Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ale piekna dziewczynka. Gratuluje !!!
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    przepiękna :* gratulacje ~!
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfiko, oby dalej było jeszcze lepiej!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Klara już dawno w CZD, o 16.00 będzie mieć rezonans magnetyczny.
    jest wydolna oddechowo i krążeniowo, podstawowe badania super, tylko skóra na worku jest bardzo cienka i na chwilę obecną tylko to martwi. jest mega spokojna.
    .
    ja zaś troszkę odespałam. zaczyna boleć…
    miałam podpajęczynówkowe, w trakcie, jak już Klarkę wyjęli, zaczęłam odczuwać ból, dostałam dodatkowe leki… ja myślę, że to ma związek z moim bardzo czułym układem chyba nerwowym… Klarkę czułam wcześnie, każdy okruszek mnie drażnił więc pewnie to to…
    O dziwo jestem spokojna, nie rozklejam się przy innych noworodkach..

    Treść doklejona: 09.01.17 16:14
    aha, oczywiście zaczął się temat szczepień…
    w Orłowskim temat zamknełam wczoraj, dziś wrócił w CZD…
    o ile tematu gruźlicy nie ma o tyle WZW b i Wit K owszem… czekam na rozmowę telefoniczną z lekarzem…

    Treść doklejona: 09.01.17 16:15
    Ps dziękuję Wam serdecznie za wsparcie.
    Tak sobie myślę, że przeniesiemy się na wątek maluchy po przejściach.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfiko, ja nadal nie puszczam łap - niech będzie dobrze! I Tobie, zeby jak najmniej dokuczaly Ci dolegliwości poporodowe...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Ja też trzymam ciągle kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Gratuluję!
    Nie daj sie ze szczepieniami i K, to dla niej bardzo wazne zeby jej dodatkowo nie obciążać. .. Z resztą to wiesz. Tylko trudno jest czasem trwac przy swoim jak do rozechwianej jak to po porodzie matki przychodza i mecza, przechodziłam to z Antonina. Ale nie dalysmy sie.

    .Zdrowia!
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Klara mi wygląda na wojownika... Czuję, że sobie poradzi dziewczyna ;).
    Co di bólu, to ja mam tez coś nie tak, bo ja mimo narkozy czułam ból w trakcie laparoskopii :P. Ciekawe jak bym przeżyła CC :P.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    i jak tam Elfiko??
    jak samopoczucie po cc daje już w kość??
    na którą planują pionizację
    -
    jak sytuacja z Klarką jak ten rezonans
    --
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Gratuluje super córy Elfika bedzie dobrze musi byc ,a ty szybko sie regeneruj bo malutka czujac ciebie szybciej sie wzmocni.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Mam nadzieję, że będziecie mieli szybko wyniki rezonansu...
    --
  2.  permalink
    Śliczna dziewczynka :) Ty jak się czujesz ? Trzymam kciuki za Klarcie, czekam na wieści i ściskam wirtualnie :*
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Laski!!!!!!!!!!
    W MRI mózg o prawidłowej budowie!
    Przepuklina w ogóle nie łączy się z mózgiem!
    Nawet chcą poczekać z operacją aż podrośnie i będzie silniejsza!
    Jedynie prawdopodobne jest wodogłowie ale to pikuś!
    Jestem przeszczęśliwa!!!!!!!!!!!!!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Jezu, Daria, nawet nie wiesz jak mi się gęba cieszy :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    --
  3.  permalink
    Brawo super zajebiscie!!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Super :clap::clap:
    Silna babeczka, po Mamusi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfika czyli zaskoczyła wszystkich :) Cieszę się niezmiernie.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    no i łzy same cisną się do oczu!!!!
    taki scenariusz dla Was widziałam!!!!!!
    cudowne wieści można spokojnie iść spać!:grouphug::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Wiesz co, śmiem twierdzić, że Klara była chyba najbardziej wyczekiwanym dzieckiem na 28dni przez wszystkie forum-ciotki ;) Niech teraz mała rośnie zdrowo! A wodogłowie też się leczy/operuje, czy to się samo cofa?
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Super!!! Sliczna dziewczynka! Gratulacje!:)
    --
  4.  permalink
    Brawo! Dzielna i silna dziewczynka :-) az mi lzy pociekly.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    kuleczka_69: az mi lzy pociekly.


    Też się zbeczałam...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Frag, wodogłowie leczy leczy się operacyjnie poprzez wszczepienie zastawki odprowadzającej płyn najczęściej do otrzewnej.

    bosz, Dziewczyny, wyję jak głupia.

    Doti, powiedz, jeśli w nocy dam sobie spokój - jeszcze mam odpływy po morfinie, jak zacznę jutro z laktacją to nie będzie za późno?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    nie dziwie Ci się płacz dziewczyno płacz to są łzy szczęścia masz do nich prawo!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    No to kochana, ja Ci tylko życzę dużo siły, Klarka jak widać już swoją pokazała, siłaczka mała :)))) Śpij, wyśpij się, bo miałaś dzień pełen wrażeń i stresu...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Żabko, CZD dziś mi porządnie podpadło....
    Lekarka wstępnie nie chciała ze mną rozmawiać mając Huberta, ale ten jej powiedział, że sobie nie wyobraża żeby żona nie decydowała.
    Kiedy zapytałam o preparaty to ażeby największy syf euvax...Dopiero potem padła propozycja hepavaxu..A Wit K w ogóle nie potrafiła powiedzieć która...Musiała ustalić.
    Za to słyszałam standardowe straszenie śmiercią i usilne dopytywanie co i gdzie czytałam ,że podjęłam taką decyzję...
    Dodatkowo podali glukozę bez pytania a medeli calmy nie ogarniają bo mnie wodzik na oczy... Dobrze, że chociaż mleko z banku a nie mam...
    No i apetyt rośnie! 20ml ponoć zjadła.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfika, same dobre wieści :). Oby tak dalej ;)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfika, ja myślę, że z laktacją zdążysz. Krysia się urodziła w pn przed 19, ale bez odruchu ssania. Mówili że się wód opiła. Następnego dnia po 13 przyszły wyniki, że ma wysokiencrp itd. Trafiła na oiom. Na salę obok oiomu przenieśli mnie chyba dopiero w środę rano, jeśli dobrze pamiętam i dopiero wtedy udało mi się ściągnąć kilka kropli siary. Na oiomie dostawała mm. Potrm na zmianę z moimi kroplami. A skończyło się na wyl, że karmiłam 2,5 roku. Więc jedna doba u ciebie chyba nie zaszkodzi. Jeszcze raz gratuluję i ogromnie się cieszę zxwyniku badania!
    --
  5.  permalink
    CUD! Elfiko - chyba lepszych wieści nie mogłaś nam zakomunikowac! Niech Wasza kruszynka rośnie teraz z drowo, a przepukline usuną, jak bedzie już dziewczyna silna. Dużo sił i zdrowia dla Was dzielne moje dziewczyny!
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    elfika: bosz, Dziewczyny, wyję jak głupia.


    Daria, ja też chlipię, CUDNE wieści! Czułam po prostu, że musi być dobrze :bigsmile:
    Życzę jeszcze, żeby to wodogłowie też Was ominęło. Skoro tak dobrze się dzieje, to niech się passa nie kończy, a co! :wink:
    No i dla Ciebie szybkiego pozbierania się po porodzie, cobyś tam za bardzo nie cierpiała.
    Nie pisałam jeszcze, ale Klarcia przecudowna jest :) I ogromnie mi do niej to imię pasuje :))
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfiko !!!! Łzy mi płyną strumieniem. Masz prześliczną Córkę ! Mały Wojownik !!! Jesteście wielkie !!! Ogromne gratulacje. Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, szybkiego powrotu do formy i do domku przede wszystkim. Nie zazdroszczę Ci tych wszystkich przejść, ale zgodnie z zasadą "co nas nie zabije, to nas wzmocni", jestem pewna, że wszyscy wyjdziecie z tego silniejsi, mądrzejsi ... Cudowne wieści ! Bardzo, bardzo się cieszę, że możesz spokojnie odetchnąć.
    Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak dzielnie podeszłaś do tego wszystkiego ... Podziwiam !
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfiko Gratulacje, slićzna mała:bigsmile:
    Nie daj się, obcykana jesteś we wszystkim to dasz im radę!!!
    a córa odziedziczy po tobie ten zapał i upór :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBett
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Serdecznie Wam gratuluję, wiedziałam (jakoś czułam), że wszystko się ułoży i będzie piękna, silna i zdrowa :)

    elfika: No i apetyt rośnie! 20ml ponoć zjadła.

    Dobrze, że mleko z banku, ale 20ml.. ona ma kilka godzin, dzieci w 1-2 dobie życia potrzebują z 5ml na posiłek. Przecież karmiąc z piersi nie mogłabyś jej zaoferować więcej niż siarę.. To mnie zawsze rozwala właśnie, że oni na tych oddziałach noworodkowych futrują dzieci tak, że im nosami wypływa..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Bett, ale to chyba zalezy od dziecka. Mój syn był mega "żarty"... Po 5 ml nadal sie darł... Dopiero najedzony zasypoał o pospał... A to było zecydowanie więcej niz 5 m.... On dostał pierś i wrzask. Nie miałam pokarmu. No to dostał butle 5 ml... Płacz jak butla sie prózniła... Musiałam dać więcej ;).
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfiko, z laktacją dasz radę. Tym można spokojnie sterować. Jak już staniesz na nogi, działaj.
    Na temat szczepień to jakbym słyszała moje 'rozmowy' z lekarzami po narodzinach Mikołaja. Wyobrażam sobie, jakie to trudne. Kiedy dowiedziałam się o wylewach Miko (niemal po tygodniu), aż mnie poraziło, że w chwili podejmowania decyzji nie zostałam o tym poinformowana. Kamień spadł mi z serca. Już wtedy byłam pewna, że podjęłam najlepszą decyzję. U Was też głowa budzi zastrzeżenia. Także mogą straszyć rychłymi operacjami. Staraj się wrócić myślami do tego, co postanowiliście na chłodno.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Siadam do komputera a tu takie wieści! Strasznie mnie wzruszyłas Elfiko!
    Od cudu rozpoczyna sie życie Klarci! Moja mama tez jest z 09.01 i to bardzo silna babka wiec życzę aby Twoja dziewczynka tez taka była (jak widac juz jest).

    Z laktacja możesz zacząć od jutra, dzisiaj spróbuj pospać i ochłonąć bo bez tego moze byc problem z odciaganiem pokarmu.


    Gratuluje mamusiu! :bigsmile:💞
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 9th 2017
     permalink
    Elfika gratulacje kochana jesteście dziewczyny dzielne jak cholera !!!! Teraz będzie już tylko coraz lepiej !!!!!!:*
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    A ja czułam, że będzie dobrze :))) Cudowne wiadomości :)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Cudowne wieści! Bardzo, bardzo się cieszę!
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    super wieści,śliczna i dzielna dziewczynka~!~!
    --
  6.  permalink
    No z ta butla dziwnie bywa bo moj starszak pamietam w 3 dobie w domu dostal butelke bo nie umialam go nakarmic i zjadl 50 ml!! Z piersi przeciez chyba tyle nie wyciagal, moze inna kalorycznosc?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Krysia też w III dobie, jak pierwszy raz ją butlą karmiłam, wytrąbiła 50 ml. Ja byłam w szoku, położna trochę też, ale nic się nie działo złego.
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Elfika Gratulacje dla Ciebie i gorące powitania po tej stronie brzuszka dla małej Klary.
    Trzymałam się w uśmiechach, aż nam wyniki przekazałaś. Tu jednak łzy wygrały. Tyle miesięcy walki i trzymania głowy nad wodą.
    Dużo sił i spokoju dla was!


    1. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    2. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)
    3. Elyanna - 03.02.2017
    4. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    5. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)


    6. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    7. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    8. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    9. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    10. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    11. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    12. ikaan - 21.04.2017
    13. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    14. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    15. Asiunia892 - 03.05.2017
    16. Lina88 - 14.05.2017
    17. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    18. Stokotka - 06.06.2017
    19. Anixx - 02.07.2017
    20. Neverminder - 10.07.2017
    21. Obe - 12.07.2017
    22. montever - 4.08.2017,
    23. perła2010 - 14.08.201
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Elfiko i Klarko, dacie radę :) Jeszcze ta przepuklina okaże się pikusiem bez potrzeby operacji :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Elfiko gratulacje dla dzielnej mamusi , bardzo dużo zdrówka dla Klarci . Cudowny aniołek .wszystkiego co najlepsze dla was.

    O matko to ja juz jestem na liście w pierwszej piatce .
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    kasia200kh no jakby nie było - miesiąc do terminu! :D
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Ja w pierwszej trójce, a wcale porodowo się nie czuję... dziś umyłam samochód (wiem, że mróz, ale już kolor lakieru trudno było dostrzec, wstyd!), byłam na badaniach krwi, potem porządne zakupy... No nie wyobrażam sobie zalec na kanapie, muszę coś robić, choć skurcze przepowiadające coraz mocniejsze, na skurczu nieraz iść ledwo się da.

    P.S. Wiecie gdzie można dokonać drobnych napraw wózka dziecięcego? Hamulce czy kółko gumowe, z którego schodzi powietrze? W rowerowym czy jakimś dziecięcym, typu 3kiwi? Szukałam u mnie w mieście, ale stricte punktów naprawy wózków dziecięcych nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 10th 2017 zmieniony
     permalink
    wg mnie hamulce i kolko zrobia ci w rowerowym. Ja sporo rzeczy robie w pobliskiej hurtowni motoryzacyjnej - dokrecanie srub, pompowanie kol,dokrecanie lozysk. Jak masz jakis taki warsztat to mozesz podjechac i spytac,w sumie zaleta jest taka ze sami faceci, a ty jestes kobieta (to plus;-P)tez maja wozki w domach, bomaja dzieci,co nie,no i zestaw kluczy na serwisie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 10th 2017
     permalink
    Elfi, super wieści. Ewentualne wodogłowie to rzeczywiście nie koniec świata, ale bądźcie dobrej myśli. Moja Lusia miała ryzyko wodogłowia 100%. W karcie wypisu z noworodkowego nawet wpisali, ze ma wodogłowie, bo neurolog stwierdził, ze to nieuniknione... mierzyli jej obwód główki codziennie przez 3 miesiące i raz w tygodniu przez kolejny rok, bo wciąż nie mogli uwierzyć ze ja to ominęło.
    --
  7.  permalink
    Witam sie w 37 tygodniu :) Jutro mam wizyte, ketonow w moczu brak, za to sa bakterie znowu :/ musze sok z zurawiny uruchomic do akcji. TSH znowu mi swiruje mam teraz 4,4 (norma do 4,940):/ przy dawce 225 FT4 wynosi 1,04 przy normie do 1,48. Nie wiem czemu tak. Hemoglobina 12,8.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.