Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    MrsHyde: Ja ze względu na CZD wybralam Orłowskiego

    to mówisz, że polecasz?

    MrsHyde: jakoś nie przypasował mi IMiD i ich polityka w stosunku do matek operowanych dzieciaków

    tzn? bo dla mnie podejście jest ważne.
    wszak rozłąka z dzieckiem plus koktajl hormonalny to nie moment na boksowanie się z personelem...



    Dziewczyny, do której możemy koczować w Orłowskiego? bo niestety jedziemy z Bianką... i chciałabym sobie ogarnąć jakąś alternatywę dla niej. w sensie, że może bym gdzieś ją z Hubertem wysłała...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Mój rekord to do 14
    Koleżanki 16 z minutami
    Zależy czy bedą go wzywać na oddział i ile przypadków z oddziału zwiozą
    Ja jeździłam tam co 2 tyg wiec wiem ze ten przyjazd z samego rana działał

    Odnośne IMiDu napisze ci na pw wieczorem jak sie do kompa dorwę
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    MrsHyde: Odnośne IMiDu napisze ci na pw wieczorem jak sie do kompa dorwę


    :thumbup:


    zatem ruszamy w poniedziałek o 4 rano ...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Elfika, dopiero teraz przeczytałam- kurcze trzymam kciuki bardzo mocno za Ciebie i Klarę przede wszystkim!!! Dacie radę dziewczyny!
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Elfiko ja wyszlam ostatnio po 15, ale za mna bylo z dwadziescia pacjentek. Podobno Roszkowski przyjmuje nawet do 20.
    Zabiegi amnio na bank beda bo zawsze sa, ale jak ja bylam to bylo na zmiane. Jedna pacjentka amnio i jedna na USG.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    gingerka_: Elfiko ja wyszlam ostatnio po 15, ale za mna bylo z dwadziescia pacjentek. Podobno Roszkowski przyjmuje nawet do 20.

    to nie zostaje mi nic innego jak zabrać wałówkę, tonę książek w kindlu oraz kocyk :devil:
    -- [/url]
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    elfika - trzymam kciuki za was bardzo mocno :)

    Dziewczyny podpowiedzcie, bo od kilku tygodni ładnie czułam młodego, a od kilku dni w ogóle (wczoraj jedynie trochę się poruszył, ale to z 5 minut i cisza potem), tak się zmartwiłam tym, że byłam w środę na wizycie u innego ginekologa, tętno było, więc dzieć żyje, dziś byłam u swojego gina, zrobił szybkie usg serduszko ładnie pika - 141, a gin stwierdził, że w tym tyg nic nie można zrobić i że widocznie ze mną coś nie tak jest skoro ja go nie czuje, i tak myślę możliwe, że on się po prostu jakoś przekręcił, że ja go nie czuje?
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    elfika: to nie zostaje mi nic innego jak zabrać wałówkę, tonę książek w kindlu oraz kocyk
    --

    Się nie śmiej. Baardzo zalowalam, ze nie mam ze sobą książki. Kanapki na szczęście miałam bo padlabym z glodu. Plus nowe znajomosci... bo jak siedzi w holu 35 babek w ciazy i kazda przyszla z innym problemem to tematy zawsze sie znajdują :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    gingerka_: Baardzo zalowalam, ze nie mam ze sobą książki.

    to następnym razem nie zapomnij :wink:

    ja się nie śmieję, ja się po prostu znam :cool: jeszcze tylko będę musiała jakoś zagospodarować Małża z Wulkanem coby nie rozsadzała nam tej poczekalni:cool:



    Tylkonadziś, kurczę, nie wiem co Ci poradzić.... najważniejsze, że serducho bije. może Młode tak zareagowało na zmianę pogody? jak moja Klarka ostatnio?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    No ja w tym czasie dużo przeczytałam. Chociaż nie zawsze było gdzie, bo tam mało krzesełek było i jak przychodziłam to wszystkie były zajęte, a nikt Ci nie ustąpi, bo przecież wszyscy w ciąży ;)

    Treść doklejona: 30.09.16 15:36
    Mój rekord to 17, ale wtedy to ja dopiero o 11 się objawiłam w poczekalni. Chociaż jak kiedyś przyszłam o 8 to też koło 16 weszłam ;)
  1.  permalink
    Elfika - nie wiem moze, ale rozumiem jeden dzien, bo to ponoc sie zdarza, teraz od wtorku do wczoraj sie nie odzywal, dlatego sie zmartwilam tym. Gin twierdzi ze dziwna jestem i tyle ;)
    Wlasnie najwazniejsze ze serduszko bije, ale jak tak dlugo sie nie odzywa, to mozna zwariowac, a przecież nie bede biegac codziennie na usg i patrzec czy serducho bije, jak go nie czuje...
    Nawet na slodkie i na "pobudzanie" go przez brzuch nie reaguje.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Nie umiem zacytowac :/
    Tylkonadzis z tym Ginem ktory twierdzi ze jakas dziwna jestes to tak na powaznie?
    W zyciu wiecej bym do takiego nie poszla :/ sorry to Twoje dziecko a nie jakies widzimisie i chyba to normalne, ze sie martwisz...
    Ja z moja Mala miala dwa razy tak ze Jej nie czulam. Ale jak nie odzywala sie przez caly wieczor to juz wpadalam w panike bo jednak to dosc aktywna panna i doslownie dwa razy Jej sie zdarzyla taka cisza. Na szczescie po kazdym takim wieczorze, jak juz bylam zapisana na usg nastepnego dnia, rano dawala o sobie porzadnie znac... Ale ja bym nie dala rady tak jak Ty czekac :/ serduszko bije, to najwazniejsze ale moze warto zrobic badania u jakiegos powazniej podchodzacego do sprawy Gina? Nie wiem w sumie jaka jest norma takich spokojnych godzin czy dni u dzieciaczkow bo tak jak napisalam moja miala dwa takie ciche wieczory a tak to raz lepiej raz gorzej ale zawsze w ciagu 1-2 h jestem w stanie odnotowac jakies ruchy...
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Elfika rodzilam dwa razy na karowej i wsparcie laktacyjne jest super. Codziennie przychodziła położna laktacyjna, z koleżanką obok spędziła godzinę i uczyła różnych technik karmienia. Jak dzieci są osobno to naciskaja żeby odviagac i przynosić każdą kroplę dzieciakom.
    Personel przemiły. No i dziewczyny moje przebadane wzdłuż i wszerz. Do niczego nie mogę się przyczepić.
    --
  2.  permalink
    anetaka: Tylkonadzis z tym Ginem ktory twierdzi ze jakas dziwna jestes to tak na powaznie?

    Dokładnie, to stwierdził, że widocznie ze mną coś nie tak, skoro go nie czuje. Jestem zapisana na usg na dzisiaj, ale nie wiem czy będzie poważnie do tego podchodził, czy po prostu pomierzy i powie że wszystko ok, a ty się dalej martw. Zmieniłabym gina, po dzisiejszym to podpadł mi, bo jeszcze powiedział, że budzę w nim niepokój, bo wiecznie mam dużo pytań i problemów :devil:, tylko, że nie mam za bardzo na jakiego gina zmienić w ramach nfz.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    tylkonadzis, a w którym tygodniu jesteś? Nie ma suwaczka,a nie pamiętam. Ale jak moja córa się kilka godzin nie ruszała, to skończyłam na izbie. A tam nawet położna była przerażona, bo tętna złapać nie mogła. Na szczęście zanim złapała tętno Wojtek sprzedał mi porządnego kopa, bo bym chyba zeszła na tej leżance. Okazało się, że obrócił się kręgosłupem do przodu i ciężko było serducho namierzyć. A był to jakiś 26-27 tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Ja pierdziu :/budzisz w Nim niepokoj bo masz pytania... Co za lekarz :/
    A moze w jakiejs innej przychodni trafisz na kogos sensownego?
    Jak dzisiejsze usg?
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeSep 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Wlasnie dzis skonczylam 23 tydzien.
    Usg dobrze, mlody podczas kopnal mnie kilka razy, gin skupial sie dosc dlugo na sercu, ale ostatnio tez. Wymiarami odpowiada na dany tydzien ;)

    Jeszcze podczas usg mowil, ze moglby robic usg codziennie, ale tu nie o to chodzi i on rozumie ze sie martwie, ale on nic nie wymysli.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Tylkonadziś, weź zrób sobie suwaczek, bo człowiek czasem chcialby się ustosunkować do Twoich pytań a nie może, bo nie wie na jakim etapie ciąży jesteś.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeSep 30th 2016
     permalink
    Dziewczyny przywalić 3 kg w 4 tyg to dużo? ;) Nic dr nie mówił, ale w poprzedniej ciąży to doktorka bardziej tego pilnowała.
    Codziennie jem slodycze, chyba czas z tym skończyć :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    duzo. ja jestem z takich niestety. w 1 ciazy 25, w drugiej 23. w pierwszym trymestrze 2 kg, w pozostale 6 miesiecy 20 kg. ponad 3 kg na miesiac srednio. no ale co zrobic. teraz obecnie -26kg.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ally1381: Dziewczyny przywalić 3 kg w 4 tyg to dużo?

    Moim zdaniem bardzo dużo. A u Ciebie to dopiero 21tc. Ja już bym miała reprymendę od ginekolog.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    wg mojej karty ciąży i pomiarów w przychodni przykoksowałam 4 kg w 4 tygodnie. oraz 8,5 od 11 tygodnia.
    ale ja się trzymam swojej starej ikeowej, wskazówkowej wagi, na której zawsze ważę się rano, po wypróżnieniu i bez ubrań. i wg tych pomiarów przybyło mi od początku ciąży [liczmy 5-6 tydzień] 8-9kg.

    przypomnijcie mi. OGTT do którego tygodnia max się robi?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 1st 2016 zmieniony
     permalink
    katka_81: Ally1381: Dziewczyny przywalić 3 kg w 4 tyg to dużo?


    Moim zdaniem bardzo dużo. A u Ciebie to dopiero 21tc. Ja już bym miała reprymendę od ginekolog.


    Ja też mam taką tendencję w przybieraniu. Teraz 10 kg na plusie, niby na razie tylko po brzuchu widać. W poprzedniej ciąży skończyłam na 20, teraz czuje, że może być nawet więcej... taka uroda, mam niesamowity apetyt na wszystko. Ciężko określić "prawidłowy" nabytek kilogramów w ciąży, bo każda z nas ma inny organizm i w inny sposób tyje. Tamte 20 kg z ciąży z Mariką zleciało szybciutko, 10 mniej już następnego dnia po porodzie. A z ciekawostek, powtórzyła mi się sytuacja z poprzedniej ciąży, a mianowicie wpitalam (bo inaczej ciężko to nazwać) kostki lodu, zajadam się nimi niesamowicie, najgorzej jak mi się zachce gdzieś w terenie i nie mam pod ręką, to normalnie aż ślinka cieknie :D Poprzednio z dniem porodu minęło...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Ja do 7 tygodnia miałam super apetyt, zachcianki i myslalam, że będzie inaczej niż z synkiem, kiedy wmuszałam w siebie jedzenie.
    Niestety od 2 tygodni w ogóle nie mam apetytu, jem wybrane rzeczy i raczej nie za dużo ale chociaż apetyt na owoce mam, bo z D. jadłam tylko banany.
    Na razie +1 ale wiadomo to początek.
    Z D. przez całą ciążę przytyłam 7 kg. Po porodzie zostało 2 na plusie zgubione w 2 tygodnie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    No ja nie miałam apetytu teraz też różnie bywa. Startowałam z wysokiego pułapu i narazie 2,5 kg na plusie, wiec jestem zadowolona jak narazie. W pierwszej i drugiej ciąży przytylam po 12 kg. I mam nadzieje że teraz też maksymalnie 12 przytyje. Ale brzuch mi wystrzelił mam już 10 cm na plusie i wygladam jakby mi ktoś arbuza włożył do brzucha. Ale dziecko jest wysoko zagniezdzone w macicy i może dlatego. Ja wagi bardzo pilnuje ale tez nie mam jakiś wiekszych zachcianek poza galaretą z dużą ilością octu. Mały apetyt i brak zachcianek na słodycze jednak bardzo mi ułatwiają trzymanie wagi. Ale z jedzenia to ja przyjemności nie mam. Bo mało co mi smakuje. Jem bo jestem głodna i wiem że musze dla maleństwa. :confused:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    No ja niestety też apetyt mam duży. W ciąży z lusia prawie nic nie jadłam do 12 tygodnia. Mimo to przytyłam ogólnie 10 kg, więc boje się ile będzie teraz.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorslivka
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Elfika coś mi się wydaje że mamy tego samego lekarza (Pawełka) po jego wrażliwości, delikatności w przekazywaniu wiadomości spotkanie z gburowatym walącym prosto z mostu Roszkowskim było dla mnie dodatkowym stresem, ale to dobry specjalista
    weź ze sobą koniecznie jakiś kocyk albo poduszeczkę pod tyłek bo jeśli w poczekalni nie załapiesz się na krzesełka to zostanie Ci wpinająca się tyłek ławeczka:(
    mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy, jesteś w dobrych rękach:*
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    slivka: zostanie Ci wpinająca się tyłek ławeczka:(

    jak dobrze pojdzie. Ja ostatnio na tych niskich parapetach siedziałam.
    -- [/url]
  3.  permalink
    elfika: przypomnijcie mi. OGTT do którego tygodnia max się robi?


    Wydaje mi sie, ze od 24 do 28 tygodnia. Pewna nie jestem, bo ja w pierwszej ciazy szybciej robilam.

    Co do kg, to ja od poczatku ciazy uroslam az 1,5 kg. W pierwszej przez cala ciaze przywalilam 3 kg.
    --
    •  
      CommentAuthorslivka
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    gingerka_: jak dobrze pojdzie. Ja ostatnio na tych niskich parapetach siedziałam.
    --


    tak ten parapet był odpoczynkiem dla mojego zbolałego tyłka
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    W poprzedniej ciąży +13 kg, teraz od samego początku +5,5. Co smiejszniejsze nie mam wcale jakiegoś dużego apetytu.
    No ale że słodyczami przegielam, w szafkach poutykane. I wieczorem jezcze chce mi się jeść, jem o 23 ;) jakieś lekkie rzeczy, płatki, wafle ryżowe .
    --
    •  
      CommentAuthorAsiunia892
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Dziewczyny jak to jest teraz z badaniem prenatalnym tym miedzy 11 a 13tyg ?bo jak z FIlipkiem byłam to bylam na NFZ i było tylko usg a teraz? Lekarz mówił że fundusz nie refunduje...
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Fundusz refunduje tylko wtedy jak sa wskazania ( powyzej 35 roku zycia, poronienia, wady dziedziczne w rodzinie ) a tak to tylko usg.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Hej dziewczyny. Po wizycie nic więcej nie wiem na temat nóżki, bo nic kompletnie nie można było zobaczyć, mała tak leżała. Prawa nóżka była schowana pod lewą i jeszcze obie gdzieś wciśnięte w róg macicy tak że nic nie wiemy. Lekarz mówi, że do porodu raczej nic się nie dowiemy bo z każdą wizytą coraz mniejsze szansa są teraz na zobaczenie czegoś. Ale pozostałe wieści super, Tosia waży już 2100 g, główka, serduszko ok, przepływu dobre, ilość wód też, ktg ładne, szyjka trzyma ładnie, tak że tylko się cieszyć :) 27.10. kolejna wizyta i coś czuję, że w gabinecie to już może być ostatnia. Byle do niej dokulać bez żadnych przygód. Cukier też mam super i jeszcze dodatkowo na diecie cukrzycowej schudłam przez 2 tygodnie 1,5 kg :) A licząc, że młoda w tym czasie przybrała 500 g to wychodzi 2 kg ;) Czuję się mega dobrze :) A z nóżką co ma być to będzie, nic i tak teraz nie poradzimy. Cieszę się, że pozostała reszta wygląda tak dobrze :)


    Tylkonadziś, jak bije serduszko to myślę, że dziecko się tylko tak układa. Ja przestałam czuć ruchy i po 4 dniach czekania niestety okazało się, że synek nie żyje, ale to co innego, bo skoro Ty nie czujesz a potem czujesz choćby na chwilę i wszystko w badaniu ok to obstawiam, że ono sobie po prostu czasem kopie "do środka".
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    gingerka_: slivka: zostanie Ci wpinająca się tyłek ławeczka:(

    jak dobrze pojdzie. Ja ostatnio na tych niskich parapetach siedziałam

    luzik, Dziewczyny. mam taborecik turystyczny i biorę go ze sobą. bez kitu :devil:

    slivka: Elfika coś mi się wydaje że mamy tego samego lekarza (Pawełka)

    jak Ostrołęka, to pewnie na pewno :wink:



    Zabkaa, super wieści :) ja myślę, że z nóżką nie będzie tak źle :)


    Asiunia892: Dziewczyny jak to jest teraz z badaniem prenatalnym tym miedzy 11 a 13tyg ?bo jak z FIlipkiem byłam to bylam na NFZ i było tylko usg a teraz? Lekarz mówił że fundusz nie refunduje...

    a teraz bez zmian. te badanie usg tylko, tzw genetyczne. rozszerzona diagnostyka na NFZ przysługuje po 35r.ż. i przy wcześniejszych obciążeniach i najczęściej jest to test PAPPA.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Mam taką nadzieję elfika... Lekarz mówi, że on też bardziej stawia na to, że to tylko takie wygięcie w związku z ciasnotą, a że nóżka jest zdrowa. Ale wykluczyć skrzywienia mimo wszystko nie może. Mimo wszystko jestem od wczoraj szczególnie jakoś, dobrej myśli.

    Aaa, ja też szczepić nie zamierzam, więc łączę się w bólu, to mi stresu napędza ale mam nadzieję, że będę w stanie młoda przypilnować i nie zaszczepią mi jej bez zgody.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Zabka a przypuszczasz,ze wcześniej urodzisz? Bo na grudzień masz termin.
    Super,ze jesteś zadowolona:)
    .
    A jakie jest wasze zdanie nt szczepienia w ciąży p.grypie?
    Dziś na wizycie z córka pediatra ją "każe" zaszczepić i mi doradza. Ja to pomyślałam,ze oh.jala , nie będę się w ciąży szczepić.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Zabkaa cieszę się że córeczka oj ładnie rośnie i mocno trzymam kciuki za nóżkę!

    Ally nie szczepię przeciwko grypie ani dzieci ani siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    żabko super wieści
    co do stópki no zostaje czekać i trzymać kciuki żeby nic tam się nie działo,
    a jak już będzie to będziecie działać
    moja chrześnica miała obie tylko że same stopy
    włożyli jej nóżki w gipsy i teraz ma lat już 12 śladu po tym nie ma:)
    -
    elfika za Was tez trzymam kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Kasia u nas też chodzi o stópkę samą, prawą, druga nóżka wygląda na zupełnie zdrową :) Mam nadzieję, że jednak z obiema będzie ok a jak nie to będziemy działać! Super, że z chrześnicą Twoją juz dobrze! :D

    Zygzakowa, przepraszam Cię, że nie odpisuję ale na skrzynkę moją nie mogę wejść bo coś mi wywaliło po wyczyszczeniu cookies i hasła nie pamiętam ale jak tylko wejdę to zaraz do Ciebie piszę :)

    Ally tak, u mnie raczej nierealne doczekać do terminu tym bardziej, że młoda spora jednak jest. Myślę, że jeszcze max 6 tygodni. Wizytę u gina mam za 4 tygodnie, więc pewnie kolejny raz zobaczę się z nim już w szpitalu. Tak mi coś chodzi po głowie, oby wcześniej nic się nie wydarzyło no a już minimum żeby do tego 34 tygodnia dokulać...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  4.  permalink
    Nadrabiam zaległosci i troszke sie zasmuciłam. Dziewczyny, bardzo mocno trzymam kciuki, aby wszystko dobrze sie poukładało, Maluchy musza byc zdrowe, wody płodowe mają byc na swoim miejscu... ehhh... siły i zdrówka dla Was i Waszych Kruszynek!
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Elfiko, trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę, z całych moich sił, z całego serca :hugging:
    --
  5.  permalink
    Elfika ja też mocno trzymam kciuki za Was
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Elfika, jestem z Wami.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    bry. jestem pierwsza w kolejce.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    Elfika trzymaj się !!!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    buu. jednak druga bo jakaś pani weszła przez IP...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    o Elfika to szybko pojdzie :wink: z tym ze do 9tej poczekasz nie? :wink:
    Trzymam kciuki
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika, zawsze to druga a nie 20sta ;) Trzymaj się dzielnie :)
    Normalnie siedzę tu jak na szpilkach...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    O to jest szansa, że szybko się ogarniesz ;) Jak ja chodziłam, to przyjmował tylko w środy i o 7 dziewczyny już siadały w długim ogonku. Dobrze, że teraz też w poniedziałki przyjmuje.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.