Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Seria "Opowiem ci mamo" się rozwija :)

    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeFeb 27th 2016
     permalink
    Wczoraj godzina 23:00, Leon nie śpi (wyjątkowo długo drzemał po południu) więc sięgnęłam po słynny szwedzki bestseller, który rzekomo ma usypiać dziecko (jakieś neurolingwistyczne sztuczki magiczne)
    O KRÓLIKU, KTÓRY CHCE ZASNĄĆ.
    Efekt taki, że doczytałam do połowy sama prawie zasypiając a Leon ciągle się wiercił, w końcu obudził się Jeremi i było po czytaniu. Tak więc efekty usypiające z pewnością - obawiam się tylko, że raczej dla rodzica;) Podaję jako ciekawostkę.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Polecam serie ,,POczytajmy razem" wyd. Zielona Sowa :)
    Piękne ilustracje, ciekawy tekst.
    (mamy na razie te dwie ale wkrótce na pewno powiększymy kolekcje;))


    Kolejna nowość u nas to ,,Absolutnie fantastyczne labirynty", książka od 6,7 rż ale kupiłam ją, bo D. lubi jeździć paluszkiem po różnych drogach w książce (np. w opowiemCI mamo co robią auta) .
    Niestety jakoś go nie przekonała, może jeszcze musimy poczekać na oczarowanie tą zagadkową książką. Mimo wszystko dla starszych dzieciaków polecam:) sama wieczorem siedzę i kombinuje ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    Myślałam o tych labiryntach, ale stwierdziłam, że Gosia za mała, chyba poczekamy jeszcze.
    A "Opowiem Ci mamo, co robią koty" czeka już "od zajączka". Ciekawa jestem reakcji. Póki co mamy z tej serii tylko mrówki.
    U nas dalej Kicia Kocia rządzi. Zakupiliśmy "w kosmosie" i teraz tylko to możemy czytać, szczególnie stronę z "kupą" i kosmiczną toaletą po milion razy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 24th 2016
     permalink
    madzinka83: A "Opowiem Ci mamo, co robią koty" czeka już "od zajączka". Ciekawa jestem reakcji. Póki co mamy z tej serii tylko mrówki.


    My już wszystkie zebraliśmy :D Ale Koty rządzą, może dlatego, że sami mamy kota - fajne, że biorą kotka ze schroniska, można sporo wytłumaczyć przy okazji i tak od kotów doszliśmy w czytaniu książki do domów dziecka...

    Treść doklejona: 24.03.16 18:59
    Aha - i koty też są fajne dla rodzeństw - jest strona, na której pokazują za co Gbur nie lubił Żabki na początku - Krasnal doszedł do wniosku, że to tak jak się z Gugim o coś kłócą, ale na końcu i tak się kochają ;)))
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeApr 1st 2016 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    A ja polecam "10 niesamowitych przygód Neli" wydane przez National Geographic. Cudna książka, fajne przygody - trochę o zwierzętach (słonie, tygrysy, delfiny, skorupiaki, krokodyle), trochę o innych cudach - wulkany, wydobywanie siarki. Krasnal zaczytuje się od jakiegoś czasu i nie ma dość. Szkoda tylko, że taka krótka...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Frag, tych książek jest już cała seria :) Dziewczyny też lubią - wypożyczamy w naszej bibliotece.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Co, jak to!? :bigsmile::bigsmile: To ja tylko jedną widziałam, dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Patrz: Nela :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    :crazy: O rany, Hydro! Toż to jak dzień dziecka! Bardzo fajnie zrobione książki, a czy oglądałaś może ten program?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Dziewczyny lubią go oglądać. Ale od jakiegoś czasu chyba nie ma nowych odcinków. Proszą czasem, żeby im powtórkę z vod puścić :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    I nie wiem, czy to w temacie, ale polecam serię Było sobie... na dvd.Teraz oglądamy Było sobie życie, pamiętam to z moich dziecięcych czasów.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Ale poczekaj z Był sobie człowiek bo tam się ostro leją:) u nas teraz na topie Byli sobie wynalazcy:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Ojoj, to Człowieka na razie sobie odpuścimy. Chwilowo mamy przerobione Było sobie życie i pobieranie krwi odbywa się bez problemów, bo Młody chce zobaczyć czerwone krwinki :DDD
    I idzie do przedszkola informując wszystkie dzieci, że kóz z nosa się nie je, bo w glutach są gronkowce, paciorkowce i toksyny :shocked::cool::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Frag, aż mi się ciepło na sercu zrobiło:) Tuśka gdzieś na taki etapie oglądała Było sobie życie i uwielbiała:) A już najbardziej odcinek o tężcu i szczepieniach:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Krasnalowi najbardziej podpasował póki co o trawieniu :D Ale swoją drogą zobacz - ta seria ma tyyyle lat, a nadal się świetnie ogląda, my zawsze rodzinnie, żeby nie było, że ktoś czegoś nie wie. I zawsze rozwala mnie solniczka chodząca z krwinkami ;)))
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 5th 2016 zmieniony
     permalink
    O jedzeniu i trawieniu dla trochę starszych dzieci jest świetna książka Mizielińskich - "Zjedz to sam". Tylko słabo dostępna, dodruku nie było, trudno ją upolować.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 5th 2016
     permalink
    Frag, to jeszcze trochę i kupicie sobie grę:) Było sobie życie na takiej dużej planszy:) polecam, fajna zabawa i bardzo rozwijająca:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 8th 2016 zmieniony
     permalink
    madzinka83: I jeszcze jedna książka "Mój cień" - pierwszy raz płakałam przy książce dla dzieci, mało tego Gosia dosłownie szlochała...


    Madzinka, weź mi łopatologicznie wytłumacz - o co w tej książce chodziło? Ja się wzruszyłam przy części o umieraniu i głos mi się łamał ostro... Ale o co chodziło z tą historią? Czy jeleń i niedźwiedzica "adoptowali" zajączka? Bo niedźwiedzica na początku go podrzuciła? O co chodziło z jajkiem? Żołnierz jak się domyślam był dzieckiem, które musiało stawić czoła rozstaniu rodziców. Z gadającą książką też nie zrozumiałam...
    .
    My zamówiliśmy Królewnę ostatnio oprócz Cienia, też bardzo fajna, ale paskudne ilustracje, a niby wybrana jako jedna z książek roku. I Przygody dziesięciu zagubionych skarpetek, Krasnal co prawda śmieje się z zupełnie czego innego niż ja, ale to chyba pierwsza książka, przy której szczerze chichoczę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeApr 8th 2016
     permalink
    _Fragile_: że kóz z nosa się nie je

    Frag wez mi powiedz dobra kobieto w ktorym to konkretnie odcinku bo niestety mamy taki problem ostatnio:confused: i jeszcze cos o obgryzaniu paznikci:cry:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 9th 2016
     permalink
    Lecia, to chyba nie było w jakimś konkretnym, od słowa do słowa dyskusja i tak wyszło, ze w nosie muszą być bakterie. A jak bakterie to i gronkowce z niebieskim nosem i paciorkowce z białym nosem i toksyny w zolto-zielone paski ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Czy "mam oko na litery" nie jest zbyt dziecinna jako prezent dla 6-łatki? Dziewczynka nie jest mistrzem bystrości, w przedszkole poznaje litery i zastanawiam sie czy to dobry prezent
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 24th 2016
     permalink
    Chcę to :bigsmile:

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 24th 2016
     permalink
    A my kupiliśmy w lidlu naszą pierwszą książeczkę o Neli podróżniczce. Gosi bardzo się podoba, myślałam, że trochę za trudne dla niej będzie, ale nie, bardzo jej się podoba :bigsmile: . Teraz w Lidlu mają fajne książki w dobrych cenach - te podróżniczka wyszła taniej niż w Arosie.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Niestety w moim miejscowym lidlu te książki dla dzieci miały spore wzięcie i jak dotarłam, to już nie było w czym wybierać. A szkoda, bo ceny rzeczywiście niezłe. Ale za to udało mi się dorwać w dobrej cenie fajną książkę kucharską - "Mama alergika gotuje tradycyjnie". W środku naprawdę niezłe pomysły dla moich bezmlecznych dzieci :) Tak mi się spodobała, że dokupiłam sobie w arosie drugą część, a ostatnio widziałam, że ukazała się też trzecia.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 3rd 2016
     permalink
    Nie nadążam ostatnio za nowościami ;)

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJun 3rd 2016
     permalink
    Hydroooo :)))) A kilka dni temu zastanawialiśmy się, kiedy ukaże się nowa z tej serii :)

    Treść doklejona: 03.06.16 13:09
    A to dopiero za 10 dni :(
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 8th 2016 zmieniony
     permalink
    zakupiliśmy pierwszego Pana Kuleczkę :bigsmile:. Bardzo fajna książeczka.
    oraz uwaga:
    książka zrobiła furorę!

    Nie wiem,czy przy książeczkach mogę jeszcze polecić grę-układankę edukacyjną Paleta

    Bardzo się Gosi podoba. Jest to układanka polegająca na prawidłowym rozłożeniu kółeczek na palecie. Na tarczę można nałożyć karty z różnymi zadaniami. Odwracając kartę można zobaczyć, czy zadanie jest prawidłowo rozwiązane. Mamy pierwszy zestaw "Wyprawka przedszkolaka". Myślę, że w sam raz dla dzieci 3-4 lata. Potem można dokupić inne karty, naukę liczenia, czytania itp. Naprawdę fajna sprawa, a cena nie zabija. Do kupienia w arosie.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    Madzinka gdIie te beki, smarki itpp kupilaas? Moi na takim etapie, ze w sam raz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    Frances w arosie, jak wszystko inne :-)
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny możecie polecić coś w podobnym formacie jak Kicia kocia? Seria książeczek, ten sam bohater, bez dużej ilości tekstu na stronie....wartka akcja....:cool::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a które Kicie Kocie są najciekawsze? Ostatnio kupiliśmy Adasiowi i uznaliśmy, że warto kupić kolejne.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Super jest o lekarzu, jak mówi nie, o gotowaniu, o strażaku i policjancie. To nasze ulubione były. U nas już chyba Kicia Kocia po długim czasie idzie do młodszych dzieci bo juz dawno nie zaglądały.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Dzięki doti. Ja sporo Adasiowi kupuję "na zaś". Kompletuję ksiegozbiór wychodząc z założenia, że najwyżej dorośnie. Czytanie o tyle go nudzi, że zaraz wyrywa książkę i chce sam oglądać. Ale najwyżej siedzi i ogląda obrazki a ja opowiadam co na obrazku jest. Sam przynosi książeczki i chce żeby mu opowiadać.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Isia ja mam wszystkie Kicie i powiem Ci, że Ola co jakiś czas ma fazy na konkretne i tak je sobie "zmieniamy". Ja osobiście lubię: w przedszkolu, jest chora, na placu zabaw....e ee w sumie wszystkie lubię:tongue:

    Doti dzięki za Franklina ale, akurat ten typ podobnie jak Tupcio Chrupcio jeszcze do Kozy mojej nie przemawia.....wynalazłam w necie serię o Kajtusiu może wypróbuję....

    Treść doklejona: 17.08.16 10:07
    Czytamy też Pana Kuleczkę ale za dużo tekstu za mało obrazków i Ola ciągle pyta czy już jest koniec ;-) mam nadzieję, że wrócimy do tej książki za jakiś czas....

    Treść doklejona: 25.08.16 10:18
    Dziewczyny ponieważ już jesteśmy po lekturze to wpadam napisać, że dla takich 2,5 letnich bąbli jak moja Ola to jak Kicia kocia się znudzi to polecam serię książeczek o Kajtusiu!! Dla ciut starszych bardzo polecam serię książeczek o Basi świetna jest! Olka jak ma melodię to całej wysłucha ale książeczka jest zdecydowanie dla 3 latków i wyżej.

    Treść doklejona: 25.08.16 10:19
    Dziewczyny ponieważ już jesteśmy po lekturze to wpadam napisać, że dla takich 2,5 letnich bąbli jak moja Ola to jak Kicia kocia się znudzi to polecam serię książeczek o Kajtusiu!! Dla ciut starszych bardzo polecam serię książeczek o Basi świetna jest! Olka jak ma melodię to całej wysłucha ale książeczka jest zdecydowanie dla 3 latków i wyżej.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Ktoś mi kiedyś polecił serię "Magiczne drzewo" Andrzej Maleszka na początek, jesli chodzi o dluzsze formy, pierwsze powiesci. Czytamy powoli, nieraz z przerwami po kilka dni, ale Leon uwielbia te książki, czytamy czwartą część, trochę nie po kolei, ale w przypadku tej serii to nie szkodzi. Ksiązki są rewelacyjne, non stop akcja, niesamowite przygody. Najpierw przeczytalismy jedną z ostatnich z serii, "Świat ogromnych" - kiedy wybraliśmy się do księgarni po kolejne części Leon prawie skakał z radości, jeszcze nigdy nie widzialam go tak podekscytowanego żadnym zakupem, żadna zabawka go nigdy tak nie ucieszyła, każdemu pokazywal książki i opowiadal o nich. Polecam bardzo!!!
    Inna sprawa - czasami się zastanawiam czy to aby nie działa za bardzo na jego wyobraźnię, bo ma raptem 4 lata i ma wlasnie ostatnio rozne lęki, boi się sam wchodzić do łazienki, ma sny, które potem przeżywa, zaczął się źle czuć w przedszkolu itp. Może funduję mu zbyt silne emocje jak na jego wiek...? Już sama nie wiem czy to może być przez książki...?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Jeśli chodzi o Kocię Kicię, to mamy ich sporo, wszystkie super, a teraz kupiłam Kicia Kocia ma braciszka Nunusia i... trochę się boję dać ją małej, bo tam mocno podkreślony jest strach Kici Koci o to czy mama będzie ją teraz kochać, skoro będzie miała nowe dziecko... Młoda nie ma teraz takich myśli, więc po co je w niej zaszczepiać? Pewnie i tak się pojawią, ale dopiero jak dziecko się urodzi, wtedy można pokazać, że Kicia też się bała, a mama kocha ich oboje tak samo mocno. Nie wiem po co teraz rzucać takie myśli jej do głowy...

    Za to "Czekamy na dzidziusia" to jest hit nad hity aktualnie! Od dwóch miesięcy niemal codziennie po kilka razy musimy ją czytać, Kicie Kocie zeszły na drugi plan :)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    My Muminki przerabiamy. :)
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeSep 14th 2016
     permalink
    Dla dziewczynek, takich ok 6-7 lat i więcej- Zosia z ulicy Kociej:) Autorka: Agnieszka Tyszka
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Polecam dla dzieci przedszkolnych

    Mamy z biblioteki i są naprawdę super! Razem się zaśmiewamy do łez. Z tej serii jeszcze są dwie książeczki, niestety nie czytałyśmy, ale koleżanka w pracy polecała całą serię.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy możecie polecić coś podobnego w formie do Kici Koci? Krótkie książeczki-broszurki, z małą ilością tekstu i z dużą ilością obrazków. Jak jest za dużo tekstu to Adaś się nudzi i chce już przewracać kolejną stronę zanim doczytam do końca. Więc Kicia Kocia jest idealna, tam co strona to zupełnie inny obrazek, dużo kolorów. Tylko szukam czegoś jeszcze.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Isia, a słonia Elmera znacie? My dopiero teraz w Polsce będąc kupiliśmy i Karolek bardzo lubi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    madzinka83: Polecam dla dzieci przedszkolnych


    Madzinka, cudne, co? Z tej samej serii mogę Ci polecić Opowiadania dla przedszkolaków, równie fajne :)
    .
    Za to teraz kupiliśmy Bozie, czyli jak wygląda Bóg? Pytają dzieci, odpowiadają duchowni z różnych religii. Polecam, treść bardzo ciekawa, ale ubolewam, bo kreska paskudna, jak w wielu dzisiejszych książkach dla dzieci :(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Frag tez tego typu rysunkow nie znosze
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 11th 2016
     permalink
    Ja to ja, ale chłopaki się ich boją...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Kupiłam dziewczynom "Co kryje las?" i znowu jest wielki hit. W środku delikatne rysunki, na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego, ale dołączyli trzy kolorowe "szkiełka" i przez każde widać co innego. Świetne!

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Hydro chciałam kupić na prezenty - niestety w Arosie nakład się wyczerpał i czekałam, czekałam, aż w końcu zamieniłam na "Co kryje morze". Dzisiaj przyszło i z moim dzieckiem oglądałyśmy. Naprawdę super!!!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    madzinka83 zaraziłaś mnie opowiadaniami z piaskownicy, Frag opowiadaniami dla przedszkolaków, teraz poluję w bibliotece na trzecią część. Razem z dziewczynami zaśmiewaliśmy się do łez z każdej historii. Cudne są. Moje dziewczyny przechodzą powoli na czytanie dłuższych książek - po trochu każdego dnia. Teraz np. czytamy Wierzę w Jeże Doroty Sumińskiej - trochę poważna, ale dobry punkt wyjścia do rozmów o przyrodzie, zwierzętach, o tym czemu jedne zwierzęta zjadają inne, itp. Mieszkamy zaraz obok gabinetu dr Sumińskiej (kota tam leczymy :) więc jak tylko skończymy czytać, chcę z dziewczynami podejść do niej, żeby nam książkę podpisała.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.