Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Ej ej bo zaraz na pierwszym miejscu będę :tongue:
    Szczerze to też chcę rodzić już :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 27th 2016 zmieniony
     permalink
    czyli co usuwam Sare, ratownika jeszcze zostawię bo w sumie dopiero kilka dni minęło i dajmy jej szanse :)

    Treść doklejona: 27.05.16 14:14
    1. Ratownik - 17.05.2016 (chłopiec)
    2. PaulinaMała1983 - 31.05.2016 (dziewczynka)
    3. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    4. Klementynaaa - 15.07.2016 (chłopiec)
    5. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)


    6. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    7. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)
    8. mooniia - 26.07.2016 (dziewczynka)
    9. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopak)
    10. skapula - 01.09.2016,
    10. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    11. moya212 - 05.09.2016(chłopiec)
    12. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    13. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    14. Daisy1991 - 14.09.2016, (dziewczynka)
    15. jaisog - 15.09.2016
    16. Yoasik08 - 08.10.2016(chłopiec)
    17. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec))
    18. pani_dratewkowa - 21.10.2016
    19. KaiinA - 22.10.2016
    20. anateka - 7.11.2016
    21. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    21. szogunka -18.11.2016
    22. Justyna+ -25.11.2016
    23. elfika - 15.01.2017
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    madziik1983: ja z Maksem do 20 tyg rzygalam kilka razy dziennie. Z Blazejem mdlosci

    Ja w poprzedniej ciąży haftowałam 2 razy, a w drugiej ani razu. Ale mdłości miałam - w obu przypadkach do końca I trymestru.
    agat233: z 90% dziewczynki zrobil nam sie 100% chlopczyk;)))

    Była na portalu dziewczyna, której kilku lekarzy robiło USG (różny sprzęt) pod kątem płci i wieścili córkę. W 38 tc córka odsłoniła siusiaka :tooth:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    marion: Była na portalu dziewczyna, której kilku lekarzy robiło USG (różny sprzęt) pod kątem płci i wieścili córkę. W 38 tc córka odsłoniła siusiaka

    phi. moja kumpela miała urodzić Justynkę. do samego porodu była mowa o dziewczynce.
    urodził się Adaś :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Dziewczęta nie straszcie!! Bo szafa może w różu nie płynie, ale w ciuchach typowo dziewczęcych tak.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    SEwila u mnie tez :) trudno jeśli jakims cudem urodzi się chłopak - w co nie wierze ;) będzie chodził początkowo w rózowym ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 27th 2016 zmieniony
     permalink
    A czemu Wy się tak przy tym różu upieracie?
    Ja, szperając po sklepach za ciuszkami dla synka, zerkałam zawsze na dziewczęce - można znaleźć naprawdę śliczne ciuszki nieróżowe. A w lumpeksach to już w ogóle - bo dodatkowo unikatowe, więc nikt inny takiego samego miał nie będzie.
    Czasami jak szukam w lumpusiu coś dla starszego, to takie cudeńka bez grama różu dla kilkuletnich dziewczynek widzę, że mam ochotę kupić :shocked:
    Poza tym są kolory uniwersalne - np. biel, szarość, beż, pastele - w których niemowlęta obojga płci ładnie wyglądają.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    uniwersalne tez mam ;) po lumpkach nie chodze z racji tego, ze w ogole nie mam czasu chodzic po sklepach, po prostu kupuje przez neta, sporo dostałam, trochę mam po dziewczynach moich. Na allegro kupuje tez takie mega paki. Ale jak jest zaznaczone, ze dla dziewczynki to z reguły sa to różowości , kwiatki itp.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    marion: A czemu Wy się tak przy tym różu upieracie?

    ja się nie upieram bo nie lubię :wink:
    mam prawie wszystko po Biance... zobaczymy ile przyda się teraz :wink:
    -- [/url]
  1.  permalink
    Jeszcze raz dziękuję kochani, staram się nie stresować, ale ze mnie chyba taka panikara... Raczej objawów ciąży jako takich nie mam i też myślę czy to dobrze, czy źle... Jak to ktoś mi kiedyś powiedział, za dużo myślę i tworze czarne scenariusze, i z tym chyba ma racje... Chciałabym z wami tutaj zostać przez kolejne 8 miesięcy ;)

    mysiamm i katka - miło mi, że mnie pamiętacie ;)

    Dodam od siebie, że u mnie też miała być dziewczyna, a chłopak ukazał się w 35 tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    O matko. Ja już 9? Zaczynam spore stresowac uciekającym czasem. Trzeba zacząć przygotowania :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Sewila: Dziewczęta nie straszcie!! Bo szafa może w różu nie płynie, ale w ciuchach typowo dziewczęcych tak


    Ja ten strach miałam do samego końca bo tyle sie mówi o pomyłkach. A w szafie pełno sukienek i jednak ubranek w kolorach typowo dziewczęcych. I jak już mała się urodziła to położna ja tak wysoko podniosła i do mnie pytanie "i co my tu mamy..?" i serio szukałam małego peniska ale nie było :p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  2.  permalink
    No moja kolezanka tez miala rodzic Madzie a ma Jacusia hi hi.
    A co do kolorow.. to moze ktos lubi róż i juz, nie ma co potepiac, ze kto chce miec coreczke na rozowa ubrana i w rozowym wozku, kwiestia upodobania :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Moja koleżanka jeszcze dzien przed porodem miała usg - córcia... A urodziła Andrzejka :P... Dlatego ja uniwersalne kupowałam mimo, iż lekarz zapewniał, że pomyłki nie będzie, gdyż jajeczka w woreczkach, więc nie ma mowy, że to zniknie :P.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    No prawdopodobienstwo pomylki u mnie jest w sumie zadne,ale jesli urodzi sie synus zamiast corci to tez sie nie pogniewam ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Ja różowe ubranka owszem mam. Przestałam się bronić przed tym kolorem, bo nie wpłynę na to co moje dziecko dostanie od innych. Sama jednak staram się kupować w innych kolorach: szary, żółty, zielony, niebieski, fiolet, seledyn ... naprawdę wyboru jest mnóstwo. Mam mnóstwo ubranek po Maksie, totalnie uniwersalne.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Ja sie bronilam przed rozowym przy pierwszej i drugiej corce w mysl,ze rozowy jest be ;) spasowalam gdy pakujac moja wtedy 6 latke na pierwszy w zyciu oboz zorientowalam sie,ze 3/4 szafy i tak ma rozowe ;) one uwielbiaja ten kolor do pewnego czasu . Dzis moje nastolatki maja wszystko czarne -chyba wole rozowy ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Hejka mam wyniki nifty:
    Wynik: prawidłowy
    Ryzyko trosomii 21: 1/5466016616
    Ryzyko trosomii 18: 1/6910502253
    Ryzyko trosomii 13: 1/2271291539
    płeć płodu: żeńska
    to teraz na początku lipca mam nadzieję, że usg wyjdzie już bez problemów odpowiednio dobre. A nie tak jak ostatnio.

    Treść doklejona: 27.05.16 20:51
    Ja nie lubię różowego , naszczęści Tosia uwielbia fioletowy za miast różowego.

    Mój ulubiony kolor podobno od zawsze to niebieski.
    --
    --
  3.  permalink
    Gratuluje dziewczynki :)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Acia :)))))))) wielkie wielkie uffffff :))))) to teraz już tylko spkojnej i mega nudnej ciąży :))))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Acia jaka ulga!!!!
    podczytywałam czy u Was jest ok
    cudne wiadomości
    i gratuluje drugiej córy będą się razem bawić ciuszki po Tosi masz:)
    ja sobie bardzo chwalę:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Trochę oddałam po rodzine, ale większość mam ubranek. Pewnie jakieś ubranka do nas wrócą.
    To samo z zabawkami.
    Tosia mi zapowiedziała ze jak będzie brat to odda go do babci, bo ona chce tylko siostrę.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Acia super ze wszystko okazalo sie byc ok:)) Ile to sie czlowiek musi namartwic przez te wszystkie usg, pappy i inne.

    Ja juz mam jedna core i jakby potwierdzila sie druga to byloby super ale synek tez super:)). Tylko u mnie w rodzinie sa same dziewczyny, chlopczyk sie rodzi w porywach jeden w pokoleniu wiec w szoku jestesmy troche bo bylismy przygotowani na druga dziewczynke:). Troszke mi zal tych wsystkich ubranek ktore trzymam po corze ale kolory chlopiece zdecydowanie mi bardziej po drodze.
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Kurczę, moja prawie-trzylatka też nie dopuszcza opcji brat. Jeśli już w ogóle wspomina o dziecku w moim brzuchu, to jest to siostrzyczka... Liczę na córkę, bo aż strach się bać mojej charakternej Anki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Moja dwulatka pytana czy chce brata czy siostre mowi: nie, Ama chce dzidzia;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    właśnie zeżarłam kebaba. bosz, jak mi dobrze:cool:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    A moja trzylatka nie dopuszczała do siebie wiadomości, że mogłaby się siostra urodzić. Wszystkim powtarzała, ze będzie mieć brata (nawet zanim jeszcze w ciążę zaszłam), a ja do pierwszego usg się zastanawiałam co bedzie, jeśli się nie sprawdzi? Tłumaczyłam że może być różnie, ale nie wiem ile z tego docierało. Na szczęście marzenie Krysi się spelniło :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlalik
    • CommentTimeMay 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Kasia (Ratownik) urodzila synka 27 maja..



    1. PaulinaMała1983 - 31.05.2016 (dziewczynka)
    2. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    3. Klementynaaa - 15.07.2016 (chłopiec)
    4. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    5. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)


    6. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)
    7. mooniia - 26.07.2016 (dziewczynka)
    8. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)
    9. skapula - 01.09.2016
    9. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    10. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    11. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    12. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    13. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    14. jaisog - 15.09.2016
    15. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    16. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    17. pani_dratewkowa - 21.10.2016
    18. KaiinA - 22.10.2016
    19. anetaka - 7.11.2016
    20. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    20. szogunka - 18.11.2016
    21. Justyna+ - 25.11.2016
    22. elfika - 15.01.2017
    --
    --
  4.  permalink
    Pogratuluj od nas :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Haha,Elfiko :) przypominało mi się teraz jak w ciąży za mną chodziła zupka chińska :) i tak się przed nią bronilam dluuuugo aż w końcu opierniczyłam :) o jakie to było pyszne :)))))
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Toście mi przypomniały, że za mną w ciąży z niezdrowych rzeczy chodziła cola (i inne gazowane)... A tu nie dość ciąża, to jeszcze cukrzyca :P...

    Ale co było dla mnie najtrudniejsze. Ja na diecie, a wszyscy w okół mnie "żerli" co popadnie... Nawet moja rodzinka... Pizza, lody, wypasione obiadki. To samo w szpitalu pacjentki (bo ja wiecznie na podtrzymaniu leżałam)... Język mi uciekał... A najgorsze, że ja jadłam też nie wtedy kiedy chciałam tylko na czas i nie to co chciałam tylko to co mogłam i nie tyle ile chciałam lecz na wagę :P.
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    A ja już czwarta:shocked:
    Wczoraj miałam ginekologa. Po wizycie wszystko ok. Szyjka długa i zamknięta, główka przyparta do szyjki. Wspomniałam że 2 tygodnie temu dokuczało mi spojenie i zostało ono przebadane, wszystko z nim ok, prawdopodobnie dziecko trochę się obniżyło i rozciagnęło dlatego stąd ten ból. Od dobrego tygodnia już nie jest odczuwalne.
    Synek z pomiarów wychodzi dość spory i tłuściutki, córka na tym etapie miała 2300g, a synek 2500g! Trochę mnie to przeraziło chodź w sumie córkę mi się dobrze rodziło pomimo wagi 4070g, oby teraz mi się gorzej nie rodziło niż przy pierwszym.
    --
  5.  permalink
    Else - ja mialam to samo, moj chlop przy mnie pizze jadl a ja chlebek wasa :P
    --
  6.  permalink
    oooo ja pierwsza heh robie pranie i porzadki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Paulina jak ty się sypniesz to ja wchodzę do piątki. OMG!!
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Tak nas tutaj mało, że ja z terminem wrześniowym w pierwszej dziesiątce...żyję przekonaniem, że mam jeszcze dużo, dużo czasu...sierpniówki/wrześniówki, uspokójcie mnie, że jeszcze czas na jakiekolwiek przygotowania...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    ja właśnie wróciłam z basenu. ale zajebiście było w wodzie bo całkowicie bez mdłości, w ogóle sił miałam dużo jak nigdy i całkiem sporo popływałam na takim rozgrzewkowym torze.
    i wszystko byłoby super gdyby nie dwie sprawy. dostałam strzała w bok [tak bardziej z przodu - dosłownie parę cm od brzucha] bo przecież ludzie to pępki świata. a żeby było śmieszniej wcześniej pogoniłam 3 wyrostków bo cudowali jak debile a ja ich uprzedziłam, że sami nie są, i to oni mają się pilnować czy w kogoś nie trafią. a po wyjściu z basenu brak opcji wejścia do auta bo kolejny myślał tylko o sobie... i tyle było mojego relaksu... :angry:
    ale koniecznie muszę powtórzyć basen tylko w mniej obleganym czasie. póki co poniedziałki i środy rano są w miarę.
    -- [/url]
  7.  permalink
    Jednak idę w poniedziałek aaaaaaa
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    no to już niedaleko :)

    Treść doklejona: 28.05.16 21:50
    a w sumie czemu tak szybko? ja mam cc wyznaczone dopiero na 40tc. Oczywiście jeśli dotrwam ;) Ja się zdziwiłam znowu w drugą stronę czemu tak późno - to mi gin powiedział, ze już się odchodzi od wczesnych cc i raczej czeka się do terminu wręcz.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Czy macie może wiedzę na temat leczenia kanałowego w ciąży? drugi trymestr. Bezpiecznie czy nie? Jak ze znieczuleniem?
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 28th 2016
     permalink
    Ja miałam zęba rwanego w 14tc ze znieczuleniem i nie było żadnych przeciwwskazań. Wszystko było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Żabko, bezpieczniejsze leczenie niz "trzymanie" chorego zeba, ktory moze w jeszcze przez dlugo czas uprzykrzyć zycie. No i jednak do leczenia kanałowego kwalifikują sie rzeczywiscie zainfekowane zeby, czyli potencjalne źrodła większych infekcji w organizmie.
    Ja leczyłam w pierwszej ciazy dwa zeby kanałowo, dostalam odpowiednie znieczulenie(z tego co pamietam jest ono bez adrenaliny).
    Wazne tylko, zeby robił to naprawde wprawiony i doświadczony stomatolog poniewaz nie bedzie mogl w trakcie leczenia zrobic kontrolnego RTG a oprzec sie wylacznie na obrazie z endometru.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    skapula spokojnie masz czas :) lista krótka to tak jest :) ja dopiero zaczynam kupować a prawda jest taka, ze teraz kupisz wsio niemal o reki :) wiec i czas jest :) u mnie na razie to co kupiłam lezy złożne na kupie. Musze to poprzeglądać dopiero,porozkładać zobaczyć czego brakuje, ale jakoś weny nie mam ;)
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    mooniia, też tak myślę:), zacznę przygotowania w drugiej połowie czerwca, po powrocie z urlopu, mam nadziję, że tym razem zdążę ze wszystkim...Co do zakupów, większość rzeczy mam po synku, i liczę na to, że uda sie to wykorzystać..trochę tylko cieplejszych ubranek muszę zakupić.

    Dziewczyny, chcę kupić rogal do karmienia, ten do spania co mam, jest zdecydowanie za duży.
    Jakie wypełnienie powinien mieć ten rogal? Lekka pianka, czy coś innego?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    właśnie zaliczyłam pierwszą rzygaczkę...:cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Malisiek, Jaheira, dziękuję :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Jak macie z rozmiarami staników.
    Czy w czasie ciąży też już zmieniacie na większe. Bo mi się już za małe porobiły.
    I czy kupować tylko jeden rozmiar większy czy np dwa.
    Za to ubrania L zaczęły ze mnie spadać i muszę na rozmiar M przejść.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Jak to rozmiar większy czy dwa? Przecież musisz mieć dopasowany do stanu obecnego. Jeżeli biust jeszcze ci się zwiększy kupisz kolejny.... niestety tak na zapas się nie da. Nie wyobrażam sobie chodzić w źle dopasowanym staniku. Przecież to męka.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    i można sobie nieźle cycki zniekształcić. Ja noszę obecnie 65G (przed ciążą 65E/F) i zaczyna być ciasny zarówno w obwodzie, jak i w miskach.
    W pierwszej ciąży zmienił mi sie tylko obwód, kupiłam tylko przedłużkę, a potem staniki już do karmienia, które obecnie są za małe...ale w końcu przestały mnie boleć piersi...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 29th 2016
     permalink
    Nie da się kupić stanika na wyrost, no chyba że ktoś lubi w niewygodnym staniku chodzić. Ja przed ciąża z Maksem miałam 70D, po ciąży 70G. Teraz praktycznie rozmiar się nie zmienił tylko obwód z 70na 75 i w ruch poszła przedłużka.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.