami ok 50 m2 odkurzam w 10 minut
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    luczynka: Ale nie mieści się w Twoich widełkach cenowych.


    No nie...:) i jest bez workowy więc też odpada.

    Phillips fajny ale też trochę za drogi jednak na moje potrzeby.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Jest bezworkowy, bo topi brud w wodzie.
    100x lepsze niż każdy worek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    rok temu szukałam coś prostego,bo przeznaczeniem są też głównie panele
    wybór padł na Elektroluxa
    cena znośna,nie jestem wymagająca jeśli o tak banalne powierzchnie chodzi
    jednak tydzień temu oddałam go do serwisu,silnik zaczął swirować.więc teraz już nie wiem czy polecać czy nie.
    zobaczymy co było powodem usterki
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    My też mamy bezworkowy, nie pamiętam co prawda marki ale takie bezworkowe na wodę polecam zwłaszcza dla alergików. Wszystko ląduje w wodzie, jak się wylewa brud to też nic nie lata w powietrzu. No i nie śmierdzi jak się odkurza, nie czuć tego zapachu odkurzacza.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    a ja szczerze polecam samsunga 1600w. Kpiłam go w mega promocji za jakieś 70 zł i jest najlepszy jakiego dotąd używałam :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Hope, i co wybrałaś?

    My też musimy kupić nowy odkurzacz, budżet mamy podobny. Myśleliśmy o Zelmerze Ceres, ale naczytałam się nieprzychylnych opinii. Tak chcieliśmy bezworkowy, ale to nie takie hop siup jak myślałam. Podobno trzeba się babrać w błotku, co kilka użyć prać filtry, często wymieniać na nowe itp.

    W końcu chyba stanie na Zelmer Syrius. Ma duże worki 4l, filtr hepa h11 i podobno nie trzeba go tak często zmieniać. No i ma 48 m-cy gwarancji. Ma któraś z Was Syriusa?
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 25th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: co kilka użyć prać filtry, często wymieniać na nowe itp.
    ja mam bezworkowy ale nie wodny.wcale nie trzeba filtrów tak często wymieniać(HEPA).dostalismy jeden zapasowy i tak jak jeden sie zabrudzi to opłukuje go pod bierzącą wodą,zostawiam do suszenia i używam drugiego.odkurzacz mam od roku a jeszcze nic nie dokupowałam
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Ja mam Zelmer Odyssey od jakichś 5 lat, nigdy nic się z nim nie działo, więc to chyba dobra marka. Z odkurzacza jestem zadowolona, mały sprawny:wink: Jakbym miała zmieniać to pewnie też na jakiegoś Zelmera.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    ja wam polecami workowe. te bezworkowe szybko traca sile ssania. poza tym ten pojemnik trezba myc, jak dla mnie duzo wiecej roboty. a pzy workowych zmieniasz worek i po sprawie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    Ewasmerf: poza tym ten pojemnik trezba myc
    daj spokój,ja myje raz do roku.więcej czasu zajmuje pójście do sklepu i kupienie worków :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    uś: ja mam bezworkowy ale nie wodny.wcale nie trzeba filtrów tak często wymieniać(HEPA).dostalismy jeden zapasowy i tak jak jeden sie zabrudzi to opłukuje go pod bierzącą wodą,zostawiam do suszenia i używam drugiego.odkurzacz mam od roku a jeszcze nic nie dokupowałam

    Tak czytałam w opiniach o tym Zelmerze Ceres. Może jakiś wadliwy model po prostu.

    Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Zelmera Syrius. Moja siostra go ma, a jej chłopak jest strasznym alergikiem m.in. na kurz i nic mu nie jest mimo niezmieniania filtra od roku albo dłużej :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 27th 2013
     permalink
    ja polecam, jak ktoś dodatkowo ma zwierzę sierść zrzucające nierzadko, DYSONA
    super machina, użytkujemy już ze 3 albo 4 lata.... bezworkowy, nic tam jeszcze nie wymieniałam, pojemnik umyłam może parę razy , jak śmigał tak śmiga i smiało mogę napisać, że uwielbiam odkurzać
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 28th 2013
     permalink
    eveke: uwielbiam odkurzać
    mocne słowa :devil::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 29th 2013 zmieniony
     permalink
    my jestesmy wierni firmie ZELMER, sporo osob w rodzinie ma i jest zadowolonych
    od 1,5roku uzytkujemy zelmer JUPITER (cena cos ok 300zl - ma turboszczotke, filtr hepa)
    przez ponad 10lat mielismy zelmer cobra, przy przeprowadzce sprawdzil sie jako odkurzacz budowlany nawet i teraz w dalszym ciagu uzywamy go w kotlowni i garazu
    •  
      CommentAuthorstreny
    • CommentTimeOct 30th 2013
     permalink
    Ja mam electroluxa ultraactive- minusem, że jest głośny, plusem że nie ma worków.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: Hope, i co wybrałaś?


    Jutro wybieram:) waham się pomiędzy zelmer odyssey (ponoć dobry),a amica -vk-6014-beris....
    Kolega taty, który na rynku AGD jest kupę lat i zawsze nam doradza...twierdzi, że ten pierwszy jest super! i miałabym u niego 4 lata gwarancji, więc skłaniam się ku zelmerowi..znów Pani w media ekspercie polecała electroluxy jako najlepsze...pewnie ile osób tyle opinii....

    Isiula syriusa mają moi rodzice chyba od jakiś 3 lat. Super odkurzacz, nie zepsuł im się ani razu...może i ja się też na niego skusze jutro...tylko w u mnie w sklepach on kosztuje około 400 zł:/
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthormamita
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    Też słyszałam dobre opinie o Odyssey, ale ja zdecydowałam się w końcu na Zelmera Clarris ze specjalną szczotką parkietową, bo też mam w domu więcej przestrzeni panelowej do odkurzania, niż dywanów (chociaż jak swego czasu mieszkaliśmy pół roku w UK to ten Zelmer clarris spokojnie sobie radził też z tymi okropnymi angielskimi wykładzinami). Jak się decydujesz na zelmera, spójrz na to :https://sprzatnijnagrody.pl/ Oddają pewną sumę za zakup wybranych modeli Zelmera :)
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    A odkurzacze bezprzewodowe jakie polecacie? chciałabym taki kupić, bo mamy rainbowa i nie chce mi się codziennie go składać.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 13th 2013
     permalink
    https://sprzatnijnagrody.pl/ Oddają pewną sumę za zakup wybranych modeli Zelmera :)


    Mamita wiedziałam o tym, mialam zapodać tu info ale całkiem wypadło mi to z głowy:shamed: Ja się nie załapałam bo akurat na odyssey była promocja w avansie i kupiłam go za 280 zł (a ma być minimum 300 zł aby dostać prezent). Normalnie w innych sklepach z takim pełnym wyposazeniem jak mam kosztował 350 zł także udało nam się:)

    p.s I bardzo polecam ten odkurzacz:))))) jest super!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 16th 2013
     permalink
    Zastanawiam sie nad robotem do odkurzania. Wstepnie Irobot albo Deebot, ale musze sie na spokojnie rozejrzec. Ma ktoras z Was cos takiego?

    Ewentualnie polecicie moze jakis model do duzego mieszkania, glownie laminowana podloga?
    --
  1.  permalink
    My mamy odkurzacz Zelmer Syrius 1600.0 HQi jestem bardzo zadowlona, służy nam już 6 lat.
    http://www.pytanieomieszkanie.pl/agd/p-r-m-a-3007-odkurzacze_zelmer_dla_alergikow/odkurzacze
    Mój tato ma Roboclean i gdyby mnie było na taki stać to bym kupiła, ale niestety, cena jest wysoka.
    http://roboclean.com.pl/oferta.php
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 1st 2014
     permalink
    Cobraczek: My mamy odkurzacz Zelmer Syrius 1600.0 HQi jestem bardzo zadowlona, służy nam już 6 lat.


    Mamy ten sam model i tak samo długo, czyli wytrzymały z niego sprzęt jak na dzisiejsze czasy :cool:
    --
  2.  permalink
    sardynka85: Mamy ten sam model i tak samo długo, czyli wytrzymały z niego sprzęt jak na dzisiejsze czasy


    Otóż to :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorstreny
    • CommentTimeJun 26th 2014
     permalink
    Ja tak jak Ambra i Sardynka mam Zelmera, z tym że Clarris. Jestem zadowolona z tego zakupu. Turboszczotka usunie bez problemu sierść z dywanu, a przy tym sprzet działa cicho. Widzialam, że teraz po kupnie produktu na ich stronie www.czystainicjatywazelmer.pl dają prezenty.
  3.  permalink
    A co myślicie o odkurzaczach robotach? Zastanawiam się nad kupnem takiego odkurzacza marki Kobot http://kobot.tech/blog/irobot-czy-kobot. Moja siostra ma taki i jest zadowolona, wydaje mi się że to dobry wybór ;) potrzebuje jakiś ocen!
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeMar 20th 2016
     permalink
    Ja mam irobota. Jestem bardzo zadowolona. Programuje go zeby mi odkurzyl jak jestem w pracy. Wracam i juz mam czysto.
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    Ja też mam irobota już ponad rok i nie żałuję zakupu. Normalny odkurzacz służy już tylko do sprzątania auta.
    Polecam każdemu kto niema zagraconego domu i meble na nóżkach. U mnie wejdzie wszędzie i nie muszę poprawiać nigdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 26th 2016
     permalink
    dyson v6 pro animal.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMar 27th 2016
     permalink
    Dziewczyny a macie tego oryginalnego irobota? Który model konkretnie?
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    Ja mam 620 albo 630 już niepamiętam. Te wersje najtańszą bez bajerów, których nie potrzebuje.
    --
    •  
      CommentAuthoritlina
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Też mam ta najtansza wersję. Spokojnie daje rade. A stary zelmer to juz tylko z katarkiem współpracuje ;)
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Racja stary jeszcze do katarku jest używany ☺
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    NIE polecam Electroluxa ergospace. Niby duża moc, ale po kilku miesiącach użytkowania zepsuła się kontrolka zapełnienia worka, rura pękła przy zgięciu juz 2 razy.
    Wcześniej mieliśmy Zelmera Meteor2 i był niezniszczalny….i niezawodny przez wiele lat.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    tez mam problem z Electroluxem,ale ergoEasy...
    kiepsko ciągnie mimo ze filtr czysty i wszelkie inne miejsca mozliwe tez.
    ma 4 lata
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Czy ktoś ma robota sprzątającego z Lidla? Były już 2 wersje, za 100 i 300 zł.
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Moja koleżanka kupiła tego który był za 100 zł. Po tygodniu sie zepsuł.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 31st 2016
     permalink
    Mam electroluxa ultrasilencer. Używamy od 6 lat i jedyne, co się popsuło, to szczotka, bo odpadły jej kółka. No i czujnik zapełnienia worka- prędzej zauważę "na ucho" czy skuteczność, że znacząco spadła siła ssania, niż on coś pokaże. No, chyba że katarka podłączę- wtedy momentalnie na żółte pole wskakuje. Tak było od "nowości".
    Ale to mi nie przeszkadza, jestem zadowolona. Zwłaszcza, ze upolowałam go w promocji za 460 zł.
    Ale jak już przyjdzie czas wymiany, to myślę o tym z wbudowanym mopem - PowerPro Aqua z Philipsa.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 31st 2016
     permalink
    karolcia, moim zdaniem lepszy jest philips aquatrio niz powerpro. rozważałam te dwa i jednak kupilam aquatrio, no wolę obrotowe szczotki myjące niż mop tradycyjny, po prostu jeżdżacy za odkurzaczem. Fakt ze ten powerpro ma maly odkurzacz do kanap czy innych powierzchni i jest bezprzewodowy, ale to jedyne plusy jak dla mnie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 31st 2016
     permalink
    Dzieki za sugestię. To zakup przyszłości, bo póki co electrolux nadal sprawny. Ale po woli staram się zbierać wiedzę.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 31st 2016
     permalink
    ja mam philips performer. kupilam z 5 lat temu, dziala bez zarzutu, moc ma dalej taka, ze dywan podnosi. jedyne co to szczotka mi sie wyrobila i przelacza sie sama z podlogowej na dywanowa. no ale to mozna wymienic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorZizzy
    • CommentTimeOct 19th 2017 zmieniony
     permalink
    A korzystała któraś z was z odkurzacza 3w1? Bo natknęłam się na Philipsa Odkurzacz PowerPro Aqua 3w1 myjący 18V FC6404/01 i zastanawiam się czy warto inwestować w taki sprzęt. Była tam też rozpiska i wychodzi na to, że oprócz tego, że odkurza to jeszcze można nim czyścić na mokro no i zamienić go w odkurzacz ręczny (który myślałam, żeby kupić osobno). No to wszystko wygląda świetnie a poważnie zastanawiam się nad zakupem nowego bo poprzedni właśnie leży w serwisie już od 2 tygodni. Kusi mnie też pionowy bo niby mniej miejsca zajmuje.Używałyście może pionowych? Jakieś za? Przeciw? Jaki lepszy? :D
    BTW jeszcze się nad iRobotem zastanawiam ale boję się, że jednak za dużo rzeczy mamy w domu... no i że mógłby się plątać w krzesłach bo mamy takie w kształcie S.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2017
     permalink
    Które odkurzacze automatyczne są warte zakupu i spełniają swoją funkcję?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 13th 2017
     permalink
    ja własnie zakupiłam irobota i odkurzacz i mop. boszsz cudowne urzadzenia :) wreszcie mam czyste podłogi . Maja jedna wade , latam 3 razy wiecej ze sciera bo mi głupio, ze on sprzata a ja siedze :rolling: ale na powaznie - polecam. spokojnie sobie radza z omijaniem wszystkiego :)
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 13th 2017
     permalink
    Moonia, masz aquaplus trio? Tego z mopem i wyjmowanym małym odkurzaczem?
    Na samojezdnego u mnie nie ma szans bo za dużo gratów na ziemi, ale nad tym drugim się poważnie zastanawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 13th 2017
     permalink
    Monia, którą roombę masz? Ja mam 886, jeździ codziennie i codziennie zbiera tyle kurzu, że to jest coś cudownego! Codziennie zaglądam do pojemnika na brudy i czekam jak na Kinder niespodziankę ile tego syfu tam będzie :cool: A mopujący jaki masz? Czytałam, że te jeszcze nie są tak zaawansowane technologicznie i trochę kiepskie jeszcze mają algorytmy wg których działają... Tak czy inaczej mopujący pewnie prędzej czy później też sobie sprawię :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2017
     permalink
    Mooniia, nie mogę tego posta małżowi pokazać bo mnie ciągle męczy o takie ustrojstwo :devil:
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.