Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Tylko Mustela ogólnie ma słaby skład...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2016 zmieniony
     permalink
    anetaka: dobry krem ochronny na zimę dla noworodka taki żeby miał dobry skład

    Blog "Sroka o" - kremy na niepogodę (analiza)
    Inne analizy produktów dla dzieci.
  1.  permalink
    Marlon, wlasnie miałam polecić ten blog!!!!
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Faktycznie ta Mustela niezła, skład musiał się mocno zmienić (o czym z resztą Sroka pisze), bo ogólnie wcześniej było sporo niepotrzebnych i szkodliwych składników, z reszta jak w linii dla ciężarnych też. Fajnie wiedzieć :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Kurde, nadal podczytuję wątek (choć w zasadzie się nie udzielam), a ja już 6 mieś. po porodzie :tongue:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 21st 2016
     permalink
    Marion witaj w klubie :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  2.  permalink
    Tez jestem ;) Nie umiem odejsc:D
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Ja zaglądam nieprzerwanie od 1 ciąży :D
    -- ,
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Ja sroke też podczytuje ale... w analizie na rozstępy pisze że baby dream fur mama jest ok a w analizie samej firmy już nie bardzo... to o co chodzi ...:/
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    moze zmienil sie sklad baby dream fur mama w miedzyczasie? z reszta tylko 2 produkty z tej serii sa przez nia dobrze oceniane, ja w kazdym razie kupilam jeden z nich i... jest super, konsystencja, nawilżanie, cena, no wszystko. Na składzie aż dobrze się nie znam, ale chyba źle nie jest. Wczesniej 2-3 butelki bio-oil używałam i o dziwo, oceniam go gorzej.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Jak myślicie czy 36 tc to dobry czas na somoistne oczyszczanie się organizmu.

    Treść doklejona: 22.10.16 15:09
    Ile czasu przed porodem takie samooczyszcznie organizmu może się zacząć i ile może trwać?
    --
  3.  permalink
    Stokotko, ja też z tego bloga wzięłąm babydream fur mama, skład jest ten sam i stosuje juz kilka miesięcy :)
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    U mnie oczyszczanie zaczęło sie kilka dni przed odejściem wód płodowych (chyba 2-3 dni wczesniej), do tego dzien przed zrobiłam sie senna i przespałam cały dzien. Urodziłam dwa tygodnie przed terminem.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Acia, z tym bywa różnie. ja się zaczęłam ok miesiąca przed terminem oczyszczać. brzuch też obniżył mi się dobry miesiąc przed.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Co do kremu to na zimę Wojtkowi kupiłam hipp. Rodził się w grudniu.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Ile czasu przed porodem takie samooczyszcznie organizmu może się zacząć i ile może trwać?

    Z synem w ogóle się nie oczyszczałam.
    A z córką owszem. Tak tuż po godz. 12tej a Mała była na świecie o 14:25 :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    zygzakowa: Z synem w ogóle się nie oczyszczałam.


    Ja tez, wrecz odwrotnie, nie moglam nic z siebie wydusic :P
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    My po połówkowym. Wszystko w jak najlepszym porządku. =)
    Choć maleństwo ukryło górę serduszka równo pod moim pępkiem i nie chciało się ruszyć. ;] Więc sprawdzenie tej części wymagało wiele cierpliwości i szybkiego łapania klatek jak był dobry widok, bo żadne trzęsienie, chodzenie, skakanie czy stanie na głowie nie ruszyło brzuchowego mieszkańca. =)
    Pani na koniec sprawdziła jak tam sytuacja między nogami, i wszystkim nam wyglądała na dziewczynkę (drapnięcie pazurami było widać, jak to ładnie nazwaliśmy z mężem oglądając zdjęcia różnic rano, by wiedziec na co patrzeć... ;D)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    aaaaaaa, a ja się zaraz zaczochram na śmierć :/
    od kilku dni chodzę i się drapię. i nie są to ani dłonie ani stopy tylko łydki, zgięcia kolan, bikini, brzuch i ramiona nad pachmi oraz plecy i dekolt, z tym, że i tu i tu dodatkowo mam syfy :/
    niestety akcja swedziawka rozkręca się na wieczór, dziś nie śpię od 4.20....
    w środę mam gina to wezmę skierowanie na próby wątrobowe i w międzyczasie zacznę łykać wapno bo jest jeszcze opcja, że przegięłam z magne b6... oby tylko nie cholestaza...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Hey Elfika ja np mecze się z świadem samych rak od ramion do dłoni , w dzień i w nocy pod wpływem ciepla jeszcze bradziej swedzi , tez nie spię po nocach od 11 tc ( obecnie 24+3 tc) , próby watrobowe mam w porzadku . W zeszły wtorek w końcu dermatolog przepisała mi lek " Telfaxo 120 mg " 1 tb na noc i clemastinum 1 mg 2x1 . I w końcu jest lepiej tzn przesypiam cała noc , w dzień prawie całkiem nie swędzi lub zdarza się bardzo sporadycznie . Dermatolog stwierdziła że mam coś pochodne do pokrzywki cieplnej ale bez objawów w postaci krostek , wysypki , tylko sam świąd .
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Kasia200kh ja przechodziłam pokrzywkę świetlna w ciąży miałam na nogach od strony pupu cała pupa i połowe pleców swędziało jak cholera ale mi pomogła codzienna kapiel w rumianku , niech pani naciera ręce torebka z rumianku albo zrobi napar i wkladać ręce do tego ja tak robiłam i cholerstwo przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 25th 2016 zmieniony
     permalink
    no właśnie dogrzebałam się wczoraj do czegoś co się nazywa pokrzywka [osutka] ciężarnych i by się zgadzało. krostki plus zaczęło się od brzucha, który myślałam, że swędzi bo rośnie... do tego mega sucha skóra... wczoraj łyknęłam calcium, naoliwiłam się i teraz nie skrzypię :wink: choć jestem z tych co nie lubią smarowideł na ciele... noc przespana.... może być jeszcze grudkowate zapalenie skóry....
    niestety dermatolog mnie nie ominie bo wczoraj zauważyłam [Małżu zresztą też] brzydki, czarny, o nieregularnym kształcie pieprzyk :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Wspolczuje wam dziewczyny tej swedziawki :(
    Ja dziś miałam odlot na glukozie, pół godzinie po wypiciu zrobiło mi się ciemno i poty mnie oblaly. Polozylam się na krześle na torebkę aby nie upaść. W przychodni pełno pacjentów, naprzeciw rejestratorek siedziałam , nikt nie zareagował. :shocked:
    Tylko malutkie dziecko pokazywało na mnie palcem ,zaś wtedy wychylila rejestratorka i zaprowadziła mnie do gabinetu na kozetke.
    I tak sobie cały czas przelezalam :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Jezu, jaka znieczulica :O Ally, dobrze, że już wsio ok.
    --
  5.  permalink
    katka_81: Jezu, jaka znieczulica :O


    Niestety tak jest :/

    Mnie czeka jutro picie tego ustrojstwa... 2h siedzenia i nic nie robienia. O, przepraszam, czytania gazet :P
    --
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Ja dziś tez krzywa cukrowa i jakieś 20 min po wypiciu , duszno mi się zrobiło , zimne poty , nogi jak z waty , nie wspomne o tym że mdliło jak diabli i omało nie zwymiotowałam . Teraz za to meczy mnie spanie jak cholera , normalnie oczy mi sie zamykaja .
  6.  permalink
    Ja niewiem co Wy macie z ta glukoza, wspolczuje.. Ja wypilam i owszem, nie bylo smaczne ale czulam sie normalnie, ksiazke poczytalam czy film na komorce obejrzalam.
    --
  7.  permalink
    No to ja sie ciesze, ze w Danii nie ma tego... bo jak czytam i sobie to wyobrazam to Wam wspolczuje! :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Ja tak miałam jak robiłam pierwszy raz i wykryli mi IO myślałam ż zejdę pielęgniarka się mnie 3 razy pytała czy żyję... maskra teraz czasem amm takie mini cukrowe zjazdy w domu na mecie! a co dopiero jak odstawię i pójdę wypić... będzie maskra...oby nie oczywiście ale jak mi wykorbi insuline to będzie srogo...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Jak byłam teraz w szpitalu to po prostu glukometrem miałam mierzony cukier. I tak stwierdzili mi cukrzycę ciążową.
    W pierwszej ciąży 5 razy próbowałam to badanie. A w tej ciąży tylko raz. Za każdym razem się tak samo kończyło.
    Tylko ze ki ogólnie ten napój do picia to smakuje.

    W szpitalu tez powiedzieli ze jak nie daje się wykonać badania z glukozą to ginekolog powinien wysłać do poradni diabetologicznej i tam powinni wypożyczyć / dać glukometr.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    No, znieczulica... ja kiedys wracałam taksówką od diabetologa i zasłabłam... Taksówkarz mnie dowiózł na PKP i zostawił na ławce :P... Ja na jego miejscu wracałabym do szpitala :P.
    --
  8.  permalink
    Monia ja jakby mnie coś takiego spotkało nie zostawilabym tego tak. Ale ja mam ciężki charakter i koleś by miał przerabane :-P
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Ja mialam dzisiaj wizytę.Mam kontrolować ciśnienie 3 razy dziennie bo dzisiaj miałam na górnej granicy normy 140/80. W badaniu szyjka wysoko ale dosyć miękka i skrócona jakieś 10 %. Z kuli że to 4 ciąża może być taki jej urok. Ponoć inaczej może zachowywać się szyjka u wieloródek. Za 3 tygodnie kontrola. Jakby coś ciągnęło mam od razu do niego przyjść lub na izbę przyjęć do szpitala pojechać. Seks tylko delikatny ale jak narazie nie ma zakazu. Ponadto na kolejną wizytę zrobić badania w tym test obciążenia glukoza. Nie ukrywam, ze martwi mnie troche ta szyjka, ale myślę że jakby było coś nie tak wysłał by mnie na L4. Zresztą z Ania na tym etapie było podobnie, z tą różnicą że teraz nic mnie nie ciągnie jak wtedy, przynajmniej tego nie odczuwam.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Możliwe, że sporadycznie czuję już maluszka? Dominika poczułam ze 100 % pewnością dokładnie w 15 tyg i 2 dni ciąży.
    Dziś takie lekkie pukanie czuje co jakiś czas....może to tylko moja wyobraźnia, bo bardzo na to czekam:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Mi się też wydaje czasami, że coś czuję. Ale pewna nie jestem, więc narazie to olewam i czekam na mocniejsze kopniaki :P
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    elfika: CZD

    Elfika my z córka leżałyśmy na patologii noworodka czd, więc jak masz pytania to wal :)
    IMiD też znamy, ale od strony przychodni. Tam to polecam poradnie laktacyjną. Reszta raczej średnio komfortowa, ale specjalistom ufam.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Z tą glukoza to myślę,ze u mnie szybki wzrost po wypiciu i równie szybki spadek.
    Zobaczę jaką będzie krzywa. Poprzednim razem po 1 h miałam stan wyjsciowy. i stąd to samopoczucie.
    U "normalnych " jest wysoko, dopiero po 2 h opada.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Witajcie mamusie.
    Mam pytanie nie wiem gdzie pytac...Czy ktoras z was brala castangus?Biore 12 dzien i bola mnie piersi praktycznie od dnia brania castangusa.Czy jest to skutek uboczny? Mialyscie podobnie?

    Treść doklejona: 26.10.16 07:14
    Witajcie mamusie.
    Mam pytanie nie wiem gdzie pytac...Czy ktoras z was brala castangus?Biore 12 dzien i bola mnie piersi praktycznie od dnia brania castangusa.Czy jest to skutek uboczny? Mialyscie podobnie?
  9.  permalink
    Trzymajcie kciuki, żebym nie "umarła" na glukozie, tak ją odkładałam, ale w końcu trzeba ją zrobić.
    Poprzednim razem, to ciężko przeżyłam wypicie glukozy i wyszło wtedy, że mam cukrzyce, teraz mam nadzieje, że nie będę miała, a wypicie glukozy znów nie będzie takim ciężkim przeżyciem.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    tylkonadzis: Trzymajcie kciuki, żebym nie "umarła" na glukozie

    trzymam!
    mam nadzieję, że będzie jak u mnie. w styczniu na glukozie umierałam, teraz przeżyłam :wink: wtedy były cuda na kiju w wynikach, teraz wyszło pieknie :cool:

    Pandora1: Elfika my z córka leżałyśmy na patologii noworodka czd, więc jak masz pytania to wal :)

    w takim razie leci PW :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Ja mialam dzisiaj wizytę.

    To trzymam kciuki za szyjkę i ciśnienie.
    Możliwe, że sporadycznie czuję już maluszka? Dominika poczułam ze 100 % pewnością dokładnie w 15 tyg i 2 dni ciąży.

    Moim zdaniem możliwe.
    Syna poczułam w 14t4d, córkę 13t3d a teraz Maluszka w 14t1d.
    Trzymajcie kciuki, żebym nie "umarła" na glukozie

    zaciskam!

    ja dziś wizytę mam i już nie mogę się doczekać!
    --
  10.  permalink
    Powodzenia na tej glukozie... A powiedzcie mi, bo ja własnie zakupiłam glukoze - tego jest az tyle?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
    I ja mam to zmieścić w 2/3 szklanki wody? To ma byc zimna czy ciepła woda? Blechhhhh :P

    Treść doklejona: 26.10.16 10:24
    [quote=ashtar855][/quote]
    Ashtar ja dawno temu to brałam różne rzeczy sie działy :/ chyba iersi też mnie bardzo bolały. A czy lekarz Ci to zapisał, czy bierzesz na wlasna rękę? To niby ziółka, bez wiekszego znaczenia, ale ja bym i tak podchodziła ostroznie.
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    Powodzenia na tej glukozie... A powiedzcie mi, bo ja własnie zakupiłam glukoze - tego jest az tyle?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????I ja mam to zmieścić w 2/3 szklanki wody? To ma byc zimna czy ciepła woda? Blechhhhh :P

    Tak, dużo tego jest.
    Mnie to przygotowywały zawsze babki w labie. Z lekko ciepłą wodą i sokiem z cytryny na moją prośbę.
    --
  11.  permalink
    Dziekuje za odp :)
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeOct 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Podam Wam sposób, który mi pomógł przy glukozie bo niestety pierwsza próba zakończyła się mega złym samopoczucie i wizytą w toalecie po ok 30 minutach od wypicia :/ i musiałam badanie powtórzyć.
    Ja wlałam troszkę bardzo ciepłej wody do szklanki i w tym rozpuściłam proszek (wydaje się, że jest go bardzo dużo ale naprawdę można go rozpuścić w niewielkiej ilości wody, ja nalałam ok 1/5 szklanki, tylko musi być bardzo ciepła) i do tego dolałam resztę wody lodowatej tak że wyszło łącznie ok pół szklanki "napoju" ;) tylko to była taka większa szklanka. Do tego wcisnęłam sok z połowy cytryny i wypiłam to przez słomkę (dzięki Agatko :* ) tak żeby ominąć kubeczki smakowe w buzi, prosto do gardła ;) i na sam koniec popiłam jeszcze łykiem zimnej wody.
    --
  12.  permalink
    Myśle, ze to dobry patent, ja swego czasu piłam z sokiem i przez slomke i było ok, nie wiem tylko, czy teraz pozwola mi z sokiem, bo nie wszędzie pozwalaja :/
  13.  permalink
    A ja dzisiaj nie poszlam na ta glukoze. Zaspalam :P
    Mi glukoze rozrabia pani cco krew pobiera, wciska cytrynke i daje normalnie do picia. Zadnej wody po wypiciu tego, bo to podobno niedozwolone. Mowila mi, ze tak bezpiecznie jest wypic ta szklane w ciagu 5 minut drbnymi lykami, to wtedy sie nie zwymiotuje. Ja to wypilam praktycznie duszkiem bo ten smak mi nie odpowiada.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    ale cytryny nie wolno dodawać do glukozy. zaburza wynik. podobnie jak nie wolno brać euthyroxu. z tego samego powodu..

    .

    ja właśnie wstałam po drzemce. ale chyba nic mi z niej skoro głowa boli :confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 26th 2016
     permalink
    elfika: ale cytryny nie wolno dodawać do glukozy. zaburza wynik.

    Dokładnie!
    Wiele laboratoriów nie pozwala na to, ale są i takie, że olewają tę kwestię.
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeOct 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Oo, a ja wlasnie mialam z wcisnieta cytryna, bo mi polozna mowila zebym wziela, w pierwszej ciazy mialam bez, a godzina o ktorej sie wykonuje ma znaczenie?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.