Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    a ja mam 7 kg do przodu i mój lekarz mówi, że to za mało :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    W właśnie - a propo's wagi - jak Wasi lekarze do niej podchodzą?
    Tzn, czy w ogóle zwracja uwagę na duży/mały przyrost wagi, czy nic nie mówią?
    U mnie w poprzedniej ciaży ani słowem się żaden lekarz nie zająknął, ze nie tyję, teraz (na poprzednią wizyte miałam +3,5) tez nic. A z kolei jak "słyszę" od znajomych to lekarze czepaiają się wagi bardzo...
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    U nas nigdy żadnego komentarza, po prostu lekarz zapisuje wagę z danej wizyty i tyle o niej ;)
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Ale Wam zazdroszczę tej wagi, u mnie na ostatniej wizycie było już +14kg ciekawe ile wyjdzie za tydzień.
    A ginka tylko raz mi powiedziała, że dość duży przyrost ale to było jakoś jak się skończyły mdłości.
    --
    •  
      CommentAuthorandzik81
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Jejku 3,5 kg tylko,jak ty to robisz, mi się przytyło 17kg

    Treść doklejona: 25.05.15 16:12
    A i brak dalszej akcji,nie mam żadnych bóli,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Nie, no teraz już z kg więcej :-)
    .
    Czyli to wszystko pewnie od przypadku (i lekarza i ciężarnej) zależy.
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 25th 2015 zmieniony
     permalink
    U mnie lekarka nie komentowała przyrostu wagi, ja zwróciłam uwagę że sporo tych kg, ale ona mnie pociesza że to dlatego ze mam tendencje do zatrzymywania wody i ona uważa ze to nie jest tycie, tylko ta woda wlasnie. Także uwielbiam moja ginie za takie pocieszenia :))) u mnie juz 12 kg na plusie.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    U mnie 5.5kg na plus. I w szpitalu nic na to nie mówią, bo mnie nawet nie ważą, a jedynie mierzą brzuch.
    .
    A dziewczyny, powiedzcie mi, jak czujecie ruchy, kiedy dzieciaczki są główkami w dół?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    co do wagi dziewczyny u mnie jest -11kg w ciazy blizniaczej... jestem na diecie cukrzycowej, biore insuline na noc...lekarz jeszcze nie kreci glowa... ale ... hm... wiecie dla mnie to dobrze ze mam minus 11 bo czuje sie lzej ale i tak swoje waze 73kg
    --
  1.  permalink
    Ja mam do tej pory 13 na plusie ale ciekawe ile jeszcze przybędzie?

    Szczerze to chciałabym żeby przepowiednie jej się teraz sprawdziły :-)
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Mój lekarz na moją wagę się "cieszy", tzn. ostatnio jak przyrost od poprzedniej wizyty był 0,5 kg to stwierdził, że ładnie pnę się w górę z wagą :smile:

    Ja w poprzedniej ciąży przytyłam 12 kg i w trzy miesiące po porodzie zgubiłam 21 kg, teraz nie robię nic, żeby tyle nie przytyć, po prostu myślę, że to "ze mnie", z mojego odłożonego nadmiaru mała zbiera wszystko, czego potrzebuje, ale mam nadzieję, że schudnę po ciąży więcej niż w niej przytyje, bo doje...łam kilogramów tuz przed zaciążeniem, że ho ho (jak to moja Kala zwykła ostatnio mówić :wink:) :smile:



    Malisiek , moja mała jest cały czas głową w dół i najbardziej czuję, jak pupę wypina pod moimi żebrami i jak kolanami naparza w bok brzucha :smile:
    --
  2.  permalink
    Ja tydzień temu miałam 5 kg na plusie. Teraz pewnie z 7 będzie. Objadam się strasznie. Słodyczy dużo. Już nawet nie kazałam mężowi przywozic. Dzisiaj na obiad była zupa szpinakowa (pyszna) i kopytka z sosem warzywnym do tego młoda kapusta zasmazana. Teraz zjadłam naleśniki z nutella i truskawki ze śmietanka. Ale to już mąż przywiózł. No żyć nie umierać. Dzieci szaleją. Chyba smakowało.
    Jeju mam słuchawki w uszach na full muzyka a i tak słyszę tą dziewczynę:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Też mam nadzieję schudnąć więcej niż przytyłam, tak jak po ciąży z Majkä poleciało mi 20kg bez mojego wkładu:bigsmile: A teraz przed drugą ciążą też przywaliłam kg, prawie 10:neutral:

    Pytam, bo nie daje mj spokoju to ułożenie poprzeczne. Chociaż się zastanawiam, czy się może położna nie rypnęła, bo kopniaki czuje u góry jak siedze, a jak się położe to dostaje w lewy bok. W niedziele idziemy na usg to sie dowiem na 100%.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    U mnie ok 1-1,5 kg na plusie... ale czuję się źle, jakby mały ze mnie wysysał siły witalne
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Malisiek, wydaje mi się, że nawet jeśli teraz jest ułożenie poprzeczne, to do czasu porodu fiknie głową w dół lub w górę, bo w poprzek dziecko nie będzie miało tyle miejsca.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    U mnie też żadnego komentarza na temat wagi nie było. Ale to chyba tylko dlatego, że nic groźnego się z tym nie wiązało, np.cukrzyca czy nadciśnienie.

    Malisek, ja czuję stopę/kolano między żebrami i jak się przesuwa w prawą stronę do boku, i czuję gmeranie w dole.

    Byłam na tym ktg, puls małego super, a aktywność macicy no jak to pan doktór powiedział piękne góry rysuje. Ale co mi z tego jak nic z tego nie wynika.
    Jak się do terminu nie rozpakuje to w sobotę mam się pokazać na ktg i badanie, wtedy będzie decyzja co dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Mój lekarz jest dość specyficzny, mało kiedy się uśmiecha czy żartuje.
    Ale jak na początku ciąży przychodziłam po ważeniu przez pielęgniarkę to śmiał się pod nosem mówiąc "ooo całe 300g pani przytyła przez miesiąc...". Tak dobrze było do 7 miesiąca. Później waga wystrzeliła konkretnie do góry, od początku póki co +12kg :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Ja chwilowo 6,7 na plusie ale i tak o 3 lzejsza niz w poprzedniej ciazy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    akirka: Malisiek, wydaje mi się, że nawet jeśli teraz jest ułożenie poprzeczne, to do czasu porodu fiknie głową w dół lub w górę, bo w poprzek dziecko nie będzie miało tyle miejsca.

    To to na pewno. Mam nadzieję, że się ułoży tak, jak trzeba. Pewnie niepotrzebnie się teraz tym zamartwiam:wink:

    Gmerania na dole też czasem czuje, takie bardzo delikatne - to pewnie rączki :)
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Kochane moje mamy Serduszko! Pięknie bijące serduszko! :smile: w 6t1d ciąży
    Wylądowałam w klinice awaryjnie po plamieniu różowo-beżowym.
    Zarodek na USG wygląda dobrze, jednak jest jeszcze nie do końca dobrze zagnieżdżony.
    Także teraz dwa tygodnie leżenia niestety :neutral:
    Ale mam nadzieję, że po tym czasie już wszystko poukłada się jak należy :wink:
    Jestem dobrej myśli.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    A moja szyjka się w końcu skróciła i ma pół cm. Rozwarcie na dwa palce, więc o palec więcej niż tydzień temu :devil: No ale obejrzała mnie położna i stwierdziła, ze nie jest źle i raczej w tym tygodniu jest szansa, że urodzę. Wstąpiły we mnie nowe siły :D
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Cytrynka czy lekarze sluchaja serduszek dzieciakow takim detektorem ?
    Wczoraj dostalam taki ''domowy'' od kolezanki probowalam wyszukac ale chyba za wczesnie jeszcze :)
    i zastanawiuam sie czy przy blizniaczej to w ogole realne :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Co do ruchów to moje dziecko głową w dół, a ja czuje mocne uderzenia w pęcherz i szyjke. Aż nie raz podskocze i krzykne z bólu. Za to wyżej prawie wgl. Zastanawiam się właśnie czemu tak mocno uderza rączkami a nóżek prawie nie czuje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    migg: moja szyjka się w końcu skróciła i ma pół cm. Rozwarcie na dwa palce


    No to mamy podobnie z tym, że moja nie do końca miekka. ciekawe która z nas rozpadnie się szybciej :wink:
    --
  3.  permalink
    Natalia słuchają mi od soboty. 5 x na dobę. Nawet o 24 00. Ciężej trochę wyczuć. Ale chwile poszukaja i serduszka sie znajduja. Synus po lewej stronie brzucha a córcia po prawej. Natalke bez problemu zawsze znajdowały ale ona jak się przed 30 tyg ułożyła tak została do porodu.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    bari_87: No to mamy podobnie z tym, że moja nie do końca miekka. ciekawe która z nas rozpadnie się szybciej :wink:
    Wystarczy, że się uda do końca tygodnia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Nataliaa ja też mam taki domowy i szukanie trochę trwa ale znajduje serduszko:-)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Cytrynka u Ciebie dwujajowe dwuowodniowe ? nie moge doczekac sie az okresla mi plec :)
    --
  4.  permalink
    Natalia u mnie dwuowodniowe i chyba dwujajowe. W każdym bądź razie parka:)
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 25th 2015
     permalink
    Jak mała była głowa w dół to czułam delikatne gmeranie w pachwinach, śmieszne to było i takie delikatne ruchy do kręgosłupa, ale chyba jeszcze fika raz głowa w dół raz do góry bo czasami jak kopnie w okolicach pępka to chyba nie może to być raczka... tylko nóżka.a jak się odwraca do kręgosłupa to tylko takie przemieszczanie się czuje.
    --
  5.  permalink
    Moja jest już tak nisko że nie dam rady chodzić w ogóle nie mówiąc już o w staniu szczególnie w nocy na siku!!! Dzisiaj wstalam w nocy z takim pelnym pęcherzem że ledwo do WC się doczlapalam :confused:

    Ciekawe jak tam nasze rozpakowujace się oby już się zaczelo na dobre :-)
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    U mnie mały jest głowa w dół i czuje jak z prawej czasem z lewej str brzucha wyppycha plecy i dupe
    a z drugiej strony kopie kolanami a stopy wciska czasem pod żebra
    rączkami gmera mi po pecherzu i wtedy sprawdzam moc zwieraczy albo lecę siku
    --
  6.  permalink
    A ja właśnie jestem po badaniu. Usłyszałam że szyjka bardzo ładna, zamknięta w badaniu na fotelu 2 cm. O konsystencji pośredniej. No jaja. A przecież w drugi dzień pobytu w szpitalu miała 1 cm , otwarta na pól opuszka. No ja już nie rozumiem tej mojej szyjki. Jutro mam mieć usg i będą chcieli wypuścić mnie do domu:) Ale fajnie:) Skurcze dalej bardzo częste ale widocznie tak już będzie do końca.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    U mnie noc spokojna i przespana :smile: normalnie czuję się lepiej niż tydzień temu. Żadnych objawów zbliżającego się rozwiązania, a miałam mała nadzieję na obchodzenie podwójnego dnia mamy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Bari dzien nniedawno się rozpoczął-jeszcze zdążysz :$
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Cytrynka mi kiedys lekarz powiedzial ze szyjka moze 'swirowac' ja mialam wypadek i rozwarcie na opuszek
    na drugi dzien kontrol i juz rozwarcia nie bylo (to bylo w 1 ciazy)
    u mnie tez dwujajowe .... i licze na parke :)
    --
  7.  permalink
    No u mnie w ciąży z Natalka też szyjka swirowala. Raz krótka raz długa. Miękka później normalna. Teraz też chyba tak będzie. Zauważyłam że jak wchodzę na fotel i brzuch mam miękki i jestem wyluzowana to szyjka jest ok. Poprzednie badanie szyjki było jak miałam bardzo twardy brzuch. Może to też ma znaczenie dla długość szyjki. Jutro w usg pewnie się więcej dowiem.
    --
    •  
      CommentAuthormisinka28
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Dziewczynki poratujcie co na katar? Od wczoraj piję syrop Prenalen ale z nosa po prostu mi się leje :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorrybcia82
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Któraś z dziewczyn owijala gaza ząbki czosnku i na kilkanaście chyba minut wkladala je sobie do otworów w nosie
    podobno działa
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Na mnie działa :) polecam
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Ciekawe co tam u andzik81? Czy się akcja rozkręciła w końcu:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Mamusie, proszę o przyjęcie do Waszego grona i dopisanie do listy z datą 17 grudnia :-)
    Jestem w trzeciej ciąży, czekam na drugie dziecko i w poniedziałek mam usg genetyczne. Trochę o tym myślę, ale w poprzedniej ciąży z synem przeżywałam wszystko sto razy bardziej :-)
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Dziewczyny - czy dwukrotne usg jednego dnia może mieć wpływ na maleństwo?
    Pytam ponieważ normalna wizyta u gina oraz badanie polowkowe wypada mi jednego dnia i nie wiem co zrobić?
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Mnie dzis roznosi energia m z synem senni caly dzien a ja mam wrazenie ze moge gory przenosic :)
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMay 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Lewka, gratuluję :) witamy w gronie brzuchatek.

    Srebrzynka, a jak masz poustawiane wizyty? jeśli usg połókowe masz wcześniej to gin raczej już usg drugiego nie będzie Ci robił. Jeśli później, to postaraj się zamienić godziny wizyt, może się uda?
    2 razy usg w ciągu jednego dnia nie powinno zaszkodzić, ale to jest jednak męczące, zarówno dla Ciebie jak i dla maluszka. Mnie mój lekarz od usg na ostatnim badaniu ( usgw 3cim trymestrze) trzymał ponad pół godziny, bo wszystko dokładnie mierzył. Potem byłam tak padnięta, że na późniejszej wizycie u mojego gina (tego samego dnia) nawet na fotel nie chciałam wejść. Nie miałam na nic siły, a na usg też ocenialiśmy długość szyjki. Zatem posiedziałam w gabinecie 5 min, dostałam recepty, L4 i do domciu.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Albo poprosić o nie robienie usg na "zwykłej" wizycie.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Czy wielkie ilości glutowatego śluzu, które ze mnie dziś wyłażą po badaniu położnej to może być czop? Wybaczcie pytanie, ale w poprzedniej ciąży nie miałam takich atrakcji ;)
    No i skurcze zaczynają być w końcu trochę bardziej bolesne. Piję herbatę z werbeny i imbiru - większego obrzydlistwa chyba w życiu nie smakowałam. Ale mam wrażenie, że ona coś tym skurczom pomaga ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    migg: Czy wielkie ilości glutowatego śluzu, które ze mnie dziś wyłażą po badaniu położnej to może być czop?


    Ja mam takie galarety/gluty i to czop.
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    Cytrynka, dobre wieści, ciekawe czy faktycznie Cię puszczą do domku.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 26th 2015
     permalink
    bari_87: Ja mam takie galarety/gluty i to czop.
    Dzięki! Podbarwione krwią to się robi, więc chyba to to. Ale fajnie :) Może do końca tygodnia jednak urodzę :D
    Ciekawe, jak tam Andzik :) Może rzeczywiście jak przestanie nas blokować, to coś ruszy na liście :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.