Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    Elyanna: na własną rękę, bez recepty nic nie mogę wziąć? jakaś maść czy globulki?

    clotrimazol możesz w maści :wink:

    Treść doklejona: 04.12.16 20:47
    czy tam w kremie. nigdy nie pamiętam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    właśnie doczytałam, że można clotrimazol, nawet mam w domu, ale nie pamiętam kiedy cholerstwo otwarte, na bank więcej niż miesiąc... no nic, chyba do gina jednak uderzę. dzięki elfika :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolamk
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    Justyna gratulacje! Maly sie urodzil w moje urodziny ;-) bedzie wszystko dobrze, trzymam kciuki.
    --
  1.  permalink
    Justyna gratuluję :-) jesteście pod dobra opieka, wszystko będzie dobrze. A ja znowu nie moge zasnac...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 4th 2016
     permalink
    Ely, jak miesiąc otwarte to spokojnie możesz użyć :)
    -- [/url]
  2.  permalink
    Justynka+ wielkie gratulacje, dbajcie o siebie, zycze duzo zdrowia zwłaszcza dla maluszka - niech infekcja szybciutko mija, a antybiotyk nie bedzie konieczny (trzymam kciuki).
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Justynka gratuluję! Zdrówka dla Synka.

    A ja się witam przeziębiona. Ehh
    Wypadałoby pić herbatę z miodem. Mogę skoro jutro na picie glukozy się wybieram?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Justyna gratulacje, zdrowia dla synka

    Zygzakowa lacze sie w bolu:( bol gardla znosny ale zatoki, katar mnie mecza bardzo. Czuje sie jakby mi ktos przywalil w glowe. Wlasnie kupilam prenalen krople, saszetki do picia, uniben i bede robic inhalacje z soli. Wlasnie pije herbatke z sokiem z czarnego bzu.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Justyna Gratuluję :flowers:

    kuleczka_69: A ja znowu nie moge zasnac...


    Ja też cierpię na bezsenność, 5h snu i jestem wyspana, a jak trzeba wstawać do pracy to największe spanie :tongue:
    --
  3.  permalink
    Mnie w ciągu dnia straszna śpiączka bierze :/ a w nocy niby jestem zmęczona a tu zonk, nie mogę zasnąć... byłam w piecu napalić, nie mam już siły na ładowanie tego węgla, ale jest zimno na zewnątrz i w domu się szybko chłodzi.
    --
  4.  permalink
    Kuleczka łączę się z Tobą w bólu, bezsenność mnie chyba złapała, strasznie mało śpię, w dzień w ogóle nie śpię ;/ a noc to jakaś masakra.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Ja ze snem mam podobnie. Zasnęłam przed północą a o 4 się obudziłam i spać nie mogłam. Później Zasnęłam po 5 i o 7 już nie spałam. Mam wrażenie że całą noc po domu chodzę.
    -- ;;;;
  5.  permalink
    Ja chodzę teraz po domu, ziewam i nie wiem co mam ze sobą zrobić :P wypije kawę do końca i się za obiad wezmę. A później po młodego do przedszkola...i jak tu leżeć i się oszczędzać?
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Dziękuję Wam dziewczyny. Mnie też wymęczyły w tej ciąży choróbska, życzę Wam duuuuużo zdrowia i szczęśliwych porodów 😊
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    zygzakowa: A ja się witam przeziębiona. Ehh

    I Ja też :cry: w nocy gorączka, ból mięśni i duszności. Starszak od tygodnia w domu- dobrze, ze to niewymagajacy egzemplarz a jutro juz idzie do żłobka :wink: wiec ja bede lezec i dogorywac.
    -- [/url]
  6.  permalink
    Ja też sypiam... jak sypiam... czase budzę sie po 20 min. wyspana :/ 2-3 pobudki w nocy, no i potem dosypiam (2 drzemki w ciągu dnia).
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Dziewczyny, prosze o pomoc.
    Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, poniżej przesyłam Wam ankietę do wypełnienia, prosze o wypełnienie i rozsyłanie gdzie się da- będę dozgonnie wdzięczna.

    Dziękuję,
    Magda

    ANKIETA
    --
  7.  permalink
    Sroda zrobione :)
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    Zrobione ;)
  8.  permalink
    Szyjka mi dzisiaj dokucza :/ nic takiego nie robilam, a i brzuch mnie ciagnal... w ogole jakos tak ociezale sie czuje.
    --
  9.  permalink
    Ja tez mam napiety brzuch od dołu, ale to chyba z nerwów, lekki stresik wczoraj przeszłam (tj. ogromny :/), oby wszystko było dobrze, dzis na szczescie mam gina...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    ja ostatnio doszłam do swoich granic jeśli chodzi o nerwy.. na szczęście skończyło się tylko spinaniem brzucha przez jakieś 2h i szałem Małej bo tego nie lubi...

    natomiast wczoraj poczułam pierwsze nakręcenie terminem porodu. też niefajne uczucie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    I mnie już trochę stres wziął, przez to że jeszcze nic nie naszykowane, czekają tylko sterty prasowania... Ty Elfika mnie tak czy inaczej pewnie wyprzedzisz, bo ja Marike przenosiłam 2 tyg. niecałe, wiec podejrzewam, ze drugiej Młodej też nie będzie się spieszyć :)
    --
  10.  permalink
    Ja wczoraj juz wieczorem to z nerwow sie nawet poplakalam, bo ja zapier... w domu jak dziki osiol, a maz tylko telefon, komputer, zero pomocy z jego strony :/ prosilam wczoraj moje dziecie 20 minut zeby sie przebral w pizame, oczywiscie gluchy po tatusiu. A moj maz zamiast mi pomoc 40 minut na telefonie siedzial i z siostruniami nadawal. Az mi nerwy puscily i na dziecku sie wykrzyczalam :/ a pozniej wyrzuty mialam, ze nakrzyczalam na mlodego.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    U mnie też wózek czeka na naprawę hamulców i pranie, to samo ubranka i tetra, w przyszłym tygodniu się tym zajmę, obiecuję sobie....

    Teraz jeszcze walczę z dzieleniem pokoju dla dwójki dzieci... ciągle zmieniam wersje, bo pokój jest mały, a trzeba znaleźć wygodne dla starszej córki miejsce na zabawki i gry no i na cały majdan niemowlęcy dla drugiej/drugiego... I tak będę latać jak kot z pęcherzem między pokojem a sypialnią w tę i z powrotem (młode będzie spało w naszej sypialni przez minimum rok, a tam tylko podstawowe rzeczy będą prócz łóżeczka: przewijak, pieluchy, kilka sztuk ubranek na zmianę, a cała reszta w pokoju dziecięcym).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 7th 2016
     permalink
    hopefully: Ty Elfika mnie tak czy inaczej pewnie wyprzedzisz

    jeśli mnie zagrafikują na pierwszy tydzień stycznia to pewnie tak będzie :wink: w poniedziałek się dowiem.... boszszsz... trzymacie kciuki żeby to był styczeń....

    ja już wszystko mam rozplanowane w przestrzeni, kwestia rozstawienia wszystkiego. do tego z jednej strony chcę już poprać rzeczy na te pierwsze tygodnie i spakować torbę dla Małej [skip hop spokojnie mi starczy], a z drugiej strony chcę się wstrzymać z tym do po wizycie u Roszkowskiego coby nie wywoływać wilka z lasu....

    co do zmęczenia to ostatnio stwierdziłam, że jestem jak dziecko w wieku przedszkolnym... płaczę ze zmęczenia...:shamed::wink:



    Kuleczko...cóż... ja bym mu wyłączyła komputer, telefon wyjęła z ręki, zrobiła karczemną awanturę, że ma ruszyć dupę i poszła się położyła bez tykania czegokolwiek palcem.... ale to ja...
    -- [/url]
  11.  permalink
    elfika: Kuleczko...cóż... ja bym mu wyłączyła komputer, telefon wyjęła z ręki, zrobiła karczemną awanturę, że ma ruszyć dupę i poszła się położyła bez tykania czegokolwiek palcem.... ale to ja...


    Ja mu pozniej wygarnelam, nie chcialam nic mowic, jak rozmawial, i tak wychodze zawsze na ta najgorsza. Polozyc sie nie moglam, bo ksieciunio sie na calym wyrze rozlozyl :/ ja juz naprawde mam dosyc tych jego zagran, nie chce sie denerwowac, bo pozniej mi dziecie w brzuchu szaleje... Maz natomiast dzisiaj sobie sam obiadek poda, ja zadbam o siebie i o dzieci.
    --
  12.  permalink
    Mnie od wczoraj tak pachwiny bola, ze chodzić nie moge, podbrzusze tez nie raz przy tym boli, brzuch twardnieje co jakis czas. Jak leze, to tez boli, z boku na bok sie przekrecic, tak boli. A jeszcze dzieckiem trzeba sie zajmowac.
    Rodzinka mnie do szpitala wysyla, bo niby moge zaczac rodzic, nawet pytaja sie czy brzuch mi sie czasem nie obniza.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    tylkonadzis: Mnie od wczoraj tak pachwiny bola, ze chodzić nie moge, podbrzusze tez nie raz przy tym boli, brzuch twardnieje co jakis czas. Jak leze, to tez boli, z boku na bok sie przekrecic, tak boli.

    mnie tak męczyło we wrześniu, aż chodzić nie mogłam jak mnie lewe biodro i pachwina napitalały... przekręcenie się z boku na bok graniczyło z cudem... ale jakoś przeszło, aż momentami się zastanawiam czy wszystko jest ok bo mnie nic nie boli :tongue:
    twardnienie brzucha na tym etapie to norma.



    a jak dziś u Was? tak samo szaro-buro i deszczowo?
    ja nie wiem czy to pogoda czy już ten etap ale dyszę od samego stania. i jakoś tak mi niedobrze ale w taki nieokreślony sposób... i nie wiem czy to wczorajsza bita śmietana, mandarynki czy może mnie zaczyna czyścić...
    część ubranek wczoraj poprana, dziś przyszedł kombinezon, więc dla Małej mam już wszystko.
    starym zwyczajem nie wiem co dla siebie z typowo poporodowych rzeczy zabrać do szpitala. chyba podkłady [choć gdzieś mi się rzuciło w oczy, że w Orłowskim dają], majtochy i jakiś podpaski? polecacie jakieś?
    -- [/url]
  13.  permalink
    elfika:

    O widzisz, jednak wczoraj pojechalam na IP, bo tak mnie bolalo, ze ja ledwo zylam i zostalam przyjeta na oddzial z zagrazajacym przedwczesnym porodem. Szyjka mi sie skrocila do 2,5 cm, jak to mowila tragedii nie ma, ale lepiej dmuchac na zimne. Wczoraj podali mi sterydy na rozwoj pluc, nospe i magnez w kroplowce, dzis juz lepiej, nie boli mnie, na ktg zapisal sie jeden skurcz.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    tylkonadzis: O widzisz, jednak wczoraj pojechalam na IP, bo tak mnie bolalo, ze ja ledwo zylam i zostalam przyjeta na oddzial z zagrazajacym przedwczesnym porodem.

    o masz... a dużo Ci się skróciła szyja?
    bo ja to przerabiałam z Bianką. z 44 mm szyja skróciła się do 27 mm, a skurcze zginały mnie w pół. tylko nikt się nie bawił w sterydy bo to był 21tc...
    -- [/url]
  14.  permalink
    Niby nie duzo, bo w 30 tyg mialam 2,9 cm, a wczoraj 2,5 cm. Od razu jak zmierzyla szyjke to mowila, skrocona i na oddzial przyjmujemy, na usg z mlodym wszystko ok, to mam nadzieje, ze niedlugo wyjde.
    Ze mna na sali lezy dziewczyna 23 tydzien, skrocila jej sie szyjka z 3 cm do 2 cm i dzis dostala sterydy.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    no to nie jest jeszcze najgorzej. ale trzymam kciuki, żeby następne skracanie było porodowe :)
    -- [/url]
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeDec 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziekuje. A jeszcze daja mi luteine dopochwowo 2x2. Mam nadzieje ze wyjde za pare dni ;)
    Mlody wazy ponad 2 kg
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Eh, te cholerne szyjki... nie mogą trochę jeszcze potrzymać? Ja też nie jestem pewna mojej, ale wizyta za tydzień, jakoś dotrwam (+ echo serca, ze względu na ten przebyty półpasiec). Ja właściwie tylko w nocy przy zmianie pozycji (czyli co kilkanascie minut, z pobudką of kors) czuję mocno szyjkę, wtedy to naprawdę boli... ale w dzień do popołudnia jest spoko, dziś umyłam samochód (bo już koloru widać nie było), zrobiłam część zakupów prezentowych, zaraz prasowanie i koniec, trochę ten brzuch oszczędzać trzeba.

    Elfika, ja zamówiłam podkłady Panda na łóżko, wezmę ze dwa do szpitala na wszelki wypadek, choć kiedyś u nas dawali, a reszta w domu i na wyjazdach dla dziecka będzie.
    Zastanawiam się jak ty się spakujesz do skip hop dla małej? Pieluchy, chusteczki, krem do pupy, jakaś tetra, może ubranka, coś jeszcze? zmieści się to to?
    --
  15.  permalink
    Elyanna: Eh, te cholerne szyjki... nie mogą trochę jeszcze potrzymać?


    Ja i tak dlugo wytrzymalam z dluuuga szyjka (z Matim od 20 tyg lezaca z 10 mm szyjki), wizyte mam 14 grudnia, 30.11 miala 27 mm :/ narazie nic na szyjke nie dostalam, zobaczymy co za tydzien wymysli.

    Elfika mi przypasowaly wklady poporodowe tena, wielkie to to, ale na moje krwawienie akurat bylo ok. Majty bralam siateczkowe, po obchodzie zawsze zakladalysmy gacie, coby nie chodzic jak kaczki z sama podpaska., bo zabraniali smigac w gaciach.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 8th 2016
     permalink
    Elyanna: Zastanawiam się jak ty się spakujesz do skip hop dla małej? Pieluchy, chusteczki, krem do pupy, jakaś tetra, może ubranka, coś jeszcze? zmieści się to to?

    spokojnie, jestem mistrzynią pakowania się w małe torby, także wszystko się zmieści :wink:
    pieluchy akurat pójdą oddzielnie bo są w opakowaniu, kosmetyki pewnie wrzucę do moich, mam zaplanowane 2 pieluchy muślinowe z ikei [duże są] i z 5 kompletów ubranek. więcej nie ma sensu brać bo raz, że po operacji Mała będzie okablowana więc nikt w ubranka bawić się nie będzie, a poza tym w CZD jest pralka i suszarka do dyspozycji.
    dla siebie biorę jedną koszulę, jedną piżamę, dresy/legginsy, ze 3 koszulki, cienki szlafrok [najchętniej bym w ogóle nie brała], bluzę. i styka


    jak z Bianką byłam na diagnostyce na Działdowskiej to nas obie spakowałam w malutką walizkę. wałówkę miałam w torbie na zakupy i pod tyłek śpiwór i karimatę, którą kupowałam już po przyjeździe do wawy. gruby sweter, który nosiłam pod kurtkę robił mi za poduszkę w nocy.
    w taki sposób, z prawie 4 latką przyjechałam do wawy autobusem. sama.
    także luzik :wink:


    kuleczka_69: 30.11 miala 27 mm :/

    ale Kuleczko, to jest bardzo dobra długość. mój gin widząc moje 50mm śmiał się, że dwie kobietki mogłabym obdzielić.:tongue:
    -- [/url]
  16.  permalink
    elfika: ale Kuleczko, to jest bardzo dobra długość. mój gin widząc moje 50mm śmiał się, że dwie kobietki mogłabym obdzielić.--


    To samo mi gin powiedzial, ale kurcze troche sie cykam juz tak na pelnych obrotach dzialac.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Elfiko rozumiem, ze termin cc wyznaczy Roszkowski w poniedziałek?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    gingerka_: Elfiko rozumiem, ze termin cc wyznaczy Roszkowski w poniedziałek?

    no będzie musiał bo bankowo do końca roku już się nie zobaczymy.
    -- [/url]
  17.  permalink
    Wiecie co, im bliżej porodu, tym bardziej zaczynam się bać... Niby wiem o co chodzi, jednak strach jest. Biorę się dzisiaj za pranie koszul nocnych, trzeba powolutku skompletować torbę do szpitala.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    mój mąż wczoraj chciał żebym spakowała torby na wszelki na poniedziałek. powiedziałam żeby zapomniał bo nie będę wywoływać wilka z lasu.
    ja się nastawiam na styczeń. koniec kropka :cool:
    -- [/url]
  18.  permalink
    Dziewczyny zapomniałam zapytać lekarza, jakie witaminy polecacie po 15 tyg ciąży?? czy w ogóle coś brać ?? i do którego tyg ciąży brać ??
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Magdzikk10: Dziewczyny zapomniałam zapytać lekarza, jakie witaminy polecacie po 15 tyg ciąży?? czy w ogóle coś brać ?? i do którego tyg ciąży brać ??

    dobrze zbilansowana dieta a nie żadne drażetki.
    -- [/url]
  19.  permalink
    elfika: mój mąż wczoraj chciał żebym spakowała torby na wszelki na poniedziałek. powiedziałam żeby zapomniał bo nie będę wywoływać wilka z lasu.
    ja się nastawiam na styczeń. koniec kropka


    Ja na luty, ewentualnie koniec stycznia :P moj maz tez mnie ostatnio wysmial, ze za wczesnie chce wszystko przygotowac.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    no dwa miesiące to sporo czasu... tyle, że to nie powód do wyśmiewania.
    może weź go zapytaj czy aż tak małego nosi w spodniach, że ciągle nadrabia poniżaniem żony by się dowartościować?
    -- [/url]
  20.  permalink
    elfika: może weź go zapytaj czy aż tak małego nosi w spodniach, że ciągle nadrabia poniżaniem żony by się dowartościować?


    :tooth:

    to mi teraz humor poprawiłaś :)
    sama wiem, ze sporo czasu, ale nigdy nic nie wiadomo. Ja lubie miec wszystko przed czasem przygotowane niz pozniej na wariata wszystko szykowac. A brzuch niestety stawia mi sie coraz bardziej :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    kuleczka_69: A brzuch niestety stawia mi sie coraz bardziej :/

    mi też :/ do tego stopnia, że wczoraj ściągnęłam apkę do odliczania skurczy... przed chwilą ściągnęłam pranie z suszarki, część odłożyłam do pakowania, część do komody i po zawodach. skurcze.
    -- [/url]
  21.  permalink
    Ja dzisiaj tylko pranie wstawilam, zaraz twardo. Ze stolu sprzatnelam twardo..... a nie moge sie doprosic mlodziezy, zeby swoje zabawki posprzatal. Nawet twardnieje czasami jak leze.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Mi zazwyczaj brzuch twardnieje częściej jak się czymś zdenerwuje albo stresuje. Więc popijam meliske na uspokojenie bo samo w domu się nie chce posprzątać niestety. A ostatnio jeszcze kręgosłup daje mi popalić. Ogarniam tylko tak z grubsza, ale dałam sobie na wstrzymanie z porzadkami. W planach na święta mam w poniedziałek zrobić dla siebie i dla dzieciaków uszka i pierogi i zamrozić. U nas wszyscy robią z grzybami a ja nie mogę grzybów i dzieciom też nie daje. Oczywiście mąż jest w domu i będzie zlepial ja będę nadzorować. A w sobotę 17 ubieramy choinkę i robimy z dzieciakami pierniczki. Takie plany mamy. Chociaż tyle by poczuć atmosferę przygotowań świątecznych bo Wigilię spędzamy u teściów, a resztę świat u moich rodziców, więc tak naprawdę oprócz uszek nie musze nic robić. Zazwyczaj jeszcze piekłam jakieś ciasta i robiłam rybę po grecku ale w tym roku wersja mini bo trzeba jakoś wytrzymać jeszcze te 10 tygodni w dwupaku.
    -- ;;;;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.