Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    Wczoraj od Teściowej dostałam witaminy na wzmocnienie (jestem przy końcówce choroby).
    Vita-miner z luteiną. Niestety - ulotki brak. Przyjmuje się 1 drażetkę dziennie.
    W 1 drażetce znajduje się 300 µg Luteiny.

    Pytanie: Czy preparat ten mogę przyjmować w 1 fazie cyklu? Czy taka ilość luteiny nie zaburzy mi cyklu?
    Często miewam kilka podejść do owulacji, nie chciałabym przyjmować czegoś, co mogłoby zaburzyć cykl, czy nawet zafałszować PTC.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    Witaj ngL, z tego, co mi mówił lekarz, to luteina bardzo kiepsko się wchłania z przewodu pokarmowego. Sama brałam taki zestaw witamin przed ciążą i nie zauważyłam wpływu na cykl. Sprawdzę z domu, jaka tam była zawartość luteiny i dam Ci znać.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    O właśnie, bardzo będę wdzięczna za podanie przykładowej zawartości Luteiny i jej wpływu na cykl. Wiem, że to sprawa indywidualna ale lepsze wiadomości "z życia wzięte" - niż żadne.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Moje witaminy mają również 300 mcg luteiny. Moje wykresy znasz, długości poprzednich cykli też, więc możesz sama wyciągnąć wnioski :wink:. Brałam te witaminy od mniej więcej połowy pierwszego obserwowanego cyklu.
    Poza tym nie wydaje mi się, żeby to była duża dawka, preparaty podjęzykowe i dopochwowe mają 50 mg.
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    ngl luteina w preparatach witaminowych poza nazwa nie ma nic wspolnego z progesteronem:)
    To nic innego jak zolty barwnik z grupy karotenoidow, pigment siatkowki, jest antyoksydantem, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Polecana jest przy chorobach oczu a takze np. dla osob dlugo pracujacych prz komputerze:)
    Takze wedlug mnie mozesz spokojnie lykac witaminki od Tesciowej i wracac do zdrowia :smile:
    --
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    No dokładnie, jest tak, jak pisze rooda. Nikt by nie dodawał przecież hormonu do zestawu witamin...
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    popieram dwie poprzednie wypowiedzi- luteina z vitaminera nie ma nic wspolnego z luteina przyjmowana dopochwowo lub pojezykowo :)
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 7th 2007
     permalink
    Zgłupieć idzie :-)
    Macie rację, właśnie spróbowałam wygooglować pod tym kątem - i znalazłam :-)

    Dzięki
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 8th 2007
     permalink
    Podsumowując, luteina luteinie nierówna :bigsmile: Człowiek się uczy przez całe życie.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 8th 2007
     permalink
    ale to bez sensu. tak jak teraz koncerny farmaceutyczne robią wszystko aby tylko ich nazwa leku była różna niż innego producenta (aby ja miała więcej do główkowania rozkładając tabletki). A tu takie zamieszanie :sad:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    Czy któraś wie w jakim czasie po dostawieniu luteiny powinna sie pojawic @???

    Dla mnie to zagadka - dzisiaj odstawilam luteine (25dc) po ujemnym tescie i czekam na @
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    jak tylko spadnie ci poziom prog to @ przyjdzie
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 16th 2007
     permalink
    aga kilka dni poczekasz.
    --
  1.  permalink
    aga ja dostawałam po odtawieniu luteiny okres tak po 3-5 dniach.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.