Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordesirablle
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Agat233 ja jestem z Gdańska. Najlepiej w razie czego zgłoś się do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego na ul. Klinicznej, lub do szpitala św. Wojciecha na al. Jana Pawła II (Zaspa) - tam będę rodzić swoją trójeczkę. :) Ale jednak życzę Ci abyś nie musiała korzystać z pomocy żadnego szpitala.
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny mające doświadczenie z wczesniakami. Co potrzeba dla takich maluszków, które leżą w inkubatorze? Co poza pieluchami? Podpowiedzcie.
    --
  1.  permalink
    Katka, ja nie wytlumacze, bo ja nie wiem co to jest, dlatego pytam, mozliwe ze to skurcz, widocznie mam czesto skurcze, heh, tylko one by trwaly do 5 minut?
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Ja mam częste spinki macicy i zazwyczaj wtedy brzuch jest niesymetryczny. Ale to trwa ok 1 minutę
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Desirablle dobrze mówi, Kliniczna albo Zaspa :wink: Chociaż IP na Klinicznej strasznie obskurna, no ale to nienajważniejsze.
    BTW gratuluję trójki!! :)
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Desirablle i a_net_a dzieki za odzew:)) Poczytam o tych szpitalach. No ja mam nadzieje ze nigdzie nie bede musiala jechac ale to nigdy nie wiadomo niestety.

    Tylkonadzis ja tez uwazam ze to nie dziec sie wypina. Na tym etapie dzidzius ma przeciez nie wiecej niz 10cm. Wiec niemozliwe. Ja dopiero teraz czasem odczuwam jak maly wypina pupe chyba lub noge mi przez brzuch. Natomiast z cora czesto macica mi sie spinala w ten wlasnie sposob ze wybrzuszalo z jednej lub z drugiej strony brzucha z takim ucuciem dyskomfortu. Czasem trwalo to po kilka minut. Takze ja bym sie sklaniala jednak do skurczow.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 26th 2016
     permalink
    Przypomniało mi się odnośnie torby. Z racji tego, że nie mamy dziadków pod ręką to gdy miałam już skurcze co 6 minut wylądowałam na izbie przyjęć, mąż mnie zawiózł ze starszą córką (wtedy 1rok 5 mcy) i nie mógł mi na sale porodową z dzieckiem wejść i zanieść torby i ja szłam na porodówkę ze skurczami z wielką ciężką torbą przewieszoną przez ramię co chwilę przystając z bólu :P Pielęgniarka nie komentowała naszych postojów, ale tez nie kwapiła się pomóc :P Wózka nie dostałam :P
    --
  2.  permalink
    Agat233 - dziekuje, o tym powinnam powiedziec ginekologowi, czy to jest nie grozne?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 26th 2016 zmieniony
     permalink
    1. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)
    2. skapula - 01.09.2016 (dziewczynka), olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    3. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    4. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    5. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)


    6. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    7. jaisog - 15.09.2016 (dziewczynka)
    8. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    9. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec) , desirablle - 12.10.2016 (3 dziewczynki )
    10. pani_dratewkowa - 21.10.2016 (dziewczynka)
    11. KaiinA - 22.10.2016
    12.anetaka - 7.11.2016(dziewczynka)
    13. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka) , szogunka - 18.11.2016 (chłopczyk)
    14. Justyna+ - 25.11.2016 (chłopczyk)
    15. żabkaa25 - 04.12.2016 (dziewczynka)
    16. elfika - 15.01.2017
    17. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    18. Elyanna - 03.02.2017
    19. kuleczka_69 - 07.02.2017
    20. Ally1381 - 10.02.2017
    21. Anecia84 - 09.03.2017
    22. helva - 14.03.2017
    23. gingerka_ - 16.03.2017
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJul 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Cześć Dziewczyny :)
    Podczytuje Was od pewnego czasu, bo i nasza rodzina ma sie w lutym powiekszyć.
    Ginek jeszcze nie podał mi terminu porodu (zapytam na kolejnej wizycie pod koniec sierpnia) i wtedy poproszę o dopisanie na listę.

    Tymczasem miałabym do Was prośbę o polecenie kremu przeciwsłonecznego na lato w ciąży. Czego używacie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    A nie możesz sama policzyć?
    Obliczanie terminu porodu masz pod ręką.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJul 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja zawsze liczyłam pierwszy dzień @ plus 7 dni minus 3 miesiące(tak jak mój gin)
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Wiedziałaś na 100%, że owulacja była 14dc?
    --
  3.  permalink
    No to wychodzi mi 17.02.2017 :)
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJul 27th 2016 zmieniony
     permalink
    Widzę ,że suwaczek masz ,fajnie już 11 tydzień, gratki wszystkiego dobrego :)
    .
    No wiadomo z usg będzie się zmieniać pewnie
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Pewnie większość z Was ma rogale do spania. Nie które są duże.
    Jak wyjeżdżaćie na tydzień na wakacje to bierzecie go ze sobą. Czy jakoś inaczej sobie radzicie przez ten tydzień.
    My jedziemy na Warmie przy Olsztynie.
    Czy tam w razie czego macie jakieś miejsce do polecenia gdyby z ciążą coś się działo.
    I jak to jest z basenem i jakuzi w ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Acia ja nie mam rogala śpię z " twardym większym jaśkiem" miedzy nogami ;) , w basenie możesz pływać o ile jestes pewna jego czystości. Jakuzzi raczej sobie odpuść lub mocz tylko nóżki ...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Yvonne, w inkubatorze nic nie potrzeba. zakladaja tylko pieluszke. jesli ubieraja to "dla ozdoby", bo nie ma kompletnie takiej potrzeby.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Ja mam krem la roche posay anthelios XL SPF 50+.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Tylkonadzis ja bym powiedziala ginowi na wizycie o tym. On na pewno rozwieje watpliwosci co to jest bo my piszemy z wlasnego doswiadczenia a lekarzami przeciez nie jestesmy. Spinania moga byc bardzo niekorzystne w ciazy szczegolnie jesli sa czeste i dlugo trwaja. Jesli to sa spiecia to pewnie zaleci cos rozkurczowego.

    Acia co do basenow to nigdy nie mozna byc pewnym ich czystosci niestety, szczegolnie jesli sa to baseny tlumnie uczeszczane. W jednej chwili moze byc ok. w drugiej juz nie. Wiem co mowie bo pracuje przy badaniach wody w tym wody z basenow. Szczegolnie brudne mikrobiologicznie wychodza baseny hotelowe ktore nie zadko sa badane raz w roku:(. Nie pisze po to zeby straszyc tylko zeby byc swiadomym a w ciazy to wiadomo. Sama niedawno bylam na termach i pytalam gina jak sie zabezpieczyc tym bardziej ze na termach wiadomo tlumy a i woda cieplejsza niz w zwyklych basenach. Zalecil globulki poprawiajace flore i jesli chce to 3dniowy antybiotyk. Ja postanowilam go wziazc.
    --
  4.  permalink
    Raz w roku???O boszee
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  5.  permalink
    Agat233 - ginekolog zalecil mi juz wczesniej nospe forte, luteine i od siebie biore magnez, pomino brania tych lekow te wypulkosci zdarzaja sie dosc czesto...
    Za jakies 2 tyg mam wizyte, to powiem mu i zobaczymy co to jest.
    --
  6.  permalink
    Ja śpię z cebuszce i planuje zabrać ja na wakacje :)
    Z basenami rożnie, na pewno trzeba unikać tych z bardzo ciepła woda.
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Ewasmerf dzięki. Ja kompletnie nie mam doświadczenia, a właśnie naszych bliskich znajomych dwa maluchy wylądowaly.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Tylkonaziś, mi się coś takiego zdarzyło tylko raz i to w poprzedniej ciąży i wówczas jedna z przyjaciółek mnie uswiadomiła ze to dzidzia, że to tzw wybrzuszenie. Jednak skoro tak czesto to masz, to nie wiem naprawdę czy nie warto z tym iść na IP.
    Witaj Ainaaa :)
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi odnośnie termometrów ;)
    Libra1610 ostatecznie przekonałaś mnie do walizki na kółkach :D
    acia20 ja wyjeżdżając nie zabrałam ale to tylko dlatego że zapomniałam, jechaliśmy wcześnie rano, reszta rzeczy była spakowana dzień wcześniej a rogal miał być dopakowany, na czas wyjazdu mąż został moim rogalem :tongue: jak spałam na jednym boku to za poduchę robił mąż, a po drugiej miałam naszykowany koc
    Jeśli chodzi o basen to gin mówiła że jeśli z ciążą jest wszystko dobrze, to nie ma przeciwwskazań, tylko żeby pamiętać o tamponie przed wejściem do wody i szybko po wyjściu go wymienić. Wspominała też o tych co agat233 pisze globulkach profilaktycznie, ale ja nie stosowałam. Co do basenów termalnych i jacuzzi odradzała, mówiła że woda jest za ciepła i może wywołać poronienie, a na późniejszym etapie poród przedwczesny i faktycznie o bakterie łatwiej. Chociaż na stronie niektórych term można przeczytać że zapraszają ciężarne, ja też byłam w 9tc, jakoś wtedy nie pomyślałam że to może być groźne, na miejscu zapytałam ratownika to powiedział że bezpieczniej wchodzić na krótkie sesje do 10-15minut maks i żeby pić dużo wody żeby słabo się nie zrobiło.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    Ja w tej ciąży ruchy czuję już od 18 tyg. I to bardzo, bardzo intensywnie. Widać je - brzuch mi podskakuje, a raczej podbrzusze, bo synek ułożony jest pośladkowo i naparza mi nad samym spojeniem łonowym. Czuję i widzę ruchy, jakby w środku przepływała ryba. Miałam też kilka razy sytuację, że dałabym,sobie rękę uciąć, że to dziecko wypina tyłek. No ale przecież to jest maleństwo. Lekarz zapisał mi luteinę na ostatniej wizycie i powiedział, ze mam zagrożoną,ciążę. A ruchy mogę czuc tak intensywnie, bo jestem szczupła.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 27th 2016
     permalink
    5 sierpnia zapytam gin o ten basen zobaczę co mi powie i czy coś przepisze.

    Treść doklejona: 28.07.16 09:06
    Wszędzie piszą żeby spać na boku, bo lepiej krew przepływa i dziecko lepiej dotlenienie ożywione itd.

    A jak wy śpicie bo mi nadal najwygodniej na plecach się śpi.

    Nawet jak zacznę na boku spać to potem nie wiem kiedy na plecach się budzę.
    --
  7.  permalink
    Mam pytanie do dziewczyn co maja skurcze z tymi "wypukłościami", jak czesto wam sie to zdarzalo, i czy te skurcze sa groźne?
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    acia20 Rogal może pomóc CI się przestawić. Jeżeli go sobie podłożysz pod głowę i przeprowadzisz za plecami i potem przez nogę. Ewentualnie jakiś koc albo inna mała kołdra zwinięta za plecy.
    Ja akurat lubię na brzuchu spać, więc jak przód rośnie, to nie tak trudno się -fizycznie- przestawić. Ale psychicznie narzekam okropnie... Przynajmniej poprzednio narzekałam. :P
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Tylkonadzis u mnie zaczęły się ok 26tc. Na początku kilka razy na dobę. Bardzo delikatnie i niebolesnie. Z czasem nieco częściej a teraz bywa ze czasami trochę boli.
    Czy są groźne? Zależy u kogo. Teoretycznie są fizjologiczne, ale u niektórych powodują skracanie szyjki a w konsekwencji przedwczesny poród. Ja bym nie bagatelizowala.
    Jednak ty masz już jeden poród za sobą. Jeżeli nie wystąpił przed czasem to są duże szanse że organizm już wie jak reagować.
    Ale ja lekarzem NIE jestem.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    staram sie spać na boku , co nie zmienia faktu, ze w nocy niejednokrotnie budzę sie na plecach ... wtedy znowu myk na bok ... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Nie wiem co tam u Ciebie jest ale jeśli chodzi o skurcze Braxtona Hicksa to ja mam ich około 15-20 na dobę, gdzieś od 17 tc. We wszystkich trzech ciążach. Szyjka jak do tej pory mi się od nich nie skracała ale różnie to bywa.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Jestem po ech serca płodu. 8 września kolejne kontrolne. Mała waży 640 g.
    Na razie wpisali małej :
    Wrodzona wada serca ubytek przegrody między komórkowej.
    Płód wydolność krążeniowo
    Niedomykalnosc zastawki trójdzielne
    Podaortalny ubytek przegrody między komórkowej 2.5 mm przepływ dwukierunkowy.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    O kurcze. I co to wszystko znaczy?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Jeszcze dokładnie nie wiem, ale czekam na tą kontrolę 8 września, bo wtedy będzie wiadomo czy ten ubytek przegrody się "pomniejsza" czy nie.
    Lekarz powiedział ze na razie do obserwacji a po urodzeniu może operacja.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    acia :( a ja sie tak ucieszyłam, że moje genetyczne usg wyszło idealnie... a tu widać, że po 20 tyg. jeszcze można się zmartwić... ale pewnie do porodu ubytek się zmniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    tylkonadzis: Mam pytanie do dziewczyn co maja skurcze z tymi "wypukłościami", jak czesto wam sie to zdarzalo, i czy te skurcze sa groźne?
    --

    Tylkonadziś, u mnie było to na początku leciutkie i trwało kilka sekund. Poza tym nie pytaj o takie rzeczy na forum, tylko idź do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJul 28th 2016 zmieniony
     permalink
    acia20: [/quote][quote=acia20]
    ojejku, trzeba wierzyc, ze ubytek sie pomniejszy. Zdrowia dla Was.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Acia. Trzymam kciuki za maluszka.
    --
  8.  permalink
    Acia trzymam kciuki, zeby wada zaniknela. Ja jutro ide do lekarza, stresuje sie bardzo.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Acia a na ostatnim usg u prowadzącego Twojego lekarza też coś widział, że z serduszkiem nie tak?
    Trzymam kciuki za Twoje maleństwo
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Acia trzymam kciuki zeby z serduszkiem było dobrze!
    U mnie spinki macicy sa raz rzadziej, raz cześciej. Nawet co 15 min. Szyjka ok 4 cm, zamknięta, często kontrolowana.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Mój gin chyba nie patrzy tak dokładnie, tylko kieruje do odpowiednich specjalistów.
    Chociaż zawsze robi usg i puszcza mi bicie serduszka małej.

    I jeszcze jutro jadę na to badanie z glukozą. Mam nadzieje że w tej ciąży uda się je wykonać.
    W pierwszej ciąży były 3 próby i nie dałam rady.
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Ancia :sad: Oby sytuacja sie poprawiła!
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    Acia, moje obie to mają jako skutek wcześniactwa. Jeśli się zmniejszy to nic z tym nie robią tylko się obserwuje czy się nie powiększa.
    Co do szpitala na Warmii, to moja znajoma z Ełku urodziła w 25tc i jak juz było duże zagrożenie porodem to przewieźli ją do Olsztyna bo tam w razie co jest dobry oddział wcześniaczy. Małą uratowali i dziś jest żywym w pełni sprawnym trzylatkiem.
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    acia20 oby wada zniknęła do czasu porodu! trzymam kciuki za Małą!
    co do spania na boku - staram się jak mogę, ale często budzę się na plecach i podobnie jak tejsha na bok się przewracam
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 28th 2016
     permalink
    W Olsztynie jest jeden szpital ? Czy jak się nazywał ten szpital?

    Treść doklejona: 29.07.16 09:08
    No i nie udało się badanie z glukozą. 30 minut po wypiciu zrobiło mi się ciemno przed oczami cała się spociłam i zwymiotowalam.
    Teraz ciekawi mnie co powie 5 gin na wizycie, biorąc pod uwagę to ze w pierwszej ciąży były 3 próby i tez się nie udało.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 29th 2016
     permalink
    acia, trzymam kciuki, żeby sytuacja się poprawiła. Wojtek na usg w 20 tc też miał jakiś "otwór" w serduszku, ale nie było nic wpisane w wyniku (to było zwykłe genetyczne, bez echo), bo lekarz twierdził, że to może zniknąć. W 32 było zmniejszone. Wojtek urodził się zdrowy, z 10 punktami, aczkolwiek miał jakieś szmery i potrzymali nas kilka dni na obserwacji. Szmery zniknęły a kontrola u kardiologa potwierdziła że jest ok. Niemniej nasza pediatra kazala go znowu zapisać, bo szmery się czasem pojawiają- głównie przy infekcjach, ale kazała trzymać rękę na pulsie.
    Z podobną wadą jak u was urodził się synek koleżanki- w ciąży była pod kontrolą, rodziła w szpitalu o wyższej referencyjności. Też początkowo mówili o operacji po porodzie. Ale się okazało, że maluch jest w dobrej formie, 2x razy w roku jeżdżą na kontrole do kardiologa. A Mały teraz ma 3 lata i jest tak żywy, że nikt by nie posądzał go o jakiekolwiek ułomności.
    Życzę, żeby i u was wszystko dobrze się skończyło :)
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 29th 2016
     permalink
    Dziewczyny macie doświadczenie z dodatnim gbs? :cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.