Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    mysiamm to uważaj na siebie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    hej Ciężarówki. jak żyjecie przy tej temperaturze?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    dobrze :)) ale ja uwiebiam takie temperatury i mimo zaawansowanej ciąży poki co mi to nie przeszkadza jakos znacząco :))
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    A u mnie też nieźle ;) W domu jest dość przyjemnie, a na tarasie basen, więc chodzimy się co i rusz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    mooniia: dobrze :))

    mooniia: u mnie też nieźle ;)


    no to fajnie. ja mam wrażenie jakbym miała jedno płuco mniej :tongue: pól mieszkania mam od południa ale na szczęście ciemne rolety w oknach też. jednak o
    Yvoonne: a na tarasie basen
    mogę jedynie pomarzyć :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    no u mnie woda do basenu się wlasnie leje i pewnie do jutra lać będzie, potem potrzeba ze dwóch dni żeby się ogrzała wiec raczej nie załapiemy się na upały ;) choć jak znam moje dzieci jej lodowatość im absolutnie nie będzie przeszkadzać;)
    Wiecie ja mam cały czas z tyłu głowy, ze okres grzewczy u nas trwa od połowy września do końca maja i nigdy, ale to nigdy nie narzekam na upały bo tych dni jest tak mało, ze ładuje akumulatory na cały rok ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Ja nie znoszę takich upałów. Męczę się strasznie.
    Nawet auto nzgrzane do miliona stopni :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    A mi często jest zimno. Mimo tego że w pokojach mam słońce od godziny 12 do godziny 20.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    moya ale ty przypadkiem nie mieszkasz w rejonych upalnych z natury??
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    My po polowkowym. Wszystko super :)))))
    Mala wazy 410 g.
    Jestesmy przeszczesliwi :)))))
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Monia chyba będziemy mogli zmieniać listę :) Ja po wizycie. Malutka waży 2760g i ma przyjść 12 lipca na świat po przez cc. Wody płodowe w porządku, łożysko bez odchyleń dla tego okresu ciąży, szyjka 2,3cm - dupy nie urywa, ale powinna wytrzymać.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    1. Sewila - 12.07.2016 (dziewczynka)
    2. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    3. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    4. mooniia - 21.07.2016 ( dziewczynka)
    5. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)



    6. skapula - 01.09.2016
    6. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    7. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    8. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    9. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    10. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    11. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    12. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    13. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    13. desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    14. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    15. KaiinA - 22.10.2016
    16. anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    17. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    17. szogunka - 18.11.2016(chłopczyk)
    18. Justyna+ - 25.11.2016
    19. żabkaa25 - 04.12.2016
    20. elfika - 15.01.2017
    21. imagnolia - 25.01.2017
    22. kuleczka_69 - 07.02.2017
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    Jestem po wizycie, szkoda ze nie mial usg w gabinecie, obejrzal sobie moja szyjke, nie jest porozrywana, bardzo sie zdziwil, ze poprzednia ginekolog tak mowil, wszystko super wyjasnil, dal skierowanie na usg, i teraz mam dylemat kogo posluchac, bo ginekolog mowil ze mam sie rejestrowac w przyszlym tyg, a ta co rejestruje, ze to jest skierowanie na to usg w 12 tyg (tak zwane genetyczne?).
    I teraz nie wiem na kiedy sie zarejesteowac.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 23rd 2016
     permalink
    Tak, ja mieszkam w ciepłym kraju :) ale upałów nie znoszę , chyba nigdy się nie przyzwyczaje.
    Zdecydowanie wolę klimat umiarkowany. :)))
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Moya bo pewnie masz przesyt ina zej jak czlowiek czeka na to miesiacami ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    moya212 zazdroszczę :wink:
    --
  2.  permalink
    Normalne to jest, ze w drugiej ciąży szyjka w 9 tygodniu wpuszcza opuszek palca?
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ja tak też miałam przez całą ciążę. To chyba tylko takie wrażenie, bo zawsze na badaniach miałam szyjkę zamkniętą.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Moim zdaniem szyjka powinna być zamknięta.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    tylkonadziś a Ty sama sobie nadal grzebiesz w tej szyjce?? nie rób tak, po co ? jeszcze naprawdę cos sobie zrobisz
    -- mama piątki :)
  3.  permalink
    Nie grzebalam tam sobie sama, ginekolog tak mi wczoraj powiedzial, ze wpuszcza opuszek palca, twierdzi, ze to przy drugiej ciazy sie zdarza i ze niby to normalne, ale trzeba to kontrolowac.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    aaa ta ok. No ale i tak nie pozostaje nic innego jak to kontrolować.
    a w razie czego będą pessar choćby zakładać
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    A teraz mam sie jakos oszczedzac. Zakaz seksu czy cos? Gin nic nie mowil, a ja zapomnialam sie zapytac.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    ja bym pewnie seks sobie odpuściła, ale ja w każdej ciąży w celibacie bo coś ( tym razem polip na szyjce i nadwrażliwość skurczowa macicy) może po prostu do następnej wizyty delikatnie się oszczędzaj tak na wszelki wypadek. Na pewno nie zaszkodzi ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    A ja muszę wykombinować jak się nie zarazić angina od córki.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Acia jak masz się zarazić to i tak się zarazisz.

    Tylkonadzis u mnie też przepuszcza opuszek, ale też słyszałam, że u wieloródek tak może być.
    --
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    upały ok nie daja mi popalić za to stopy puchną a tu dopiero 30 tyg
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ja dziś byłam u fryzjera, siedziałam dwie godziny i czuję, że nogi i ręce spuchły. Właśnie popijam sobie herbatkę z pokrzywy.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    A ta herbatka z pokrzywy to jakiej firmy. I czy w torebeczka ch czy taka do parzenia.
    Bo też bym sobie kupiła ale nie wiem jaką.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJun 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Mi tez nogi puchna w tych upalach:( Na szczescie cisnienie mam niskie wiec to nie od tego.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ja w ogóle przez te upały to jak studnia bez dna i mam wrażenie że każda szklanka wody pozostaje w organizmie. Nogi mam jak jakieś platfusy, dobrze że choć kostki widać, pytanie tylko jak długo??:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Ja wpadam z pytaniem... Dziś dotknęłam ręką elektrycznego pastucha, poczułam je oczywiście, ale tylko w na ręce/ramieniu. Jestem w 8 tyg. ciazy. Czy to mogło zaszkodzić płodowi? Napięcie nie było duże, ale to jednak prąd...
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJun 24th 2016 zmieniony
     permalink
    acia20: A ta herbatka z pokrzywy to jakiej firmy. I czy w torebeczka ch czy taka do parzenia.
    Bo też bym sobie kupiła ale nie wiem jaką.

    Ja mam w torebkach Zielnik Apteczny.
    --
    •  
      CommentAuthorartystka80
    • CommentTimeJun 24th 2016
     permalink
    Już któraś z Was pisała chyba wczoraj o basenie- ja dziś nadmuchalam małemu, potem nalałam zimnej wody ale było super nogi wymoczyć :) dziecko się wychlapało i padło po południu.
    --
  5.  permalink
    Ja przychodze sie wyzalic, tak mnie podbrzusze boli od 2 dni, ze nie wyrabiam, myslalam, ze to od jelit, ale na drugi dzien nie przeszlo po wyproznieniu, a wrecz nasililo sie, boli mnie nawet przy sikaniu, a podcieranie, to jakas katasteofa, dotkne tam, to poralizuje mi cale podbrzusze, jak chodze boli mnie. Wieczorem to juz nawet jak lezalam to mnie bolalo... Nospa nie pomaga, juz nie wiem co mam robic :cry: jeszcze te mdlosci :(
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    ale boli Cie podbrzusze czy krocze? możesz sobie jeszcze magnez dołozyc no i no-spe brac regularnie bo tak doraźnie to może nie do końca zadziałać w stałym bólu.

    Elyanna nic się nie powinno dziać. Pastuchy sa generalnie bezpieczne wiec spokojnie
    -- mama piątki :)
  6.  permalink
    Podbrzusze, jedynie przy podcieraniu mnie bolalo z kroczem, ale wtedy bol to byl taki paralizujacy, magnez tez biore...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    A ja odstawiłam no-spe na jeden dzień. Bo gin prowadzący powiedział żeby nie brać przez cały czas bo mogą zrobić się problemy z wyróżnianiem.
    A że długo już nie było to nie wzięłam 3 tabletek i wyróżnienie wieczorem było bez problemu, ale i brzuch bolał jak na @ przez całą noc.
    Więc od rana znów biorę nospe 3 razy po 1.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    acia ja brałam do 30 tc 4x1 i to forte do tego 4 x1 magnezu po400 mg chyba ten magnez powodował, ze miałam problem odwrotny ;)
    d 30tc zmniejszyłam o jedna tab. i teraz jeszcze biore no-spe 2x1 i 3x1 magnez i w sumie problemu nie ma
    od przyszłego tygodnia przez tydzień no-spe 1x1 a potem powoli będę schodzić z magnezu.
    az mi dziwnie , ze z garści tabletek zeszłam do kilku ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    A ja mam takie zaparcia ostatnio przez to, że młoda w dole, że za przeproszeniem wypróżnienie się to chyba będę lżejsza o co najmniej 1kg hahaha
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 25th 2016
     permalink
    Anginą nie jest się łatwo zarazić. Zachowaj higienę i nie całuj. To nie jest wieus tylko najczęściej bakteria.
    (Mówi to wieloletni anginowiec)
    --
    •  
      CommentAuthorKaiinA
    • CommentTimeJun 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczynki proszę powiedzcie mi do kiedy kwas foliowy bralyscie bo aktualnie przyjmuje DHAmama i właśnie skończył mi się nie wiem czy kupować nowe opakowanie? Za1,5 tyg. Mam wizytę dopiero
    Dziewczynki nie napisałam wam ze będziemy mieć dziewczynkę, zdrowa jak ryba ale połówkowe nie za fajnie wyszło:( mam naczynia przodujące-vasa preavia i bloniasty przyczep pepowinowy:( od30tc czeka mnie hospitalizacja az do cc w 36-7tc...:(
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Jeżeli nie masz w suplemencie DHAmama to dokup kwas foliowy
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny jak to jest z tymi ruchami na początku..,? Przez tydzień co dziennie czułam juz wyraźne ruchy aż do wczoraj , wczoraj nic nie czułam i dzis do tej pory nic :(( zaczynam sie denerwować... Dzis tez od teściowej pożyczyłam słuchawki takie lekarskie ma od mierzenia tętna ciśnienia chciałam zobavzyc czy bedzie słychać tętno ale nie znalazłam .. ale to moze jeszcze za wcześnie zeby je usłyszeć...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    słuchawkami jeszcze nie usłyszysz nic a na Twoim etapie normalnym jest, ze kilka dni ruchy czujesz a potem nic. niektóre dziewczyny w ogóle jeszcze nic nie czuja. Tak naprawdę po 25tc dopiero powinnas czuć je reguralnie. Możesz spróbować zjeść cos słodkiego, połozyc się na wznak i połozyc reke na podbrzuszu. U mnie czasem dawało to efekty.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    dzięki za odpowiedź mooniia ;)

    Czy to możliwe, żeby w 8-9 tygodniu był już widoczny brzuszek? Wiem, że na początku są przeboje jelitowe, wzdęcia, zaparcia itd. i one powodują powiększony brzuch, który pojawia się i znika, ale mój jest coraz wyraźniejszy i nie zmniejsza się. W 1szej ciąży miałam taki w 14 tygodniu... Nie chciałam informować rodziny/w pracy o moim stanie do konca 3 m-ca, ale chyba nie mam wyboru...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Szogunka, ja tez tak miałam, że tydzień czułam ruchy, a potem nagle tydzień nie czułam. Dziecko się jakoś odwróciło i tyle... Potem znowu zaczełam czuc ruchy i tak juz do porodu :P
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    Ja tez mam czasami takie watpliwosci Szogunko... ale u mnie dodatkowo okazuje sie ze mam lozysko na przedniej sciance macicy wiec chyba to dodatkowo tlumi ruchy malucha...
    Elyanna ale chyba dasz rade jeszcze troszke poukrywac brzuszek? :)
    Ja zaczelam 22 tc i nadal w pracy sie ukrywam ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    U mnie maluch zazwyczaj rusza się około 30 minut po jedzeniu. Najlepiej idzie mu po czekoladzie z orzechami.
    Ale np. w poprzedniej ciąży jakoś nie pamiętam tych ruchów.
    W tej ciąży jest ich dużo więcej.

    W przed ostatni tydzień sierpnia wyjeżdżamy i zastanawiam się jak to zrobić z kostiumem kąpielowym.
    Czy dwu czy jedno częściowy jak jedno to czy brzuch wejdzie w kostium z przed ciąży.
    Zamierzam korzystać z basenu to chyba by był lepszy jedno częściowy.
    Dwu częściowego nie mam to bym musiała kupować.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 26th 2016
     permalink
    anetaka - rozumiem, ze masz swoje powody, zeby ukrywac swoj stan w pracy tak długo ;) wow, az niemozliwe, ze w 22tyg jeszcze sie to udaje... :) ja zamierzam poinformować stosunkowo wczesnie, zeby nie komplikowac planow projektowych mojego szefa, z reszta część badań będę wykonywac w trakcie pracy, a skoro nie muszę to nie chcę odrabiać później tego czasu :devil: Poczekam na odpowiedni moment.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.